I Familieberichten bruiuit? i TEXELSE J couRANT Kijkdag woningen Hof van Geus |a8'weede aanrijding: bejaarde levert i; rijbewijs in Weer staking OSG-docenten Info-avond met verloskundige Les voor leraren door pedagoog Parkeerdeuk Nieuw silhouet voor De Waal 'Rrjtt Zoetelief f'mda Witte trouwen! "Jexelaartjes De BELASTING FORMULIEREN liggen weer voor u klaar bij VRIJDAG 13 FEBRUARI 1998 Geïnteresseerden kunnen dins dag tussen 14.00 en 16.30 uur een kijkje nemen In de nieuwe ouderenwoningen aan het Hof van Geus. De woning Schilderend 27 wordt dan door de Stichting Bejaardenzorg opengesteld voor publiek. Eind deze maand begin maart wor den veertien nieuwbouwhuizen voor senioren aan het Hof van Geus in Den Burg opgeleverd Het plan om op het terrein van het voormalige bouwbedri|f Geus een woonwijkje te maken kwam van Loes Geus. Ze stelde het als voorwaarde bij de grondaankoop door de gemeente De Stichting Beiaardenzorg Texel had het oog ook al laten vallen op de lokatie, die geriefelijk dicht bij het centrum is. Voor ouderen, die vaak minder mobiel zijn, is een plekje dicht bij centrale voorzieningen en winkels belangrijk. De gemeente ontwikkelde een plan, waarna een bouwontwerp werd ge maakt. Uitgangspunten waren: bejaardenwoningen, duurzaam bou wen en een laag energieverbruik. In juni begon aannemer Tebo de bouw. Het werk verliep vlot en eind februari wordt het eerste deel van de huizen opgeleverd. Het zijn erg comfortabele woningen geworden. Er is veel hout toegepast, zowel in de gevel- als de draag constructie. Door de houtskelet- bouwmethode kon beter worden geïsoleerd Door een HR-ketel en HR-isolatieglas zal het energie verbruik laag zijn. Wetenschappelijk onderzoek heeft aangetoond dat mensen zich prettiger en gezonder voelen in huizen waarin veel hout is toegepast Er zijn nog een paar woningen te huur. Vandaar dat de Stichting Be jaardenzorg de kijkdag houdt Aan vankelijk werd als minimale inkomenseis ƒ23.501,- voor alleen staanden en ƒ29.501.- voor meer- persoonshuishoudens genoemd, maar na overleg met de gemeente mag het inkomen soepel worden be oordeeld Dus ook Texelaars met een lager inkomen komen in aan merking voor deze huizen. val ,arran 86-|arige Texelaar heeft dins- !er ig bij de politie zijn rijbewijs ingele- rd, nadat hij voor de tweede keer yn inen enkele maanden een aanrij- ïg .had veroorzaakt op de kruising igerstraat/Akenbuurt. De man jram zelf tot de conclusie dat het ;nf rstandiger was om niet meer ach- e(l' het stuur te kruipen j de bewuste kruising verleende dinsdagmiddag geen voorrang in een 33-jarige Cocksdorpse, die at haar busje net van de boot ram Door de harde klap vloog de an met zijn hoofd tegen het raam, at hem een hoofdwond bezorgde. 0 gj werd per ambulance naar een ,n jHfer vervoerd, maar zijn letsel viel a {Cocksdorpse was ongedeerd, - aar haar hond. die rustig naast jljtar had liggen slapen, sprong na i knal hevig geschrokken uit de wagen en zette het op een lopen Voorbijgangers probeerden het dier te achtervolgen, maar het verdween met hoge snelheid richting Ooster end. Tegen de avond vond de vrouw de hond ongeschonden terug in de omgeving van de Waalderweg. Beide wagens raakten zwaar be schadigd. Bij de vorige aanrijding reed de be jaarde man op dezelfde plek tegen een 69-jarige fietsende vrouw De politie heeft de mogelijkheid om een rijproef te eisen van ouderen die meerdere keren brokken maken ..De man heeft dat niet afgewacht. Hij