Sport - Weer ruzie over bestemmingsplan Rundveeverbeteraars gefuseerd tot Delta H mm „Jaren nutteloos werk" TEXELSE couRANT Hennink/Grootjen boeken rondewinst Wandeltocht Eilandcompetitie volleybal Uitstekende damzege Van de Wetering Sjoelen en gym in 't Skiltje Tevoko één set op toeren Tevoko Mareis (H) in winning mood Estafette in De Waal Puppycursus Schuur Kotex mag blijven Noordijkprijs voor agrarisch natuurbeheer ■Krill Kleinzoon Danny kon nog net in het boek... Dure jas weg Naar de koffie per vouwfiets... Hulde voor Theo Agrariërs tonen nieuwste snufjes Ledenvergadering vogelwerkgroep Daan van Wilsu8; overleden VRIJDAG 20 FEBRUARI 1998 Astrid Hennink en Gerrie Grootjen behaalden de hoogste score in de negentiende ronde van de klaver- jascompetitie. Zij scoorden 7121 punten en stijgen van 11 naar 9 in het algemeen klassement. Willem en Co Koomen eindigden op de tweede plaats met 7089 punten. Zij blijven in totaal op de vijfde plaats staan. Willem Koomen begon dit jaar met Hetty Westerink. maar speelt vanaf deze ronde verder met broer Co. Als zij zo doorgaan, mag er nog veel moois van de gebroeders wor den verwacht Theo Stoelinga en Frans Witte gingen er na een vakantie van laatstge noemde eens goed voor zitten en te kenden voor de derde plaats met 6914 punten, twee plaatsen winst in het algemeen klassement. Marja en Martien Bakelaar (vervangen door Ron Kamminga) werden vierde met 6825 punten. Leuke bijzonderheid is dat dit duo in het eerste spel precies evenveel punten haalde als de tegen standers Nel van der Veen en Wil Kamminga (beide 1491 punten). De Zondag 8 maart houdt WSV Het Gouden Boltie" een propaganda- wandeltocht in en om De Koog. De start is bij café De Kuip; de afstanden zijn 5, 10 en 15 kilometer Voorin- schrijven is mogelijk tot en met 21 februari Kosten zijn ƒ3,- bij voorin- schrijven, ƒ2.- zonder herinnering Op deze wandeltocht wordt geen reduc tie gegeven Bij de start worden de prijzen verhoogd met ƒ1,50. In dat geval kan met worden gegarandeerd dat de herinnering direct na afloop beschikbaar is Inschrijven bij H Van Heerwaarden, Lieuwstraat 33, of bij de jaarvergadering, dinsdag 24 fe bruari in De Schakel. Deze begint om 20.00 uur. Programma dinsdag 24 februari 1998 Veld A mannen 18.30 Tatenhove 1 -Paal 9 Graaf spuit. 19.15 Graaf spuit.-Kees de Waal Super 20.00 Super-Tex Autoc Kobeko 20.45 Kobeko-Cocky's kap Tex Autoc 21.30 Paal 28/De Krim-DGM 12Balcken 22.15 12 Balcken-Maarcobouw DGM Veld B dames 18.30 Keursl Dros-Videolux ABN/Amro 19.15 TopTien-ABN/Amro Keursl. Dros 20.00 Zeilmakeri|-Smash'68 De Rival 20.45 Jozefschool-De RivalGrote Slock 1 21.30 Grote Slock 1-Gimsel Jozefschool 22.15 Wiersma-Cmema Gimsel Veld C dames: 18.30 Westerlaken-Timmers bak. Nioz 19.15 Durper Drup-Nioz Eierlandse Huis 20.00 Eierl Huis-Leydekkers Waayer 2 20.45 Slag. de Boer-Waayer 2 Question 21.30 Question-Nokanto Klif 12 22.15 Haarstudio-Klif 12 Nokanto Wedstrijdleiding: Frans en Guus, telefoon 314171. Uitslagen 17 februari 1998: Super-Sportshop 1-2; Gr Slock 2-Kees de Waal 3-0: Kobeko-Maarco Bouw 3-0; Cocky's kapsalon-DGM 2-1, Tatenhove 1-OSG 2-1.12 Balcken-Paal 9 3-0, Wiersma Meubelen-Videolux 2-1; Gimsel-De Rival 3-0. Keurslager Dros-ABWAmro 3-0; Zeilmakenj-Gr Slcok (vr2-1: Top Tien-Smash'68 3- 0; Jozefschool-Cinema Texel 0-3. Eierl Huis-Nioz 3-0; Slag lepe de 8oer-leydekkers 1 -2; Nokanto-Waayer 2 3-0 Haarsludio-Question3-0, Westerlaken-Klil 121-2. Durper Drup-Timmers bakkerij 1 -2. vijfde plaats tenslotte was voor het