Strijdend De Koog kansloos ten onder TEXELSE ï'cOli RANT Bezwaarschriften, beroepsprocedures? •g TEXELSE COURANT' Kerstman toont stuurmanskunst Gehandicapt, arbeidsongeschikt? Oud-Texelaar leidt Luchtvaartdienst naar toernooizege Tevoko kan weer rustig ademhalen Krachtsverschil wel erg groot Hoge scores bij klaverjassers BOND VAN GEHANDICAPTEN EN ARBEIDSONGESCHIKTEN T. BEZORGERS Geen krant gekregen? Bel uw bezorger WOENSDAG 24 DECEMBER 1997 In manege Akenburg werd zondag de tweede menwedstrijd om de Jaap de Graaf-bokaal verreden. Piet Beers met Ferdinand werd net als de voorgaande keer eerste. Frits Witte met de Fries Jelmer be haalde de tweede plaats. Marieke Bakker met de Fjord Jesper ein digde als derde. Ze werd gevolgd door de kerstman, die een opval lende gelijkenis vertoonde met Carla van Wijngaarden. Zeven combinaties wisten bij de vaardigheidsproef (een parcoursje tussen kegeltjes door) foutloos bin nen de tijd te blijven. In de afsluitende barrage ging het erom wie het snelst foutloos rond kan komen Het is een spectaculair gezicht om sommige paarden in volle galop het parcours te zien afleggen Er zijn echter menners die overmoedig worden en teveel ri sico's nemen, waardoor ze toch een balletje eraf gooien Marieke Bakker bleef wél foutloos en was bovendien het snelst Piet Beers en de kerstman deden weinig voor elkaar onder. Beers was een fractie sneller dan de menster met de rode puntmuts Marit Visser-de Leeuw legde beslag op de vierde plaats in het barrageprijs- klassement Jury Hans Wibier komt graag naar Texel. De mensen die hij les gegeven heeft ziet hij hier terug als deelnemer aan de mencompetitie Hij vond het niveau goed, maar had toch wat kri tiek. Het viel hem op dat veel paarden met goed ingespannen waren Met een te losse buitenste singel gaat in de wendingen het lemoen alle kanten op. Dat is niet bevorderlijk voor de correctheid van de figuren. Ook de lengte van de strengen was met altijd optimaal. Hierdoor kan de kar tijdens het halthouden tegen het paard aan komen. Wibier benadrukte dat het mennen volgens het Achenbach-systeem weliswaar niet verplicht is, maar wél veel voordelen biedt. Er is een betere controle op de leidselvoering en bij het halthouden staat het paard rech ter. Piet Beers reed een keurige dressuurproef en een foutloze vaardigheidsproef- Hij werd overtui gend eerste Ook Frits Witte pres teerde prima in de dressuur en liet alle ballen liggen en eindigde als tweede. Marieke Bakker die vorig jaar won, werd nu als derde geplaatst De kerst man. rijdend met Ferdinand van Piet Beers, maakte een goede indruk en eindigde als vierde. Frank van Lare met Coureur bleef met foutloos in de vaardigheidsproef Door een goede dressuurproef sleepte hij toch de vijfde plaats in de wacht. 18 januari a s. is de derde men wedstrijd om de Jaap de Graaf-bo kaal. Dagprijs dressuur, vaardigheid, totaal 1 Piet Beers 39 0 39 2 Frits Witte 43 0 43 3 Marieke Bakker 50 0 50 4 Carla van Wijngaarden 57 0 57 5 Frank van Lare 54 5 59 Competitie 1 Piet Beers 86 2 Frits Witte 99 3 Carlo Witte 122 4 Carla van Wijngaarden 123 5 Marit Visser - de Leeuw 125 Het team van de Politie Luchtvaart dienst uit Amsterdam heeft maan dag het Oliebollen-toernooi van de Texelse politie gewonnen. In een mooie finale dolf het Marine Beveiligings Korps met 5-2 het onderspit. Coach van het win nende zaalvoetbalteam was een oud-Texelaar, Willem Jas, die als account-manager bij de dienst werkt. De Luchtvaartdienst, die onder meer luchtfoto's voor de politie maakt, is gevestigd op Schiphol-oost. Slechts twee medewerkers trappen in