was zo verstandig zelf de knoop door te hakken", aldus de politie woordvoerder. Opnieuw leggen zo'n tien OSG-do- centen het werk neer uit protest te gen de te hoge werkdruk. Maandag gaan zij naar de overkant om mee te doen aan een protestmanifestatie in Amsterdam. Het schoolbestuur gaf eerder aan dat de bekostiging van maatregelen om het aantal lesuren te verlagen een zaak van de minister is. Daar zijn de stakers het niet mee eens. „De besturen en directies wa ren voorstander van een autonome school, die zeif z'n zaakjes regelt. Meer eigen verantwoordelijkheid. Wie dat wil moet daar óók de conse quenties van dragen en onze eisen met op het bordje van de minister deponeren", aldus een woordvoer der van de onderwijsbonden. Rector Henk de Vries geeft aan dat hij het wel eens is met de stakers, maar dat hij zelf aan het werk blijft. „Ook ik vind de werkdruk van onderwijsgevenden te groot Een maximale lestaak van 26 uren is een redelijke eis. Dat is evengoed nog best zwaar." Verlichting brengt extra kosten met zich mee Als die door de minister worden vergoed, vindt De Vries het een goed plan „Zo niet, dan wordt het juist op scholen als de onze, met een relatief klein team, Verloskundige Theda Niehoff ver zorgt maandag om 20.00 uur een voorlichtingsavond in de voormalige LBO-kantine. De toegang is gratis, iedereen die belangstelling heeft is welkom Aan de hand'van twee video's wor den twee onderwerpen besproken „Het eerste uur" gaat over het lang zaam bekomen van de pasgeborene en het contact zoeken met de moe een probleem Grotere scholen kun nen wachtgelders die voor eigen re kening komen mooi inzetten om het even groot blijvende aantal lesuren in te vullen. Maar scholen zónder wachtgelders moeten extra perso neel werven Prima hoor, mits daar een vergoeding tegenover staat." Gezien het geringe aantal stakers blijft de school gewoon open. Er zul len een paar lesuren uitvallen, maar te weinig om daan/oor alle klassen naar huis te sturen der. De tweede video gaat over „borstvoeding en een baan". Bij de wet is geregeld dat borstvoeding ge ven een recht is van een vrouw Maar hoe is dat in de praktijk in te vullen9 Het is belangrijk dat aan staande moeders tijdig worden geïn formeerd over de voor- en nadelen van borstvoeding. Een belangrijke taak daarbij is weggelegd voor de verloskundige. Enkele uren nadat de kinderen op 20 februari krokusvakantie krij gen, gaan de deuren van de Vrije School Texel al weer open, maar dan voor volwassenen. Van 20 tot en met 26 februari wordt een nascholingscursus gehouden voor leerkrachten van o.a de Vrije School door de bekende Zweedse pedagoog Par Ahlblom. Van de 36 deelnemers komen er vijf tien uit het buitenland (België, Duits land en Zwitserland), zodat de cur sus een internationaal karakter draagt. Par Ahlblom (1932) begon zijn loopbaan als componist. De ont moeting met de Vrije School-peda- gogiek maakte hem zo enthousiast dat hij zijn carrière onderbrak om zich te wijden aan het werk met kin deren in een kleine school in Jarna, niet ver van Stockholm. Sindsdien verrichtte hij baanbrekend werk op het gebied van de zintuigscholing, het bewegingsonderwijs en de kunstzinnige vorming (met name muzikale improvisatie). Ahlblom gaf over deze thema's workshops in de meeste landen van Europa en de Vrije School is verheugd hem nu op Texel te kunnen ontvangen voor een inspirerende week in het kader van het tienjarig bestaan van de school. Evert