Texelpop nog steeds kweekvijver talent Feest met hoog gehalte gezelligheid 'TEXELSE^ couRANT Z*,.I in toeier raadhuis voor ƒ83.500,- Visserij Nieuwe stichting Skilder senioren Bridge-horecadrive vooral gezellig Wisselende scores dressuurruiters Nieuw seizoen Galerie Langewaal DINSDAG 17 MAART 1998 rdcore van Deluge, ska van The Titbits en een lach en een jn van Frans en Lies. De muzikale tegenstellingen zijn illus- 'iel voor de verscheidenheid op Texelpop dat afgelopen ekend in het Lindeboomcomplex werd gehouden. Dat het ïtal bands met zestien lager was dan we gewend zijn, mocht pret niet drukken Ook tijdens deze editie was de publieke angstelling groter dan het aantal kaartjes. [ormule van Texelpop lijkt sterker ooit, zo bewijst de grote toeloop r het muziekfestival Texelse ar- len, variatie, een vlot programma een hoog gezelligheidsgehalte de drijvende krachten achter het ces t bezorgd over het lagere aantal Is was Stipt-voorzitter Nils Lely „Ze lieten om uiteenlopende re ien verstek gaan. door werk of jere verplichtingen Dat hoort er- fcikant Jan Zijm van Intrude be fit het festival ditmaal vanuit de „Dit jaar maar eens niet. Maar |ik hier zo rondloop, begint het le kriebelen." Mentor Simon der Geest, die zich vorig jaar kritisch over de geluids- fergave uitliet, had ditmaal een i voor de organisatie in petto. It klinkt nu uitstekend." wordt bijgetrokken, mits er vol doende animo is. Talent „Wat een talent", beende wethou der Eelman (cultuur) enthousiast heen en weer tussen de verschil lende optredens Opnieuw bleek dat Texelpop een Terwijl Jothan Purmer van Deluge omhoog veert, bespeelt Auke Vermeulen het publiek. (Foto's Gorard Timmorman) Vrijdag hielden Frans en Lies de lief hebbers geboeid en zaterdag ver tolkte Duo Penotti (Jan Siem Dros. Ben Bakker en Ben Haak) onder grote belangstelling oude Klapband successen. Het is niet uitgesloten dat er volgend jaar nog een zaal Duo Penotti kke avonden waren het voor r Beers en Jeroen Dros, die in ol zwart de presentatie verzorg Ze vervingen Gerard Schrama, wegens ziekte kort voor elpop had afgezegd. r het eerst had Stipt het grand het evenement betrokken Presentatoren Jeroen Dros en Peter Beers uit de reactie van enkel twintigers. „Wat is dat voor soort muziek?" Hardcore Uitbundige taferelen deden zich ook voor toen Deluge van leer trok De hardcoreband die in de Melkweg meedingde naar de Grote Prijs van Nederland en populair is in het Ne derlandse clubcircuit, verzorgde een energiek optreden. Aan de ene kant de jeugdige bokkesprongen van zanger/toetsenist Jothan Purmer, maar aan de andere een volwassen optreden dat af is. Vermakelijk, maar wel wat aan de lange kant, was de presentatie van Mini Spice De vijf jonge meiden, die graag beroemd willen worden, had den goed naar de videoclips van hun idolen gekeken. Ze hadden zich be wegingen geheel eigen gemaakt. Geheel playback was de act met. Het groepje zong vrolijk met de ge luidsband mee. B-kant Debutant was ook de formatie B- kant, die met zelfgecomponeerde Nederlandstalige muziek verraste. De aansprekende liedjes zijn ge schreven door Eric Hercules, die over bijzonder zang- en schrijftalent beschikt „We zijp begonnen met het spelen van covers, maar dat ging helemaal met. Toen ben ik maar zelf aan de slag gegaan", al dus de Oudeschilder, die beroeps halve scenario's schrijft voor bijvoor beeld Sesamstraat. Hilariteit