Raad zet licht voor 1 schiethal op groen L okatie kan nog struikelblok zijn Texel '94 TEXELSE 7 COURANT Voetbalprogramma Weer winst voor Smash „Weer kaartsucces faap en Theo Witte Eilandcompetitie volleybal Veel remises bij damclub Vaantjestoernooi voor judoka's Blessureleed nekt Tevoko Luchtruim Weer nieuwe dartkoploper Meer geld voor schoolbegeleiding Jeugd ziet spoken Topturnen Wie zijn dit? G-team pakt eerste punt Dames Mareis laat op gang Kijkje bij lessen Afrikaans trommelen VRIJDAG 13 FEBRUARI 1998 hè, na al die besprekingen, jporten en bijeenkomsten denk dat we toch nog op het eind- nt belanden." De opluchting aaide van het gezicht van wet- uder Nel Eelman (sportzaken) jn zich al snel een meerderheid «kende voor de vervanging van Ferrever. De raad besloot dins- g tot de aanbouw aan de Sport- I en stelde ƒ336.000,- beschik- ar voor een schietcentrum. De inologische invulling kan ech- nog roet in het eten gooien. »jF(het besluit voor een aanbouw n 21 bij 12 meter en een aparte fttèthal viel er een last van de hÖuders van de wethouder. Het ggier over de Ferrever heeft na ja- 1 touwtrekken ongekende vormen ngenomen. Een deel daarvan is schreven door de schutters Ve- t van hen zaten bij punt 11 op de „jldsagenda dinsdagavond op het ntje van hun stoel. Al na de derde reker ontstond er lichte reuring op tribune, omdat zich een lichte 'jaerderheid voor hun plannen afte- nde. Peter Bakker (GroenLinks) g in dat zijn voorstel om de schut- 'l''S jaarlijks een raamsubsidie te n" Henen het met haalde en ÏSarde zich achter het college- .lorstel „Het is voor ons geen hals- )iak. Wat ons betreft kan voor de inbouw morgen de schop in de ond Voor de Ferrever is het vijf ior twaalf." Pluim 3 schutters kregen diverse pluimen agens hun grote bereidheid tot ilfwerkzaamheid. Cees Hin (CDA): }n verdient een beloning", vond -n, die in de commissie welzijn on- ngs de boogschutters nog in de "inbouw wilde onderbrengen. Toen -ervoor geen meerderheid was te rtden, ging zijn partij overstag sHet CDA wil zich vrijgevig opstel en." lorrie Heijne (Texels Belang) pleitte nrvoor het aanbod van de schutters m de Ferrever te slopen alsnog te icxepteren ,-owel wethouder Poster (financien) als Erna Eelman (VVD) waren als enige tegen de aanbouw aan Ons Genoegen „Uit cijfers over de be zetting van de sporthallen blijkt dat alle sporters in Den Burg kunnen worden ondergebracht." Wethouder Eelman knikte bevestigend Erna Eelman: „De nieuwe sport accommodatie in De Koog, waarin vijf ton aan gemeentegeld zit, wordt maar voor tien procent benut Niet te trappelen Spreiding van sporters gooit het tra ditionele schema van vaste tijden overhoop, pleitte Pieter de Groot (D66) toch voor een aanbouw. Ook de PvdA vindt dat verdeling van sporters over verschillende zalen geen goede zaak is Dirk Terpstra wilde nog met instem men met het schietsportcentrum Deels uit principe „We staan niet te trappelen bij zo'n voorziening. Pla nologisch en financieel zit er boven dien erg veel aan vast", pleitte hij er voor dat voor sportpark Den Burg Zuid eerst een apart bestemmings plan wordt gemaakt Terpstra uitte twijfels over de zelf werkzaamheid van de schutters. „Straks willen ze ook nog de accom modatie van Texel'94 bouwen en Texelse pupillencompetitie Zaterdag 14 februari 1998 Barcelona-Real Madrid 10.00 ZDH F1-Juventus 10.00 AC Milan-SVC F1 10 00 Oosterend F1-Ajax 10.00 De Koog F1-Oosterend F2 10.00 Texel'94 E2-Texel'94 E5 11.00 Texel'94 E3-Texel'94 D3 11.00 Oosterend E1 -Texel '94 E4 11.00 De Koog E1-SVC E1 11.00 Oosterend D1-ZDH D1 12 00 Texel '94 D2-De Koog D1 12.00 l'nash'68 heeft opnieuw een over- nning op haar volleybalconto