TEXELAARTJE i ■TEXELSE J COURANT' irdiende nederlaag voor De Koog Veel medailles voor GVT Weer verlies voetbaldames J$edn)vigheid Geen papieren aangifte meer Oostzeevaarders onder Duitse vlag Zijm en Bruin snelste bikers Wederom wisseling koppositie darts Extra vergadering Baanrecord voor Clara Hemelrijk Dieplader bijna weg rJexelaartjes 50 jaar GELEZEN IN 98% VAN DE TEXELSE HUISHOUDENS I i i I I DINSDAG 17 FEBRUARI 1998 jr Watervogels was de wed- j^jd tegen De Koog één waarbij il op het spel stond. Ze zijn met twee wedstrijden voor de ;g volop in de race voor het de periode-kampioenschap. De is reeds in het bezit van zo'n en heeft, afgezien van een klassering op de ranglijst, jhet resterende deel van de npetitie niets meer te winnen of rerliezen. iner Plaatsman miste wegens amies en schorsingen enkele Spelers, waardoor hij genood- ikt was een beroep te doen op jlers met minder wedstrijdritme, als dus te verwachten viel, werd Koog vanaf het begin onder druk jl op Texel in sporthal Ons Ge in werd gestreden om het regio- loenschap bij de meisjes/da- ingen de jongens/heren van jastiek Vereniging Texel zondag everwijk voor een Jokercup- rnooi van de regio. Een dergelijke Jstijd is nieuw en houdt in dat ie le turner één keer de joker kan in- lén op een toestel waar hij een ide score verwacht. De behaalde iten op dit toestel tellen dan dub- Dit maakte de wedstrijd tot op het tsté moment extra spannend ir de turners van GVT werden 1 resultaten behaald en er kwa- eel medailles naar Texel. I.J Liilagen: Niveau 6D 1 Ruben van Vliet. 3 21 Battista Marei Niveau 5D 2 Patrick .ons, Nivueau 4D 1 Steven van Vliet Ni- j 3D lJetlerson van Karsen. 3 Yannis Bart, Niveau 4C 1. Boy van der vis; U2D 1 Edwin Zwaneveld, Niveau 2C: t Daalder Niveau 1D 1 Bastiaan Willem gezet. De Heldenaren bleken beter gemotiveerd en een goal in het Koger doel hing vanaf het begin in de lucht Na twintig minuten speeltijd gebeur de het onvermijdelijke Na wat duw en trekwerk werd een corner door de Watervogels koppend afgerond. Bin nen twee minuten was het vervol gens weer raak, doordat de Koger verdediging met resoluut genoeg uitverdedigde. Vijf minuten voor de pauze werd vervolgens nummer drie uit een snelle Watervogels aanval in het Koger doel gewerkt. Zowel het tweede als het derde doelpunt roken sterk naar buiten spel, maar deze geur drong niet tot de scheidsrechter door. Desalniette min was het een terechte ruststand, en kon alleen een wonder de Kogenaren er in de tweede helft er bovenop helpen. Na de rust drong De Koog wel wat meer aan, wat resulteerde in meer balbezit en een licht veldoverwicht. Veel kansen leverde dit echter niet op. Watervogels daarentegen bleef gevaarli|k counteren, zodat het achterin oppassen bleef om niet tegen een nog grotere nederlaag op te lopen. Ondanks diverse mogelijk heden aan beide zijden werd niet meer gescoord, en was de ruststand dus tevens eindstand De dames van Texel'94 hebben opnieuw verloren. Ze betraden het strijdtoneel met Petra Vlaming en Hilmar Hof De eerste helft werd niet goed doorgedrukt. De dames van Berkhout lieten al snel 0-1 aanteke nen. Monique Smit miste een kans, waarna Berkhout uitliep tot 0-4. Na de rust waren de Texelse dames feller. Michelle Kuiper, die het doel verwisselde voor de spits, liet 1-4 noteren. Lies Breman speelde de tegenstander echter een bal toe, zodat het 1-5 werd Ursula Mantje voorkwam een grotere nederlaag. NBC Eelman en