Oplossing gloort voor ambulances „Texel is mijn oude liefde" Nieuwe commandant voor Dourleinkazerne Baten Lions-veiling naar elf goede doelen 'Kan er geen apart bisdom Texei komen?' Geknipt TEXELSE y CouRANT Eindelijk winst voor Tevoko Eilandcompetitie volleybal De Koog ontmoet 1e klasser ADO Parakampioenschap ttfa st<)rAI over problemen rond Bomers: GeknipS3^/ 1 Drankrijder Politie voetbalt weer in de zaal Take 88 weer in de prijzen Opening Calluna Programma basketbal Wiersma en Vinke niet te stuiten VRIJDAG 19 DECEMBER 1997 mariniers in deze buurt Dat zijn er maar een paar En Texel was ten slotte een oude liefde, dus De Mok stond al snel bovenaan Kerssemeijer noemt de Joost Dourleinkazerne een aparte ka zerne. ..Wat ik daarmee bedoel? Het is ten opzichte van de andere marinierskazernes een heel ander bedrijf En er komen grote verande ringen aan. De Rotterdam komt in de vaart, dat is een schip met een in wendig dok, zodat er landmgsboten in en uit kunnen varen. Daarbij ho ren LCU's, grote landingsboten, waarvan de eerste bijna klaar is. Dit is werk van de vloot en de mariniers samen, dus die contacten intensive ren." Er is even sprake van geweest dat de haven van de Mok flink zou wor den uitgebreid om de grote landings boten plaats te bieden Daarvoor zou de toegang van het kamp moe ten worden verlegd. ,,Het is mijn eer ste dag. dus ik weet er nog niet het fijne van. Maar dat plan is van de baan. Er komt wel een aanpassing, want zo kunnen ze er niet in Openheid Hoewel de „nieuwe ouwe" in Den Helder woont en dus niet steeds op de kazerne overnacht, wil hij het contact met de Texelaars warm hou den „Ik heb begrepen dat de open dag afgelopen jaar in een behoefte voorzag Ik ben van plan dat zeker weer te doen en de eilandbewoners een kijkje in onze keuken te bieden De overste heeft al kennisgemaakt met burgemeester Van Rappard en brandweercommandant Dick Jongeneel „We hebben afspraken voor tegenbezoeken. En zijn er mensen die behoefte hebben om met mij te praten, dan sta ik daar voor open Aan mij zal het met lig gen Hij verklaart van openheid te houden „Ik heb een hekel aan ver borgen agenda's." In het verleden deden teams van De Mok ook wel mee in Texelse zaal- voetbal- en volleybalcompetities. Kerssemeijer is voorstander van zulke contacten, maar houdt een slag om de arm „Zoals ik al zei: er zijn steeds minder mensen binnen Daarnaast is er steeds minder tijd voor leuke dingen We zitten over de hele wereld en vliegen van de ene operatie naar de andere oefening. Maar worden we gevraagd om er gens aan mee te doen. dan zal ik me daar zeker sterk voor maken. Zelf Ach, ik speel graag badminton en ik wil de golfclubs weer ter hand ne men. Ik heb gehoord dat Texel een mooie baan heeft De heren volleyballers van Tevoko hebben na een reeks van vijf verlies- wedstri|den op rij eindelijk weer eens kunnen ervaren hoe het voelt om te winnen. Na een wedstrijd waarop het predikaat wisselvallig van toepassing is, bleven de eilandbewoners met 3- 2 aan de goede kant van de score. Dat de Texelaars dit juist op de dag na Ouwe Sunderklaas voor elkaar kregen, mag een curiositeit worden genoemd. Het was overigens, gezien de stand op de ranglijst, ook de hoogste tijd dat punten werden gepakt Tegenstander Simokos was genegen de eiland bewoners een helpende hand toe te steken. Tevoko begon als onderhand gebruikelijk te slap en ongecon centreerd Binnen enkele minuten moest coach Van der Vliet bij een 1- 5 achterstand reeds in de eerste