PvdA valt wethouder aan „Geen nieuwe termijn voor Schilling op R. O. 1998^ Verkiezingsprogramma VVD Kritisch geld uitgeven en strikte regelgeving Verkiezingen Gemeenteraad Sport Glasrijk en traploos TEXELSE 7 COURANT Uitslagen Tevoko Basketbal Hard gelag voor heren Tevoko Boogschutter Vlas breekt baanrecord Tevokoprogramma Anne de Vries beste puzzelaar Bedrijvig heid jg Nauta na 65 jaar weg van fotozaak Kandidatenlijst van de PvdA Langs de weg invu VRIJDAG 16 JANUARI 1998 3e Texelaars hebben weinig res- ïCt voor zijn manier van werken, aar zou hij zijn conclusies uit loeten trekken." Hans Roeper, 3 nieuwe fractieleider van de vdA, haalde dinsdag tijdens de u[ resentatie van het verkiezings- r' "ogramma van de partij fel uit ge/Jaar wethouder Daan Schilling in ruimtelijke ordening. Ook ld wam hij met het voorstel om jortaan het voorzitterschap van 3 commissievergaderingen te la- n vervullen door een raadslid. 3at bevordert de discussie en lorkomt dus saaiheid." Hij wil snog geld beschikbaar stellen Tl raadsleden voor dit voorzitter- :hap te scholen. oekomstig fractievoorzitter Hans Roeper: .kleine verhoging OZB is verantwoord... ie bijeenkomst in De Lindeboom erliep tamelijk tam. De opkomst viel igen: minder dan tien belangstel inden volgden de introductie van e kandidaten Afdelingsvoorzitter laas Modder, zelf tweede man op e lijst, verklaarde waarom niet de and is gehouden aan de man- rouw-verdeling, die landelijk wel oor de PvdA wordt gehanteerd. Onze vrouwelijke kandidaten kwa- ïen te laat in beeld We wilden ze y iet meteen in het diepe gooien, ter- rijl ze nog weinig ervaring hebben. Haar we rekenen wel op drie zetels, dus we gaan ervan uit dat in ieder geval één PvdA-vrouw in de raad komt." Cliëntèlisme Hans Roeper gaf uitleg over het pro gramma, waarmee de partij ten strijde trekt. De titel is afgeleid van de landelijke PvdA-kreet „een we reld te winnen". Onder de noemer „een eiland te winnen" zijn hoofd stukken opgesteld in de volgorde van de gemeentelijke beleidsnota. De binding met de overkantse poli tieke geledingen moeten volgens de plaatselijke afdeling worden gekoes terd „Texel houdt met op bij 't Horntje. Door de lijnen open te hou den kun je als lokale partij toch veel bereiken." De warme belangstelling van de pro vincie voor Texelse aangelegenhe den heeft afgelopen jaren niet ieders blijdschap opgewekt De PvdA denkt daar anders over. Roeper wees op de velé wijzigingsvoorstellen op be staande bestemmingsplannen. „Zeer recent is de term 'cliëntèlisme gevallen. Veel mensen vinden het een slechte zaak dat beleidsafspra ken zo makkelijk worden losgelaten Het was één van de conclusies van Niet Nix en de wethouder ruimtelijke ordening zou zich dal moeten aan trekken. Als ie terugkomt, moet hij maar een andere portefeuille voor zijn rekening nemen. Hij zegt altijd dat hij geen verstand heeft van fi nanciën, maar dan heeft hij mooi vier jaar de tijd om dat te leren." OZB omhoog GroenLinks heeft een plan gelan ceerd voor tijdelijke jongerenhuis vesting in Sint Jan. Het onderwerp houdt de PvdA ook hevig bezig. Roeper stelde voor om de ouderen van de flats aan de Emmalaan („want die zijn niet meer van deze tijd") te verhuizen naar Sint Jan en de woningen die zij achterlaten ge schikt te maken voor jongeren. Het gratis openbaar vervoer-idee van de burgemeester mag zich in warme steun van de PvdA verheu gen De partij wil het plan graag uit gewerkt zien en dan betrekken bij de nota verkeersveiligheid. „Daarin