ontstond toen drumster Sou-Li Chang haar stok op de grond liet val len Zenuwen speelden ook de buterend gistariste Clementien de Wit parten, voor wie dit het eerste echte optreden was Van hoge kwaliteit was het optreden van Claudia Reij met haar Amster- Claudia Reij talige liedjes „over het leven zelf", vloeiden uit de pen van zanger/ gitarist Jean Kooien. Echte luister- muziek, al was niet iedereen in het rumoerige Question Plaza zich dat bewust. Knockebrod Aandacht was er wel voor de Noorse Spro Knackebrod Singers. De Texelse connectie bestaat uit conservatoriumstudente Marieke Brommersma, die een jaar in het Scandinavische land studeerde Het buitenlandse intermezzo omvatte traditionele Noorse liedjes, jazz en ander stijlen. Zangeres Annemiek van der Velde met haar Slock-formatie „Vazen Vier" trakteerde het publiek op goed in het gehoor liggende covers, waar onder een fris Stones-arrangement. Minder melodieus, maar wel verma kelijk ging ze met Lonneke Smit en Jolande Beumkes tekeer in „Beu ken in de keuken". Blues Het was niet het enige optreden van gitarist Ewout Adriaans Zaterdaga vond liet hij met de bluesformatie „Bottle, Steel Co de harten van vele liefhebbers sneller kloppen. Op de snaren wedijverde hij met zijn band na een rustige winter weer van zich horen. Ondanks de hoge, maar erg gelikte, kwaliteit, konden velen de roep om de oude Van Beurden Bluesband niet onderdrukken. Rammelrock Stevige rockwerk kwam van Sheep Molester. Zanger/gitarist Niek Witte had versterking gevonden in George van Oosthoek, die ervaring heeft in toonaangevende bands. Vorig jaar trad deze professional als zanger nog op tijdens het Dynamofestival, goed voor 50 000 bezoekers. De kwalificatie rammelrock is volgens enkele kritische luisteraars voor ve lerlei uitleg vatbaar. Nieuw in de gelederen van Poundcake was zangeres Alice Kearcher. „De beste zangeres die ik tot nu toe op Texelpop heb ge hoord", stak bandleider Rob Vonk zijn bewondering niet onder stoelen of banken. Toen hij dat zei moest zangeres Momek Bruijn van Music Rate nog aantreden. Moniek stem is De Mini Spice. kweekvijver is voor lokaal talent. Eén van de opmerkelijkste nieuwko mers is de ska-formatie The Titbits. De naam stamt uit het oud-Engels en betekent zoveel als lekker hapje. Stefan Witte, Sanne Schoo Jurriaan Eissen, Milo en Maren Siebert heb ben zich laten inspireren door ska- grootheden als The Skalites, The Specials en Madness. „Uit principe zijn we meteen begon nen met eigen werk, want we willen geen all round-coverbandje wor den." Toch waren ze hun idolen niet vergeten en viel er wel een bekend liedje te horen, overigens wel in een eigen arrangement Het eerste echte optreden van het ambitieuze vijftal, dat na Texel nu Noord-Holland wil veroveren, stond als een huis. Een vaste schare fans van gabbers en skaters eiste de dansvloer op. Als genre is ska ech ter niet bij iedereen bekend, zo bleek damse theaterband „Villa Zeezicht". Het driemanschap was vorig jaar al te gast in Klif 12. De Nederlands- tt ►tenaren dienen het hoofd te houden. Maar dat valt niet in zomerse omstandigheden •M et Texelse raadhuis. De roep een airconditioning deed b en pesluiten tot een onderzoek. gespecialiseerd bedrijf uit ojlegraven komt tot de conclu- dat met een aantal bouwkun- i maatregelen voor een bedrag ruim ƒ80.000,- een veel duur- i klimaatbeheersingsinstal- kan worden uitgespaard, van