Nog drie zetels te verdelen... i TEXELSE COURANT Stemmers zeer negatief over ^Texelse politiek rergadering OVD met politiek forum Duderen later in ebat met politiek Hoe representatief? GL en ondernemers opmerkelijk eens Verkiezingsavond van Texels Belang De Groot breekt lans voor keuken Saldo Keesomfonds voor beroepsonderwijs Buurt wil graag parkeergarage Vooroordelen... DINSDAG 24 FEBRUAR11998 Partijen in prognose heel dicht bij elkaar Nee (14.3 Gaat u stemmen? Misschien (3,9 politieke kringen gonst het van de geruchten over de rkiezingsprognose die de Texelse Courant in samen- irking met de OSG heeft gehouden. Nog voor de resulta at waren opgeteld wisten sommige fracties al een uitslag melden. De enquête toont aan dat de onderlinge ver- hillen tussen de partijen slechts klein zijn. Maar ook dat *>">,5% van de kiezers nog niet heeft bepaald waarop ze hun uitbrengen. Dat staat gelijk aan drie zetels. De jacht de zwevende kiezer is geopend... prognose heeft meerdere opval- de| resultaten opgeleverd Maar haast het meest schrijnende zijn bijzonder negatieve gedachten veel Texelaars hebben over neentepolitiek. .Ik ben me rot- iChrokken", aldus één van de ^/Oi3 leerlingen, die aan het on- Hzoek meewerkte. „Bijna ieder- Ji die ik aan de lijn kreeg gaf aan maar een zootje te vinden. En ik H> van anderen gehoord dat ze ook jfflreacties kregen. Compleet met Helden." twee Havoklassen verbaasden over het gebrek aan interesse de geïnterviewden hadden in de ik „Stom dat mensen die mo- izen zo weinig weten van poli- let gaat toch om mensen die óns beslissen." s de leerlingen, die uiterst ildig de vragenlijsten hebben iwerkt wilden de meeste Peter Bakker: ..met stip de beste... tieve ervaringen Enkele Texelaars hingen zonder vorm van uitleg op, halverwege de introductie. Eén man wilde geen medewerking verlenen omdat de Ezelvereniging niet op de lijst voorkwam. De indruk bestond dat lang met iedereen in de krant Eerste v.d. lijst of voorkeursstem t ik nog met (11.8 jv' A* r> A Voorkeursstem (33,3 d. lijst (54,9 elaars die ze benaderden wel swerken. ..Het was lastig om lsen aan de lijn te krijgen. Als dat mal lukte, ging het verder wel Een deel van de scholieren 14overdag op school, een deel d pogingen in de avonduren. Met ie ouderen toonden zich bereid de leerlingen te woord te staan irfmevrouw was zó blij dat ie- id haar belde, die ging haar hele insverhaal vertellen." i paar kinderen hadden nega- Ondernemersvereniging Den g houdt maandag vanaf 20.00 uur ,r jaarlijkse ledenvergadering in nt au rant Theodorahoeve. Belang- agendapunt zijn de bestuurs- dezingen. Aftredend en niet her- ibaar zijn voorzitter Kees Jaap van Kooi en secretaris Marten Zegel, is de Vries is kandidaat om hen op int olgen efde pauze staat een politiek forum iet programma. Vertegenwoordi- 3 van de politieke partijen verdui- |kèn hun visie op voor onderne- belangrijke zaken, terwerpen die aan bod komen zijn er! meer de detailhandel op rijventerreinen, auto's in de Park- at, fietsen in de Weverstraat, het reerbeleid en de Groeneplaats X'discussiebi|eenkomst „ouderen OOdiscussi politiek1' die morgenmiddag in De Mireton zou plaatsvinden, is uitge- d. De organisatie raakte in proble- 1 doordat Wil de Vries, voorzitster de Texelse ANBO-afdeling, on- «racht in het ziekenhuis is beland Irak vrijdag bij een aanrijding op jjoek Gasthuisstraat-Hogerstraat en Burg haar enkel. Omdat zij een aandeel had in de voorbereiding, jflesloten het debat te verzetten tot fe verkiezingen. De politieke par- i toonden zich niet ongelukkig ^mee. omdat ze dan wellicht rusti en vrijer van gedachten kunnen selen dan in deze hectische pe- 11 Ie. van formulieren ten burele van de redactie. Enkele politieke partijen beklaagden zich daarover. Ze vrees den een