Uitgeverij Stark zoekt ^tartende ondernemers Cjrom "wartsjexehin het privatisering veld \mper onderzocht' f Liesbeth Roeper: plan voor nieuw uitvaartbedrijf N N TB en CDA vragen GL voor nieuw college timmer ÏPIari: informaticacentrum Harkebuurt ZDH laakt besluit college: exel test Overdracht van Calluna voltooid Dronken op de bromfiets Positieve reacties op rapport EH Toren herrijst B en w te gast bij cursisten horeca VERDER IN DIT ummer Vader Jacob hoogtepunt winteruitvoering KTF 2 Texelse Spice Girls op Texelpop 2 Waalder halve marathon trekt weer veel lopers 3 Scholieren etaleren verborgen talenten 5 Mudvolle kerk bij afscheid ds. Betting 7 Oebele Jan opent eigen museum „Agteraf" 7 Dagopvang voor gehandicapt kind 7 Hardrijders texelseS'courant iERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR 11263 DINSDAG 10 MAART 1998 I Uitgave: Uitgeverij Langeveld en de Rooy bv linbaan 6, 1791 MC Den Burg, telefoon 0222 36 26 00 Advertenties/abonnementen/bezorging: telefoon 0222 - 36 26 00, fax 0222 - 31 41 11 VERSCHIJNT DINSDAG EN VRIJDAG IEMENTSPRIJS ƒ56,90 PER HALF JAAR, LOSSE NUMMERS 1,60 tojfJEME Redactie: tel 0222 - 36 26 20, fax 323 000. E-mail: tcnieuws@tref.nl Buiten werktijd: Gerard Timmerman, tel. 31 46 87 of 06-53 16 8657 (b.g.g. 06-53 14 9108 of 06-52 78 4320) geverij Stark-Texel in Oosterend stelt kantoorruimte, _rktkennis en eventueel hard- en software beschikbaar jr startende ondernemers in de automatiseringsbranche, jor doorzetters met een goede opleiding biedt deze nche uitstekende toekomstverwachtingen", aldus direc- r W. Ploeg, wiens initiatief wordt gesteund door een ju- bank, notarissen en een accountant. Hij vraagt nteresseerden contact met hem op te nemen. Gezien de svestingsproblemen, gaat de voorkeur uit naar (oud-) (elaars. lilgeverij bewijst zelf dat het vanaf el goed mogelijk is zonder ex- e vertegenwoordigers tienduizen- klanten te bedienen. Het bedrijf tte vijftien jaar geleden met de vikkeling van software. „Dat is ei- lijk uit nood geboren", aldus ;g. „Toen we begin jaren tachtig nterne boekhouding wilden auto- iseren, liepen we tegen proble- aan. We zijn daarom het boekje r computer de baas" gaan uitge- Een succesformule, waarop nog j computeruitgaven volgden, irnaast hebben we ook ons eigen ttronisch kasboek ontwikkeld, ge in in begrijpelijk Nederlands Zo- het foutloos werkte, zijn we het n uitgeven." Euro bedrijf raakte in een stroomver- lling. De onderneming heeft in- dels veertien vaste krachten in ist. Onder de naam SnelStart ft het bedrijf een reeks van admi- ratieve software uit, toegesneden iet Midden en Kleinbedrijf (MKB). Ondermeer voor boekhouding, personeelsadministratie en facturering. De onderneming ontwik kelt en volgt de nieuwste technieken ten behoeve van administratieve soft ware. In de maak is een serie Windows-pakketten, die zowel met de euro als met de gulden werken. De uitgeverij nam vorig jaar een gloednieuw kantoor In gebruik, dat tegen het oude complex is aan gebouwd. Efficiënt Het is geen verrassing dat dankzij de zelf ontwikkelde software de verwer king en administratie uiterst efficiënt verloopt ,,lk moet er niet aan denken te moeten werken zoals we dat pak weg vijf jaar terug deden. Dan had den we nu wel veertig mensen nodig gehad om hetzelfde werk te doen. Maar dat kan met uit natuurlijk." Via een uitgekiend administratie-sys teem, verstuurt het bedrijf elke dag vele soflware-pakketten. „Gewoon via de PTT Wat vandaag om half vier op de post gaat. heeft de klant mor- I is boos op de