Strend loopt warm voor negende Presentfeest teso t Thema: Oosterend van toen O PRESENT Agenda 1 COURANT Jong talent DEK steelt de show 53 Even een pak Jjj SNERT halen Politieke middag voor ouderen Zonneschijn lijkt brand Hooglanders goed gezond Doonan Family: muziek en dans Bestuursfunctif gemeente in ka| Rotary houdt tweede inzameling kleding en schoenen Bijzonder optreden voor bluesfans Genomineerd voor Dubbele Von Sion DINSDAG 17 FEBRUAR11998 TTTYTTT CTT O komt bijeen In de kantine van de OSG aan de Emmalaan. Mw A. van der Eijk-Bierens verzorgt een boekbespreking In Cinema Texel draait om 14 00, 16.00 en 18 30 uur de Disneyfilm Flubber (Ned. Première) en om 20.30 uur Titanic. Donderdag 19 februari: In De Lindeboom te Den Burg geeft de Ierse Doonan Family Band een optreden met zang en dans. Aanvang:21.00 uur. toe gang ƒ15,-. De raadscommissie voor finan cieel, economisch en technisch beleid vergadert om 19.30 uur over o.a. uitbesteding bestem mingsplan uitbreiding bedrijven terrein Oudeschild, onderzoek werkgelegenheid, afvalstoffen- nota, marktgelden, december- circulaire en repressief toezicht. In Cinema Texel draait om 20 30 uur Titanic. Om 20 00 uur begint in de Vrije School aan de Gasthuisstraat een lezing over betekenis van het ritme voor de gezondheid door dr. Martin Niemeijer. Entree ƒ7,50. Vrijdag 20 februari: In jongerencentrum Time Out (d'Ouwe Ulo) kunnen jongeren van 14-16 jaar gezellig koekjes bakken Tijd 15 00-17 00 uur. Gratis entree met een kopje thee. In Cinema Texel draait om 20.30 uur Titanic. In Question Plaza treden blues spelers Piano Pete met band Troubled Wine en Michael DeJong op. Toegang ƒ10,-. Toerisme staat centraal tijdens een politiek café in ,,De Kuip" aan de Dorpsstraat in De Koog. Aan vang 20.30 uur Rechtstreekse uit zending via Radio Texel. Hel gaat goed met DEK. De muziek vereniging uit Den Hoorn trok dit weekend twee keer een volle zaal tijdens de wmteruitvoering. Onder leiding van dirigent Tammo Lenting werd solide gemusiceerd. Had DEK in het verleden wel eens moeite met de onderlinge afstemming, nu klonk het orkest harmonieus Hoewel de aandacht meestal uitgaat naar de aandoenlijke majorettes, die Ierse muziek genoemd. Hij wordt ge flankeerd door zonen Michael en Kevin, die de Ierse doedelzak en viool voor hun rekening nemen. De band wordt gecompleteerd door Phil Murray op bas en Stu Luckley met gitaar en zang Het vijftal staat borg voor een gevarieerd repertoire met traditionele en hedendaagse num mers. The Doonans staan bekend om hun Monty Python-achtige humor. Om de show compleet te maken, wordt de band vergezeld van twee Doonan-kleindochters die het Irish Step Dance beoefenen en wereld wijde bekendheid genieten Zaterdag 21 februari: >fC NBC houdt van 10.00 tot tl-, uur een informatie-ochtend Li, aangifte inkomstenbelauj via directe computerverbiriï; Kantoor Keesomlaan 44. i Watersportvereniging ij? houdt een puzzelrit (start tuJ~ 18.00 en 18.30 uur vanaf?? Wezenland), gevolgd doorL gezamenlijke maaltijd lnfov!h 31 27 11 npe In Cinema Texel draait om i.,er' en 16.00 uur Flubber en om uur Titanic. ;ant Halfuursdienst Teso rr extra afvaarten op vrijdag 2| bruari van 9.35 uur (vertrek Trwijl tot en met 16 05 uur (vertrek.ger Helder). De afvaarten van %p|< van Den Helder en 13.35 uuig, c Texel zijn echter uitsluitenden: stemd voor het vervoer va'ir E vaarlijke stoffen. jnt> jsti Wachttijden Er worden ^tr wachttijden verwacht. ;én ide iter Dil tste or Hoogwater te Oudesc?de nv Di. 17 11.00 en 23.3 Wo. 18 1 l.ltlag Do. 19 0.05 en 11.21 B Vr. 20 