time out vluchten Pas daarna raakte de thuisploeg beter bij de les. Via onder Programma dinsdag 23 december Veld A mannen: 19.15 Toptien-Videolux Sportshop 20.00 Teso-Sportshop Graaf 20 45 Graaf-Tex. Auto Teso 21.30 Cocky's-Maarco Paal 9 2215 Paal 9-Kobeko Cocky's Veld B gemengd: 19 15 Kees de Waal-Fitt Rabo 20.00 Rabo-Ecomare LenR 20.45 LenR-Tatenhove 2 Ecomare 21 30 Euroase-Cavo Latuco Tatenh.2 22.15 OSG-Super Euroase Veld C dames: 18 30 Klif 12-Durper Drup Waayer2 19 15 Waayer 2-Eierl. Huis Nioz 20.00 Top Tien-Nioz Wiersma 20.45 Wiersma-Gr. Slock Top Tien 21.30 Rival-ABN Amro Gr Slock 2215 Cinema T ex -Videolux Rival Wedstrijdleiding Frans en Willem 314171/315194 Uitslagen 16-12-'97: Waayer 1-8everdam 1- 2. Maarcobouw-Kobeko 1-2; Cocky s-Paal 9 2- 1 Gr Slock 2-Paal 28/De Krim 0-3 12Balcken- Talenhove 1 3-0 Jozefschool-Smash 1-2; kabobank-Tatenhove 2 2-1; Fill-Ecomare 2-1 l&R-Slagerij Beverdam 0-3, Ass Kam Waayer 1-Cavo Latuco 2-1; Euroase-Dennenoord 2-1 Waayer 2-Gimsel 1-2 Klil12-Keurslag Dros 3- V Timmers Bakkerij-Leydekkers 1-2 Haar- sludio-Eierlandsche Huis 0 3 Weslerlaken- Durper Drup 1 2 Question-Slag lepe de Boer 2-1 andere een goede opslagserie van Jitse Beintema en Ralph van Dorp - de laatste beginl zich als debutant steeds beter in het team te ontwikke len - werd de set uiteindelijk met 15- 12 binnengehaald De tweede set be gon hetzelfde, maar nu slaagde Tevoko er niet meer in de vroeg op gelopen achtertand in te lopen Om dat de Texelaars zich verbaal meer met zichzelf bemoeiden dan met het spel. zakte het peil en konden de ook met bijster hoogstaand spelende Grootebroekers het puntenverschil vasthouden 10-15 Twee servicebeurrten waren in de derde set goed voor de winst. Ben Kenter en Joost Alberts serveerden Tevoko van 4-3 naar 13-3. Hoewel nog onnodig punten werden gemorst, gaven de Texelaars dit niet meer uit handen: 15-10 Er volgden nog twee merkwaardige sets. Eerst gaven de eilandbewoners de bijna zekere over winning uit handen, door de vierde set alles fout te doen wat fout kon Waar schijnlijk speelde de drank van Sunderklaas. de Texelaars parten, want behoudens het slechte spel sta ken ook irritaties en onderlinge dis cussies de kop weer op Slechts de in de gehele wedstrijd uitblinkende Walter Oskam onttrok zich aan de malaise en bleef scoren In zijn een tje kon hij de 3-15 afgang ook niet keren, ledereen zag een kleine ramp in het verschiet voor de vijfde set, maar nu was het juist Simokos dat verkrampte. Dankzij goed aanvallend werk van Walter Oskam en Joost Albers aan de buitenaanval had de Streker opponent met veel meer in te brengen. Met 15-8 haalde Tevoko met een zucht van verlichting de dure punten binnen. Het eerste team van SV De Koog voetbalt zondag voor de Noord holland-beker thuis tegen ADO '20 uit Heemskerk. Op papier is het ver schil enorm. ADO staat bovenaan in de eerste klasse, terwijl De Koog uit komt in achtste (laagste) klasse. „Vroeger was het de grootste voetbalvereniging van Europa, met 31 seniorenteams Nu hebben ze er nog een stuk of twintig Het zal een zware dobber worden", blikt de Koger secretaris Jan van Beek voor uit. De thuisclub plaatste zich voor de bekerstrijd door in de voorronde af te rekenen met Oosterend en ZDH en daarna DWB uit De Where met 4-1 te kloppen. In de competitie voerde De Koog even de ranglijst aan, maar behaalde de laatste drie wedstrijden slechts één punt Van Beek- „We zijn de laatste tijd wat af gezakt De ploeg mist Nico Schot, die ook