club verband tegen de bal, maar dat ver hinderde de Amsterdammers niet om maandag alle vier poulewedstrijden in winst om te zetten In de finale leek aan de zegereeks een eind te komen. MBK, met ZDH-trainer Hans van der Park in de gelederen, nam vlot een 2- 0 voorsprong. De mannen van coach Jas, vanaf de tribune aangemoedigd door diens 80-jarige schoonvader Nico Zoetelief, kwamen echter sterk terug. Nadat ze langszij waren geko men, namen ze in de laatste vijf mi nuten alle twijfels weg De thuisploeg eindigde op de tiende en laatste plaats. Schrale troost voor de Texelaars was dat de prestigestrijd tegen de Politie Den Helder een mo rele overwinning opleverde Nadat het duel in 2-2 was geëindigd, toonde de Politie Texel zich koelbloediger in het nemen van strafschoppen. De titelverdediger. Brandweer Texel, deed het niet veel beter. Gehandicapt door afzeggingen van postbodes en slagers die zich wegens de kerst drukte niet konden vrijmaken, ein digde het team ditmaal als negende Wel kregen de „spuitgasten" de prijs voor de sportiefste ploeg De andere Texelse deelnemer, Cinema Texel (plaatsvervanger van de gemeente), schopte het tot de vierde plaats Ko ninklijke Marechaussee bleek in de strijd om de derde plaats te sterk. Ben Gerritsen en Ben Molanus traden met overkanter Cor de Groot op als scheidsrechter. De organisatie was in handen van de politiemannen Aad Blom, Nico Drenth en Peter de Vries. De Gerard Been-trofee voor de beste speler ging naar Klaas Regtop van finalist MBK. die in het veld bij ZDH speelt Beste keeper was Fred Raghlinath van de Luchtvaartdienst Zij ontvingen de prijzen uit handen van burgemeester Van Rappard Verder kregen alle teams een foto van Teso-schepen als herinnering mee naar huis. Wie mensen herkent wordt verzocht contact op te nemen met Simon Dros. doos Oudeschild, telefoon 31 32 04. De Historische Vereniging is op zoek naar de namen van deze leerlingen die op een schoolfoto staan die moet zijn genomen op 6 september 1922 De foto is geschonken door mevrouw Karstens-Buisman uit Den Helder Tot nu toe zijn de volgende gegevens bekend: Gommert Witvliet, zittend links van het bord, met matrozenkraag. Twee kinderen van Van der Slikke (broer en zus) met krullend haar, zittend op knietjes. Tiny Mooijen (misschien rechtsboven met zwarte strik of links naast geruite jurk7). Twee kinderen Buisman1 mevrouw Karstens-Buis man zelf zittend met een donkere strik, rechts van haar waarschijnlijk haar broertje. Meester Van der Vlis. Nel Vermeulen, gehuwd met H Bakker, links boven de mees ter in een geruite jurk. Trui Vermeulen, gehuwd met Bram Geus, zus van Nel, links voor haar met don- illllWMliBi kere overgooier. Jaap van de „strooppot" (naam?) Jan Molenaar, staande w rechts van zus Marrie Molenaar (in het midden met donkere jurk en strik). Thijs Molenaar, staand links bovenaan de foto. Wiering (van de belasting?) Links on deraan, waarschijnlijk Kobus Helsloot De heren van Tevoko zijn van plan (Advertentie) Zelfs vechten tot je er bij neervalt biedt niet altijd soelaas. Dat er voeren de voetballers van De Koog zondag op hardhandige wijze. Het Heemskerkse ADO '20 - koploper in de eerste klasse - pakte de zaken professioneel aan en plaatste zich met een 8-0 over winning simpel voor de volgende - ronde van de districtsbeker. Toch was niemand bij de thuisclub 2waar teleurgesteld. Direct na het bekend worden van de loting was j (iet besef doorgedrongen dat het krachtsverschil wel erg groot was. Toen bovendien bleek dat ervaren krachten als Nico Schot, Danny Borgo, Martijn de Veij en Maurice de Groot de