de boosdoeners is het le platte dak van het raadhuis, absorbeert de zonnewarmte, door met name de bovenste (eping ondraaglijk heet wordt, dikkere grindlaag zou een op ing zijn, maar zoveel gewicht [de constructie niet dragen. Vol- PRC Bouwcentrum scheelt reflecterende laklaag binnen al graad. Ook een vorm van dring voor de dakkoepels dit veel: een warmtelast van Watt en dat staat gelijk aan de ite die 35 personen in een Ie afgeven. [onweringen voldoen niet aan de van de Arbeidsinspectie. Het 'centrum stelt een proef voor aluminium jaloezieën op de en westgevel Ook door an ti lichtarmaturen kan de afgifte .«warmte worden beperkt. Door vH dakventilator kan 's nachts 7*. koele lucht in het raadhuis Koen gepompt Voor een afgeslo- •uimte als de computerkelder is ■een aparte airconditioning no- tt°llege voelt er wel voor om de uwkundige maatregelen te nemen Over twee jaar te bekijken of ze loende zijn. Wordt dan alsnog be- >wri tot een koelsysteem, dan is >8*3.500,- geen weggegooid geld. t» de tfaatregelen zijn vrijwel al- JBal ook energiebesparend. VERVOLG PAGINA 1 Daalder hoop uit een zinsnede uit de notitie „Vissers en Natuur" Daarin staat dat de vissers de afgelopen vier jaar geen aanwijsbaar nadeel hebben toegebracht aan oude mosselbanken en de natuurlijke ont wikkeling van zeegras. Uit de con clusie van het rapport maakte Daal der op dat er voor mosselvisser Dirk Slik eindelijk iets geregeld kan wor den Burgemeester Van Rappard, aanwezig tijdens de vergadering, pleitte daarvoor onlangs tijdens een visserijconferentie in Bakkeveen. „Het is toch te gek dat als je mossel percelen in je achtertuin hebt, je daarop niet kan vissen. Overheid, wees beducht voor het draagvlak vanuit de waddengemeentes." Daalders oproep was mede gericht aan R. Bol van de directie Visserij van het ministerie van LNV. Tijdens het forum waarin deze kersverse di recteur zitting had, werd hem verwe ten slecht met de belangen van de tongvissers om te springen. Zonder ruggespraak met de sector sloot de directeur een ruil waardoor Neder landse vissers dit jaar geen tong in de Golf van Biskaje mogen vangen. Jaap Vlaming becijferde dat het totaal om zo'n 7,5 miljoen gaat, een bedrag dat op geen stukken na wordt gecompen seerd door de extra haring. „Hoe heeft dat kunnen gebeuren?", vroeg Wim Boom waarom vooraf geen overleg met de sector is gevoerd „De problematiek lag dit jaar wat in gewikkelder", aldus Bol, die erkende dat de werkwijze voor verbetering vatbaar is „Voor de toekomst moe ten we in november met de vissers afspreken wat de wensen zijn." Geloofwaardigheid Vlaming wilde ook weten wat de di recteur gaat doen aan de plannen van overkantse reders om in nieuwe visserijschepen 9-cilinder motoren te plaatsen, met een capaciteit van 4.000 pk, in plaats van de toege stane 2.000 pk. „Laat u niet om de tuin leiden met mooie verhaaltjes Hierdoor komt de geloofwaardigheid van de Neder landse vissers in het gedrang", waarschuwde hij Bol. Daalder „Door interne strijd dreigt de 2.000 pk-grens nu onderuit te worden ge haald", beaamde Daalder. „We moeten vooraf ingrijpen." Volgens Bol stuit een verbod op juridische problemen „Maar ik zie wel andere mogelijkheden li <- Eric Hercules van De B-kant. vingervlugge broer Pieter en Nils Lely. Opmerkelijk was de drumsolo van Hans Vlaming, die ook als zan ger uit de voeten kan. Geen blues, maar wel aanstekelijke