voor de beker is geschorst Maar je weet het nooit, de wonderen zijn de wereld nog met uit." Na een jaar te gast te zijn geweest bij een ander paracentrum heeft de KNVvL de organisatie van de Neder landse kampioenschappen opnieuw uitbesteed aan Texel Tussen 15 en 21 juni zullen de beste parachutisten teams in diverse onderdelen strijden om de hoogste plaatsen. Speciaal voor dit evenement zal een tweede Caravan-,, fluistervliegtuig" worden ingehuurd ^vervol^^orpaginaook nl lid van de pricsterraal die in mei 199.6, .bis; Dinsdag maakten diverse dagbla den melding van problemen rond bisschop Bomers van Haarlem Pas tor W Al uit Amsterdam klaagt over het autoritair optreden van de bis schop en doet de suggestie hem weg te promoveren Zoals onlangs gebeurde toen de paus een omstre den Zwitserse bisschop verplaatste naar het nieuwgevormde aarts bisdom Liechtenstein. Zo zou Bomers onschadelijk gemaakt kun nen worden door hem te benoemen in een apart bisdom Texel. „Ik ben voorzichtig optimistisch", houdt Paul Smidt van de Texelse ambulancedienst een slag om de arm. Hij heeft van het ministerie van WVS een brief gekregen dat de financiering van twee parate ambu lances op het eiland wordt gere geld. „Maar er is mij al zoveel be loofd, ik moet het eerst zien." Het ministerie doet niet alleen een toezegging voor de toekomst, maar zegt ook toe de nog openstaande loonvordermg over de jaren '95 tot en met '97 te zullen verrekenen. De brief komt na dringende verzoeken van ge deputeerde staten van Noordholland en de Vervoersbond CNV. Paul Smidt is blij, maar ook nog enigs zins terughoudend. ,,Je hoort al op straat vragen hoeveel we hebben gekregen Zover is het dus nog niet We zijn al wel voorzichtig aan het berekenen hoe we die loonvordering gaan opzetten Je kan je natuurlijk leuk rijk rekenen, maar het moet wel redelijk zijn Ik heb in ieder geval; de toezegging dat ik de vordering mag indienen." Volgende week is overleg tussen de Texelse ambulancedienst en Unive ,,Dan zal het onderwerp ook zeker ter tafel komen Het ministerie verbindt één voor waarde aan de vergoedingsregeling: dat de Texelse dienst een organisa torische samenwerking aangaat met de overige ambulances in Noord holland-noord. ,,Maar daar zijn we al een paar jaar mee bezig, dus daarop kan het met stuklopen. Nee. voor zo ver ik het nu kan bekijken hebben wij een vrolijke kerst Illegaal vuurwerk Bij een 32-jarige Texelaar is woensdagmiddag in zijn huis aan de Golfslag in Den Burg een partij ille gaal vuurwerk in beslag genomen. Er werden 300 strijkers in beslag geno men. Gezien de hoeveelheid gaat de politie ervan uit dat de Texelaar de klappers voor eigen gebruik had en niet voor de verkoop. Hij kreeg een boete van 250,- Vuurwerk mag alleen worden ver kocht op 29, 30 en 31 december Af steken mag maar kort: van 31 decem ber vanaf 12.00 uur tot 1 januari 02.00 uur. Dat is een landelijke regeling Een 50-jarige Koger is gistermiddag in de Kogerstraat aangehouden voor een blaasproef. Hij viel op door zijn aarzelende rijgedrag Hij bleek tweeénhalf keer de toegestane hoe veelheid te hebben genuttigd en kreeg daarom een boete van 850,- Diefstal fiets Een 31-jarige vrouw uit Den Burg deed aangifte van diefstal van haar fiets. Het rijwiel stond aan de Bmsbergenstraat. waar het van zaterdag op zondag werd gestolen. De Texelse politie houdt maandag het jaarlijkse „Oliebollen- toernooi". In sporthal Ons Genoe gen in Den Burg treden tien zaal voetbalteams tegen elkaar in het