gemeente. De rtvereniging uit Den Hoorn It dat de mogelijkheden om voetbalveld te privatiseren Dldoende zijn onderzocht om ij voorbaat af te wijzen. In een f wordt de gemeenteraad om eden gevraagd vanavond nog 1 besluit te nemen. Het college b en w vindt het risico dat 'S tekort schieten te groot om jt onderhoud over te dragen. Fc 'ritatie is groot bij de Hoornders. vier jaar geleden kregen ZDH- uurders in de wandelgangen te 'e' tn dat de gemeente plannen had 0 iet onderhoud van sportvelden uit esteden aan de clubs Om te ^"komen dat privatisering hen bij „issing zou worden opgelegd én j at ze voordelen zagen in onder- 'j in eigen beheer,^werd in een 1 1 aan b en w gesch'reven dat de graag meer hoorde over de ge- ntelijke plannen en eventueel als rand®"1''" wl'c'e ,un9eren- gj 396 volgde een oriënterend ge- fitwoord vorige vraag: In 1962 (mrt ageerden alle raadsleden posi- jaatsl f op het ontwerp voor het luwe gemeentehuis, met uit- ndering van mevrouw Vrijdag- '°^ser, die het „geheel niet .ekefjXels" vond ieuwe opgave: De lammerij is ier begonnen. Hoeveel scha- jj wn zijn er eigenlijk op Texel en ■•be groot is de totale kudde als z'le lammetjes zijn geboren? sprek tussen ZDH en de gemeente. Naar aanleiding hiervan zou een ad vies worden voorbereid, maar daar werd vergeefs op gewacht, stelt voor zitter Jaap Lap in een gisteren aan b en w en gemeenteraad verstuurde brief „Niets en dan ook niets hebben we meer over deze zaak gehoord, totdat we enige weken geleden in de krant lazen dat het ambtelijk advies negatief luidde. Gekker werd het nog toen wij in de Texelse Courant een verslag lazen waaruit bleek dat de privatisering op de agenda van de commissievergadering had gestaan, zonder dat wij daarvan ooit nog iets hadden vernomen." Irritant Lap doelt op de vergadering van de commissie welzijn in februari, waarin wethouder Nel Eelman het standpunt van het college toelichtte. Zij verwees daarbij naar slechte ervaringen elders in het land. Door het ontbreken van specifieke vakkennis, geschikt mate rieel en voldoende mankracht worden veel velden slecht onderhouden, met als resultaat dat de clubs daarna weer bij de gemeente aankloppen met het verzoek het achterstallig onderhoud weg te werken. Bovendien zorgt privatisering voor minder werkgele genheid bij gemeentewerken, aldus Eelman, die direct steun kreeg van D66, PvdA en GroenLinks. CDA en Texels Belang zagen wèl mogelijkhe den. De VVD had weliswaar grote be denkingen, maar deed nog geen de finitieve uitspraak. Lap: „Het is bij mij irritant overgeko men dat tijdens deze vergadering opnieuw aan onze deskundigheid werd getwijfeld, zonder dat ons de gelegenheid werd geboden om te reageren. Er werd ons verweten de krenten uit de pap te willen halen. Welke krenten dan? We hadden nog met eens over het menu gesproken." ZDH dringt er bij de gemeenteraad op aan het besluit een maand op te schorten. Bovendien stuurt het club bestuur aan op een gesprek. Als „schoten voor de boeg" wordt voor gesteld een verdeelsleutel vast te stellen voor de kosten (en baten) van het onderhoud. „Zodat beide partijen voordeel behalen. Na een proeftijd van een paar jaar volgt een evalua tie." gen thuis Dankzij de telefoon en de computer kunnen we vanaf Harke buurt héél Nederland bedienen. Zon der vertegenwoordigers of reizende servicedienst." Grens „Het zou voor ons bedrijf met zo'n groot probleem zijn om verder door te groeien. We kennen de verkoop kanalen, hebben de techniek en ken nis in huis en ook de ruimte. Nu ons softwarebedrijf