oneerlijke beïnvloeding van de uitslag doordat de 'tegenpartij' massaal met aanhangers langs zou komen Maar dat was juist enigszins de bedoeling: de redactie wilde de op die wijze ingevulde enquêtes apart houden. Het zou een aardige indicatie kunnen geven over de han delwijze van partijen Maar de politici kunnen gerust zijn: niet éen Texelaar meldde zich bij de krant voor een vragenformulierl Met de in tegriteit zit het dus wel goed Stemmen is onzin Landelijk bestaat vrees over de op komst bij de gemeenteraads verkiezingen. Dat lijkt op Texel wel goed te zitten 81,7 Procent van de ondervraagden geeft aan naar de stembus te gaan, 14,3% gaat met en 4.0% weet het nog niet. Van de mensen die niet gaan stem men zegt 30,3% 'geen belangstel ling' te hebben. 15,1% denkt zó ne gatief over de gemeentepolitiek dat de stembus wordt gemeden. „Eén meneer zei politiek maar stom ge zeur te vinden", aldus één van de OSG-ers ,,lk baal van gemeente politiek", was een meerdere malen gehoorde uitlating. Een even groot percentage is afwezig op 4 maart, wegens vakantie of werkzaamhe den. Een ander machtigen om de stem uit te brengen werd niet over wogen „Daarvoor vind ik het met belangrijk genoeg, teveel gedoe", was een reactie Eveneens 15,1% gaf aan stemmen maar 'onzin' te vinden Drie Texelaars vonden zichzelf te oud Twee achtten zichzelf met deskun dig genoeg om een keuze te maken. „Dat laat ik liever over aan mensen die de politiek wel volgen", aldus een vrouw Twee mensen zeiden geen keus te kunnen maken, omdat er zo weinig verschil zit tussen de partijen Eén van de ondervraagden meende dat ze pas kon beslissen wat voor een ander goed was als ze haar ei gen leven beter op orde had Zetelverdeling Degenen die zeiden wel te gaan stemmen werd gevraagd welke par tij hun voorkeur kreeg 18.4% zei te kiezen voor Texels Belang. De PvdA kwam verrassend als tweede uit de zetels had in plaats van 15 De wer kelijke uitslag ligt dicht bij elkaar. Omgerekend krijgt bij deze prog nose Texels Belang drie zetels, ter wijl de PvdA. VVD. GroenLinks en het CDA allen twee zetels innemen D66 blijft op één zetels staan. De zwevende kiezers zijn echter goed voor nog drie zetels, dus de span ning blijft erin. Een prognose blijft een voor spelling, maar hoe meer men sen eraan meedoen hoe hoger de waarheidsge-trouwheid. Aan de TC/OSG-verkie-zings- prognose deden 230 Texelaars mee Dat is niet genoeg voor een „echte" steekproef. Texel telt zo n 9900 kiesge rechtigden Daarvan gaat slechts een deel daadwerkelijk naar de stembus Voor een re presentatieve proef zouden min stens vijfhonderd vragen formulieren moeten worden ingevuld. Het was echter al een aanzienlijke klus voor de 49 OSG-leerlingen om 230 enquê tes af te handelen Wij hebben het daar noodgedwongen bij ge laten Het mag dan met repre sentatief zijn het geeft toch een aardig beeld van de meningen. En feit blijft het is slechts een voorspelling, ook bij een hoger aantal ondervraagden. De wer kelijke uitslag volgt op 4 maart. De tweede plaats van de PvdA mag opvallend worden genoemd, even als de terugval van Texels Belang. Menigeen had verwacht dat GroenLinks zou doorgroeien naar een derde zetel. Volgens ingewijden heeft het sterke optreden van PvdA- premier Kok een positieve uitstraling die zelfs tot in gemeenten door werkt Dat het CDA een zetel inlevert ten gunste van de VVD is ook in overeenstemming met de landelijke prognoses. Voor de optimale werking van demo cratie is een evenredige verdeling van zetels gunstig. Geen der partijen kan een machtsblok vormen had gelezen dat de enquête werd gehouden. Een van de leerlingen had een slimme tactiek ontwikkeld „Ik begon gewoon razendsnel met m'n ver haal. Voordat het goed en wel door drong had ik vraag 1 al gesteld Als ze