strijdperk. De eerste wedstrijd be gint om 08.30 uur, de finale is om 18.45 uur. Het toernooi is vooral een onderling treffen tussen diverse politieteams en bevriende Instanties uit Noord holland Texel verwelkomt naast de politie Den Helder en Heiloo ook het Marine Beveiligings Korps, de PLO (Politie Lichamelijke Opleiding), de CID Noordholland Noord. Konink lijke Marechaussee en Dienst Lucht- vaad. Plaatselijke inbreng wordt ver zorgt door teams van Cinema Texel. Brandweer Texel en natuurlijk Politie Texel. Zoals bekend is de thuisploeg zelfs op trainingsstage in Israël ge- Film en videogroep Take 88 is op nieuw in de prijzen gevallen De amateurcineasten kregen op een fes tival in ,,De Zoete Inval" in Haarlem de tweede prijs voor een filmpje van één minuut. De rolprent, één van de vijf inzendingen, is gebaseerd op een sprookje dat werd aangedragen door Gernt Spanhaak Het verhaal gaat over een boer die zh vrouw opdraagt een ham te bewaren voor de lange winter. Als zich echter een heerschap van forse lengte manifesteert, die zich voorstelt als Teun de Winter, geeft ze hém de ham mee. De tweede prijs is vooral te danken aan de clou van het verhaal en de acteerprestaties van Loes Smit en Ruud Beers. De kerstvakantie in Calluna loopt van maandag 21 december tot zondag 4 januari Het bad is in die periode da gelijks van 10.00 tot 22.00 uur geo pend. op zondag van 10.00 tot 17.00 uur. eerste kerstdag van 10.00 tot 17.00 uur. tweede kerstdag van 10 00 tot 22 00 uur en kerstavond tot 17.00 uur. Er is in deze vakantie geen trim- en lunchzwemmen Vanaf zaterdag kunnen de nieuwe coupons voor '98 worden opgehaald. weest om goed voorbereid aan de aftrap te komen. Gestreden wordt om de „Marsdiep- trofee". die vorig jaar verrassend door het Brandweer-team in de wacht werd gesleept. Teso heeft op nieuw de prijzen beschikbaar ge steld. Voor de beste doelman, de meest sportieve ploeg en de meest waardevolle speler zijn ook prijzen beschikbaar. De beste speler krijgt de „Gerard Been-trofeeter nage dachtenis van de in 1996 overleden sportinstructeur die jarenlang de grote drijfveer was achter het Oliebollentoernooi. Texelaar Barry de Vries kreeg deze bokaal vorig jaar als eerste. Zaterdag Sportlaan Den Helder 18.00 uur Mareis (d) - Break Out Jas terug Een 41-jarige Duitse heeft haar jas terug. Ze deed aan gifte van diefstal van het kledingstuk uit een café in Den Burg. Naar aan leiding van het bericht in de vorige krant bracht een vrouw de jas bij het politiebureau. Ze had 'm per abuis meegenomen Psycholoog Wijnberg gaat in zijn co lumn in De Telegraaf van maandag 15 december tekeer tegen de heden daagse consumptiemaatschappij. Zelfs op de Texelse boot trof hij een treffend voorbeeld aan Psychologisch gezien is de.1 consument en-manie een triest voorbeeld van hoe ster/j mensen onder invloed staan van hun omgeving. Het jeit alleen al dat er op de boot naar Texel (vaartijd 14 minu fen) koekkoffie en soep wordt verkocht, doet ieder- een in de rij staan. Mensen vragen zich niet af of ze wel trek hebben, maar laten zich. leiden door de verleiding Geen wonder dat ook zondag de winkels open gaan. We kunnen geen dag meer zon der. De Franse filosoof Des cartes had m deze tijd gezegd: [_ik koop. dus ik ben Het koppel Jelle Wiersma/Johan Vinke slaagt er in de stijgende lijn vast te houden. Zij behaalden met 7.232 punten de hoogste score op de elfde speelavond. Het duo klimt langzaam uit de kelder van het klassement naar boven. Vijf weken geleden