staan dure aanpassingen, die mis schien niet nodig zijn als meer men- 12 sen met het openbaar venroer gaan en de wegen dus rustiger worden." De PvdA wil iets doen aan de struc turele financiële tekorten bij welzijn- sinstellingen „ledereen moet daar, ongeacht z'n inkomen, gebruik van kunnen maken. Er moet dus geld bij Wij willen dat doen door de OZB een paar procent te verhogen. Wij vin den dat te verdedigen, gezien de lage lasten op Texel, ten opzichte van de overkant. Een paar procent OZB is voor iedereen op te brengen en dat levert genoeg op om de pro blemen te lijf te gaan." Stille revolutie Roeper stipte nog enkele punten aan, waarvoor de PvdA-Texel zich sterk wil maken. Het schoonhouden van Texel is daar één van. „Aanpak van de hondenpoepoverlast bijvoor- beeld, Dat lukt andere gemeenten ook, dus waarom Texel niet7" De toekomstige fractievoorzitter ver wacht nog vóór de verkiezingen een voorstel voor differentiatie van afval tarieven „We hebben twee werkba re methoden gezien tijdens een ex cursie. Een afrekening naar het aantal keren dat een container wordt aangeboden zien wij wel zitten. Wat betreft het ouderenbeleid pleit de PvdA voor instelling van één lo ket „Dat is nog ver, want als je in de wie-wat-waar-gids kijkt staan daar wel 26 telefoonnummers." Er zijn en kele projecten voor jongeren op han den „Wij willen dat het accent op preventie komt te liggen In de onderwijswereld is volgens Roeper een 'stille revolutie' gaande. In het bijzonder onderwijs zijn bestu ren gefuseerd met overkantse scho len. Voor het openbaar onderwijs is een netwerk ingesteld met één di recteur. De PvdA wil de zelfstandig heid nog meer vergroten door bij voorbeeld een stichtingsvorm te kiezen, waar ook de OSG in kan meegaan. De plaatselijke economie steunt op drie pijlers. Dat moet zo blijven, vindt de PvdA, die voor de visserij de ha ven van Oudeschild bruikbaar wil houden. „Maar daarnaast kan de haven toeristisch meer worden uit gebuit Misschien dat dat inkomsten oplevert, waardoor de overdracht naar de gemeente minder als een molensteen om onze nek zal han gen In antwoord op vragen ver klaarde Roeper het plan van de TOV-vrouwen te willen inpassen als de uitkomsten van een onderzoek dat gaande is aangeven dat er ruim te is voor hun initiatief Wat betreft cfe landbouw wil de PvdA dat het convenantsoverleg nu einde lijk resultaat gaat opleveren „Ook moeten we toezien op handhaving van de 4000 hectare grasland. Wij denken dat er voor agrariërs méér mogelijkheden zijn om in te spelen op veranderingen dan wat tot nu toe gebeurt." De PvdA is vóór meer discussie, om de politiek levendiger te maken. Géén discussie wil de partij echter over de grens van 47.000 toeris tische slaapplaatsen op het eiland „De natuurlijke waarden van Texel en wat die maximaal aan toeristen kunnen verdragen, zijn opgesteld in 1974 Het is er sindsdien met beter op geworden. Natuurlijk hebben we ook de lusten van het toerisme, maar het moet wel leuk blijven". Zaterdag 10 januari 1998 H Tevoko 1 - Schorpioen 1 0-3 H Tevoko 2 - Wieringen 1 0-3 D Tevoko 1 - Tevoko 2 0-3 D Tevoko 3 - HCSC 2 2-3 J Tevoko - VCJ'94 3-0 J Tevoko 1 - Tevoko 2 3-0 Het damesteam van De Mareis speelt zondag in de hal aan de Sportlaan in Den Helder om 19,00 uur tegen Hoppers junioren B De heren volleyballers van Tevoko zijn het nieuwe jaar spor tief gezien niet al te best begon nen. Tegen het team van Schor pioen werd een onverwachte 0-3 nederlaag geleden. Op de over winning