RENItiM Molenkoog: '97 druk, maar tekort loopt op 1-1-2 Geknip$<7 Geknip$<7 TEXELSE (j COURANT Dames Tevoko naderen titel Westfriese dames Texel'94 de baas Frits Witte wint menwedstrijd Voetbalprogramma Zwemmers houden kampioenschap Voetbaluitslagen Gehavend Mareis verliest terecht Texelse afdeling FNV gaat fuseren Opeldealer verrast zilveren klanten Spannend ontknoping Metro bokaal bowling Zaalvoetbalprogramma Vliegveldrestaurant oppermachtig DAAR RED JE LEVENS MEE Uitgaansjeugd verstoort orde Bijkantoren post even buiten dienst TEXELSE ^COfJ RA' Advertenties: Nieuws: DINSDAG 24 MAART 1998 Met nog drie wedstrijden te gaan en één puntje meer dan het Alkmaarse Ardea, zijn de volleybalsters van Tevoko volop in de race voor het kampioenschap. De volledige winst tot en met de laatste wedstrijd op zaterdag 4 april, dat wordt de inzet. Pas dan is het kampioenschap binnen. Het damesteam is super gemotiveerd om komend seizoen in de promotie klasse te kunnen spelen Met tot dus ver slechts drie verliespunten is dit doel dichtbij. Na de „winterstop" be gon het team met een achterstand van twee punten op koploper Ardea. Met buitenaanvalster Rita Dogger, terug van een langdurige enkel blessure. kon het team weer in volle dige bezetting aantreden In sporthal Ons Genoegen werd vervolgens ge wonnen van een verzwakt Ardea, Ook de nummer drie Schoorl werd De dames van Texel'94 hebben in Zwaag tegen Westfriezen een 5-1 nederlaag geleden. Er waren ech ter verzachtende omstandighe den: doelvrouw Eefje Drijver liet voor de derde keer zonder afbericht verstek gaan, waardoor haar teamgenoten met hun tienen in het veld stonden. Dat weerhield de dames er niet van aanvallend te openen. De eerste kans was voor Linda Smit, die over schoot Daarna leek het alsof er een éénbaansweg naar het Texelse doel liep. In de laatste vijf minuten voor rust, was het twee keer raak. In de tweede helft kregen de dames de opgaande lijn te pakken en werd goed gecombineerd. Doelvrouw Liesbeth Breman voorkwam met en kele reddingen in eerste instantie een grotere achterstand. Toch kon ze een Westfriese opmars niet stui ten. Monique Smit redde vijf minuten voor tijd de eer voor de Texelaars. Ursula Mantje verving in de laatste drie minuten de geblesseerde doel vrouw Liesbeth Breman. Gelegen- heidsspeelster Ariane van Noort speelde een goede wedstrijd en werkte hard met overtuiging aan de kant gezet. De eerste uitwedstrijd na de voorjaarsvakantie dreigde nog roet in het eten te gooien. Spelverdeelster Connie Joling zat met een pols blessure op de reservebank en hoofdblokkeerster Marian van der Werft lag met griep in bed. Mede dankzij de volleybalroutine van Hetty Westerink kon de laatste boot worden gehaald met drie winstpunten op zak. De tegenstander van afgelopen za terdag EMMuit Heiloo moestgezien de resultaten van de thuiswedstrijd (3-1 voor Tevoko) te verslaan zijn. In de koude sporthal De Blinked haalde EMM de eerste punten binnen, maar de set werd een prooi voor Tevoko. Dankzij goede servicedruk, een fraaie serie van libero Monique van der Broek, gevarieerde combinaties van Connie Joling en smashes van Yvet de Ruyter wonnen de dames vrij makkelijk 15-4. De tweede set gaf hetzelfde beeld EMM, duidelijk een maatje te klem voor Tevoko. werd verrast door snelle middenaanvallen van Celine de Graaf en de onver wachte aanval rechtdoor van Rita Dogger Setstand 2-0 voor Tevoko. In de laatste set met een sterke Marianne van Heerwaarden weer op de buitenaanval zette Tevoko binnen twintig minuten de 15" op het score bord Een snelle overwinning, dus de boot van half vier terug... Frits Witte heeft met z'n Fries Jelmer afgelopen zondag in ma nege Akenburg de vijfde men wedstrijd om de Jaap de Graaf- bokaal gewonnen. Piet Beers met de vos Ferdinand en Marieke Bak ker met de Fjord Jesper werden tweede en derde. Jurylid Gerrie Herfst was met vrouw en zoon naar Texel gekomen om de dressuur- en vaardigheidsproef te beoordelen. Herfst is vorig jaar indoorkampioen geworden met een vierspan Welsh-pony's en kent dus het klappen van de zweep Maar liefst negen deelnemers ble ven foutloos in de vaardigheids- proef In de afsluitende barrage wis ten alleen Piet Beers, Frits Witte en Hans Jimmink alle ballen op hun plaats te houden Piet Beers was van dit drietal de snelste. Frits Witte reed een qoede dressuur- Zaterdag 28 maart DWOW C3-ZDH/SVC C1 14.30 u Uitgeest C1-Texel'94 C1 13 30u. ConZelo C1-Texel'94 C2 14.00 u. Texel'94 