0.30 en 12,ons 13.s:e|v£ Za. 21 1.20 en Zo. 22 2.15 en 15.C'jau Ma. 23 4.37 en 17.3*rC Di. 24 6.06 en 18.4*- Aan het strand is het ongeveer er eerder hoogwater De zon 20 februari op om 07 44 uur enj onder om 18.01 uur. 19 februari kwartier, 20 februari doodtij. Telefoon 31 48 90 I Dinsdag 17 februari: Ledenvergadering Historische Vereniging, aanvang 20 00 uur in d'Ouwe Ulo Onder andere me dedelingen over het nieuwe on derkomen. Na de pauze optreden van de zanggroep. In Cinema Texel draait om 18 30 uur de Disneyfilm Flubber (Ned Première) en om 20.30 uur Titanic. De raadscommissie voor ruim telijk en huisvestingsbeleid heeft in het raadhuis een open bare vergadering, aanvang 19.30 uur. Onder andere wordt gespro ken over de wandelroute Den Burg, leegstandsverordening, ar- tikel-10 overleg bestemmingsplan buitengebied en voorbereidings- besluiten. Woensdag 18 februari: Jeugd van 12-14 jaar kan in jongerencentrum Time Out in Den Burg gezellig koekjes bakken van 15 00 tot 17.00 uur Om 18.45 uur start het IVN bij het hoofdgebouw van het NIOZ onder leiding van initiatiefnemer Theunis Piersma een rondleiding door het nieuwe wad-gebouw. De avond is voor iedereen gratis toegankelijk In De Witte Burcht houdt het Ka tholiek Vrouwengilde een avond over medicijngebruik met als sprekers de heren Wijnand en Klok van de Texelse apotheek. Aanvang 20,00 uur. De raadscommissie voor wel zijnsbeleid heeft in het raadhuis een openbare vergadering, aan vang 19.30. Onder andere wordt gesproken over privatisering van de sportvelden en het jaarverslag van het ROC Texel. De Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen afd Texel Het zag er bedrieglijk echt uit. het zonnetje scheen zaterdagmiddag fel op een rokende schoorsteen aan de Dageraad op 't Horntje. Het leek daardoor net of de vlammen uit de pijp kwamen De brandweer werd gealarmeerd, maar kon onverrichter zake huiswaarts. De zon hoefde met gedoofd... Bij de jaarlijkse gezondheids controle die eind vorig jaar is uit gevoerd onder de Schotse Hooglanders heeft uitgewezen dat de dieren goed gezond zijn. De Texelse dierenarts Loek van Vliet heeft bij alle volwassen koeien bloed afgetapt voor onderzoek. De bloedmonsters gaven aan dat de kuddes uit de natuurgebieden De Geul en De Bollekamer vrij zijn van ziekten als koeiengriep, melkers koorts of gekke koeienziekte Een deel van de koeien en kalveren is af gevoerd, zodat de resterende bees ten voldoende te eten hebben om de winter door te komen. Eind maart worden opnieuw jonge dieren opge haald. Zodra er in het voorjaar meer eten is, zullen acht drachtige koeien worden uitgezet, zodat het aantal Hooglanders in de loop van het jaar weer op 55 zit. In de winter wordt de kudde wederom verkleind. Dan zullen ook enkele Exmoorpony's worden af gevoerd Folkmuziek opgediend met Irish Dance. Dat zijn de ingrediënten van het optreden dat de Ierse Doonan Family donderdagavond geeft in Question Plaza. Het optreden be gint om 20.30 uur, de entree be draagt ƒ15,-. John Doonan (74) wordt, ondermeer door zijn grote staat van dienst op fluit en piccolo, wel de peetvader van de IFOIO rosSI rtfbl jfl) Er is een lijst in voorbert waarop staat in welke bestun gemeente is vertegenwoordig— welke verantwoordelijkhede— gemeente binnen verschil!