langzaam stijgende duo Jan Klooster man en Piet Buis met 6741 punten. Zij stijgen van 23 naar 21 Gonda Kiewief en Roel de Zwart haal den met 2556 punten een zeer hoge score in 16 beurten, de tegenstan ders moesten het met slechts 636 punten doen. In het algemeen klassement bleef de top-8 ongewijzigd. Fenny en Rob Caspers slagen er nog steeds in 3- voudig kampioenen Lieuwe van der Veen/Hans Westdorp op afstand te houden. De voorsprong is nu bijna 1000 punten In de derde periode lei den Jaap en Theo Witte, voor Astrid Hennik/Gerrie Grootjen en Fenny Rob Caspers. De scores zi|n de laatste weken laag. Meestal moet er voor de top-5 ruim in de 7000 worden gekaart. Deze week was het gemiddelde slechts 6151 punten, een laagterecord dit seizoen. Ook het aantal marsen was met 47 het laagste tot nu toe. Stilte voor de storm? Harry van de Wetering had er echt zin in tijdens de damclubavond in De Bijenkorf. Goed geconcen treerd overwoog hij in zijn partij tegen Frans Kuiper heel nauwkeu rig. Toen Kuiper meende een kerkhofaanval te kunnen inzetten, ontspon zich een spel met allerlei onverwachte verwikkelingen. Beiden manoeuvreerden langs de rand van de afgrond Van de Wete ring slaagde daar het beste in. be haalde schijfwinst en brak later door tot vlak bij de damlijn. Het was verder een kwestie van wachten tot de tijd van damhalen rijp was Bert Duin en Piet Bakelaar speelden een partij die tot het laatste moment boeiend was. Bakelaar had het nodige voordeel, maar Duin wist steeds op knappe wijze de sterkste zetten van Bakelaar te verhinderen. In de slotfase moes ten beide spelers zich wel inlaten met een slagwending die Bakelaar de beste kansen bood. Of dat inderdaad het geval was. kwam niet geheel uit de verf, omdat de vlag van Duin viel voor de zestigste zet was bereikt Wim Timmer en Gerrit Blom kwamen daar niet aan toe. Al in een vroeg sta dium combineerde Timmer naar dam. Gerrit Blom kon deze wel afnemen, maar dat kostte hem per saldo een schijf. Timmer liet zich toch nog de halve kaas van het brood snoepen, toen hij een ..twee om vier" toeliet en daarna moest vechten voor remise. Gerrit Vlaming toonde zijn kwaliteiten ten koste van wedstrijdleider Frans Bos. Zaterdag wordt de thuiswedstrijd te gen Den lip gespeeld, aanvang 11 00 uur Uitslagen; Wim Timmer-Gerrit Blom 1-1; Frans Bos-Gerrit Vlaming 0-2, Frans Kuiper-Harry v.d. Wetering 0- 2, Piet Bakelaar-Bert Duin 2-0 GOS houdt donderdag de jaarlijkse sjoelwedstrijden en gyminstuif in dorpshuis 't Skiltje te Oudeschild. De jeugd is welkom van 15.00 tot 17.15 uur voor 0,50 per beurt. (14 Jaar en ouder ƒ1,-). De prijsuitreiking is om 17.30 uur. Tussendoor kan iedereen naar de gyminstuif (15 00-16.30 uur) waarvoor speciaal de tumblingbaan naar het dorpshuis wordt gehaald. Er zijn ook sjoelwedstrijden van 20.00 tot 21 30 uur. Een beurt kost dan een gulden. De volleyballers van Tevoko kon den zaterdagmiddag in de Koning hal niet voor een verrassing zor gen. Tegen de Helderse Seahawks bleef het vuurwerk beperkt tot de eerste anderhalve set. De gasten gingen met 1-3 winst naar huis. In de eerste set werd door Tevoko een spelpeil bereikt, dat dit seizoen nog niet eerder was vertoond. Het door de geblesseerde Marco Tun- delder vacante hoofdblok werd wisse lend ingevuld. Via 4-4 en 7-7 sloeg Tevoko via de sprongservice van Ben Kenter een gaatje naar 12-7. een voorsprong die niet meer uit handen werd gegeven 15-9 Ook het eerste gedeelte van de twee de set draaide de thuisploeg nog vol op mee. De