van de gasten uit Midwoud viel echter niets af te dingen. Tevoko stelde haar kleine, maar trouwe supporters- schare in sporthal Ons Genoegen danig teleur door massaal een offday te etaleren. De nederlaag deed nog extra pijn, omdat de te genstanders door het ontbreken van hun vaste spelverdeler eigen lijk met een gehandicapt team aan de wedstrijd begon. Willem Vlas bracht vrijdagavond in De Ferrever het baanrecord handboogschieten op de afstand 18 meter (40 cm. blazoenen) op 279 punten. Sinds dinsdag 29 augustus 1995 wordt in sportzaal „de Fer/ever" op een afstand van 18 meter op 40 cm. blazoenen geschoten Op die be wuste dinsdag (Henk Witte schoot toevallig op die datum niet) bracht Willem Vlas het baanrecord op 270 punten Precies een week later stelde Henk Witte het baanrecord 7 punten scherper en bracht het op 277 punten Op 10 oktober 1995 verbeterde Henk Witte zijn eigen baanrecord met één punt. waarmee hij het op 278 punten bracht. Dit puntentotaal werd door Willem Vlas op 24 oktober 1995 geëvenaard. Nu- ruim twee jaar later - werd dit gedeelde baanrecord door Willem Vlas eén punt scherper gesteld. Toch was het begin van de wedstrijd nog hoopvol. Schorpioen kwam sloom uit de startblokken, waardoor de Texelaars naar een 5-0 voor sprong konden uitlopen Daarna bleek met name het blok en de ver dediging van de gasten een moeilijk te nemen horde. Het zelfvertrouwen bij de thuisploeg ebde onverklaar baar snel weg en toen ook de passing bij Tevoko stokte kwamen de Texelaars er met meer aan te pas: 7-15. De tweede set ging in hetzelfde rappe tempo, zij het dat in dit wedstrijddeel Schorpioen van het begin af aan de lakens uitdeelde Met name met de verwerking van de Midwouder opslag hadden de eilandbewoners dusdanig veel moeite, dat men amper nog aan aanvallen toekwam. Binnen het kwartier stonden ontluisterende cij fers op het bord: 2-15 In de derde set kon Tevoko met name door de goed scorende Michel Gomez, die het team aanvallend in deze periode op sleeptouw nam, nog enigszins aanklampen Bij 6-6 lieten de gelaten en zonder een vleugje enthousiasme spelende Texelaars hun tegenstanders echter weer weglopen naar 6-12. Hoewel Schorpioen nog vrij veel moeite had de wedstrijd uit te maken was Tevoko met bij machte weer echt in de wedstrijd terug te keren. Via 11- 15 besliste Schorpioen de partij. „Ons Genoegen" zaterdag 17 januari Zaaldienst Dames 1 en junioren 2. Anne de Vries is de puzzelrit- kampioen van de MAB geworden. De nieuwjaarsrit was traditioneel de hekkesluiter van het seizoen. De laatste was niet de minste. De deel nemers dienden lange stukken te rij den tot de volgende aanwijzing en dat veroorzaakte veel onzekerheid over de route Menigeen keerde te rug tot het uitgangspunt en begon opnieuw. Vijftien van de achttien deelnemers kwamen aan de finish. In het nieuwe puzzeljaar wordt een nieuw landelijk reglement gehan teerd, wat enkele wijzigingen ten op zichte van andere jaren geeft. Het eerstvolgende evenement is de Kro- kusrit, in het laatste weekend van de voorjaarsvakantie. Uitslag nieuwjaarsrit: 1 Jos Bakker 22 straf- punten, 2. Wim Mets 25 strafpunten, 3. Dirk Westerlaken 28 strafpunten Kampioenschap 1 Anne de Vries 68 punten. 2 Bert Barhorst 58 punten. 3 Dirk Wester laken 52 punten. 13.30 15.00 2. 13.30 15.00 16 30 3. 