**1 organisaties heeft. te at De vraag welke bemoeienis d4i gemeente in deze organisatie' gewenst is en al dan niet moei: den beperkt of uitgebreid, voorgelegd aan de nieuwe ge»ie leraad. Dat maakte burgemfnr Van Rappard dinsdagavond >o raad bekend. Aanleiding voorqs is de aanvaring tussen de RST& gemeente over de benoeming Cor Kuip. Het college blijft varjfe ning dat Kuip in het RST-bfï moet worden opgenomen. „Ai raad heeft gesproken, moet dab den uitgevoerd. Ook al is der- derheid nog zo klein. In dit gevi. trof het zelfs een l~ meerderheid/^^^^^^^^l (ADVERTENTIE) den kunnen zich aanmelden bij Arjan Trap, telefoon 318 493. Veel shows De vrijdag begint met een histori sche veemarkt. De bedoeling is dat deze wordt gecombineerd met een markt De lokatie hangt af van de veterinaire toestemming. In de mid daguren is straattheater in Ooster end. In de feesttent is vanaf 18.30 uur een showprogramma met variété, een muzikale clown en Imca Marina 's Avonds treedt „Rendez vous" op Bi] het „interactieve kinderprogram ma" op zaterdagmorgen moet met worden gedacht aan computerspel letjes, maar aan diverse activiteiten waaraan de jeugd kan meedoen. Vanaf 1100 uur presenteert het Oosterend van nu zich, bijvoorbeeld de visserij en agrarisch Oosterend. De middag is voor een old timers show. een concours d élégance, een spectaculaire show mei motoren en paarden, de Texelse kampioen schappen solexracen en ter afslui ting een concert van het visserskoor met Frans en Lies Dit programma wordt op de bekende wijze aaneen gepraat door Martin Trap. Excelsior verzorgt de officiële slui ting in de muzieknis om 19.30 uur, waarna eregast burgemeester Van Rappard als laatste een duit in het zakje doet. Het eind wordt tot 24 00 uur gevierd met een feestband. Bruto inkomen Tijdens de drie dagen presenteren bedrijven zich in de feesttent In de doopsgezinde kerk is een tentoon stelling van Oosterender kunste naars Daarnaast is een wandeling door het dorp een aanrader, want alle straten worden versierd. Ina Schrama onthulde het thema: Oos terend van toen „Zeg maar, het le ven van alledag in 1775." Ze gaf en kele voorbeelden, bijvoorbeeld oude liederen, ambachten, weerspreuken of spelletjes. „Maar Strenders zijn inventief genoeg om zelf iets te be denken en zo met, dan hebben wij wel een lijstje." Kees Aris Trap van de statencom missie vertelde dat bij de ingangen van het dorp poorten moeten wor den gemaakt. De bedoeling is dat de bewoners van de betreffende stra ten dat doen. „En de mensen van de Achtertune boffen, want die mogen er zelfs twéé maken Hij had ech ter al van Oester- en Ankerstraatbe- woners toezeggingen gekregen over hulp. Alle bewoners krijgen ook weer schilden in de vorm van het eiland. Er staan twee cirkels op. In de bo venste staat het Oosterend Present logo Vorige keer stonden in de on derste jeugdfoto's van de betreffende bewoners. „We hadden nu het idee om er het bruto inkomen in te zetten. Maar dat stuitte in het comité op weerstand. Eén van ons hééft geen inkomen, die doet iets met tegels. En dat van Jan Bloem past niet in die cirkel..." Hij hield zich aanbevolen voor leuke suggesties Presentatie van de kleding voor Oosterend Present, een kleurrijk geheel Hef gemeentebestuur gaat ermee accoord dat de Rotaryclub Texel jaarlijks een tweede inzameling van gebruikte kleding en schoe nen houdt. Naast de inzameling die sedert jaren in de herfst wordt gehouden, komt er nu ook een ac tie in het voorjaar, om te beginnen op dinsdag 21 april a.s. Verwacht wordt dat door het bieden van deze extra gelegenheid de to tale hoeveelheid kleding die Rotary jaarlijks op Texel ophaalt, nog aan zienlijk groter wordt Bij de inzameling van 9 oktober j.l. werd 23,6 ton opgehaald wat 4 ton meer was dan bij de actie van 1996. De netto opbrengst van f21.700,- is inmiddels aan plaatselijke goede doelen