onderdak heeft ge vonden in de nieuwbouw, staat een deel van de oude kantoren nog leeg Maar we vinden zelf dat we met onze verschillende administratieve pakket ten onze grens hebben bereikt We hebben onze handen vol. Wat we doen, willen we goed doen Foutloze programma's ontwikkelen is een tijd rovend en kostbaar proces." Jaar 2000 „Maar dat betekent niet dat de automatiseringsmarkt geen mogelijk heden meer biedt. Integendeel. Neem bijvoorbeeld de overschakeling van de gulden naar de euro. Andere markt is het verhelpen van problemen op computers in het jaar 2000, of zelfs al eerder. Probeer in programma's maar eens de datum 01-01-00 in te geven Je krijgt een foutmelding dat de datum niet de juiste waarde heeft", waarschuwt Ploeg Texelse onderne mers alvast. Een willekeurig telefoon tje naar een groot vakantiepark be vestigt zijn verhaal. Een com puterreservering voor de tweede week van januari is volgens de tele foniste niet mogelijk. Ze wil de reservering alvast wel in het boek noteren... Ploeg: „Probleem is dat veel zaken draaien op programma's waarvan de automatiseringsbedrijven niet meer bestaan. Deze ondernemers moeten dus nieuwe software aanschaffen. Hier ligt een mogelijkheid voor star ters. Zo zijn er nog tal van ideeën." Lees verder pagina 5 De overdracht van zwemparadijs Calluna aan de Hoge Raedt Groep (HRG) is afgerond. Het oude be stuur van de Recreatie Maatschap pij Texel (RMT) is afgetreden en vervangen door een nieuw be stuur, dat de directie zal adviseren over zaken als openingstijden, ta rieven en investeringsplannen. De bestuursleden Rob Wortel, Marius Kikkert, Ed de Bruyn en Paul van Daalen keren met terug. Het nieuwe bestuur bestaat voorlopig uit voorzit ter Jook Nauta (namens TVO), secre taris Henk Pennings (gemeente Texel) en Peter van Ee (namens de certificaathouders). Er komt nog aan vulling met vertegenwoordigers van TVL en de nieuwe eigenaar HRG. In een persbericht meldt voorzitter Nauta tevreden te zijn over de afwik keling. „Buitenstaanders kregen wel eens de indruk dat de zaken met naar behoren verliepen en dat de ge meente zich teveel had laten inpak ken. Het tegendeel is echter het ge val. Er is sprake van een uitstekende deal met voor alle partijen een win win-situatie. Texel heeft feitelijk voor twee miljoen een jaarlijks verlies van 500.000,- afgekocht, terwijl een po litiek/organisatorische last wegvalt." Nauta meldt dat de toekomstplannen voor Calluna momenteel verder wor den uitgewerkt. Daartoe behoort de hotelbouw met de „verplaatste" bed den van hotel De Koger Hoop (ook eigendom van HRG). De onderhan delingen met Staatsbosbeheer over de overdracht van de ondergrond zijn nog niet uitgewerkt. Volgens Nauta is dit „een kwestie van tijd". Een 28-jarige Oudeschilder werd in de nacht van zaterdag op zondag op het Schilderend aangehouden we gens zijn rare rijgedrag Omdat hij behoorlijk naar drank rook, werd hij gevraagd te blazen. Dat leverde een score van tweeënhalf keer teveel op en dus een fikse bekeuring. Het rapport, waarin wordt geadvi seerd om het zwembad in het Eierlandsche Huis te sluiten, het dorpshuis te renoveren en apart een nieuwe school te bouwen, is door de betrokkenen enthousiast onthaald. Vertegenwoordigers van de Vereni ging Gemeenschap Eierland, de dorpscommissie, het Durperhonk, Netwerkdirecteur Visser, wethouder Eelman en betrokken ambtenaren konden zich donderdagavond vinden in de voorstellen, maar zullen na overleg met hun achterban met een officiële reactie komen. Voor meubouw van een basisschool