ten Have zorgt ervoor dat het de groep niet ontbreekt aan eten en drinken Een 24-jarige Oudeschildse trof dinsdagmorgen op de Vogelenzang haar geparkeerde auto beschadigd aan. In de rechterdeur zat een flinke deuk, veroorzaakt door een andere wagen. De slopershamer van aannemer Werner Dros heeft de klus geklaard Met het slechten van de beeld bepalende silo van Kei/ser Co. in De Waal heeft Texels kleinste dorp z'n oude silhouet weer teruggekre gen. .21 q .31 I Johannes 6 68 Heere! tot Wien zullen wij heengaan? Gij hebt de woorden des eeuwigen levens. 'Bedroefd delen wij u mede, dat de Heere uit ons /midden heeft weggenomen, mijn geliefde man, pjyze zorgzame vader, schoonvader, grootvader sri overgrootvader Frans Stark echtgenoot van Geertruida Bingley gehuwd geweest met Jannetje Geerts t de leeftijd van 89 jaar '3 ?n«J| JOosterend - Texel G. Stark-Bingley Nunspeet G. Bostelaar-Stark Jac. Bostelaar Oosterend - Texel W Stark A. Stark-Voorwlnden H.W, Stark M Stark-Meijer D. Ploeg-Stark W,Poeg Hoevelaken R. Stark M. Stark-Koppejan Waddinxveen Joh. Blonk-Stark J. Blonk Yerseke J Hoekman-Stark J P. Hoekman Oosterend - Texel E. van Kleeft-Stark J. van kleeff Apeldoorn N. Roos-Stark G Roos Rhoon S. Ouwehand-van Rijs C Ouwehand Rotterdam P. van Rijs A.J. van Rijs M. van Rijs-van Weizen posterend - Texel H. J van Rijs C.J. van Rijs-Verhoeff Klein- en achterklein kinderen (arTexel, 10 februari 1998 :atHarkebuurt 3. 1794 HM Oosterend NH lid 0e rouwdienst zal D.V. gehouden worden op Iterdag 14 februari in de Ned. Hervomde kerk n rei Oosterend om 13.30 uur. Aansluitend daarop idt de begrafenis plaats op het kerkhof bij de d Hervormde kerk. iiGielegenheid tot condoleren op vrijdag 13 februari hvan 19.30 - 20 30 uur op Harkebuurt 3 en na af- 3l oop van de begrafenis in de Ned Hervormde kerk. Geen bloemen I 'Ifen goede buur is meer dan een verre vriend' 0Ust zacht buurman Stark Familie Dros Harkebuurt Toch nog onverwacht, moeten wij afscheid ne men van onze biljartvriend Mans Segers Wij wensen Griet, kinderen en familie veel sterkte! bestuur en leden biljartvereniging „De Zwaan" Met respect en dankbaarheid gedenken wij onze oud-voorzitter en ere-lid Mans Segers Zijn niet aflatende inzet en beminnelijke persoon lijkheid zullen een voorbeeld blijven. Wij wensen Griet en de kinderen de kracht toe die Mans in spireerde. Het bestuur van Koninklijk Horeca Nederland, afdeling Texel Verdrietig zijn we dat we onze trouwe zeilmaat moeten missen Mans In gedachten blijf je met ons meevaren Ed en Aadje Ab en Joyce Jaap en Corrie Wij vernamen het droeve nieuws dat onze vriend en oud-bestuurder van onze vereniging Mans Segers op 10 februari jl. is overleden. Het was een voorrecht, met hem te hebben sa mengewerkt. Zijn vakkennis, inzet en vriendschap zullen in onze herinnering aan hem voortleven. Wij wensen Griet, zijn kinderen en allen die hem dierbaar waren, sterkte toe Bestuur en leden van de Vereniging Texel Jazz Voor uw belangstelling tijdens de ziekte en medele ven na het overlijden van mijn lieve man, onze zorg zame vader en opa LUIT BORGMAN danken wij u hartelijk. Onze speciale dank gaat uit naar dr. Eissen, dr. Hoekstra, ds Betting, ds. Ter Haar en het personeel van de „Gollards". Dit is ons tot grote steun geweest. G Borgman-Meedendorp kinderen en kleinkinderen Den Burg, februari 1998 Op 20 februari 199S gaan wij Om 14:15 uur in bet gemeentehuis ran Texel. 