overgemaakt Dat bij de laatstgehouden actie veel meer bin nenkwam had volgens Rotary te ma ken met een „marktverschuiving" De zusters van Sint Jan hebben de inzameling van kleding gestaakt en overgedragen aan het evangelisten- paar Jan en Paula Brouwer. Er is nu ruimte voor een extra actie Het voorjaar is daarvoor psychologisch een goede periode. Veel mensen houden dan grote schoonmaak en ruimen hun spullen van de afgelo pen winter op. De gang van zaken op 21 april is vol gens het beproefde schema. Bluesliefhebbers kunnen vrijdag hun hart ophalen. Door toedoen van Gelein Jansen komen enkele hoofdacts van Texelse bluesfesti vals naar het eiland voor een jamsessie waar de vonken onge twijfeld vanaf zullen springen. Het Texelaars worden opgeroepen om kleding en schoenen in aparte zak ken aan de weg te zetten, zodat ze door bestelauto's kunnen worden opgehaald. Na overladen in grote vrachtwagens in Oudeschild wordt de kleding afgevoerd naar de meest biedende opkoper op het vasteland. De schoenen gaan naar het sociaal project Tori Oso van oud-Texelse Nel Bakker in Suriname Daar gaan ook de brillen heen die ten tijde van de inzameling kunnen worden inge leverd in diverse dorpen. optreden van Piano Pete met zijn band Troubled Wine en Michael DeJong begint rond 22.00 uur in Question Plaza, entree 10,-. Piano Pete zag Amerikaan DeJong ooit tijdens een editie van het Texelse festival. Hij vroeg Gelein Jansen hem in contact te brengen met de gitarist en dat resulteerde in een gezamenlijk optreden in Duits land. Jansen was erbij en genoot. Hij nodigde de muzikanten uit voor een optreden op Texel. Vrijdag zal Piano Pete de stemming erin brengen op orgel, waarna hij een sessie speelt met de huidige band Troubled Wine Vervolgens komt DeJong aan bod met songs van zijn in maart te verschijnen CD. Platen baas Munich heeft grote verwachtin gen van de Amerikaan, die in twee jaartijd vier CD's mocht volspelen. Er wordt niet uitsluitend blues gespeeld. Invloeden van de rockmuziek zullen zeker in de solo's van beide 'giganten te beluisteren zijn Het slot belooft zinderend te worden. In de jamsessie, waar alle artiesten aan meedoen, zal DeJong ongetwij feld zijn Joe Cocker-geluid laten weerklinken In de programma's van de Texelse politieke partijen staat maar weinig over ouderen Reden voorde ANBO om een middag te beleggen in De Buureton en afgevaardigden van alle fracties uit te nodigen. Dat gebeurt op woensdag 25 februari om 14.00 uur De bedoeling is om van gedachten te wisselen over de belangen van ouderen op het eiland, ledereen is welkom. Het bestuur van de Welzijns- stichting heeft vier nominaties uitgebracht voor de welzijns- penning „Dubbele Von Sion". Voorgedragen zijn: Jan Kuhne, Radio Texel, Roelf Siebinga en de stichting Popmuziek Texel. De welzijnspenning wordt jaarlijks toegekend uit waardering voor bijzondere inzet voor het Texelse welzijn. Jan Kuhne is als docent aan de Mu ziek- en Dansschool Texel bijzonder actief voor het Texelse muziekleven. Het afgelopen jaar kwam dat onder meer tot uiting door de oprichting en coaching van de Big Band Texel. Bestuur en medewerkers van Radio Texel (Stichting Lokale Omroep) ko men voor de penning in aanmerking omdat ze al jaren met minimale mid delen en met maximale inzet lokale radio-uitzendingen verzorgen. Roelf Siebinga spant zich zeer in voor het welzijn van ouderen, als bestuurder van diverse organisaties en als vrijwilliger bij de uitvoering van activiteiten. Bestuur en vrijwilligers van de Stich ting Popmuziek Texel dragen er door de jaarlijkse organisatie