13.30 15.00 16.30 D. Tevoko 2-Ardea 1 H. Tevoko 1-De Boemel 1 J. Tevoko 2-Wienngermeer D Tevoko 1-De Boemel 1 J Tevoko C - WSOV D. Tevoko 3-WSOV 2 H Tevoko 2-De Opslag 1 J. Tevoko 1-Wieringen De naam Nauta is na 65 jaar niet meer verbonden met de fotozaak aan de Parkstraat in Den Burg. Dat is het gevolg van een naams wijziging. Exploitant Ruud Laurijssens. die de zaak drie jaar geleden overnam van Jook Nauta, is aangesloten bij de organisatie Combifoto Om geheel bij de lande lijke uitstraling hiervan aan te slui ten. is besloten de naam Nauta Foto te wijzigen in Combifoto Texel. Eind januari zal de winkel in de nieuwe stijl zijn ingericht. Het assortiment is inmiddels uitgebreid met o.a. com puters en digitale camera's Zorgvuldigheid bij de uitgaven, bestemmingsplannen uit besteden aan particuliere bureaus als dat goedkoper, be ter of sneller is, planologische regelgeving die maar voor één uitleg vatbaar is, invoering van een speciale college portefeuille „toerisme", groeimogelijkheden voor de re creatie en een andere sluitingsregeling voor café's. Aldus een greep uit het verkiezingsprogramma van de VVD- Texel dat woensdagavond werd gepresenteerd. ie PvdA kandidaten tijdens de presentatie van het verkiezingsprogramma. (Foto Tessa van Daalon) 1Hans Roeper 2. Klaas Modder 3. Isabel Gonzalez 4. Annemiek van Atteveldt 5. Nils Lely 6 Janny Koning 7 Gerard van der Kooi 8 Carol Korringa 9. Els Dreessens De thans met één zetel mager ver tegenwoordigde liberalen hopen er in de nieuwe raad twee zetels bij te krijgen. Ze beloven hun ui terste best doen om het thans treurige imago van de Texelse ge meenteraad te herstellen. „Respectvol met elkaar omgaan, niet op de persoon spelen en kort en zakelijk discussiëren onder strakke leiding", zegt lijst aanvoerder Maria van der Spek- Trap. Als het mogelijk is willen de libe ralen ook graag een wethouder le veren. Ze zijn voorstander van een afspiegelingscollege, dus een dagelijks bestuur waarin de be langrijkste politieke stromingen zijn vertegenwoordigd. Wat in houdt dat de huidige situatie (twee wethouders van Texels Be lang) van de hand wordt gewezen omdat het niet democratisch is. Traag gewest De VVD is verre van enthousiast over samenwerking in gewest- verband het gaat veel te traag „In Noordholland is slechts plaats voor De collega's zijn blij met het nieuwe kantoor, maar ik moet nog wennen. Ouwe bomen zijn van slag als je ze verplant. Toch zou ik blij moeten zijn met al die ruimte. Tientallen jaren heb ik ge functioneerd in diverse hokken, waarin je je kont met kon draaien. Nu ineens zitten we in een zaal als een kerk met voor elke redac teur een apart glazen hok Vooral met al dat glas had ik moeite. Ik zat altijd al in een gla zen huisje, maar nu is dat ook let terlijk zo Vanuit de Warmoes- straat kun je ons in één oogopslag allemaal zien zitten Daar moet je dus rekening mee houden als je overweegt je secre taresse op schoot te nemen. Mensen zijn gauw jaloers en schrikken tegenwoordig met terug voor geweld om daar uiting aan te geven. Een ander nadeel is dat je die glazen panelen met ziet, zodat het open deuren lijken. Je kunt erop wachten dat iemand daar doorheen probeert te lopen Zelf heb ik daar een handje van, zoals niet lang geleden weer eens bleek toen ik me te pletter liep te gen de glaspui van de net ver bouwde Rabo-bank. De bank ver goedde mijn kapotte bril, maar bij de verwerking van het onvermij delijke trauma heb ik van hen geen enkele begeleiding gehad. Het was toch leuk geweest als de directeur eens aan mijn bed was komen zitten met een bos rozen of een doos Droste-flikken onder het motto You'll never walk alone" In ons nieuwe kantoor