Heldenaren hadden hun opstelling wat gewijzigd om meer Uitslagen Zaterdag 14 februari 1998 Dames; Tevoko 1-Polisport Tevoko 2-LOS'82 Heren. Tevoko 1-Coach/Seahawks Programma zaterdag 21 februari 1998 „Ons Genoegen" 3-1 3-0 1-3 H. Tevoko 1-Volendam 2 13.30 u. H. Tevoko 2-Vodi 2 15 00u. D Tevoko 1-Vodi 1 15.00 u. Ook tegen het uit de eerste klasse gedegradeerde FAC 2 uit Den Hel der wisten de heren Mareis dit weekend een goede overwinning te behalen. In de eigen bgm. De Koninghal werd het na een rust stand van 30-27 uiteindelijk 57-51 voor de Texelaars. Gemakkelijk ging het niet voor de basketballers. FAC 2 beschikte over zeker drie driepunts-specialisten die de helft van de productie lieten aan tekenen Gelukkig hadden de Mareis Eric Venneker weer in de ploeg (hij kwam van een „hoogtestage" terug uit Mexico), die op belangrijke ogen blikken in de wedstrijd driepunters maakte als FAC 2 begon weg te lo pen. In de eerste helft liet hij er al vier noteren, in de tweede helft deed hij het dunnetjes over met nog twee Dreigde Mareis in de tweede helft enigszins weg te vallen, dan was er wel coach Jaap de Wijk die de men sen even in een time-out nam om de concentratie met te laten verslappen Met bovengenoemd resultaat beslo ten de heren een wedstrijd waarin FAC 2 zich een gelijkwaardige tegen stander toonde, maar waarin de Mareis, uiteindelijk aan het langste eind trokken. Scores: Eric Venneker 23 punten (waaronder zes driepunters); Eric Heijink 14 pnt.; Paul Inpijn 12pnt„ Jos Witte 6 pnt.; Christiaan Schlepers 2 pnt. Programma voor zondag 22 februari: Sportlaan, Den Helder 16 00 u. HBC 3-Marels (H) aanval aan de buitenkant te krijgen Tot 6-6 ging het gelijk op. daarna lie ten de Texelaars echter de eerste steekjes vallen Met name over een gemeende opstellingsfout bij de te genstanders werd zo lang gepraat, dat de concentratie bij Tevoko verlo ren ging. De Heldenaren profiteerden hier gretig van en trokken de zaak via 8-15 weer in evenwicht. De derde set deden de Texelaars min of meer schriftelijk af. Inzet en motivatie wa ren verdwenen en bij 1-15 werd de set met desastreuze cijfers beëindigd. In het vierde gedeelte probeerde de thuisploeg nog wel aan te pikken. Omdat het venijn echter uit de Texelse aanval was verdwenen luk te het scoren ook niet meer. Via 4-6 en 6-11 pakten de gasten toch nog met regelmatige cijfers de set- en wedstrijdwinst. Omdat de gehele on derste helft van de ranglijst verloor, blijft Tevoko op de zevende stek staan. Wel zijn de verschillen onder in minimaal De laatste zes competi tiewedstrijden zullen daarom bepalen hoe de Texelse volleyballers met de spanning om kunnen gaan. Op zaterdag 14 maart staat de zeven tiende halve marathon van De Waal weer op het programma. Voor velen zal deze afstand teveel zijn. Dat is de reden dat de organisatie drie jaar geleden een estafette in het leven riep. Er worden vier ronden van 1240 me ter door het dorp gelopen. Een team bestaat uit drie of vier personen. Bij een groep van drie loopt een atleet twee ronden, alleen met achter el kaar. Deze wedstrijd is met leeftijd gebonden en dus leuk voor een ge zin om met zijn allen een sportieve prestatie neer te zetten of voor colle ga's om eens op een andere manier met elkaar bezig te zijn. Voor iedere deelnemer is er een herinnering en voor het winnende team staat wat lekkers klaar Mee doen kost 15 per team en de start is vijf minuten na de starl van de hal ve marathon om 14.05 uur. Hondenclub Texel start zondag 1 maart een