Winst voor Texel in slechte pot ^DH met 1-0 winst veg uit Oosterend Alleen het resultaat telt Derby blijft binnen de perken Biljartweek weer een hoogtepunt Voetbaluitslagen Fraaie proeven zusjes Jongeneel Hondenclub houdt verkeersexamen Oh's en ah's in sporthal Feestavond van watersporters Vaantjes voor judoka's Voetbalprogramma Zaalvoetbalprogramma TEXELSE f COURANT NK zwemmen De Texelse biljartkampioenschap pen hebben dorpshuis De Hof in De Koog bijna een week bezet ge houden. De wedstrijden verliepen uitermate sfeervol, enkele mop peraars daargelaten. „Maar die hadden dan meestal zelf een slechte dag", aldus de ervaren or ganisatie. Wel een bron van zorg waren de vele afberichten. Daar zal volgend jaar tegen worden op getreden. Op veel deelnemers zijn enkele uitvallers onvermijdelijk. Bij ziekte is afwezigheid gerechtvaardigd Maar het kwam tijdens de biljartwedstrij den ook voor dat deelnemers zich hadden opgegeven en later tot de ontdekking kwamen dat de speeldag hen slecht uitkwam wegens werk zaamheden of een feest Er moest veel in het programma worden ge schoven en soms werden invallers gezocht. Dat gaf irritatie De organi- DINSDAG 17 FEBRUAR11998 Voor de tweede maal deze week kan Texel'94 zeggen: alleen het resultaat telt. Zondag werd een 2- 0 overwinning behaald op Go Ahead uit Alkmaar. Door deze overwinning blijft Texel'94 mee doen voor de bovenste plaats. Het vertoonde spel was zondag niet goed. De tegenstander Go Ahead was met van plan om mee te werken aan een leuke wedstrijd. Go Ahead staat een-na-onderste en moet pun ten verzamelen. Door met veel men sen voor het eigen doel te spelen, ontnamen zij Texel'94 de mogelijk heden. Voeg daar ook nog bij dat de passing, het afgeven van de bal, bij Texel'94 slecht verzorgd was en alle ingrediënten zijn aanwezig om een slechte partij voetbal op de mat te leggen. Natuurlijk zijn er excuses te beden ken De gebroeders Koning waren geblesseerd afwezig. Erwin Koning kampt met een meniscusblessure en Ralph Koning heeft sinds vorige week een dubbele beenbreuk. De sportman van het jaar Simon Brand, een drager binnen dit elftal, was een weekje op vakantie. Tegenover deze drie afwezigen, stond de terugkeer van zowel Paul van Exel, als Wim van Veen. Toch moest het team wennen aan de nieuwe opstelling. Martin Koorn laatste man, Edgar Klippel als links back en weinig stoot kracht voorin Het gebeurde dan ook pas laat in de tweede helft, dat Texel'94 wat meer greep kreeg op de tegenstander In de tweede helft was Arnold Kaercher ingevallen voor Maarten Koorn, Hij toonde zich een gevaarlij ke aanvaller Zo'n kwartier voor tijd raakte Sander Buitenweg in een kopduel dusdanig geblesseerd dat hij naar de dokter moest voor een hechting. Deze blessure noodzaakte trainer Cees de Wit tot wederom een omzetting. Naar later zou blijken een prima keuze. Sneller spel Mark Keijzer ging de verdediging versterken en Hans Boswijk nam de positie in de spits waar. Plotseling ging de bal sneller rond, werden de vleugels meer gebruikt en werd Texel'94 sterker en doelgerichter. De eerste kans ontstond toen Arnold Kaercher zijn man uitspeelde en van de zijkant op de keeper kon afgaan Zijn schot werd nog gekeerd, maar een volgende snelle aanval over rechts bracht wel succes. Met eengoede voorzet op Hans Boswijk zorgde hij ervoor dat de thuisploeg op 1-0 kwam. Enige minuten voor tijd wist Hans Boswijk zijn tweede goaltje mee te pikken, toen hij een diepe bal op pik te en de uitgelopen keeper op eenvoudige wijze met een lob passeerde. Al met al een verdiende overwinning, maar ging wedstrijd om over naar huis te schrijven. Wil je echter blijven mee doen, dan zal je