hebben we onbreekbaar glas laten zetten. Het glas blijft dus heel, maar de sukkels die er tegenaan kletteren niet. Hoe dan ook, het levert voor ons in elk geval een berichtje op. ..Man (57) in coma na botsing mei glaspui". Komt dus morgen allen naar onze open dag, want dat wordt lachen Het is de laatste gelegenheid, want daarna han gen we voor dat glas een gordijn. Of air-bags. Héél mooi is dat de mensen die bij ons moeten zijn, geen hoge trap meer ophoeven, voor het eerst sinds 40 jaar. Al die tijd zat het redactiekantoortje op een bo venverdieping. Vooral in de oude drukkerij aan de Parkstraat (waar nu de doorgang is tussen bode woning en Oosterhof) was dat moeilijk. Een steile, smalle open trap van zeker zes meter Eigen lijk meer een ladder. Die rende ik zelf dagelijks minstens acht keer op en af met vijf treden tegelijk, zodat ik er mooi mager door bleef. Bejaarden en andere slecht ter been zijnden waren echter een hartverzakking nabij als ze die barrière hadden genomen Onder hen was de zeer strijdbare Antje Zoete-Blom die ons regel matig kwam inschakelen bij haar acties voor roltrappen of liften aan boord van de Teso-boten. Antje - de tante van Theo Hoogerheide - placht aan boord demonstratief op de wc te gaan zitten omdat ze weigerde die hoge trappen naar de salons te nemen Maar met de veel minder gerieflijke redactie- trap had ze geen moeite. Waar mee ze haar idealisme bewees: ze was bezig voor anderen, niet voor zichzelf. Dit soort mensen is in onze streken aan het uitster ven. Dat piepkleine kantoortje op de drukkerijzolder bevatte niet alleen mijzelf, maar ook het complete ar chief van de Texelse Courant, dus alle ingebonden jaargangen sinds 1887. Ze stonden daar niet bepaald brandveilig, maar dat realiseerde zich toen nog nie mand. Verder bewaarde ik er een paar duizend zinken clichés van de foto's die in de krant hadden gestaan. De planken waarop ze stonden bogen door onder hel gewicht. Die cliches maakten we toen nog niet zelf. Dat gebeurde in de druk kerij van Het Vrije Volk aan het Hekelveld in Amsterdam. Als er haast bij was, moest ik zelf met de foto's naar de hoofdstad waar ze er in een half uurtje clichés van maakten. Liet je dat koeriers- werk aan een ander over, dan ging het vaak mis. De clichés kwamen dan te laat en werden in arrenmoede dan maar in het oudejaarsnummer afgedrukt. In die tijd was ik de enige verslag gever. Dat ging heel goed zolang ik dagelijks en in de weekenden overwerkte, geen gezin had en nooit met vakantie ging De krant was bovendien veel kleiner dan nu. Vier nieuwspagina's per num mer was al heel wat-. Bovendien leefde ik in de zekerheid dat één pagina al bij voorbaat was gevuld met bijdragen van anderen een uit het plattelandsleven gegrepen feuilleton (zoals „Wat doen we met moeder7" en „Opa heeft ver kering"), een stripverhaal („Smidje Verholen en de rare alchemist") en de landbouw- rubriek van Cor van Groningen. Toen de krant steeds groter werd, was het met meer te doen. Ik had hulp nodig Een van mijn eerste assistenten was Daan Welboren, de nu zo gevreesde Horszel. Ik heb nadien tal van hulpies ver sleten Van hen verlangde ik de zelfde inzet, productie en Texelgezindheid als ikzelf aan de dag legde Dat kwam neer op een soort lijfeigenschap en daar be dankten die jongens voor. Jón gens, want in meiden had ik na één negatieve ervaring geen ver trouwen meer. Elke vrouwelijke sollicitant werd door mij nadien bij voorbaat als een waardeloze truttebol naar het