stonden zij nog 32ste, maar na de successen van de laat ste tijd staan zij op de 18de plaats. De tweede plaats was voor Arend Dijker en Piet Moree met 7.066 pun ten Zij stijgen van 12 naar 7 in het klassement De derde plaats was voor Corrie en Debbie van der Slikke met 6.880 punten Dit duo klimt door dit resultaat van 18 naar 15 in het al gemeen klassement. De leiders in het algemeen klasse ment. Hans Westdorp en Lieuwe van der Veen. staan met 6.842 punten op de vierde plaats. Vijfde staan Truus Witte en Jannie Wonder (waarbij Jannie Wonder kundig werd vervan gen door echtgenoot Frans Witte) met 6.818 punten. Dit duo blijft op de 32ste plaats staan. In het algemeen klassement bleef de top-5 ongewij zigd. In de tweede periode leiden Nel Koomen en Jo Keijzer. op kleine ach terstand gevolgd door Jelle Wiersma en Johan Vinke. Gonda Kiewiet en Roel de Zwart en Rob Fenny Cas- pers. Het marsenklassement wordt aange voerd door drie koppels (Wil Maas en Bertus Wilte, Cees Vinke en Gernt Smit en Corrie en Debbie van der Slikke) met 29 marsen Er werden geen hoge scores be haald. Het gemiddelde was met 6.209 punten éen puntje lager dan vorige week. Er werden slechts 56 marsen gespeeld. Het geld komt uit De opbrengst van de Lionsveiling van het afge lopen voorjaar is verdeeld over elf goede doelen. Het gaat om totaal f30.000.- waarmee vertegenwoor digers van de betrokken organisa ties gisteravond in De Bijenkorf in Oosterend werden verblijd. De fondsverdelingscommissie van de Lions Club kent bijdragen toe vol gens een in hoofdlijnen vaste ver deelsleutel: een derde voor het Tesselhuus, een derde naar projec ten in de derde wereld en de rest naar diverse Texelse doe len. Oud-notaris Hans Boswijk nam na mens het Tesselhuus de symboli sche cheque van f10.000 - in ont vangst uit handen van Wim Zadeits. voorzitter van de fondsverdelings commissie. Boswijk vertelde dat het geld zal worden gebruikt voor aan vullende inrichting van het Tesselhuus, dat momenteel een ver bouwing ondergaat Daardoor wordt het nog geschikter voor de opvang van zwaar gehandicapten, die met hun steeds omvangrijker rolstoelen veel ruimte nodig hebben Een bedrag van f6 000,- werd toege kend aan de Stichting Oogzorg Himalaya die zich bezig houdt met massale staaroperaties en andere oogheelkundige ingrepen in Nepal, Sikkim en Tibet Nederlandse oog artsen (waaronder de ook op Texel bekende Nok van Waveren) hebben het afgelopen jaar in samenwerking met plaatselijke medici maar liefst 3500 operatjes uitgevoerd waarbij In bijna alle gevallen blindheid werd voorkomen of genezen Voorzitter Leendert Parlevliet die met twee an dere bestuursleden naar Texel was gekomen om de cheque in ont vangst te nemen vertelde onder meer dat de stichting veel energie steekt in de opleiding van plaatse lijke oogartsen en paramedici zodat de westerse hulp op den duur over bodig wordt. De jongste activiteiten van de stichting worden ontwikkeld in Noord-Ladak. waar wordt gewerkt onder nomaden die daar leven op een hoogte van 4000 meter Harry de Graaf kreeg f2.500,- voor zfi Stichting Nieuw-Guinea die zich bezig houdt met het bekostigen van studie en vakopleiding van Pa poea's in de Indonesische provincie Irian Jaya, het vroegere Nederlands Nieuw-Guinea De Graaf vertelde dat Nederlands geld in Indonesië de laatste weken nog meer waard is geworden als gevolg van de recente devaluatie van de rupiah Eer van Tatenhoven van de plaatse lijke afdeling van World Servants mocht 11 500.