4J bent van harte welkom op onze receptie van 19.00 tot 20.30 uur in restaurant „De Gasterij" („Sluftervallei", JCrimweg 102 te 'De Coeksdotp). Ons adres: Molenstraat 56, 1791 'DM Den 'burg. Dolgelukkig zijn wij met de geboorte van onze zoon en broertje. Wij noemen hem Danny Hij is geboren op dinsdag 10 februari 1998 om 18.00 uur en weegt 3260 gram. Zoon van. Henk en Linda Hoogerheide en broertje van Bryan Korfbaeck 5 1791 TE Den Burg Wilt u hem komen bezoe^ ken? Graag even boeken Tel. 0222 - 314784. Langs deze weg willen wij iedereen hartelijk bedan ken voor de grandioze be langstelling tijdens ons 50-jarig huwelijksfeest1! Els Lieuwe Schouwstra INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woens dag vóór 17.00 uur. KOSTEN: ƒ8,25 tot en met 3 regels. Per regel meer: ƒ2.75 (incl. bt«). Tk keuken van 14 eenhe den, incl keramische kookpl en afzuigkap ƒ1.000,-. Tel. 317728. Bingo op 20 februari is er weer die gezellige bingo in De Schakel, aanvang 20.00 uur. Het is weer lente bij Bosma Babyface. Alweer volop baby zomerkleding (t/m mt. 128) Weverstraat 3. tel. 315492 Speciale aanbieding Maxi Cosi Mino/autozitje voor 0- 9 mnd. Voor maar ƒ135,-. Verschillende dessins' Bosma Babyface, Den Burg. tel. 315492 Zaterdag a s. livemuziek in café Le Berry va. 22.00 uur Met een try-out van Poundcake nieuwe stijl met zangeres Elles Kaercher. Politiek Café op vrijdag 20-2-'98 in Café De Kuip, De Koog om 20.30 uur Gespreksleiders Frans Hopman en Bart Bosch lei den boeiende discussie. Politiek vuurwerk' Aanbieding ledikant onderschuifbed, wit, 90 x 200 incl. 2 matrassen voor ƒ799,- Bosma Woning inrichting Waalderstr. 6, tel 313023. Iets meer D66! Nu. 1 zetel, Lijst 6 Gezocht; Leiding voor onze verkennersafd. (m/v) Scouting Texel, bel voor info. 310135 (Peter). Valentijnssalade huzarensalade 37,50, zalmsalade ƒ60,- Ruud Boom Catering Service, tel 313791 De Texelse Apotheek zoekt voor één van haar medewerksters woon ruimte in Den Burg. Ten minste 2 kamers met eigen kook- en douche- gelegenheid en telefoon aansluiting. Tel 312112, vragen naar dhr Wijnand Te koop; 40 gewassen grindtegels. Tel 310343. Autovakanties. De mooi ste rondreizen, fijne bunga lows en appartementen in binnen- en buitenland, kant en klare tenten, lieflijke ho tels. bed breakfast, te veel om op te noemen. Wij hebben het Kom langs bij Reisburo Texel Holland International, 25 Jaar Be ter In Service. Vind jij het leuk om met jeugd om te gaan9 Kom dan als leiding bij Scouting Texel!' Opruiming houten ledi kant 90 x 200 incl. rol bodem, nu voor ƒ199,- Bosma Woning inrichting, Waalderstr. 6 tel 313023. Naar de wintersport? Neem een lamsbontjasje mee. Bontcouture Martin Karlas, Burgwal 29. Gevonden: een rode ka ter in De Cocksdorp Cyperse kater in Den Burg. Dierenpension Slufterweg, tel. 311477. Zaterdag 14 februari jaren '70-'80 party in Question Plaza, toegang gratis. Valentijnsontbijt voor je (stille) liefde Ruud Boom Catering Service, tel 313791. (IM TEXELAARTJE) Daar kun je mee lezen en achrljvenl Woverstraal 17a Den Burg Te koop jongenspeuter- fiets, 1jaar oud en meisjesfiets voor 5 jaar, jaar oud, 175,- p sttel. 315335 Zeeaas hengelsport, fietsenverhuur verkoop. Roel Veldman, De Cocksdorp, tel. 316369. Trap af in onze WK- voetbalactie en maak kans op 250.