nieuwe puppycursus, aanvang 10.00 uur De cursus wordt gegeven op het trainingsveld van de Hondenclub Texel aan de Haffelderweg te Den Burg (naast de oude kantine van Tex. Boys) Infor matie en aanmelding. Marion Zijm, tel. 314205. leder jaar moet kleindierensport- veremging Kotex de tentoonstellings- schuur bij het gebouw in De Mars af breken. Een heidens karwei, waar de vrijwilligers graag vanaf willen. Dat lukte in het verleden met, omdat om wonenden bezwaar maakten. Dit jaar is opnieuw een verzoek ingediend. De tegenstanders zijn verhuisd en de huidige bewoners hebben geen pro blemen met de hal, mits die een beetje fraai wordt aangekleed en er een groensingel komt. Het college vindt het ook goed, maar wil van Kotex nog wel weten hoe de schuur er in de definitieve status uit komt te Niet de milieuprijs, maar wel een bo nus van duizend gulden. De Vereni ging voor Agrarisch Natuurbeheer kreeg dinsdagavond de jaarlijkse uit kering van het Noordijkfonds. Vol gens fondsbeheerder Klaas Eelman uit waardering voor de doelstelling behoud, herstel en mogelijk ontwikke ling van natuur en landschap op ba sis van een duurzame en economisch gezonde tand- en tuinbouw. ..Hier door kunnen boeren ook een graan tje van het natuurbeheer meepikken. Dick Drijver, de beoogde voorzitter van de op 5 maart op te richten vere niging, maakte bekend dat zo'n hon derd Texelse landbouwers zich in middels hebben aangemeld De provincie stelt voor komend seizoen circa f400.000.- aan subsidie be schikbaar. Op de foto vindt de overhandiging van de envelop met inhoud plaats Volgens traditie ge beurde dat tijdens de jaarvergadering van de RON in Bosch en Zee (Foto Gorard Timmorman Texelse melkveehouders beleef den dinsdagavond in Bosch een Zee een primeur. Ze woonden als eersten in Nederland een afdelingsvergadering bij van Coö peratieve Rundveeverbetering Delta. De organisatie is een fusie tussen de Rundveeverbeterings Organisatie Noord-Holland (RON), waarvan Texel deel uit maakt, en zusterorganisaties uit andere pro vincies. Texel vormt binnen de nieuwe coöperatie een apart dis trict. De Texelse rundveefokkerij is er een met geschiedenis Topstieren als Keimpe 33 en Toma's Adema 17 brachten de nodige nakomelingen voort Daarnaast kunnen de melkvee houders op het eiland bogen op gun stige productiecijfers De Texelse bedrijven haalden in 1996 zelfs de hoogste vet- en eiwitproductie per koe in Nederland. Waar de melkgifl per dier bij de Texelse RON-afdeling groeide, kromp zowel het aantal koeien als het aantal melkveebedrijven. Van de 103 die bij de RON in '87 waren aangeslotenen zijn er nu nog 69 over. Wat geldt voor Texel, is ook van toe passing op de provincie. Nog maar vijf procent van al het Nederlandse melkvee staat in Noord-Holland. La gere aantallen betekenen voor de RON minder opdrachten en minder inkomsten. Terwijl het aantal kunst matige inseminaties afneemt, passen steeds meer boeren dit zelf bij hun koeien toe Verder worden meer (computer)gegevens per telefoon uit gewisseld. Door de kleinschalige aan pak kan moeilijker worden voldaan aan de hoge kwaliteit die de moderne veehouder vraagt. Efficiënter Efficiënter werken, verhoging van de kennis en kwaliteit en vergroting van de naamsbekendheid van de beste Nederlandse fokstieren (Cash, Milton, Eros 68, etc.) zijn drijfveren voor de fusie. In de nieuwe organisa tie met 39 000 leden werken zo'n 1000 mensen. Gegevens over de melkcontrole, de kunstmatige be vruchting en anderen worden verza meld in de centrale