ook die wedstrijden moeten winnen waarin niet goed wordt gevoetbald. Concentratie voor de stoot tijdens de biljarlkampioenschappen. satie gaat hier volgend jaar strenger tegen optreden Ook laatkomers zorgden voor over last. ..Een kwartier voor aanvang aanwezig is noodzaak. Anders loopt het uit. zoals op één avond, toen de laatste bal pas over enen rolde.'' De finales werden, ondanks het fraaie weer in het weekend, goed bezocht. Eén groep libre had pech: een uitvaller moest snel worden vervan gen. Er werd iemand bereid gevon den de opengevallen plek in te ne men. maar deze was veel sterker dan de andere spelers, die daardoor Valerie en Roos Jongeneel doen op de ponyrug weinig voor elkaar onder. Beide dames haalden in hun klasse zondag twee keer de eerste prijs tijdens de dressuur- wedstrijd in manege Akenburg. Jurylid Susan Schattevoet was in de ochtenduren scheutig met punten Ze was onder de indruk van het Texelse paarden- en ponymateriaal. Wel vond ze dat veel ruiters hun rijdier te diep reden, een basisfout die in de hogere klassen voor problemen kan zorgen. Ze had maar liefst 176 punten (drie winstpunten) over voor Annemane van der Linde met het eigen fokprodukt Lyorieta Texel (v. Ladalco). Hoewel nog met alle onderdelen van de proef lukten, waardeerde Schattevoet de lossigheid en het gemak waarmee het dier zich bewoog. Belinda Onderdijk was minder te spreken over de proeven die ze kreeg voorgeschoteld Zij gaf, op enkele uitzonderingen na lage pun ten, doordat de technische uitvoe ring van de onderdelen bij veel combinaties in de klassen die zij beoordeelde te wensen overliet. Ria Wildoer vond dat sommige ruiters in het laatste blok met teveel spanning reden. Ze had twee winstpunten over voor het paard Davy in de Z2, die ze wel soepel en ontspannen vond marcheren. Uitslagen B pony's A.B.C 1 Roos Jongeneel-Snowy 168 2e proef 174 (w.p Sil Eelman 2x) B pony s D.E 1 Valene Jongeneel-Laska 163. 2e proef 1. 157pt. 2. Lonneke Kikkert-Halvar 161 2e proef 156 pt. (w.p Manska Witte, Nelda Eelman) B paarden: 1 Bea Dekker-Lehar 171.2. Annemieke Bos-Zimon Baker 165 (w.p. voor Marieke Bakker. Andrea Keyser. Bianca van der Velden en Irene Plaatsman) L pony's A.B.C 1 Ellen Blom-Quinda 139 2e proef 153 pt L pony's D.E 1 Marteen Hoogenbosch- Colorado 160. 2 Rosanne Dekker-Pasena 156 2e proef 1 Rosanne Dekker 161. 2 Wendy Lampers-Kantjes Opaal 156. L paarden 1 Annemane van der Lmde-Lyoneta 176 2 Vera Blom-La Lu 165 (w.p Marloes van der Vis. Tessa Blom Sabine van der Star) M1 pony's 1 Evelien Duin-Topsy 133 2e proef 152M1 paarden 1. EvavanderLinde-J.J. 136 2e proef 158 M2 paarden 1 Sanne Lampers- Marron 146 2e proef 158 Z1 pony's 1 Gea de Ridder-Billy 168, 2e proef 165 Z1 paarden 1 Marleen Bakker-Wilda Tilda 165. 2e proef 177 Z2 paarden: 1 Tessa van Daalen-Davy 185 2e proef 188 Een hond die kalm blijft in het verkeer, gehoorzaam is en een zekere indruk maakt, is van grote waarde Honden sportvereniging ,,Door Oefening Suc ces" (DOS) houdt daarom zondag 19 juli een VHZ (Verkeers Zekere Hond) examen. De honden worden getest op gehoorzaamheid De test wordt uitgevoerd op het trainingsveld aan de Molenbuurt in De Waal. Een prak tische verkeerstest vindt plaats in het centrum van Den Burg Het examen staat open voor rashonden en rasloze dieren Combinaties die het examen met succes afleggen, krijgen een di ploma van de Nederlandse Bond voor Gebruikshonden Om de honden te trainen, houdt de hondensport- vereniging cursussen. Informatie ver krijgbaar bij M Kramer, tel. 313 735. Voor de veertiende keer houdt Atletiekvereniging Texel het Open Texels Crosskampioenschap, de traditionele afsluiting van het