eenmaal daarop hadden geant woord kwam de rest er ook wel uit." Vals spel? De scholieren hadden lijsten met wil lekeurige telefoonnummers, door dé computer geprikt. Op iedere lijst stonden enkele reserve-nummers, voor het geval sommige Texelaars niet thuis waren of als niemand van stemgerechtigde leeftijd aanwezig was. In totaal zijn 230 enquêtes in gevuld Bij de aankondiging was tevens de oproep gevoegd voor het invullen GroenLinks (GL) en de Texelse ondernemers zijn het in opmerke lijk veel opzichten met elkaar eens. Dat blijkt uit een schriftelijke reac tie op „Beleidspunten voor de pe riode 1998-2002", het politiek ma nifest van het Texelse bedrijfsleven dat dinsdag als ad vertentie in deze krant werd gepu bliceerd. Aanmerkingen heeft GL vooral op het standpunt dat de las ten voor het bedrijfsleven zo laag mogelijk moeten blijven. „De burger/ondernemer ervaart elke vorm van belasting als publieks- onvriendelijk. Toch zijn het de inkom sten uit de belastinggelden die onze samenleving vorm geven, zoals voor onderwijs, gezondheidszorg, de oudedagsvoorziening en een sociaal vangnet Dit is voor onze gemeente niet anders, zij het dat de gemeente lijke uitgaven maar voor een deel door eigen inkomsten worden ge dekt", schrijft GL, dat als eerste poli tieke partij reageert op de visie van de gezamenlijke ondernemers. De reac tie vormt een schot voor de boeg voor de discussienota „Toerisme bij de kop", die woensdagochtend in hotel Opduin zal worden aangeboden aan burgemeester Van Rappard, TVO- voorzitter Bremer, TVL-voorzitter Wuis en Teso-directeur Wortel. PvdA GroenLinks WD D66 Weel ik nog niet uitslag enquête verkiezingen 1994 bus rollen met 15,3% De VVD (11,7%), GroenLinks (11.2%) en het CDA (10,7%) ontlopen elkaar met veel. D66 scoorde 7,1%, terwijl maar liefst 22,5% van de ondervraagden meldde nog niet te weten waarvoor wordt gekozen. 2,6% wilde niet zeg gen waar de keuze op valt, terwijl éen ondervraagde koppig volhield op de RPF te zullen stemmen, on danks dat hem werd verzekerd dat die partij op Texel met meedoet aan de verkiezingen. De zetelverdeling is voor de partijen uiteraard van groot belang. Afgaand op geruchten was een verdeling ge maakt waardoor de raad ineens 29 Texels Belang doet donderdag avond een laatste poging om kie zers te informeren. In dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend geven be stuur en raadskandidaten een toe lichting op het verkiezings programma. ledereen is welkom, aanvang 20.00 uur. De kiesvereniging, die als enige par tij op Texel een alfabetische volgorde van de kandidaten hanteert, zal een groot aantal „groen-zwarte speer punten" onder aandacht brengen Zoals gebiedsgericht beleid, betere dienstverlening voor burgers en be drijven, gelijkwaardigheid economi sche sectoren. plattelands vernieuwing, Texelse welstands commissie en een polikliniek met spe cialisten-spreekuur op het eiland. Vragen over deze en andere onder werpen staat vrij en wordt zeer op prijs gesteld Uit de krant Maar liefst 54.9% van de onder vraagden stemt op de eerste van de Welke partij stemt u? Uitslagen in percentages Pieter de Groot (D66) vindt dat de gemeente een artikel-19 moet voe ren voor uitbreiding van de Wor- steltentkeuken. Hij schaarde zich daarmee achter een pleidooi dat advocaat Frantzen namens de ei genaren van het bedrijf aan de ge meente had gestuurd. Wethouder Schilling ging er dinsdag niet op in. Het college heeft besloten tot een noodoplossing. In de commissie ROH deelde Schilling dinsdag mee dat de Wor- steltent een jaar lang een tijdelijke voorziening mag inrichten als keuken. „Wij willen geen artikel-19 voeren voor deze aanbouw. Maar daarmee brengen we de firmanten in het nauw. Dat willen we niet, dus hebben we besloten tot deze noodoplossing. Dat