wedstrijd moesten missen, zakte de moed diep in de Koger schoenen „De huid zo duur mogelijk verko pen", luidde noodgedwongen het devies van Nanning Kikkert, die bij alwezigheid van trainer Gerrie Plaatsman (familieomstandigheden) en elftalbegeleider Charles Ipenburg (vakantie) als gelegenheidscoach optrad. Het was een terechte strijd wijze, zeker gezien het grote aantal Texelaars dat er een paar koude voeten en een lopende neus voor over had om het team te ondersteu nen. Aangezien ook de gasten zo'n vijftig supporters hadden meegeno men - een bus vol naast de vooruit- Tijdens de derde ronde om het klaverjaskampioenschap van Texel is er lustig op los gescoord. Win naars van de avond werden Nel Koomen en Arend Dijker. Zij behaal den 7652 punten en stoomden daar mee op naar de vierde plaats. De nummers twee van dit klassement, Hetty Westerink en Rosa Koomen, pakten 7407 punten Deze prestatie was ruim voldoende voor een plek winst, zodat genoemd koppel zich aan de kop van het klassement nes telde. De ranglijst was toch aan flinke ver anderingen onderhevig Jaap en Theo Witte behaalden 7378 punten en klommen daardoor naar de ne gende plaats. Gerrie Grootjen en Astrid Hennink deden het met 7334 punten eveneens uitstekend en staan nu vijfde Ook de koppels Frans en Yvonne de Groot en Jack Sipsma en George Eelman stegen een flink aantal plaatsen. De groot ste progressie werd geboekt door Piet en Martha Bekker. Zij behaal den 7175 punten en zagen zichzelf daarmee van de 27ste naar de 10de i plek stijgen. De vierde ronde van het kampioen schap staat gepland op 30 januari. Stand aan de kop na drie rondes 1 Hetty Westerink-Rosa Koomen 21 605 pun ten. 2 Gerda Veeger-Fenny Caspers 20.845 3Chns Schraag-Nico Barhorst 20.718 4.Arend Dijker-Nel Koomen 20 659 Gerne Grootjen-Astrid Hennink 20.643, 6 Janme en Gonda Kiewiet 20.316: 7 Cees Vinke-Gerrit Smit 20.167, 8 Nel van der Veen-Anme Bak- I ker 20 055, 9 Jaap en Theo Witte 20 018, 10 Piet en Martha Bekker 19 411 gereisde spelersbus - werd het veld omzoomd door een ongekende hoe veelheid toeschouwers De meesten van hen rekenden op een monster score. De organisatie van de pool trof zelfs uitslagen als 0-14 en 0-16 onder de prognoses Onwennig Het begin van de wedstrijd was rom melig. Terwi|l de (jonge) spelers van ADO '20 zichtbaar onwennig pro beerden te ontdekken wat ze aan hun zeven klassen lager opererende opponenten hadden, gingen de Kogers er direct stevig tegenaan Daardoor leek het aanvankelijk toch een echte wedstrijd te worden. Schijn bedroog echter. Want in de twintigste minuut was de tot dan toe werkloze keeper Bas van Elk kans loos op een beheerste inzet (0-1 Daarna kregen de Heemskerkers de smaak snel te pakken. Nog vóór er een half uur was gespeeld, hadden ze de score tot 0-3 opgevoerd. Flit send combinatiespel lag aan die demarrage ten grondslag Als ware het een tramingspotje werd de bal steeds direct doorgespeeld naar een medespeler, zonder dat dat - voor het oog - enige moeite kostte Re gelmatig wisten middenvelders en aanvallers van ADO '20 op die ma nier de ruimte achter de Koger de fensie te vinden, alle routine van Hans Polderman, John Eelman en de gebroeders Cees en Wally van Beek ten spijt. In de voorste linies slaagde De Koog er niet in een vuist te maken Routinier Rob van der Stap liet zien dat hij ooit één van Texels groten was Hij kon zich bij vlagen nog aar dig meten met de tegenstanders. Maar te vaak vond hij zijn mede spelers afgeschermd en werd hij ge dwongen tot kansloze solo-acties. En op momenten dat De Koog even in balbezit was, veroorloofden