ge- hfeven. WSOV-3, een vreselijk fa- itiek team, werd met 3-1 naar huis j.Buurd. Hoewel slechts vijf dames intraden tegen de Oosterender, 3rd het toch nog een zware dobber jéf de thuisploeg. bppv blonk uit in verdediging en 3rd door de coach optimaal opge- Twee sets bleek het gemis van dame fataal, maar in de derde lekte het sterke spel de dames Smash Die lieten het niet op zitten en haalden alsnog de i nét binnen. j'ogramma biterdag 15 00 uur Smash'68-Zee- isacht t: aap en Theo Witte slagen er t'eeds weer in om zich in het leuws te klaverjassen. Deze i'eék behaalden zij de hoogste "lore in de achttiende kaartronde eet 'slechts' 7169 punten. In het 'gemeen klassement blijven zij rJ de zevende plaats staan. I'? jtweede plaats was voor Corrie |!i Debby van der Slikke. Zij behaal- Vn 7157 punten en stegen daar- drie plaatsen Op de derde 'aats nestelden Wil Maas en Bertus "itte met 6924 punten. Zij blijven iftlende (a vierde plaats was voor het bijzon- *ir constant spelende koppel Gerda ci Freek Veeger met 6829 punten 'ans Bos en George Eelman gre- met 6808 punten de vijfde its en staan nu precies weer in bp-10. verschillen waren deze avond nder klein. In het algemeen assement veranderde er met veel. snny en Rob Caspers wisten de )rste aanval op hun positie af te Jaan en leiden met een voorsprong jh ruim 600 punten op Lieuwe van ar Veen en Hans Westdorp. Chris chraag en Nico Barhorst blijven op lim 2000 punten derde, op de voet ïvolgd door Gerda en Freek aeger Js koppels Janny Kiewiet/Door (itte en Debby en Corrie van der likke slaagden erin om in de onder- tge partij gelijk te spelen. Beide ippels behaalden 1651 punten. 'Pt gemiddelde van de avond was 232 punten, er werden 54 marsen ëspeeld. Za. 21 feb. geen programma i v m. vakantie. Programma dinsdag 17 februari 1998 Veld A mannen: 18 30 Super-Sportshop Gr.Slock 2 19.15 Gr. Slock 2-Kees de Waal Super 20.00 Kobeko-Maarcobouw Cocky's 20 45 Cocky's-DGM OSG 21.30 Tatenhove 1-OSG DGM 22.15 12 Balcken-Paal 9 Tatenhove 1 Veld B dames: 18.30 Wiersma-Videolux Rival 19.15 Gimsel-De Rival Videolux 20 00 Dros-ABN/AMRO Gr Slock 1 20.45 Zeilmak.-Gr. Slock 1 ABN/AMRO 21.30 TopTien-Smash Cinema Texel 22 15 Jozefschool-Cinema Smash Veld C dames: 18.30 Eierl Huis-Nioz I. de Boer 19.15 I. de Boer-Leydekkers Eierl Huis 20.00 Nokanto-Waayer Haarstudio 20.45 Haarstudio-Question Nokanto 21.30 Westerlaken-Klif 12 Timmers 22.15 Durper Drup-Timmer Westerlaken Wedstrijdleiding: Edith en Niels tel. 313363/310291 Uitslagen 10 februari 1998: Graaf-Teso 0-3. Tatehove 1-Kobeko 1-2, Maarcobouw-DGM 2-1; Handicap-Tex Auto 1-2, P28/Knm-OSG 3-0. Cocky's-Paal 3-0; Fitt- Beverdam 1-2; Ecomare-Dennenoord 1-2: Tatenhove 2- Cavo Laluco 2-1; LenR-Waayer 1-2, Rabo-Euroase 3- 0. Gr Slock 2-Teso 2-1, Jozefschool-Videolux 3-0, Wiersma-ABN/Amro 2-1, Zeilmakerij-Gimsel 0-3, TopTien-Gr Slock 11-2; Dros-Smash 3-0 Rtval-Cmema 0-3. exploiteren." Bakker becijferde dat er bij een vergoeding van ƒ50,- per uur 8.000 vrijwilligersuren in de bouw gaan zitten Zowel Poster als Erna Eelman gin gen wel akkoord met het schiet centrum. Poster „Ik heb veel res pect voor de inzet van de Sjeik, de Baron en meneer Vlas Triomfantelijk Op de tribune stonden de gezichten triomfantelijk. De tegenstem van de PvdA werd lachend als afzwaaier af gedaan Wellicht zal het lachen de schutters nog vergaan. Na de finan ciering volgt nog een tweede hinder nis een lokatie, liefst aan de noord zijde van het C-veld Erna Eelman toonde zich verbaasd dat het financiële voorstel niet ver gezeld ging van een voorbereidmgs- besluit. Wethouder Schilling (ruimte lijke ordening) „Ik wist ook met hoe dit zou