geeft ons de tijd om de zaak rustig te bekijken." Dirk Terpstra van de PvdA en Jan Koolhof van het CDA verklaarden opnieuw mets te voelen voor een aanbouw aan het monumentale pand. Volgens De Groot heeft de pro vinciale consulent monumenten ech ter geen problemen mei de voorge stelde uitbreiding. Hij vond het vreemd dat het CDA zich nu zo op wierp voor behoud van de bestaan de vorm, terwijl er eerder géén be zwaren werden geuit tegen de serre aan Het Pakhuis op de haven Dat liet Koolhof niet op zich zitten. „Daar is juist de oude situatie hersteld, zoals ik toen heb laten zien aan de hand van een oude foto." lijst. Van de 33,3% die een voorkeur stem uitbrengen, geeft een deel aan dat dat te maken heeft met de partij keuze. Texels Belang heeft immers een alfabetische lijst, waarbij de raadsleden worden gekozen aan de hand van het aantal stemmen dat ie mand heeft gekregen. 11,8% van de mensen weet niet wat een voorkeur stem inhoudt of weet nog niet of ze er één gaan uitbrengen. Het programma blijkt voor 66.7% van de mensen de doorslag te ge ven bij het kiezen voor een partij 49,5% van de ondervraagden zegt echter nooit een partijprogramma te lezen. De informatie over partijen wordt over het algemeen verkregen uit de krant. Zelfde als ouders Op de vraag waarom iemand op een bepaalde partij stemt, waren meer dere antwoorden mogelijk. 10,8% van de geïnterviewden stemt op een partij omdat er iemand in zit die men persoonlijk kent en een evengroot aantal stemt op iemand waarvoor hij of zij waardering heeft. De politieke keuze van de ouders blijkt ook van invloed: 6,6% geeft aan een zelfde partij te kiezen. 2,6% kiest bewust voor een christelijke partij. 1.0% stemt altijd op dezelfde partij, ongeacht de punten in het pro gramma. 0,5% kiest voor een club met „de betrouwbaarste personen" of een partij „die goed is voor iedereen' 0,5% stemt op de partij waarvan hij of zij lid is. Weinig aandacht Ondanks dat gezien de reacties er erg negatief over wordt gedacht, zegt 56.4% van de ondervraagden gemeentepolitiek te volgen. 40,9% houdt zich er verre van. terwijl 2,7% zich soms in bepaalde onderwerpen verdiept Slechts 23.3% houdt alles bij. Van de overige aandachtsvelden scoort milieu het hoogst met 12,0%. Verder is er belangstelling voor openbare orde en veiligheid (9.8%), welzijn (9,4%), onderwijs (9,1%), verkeer (9,1%), werkgelegenheid (9,1%), ruimtelijke ordening (8,8%), finan cieel beleid (8,3%), volksgezond heid (8,0%), sport (6,4%), volkshuis vesting (4.6%) en monumentenbeleid (3,5%) Twee Texelaars gaven specifiek aan het jongerenbeleid te volgen, terwijl twee anderen alles over toerisme la zen. Minderhedenbeleid, leefbaar heid en landbouwaangelegenheden werden ieder door één onder- De Stichting Prof Dr. Keesom- studiefonds voorziet niet langer in een behoefte. Op voorstel van het bestuur zal het fonds daarom worden opgeheven. Al vanaf 1995 geeft de gemeente geen geld meer voor de stichting. De reser ves zijn de afgelopen twee jaar gebruikt voor aanvragers uit 1995 die hun studie nog niet hadden af gerond. Nu dat laatste wel het geval is. kan de stichting verdwijnen. Er is nog f4 000.- in kas Het bestuur heeft voorgesteld dit geld te bestemmen voor 16/17 |arigen die beroepson derwijs volgen bij niet reguliere maar toch erkende onderwijsinstituten. Deze vaak ook nog gedeeltelijk leerplichtige jongelui komen name lijk niet in aanmerking voor een tege moetkoming studiekosten. De actie van Pieternel Geurtz voor verfraaiing van de Warmoesstraat heeft veel losgemaakt onder buurt bewoners. Een veel geuite wens is de aanleg van een parkeergarage onder het huidige parkeerterrein van Moerbeek. Naar aanleiding van haar oproep kreeg Geurtz vijftien schriftelijke reac ties. De bewoners die