seizoen van winterloopjes in De Dennen. Voor de Texelaars en Noordkoppers is het crosskam pioenschap een prima test om te zien hoe het zit met de vorm voor de halve marathon van De Waal (die op zaterdag 14 maart wordt gehouden). Heren en heren veteranen (40 jaar en ouder) lopen drie ronden van in totaal 8,7 kilometer, dames en dames veteranen (35 jaar en ouder) twee ronden van in totaal 5,8 km en jongens en meisjes t/m 16 jaar één ronde van 2,9 km. Al deze lopers starten om 11.15. De jeugd t/m 12 jaar start al om 11.00 voor een eigen rondje van 1,2 km. Vorig jaar waren de senioren kampioenen Lutz Lohse (30.30; parkoersrecord 29.43 in 1995) en Natasja van der Vis (25.18, par koersrecord Ingrid van Lubek 23.57 in 1996). De veteranen-kampioenen van 1997, Dick en Hanny van der Weide (respectievelijk met 34.03 en een recordsnelle 26.35), het in de loopsport zeer actieve echtpaar van Noordkop. hebben al aangekondigd hun titels te komen verdedigen. Bij de jeugd t/m 12 jaar waren vorig jaar Steven van Vliet en Priscilla Noorlander kampioen, en bij de De topturnsters die dit weekend be zit namen van sporthal Ons Genoe gen hebben Texelse turnhefhebbers in vervoering gebracht. Het publiek dat in grote getalen was opgekomen hikte aanvankelijk wel even tegen de entreeprijs (f5,-) aan. maar was het er tater mee eens dat daarvoor ze ker waar voor het geld werd gebo den. De overkantse deelnemers waren vol lot over de Texelse organisatie De wedstrijden verliepen vlekkeloos, door de inzet van de vele vrijwilli gers. De zaal was symbolisch in tweeen gedeeld. De ene helft was voor turnen op hoog niveau, in het andere deel traden zogenaamde ..mstappertjes" aan. kinderen vanaf 5 jaar Zij kregen allemaal een diplo ma, nadat ze waren beoordeeld door veelal Texelse juryleden. Er heeft namelijk net een groep eilanders meegedaan aan een cur sus en zij werden dit weekend inge zet. jeugd t/m 16 werden dat Jan Dankers en Nienke Eilander. De Open Cross is niet alleen voor de wedstrijdlopers, maar ook voor al die mensen die van lekker trimmen houden. Prestatieloopsters kunnen inschrijven voor één ronde en prestatielopers naar keuze voor één of twee ronden. Het parcours van de Open Cross is geheel in het bos (dus goed beschut) en heeft een paar stevige klimmetjes en een gedeelte over ruiterpaden. De inschrijving is vanaf 10.00 in Appartementenhotel Bos en Duin, Bakkenweg 16, op de hoek met de Rozendijk. Het inschrijfgeld bedraagt f 2,50 voor de jeugd en f 5,- voor senioren. Jeugdleden van AVT mogen gratis meedoen, oudere leden betalen f 2,50. Er zijn bekers voor de nummers 1, 2 en 3 van de jongens en meisjes t/m 12 jaar, en voor de nummers één van de jongens en meisjes t/m 16. De winnaars bij de senioren krijgen een prijs in natura. Tevens worden de prijzen voor de jeugd van de trimloop-competitie uitgerefWt. Deel nemers kunnen na afloop douchen en zwemmen in het bad van Bos en Duin. Om de onderlinge band ook in de winter in stand te houden, organiseert Watersportvereniging Texel zaterdag een puzzelrit Na afloop gaan de le den aan tafel om mosselen of vis te eten Er wordt gestart vanaf het Wezenland tussen 18.00 en 18 30 uur. In verband met inkopen is tijdige opgave noodzakelijk, tel. 31 27 11 In De Ferrever werd zaterdag het tweede vaantjestoernooi gehouden. De wedstrijden zijn duidelijk iets anders dan trainingsbijeenkomsten Er werd echt gejudood om te winnen, om zoveel mogelijk punten in vier toernooien te verzamelen Er zit natuurlijk verschil in leeftijd, lengte en gewicht en banden van de deelnemers Daarom zijn zes ver schillende poules gemaakt De winnaar van die middag krijgt tien punten, de tweedezeven