vasteland terug verwezen Hetgeen werd ingege ven door de schandelijke opvat ting dat vrouwen gevoelswezens zijn en dus geen objectiviteit kun nen betrachten. En dan praat ik nog met eens over de kans op zwangerschap en andere geslachtsgebonden natuurver schijnselen, die permanente inzet belemmeren. Wees met ongerust, ik heb die opvatting inmiddels bij gesteld, maar toen voelde ik het zo. In dat hooggelegen kantoortje was het een komen en gaan van allerlei mensen uit alle lagen van de Texelse samenleving Van Cor Ellen tot Jo Roeper en van HBS- leraren tot kottervissers, om maar enkele extremen te noemen Die ontmoetingen verliepen niet altijd harmonieus In die tijd was er in Nederland en ook op Texel nog verschil tussen politiek links en rechts Menige eilandgenoot had er behoefte aan mij te berispen als ik in mijn kolommen blijk had gegeven van linkse dan wel rechtse voorkeuren Het duurde rijkelijk lang voordat ik zo verstan dig was me daar niets meer van aan te trekken Maar Ik schrok toch wel toen in 1965 twee ambtenaren van de BVD de hoge trap opstrompelden en mij aan een soort verhoor on derwierpen. Ook deze keer ging het om een vermeende linkse sympathie, maar met de krant had het mets te maken Aanlei ding was een reis die ik naar de Sowjet Unie had gemaakt. De he ren wilden wel eens weten wat ik daar had uitgevoerd en met wie ik contact had gehad. Mijn ouders schrokken nogal toen ze het hoorden, maar ik vond het wel spannend Ik heb me nadien vaak afgevraagd welke conclusies de BVD-mannen uiteindelijk hebben getrokken. Sta ik nog altijd te boek als politiek verdacht ele ment7 Sinds kort is het mogelijk om dal bij het ministerie na te vra gen en ik ga dat zeker doen. Gun mij tot zolang het voordeel van de twijfel en kom morgen onbe vreesd naar onze open dag Harry. éen samenwerkingsorgaan waarin het gewest Kop van Noordholland zou moeten opgaan" Samenwer king tussen gemeenten moet op vrij willige basis en niet van bovenaf worden gestuurd, zoals nu het geval is. Bovendien moeten alle gewest taken kritisch worden bekeken wat betreft nut en noodzaak. Naar verhouding veel aandacht geeft de VVD aan de regelgeving op allerlei gebied Die moet duidelijker worden en rechtsgelijkheid moet het doel zijn bij controle- en hand havingsbeleid. wat de één niet mag. mag de ander ook met Naar liberale aard spreekt de VVD zich uit voor een zoveel mogelijk „particuliere" aanpak van allerlei za ken. Dat geldt met name voor de ge meentelijke grondtransacties en an dere onroerend goed-zaken waarbij particuliere makelaars een rol zou den moeten spelen. Dit streven is mede ingegeven door de ervaringen met de grond van de Ruytersplaats en de terreinen in Oudeschild 1-2-3 De VVD wil dat in overleg met de plaatselijke afdeling van Horeca Ne derland een ander systeem voor sluitingstijden voor café s wordt be dacht. De huidige 1-2-3 regeling be valt niet, mede omdat de toeristen er mets van begrijpen. Een andere wens op het gebied van openbare orde en veiligheid, niet alleen politie, brandweer en geneeskundige dien sten moeten regelmatig oefenen om op rampen voorbereid te zijn, maar ook gemeentebestuurders en amb tenaren De Texelse liberalen zijn slecht te spreken over de onderhouds- toestand van met name wegbermen. Ze ergeren zich aan gaten in weg kanten en zwerfvuil. Ook sommige verkeersremmende maatregelen (drempels) zijn hen een gruwel. In elk geval mogen brandweer, ambu lance en andere hulpverlenings diensten er geen hinder van onder