reageerden willen allemaal dat het autoverkeer in hun smalle straat aan banden wordt gelegd Sommigen stemmen zelfs voor autovrij maken, al dan met in combinatie met de parkeergarage. Over meer potjes en plantjes zijn de meningen verdeeld. Veel vandalisme wordt gevreesd en er zijn mensen die de „burgerlijke gezelligheid" als te truttig ervaren. Zij zien liever paaltjes De bestrating wordt door velen aan gemerkt als voor verbetering vatbaar. Ja (81,7 vraagde speciaal genoemd We gaven het al aan het schrijven van dikke partijprogramma's hoeft van de meeste Texelaars met 49,5% leest er niet één. 27,5% ver diept zich in meerdere programma's, terwijl 16,2% aangeeft er ééntje te lezen. Slechts 6,8% leest alle pro gramma's Het luisteronderzoek dat onlangs is gehouden over Radio Texel had geen specifieke vraag over de maandelijkse uitzending van de raadsvergadering Wij hadden 'm wel. Het blijkt dat 71,1% nooit naar deze uitzending luistert. 23.0% doet dat soms en 4,5% volgt de raad re gelmatig via de radio Slechts 1,4% zegt vrijwel altijd te luisteren Erg honkvast Het is interessant om te weten hoe „honkvast" Texelaars zijn wat be treft hun politieke overtuiging Dat blijkt redelijk vast te zijn 58,6% lijk liever op een bejaardenpartij te willen stemmen, terwijl een ander het betreurde dat de SP geen plaat selijke afvaardiging had. Met stip... Dat Texelaars niet gunstig denken over gemeentepolitiek blijkt ook uit de vraag wie de meest favoriete poli ticus is 68.1% van de ondervraag den heeft geen favoriet of vindt nie mand geschikt voor dat ere-predikaat. Van de overigen gaat het merendeel van de stemmen (8.0%) naar Peter Bakker van GroenLinks. Als verkla ring worden meerdere redenen op gegeven. zoals: „is erg bezig voor het milieu", „heeft goede plannen", „komt goed over. kan zijn mening duidelijk verwoorden". Eén beller vindt Bakker de enige die open en eerlijk is en die zich echt voor Texel inzet. Dat iemand aardig wordt gevonden blijkt ook belangrijk. Maar tevens is door meerdere geïn terviewden aangegeven dat Bakker goed bezig is met het algemeen be lang. „TB. D66 en VVD houden zich daarentegen hoofdzakelijk bezig met het belang van éen groep", al dus een vrouw. Bakker wordt gezien als een bruggenbouwer „Hij laat het belang van de zaak prevaleren bo ven partij- en persoonlijke belangen Hij doet niet aan vriendjespolitiek", aldus een Texelaar. Andere reacties luidden „meest oprecht", „heeft veel ervaring", „is de enige die blijk geeft van nuchter verstand, princi pieel is en geen aandeel had in de ruzies van de laatste tijd." Allemaal Op de tweede plaats van favoriete politici staan Daan Schilling van Texels Belang en Hans Roeper van Volgt u de plaatselijke politiek? Soms (2.7 Nee (40,9 stemt altijd op dezelfde partij 41,4% wisselt wel eens 14,2% stemde de vorige keer D66, maar nu met De PvdA komt op 13.3%, het CDA op 12,3%, de VVD op 8.2%, GroenLinks en Texels Belang ieder op 7,14%. Van de ondervraagden zegt 16,3% met meer te weten waarop de vorige keer is gestemd, terwijl 13,8% de vorige keer geen stem heeft uitge bracht. 6,1% zegt nooit te stemmen. 2,0% stemde wel wat anders, maar wil niet zeggen waarop Voorkeur Ook van belang zijn de verschillen tussen landelijke en plaatselijke poli tieke voorkeur. Maar liefst 52.1% is trouw aan een partij 39,7% stemt landelijk anders 5.9% weet het nog met en 2,3% stemt landelijk niet. Van de „anders-stemmers" zegt 33,4% dat plaatselijke belangen an ders zijn dan landelijke en dus een andere keuze rechtvaardigen 29.5% moet landelijk wel iets anders kiezen omdat Texels Belang met meedoet aan landelijke verkiezin gen. 5,1% stemt weliswaar anders, maar zegt met te weten waarom, ter wijl 2,5% het juist wel „lekker mak kelijk" vindt om beide keren dezelfde