computer in het hoofdkantoor in Arnhem. Want de basis voor de veeverbetering en ver hoging van de toekomstige productie blijft het verzamelen van gegevens op het boerenbedrijf. In de nieuwe organisatie houden de boeren het net als nu voor het zeg gen Als afgevaardigde in het Delta- bestuur kozen de Texelse leden Edo Rutten Het Kl-station op Zuidhaffel blijft in gebruik voor opslag van sperma, de melkcontrole en als kan toor voor landbouwvoorlichter Jan Koolhof Genealogie Hoogerheide Cees Hoogerheide uit Den Burg is al jaren enthousiast genealoog. Hij doet dus onderzoek naar het voorgeslacht van mensen zodat een stamboom kan worden ge maakt. Hoogerheide bestudeerde menige (Texelse) familie, maar begon pas tien jaar geleden met naspeuringen naar zijn eigen voorzaten. Het resultaat van dat laatste ligt er nu in de vorm van een 328 pagina's boek „Genealo gie van Cornells Hoogereije". Cees Hoogerheide (Foto Harry do Graal) Dat geett niet alleen antwoord op de vraag in hoeverre de schrijver en ex- Teso directeur Theo Hoogerheide bloedverwant zijn. maar verhaalt ook over het verdere verleden, tot 1630 om precies te zijn Rond dat jaar trouwde Cornelus Corneliszoon Hoogereije met Leuntje Oele, de eerste generatie. Vervolgens passe ren nog twaalf generaties de revue, praktisch tot op de dag van van daag. Auteurs kleinzoon Danny die op 10 februari werd geboren, kon nog net worden vermeld Hoogerheide kun je geen oude Texelse familie noemen Stam gebied is Zeeland. In 1835 vestigde een Hoogerheide zich op Texel Die had op de rijkswerf in Den Helder waar hij werkzaam was, een Texelse vrouw ontmoet en volgde haar naar het eiland Het boek bevat veel foto's, tekst fragmenten. aktes en andere illus traties, alsmede diverse stamboom schema's. Verder een register met bijna 650 personen met de familie naam Ho(o)gerhei(j)de en ongeveer 1700 aangetrouwden. Dat Cees Hoogerheide betrekkelijk laat met het onderzoek naar zijn ei gen familie begon komt omdat veel gegevens moeilijk te achterhalen waren. In 1940 werd het rijksarchief in Middelburg door een bom getrof fen. Daarbij ging veel materiaal door brand verloren, zodat deze gege vens door omslachtige tM ringen op een andere manie"! water moesten komen. De y'I reisde ettelijke malen naar&* en legde ook contact met H; des die naar Amerika zijnKl greerd. Bij zijn werk kreeg W hulp van de inmiddels oj9 Annie Bakker-de Grave. '1 Volgens Hoogerheide is zrI|£ ook interessant voor menJjL De met de familie niets te maksj ben, al was het maar omdal, leert hoe je een genealogie irSj zetten. Bovendien wordt melo^, maakt van aanknopingspunt diverse andere families, waa gelijk wèl iets mee hebt yy bc En wat de verwantschap tu; tra huidige Cees en Theo betre|®E vaders (resp Henk en Hoogerheide) waren broers ^hc zijn dus voile neven. „En vrisule zegt Hoogerheide, die zijr akt naam graag met een C gesrde ziet „Want ik was al heel jaitie bewonderaar van Cees de l» Omdat die zijn naam met schreef, wilde ik dat ook" B Een 30-jarige man uit Leeuwarden nam zaterdag zonder te betalen een dure leren jas mee uit een winkel in de Weverstraat. Hij wist daarbij de anti-diefstalmaatregelen te omzeilen. De politie werd gewaarschuwd en die wist de man te achterhalen. Hij be kende en de jas kon onbeschadigd terug in het rek. Laten we die agrariërs een vouwfiets geven, zodat ze daarmee om de kof fie kunnen gaan." Pieter de Groot (D66) zei het dinsdag spottend, maar hij meende het toch een beetje De politicus ergert zich hevig