Partners kan tegenwoordig gegevens via de computer uitwisselen met de belas tingdienst. Dat heeft grote voorde len. Particulieren hoeven geen papieren aangifte inkomstenbelas ting meer in te sturen en eventuele intoetsfouten of termijnoverschrijding behoren tot het verleden. Aanslagen en beschikkingen komen bij NBC per computer binnen en de klant krijgt een exemplaar op papier thuis. Daardoor kan efficiënt worden ge controleerd en houdt NBC een compleet beeld van de fiscale positie van de klant. Voorlopig richt het bedrijf zich op particulieren, maar de bedoeling is om de service in de toekomst uit te breiden naar omzet- en loonbelas ting. Belangstellenden kunnen zaterdag tussen 10.00 en 12.00 uur terecht op het kantoor aan de Keesomlaan. Daar wordt getoond hoe het systeem werkt en worden vragen beant woord Als de ROS 733 koos de TX 33 „Maarten Cornells" van de firma Drijver zondagmiddag vanuit Oudeschild het zeegat Samen met de ROS 737. die tot voor kort als TX 37 „Pieter Anthonie" de zee beviste. De schepen stomen op naar de Oostzee, om op ha ring te vissen. Vlak voor het afmeren had de bemanning van de,33" nog even tijd om voor de lens van Bert Koning te poseren Zaterdag werd onder prima weers omstandigheden de laatste ATB- wedstrijd van het seizoen gehou den. Zevenentwintig renners kwamen aan de start; Zijm en Bruin bleken het sterkst. In de A-poule namen Jan Zijm en Robert Jan Appel al direct een voor sprong en kwamen ook in die volg orde over de finish. Achter deze twee renners ontbrandde een felle strijd om de derde plaats. Aanvankelijk leek dit In de onderlinge strijd om het kam pioenschap darten heeft Cafeetje 1 ondubbelzinnig laten blijken hier de meeste aanspraak op te maken. Zwaan 1 werd maar liefst met 7-1 verslagen. Zwaan 1 stond voor deze wedstriojd met vijf punten voor, maar werd door een uiterst gemotiveerd Cafeetjes bestreden met de wapens waar door gaans De Zwaan zelf sterk in is, na melijk het finishen. Anders dan de uitslag doet vermoeden, was het elke set spannend, met kansen voor beide partijen. Met nog één wedstrijd te gaan, is nog alles mogelijk, daar Cafeetje slechts één punt voorsprong heeft op De Zwaan Cafeetje 4 ontving Zwaan 2, dat ge handicapt aan de start verscheen Sterspeler Ed Tolboom liet verstek Texel'94 houdt een extra ledenver gadering op maandag 23 februari om 20.00 uur in kantine De Kletskeet. Er staat maar één onderwerp op de agenda: de verhuizing. te gaan tussen Theo Boom en Jan Dankers, maar uit het achterveld kwam Frans Hopman sterk opzetten die met de derde plaats aan de haal ging. Theo Boom werd vierde, voor Gauke van Lingen die in de laatste ronde Jan Dankers nog passeerde. In de B-poule was oud-Texelaar Bram Bruin verreweg het snelst Op geruime afstand streden Harry Kingma, Tom Domhof en Willem Kuyper om de tweede plaats Deze drie renners moesten via een eind sprint uitmaken wie als tweede zou eindigen Kingma werd tweede. Dom hof derde en Kuyper vierde. Van de jeugd die meedeed in de B-poule was Adriaan van Rijsselberghe het snelst, voor Jasper Buis en Marcus Bakker. gaan. Ter plekke werd een invaller geregheld, maar Zwaan 2 kon deson danks met voorkomen dat Cafeetje 4 er met de volle winst vandoor ging: de einduitslag was 5-3. Speelschema 19/20 februari: Donderdag Zwaan 1-Cafeetje 2. Cafeetje Buldogs-Cafeetje 4 Vrijdag Cafeetje 3-Cafeetje 1Krim 1 -Zwaan 2; Slock 1-Slock 2 Door de eerste game met vijf strikes op rij