aflopen en wilde niet voor de muziek uitlopen. Ik krijg het verwijt dat ik dat al te vaak doe." Hij be loofde dat de lokatie in de komende raadscommissie ROH wèl aan de orde komt. Drie van de vijf partijen tijdens de wekelijkse damavond eindigden onbeslist. Wim Timmer pakte weer een puntje, Cees Vinke kreeg geen spatje voordeel en moest in het eindspel zelfs nog aan de noodrem trekken om de halve winst veilig te stellen. Frans Bos zag deze keer zijn strijd lust beloond. Tegen Harry v.d. We tering wist hij de nodige problemen op te lossen, zodat terecht tot een puntendelmg werd besloten. Bert Duin en Rinus Vittali speelden een partij van een hoog tactisch gehalte. Dat vergde veel denkwerk, zodat de spelers de tijdnood zagen naderen. Bert Duin had inmiddels een kans rijke positie verkregen Met nog en kele minuten bedenktijd koos hij eie ren voor zijn geld en accepteerde het remisevoorstel van zijn tegen stander. Gerrit Vlaming nam in het middenspel een kansrijke Roozenburg-opstelling in. Frans Kuiper kon de dreigingen die daar door onstonden met meer ontwijken. Jos de Wolf deed zijn uiterste best om Piet Bakelaar een punt of meer af te snoepen, maar deze wist met goed spel de druk zodanig op te voeren, dat De Wolf met aan materiaalverlies kon ontkomen. Een lichte combinatie bracht hem vervol gens definitief op de knieën. Door het puntverlies van Vittali en de winst van Bakelaar zijn zij op gelijke hoogte gekomen. Dat belooft nog een spannend slot van de competi tie. Uitslagen: Cees Vinke-Wim Timmer 1-1. Jos de Wolf-Piel Bakelaar 0-2; Gernl Vlaming- Frans Kuiper 2-0, Bert Duin-Rinus Vittali 1-1 Harry v d Wetering-Frans Bos 1-1. In De Ferrever wordt zaterdag van 14.00 tot 15.30 uur het tweede vaantjestoernooi van de afdeling judo van Shima gehouden Het zijn onderlinge wedstrijden, waarbij de leden verdeeld in verschillende groepen strijden om vaantjes, leder een is welkom. De eigen vertrouwde trainings zaal van vakantiepark De Krim had zaterdagmiddag voor de he ren van Tevoko geen gunstige in vloed op het wedstrijdverloop te gen de ploeg van Effect uit Heiloo. De beide teams troffen elkaar op deze locatie omdat de thuis- spelende ploeg Effect voor deze datum geen ruimte in de buurt van Heiloo kon inhuren. Hoewel het resultaat tegen de hoog geplaatste opponent niet eens slecht was (met een 2-3 uitslag hield Tevoko een puntje over aan de con frontatie), legde de zware blessure van Marco Tundelder een zwarte schaduw over de wedstrijd. In de derde set ging de middenaanvaller bij een blokpoging zwaar door de linkerenkel. Later werd in het zieken huis een enkelbreuk en gescheurde enkelbanden geconstateerd, waar door de onfortuinlijke Tundelder de rest van het seizoen is uitgescha keld. De wedstrijd verliep tot het incident in het voordeel van Tevoko De eilandbewoners hadden de eerste set weliswaar vlot verloren (3-15), maar waren vanaf de tweede sterk aan het terugkomen Hadden in het begin de Texelaars de grootste moeite hadden met de pass, daarna lag dit probleem vooral bij de tegen standers uit Heiloo. Jitze Beintema serveerde zijn team voor het eerst op voorsprong, waarna de Texelaars dit geroutineerd uitmaak ten: 15-11. Ook de derde set verliep gunstig voor Tevoko, dat een maximale voorsprong van 14-8 pakte, de set bij 14-11 uit leek te maken, maar scheidsrechter Wagemaker het punt zag terugnemen na protesten van Effect. In de daaropvolgende rally liep Tundelder zijn blessure op Ter wijl de middenaanvaller werd afge voerd naar het ziekenhuis, hervatte zijn team, met Joost Albers op het voor hem onwennige middenblok, de strijd Met behulp van scheids rechter Wagemaker, die enigszins