is ruim 1.2 miljoen geraamd en voor de plannen rond het Eierlandsche Huis staat ruim achtenhalve ton in de pa pieren, maar dat zijn voigens direc teur Hans de Vries van Ipa Acon dat het onderzoek deed slechts indica tieve bedragen. Een precisie-karweitje wachtte kraanmachinist Bart Boon maan dag Hij moest het onderstel van de nieuwe uitkijktoren op de Fonteinsnol zo laten zakken dat de gaten exact om de moeren vielen. En dat terwijl door de omringende bodem en de wan kele positie nauwelijks ruimte was om te manoeuvreren. Onder het wakend oog van vader Meijert en meedenkerLouis Uriot lukte het perfect, nadat in de ochtenduren de massale houten poten in elkaar waren gezet De volgende stap is het monteren van het platform en de trap, maar dat gebeurt volgende week (Foto Tessa van Daalen) De 39-jarige Liesbeth Roeper uit Den Burg is van plan een uitvaart onderneming te beginnen. Vanaf 1 januari a.s, gaat ze samenwerken met begrafenisondernemer Biem Vlaming uit Oosterend, wiens be drijf ze overneemt als die er om leeftijdsredenen over enkele jaren mee stopt. Bij de gemeente heeft Roeper een aanvraag ingediend voor een bedrijfsgebouw aan de Hollewal, nabij het RK kerkhof van Den Burg. Naar aanleiding van eigen ervaringen met rouwverwerking besloot Liesbeth Roeper de opleiding uitvaart verzorging te volgen. „Het leek me een boeiend vak Ik had zelf het een en ander meegemaakt en merkte dat het rouwproces heel belangrijk is Alles moet goed verzorgd zijn. Ook moet je zorgen dat nabestaanden de ruimte krijgen om hun ideeén te ver wezenlijken." Zelf heeft ze een Doopsgezinde ach tergrond. Ze volgde een cursus theo logie voor gemeenteleden en staat nu en dan op de kansel als lekenpreker. „Kennis die me in de uitvaart verzorging van pas kan komen. Bij voorbeeld als de familie niet tot een kerk behoort, maar wel prijs stelt op een afscheidsrede. In 1995 behaalde ze haar papieren en vroeg zich af wat ze ermee op Texel zou kunnen doen. „De spoeling Texels Belang, CDA en Groen Links hebben gisteravond de intentie uitgesproken met el kaar een nieuwe coalitie te vor men. Daan Schilling, Nel Eel- man-van 't Veer en Peter Bakker zijn de respectievelijke kandidaten om wethouder te worden in het college van b en w. Over de verdeling van de posten is nog niets bekend. Na de verkiezingen was het aan TB als grootste partij om het initia tief te nemen Momenteel vormen de groen-zwarten met het CDA een coalitie, die samen goed is voor negen zetels. Door het ver lies van twee zetels bij TB verliest deze coalitie z'n meerderheid in de gemeenteraad. TB en CDA besloten daarom er een derde partij bij te vragen. Eind vorige week raadpleegden zij hun achterban. Deze bleken wel te voelen voor samenwerking met GroenLinks „De ervaring van Peter Bakker en de wens van de kiezer gaf daarbij de door slag", aldus TB-voorzitter Jos Timmer Gisteravond was de eerste geza menlijke bespreking. De drie part ners spraken het vertrouwen in el kaar uit en zullen zo gauw mo gelijk gaan werken aan het nieuwe collegeprogramma Be doeling is dat vrijdag hierover een eerste gesprek plaatsvindt. Dat is niet openbaar, maar wel zal de concept-tekst worden voorgelegd aan de andere partijen uit de raad. Timmer „Zij kunnen dan suggesties doen en hoeven zich dus niet buitenspel gezet te voe len In een markt waarin het gros van de bedrijven hetzelfde product le vert, moet meer worden gekeken naar kwaliteit. Met name dat van personeel. Aldus prees burge meester Van Rappard de horeca- cursus die afgelopen winter