som mige spelers zich meer tijd om de si tuatie te beoordelen dan ze werd toegestaan. Toch was Dave Dijkstra na een moment van onachtzaam heid in de ADO-defensie nog dicht bij een tegentreffer. De keeper tikte de bal echter naast Andere tactiek Toen de score bij rust inmiddels was opgelopen tot 0-5, besloot coach Kikkert de tactiek enigszins aan te passen. „Proberen binnen de tien te blijven én zelf een doelpunt te ma ken. Méér zat er met in", verdedigde oude rot Wally van Beek de nogal nederige strategie van zijn interim chef. Het eerste deel van de opzet lukte, maar een tegentreffer bleef ondanks de soms luide aanmoedigingen ver buiten bereik Daarvoor namen de spelers van ADO hun taak te se rieus Toen de zevende treffer als gevolg van slordigheden een tijdje op zich liet wachten, werd zelfs ste vig op elkaar gescholden. Tot ver wondering van de aanhang van De Koog. Maar de gretigheid van de gasten maakte het onvermijdelijke verlies een stuk gemakkelijker te dragen Ondanks een verbeten inzet waren de voetballers De Koog volmaakt kansloos legen de overmacht van ADO '20. Hier probeert Rob van der Stap ijzer met z'n voeten te breken. tFol° JO°r> nommcisi diepgaande vriendschapsbetrek kingen aan te gaan met de volleybalvereniging Simokos. Na dat vorige week al het eerste team van Simokos met 3-2 werd versla gen, moesten zaterdag in Groote broek de reserves van dezelfde vereniging er aan geloven: 0-3. Van de elf behaalde wedstrijdpunten (uit tien wedstrijden) zijn er dus vijf afkomstig van de in oranje gehulde Streker vereniging. Door deze tweede overwinning op rij kunnen de eilandbewoners, met het oog op de ranglijst, weer wat rustiger ademhalen. Op de overwinning van Tevoko was weinig af te dingen De Texelaars waren zich bewust van het belang van de wedstrijd. Beide teams bevon den zich vooraf met een gelijk aantal punten in de lagere regionen en gin gen geconcentreerd en voortvarend van start Ze hielden het goede ni veau de hele wedstrijd vast Met een moeilijke opslag werd het de thuisploeg (die weinig zelfvertrouwen had) voortdurend lastig gemaakt in het spel te komen Omdat de blokkering en de veldverdediging bij de Texelaars goed op uieei was kre gen de Grootebroekers weinig gele genheid te scoren. Doordat de middenaanval van met name Ben Kenter goed rendeerde, kwamen de Texelse volleyballers in de eerste twee sets geen moment in de proble men, 8-15 en 11-15. In het derde bedrijf leken de Texelaars zich echter bijna te ver kijken op hun tegenstander Doordat de vaste spelverdeler van de thuis ploeg wegens onenigheid met de coach voor het begin van deze set het veld verliet en zijn medespelers ver bouwereerd achterliet, dachten de eilandbewoners er even te makkelijk over. Simokos kwam met veel inzet zowaar op een 10-6 voorsprong. Coach André van der Vliet had nog een time-out nodig om zijn mannen weer in het gareel te krijgen Tevoko kwam hierna terug tot 11-11. Bij deze stand kregen de Texelaars nog wat hulp van het arbitrale duo dat enige dubieuze beslissingen in het voordeel van hen nam. Op eigen kracht liepen ze uit naar de uiteindelijke winst Het was routinier Koos Doeven die met een ace het laatste competitie- punt in 1997 voor T evoko maakte ,11- 15. De ANIB verzorgt voor mensen met een handicap en arbeidsongeschikten belangenbehartiging en des kundig advies. In 80 afdelingen door heel Nederland. I H H I 3800 AW Amersfoort I I Telefoon (033) 465 43 43 I Willem Jas (staand rechts) en zijn schoonvader Nico Zoetelief tonen de hermneringsfoto die het winnende team na het toernooi meekreeg. (Foto Frans