marchanderend zijn fout goed maakte, wonnen de Texelaars de derde set met 15-12, maar streken daarna de vlag. Tevoko was niet meer bij machte partij te geven, waarna de laatste twee sets simpel uit handen werden gegeven: 3-15 en 5-15. VERVOLG PAGINA 1 de noordpunt van Texel Bij het rondcirkelen hebben de toestellen naar verwachting een gebied van twintig bij twintig kilometer nodig. Dat kan best ergens boven zee lig gen Overlast? „Overlast? Zeg maar géén over last", verwacht luchthavenmeester Ed de Bruijn „Veel mensen denken dat er straks constant grote jumbo's over hun hoofden scheren. Dat is absoluut met het geval. De burger luchtvaart vliegt nu ook wel over het eiland. In het weekend, als er door straaljagers niet op de Vliehors wordt gevlogen. Maar die toestellen zitten zo hoog, daar heb je helemaal geen erg in Dan moet je toevallig 's avonds al naar boven kijken. Je kan dan de lichtjes zien. En bij helder weer zie je condensstrepen aan de hemel Maar horen doe je ze abso luut met," Dat is wel het geval bij de jaarlijkse 25 000 tot 30.000 vliegbewegingen op van en naar Vliegveld Texel Bij rondvluchten wordt gevlogen tussen de 300 en 500 meter. Die zijn beter te horen Om nog maar niet te spre ken van de voortdurende oefenin gen met straaljagers bij de noord punt. Spoor Bij toestellen die eventueel in de wacht boven het eiland vliegen, op circa vier kilometer hoogte, is vol gens De Bruijn geen geluid en zelfs geen condensspoor zichtbaar Want dat komt pas bij een hoogte van een kilometer of acht a negen. De nor male kruishoogte is zo n tien a elf ki lometer hoogte. „We hebben hier wel eens rondvlucht van een Boeiing van Transavia gehad, die op 500 meter hoogte overkwam En die hoorde je zelfs bijna niet. De nieuwe generatie vliegtuigen die hoor je ge woon met. Zeker als ze in een wachtpatroon vliegen. Dan geven ze geen vol gas, maar vliegen ze zo rustig en zuinig mogelijk Rondcir kelen op lagere hoogte gebeurt tot dusver incidenteel Imago TVL-voorzitter Harry Wuis is niet blij met de ontwikkeling. „Het is voor mij - net als veel anderen denk ik - nieuws dat er boven Texel door burgervliegtuigen niet mocht worden gevlogen. Eventuele toename is al tijd schadelijk voor het eiland, met name voor het imago van rust, ruimte en schone lucht. Veel vakan tiegangers komen hier toch om even verlost te zijn van de maatschappe lijke problemen in hun dagelijkse omgeving Krantekoppen over meer vliegverkeer boven Texel wekken de indruk, dat het hier met anders is. Ook al merk je er in de praktijk niets Vliehors „Als de vliegtuigen op tien kilometer hoogte vliegen, merken we niets, maar als ze veel lager zitten, kan dat wellicht overlast geven. Als eiland van ruimte en rust, moeten we dat natuurlijk wel kunnen garanderen", reageert burgemeester Van Rappard. Met de Vliehors hebben we ons portie geluidsoverlast wel te pakken Maar we kennen de pre cieze plannen en de onderbouwing nog met, dus kunnen eigenlijk nog met gepast reageren." Mochten de vliegactiviteiten schadelijk uitpak ken, zal de gemeente zeker actie ondernemen. Dartteam Zwaan 1 is wederom koploper geworden na een erg spannende wedstrijd. Men lost daarmee Cafeetje 1 af, dat de inhaalwedstrijd tegen Zwaan ver rassend verloor met 5-3. Cafeetje 1 speelde deze week te vens tegen Cafeetje Bulldogs Dat werd een 4-4 gelijkspel. Uitblinker aan Bulldogszijde was Mare Prins met finishes van 100 en 85 punten. Aan Cafeetje 1 zijde scoorde Jan Bloem 154 punten. Concurrent Zwaan 1 liet mets heel van Cafeetje 3. De eindstand was 8- 0 en 14-0 in legs. Hierdoor heeft De Zwaan 5 punten voorsprong geno men op Cafeetje 1 Uitblinker was Marcel