te beginnen, werd door bowls ter Clara Hemelrijk de grondslag ge legd voor een nieuw baanrecord van 217 Ondanks een serie van 696 over vier games ging de winst toch naar de tegenpartij Ook André Barhorst was goed op dreef: zijn 693-serie hielp zijn team dan ook naar een overwinning van 12-2. „Ik kom er vaak en iedere keer erger ik me eraan." De dieplader in de berm aan het Molwerk was PvdA-er Dirk Terpstra vele maanden een doorn in het oog „Ik heb het al zó vaak gezegd, maar er gebeurt niets." De politicus klaagde onlangs zijn nood opnieuw en dat nelnid heeft de zuidelijke delen van het eiland kennelijk bereikt het roestige ge vaarte staat niet langer in de berm Of Terpstra opgelucht ademhaalt is echter de vraag, want de kar is slechts een klein stukje verplaatst, naar het erf van familie Bouthoorn „Daar kunnen we niets tegen doen. Het ding mag daar staan", aldus een woordvoerder van de gemeente. (Foto Gerard Timmerman) „Kan ik nog wal voor je doen?" igestreden is van ons heengegaan onze lieve jader. opa en vriend Daniël van Wilsum weduwnaar van Akke Hoekstra Jp.de eeftijd van 69 jaar kinderen kleinkinderen en levenspartner Vfehuis, 15 februari 1998 /Olff n Dekenlaan 96, HT Driehuis. Bn is in het uitvaartcentrum. fflegenheid tot condoleren donderdag 9|ebruari van 19.30 - 20.30 uur en na de [rafems in het uitvaartcentrum, Bernhard- 147 te Den Burg. overdenking zal worden gehouden op vrijdag ebruari om 14 00 uur in het uitvaartcentrum. 6rna de begrafenis op de Algemene begraaf- pts te Den Burg zal plaatsvinden. Correspondentie-adres onlant 16, 1791 WK Den Burg. Iiéh buurman werd een fijne vriend. Daan 'Ok jij hebt in ons hart een eigen plekje. Marco en Jolanda Witte Bn hulp meer bij het vissen of vallen in de sloot, pn kinderpraatje of een snoepie. Daniëlle en Dennis let leedwezen namen wij kennis van het bericht na een ongelijke strijd, is overleden ons ituurslid Daan van Wilsum burende bijna 30 jaar heeft hij zich met veel 'rgie ingezet voor de bouw van bejaarden- ingen op Texel Wij respecteerden zijn strijd en vakkennis Wij verliezen in hem een toe- rijd bestuurder. wensen Tiny en de kinderen sterkte toe. Bestuur, directie en administratie Stichting Bejaardenzorg Texel Jen ontvingen wij het bericht van het rlijden van de heer D. v. Wilsum zullen onze oud-medewerker met veel rdering blijven gedenken medeleven gaat uit naar zijn familie. Medewerkers gemeentewerken Burg, 16 februari 1998 Op 15 februari j1ontvingen wij het trieste bericht van het overlijden van de voormalig commandant van de vrijwillige brandweer Daan van Wilsum Daan was bijna 30 jaar een zeer gewaardeerd lid van de vrijwillige brandweer. Gedurende ruim 5 jaar daarvan bekleedde hij tevens de functie van commandant. De brandweer was zijn lust en zijn leven, hetgeen hem ertoe bracht om bij de korpsleiding kenbaar te maken het zeer op prijs te stellen als de brandweer ook bij zijn begrafenis een rol zou willen spelen. Daan zal dan ook door zijn voormalige collega's van de vrijwillige brandweer naar zijn laatste rustplaats worden gebracht Wij wensen zijn familie en vrienden veel sterkte om dit verlies te kunnen dragen. Vrijwillige brandweer Texel Geschokt en diep bedroefd zijn wij vanwege de plotselinge dood van onze RIET Maria Nuyens-Smit Texel, 9 juni 1935 Omgekomen bij een verkeersongeluk Heerhugowaard, 13 februari 1998 Wij zijn in gedachten bij Niek. hun kinderen en geliefden - dat zij houvast