- vakantie voordeel Reisburo Texel Holland International, 25 Jaar Beter In Service. Politiek Café op vrijdag 20-2-'98 in Café De Kuip, De Koog om 20 30 uur Dis cussie over openbare orde/ sluitingstijden - toerisme/ recreatie - beleid toeris tische jongeren - verplaat sing bedden Het is weer lente bij Bosma Babyface. Alweer volop baby zomerkleding (t/m mt. 128) Weverstraat 3, tel 315492 Speciale aanbieding; Maxi Cosi Mino/autozitje voor 0- 9 mnd. Voor maar ƒ135.-. Verschillende dessins' Bosma Babyface, Den Burg. tel. 315492. Zaterdag a s livemuziek in café Le Berry v.a. 22.00 uur. Met een try-out van Poundcake nieuwe stijl met zangeres Elles Kaercher. Grandioze opruiming! Gor dijnstof broderievallen. Nu vanaf f5,- p. meter Bosma Woninginrichting, tel. 313023 Diverse dekbedovertrek sets. Verschillende maten Nu halve prijs! Bij Bosma Woninginrichting, Waalder- straat 6. Het domein van alle kleu ren en merken, sokken- wol, vindt u bij Wolboetiek t Skuurtje. Nieuwe voorjaarscollectie van G-Star, nu bij Boetiek 22. Opruiming ledikant Joeri, blauw/rood/geel 90 x 200 incl. rolbodem boeken kast nachtkastje buro Compleet van ƒ1189,-, nu voor 950,-. Bosma Wonmginnchting, Waalder str 6. tel. 313023. Buffoon jeans voor dames, heren en kinderen bij Stan Stacy, de familystore, hoek Stenen plaats/Weverstraat. Het is weer lente bij Bosma Babyface. Alweer volop baby zomerkleding (t/m mt 128) Weverstraat 3, tel. 315492 Speciale aanbieding. Maxi Cosi Mino/autozitje voor 0- 9 mnd. Voor maar ƒ135,-. Verschillende dessins! Bosma Babyface, Den Burg, tel. 315492. Zaterdag a s. livemuziek in café Le Berry v.a. 22.00 uur Met een try-out van Poundcake nieuwe stijl met zangeres Elles Kaercher. Grandioze opruiming! Gor dijnstof broderievallen. Nu vanaf f5,- p. meter. Bosma Woninginrichting, tel 313023. Diverse dekbedovertrek sets. Verschillende maten Nu halve prijs! Bij Bosma Woninginrichting, Waalder- straat 6 Valentijn-aanbiedingen. Verras uw Valentijn met een vliegreisje Naar vele ste den de tweede persoon ge heel gratis. Boeken voor 17 februari prijzen al vanaf 367,- Reisburo Texel Holland International, 25 Jaar Beter In Service. Wij repareren alle merken KTV, video, radio, CD, sa telliet. computer, camera etc. SCT, 311 777 Harde wind' Maar toch lek ker fietsen, huur een home trainer va ƒ30,- p.mnd. Vermeulen Bikes, tel 319213. Onze verkennersafd. zoekt nieuwe leiding (m/v). Scouting Texel, bel voor info 310135 (Peter) Aanbieding GOA. Elke vrij dag van 27 feb. t/m 27 maart Hotel Osborne incl. rechtstreekse vlucht met Air Holland, 9 dagen ƒ1095,-, 16 dagen ƒ1245,-. Kom langs bij Reisburo Texel Holland International. 25 Jaar Beter In Service Street-One, iedere week iets nieuws bij Boetiek 22. Hollywood Collection Vele koopvideo's, nu voor slechts ƒ19,90. Nauta CD. Opruiming stapelbed, vurenhout 90 x 200, incl rolbodems, nu voor ƒ449,- Bosma Woninginr., tel 313023. JVC-Dealer. SCT, 311 777. Politiek Café op vrijdag 20-2-'98 in Café De Kuip De Koog om 20.30 uur. Dit mag u met missen! Live op Ra dio Texel van 20.30-23.00 uur. Te huur Alkmaar woon ruimte met k d. en t. 650,-. B.v.k. weekend afwezig, tel 072-5403460 Nauta CD: dagelijks open van 9 tot 9 en op zondag van 15.00 tot 17.00 uur. Opruiming ledikant 180 x 200 „Bolero", vanille/beu ken incl achterwand. 