Duyzer van De Zwaan met een finish van 115 punten. Zwaan 2 had het in de confrontatie tegen de Slock 1 dames lastig met Yvette Nicols. Maar uiteindelijk wis ten de mannen van de Zwaan 2 de eindstand met 5-3 te bepalen. Cafeetje 4 ontving Slock 2 en ging tenonder. Gerrit Jan Booy is inmid dels een vaste speler geworden bij De Slock omdat Jean Zeeman is ge stopt. Mede door deze nieuwe vaste kracht wist Slock 2 de overwinning mee te nemen naar Den Burg: eind stand 6-2. De Krim 1 versloeg Cafeetje 2 met 7-1. Speelschema 12/13 februari Donderdag: Slock 1- Cafeetje Bulldogs Vrijdag Cafeetje 1 - Zwaan 1 Cafeetje 2 - Cafeetie 3 Cafeetje 4 - Zwaan 2 Slock 2 - Krim 1 De gemeentelijke financiële steun voor de schoolbegeleiding gaat om hoog Als de gemeenteraad ermee accoord gaat zal de subsidie voor de Schoolbegeleidingsdienst Kop van Noordholland stijgen met f5.992.- tot f198.155,- en de subsidie voor de begeleidingsdienst vrije Scholen met f333,- tot f11.009,-. Daar staan verhoogde rijksbijdragen tegenover, zodat de gemeente per saldo f1 834,- méér voor dit doel kwijt is. Zo'n 600 leerlingen zien deze en vol gende week spoken. Die waren rond in de voorspeelruimte van d'Ouwe Ulo. tijdens een schoolconcert Woensdag waren de eerste twee uit voeringen. volgende week volgen nog twee. De leerlingen doen actief mee aan de 'enge' voorstelling, ver zorgd door docenten van de muziek school. Ze zingen enkele liedjes en begeleiden zichzelf daarbij op een voudige instrumenten (Foto Harry Do Graaf) In maart begint een nieuwe cursus Afrikaans trommelen voor beginners en gevorderden Belangstellenden zijn op de zondagen 15 en 22 fe bruari tussen 18.30 en 19.45 uur welkom in het KTF-gebouw om de vorderingen van de huidige cursis ten te beluisteren. Tijdens de opleiding wordt geleerd het eigen ritmegevoel te ontwikkelen en samen te spelen met anderen. Bovendien wordt kennis gemaakt met de west-Afrikaanse cultuur. De Afrikaanse trommel, de Djembé, is tijdens de cursus te huur (huurkoop kan ook). Docent is Victor Sams. In lichtingen via Paul van Mierlo, tel 319 708 VERVOLG PAGINA 1 instemt met deze motie, bevestigt ze daarmee haar eigen onvermogen. Medelijden „De VVD heeft medelijden omdat u, omdat u in zo'n situatie bent beland Hoe moeten we hierover stemmen, als we geen inzicht in de achter grond van het verhaal hebben7", doelde Erna Eelman op de sum miere informatie over deze zaak. Op deze wijze gaan we met fatsoenlijk met elkaar om." Ze stelde bij wijze van grap voor het bedrag dat de raad onlangs niet wilde uittrekken voor bijscholing, alsnog op te voe ren „Wie regeert er nu? De coalitie of de fracties van TB en het CDA", legde Peter Bakker (GroenLinks) de wet houders het vuur na aan de sche nen „Ik kan me niet aan de indruk onttrekken dat het college is uit geregeerd en dat deze fracties de touwtjes in handen hebben. Met deze motie wordt zo even ruim een miljoen gulden over de toonbank ge schoven. Waarom is er met als de duivel een pre-advies gemaakt7 Dan wek je tenminste nog de indruk dat je zelf regeert." Probleem „De manier waarop dit besluit wordt geforceerd past met binnen degelijk bestuur door de gemeente. We pra ten hier wel over meer dan een mil joen aan gemeenschapsgeld. Dit voorstel moet goed worden onder bouwd", zinspeelde Dirk Terpstra (PvdA) op een verkiezingsstunt. „Dan hadden wij wellicht nog wel een paar mooiere voorstellen kun nen bedenken." Jan Koolhof (CDA) reageerde fu rieus: „De verkiezingen spelen voor ons geen rol. Hier ligt al heel lang een probleem. Toeschouwer en spelers moeten steeds tussen de velden heen en weer lopen. Dat is achterhaald. Het bedrag dat per lid van