van de manifestatie Texelpop aan bij dat het eiland een rijke (pop)muziek- cultuur kent. Verder stelde de stich ting de afgelopen jaren apparatuur ter beschikking aan bands die repe teren in de oefenkelder van dorps huis d'Ouwe ULO. De uitreiking van de penning is vrijdagavond 20 maart in de grote zaal van hotel De Lindeboom als on derdeel van een feestelijk en avond vullend programma. Het bestuur van het Oosterend Present comité van rechts naar links, tnet niet op de toto Frans VismanJ. voorzitter Jan Bloem. Petra Schagen. Marloes van der Vis. Piet Kooger. Kees Aris Trap en Joppe. toonden zich vlot van betalen In au gustus, als de balans is opgemaakt, krijgt iedereen z'n bijdrage terug Niet alles in de voorbereiding is over rozen gegaan. Zo kan bijvoorbeeld geen gebruik worden gemaakt van het terrein achter de Schoolstraat Met medewerking van Kees Bas is een alternatieve lokatie gevonden tussen de Slotskolk en de Koning- weg. Een maquette werd in De Bij enkorf getoond Ook memoreerde Bloem de aanva ring' met de vliegshow, die op zater dag 1 augustus tegelijk valt met Oosterend Present. Hij benadrukte dat de organisatie van de vliegshow er alles aan zal doen om overlast tot een minimum te beperken, bijvoor beeld door de aanvliegroute niet over Oosterend te laten lopen. Parachute Het feest begint dit jaar eigenlijk al op woensdag 29 juli, met de genera le repetitie van het Historisch Spel en aansluitend een reünie van Oos- ter-enders en oud-Oosterenders in de feesttent Donderdag gaan vanaf 08 00 uur herauten door het dorp. waarna oud-voorzitter Wim van Tatenhoven om 11.00 uur de offi ciële opening verricht. .We hadden het idee om hem aan een parachute naar beneden te laten komen, maar ik denk dat ik de laatste paar maan den nog hard nodig zal hebben om hem daartoe over te halen", grapte Bloem De historische maaltijd in de Peper straat, onder begeleiding van pas sende muziek, is van 13.00 tot 15.00 uur Dan is het tot 17.00 uur tijd voor het „dorpsgebeuren" Wat dat wordt is nog niet tot in details uitgewerkt. Het historisch spel wordt voor het eerst 's avonds gedaan, om 20.00 uur, waarna een feestavond met de band Never Mind" losbarst. Het spel gaat over een walvisvaar der, die trouwt met de dochter van de dijkgraaf Het verhaal zit vol sym boliek, maar vooral vol tragiek. Er zijn zo'n honderdvijftig a tweehon derd spelers nodig. Belangstellen- ook dit keer in leuke pakjes o.;0r bühne dansten, was het giijo applaus toch voor een ande— talent. Michiel Drijver speec— trombone-solo van ,,un joAi enfant" van Stern-Hautvast. Hier dat schijnbaar zonder zenuwiM een intonatie die een belofte vM toekomst inhoudt. 30,31 JULI en 1 AUGUSTUS 1998 Voorzitter Jan Bloem van het organi satiecomité was blij met de opkomst, die aangeeft dat het feest door de bevolking breed wordt gedragen. In negen maanden tijd zijn de funda menten gelegd voor een driedaagse viering Er zijn twaalf commissies 'gevormd die zich met de uitvoering van verschillende onderdelen bezig houden. Eén ervan is zelfs al klaar de borgcommissie heeft een werk kapitaal bijeen De Oosterenders Dat dat nog bestaat in een tijd waar individualisme hoogtij lijkt te vieren: een heel dorp dat warm- loopt voor een feest en enthou siast meehelpt om het van de grond te krijgen. Vrijdag zat dorpshuis De Bijenkorf vol tijdens de presentatie van het program ma van Oosterend Present. Het thema voor de straatversieringen werd onthuld en op muzikale wij ze werd een voorbeschouwing voor het historisch spel gegeven.

Texelsche Courant | 1998 | | pagina 2