funk en soul. omvatte het repertoire van Van Beurden. Met blikvanger Belinda van Diesen temidden van gelouterde muzikanten, liet deze indrukwekkend. Tevens behoort ze tot één van de weinige zangeressen, die ook durfde te bewegen. Andere optredens waren van Freak Wave, So What en Wabash Cannonball. die voortaan onder de naam Wabash verder gaat. OPK en Freak Wave. Visserijstudenten Tljmen de Wijn, Richard van der Vis, Christiaan de Vries, Michel de Vries, Aris van de Vis, Johan Daalder en docent Cor de Wolf (In willekeurige volgorde) met het zojuist verworven handvaardigheidsdiploma. Boven hen het door hen gemaakte vis net. (Foto Gorord Timmorman De Oudeschilder senioren heb ben een nieuwe stichting die hun belangen behartigt: de Stichting Oudeschilder Senioren Actief (SOSA). Aanleiding voor de op richting was de onvrede met het landelijke beleid van de ANBO en het opzeggen per 1 januari jl. van het lidmaatschap van deze ouderenbond. De 97 leden van de ANBO afdeling Oudeschild besloten eind vorig jaar in twee ledenvergaderingen dat ze zich niet langer konden vinden in het landelijk beleid van hun bond. Door de instelling van een centrale leden administratie en het innen van de contributie door middel van acceptgirokaarten begon de ANBO naar hun mening te bureaucratisch te worden en dreigde het contact tussen bond en leden te verwateren De nieuwe stichting zet het oude werk in grote lijnen gewoon voort. Doel is nog steeds zorg, hulp en voorlichting aan vijftigplussers in Oudeschild te verlenen en te bevor deren. De SOS hoopt dit mede te bereiken door samenwerking te zoe ken met de Stichting Welzijn Oude ren Texel, de stichting Bejaarden zorg, de gemeente en de dorpscommissie van Oudeschild. „Maar we zijn ook vernieuwd. We zullen eigen inbreng stimuleren. Daarnaast willen we culturele activi teiten verzorgen, zoals busreisjes en museabezoek Het mede-organise ren van de kerstmiddag hoort daar ook bij", licht voorzitter Wim Kmese toe. Het bestuur van de SOSA be staat naast Kmese uit secretaris Gré Zegers, penningmeester Thea Eyking en Nic Straathof Er wordt nog gezocht naar een vijfde lid. In de komende weken gaat het be stuur de boer op om donateurs te werven. Kniese verwacht dat veruit de meeste oud-leden van de ANBO zich zullen aansluiten bij de SOSA. Op korte termijn volgt een voorlichtingsmiddag. Wie vragen of suggesties heeft, kan contact opne men met Wim Kniese. De Wittstraat 35. tel. 31 01 56. Vierentwintig paren van bridge- vereniging Groot Slem kijken met veel plezier terug op de derde horecadrive, waarbij in vier eta blissementen in Den Burg om de prijzen werd gestreden. Gezellig heid stond zondagmiddag voor op, zo blijkt ook uit het grote aan tal paren dat nooit met elkaar speelt en alleen voor dit evene ment aan elkaar was gekoppeld. De bridgers waren verdeeld over twee groepen. In tegenstelling tot bij de clubwedstrijden, geschiedde de indeling niet naar sterkte Onder lei ding van wedstrijdleider Frits Hoge- wmd werden zes rondes gespeeld, afwisselend in De Lindeboom. De Smulpot, 't Swarte Schaep en Theodorahoeve. Na elke ronde ver huisden de koppels naar een andere horecagelegenheid Het mooie weer droeg er sterk toe bij dat dit pro bleemloos ging. Na de prijsuitreiking, met drie prijzen en een poedelprijs per groep, volgde 's avonds een al even geslaagd di ner in hotel De Lindeboom. Uitslagen Groep A. I.mevr Bakker-hr Hogewind. 