de sportschutters wordt geïn vesteerd is driemaal zo hoog dan bij deze club met 500 leden." Zekerheid „Het duurt te lang, de club moet nu zekerheid hebben", verdedigde Dick Drijver (TB) het tijdstip waarop de motie is ingediend „Hier is een maatschappelijk belang in het ge ding. Wethouder Eelman had zich ook formeel kunnen opstellen Ik heb er bewondering voor dat ze hierin meegaat." Dekking van de 1,5 ton zou volgens de motie plaats kun nen vinden uit een geringe verho ging van de grondprijs van het hui dige terrein van Texel'94. De oppositie reageerde vergeefs met een tegenmotie. Daarin pleitten de partijen ervoor het besluit over Texel'94 over de verkiezingen heen te tillen. „Omdat alle raadsleden ge lijktijdig over dezelfde informatie die nen beschikken, zeker in geval van zulke grote bedragen." Marginaal Burgemeester Van Rappard waar schuwde vergeefs dat de raad met tot een voldoende afgewogen oor deel kon komen. „Dit is geen proce dure die we vaker moeten hebben Hij bevestigde dat de kwestie slechts „marginaal" in het overleg tussen b en w op tafel was gekomen Wethouder Poster (financiën) had tot de avond vóór de raads vergadering zitten dubben over zijn standpunt „Aan de ene kant is het van de gekke dat raadsleden gaan onderhandelen. Maar de verhuizing van Texel'94 en de solidariteit met mijn club (Texels Belang, red.) heeft de doorslag gegeven." Turnliefhebbers komen dit weekend volop aan hun trekken In Sporthal Ons Genoegen worden de regio- kampioenschappen A, B en C ni veau gehouden. In het kader van het 75-jarig bestaan mag GVT deze be langrijke wedstrijd organiseren. Texel heeft zelf geen turnsters op dit hoge niveau. De wedstrijd is echter ook bedoeld als promotie en voor beeld voor de eilandelijke liefheb bers. Beide dagen wordt om 10.00 uur begonnen en tot 17.15 uur door- geturnd. De entree bedraagt ƒ5,- voor volwassenen en 2,50 voor jeugd en 65+. Keurige heren en twee aan spanningen op een grasveld. De vlechtjes in de paardenmanen wij zen op een hippisch evenement. Maarten stoepker wil graag weten wie op deze foto staan en wanneer hij is genomen (telefoon 31 29 40). De boerderij op de januarifoto bleek een boet te zijnde Wezenboet van Cor Wonder, die voorheen aan het Schilderend tegenover Flevo stond De broers Wlm en Ben Jas belden de goede oplossing door. Dat is geen wonder, want de foto is vanaf het dak van hun ouderlijk huis ge maakt. Het G-team heeft zaterdag tegen Eendracht uit Amsterdam het eerste punt in de nieuwe competitie vero verd De Texelaars, die het zonder enkele vaste spelers moesten stellen, kwamen na een kwartier verrassend op voorsprong Chris Zijm zette voor op Paul Bakker, die Ruud Heuving in stelling bracht. De geblokte speler kreeg later nog een kans. maar zijn inzet werd door de vijandige doelman gered. Vlak voor rust behoedde inval ler-doelman Mare Westerveld zijn ploeg tot vier keer toe van een tegentreffer. Tien minuten na de thee vond Eendracht toch het net. In de resterende tijd deden zich aan beide zijden mogelijkheden voor, echter zonder resultaat Het damesteam van de Mareis heeft het basketbalduel tegen Enkhuizen 2 met een ruime overwinning afgeslo ten In Den Helder kwam de wedstrijd traag op gang Er werden veel vrije worpen gemist en het scoren ging de dames moeizaam af. De ruststand was 9-7 in het voordeel van de Texelaars. De Westfriezen stapten in de tweede helft over op de vrouw-op- vrouw verdediging Hierdoor ontstond achterin ruimte waarvan de Mareis profiteerden. Omdat de dames geen reserves hadden, sloeg in de slotfase de vermoeidheid toe Uiteindelijk wonnen de Texelaars met 21-15.

Texelsche Courant | 1998 | | pagina 7