keuze te maken. Eveneens 2,5% stemt wel landelijk, maar met voor de gemeenteraad Een zelfde per centage bepaalt de keuze pas op de dag van de verkiezingen. „Net wat me dan het beste lijkt'luidde de ver klaring. Grappig zijn de verschillende menin gen en opvattingen die haaks op el kaar staan, maar in een democra tisch land als Nederland volkomen geoorloofd zijn. De één vindt de lan delijke afdeling van een partij maar niks. terwijl de ander die juist erg goed vindt Maar over het algemeen wordt de Haagse politiek toch meer als een „ver van m'n bed show" ge zien dan de plaatselijke Een oudere Texelaar gaf aan lande- Ja (56,4 de PvdA, beiden met 3,3%. Van Schilling wordt gezegd dat hij voor zijn mening durft uit te komen. Zeven Texelaars omschrijven hem als een sympathieke man Van Roeper wordt aangemerkt dat hij betrouw baar overkomt en een ruime poli tieke ervaring heeft Derde staat Pieter de Groot met 2.3%. Als reden geeft één beller op dat De Groot zich niet laat leiden door politiek gekonkel Een ander waardeert het dat de D66-er voor enig vuurwerk in raadsgelederen zorgt. Nel Eelman van het CDA eindigt op gelijke hoogte met Dick Drijver en Paul Kikkert van Texels Belang (1.9%). Van Eelman is gezegd dat ze goed omgaat met haar porte feuille, duidelijk overkomt en „een gezellig mens is". Drijver wordt om schreven als een eerlijke man die voor iedereen openstaat. Dat Kikkert in De Cocksdorp woont blijkt een pré. Twee Texelaars kozen voor schei dend wethouder Gerbrand Poster, terwijl twee anderen alle raadsleden tot favoriet kozen „omdat ze immers allemaal hun best doen.' Eén stem ging naar Jan Koolhof („omdat hij uit de boeren hoek komt"). Annie Hin („durft haar mond open te doen"), Martin Trap („aar dige vent"), Corrie Heijne („kraamt minste onzin uit"), Cees Hin („eer lijke man"), Klaas Modder sympa thieke man"), Dirk Terpstra houdt goed evenwicht tussen regels en be langen"), Arthur Oosterbaan („om dat hij geen auto heeft en net als wij vindt dat binnenweggetjes autovrij moeten zijn"). Anja van der Heide- Witte („ziet er aardig uit") Hanme Oskam. March Heijnen, Piet Hin. Bert Lap, gemeentesecretaris Piet Zoon die op geen enkele lijst staat, alle VVD-ers („beste partij voor za kenmensen"), alle leden van GroenLinks en alle leden van Texels Belang. Jeugd ts nergens voor te porren en politiek wordt door Texelaars ge waardeerd Twee vooroordelen waarmee ik afgelopen tijd heb afgere kend. Mijn collega's wensten me cynisch lachend veel succes toen ik aankondigde met twee Havo 3 klassen de prognose te gaan doen Kin deren van 14 en 15 jaar. dat was in hun ogen vragen om ellende. Inderdaad, geluid kwam er genoeg uit. En ze waren bijzonder recht voor hun raap. Maar ze gingen de uitdaging serieus aan en werkten de for mulieren zorgvuldig door We hadden vooraf afspraken gemaakt en daar hielden ze zich nauwgezet aan. Heel eerlijk vertelden ze achteraf hun ervaringen en lang niet allemaal oordeelden ze positief over de op dracht. waarmee ze waren opgezadeld. Het was best veel werk Ik was onder de indruk van de manier waarop ze er tegenaan waren ge gaan en van hun oprechtheid. Als dit model staat voor de rest. dan zit het met de toekomst van de Texelse jeugd wel goed Klasse jongens (en meisjes, uiteraard)' Hoe anders lijkt het gesteld met de plaatselijke politiek Een vernieti gend oordeel werd geveld, de bitterheid van sommige reacties schokte zelfs de scholieren, die door de hedendaagse televisie toch wel wat ge wend zijn. Het is te hopen dat Texelaars met raadsambities minstens enkele opmerkingen ter harte nemen en het blazoen weer enigszins oppoetsen. Vier jaren met een deuk in je imago rondlopen lijkt mij geen aanlokkelijk vooruitzicht Tessa van Daalen

Texelsche Courant | 1998 | | pagina 5