- in ontvangt nemen voor de bouw van scholen, klinieken e d in de derde wereld. Van Tatenhove zei dat het geld wordt ge bruikt voor het inrichten van een klein weeshuis in Isiola in Kenia. Gehandicaptensport De Stichting Paardrijden voor Ge handicapten kreeg f1 000.- Be stuurder Cor Kossen liet weten dat het geld zeer welkom is gezien de toegenomen activiteit. Het wordt be steed aan een extra opstapsteiger voor de binnenmanege. Budoclub Shima houdt zich ook be zig met gehandicapten Bestuurslid Jan Keesom mocht hiervoor f 1.000.- in ontvangst nemen Hij vertelde dat in het bijzonder de familie De Vries zich bezig houdt met de uit gehandi capten bestaande zaterdaggroep van de vereniging Hel werk geeft veel voldoening omdat de gehandi capten hun plezier in de sport duide lijk laten blijken. „Je schiet vol als je het ziet". De Zonnebloem pikt ook weer een graantje mee van de veiling- opbrengst. Karin Witte-Polman nam f1 000,-in ontvangst. Het geld wordt gebruikt voor een bustocht naar de Keukenhof op 21 april a s Wil de Vrles-Panthus kreeg f1.000.- voor de regio Texel van de ANBO de Algemene Nederlandse Bond van Ouderen. Het zal worden gesto ken in een gezellige dag op De Krim met toneel en lunch voor slecht ter been zijnden en ouderen. Woonvoorziening De Texelse Rede wil in de tuin bij de nieuwbouw speel- werktuigen plaatsen die een belang rijke rol spelen bij de lichamelijke ac tiviteiten. De Texelse Rede kreeg daarvoor f1.000.- een bedrag dat in ontvangst werd genomen door Bas Huisman De Muziek- en Dansschool Texel heeft een project in voorbereiding als compensatie voor het feit dat muzikale vorming niet meer in het standaardpakket van de basisscho len zit Dat is ook van belang voorde instroom van de muziekschool. Als het doorgaat kan worden gerekend op f2.000,- van de Lions Michiel Pam vertelde dat het geld zal wor den gebruikt voor de aanschaf van muziekinstrumenten Een bedrag van f3 000,- tenslotte is uitgetrokken voor de internationale jeugduitwisseling van de Lionsorganisatie. De komende Lionsveiling is gepland op 24 en 25 april 1998. Namens de organisatie deed Jan Bloem alvast een beroep op het publiek om spul len die straks leuk kunnen worden verkocht, tijdig apart te houden. /J***-. Aan papierwerk heeft hij een broertje dood. Hij werkt graag met mensen en hoopt op een goed contact met de Texelse be volking. Luitenant-kolonel An- dré Kerssemeijer (47) heeft woensdag het commando van de Joost Dourleinkazerne over genomen van Harry den Doop. Hij staat te trappelen om aan de slag te gaan. „Ik voel me op mijn plaats op Texel." Als jong luitenantje maakte Kerssemeijer in 1974 voor het eerst goed kennis met Texel. „Ik werd hoofd opleidingen in wat toen nog het Amfibisch Oefenkamp heette. Een schitterende functie Stoeien met boten en heli's. echt wat je je voorstelt bij marinierswerk Mooi om te doen na die jaren school. En ik had toen al het gevoel, hier word ik later ooit eens commandant..." Kerssemeijer, woonachtig in Julianadorp. zag in die tijd veel van het eiland „Ik woonde dichtbij, dus was geen boordplaatser. maar nam 's avonds de boot naar huis. Toch gingen we ook wel eens de wal op Ik heb begrepen dat er nu meer kroegen zijn dan toen." De overste denkt dat de huidige bemanning van de kazerne minder betrokken is bij de eilanders dan in het verleden „Nu blijven veel minder mensen op het kamp slapen. En degene die dat wél doen hebben meer mogelijkhe den voor vermaak binnen de poor ten. Voorheen waren er