aan de voortslepende discussie over bomen die naast De Schoterie in Eierland zijn geplaatst om parkeeroverlast tegen te gaan Zwaar landbouwmaterieel werd in die buurt regelmatig in de berm gezet tegen ..bakkiestied". ..La ten ze die gevaartes op het land la ten Of maak een parkeerplek op het tandje dat we daar nog hebben, vlak bij het tankstation. Jan Koolhof (CDA) was het niet met hem eens Hij wil de aanplant weg hebben en volgens hem zijn de nuts bedrijven er ook niet blij mee. Schilling beloofde de plek binnenkort in ogenschouw te zulten nemen. Al dertig jaar is Theo van den Berg actief voor GroenLinks. In 1968 sloot hij zich aan bij de steunfractie van PAKT. Maar daarnaast was hij óók actief in het mfoteam van de FNV. crematievereniging AVVL, Vluchte lingenwerk en de Wadden winkel- benig jaar in touw voor GroenLink Menig Texelaar kent hem als rauwe yan den Berg zanger en saxofonist van Mark Five en Bluestrain. Rond zijn vijftigste kampte hij met gezondheidsproble men en moest hij minder hooi op zijn vork nemen. ibe GroenLinks prees zich gelukkig dat de partij hooi was dat nog steeds op de vork mocht. We- De landbouwvoorlichting houdt dinsdag de jaarlijke boerderijen- tocht. Alle belangstellenden mo gen aansluiten en een kijkje ne men op zes Texelse bedrijven. Er wordt begonnen op het bedrijf van Dirk en Erik Bakker aan de Pontweg om 10.00 uur. Op dit bedrijf is in 1996 een lig- boxenstal gebouwd. De melkstal en de melktank zijn geplaatst in een be staande schuur Bij Piet Monster en Renske van de Tempel (De Noord- De behandeling van het bestem mingsplan buitengebied heeft die pe wonden achtergelaten bij de Texelse raadsleden. Dinsdag vloog men elkaar opnieuw in de haren bij de zoveelste behandeling in de raadscommissie voor ruimte lijk en huisvestingsbeleid. Groen Links stelde zich op als bruggen bouwer. „Het is gebeurd, laten we ervan leren. Wij zijn het in grote lij nen eens met wat nu ter tafel ligt, al hadden we daar graag een paar jaar eerder willen zijn", aldus Jaap Vlaming. Vlaming vormde de 'sisser' nadat verschillende zurige opmerkingen op nieuw een scherpe toon hadden ge zet. Zowel Erna Éelman (VVD) als Dirk Terpstra (PvdA) betreurden de vele jaren die verloren zijn gegaan met geharrewar over het plan. Zij zijn van mening dat van het oorspronke lijke verhaal door alle wijzigingen weinig overeind is gebleven en dat in de loop van het proces de verhouding met de provincie behoorlijk is be koeld. Uiteraard werd deze visie bestreden door Dick Drijver (Texels Belang) en Jan Koolhof (CDA), die de wijzigin- Vogelwerkgroep Texel houdt vrijdag 27 februari de jaarlijkse algemene ledenvergadering Dat gebeurt in het Texel Birdwatching Center aan de Vuurtorenweg bij De Cocksdorp, aan vang 20.00 uur. Op de agenda staat o.a. een bestuursverkiezing. Voorzit ter Bob Loos en redactielid Mart Zijm zijn aan de beurt om af te treden, maarstellen zich herkiesbaar. Verder wordt een overzicht gegeven van de activiteiten in 1997 en wordt vooruit geblikt op het Atlasproject Broedvo- gels Na afloop houdt Arend Wassink een lezing over de herkenning van buizerdachtigen .die in Nederland voorkomen. gen zien als toevoegingen en ver duidelijkingen. Koolhof legde de schuld bij de partijen die „onrust hebben gezaaid richting provincie". Pieter de Groot van D66 voelde zich aangesproken en reageerde venij nig dat zijn partij haar mening in ie der geval niet via ingezonden stuk ken in de krant weergaf. „Het enige dat nog overeind is van het plan is