2 nachtkastjes incl. matras sen verstelb. bodems, compleet voor 1750,- Ook in 160 x 200 leverbaar. Bosma Woninginrichting, tel 313023. Scouting is Natuurlijk Avontuurlijk, spannend en veelzijdig, ook voor leiding'" Niet alleen in Nagano, maar ook bij Hans van der Klift. Uilen in div. soorten en ma ten Kies op 4 maart a.s. de kandidaat van uw keuze bij Texels Belang, lijst 1 Nu te huur op video. Bean en Face/off (John Travolta) Nauta CD. Thalassa, schoonheids salon voor dames en he ren Februari-behande- ling: van 60 minuten: dieptereiniging, stomen, massage, masker, 57,50 Valentijn-idee: Beauty- Cadeaubon. Beaty-avond op De Krim: Elke woens dagavond van 19.00-22.00 uur Anuska van den Berg. tel. 317364. De schitterende Beanfilm is nu te koop en te huur. Nauta CD. Negen knotten wol op één rij. Welke kleuren combinatie zullen we doen Advies Wolboetiek 't Skuurtje. T k tractor, Centauro DT met voorw.-aandrijving, 60 pk. Tel. 316600. Via ontspanning naar vita liteit. Massage-studio Lida Wessels Face Body-care, Californië. Af spraken, tel. 367141 Gezocht: leiding voor onze verkenners-afd. Scouting Texel Bel voor info- 310135 (Peter) Opruiming Buro rood/wit van 359.-, nu voor 250,- Nachtkastje rood/wit van ƒ199,- voor 100.- Bosma Woninginrichting, Waalderstr. 6. tel. 313023. Jonge hennen. Maandag 23 feb zijn de jonge hen nen weer leverbaar Nic Witte, tel. 312238. Te koop. BMW R45, Honda CB 650, tel. 319329 Halve prijs-artikelen, volop verkrijgbaar bij Boetiek 22. Wandelvakanties. Op de Veluwe of op IJsland, door de Dordogne of door Ier land, onze keus is groot en veelzijdig Kom eens langs. Reisburo Texel Holland International, 25 Jaar Be ter In Service Voor bekers, bokalen, me dailles. etc. Vraag de cata logus Vermeulen Sport- prijzen, tel. 319213. Scouting is élke week an ders!'! Verhuisd Peter Koopman Mathilda Visser, Weverstraat 18. 1791 AD Den Burg, tel 322576 Valentijns-diner-buffet, zaterdag 14 feb. Onbeperkt genieten van soepen, hoofd- en nagerechten. In de Bloeiende heide, tel. 313791 Te koop gevr Greenhop per 100. W. Veeger, tel 312229. Opruiming ledikant Midas slaaplade kastje (blauw/metallic/beuken) 90 x 200 compleet incl. rol bodem van 970,-, nu voor 699.- Bosma Woning inrichting, Waalderstr 6, tel. 313023. Ondernemend en vooruit strevend Texels Belang, lijst 1 Reparatie en verkoop van wasautomaten en drogers. Service Center Texel. 311 777. Wie heeft mijn Adidas- broek. maat 164 Ik heb een Hummel-broek. Michel Knol, tel. 318741 (Spnng- spekt). Het voorjaar is bij ons weer begonnen. Mooie violen, primula's, anemo- nas. potjes, bolbloemen enz. P. v. Heerwaarden, tel. 312573. Aangeboden in Den Burg: stallings- en opslag ruimte, tel. 315605/ 314916. Dat is goedkoop! Wij leg gen uw tuin aan en/of on derhouden hem voor slechts ƒ25,- p/u. Vraag naar Gerard tel. 311237 De jonge generatie koopt geen hele serviezen meer, maar spontaan losse delen die ze leuk vindt. En, Hans van der Klift heeft een win kel vol. Weekfilms: 5 films, 7 da gen voor slechts ƒ25,-. Nauta CD. Prachtige taferelen kleurenwol hebben een tijdloze klassieke uitstra ling. Wolboetiek 't Skuurtje. Curiosa, alle kleingoed 2 halen, 1 betalen. Roel Veldman, Kikkertstr. 42, De Cocksdorp, tel. 316369. Bij Texels Belang, lijst 1 maar liefst 6 ondernemers op verkiesbare plaatsen. Dus Texelse onderne mers Texels Belang, lijst 1. Visman's warenhuis heeft alles (bijna). De leukste kadootjes bij de geboorte van een baby: De handgebreide truitjes vormen een vro lijke combinatie in de babykamer. Wolboetiek 't Skuurtje. Alles op de zolder nu ƒ25,- bij Boetiek 22. Satellietinstallaties. Ver koop en reparatie. SCT, 311 777. Wij zijn verhuisd: naar Slrandkaap 15 1791 SL Den Burg Tel, 310029 Cees Rose Goslinga

Texelsche Courant | 1998 | | pagina 3