vinden De VVD wil verdere uitbreiding van het fietspadennet met paden langs de Westerweg (van Den Burg naar Den Hoorn) en de Grensweg. Gratis vervoer? Het programma spreekt zich uit voor experimenten met nieuwe vormen van openbaar vervoer, waarbij het door burgemeester Van Rappard bepleite gratis vervoer niet bij voor baat wordt afgewezen De kosten daarvan mogen echter niet via de toeristenbelasting op de recreanten worden afgewenteld De VVD is afhoudend wat betreft de overname van de haven van Oude schild door de gemeente De af koopsom is nu de helft lager is {fan in eerste instantie was genoemd en de financiële risico's zijn nog niet te overzien. Als het tot overname komt moet een alles omvattend plan van aanpak worden ontwikkeld, waarin de ideeën van Ter Reede van Texel kunnen worden meegenomen Het programma spreekt zich niet uit voor handhaven van de 45000/ 47000-grens wat betreft de toeris tische ontwikkeling. Maria van der Spek: „Die grens is wel uitgangs punt maar als er initiatieven zijn die een welkome versterking van de toeristische sector betekenen, moe ten die van de grond kunnen ko men". Voor de lokale economie zijn recreatie en toerisme in elk geval belangrijker dan ooit, reden voor de VVD om te pleiten voor een speciale portefeuille „toerisme en recreatie" die door éen der wethouders moet worden behartigd. De fmancièn voor Texelpromotie moeten op peil blijven. Aanpassing van de jaarlijkse gemeentelijke bij drage voor de VVV door middel van inflatiecorrectie vindt de partij dan öok bespreekbaar Musea De professioneel geleide musea" die grote aantallen bezoekers trek ken, moeten erop rekenen dat de VVD zal trachten de gemeentelijke subsidies daarvoor terug te draaien. Zelfstandig functioneren is het ide aal. Het geld dat dan overblijft kan aan andere welzijnsvoorzieningen worden besteed. Ook de gemeente lijke bemoeienis met de passanten haven zou moeten worden gestopt. De liberalen vinden wel dat er meer moet gebeuren met de onderwater- archeologie als bezienswaardigheid. In elk geval moet zorgvuldig worden omgegaan met cultuurgoed zoals karakteristieke gebouwen. Daarbij wordt gedacht aan ..éénmalige fi nanciële impulsen" voor de Stichting Dorpsherstel. Wat betreft het mediabeleid de lo kale omroep kan wat de VVD betreft rekenen op voortzetting van de hui dige financiële steun van de ge meente. De VVD wil bij veel gemeentelijke uitgaven onderzocht zien wat er ge beurt voor dat geld Hoeveel product krijgen we voor welke prijs? Dat slaat onder andere op het maat schappelijk werk waarmee thans een bedrag van f 12.50 per inwoner is gemoeid De effectiviteit van dit werk moet kritisch worden bekeken. Bij het ouderenbeleid moet het geld met worden gebruikt voor het in stand houden van ..allerlei overleg structuren" maar aan de ouderen zelf. Wat de VVD betreft zal het jeugd- en jongerenbeleid anders worden, met achteraf herstellen wat mis is gelopen maar een beleid ont wikkelen dat problemen voorkomt, waarbij nadrukkelijk naar de jonge ren zelf moet worden geluisterd. Het gemeentelijk dienstbetoon laat volgens de VVD nog te wensen over Bekeken moet worden of het raadhuis echt niet op vrijdag open kan zijn Met de Huisvuilcentrale moet worden gepraat over een mo gelijkheid om zaterdagochtends af val te bezorgen bij De Hamster. Wat betreft woningbouw wordt erop gewezen dat vooral betaalbare wo ningen voor jongeren nodig zijn Seniorenwoningen zijn er nu wel ge noeg

Texelsche Courant | 1998 | | pagina 7