de paginanummering." Hij wees op de woorden van gedeputeerde Friso de Zeeuw, die in het openbaar zijn vraagtekens bij het Texelse beleid zette. Hij complimenteerde de amb telijke staf met de „ausdauèr" „Na drie a vier jaar nutteloos werk ligt er nu toch een goed plan. Rode lap Zijn opmerkingen vormden echter weer een rode lap voor wethouder Schilling, die tot dat moment de dis cussie zuchtend had aangehoord, maar ineens voor zijn doen onge kend fel van leer trok. „Het oor spronkelijke groene boek ligt er nog en de vijf wijzigingen kan ik uit mijn hoofd opnoemen." Hij greep terug in het verleden, ten tijde van de vorige collegeperiode „In de tijd van de relatienotagebieden zat het overleg tussen gemeente en provincie muur vast. Dat is toen opgelost en dit plan is ook allemaal in goed overleg ge gaan met Gedeputeerde Staten Hij bestreed de opmerking van De Groot over tijdverspilling en besefte dat het verschil van inzicht met de VVD en de PvdA niet is op te lossen. Eelman repliceerde dat ze met wilde katten „Maar er moet wèl een juiste voorstelling van zaken worden ge geven en dat gebeurt nu niet." Handhaving De provincie hecht ten aanzien van het convenant grote waarde aan handhavingsbeleid en controle op naleving van afspraken. De gemeente heeft toegezegd dat te zullen regelen, maar zit nog met de personele invulling Schilling beloof de de commissie ROH spoedig alle stukken te bezorgen. lue tende dat Van den Berg als cjip winterde republikein geen piw op een koninklijke organ/satiem hij van fractievoorzitter Peter^|di een fraaie foto en een eetbordt Bakker werd overigens zellt&e huldigd wegens zijn vijftienjaii i leum als raadslid itii kroon) wordt de nieuwe scktii schuur (kapschuur) bekekegt vens zal iets worden verteld ti r berdrijfsvoering met melkstrde en -geiten. Bij Arie en Els van.'ot („Don Bosco", de Zeshonc-ak kunnen de struisvogels worfaot wonderd. Ook wordt iets oveij. T gels en het houden ervan veiyei Na de middag, om half tweet^ een bezoek aan „Labora" wij drijf van de familie Rodenb.at de Hollandseweg Hier np nieuwe ligboxenstal gebouwjhe bijna 100 runderen. De trg melkstal plus melklokaal voldijij de nieuwste kwaliteitsnornwjid ker van Driehuizen zal op dit^ een demonstratie geven mfï kuilgrijper aan shovel. Als vifQj drijf wordt de nieuwe draaiirf' van de tam. Marius Smit in 00 end bekeken Deze 14 standslrd melkstal is voorzien van de niaru snufjes Er wordt gewerkt rran's opdrijfhek. De installatie vfl'l reeds aan de normen KRM >r De dag wordt besloten met eO zoek aan de nieuwe ligbo zc van de familie Marcel Hin a fi Spangerweg. Deze stal biedms aan ruim 60 runderen en is «JS onderkelderd voor opslag vadt kuub drijfmest. Jr h De afgelopen zomer was Daan van pn nog present bij de ingebruikneming tCr nieuwe bluswagen van de brandwe^Qi 1 Ol Vanmiddag heeft in Den Bad! begrafenis plaatsgehad van te van Wilsum, die zondag op'n rige leeftijd na langdurige 8. in Driehuis overleed. al Van Wilsum. geboren op 10 jukui in Baarn, kwam in januari 195tdi uit Alphen aan de Rijn naar dft meente Texel Als technisch ap naar was hij hoofd onderhoud gemeentelijke gebouwen en Hf tigde daarnaast toezicht en c» houd van de huizen vse Woningbouwvereniging Texeiji Woningstichting. Van Wilsi/® ook in het bestuur van de SI'S' Bejaardenzorg Texel, waar t'lr beiast was met bouwtechnisct® ken. Commandant van de vnpn brandweer was hij van januanP' tot het moment waarop hij in dt° ging, in juli 1988.

Texelsche Courant | 1998 | | pagina 6