Hopm3n) De kerstman maakte z'n opwachting in manege Akenburg. ,Foto m»/»> Laan) Cjrocn 2,'warLrJtxel s in het hart^ Naam Peter van Heerwaarden C.M.F. v. Heerwaarden Henk van Heerwaarden Mark Randsdorp Raymond Molanus Eva Jaspers Hans van Es Floortje Janssen Stefan Huisman Paula Prins Mevrouw Barhorst Marga Boon Mevrouw A. Mulder Jolanda Leijen Mariska Betsema Rob Kooiman Björn Boerhorst Cor Hin C. Broekman I.F.L. de Ridder-Robijn Michiel Gerritsen D.M. Boon-Dijker Dirk Leegwater Mw. v.d.Vis-Dijker Mw. S. Koopman-Grit Dirk-Jurjen Buijsman Remon Koster Ricardo de Graaf Frida Buijsman Harold Jonk Danny Goënga Tobias van der Zee Danielle van Leersum Mara Hooyschuur Route Den Burg A. 31 25 73 Den Burg A1 31 55 79 Den Burg B. 31 20 38 Den Burg C. 31 47 05 Den Burg D. 31 53 33 Den Burg E. 312810 Den Burg F. 31 40 30 DeZes, Bg.Houtstr., Houtwg Witte Kruisln., Kogerwg./Kogerstr 1-57/2-74 Jan Reystr De Mars (oudste deel), Spinbaan, Hoefslag,Noordvlak De Mars v a. Buytengors, Sluyscoog, Verlaet. Korfbaeck, Duykerdam, Middelton Oudeschild, Schilderweg 249-296 Den Hoorn De Koog, Bosrandweg t/m 227 en Pont- weg 234 en 236 De Cocksdorp Oosterend De Waal Pontweg 72, 77. 84. 89, WesterwDriehuizen, Keesomln.45. Pontweg 91-95, Akenbuurt, Hemmerkooi. Zuidhaffel, Leemkuil Zuid-Eierland en Nieuwlanderweg Midden-Eierland, Hoofdw., Slufterw., Oorspr.wStengw Limietw Eierland Postw Oorsprongw., Hollandsew Hoofdw. (ged Vuurtorenweg/Krimweg Het Noorden Oosterenderweg. Ongeren. Meijertebos, (Waalen)burgerdijk Oost Spangerw Marsw.. Kadijksw Haller- weg 20, Veenselangweg Hogeberg, Reijer Keijserstr., Hallerweg 51/55, Schilderw. 160-222, Wezenland. Zuidhaffel 49 't Horntje, Pontweg 1-68, Waterw. Rozendijk. Smitsweg Gasthuisstraat vanaf 82Gerritslanderdijkje, 31 01 31 31 44 78 31 04 43 31 27 63 31 92 58 31 79 56 31 63 44 31 82 35 31 39 56 31 49 70 31 79 08 31 63 62 31 60 26 31 63 24 31 83 07 31 84 03 31 86 35 31 43 75 31 95 82 31 42 16 Grensweg,Pontweg 98-110 Californiëweg. Pijpersdijk, Pontweg 123- 224, Ruigendijk, Mienterglop, Bosrandw va 516 Kogerweg De Kaai Hoornderw., Hemmerw Emmaln 33, De Grie Slufterweg/Zanddijk 31 44 26 31 71 34 31 53 65 31 89 15 31 96 53 31 16 53 Den Burg A: Gollards/Samen Eén, Beatrixlaan 1-39 oneven/2-58 even. Binnenburg, Burg wal P v. Cuyckstraat, Elemert. Gasthuisstraat 1-38, Gravenstraat. Groeneplaats, Hogerstraat, Ada van Hollandstraat. Hollewal, Kantoorstraat, Keesomlaan 9-39, Molenstraat. Molen dwarsstraat, Parkstraat, Schilderend 6 en 10, Stenenplaats, Vismarkt. Vogelenzang, Warmoes straat. Weststraat, Weverstraat, Pater Witteplem, Zwaanstraat Den Burg A1 „St. Jan Beatrixlaan 41 t/m 143 oneven. Noordwester, Schoorwal, Vaargeul. Golfslag Vloedli|n, Zeebries Duinreep Den Burg B: Achterom, Bernhardlaan 50- even en 63-121 oneven, Binsbergenstraat, Brouwerstraat, Dri|verstraat, Marelstraat, Starkenburgh, Thi,sselaan. Waalderstraat 45-86, Wilhelminalaan 5a- oneven 50-120 even. Wilsterstraat Den Burg C: Beatrixlaan 145-. oneven en 60- even, W van Beierenstraat, Boogerd, Jan Dirkszoord, Gasthuisstraat 33-43 oneven en 48-76 alles, 48-76 Jonkerstraat, Kogerstraat 59- oneven en 76- even, Li|nbaan Den Burg D: Wilhelminalaan 1-35 oneven 2-48 even, Julianastraat, Burdetstraat. Mr Kraaistr Bernhardlaan 1-61 oneven en 2-48 even. TjakkerstrLieuwstr Den Burg E: Bernhardlaan 123- oneven, Mancoweg, Schoonoordsingel. Waalderstraat 2- 48 even en 1-43 oneven, Wagenmakerstraat Den Burg F: Emmalaan 1-44, Haffelderweg Keesomlaan 1-7, Schilderend 1-143 oneven en 20-146 even, Slingerweg 21-27 S-e

Texelsche Courant | 1997 | | pagina 11