2 mevr Oud-mevr F Timmer. 3.mevr. N Brans-mevr J. van Beek, 4,hr. J. Bakker-hr. P Ruigrok 5.mevr J de Laat-hr C van Beek; 6 echtpaar De Chavonnes. Groep B: 1 echtpaar Van Heerwaarden; 2.echtpaar Schuijl; 3.echtpaar Hopman. 475. mevr Van der Kerkhof-mevr C Zevenhoven en echtpaar Veenema; 6 echtpaar Klip De dames van de rekenkamer had den zondag weer een drukke dag in manege Akenburg. Tussen 09.00 en 20.00 uur reden vele dressuur- combinaties hun proef, met wisse lende resultaten. Werden in de ochtenduren de nodige winstpunten behaald, de laatste jury was met erg onder de indruk van het getoonde. Hij kende slechts drie winstpunten toe. Uitslagen: B-pony's Cat ABC 1 Sil Eelman-153 pt. Cat DE 1 Anja Ellen Padan 163 pt 2 Lonneke Kikkert-Halvar 160 pt3 Nelda Eelman-Djowy 159 pt. (tevens w.p voor Manska Witte en Tamara Dirksen) B-paarden 1 RobWitbaard- Hieno 164 pt, 2 Anja Goènga-Leopold 160+ pt (tevens w.p. voor Nancy Wetsteen. Andrea Keyser, Jessica Hoep. Gabnèlle Wickbold en Annemieke Bos) 2e proef 1 Gabnèlle Wickbold-Josh Utopia 170 pt.. 2. Rob Witbaard 160 pt. (tevens w p. voor Andrea Keyser. Anja Goènga en Annemieke Bos) L-pony's Cat ABC 1 Ellen Blom-Quinda 153 pt. Cat DE 1. Wendy Lampers-Kantjes Opaal 161 pt. 2. Charlotte Boeyen-Dixie 157+, 3. Marleen Hoogenbosch-Colorado 157 (tevens w.p voor Valerie Jongeneel) L-paarden 1 Annemane van der Lmde-Lyorieta Texel 168 pt. 2. Bea dekker-Lehar 165+. 3. Vera Blom-LaLu 165. 4 Tessa Blom-Hannelou 164 (tevens w.p. voor Bianca Van der Velden, Afra Stoop, Irene Plaatsman. Marloes van der Vis en Sabine van der Star) 2e proef: 1 Annemanrie van der Linde 163. 2 Bea Dekker 154+, 3 Marloes van der Vis M1-paarden Thirza Weel-Jamos 160 pt. 2e proef 147 pt M2-paarden 1. Eva van der Lmde-JJ 159 pt, 2e proef 155 Z1-pony's 1 Gea de Ridder-Billy 171 pt. Zl-paarden 1 Marleen Bakker-Wilda Tilda 174 pt, 2e proef 175 pt Z2-paarden 1Tessa van Daalen-Davy 180 pt. 2e proef 188 pt Galerie Langewaal opent het sei zoen met experimenteel werk van twee veelzijdige kunstenaars. Van Ed Toorenburg (1950) is een aantal fraaie composities van vlakken en lij nen te zien, die hij maakte naar aan leiding van sloop en renovatie van oude Amsterdamse wijken. Zelf noemt hij deze manier van schilde ren „geometrisch mixed-media'. Van dezelfde kunstenaars hangen er zogeheten polaroid transfers. Vanaf eind jaren tachtig experimen teert Toorenburg met polaroid foto's, ook op groot formaat, waarvoor hij regelmatig naar Tsjechië reist. Een transfer wordt gemaakt door de po sitieve en de negatieve laag voortij dig te scheiden en dan het negatief (met daarop het positieve beeld) op een andere drager te leggen Door dit manipuleren met foto's slaat Toorenburg een brug tussen foto grafie en schilderkunst. De keramist Wim Vogelsang (1946) begon zijn loopbaan als zanger en acteur, maar vond in de keramiek een extra dimensie om zijn gevoe lens uit te drukken. Zijn vazen en objecten zijn een combinatie van keramiek en andere materialen als koperplaat en hout. Vogelsang ge bruikt vaak een thema als uitgangs punt. Het afgelopen jaar maakte hij een serie keramische koppen en een serie vazen op het thema „Va riatie op een vlinder", die op de exposite te zien zijn De expositie duurt tot en met 2 mei: de galerie is dinsdag tot en met za terdag geopend, van 11.00 tot 17.00 uur.

Texelsche Courant | 1998 | | pagina 5