punten en de rest altijd vijf punten. Er was ondanks de GVT dagen in Ons Genoegen ook veel publiek in de Ferrever aanwezig, de deelne mers werden flink aangemoedigd en Zaterdag 14 februari Oosterend B1-SRC B2 Hollandia C1-Texel'94 C1 Texel'94 C2-VIOS W C2 Wieringerw. C1-Texel'94 C3 VZV C1 -De Koog C1 Texel'94 D1-WGW D2 G-voetbal Texel'94-WSV'30 2 Zondag 15 februari Texel'94-Go Ahead'18 Watervogels-De Koog Oosterend-ZDH Texel'94 2-Alcmaria Victrix 2 Hugo Boys 4-Texel'94 4 Dames: Texel'94-Berkhout Recreanten: Texelse Boys-Oosterend 1 Oosterend 2-Texel De Koog-ZDH geen enkele kans meer maakten. een enkeling zelfs door spandoeken. Na twee wedstrijddagen staan Charlie van Beurden, Jonas Leenhouts, Tom Pool, Mark Huis man, Pieter Jan Eelman en Mark Westerlaken aan kop van hun poule. Er komen nog twee toernooien en dan zijn pas de echte winnaars bekend. De leerlingen kunnen op woensdagmiddag oefenen om de volgende keer bovenaan in hun poule te eindigen Juryleden Marlon Witte en Anneke Hoogenbosch genieten van dit jonge talentje. (Foto March Hot/nen) staaltj. niliegi rlijks a.H 3 op he. .'- huis. gad vloeide zondag rijkelijk in de (oopsidy SVO-ZDH. Dat gebeurde hildein de Hoornder voetballer oc<s-c-iart! Bousma bij een ongeluk- botsing een gebroken neus -^ep. Van een geweldadige re- ^ZZche voor de „voetbaloorlog'' beide Texelse teams uitvoch- op 9 november j.l. was echter n sprake. Integendeel: na een jegin gleed de wedstrijd af tot matte vertoning. ZDH drukte overwicht uit in een 1-0 over- ning, waardoor de Zwaluwen in 'ace blijven voor een periode- Ie twee rode en negen gele kaar van de vorige keer wilde de KNVB Lsherhaling voorkomen. De Ibalbond had daarom een zware jjjïtie afgevaardigd. Naast /exel sidsrechter P, Borst uit De Stol- 10rm die normaliter drie klassen hoger at was ook een hoge official mee- ;isd die als neutrale waarnemer wedstrijd bijwoonde. Tevoren ikte deze zich met bekend, om de atles nning bij de clubs niet verder op deren. En de arbiter hield bewust n preek voor de aftrap „Van de rgen rgeschiedenis wist ik weinig. Ik de wedstrijd neutraal willen be- ichte eren He' was een stevige pot, live vee' 'nzet Vooral van de thuis- sg, die het van hard werken moest ben In het begin proefde ik nog nning, maar later ebde die weg", js Borst. een i een opgefokte sfeer was langs lijn weinig te merken. Beide portersgroepen waren eerder jo- men egen elkaar dan agressief In het I 1 bleken de messen af en toe wel lelijk geslepen Met name SVO- -erl ivoerder Joost Brouwer leek jacht :ltei1 maken op de gele kaart. Zijn tsen erpe slidings waren zelden alleen de bal gericht. jr in de beginfase strak te fluiten, d leidsman Borst de gemoederen ledwang. Toen hij rond de 25ste luut de teugels even liet vieren, ek dat er weinig voor nodig was de irritatie te doen oplaaien. Na- hij overtredingen van o.a. Richard nel jsma (ZDH) en Jan Bloem (SVO) lestraft had gelaten, werd de strijd nmiger Met een gele kaart voor H'er Robert Jalving wegens het Richard Bousma moest met een gebroken neus het strijdperk verlaten. onderuit halen van Ko Kranenburg stelde de scheids orde op zaken. Het spel speelde zich vooral af op de helft van Oosterend. Dat was met verwonderlijk, want trainer Bep Vonk moest het doen met een gehavende ploeg. Noodgedwongen deed hij een beroep op de B-junioren Eddy de Vries en Marco Eelman (beide pas 15 jaar) en Christiaan de Vries. Ook de oudgedienden Piet Koning en doel man Marco Drijver waren van de par tij. Laatstgenoemde plukte hoge bal len met een gemak alsof hij dagelijks niets anders doet. ZDH moest het stellen zonder Den nis Saai, die vorige week een ernstige knieblessure