vinden in de liefde die Riet hun schonk. J Smit en P J. Smit- Kuip broers en zusters neven en nichten INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: ƒ8,25 tot en met 3 regels. Per regel meer: 2,75 (incl. btw). EOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto ƒ15,- cxcl. tekst, alleen voor particulie ren die iets te koop aanbie den. Voor bedrijven: 1M-TEXELAARTJE op aan vraag. Een goede catering is voor heel Texel van belang La Crevette Catering, 314155. Veel fijne fierinnecinqen ver/ocnlcn onze smarl. Voorgoed uil ons midden moor niet uil ons hort. Dankbetuiging Langs deze weg willen wij iedereen bedanken voor de grote belangstelling en vele blijken van medeleven, zowel schriftelijk als persoonlijk, na het overlijden van mijn vrouw, onze moeder, schoonmoeder, oma en overgrootmoeder Annaatje Spaans-Dijt Uw medeleven was voor ons een grote steun. N. Spaans Kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen Den Burg, februari 1998 Ondernemend én vooruit strevend Texels Belang lijst 1. Trap af in onze WK- Voetbalaktie en maak kans op 250,- vakantie voordeel Reisburo Texel Holland International, 25 Jaar Beter In Service Zonnebanken, 311 777 SCT Het is weer lente bij Bosma Babyface. Alweer volop baby zomerkleding (t/m mt 128) Weverstraat 3, tel 315492 18 februari wordt onze moeder en oma J.C. Eclman-van Kan 90 jaar Zaterdag 21 februari willen we dit uitgebreid vieren U kunt haar dan feliciteren van 15.30 tot 16.30 uur in de „Bijenkorf" te Oosterend, Wapen v. Texel, Den Hoorn. Zondag 22 febr. a.s. van 16 - 18 uur 2 gla zen halen, 1 betalen En dik feest met bijna 100 kilo live-muziek. Wie het kleine met eert is De Groot met weert D'66 lijst 6 Bluesliefhebbers opge let!! Vrijdag 20-2: Super blues „Troubled Wine en Michael de Jong" in Question Plaza Toeqanq ƒ10,-. Happy Hour Wapen v. Texel Den Hoorn zondag 22 febr. a.s van 16-18 uur met live-muziek v.d zin gende Hagenees. Deze timmer(man) wordt morgen Dwz. 17 februari een souper of koudbuffet is pas geslaagd bij La Crevette, La Crevette Catering, 314155. Een goede catering is voor heel Texel van belang. La Crevette Catering, 314155. Reünie met Marco van Sambeek Ito Coutinho op zaterdag 21 februari ja ren '70780 party in Question Plaza Darters opgelet Zaterdag 7 maart Texels open 501 in het Cafeetje in Oosterend. Opgave tel. 318975 t/m 6 maart. Happy Hour Wapen v. Texel Den Hoorn zondag 22 febr. a.s. van 16-18 uur met live-muziek v.d. zin gende Hagenees. D.w.z, 17 februari: een souper of koudbuffet is pas geslaagd bij La Crevette, La Crevette Catering, 314155. Te koop +/- 1250 dakpan nen te zien op Heems- kerkstr. 35, 500,-. Tel. 313630 Een Rijnreisje. De meest ontspannen vakantie die er is. Wij hebben ruime keus Kom eens langs Reisburo Texel Holland International, 25 Jaar Be ter In Service. Een goede raad, stem 4 maart één van onze kandi daten op de alfabetische lijst van Texels Belang lijst 1. Wegens grote vraag naar huish.werk bij part. op Texel vraagt de Diensten winkel medew. voor een aantal dagdelen tijdens kantooruren Bel naar de Dienstenwinkel 0223- 650260. Darters opgelet Zaterdag 7 maart Texels open 501 in het Cafeetje in Oosterend. Opgave tel 318975 t/m 6 maart Wapen v. Texel, Den Hoorn. Zondag 22 febr. a.s. van 16 - 18 uur 2 gla zen halen. 