op ini tiatief van het Arbeidsbureau heeft gedraaid. De cursisten verzorgden vorige week in restaurant oranjerie Vogelhuis in De Koog een avond Onder de geno digden B en W, Horeca Texel en an deren Horeca-voorzitter Jook Nauta was enthousiast over de cursus. Hij hoopt dat de scholing komend jaar een vervolg krijgt Volgens Leendert Eelman van het Arbeidsbureau be staat daarover nog geen duidelijk heid. Hij verwacht dat de Arbeids voorziening niet nogmaals zo'n project helemaal alleen gaat financie ren Eelman adviseert mensen die willen worden bijgeschoold in het horecavak, zich toch te melden bij het Arbeidsbureau Ook geïnteresseerde werkgevers kunnen zich melden. De cursisten van dit seizoen sluiten de opleiding donderdag af met een di ner. Op de Schilderweg is donderdag middag een snelheidscontrole ge houden. Zeventien van de 423 passerende auto's reden te hard De grootste snelheidsduivel reed 118 kilometer. is dun op Texel, ik hoefde niet perse een eigen bedrijf te beginnen Alleen helpen was ook goed. In de praktijk kun je veel van een ander leren", vertelt Roeper. Ze informeerde bij de Texelse uitvaartondernemers. Vlaming (66), die geen opvolger heeft, toonde zich geïnteresseerd en bood zijn bedrijf ter overname aan. „Ik ben hier heel blij mee", aldus Vlaming. „Liesbeth heeft een goede achtergrond en is als vrouw geschikt voor dit werk. Vrou wen gaan toch anders, gevoeliger met mensen om dan mannen Vlaming, die overigens niet alleen in gereformeerd Oosterend maar over het hele eiland voor alle gezindten actief is. wil zijn bedrijf met meteen beëindigen. „Ik doe het nog graag. Het is een beroep, maar ook een hobby om mensen die dingen mee maken bij te staan." Roeper besloot een eigen bedrijf te beginnen, zodat ze de zaken meteen naar eigen inzicht kan aanpakken en niet nog enkele jaren hoeft te wach ten. Bedoeling is dat zij en Vlaming elkaar de komende jaren zullen aan vullen. Uiteindelijk zal Roeper met haar bedrijf de plaats van Vlaming innemen Vlaming heeft geen bedrijfspand, maar huurt alle benodigde faciliteiten. Roeper wilde wel eigen gebouw, waar ze overledenen kan afleggen en opbaren. Ook wil ze een vertrek voor Liesbeth Roeper gaat per 1 januari a s. een samenwerking aan met uitvaartverzorger Biem Vlaming, wiens bedrijf ze over enkele jaren zal overnemen. (Foto Fmos Hopman familieleden en een opslagruimte. Hoewel de term „uitvaartcentrum" wordt gebezigd, betreft het volgens Roeper een pand van bescheiden omvang. De bouwaanvraag wordt volgende week behandeld in de vergadering van de raadscommissie voor ruimte lijk en huisvestingsbeleid (ROH). Be doeling is dat het pand komt op een stuk grond aan het doodlopende stuk van de Hollewal. Roeper hoopt de kavel te kunnen kopen samen met haar man Daan Koopman, die er eveneens een bedrijfspand wil reali seren Beneden komt een reclamebu reau en boven willen ze met hun ge zin wonen. B en w zijn inmiddels akkoord. Het plan voor een uitvaartcentrum is in strijd met het geldende bestemmings plan, maar past binnen de.structuur gedachte Den Burg west", waarbij de grond de functie bedrijvigheid/maat schappelijk heeft. Het college erkent dat het reclamebureau daar minder op aansluit, maar wil gezien „de per soonlijke koppeling qua bedrijfsvoe ring" toch medewerking verlenen. (Advertentie) yrtta f» kt! kjrt_ Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: Daar kun je mee lezen en schrijven! NEE-stieker niaar wel geïnteresseerd? Folder verkrijgbaar op Spinbaan 6.

Texelsche Courant | 1998 | | pagina 1