opliep, Etienne van Bennekom en Bart Oosterhof Binnen de lijnen liep echter nog genoeg kwa liteit rond. Goed opgezette ZDH-aan- vallen waren echter schaars. SVO loerde op tegenstoten via de snelle spits Sil van Dijk. Tien minuten voor rust viel Bousma uit. Tijdens een duel om de bal kopte hij laag en werd geraakt door het Texelse pupillencompetitie Zaterdag 21 februari 1998 Oosterend C1 - De Koog C1 13.30 BKCC3-ZDHC1 13 30 Texel'94 C1 - Vitesse'22 C1 13.30 Texel'94 C2 - HCSC C3 13 30 Texel'94 C3 - DWOV C3 13.30 G-voe»bal RAP 1-Texel'94 10.30 14.00 12.00 12.00 12.30 10.30 10.30 Woensdag 18 februari 18.30 De Krim 4-Texel'94 5 19.25 Klif 1-Plubos 1 Donderdag 19 februari 18.30 Oosterend 2-Texel'94 9 19.20 ZDH 2-Texel'94 7 20.15 Klif 4-Texel'94 6 21.05 ZDH 1-NIOZ 1 22.00 Mantje 3-Casino 2 Vrijdag 20 februari 16.45 Oosterend C1-De Koog C1 17.30 Texel C2-Texel'94 C1 18.15 Rab 3-Texel'94 8 19.05 Klif 2-Mantje 1 20.00 Klif 1-Jelleboog 1 20.50 De Koog 1-Jelleboog 2 21.45 Texel'94 1-De Krim 1 22.35 De Krim 3-De Koog 2 Texelse zwemmers zijn in het ikend aan de start verschenen Nederlandse kampioenschap- L Leandro van Karsen en Mark sper maakten deel uit van een sfetteteam 50 meter wisselslag, in Emmen streed. Van de rtien teams werd het semi- •élse zevende Beide jongens erpten hun persoonlijke records i a Willemse startte in Leiden op koningsnummer, de 100 meter s slag. Ze werd tiende met een -^oonlijke toptijd van 1.14.5 2-0 3-0 0-1 10-0 3-0 1-4 1-4 1-2 Uitslagen: 0-1 00 1 Pierre de Kroon, 2. R Mets. 3. M. Grooff. 1.00-1,5: 1Jan van der Vis. 2. H Be- verdam, 3 D Sijtsma, 1.5-2.5 1 M Vittali. 2. J Sessink, 3. D Leegwater. 2,5 en hoger 1 Cor Hoogenboom, 2 J Van Dompselaar, 3. Nico Tessel. 55+ 0-1,5: 1 Cor Bakker. 2. B. Boogaard. 3. Harry van der Wetering. 1.5-2,5 1 H G. Witte. 2. C Kooiman. 3. W. Van de Wetenng 2.5 en hoger. 1 W Vendel. 2 C Hoogenboom. 3 A Barhorst. dnebanden laag 1. J. De Wolf. 2. Kees Room, 3 Kees Dekker, midden: 1 C. Hursman. 2 Ruud Mets. 3 W. Van de Wetenng. Hoog. 1 Mark Pnns. 2 N. Tessel. 3. P. De Graaf Zondag 22 februari 1998 De Koog 1 - Texel'94 2 Texel'94 A1 - JVC A1 Texel'94 B1 - VZV B1 Dames Reiger Boys 2 - Texel'94 hoog geheven been van SVO'er Kees Mets Hevig bloedend verliet de ZDH- verdediger het veld Na een bezoek aan de huisarts moest hij zich in het ziekenhuis verder laten helpen. Vijf minuten na dit incident kwam ZDH op voorsprong. Uit een corner van Pascal Riemens kopte Jelte van der Kooy de bal terug naar Bernhard Ipenburg, die raak knikte. De Hoornders kregen hierna nog enkele mogelijkheden, maar de score bleef 0-1. De tweede helft begon met de rent ree van Kees van Heerwaarde. De inmiddels 36-jarige oud-speler van Texelse Boys voetbalde na een knie blessure bij de recreanten, maar kwam in de winterstop de gelederen van ZDH versterken Hij miste nog wedstrijdritme, maar was met een vrije trap dicht bij een doelpunt. Na gele kaarten voor de SVO-spelers Joost Brouwer en Kees Mets raakte de pijp bij de meeste Oosterenders leeg. Maar zolang het verschil slechts één goal bleef, mochten ze hopen op een gelijkspel en moest ZDH oppas sen. Aan de stand veranderde echter niets meer. Dankzij de zege klom ZDH naar de tweede plaats en houdt kans op de nacompetitie SVO zakt steeds ver der weg en lijkt door de smalle basis en het (waarschijnlijke) vertrek van enkele spelers zorgelijke tijden tege- ZDH-Speler Kl33s «Wzlch In de derby Oosterend-ZDH langs een tegenspeler J (Foto's Gerard Timmc-rmjnl moet te gaan. centratie voor de start: Leandro van ■en tijdens het NK. (Foto Hartneke Roeper) Recreanten Oosterend 2 - ZDH De Koog - SV Texel

Texelsche Courant | 1998 | | pagina 7