nauwelijks faciliteiten, dus je ontvluchtte het kazerneleven na werktijd." ding van Antilliaanse dienstplichti gen tot mariniers. „Dat was echt iets totaal anders. Ineens moest ik con tacten onderhouden met allerlei ex terne organisaties in plaats van al leen intern." Van de tropen kwam Kerssemeijer in de poolstreek terecht doordat hij compagniescommandant werd bij 1 AGGP (Amfibische Gevechts Groep), die jaarlijks in Noorwegen koudweertrainmg onderging „Die afwisseling, ik vind dat héérlijk. Er zijn mensen die twintig jaar in een zelfde functie bij een bedrijf werken Ik moet daar niet aan denken Juist die variatie die dit beroep meebrengt ligt me." Na twee koude winters, een bevor dering tot maioor en een paar maan den als staffunctionaris bij de com mandant maritieme middelen in Den Helder werd Kerssemeijer docent tactiek aan het Koninklijk Instituut van de Marine (KIM). „Ik meen dat ik Kortenhoeven nog in de klas heb gehad. Dat is toch een Texelaar? Die is nu hier commandant van de bootcompagnie Ik gaf les aan kna pen waarvan je weet dat het later collega's worden. Je wilt dan toch een zaadje leggen. Ik had de nodige operationele ervaring en die probeer je mee te geven. Het voordeel is dat het gemotiveerde leerlingen zijn. An ders zaten ze daar niet Maar het zijn jonge gasten, dus uiteraard probe ren ze je uit En het is natuurlijk het leukst als je ze daarbij te vlug af kunt zijn", grijnst de overste bij de herin nering Bezuinigingen Zijn volgende plaatsing werd de Van Ghentkazerne in Rotterdam, waar hij als hoold opleidingen bezig bleef in de didactische hoek „Maar dan meer de managementkant." Hij wa ren roerige tijden. „De personele re ductie werd doorgevoerd We moes ten mensen sneller klaarstomen. Dat betekende keuzes maken; hoe lever je dezelfde kwaliteit in minder tijd," Kerssemeijer vond het een uit daging in plaats van een onmoge lijke opgave. „Het streven was een overal inzetbare man af te leveren Door bepaalde lessen door te schui ven naar de praktijk hebben we dat gered." De Antillen lieten het echtpaar Kerssemeijer echter met los. Een nieuwe periode Curapao werd met gejuich begroet „Je moet je daar enorm aanpassen, de levensstijl is totaal anders. Maar we hadden vee! sociale contacten. Als commandant van de basis Parera behoor je daar tot één van de notabelen Dus moet je overal opdraven Werd er een winkel geopend' Dan stond je erbij. Een jubileum van een bank? Wij werden verwacht. Maar na drie jaar is dat ook wellet|es hoor." Grote haven In 1994 kwam Kerssemeijer terug in Den Helder, opnieuw op het KIM, maar nu als eerste officier „Ik had alle geledingen al eens gezien, dus het KIM had geen geheimen voor mij." Bij het vooruitkijken naar een volgende functie viel de keus al snel op Texel „Met mijn echtgenote kwam ik tot de conclusie dat we graag in deze omgeving willen blij ven Dus dan ga je kijken naar mo gelijkheden voor een overste der Overzee Na twee jaar De Mok deed Kerssemeijer dienst op een fregat, waarna hij met vrouw en twee doch ters naar Amerika vertrok als uitwisselingsofficier in Noord Carolina Medio 1980 slapte hij over naar Aruba. „We waren toch al aan de andere kant van de oceaan", lacht hij De drukke operationele plaatsing als compagnies commandant beviel hem best Na twee jaar werd hij overgeplaatst naar Curapao, waar hij de verant woordelijkheid kreeg over de oplei- Overste Kerssemeijer: ....een hekel aan verborgen agenda s

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 7