1 betalen. En... dik feest met bijna 100 kilo live-muziek. Texels Belang lijst 1 is dé partij van Texelaars en vóór Texelaars Goedkope camping- vluchten, o a Monastir 325,-; Faro 350,-; Almeria 389,-; Mallorca 398,Hera- klion 399,-. Gran Canaria Tenerife/Lan-zarote 450,-; Agadir 450,-, Madeira 450,- etc Info en boeking Reisburo Texel Holland International, 25 Jaar Be ter In Service Donderdag 19-2 Folk met „Doonan Family Band" in Question Plaza Toegang 15,-. Velen gingen u voor en hebben al een Reiki-cur- sus gevolgd Er wordt weer een informatieavond ge organiseerd in de Jozef school op donderdag 5 maart om 20 00 uur. U bent van harte welkom. Toegang gratis. Voor info 315015 of 315532 Nee! Nee! Nee! Heeft u een Nee-sticker op de brie venbus maar wilt u wel het fraaie verkiezingsmatenaal van GroenLinks ontvan gen. Bel 313513/314912 Dan komt het in de bus. Satellietinstallaties. Ver koop en reparatie, SCT 311 777. T.k. Puch Zip scooter, i.g.st.. Tel 312465. Wij repareren alle merken KTV, video, radio, cd, sa telliet, computer, camera, etc. SCT 311 777. Oude eiken tafeltjes als bijzettafel zijn tegenwoor dig erg gezocht. Toch heeft Hans van der Klift er wegens ernstig ruimtege brek een paar in de uitver koop. (v.a ƒ50,-). Reparatie en verkoop van wasautomaten en drogers. Service Center Texel, 311 777. Hans van der Klift is er in korte tijd in geslaagd een grote collectie „eten en drinken" in glas. porselein en aardewerk op te zetten. Hij richt zich hiermee op de cadeau- en verzame- laarsmarkt. Aanbieding Goa Elke vrij dag van 27 febr. t/m 27 maart Hotel Osborne inkl. rechtstreekse vlucht met Air Holland, 9 dagen 1095,- 16 dagen 1245.-. Kom langs bij Reisburo Texel Holland International, 25 Jaar Beter In Service. Partycentrum „In de bloeiende heide" is het hele jaar beschikbaar voor vergaderingen, bijeenkom sten, partijen, etc. Info. Ruud Boom, tel. 313791. Carwash Postweg iedere dinsdag en woensdag Progr. 2 voor ƒ7,-. Wie heeft zo nu en dan tijd over, verantwoordelijkheids gevoel én houdt van kinde ren...? Zou jij dan wat geld bij willen verdienen door op de kindertjes van onze hotelgasten te passen. Bel of schrijf dan. De Worstel- tent, t.a.v. Wenny Stein- mann, Smitsweg 6. 1791 PG Den Burg, tel. 310288. Strandpaviljoen Paal 9 is vrijdags, zaterdags en zondags geopend Superlichte titanium mon turen. Gratis oogtest. Bak ker Optiek, J.A. Winnubst, tel. 310676 Opruiming stapelbed, vurenhout 90 x 200, incl. rolbodems, nu voor ƒ449,- Bosma Woninginr., tel 313023. Reünie met Marco van Sambeek Ito Coutinho op zaterdag 21 februari ja ren '70/'80 party in Question Plaza. De scherpste vliegtarieven naar honderden bestem mingen in en buiten Europa vindt u bij ons. Kom vrijblij vend langs. ReisburoTexel Holland International, 25 Jaar Beter In Service. DE BESTE KANS OP SUCCES! Bon opsturen in gesloten enveloppe naar Texelse Courant, advertentieafdeling, Postbus 11, 1790 AA Den Burg (als brief frankeren). Bij opgave postbusnummer ook uw privé-adres vermelden Betaalkaart of contant geld bijsluiten. Brief onder nummer 2,50 extra. Sluittijd maandag vóór 10.00 uur (TC dinsdag) woensdag vóór 17.00 uur (TC vrijdag) Gebruik ook deze bon bij opgave aan de balie, Spinbaan 6, Den Burg (Langeveld de Rooy). 8,25 11,00 13,75 16,50 '19,25 22,00 24,75 27,50 DEZE BON IS ALLEEN GELDIG VOOR TEXELAARTJES Tarief incl. 17,5% BTW Gebruik voor elke letter, elk leesteken en elke tussenruimte een vakje. Adres Naam Postcode/plaats Plaatsen op VOOR INFORMATIE: 0222 - 362600 [_^~^--1x^erPlaa,s,n^etten Handtekening

Texelsche Courant | 1998 | | pagina 3