D1-Succes D1 10 30u. HCSC E1-Texel'94 E1 11.00 u. SVO B1-Succes B1 13.30 u. G-voetbal Texel'94-RAP 13 .30 u De warme maand augustus heeft zwembad Molenkoog geen wind eieren gelegd. Het bad kreeg mede hierdoor in 1997 een extra toeloop van negen procent. Dank zij de vele zonuren gaven de zonnecollectoren een besparing van 14.000 kubieke meter gas, een energiebesparing van zestig procent. Toch was het nadelige saldo met 279.327,- hoger dan begroot. De hogere personeels kosten, merendeels veroorzaakt door de extra inzet tijdens de drukte in augustus, zijn hier debet aan. Vorig jaar kenmerkte zich door drukte in Molenkoog. Niet alleen qua bezoekersaantallen (64.655), maar ook voor de medewerkers. Om men sen naar het bad te lokken stond een breed scala van activiteiten op het programma Bijvoorbeeld de zwemvierdaagse, die 4.000 extra zwemmers trok Daarnaast de ouderendag, waarvoor een groeiend aantal 65-plussers zich aanmeldt. Andere publiekstrekkers waren de Tripical Night, de jeugd- en minitriathlon en de luilaknacht. Het zijn gewaardeerde publiekstrekkers, die zich echter met direct in klin kende munt laten betalen Het zijn namelijk vooral de abonnements houders die erop afkomen. Deze kaarthouders namen in '97 gemid deld 29 keer een duik. Positief De evenementen leveren wel veel positieve publiciteit op, wat het bad indirect winst verschaft. Dat Molenkoog toch een nadelig saldo heeft, wordt mede veroorzaakt door dat de gemeente nu ook kosten aan het bad toerekent die aanvankelijk onzichtbaar waren. Bijvoorbeeld be leidsmatig werk, dat op het gemeen tehuis wordt gedaan Reden voor PvdA-raadslid Dirk Terpstra wethouder Nel Eelman (welzijn) te adviseren dit structurele tekort jaarlijks in de gemeente begroting op te nemen. Hij vroeg de wethouder tevens nog eens kritisch naar de extra activiteiten te kijken. Gezellig In landelijk opzicht doet Molenkoog het gezien de hogere bezoekers aantallen allerminst slecht. Het bad is een gezellige ontmoetingsplaats, concludeerde een HEAO-student. die als studieopdracht een markton derzoek in Molenkoog hield. Hieruit kwam naar voren dat de klanten er goed over zijn te spreken. De activi teiten, de klantvriendelijkheid en be trokkenheid van het personeel ko men als sterke punten uit het onderzoek naar voren. Aspecten waaraan ook komend seizoen (het bad is open vanaf 24 april) weer volop aandacht wordt besteed Maatschappelijke functie Wethouder Eelman benadrukt de maatschappelijke functie van het bad Eén van de doelstellingen is om meer gezinnen met kinderen van zes tot twaalf jaar te trekken, maar ook méér 55-plussers. Uit de enquête bleek ook dat 47 pro cent van de ondervraagden vindt dat de openingsuren in het weekend moeten worden verruimd Volgens Eelman gaat het personeel hier soe pel mee om Als het op mooie dagen erg druk is, blijft het bad langer open. Dames Texel'94-Reiger Boys 13.30 u. Texelse Pupillen competitie De Koog F1-Ajax 10.00 u. ZDH F1-Juvemus 10.00 u. Barcelona-Real Madrid 10.00 u O'end F2-0'end F1 10.00 u SVC-AC Milan 10.00 u ZDH E1-Texel'94 E4 11.00 u. SVC E1-De Koog E1 11.00 u Texel '94 E2-Texel'94 E5 11.00 u Texel'94 E3-Texel'94 D3 11 00 u ZDH D1-Oosterend D1 12.00 u SVC D1 -vrij Texel'94 D2-De Koog D1 12.00 u Oosterend E1 -vrij 12.00 u. proef, bleef foutloos in de kegeltjes- proef en mocht de taart aansnijden. Piet Beers met Ferdinand en Kees Timmer met Avant Coureur hielden m de vaardigheidsproef ook alle bal len op z'n plaats, reden de figuren in de dressuurproef correct, en werden respectievelijk tweede en derde Marieke Bakker reed de beste dressuurproef van de dag, maar gooide er twee balletjes af en werd daardoor vierde. Lisanne de Leeuw heeft meestal de shetlandpony Sjakie voor de kar, ditmaal mende ze echter het paard Cendo Ze bleef foutloos in de vaardigheid, pres teerde goed in de dressuur en be haalde hiermee een vijfde plaats. Piet Beers gaat met 203 (straf)punten riant aan kop In de totaalstand, Frits Witte staat tweede (224), gevolgd door Marieke Bakker (236). Marlt Visser-de Leeuw en Carlo Witte bezetten de vierde en vijfde plaats met resp 264 en 266 strafpunten. Op 19 april vindt op het buitenterrein van manege Akenburg de finale wedstrijd plaats. Uitslag (resp dressuur en vaardigheid) 1 Frits Witte 57 0, 2.Piet Beers 59 0, 3.Kees Timmer 62 0; 4 Maneke Bakker 54 10; 5. Lisanne de Leeuw 67 0 In zwemparadijs Calluna wordt vrijdagavond 3 april gezwommen voor het Texels kampioenschap. De wedstrijden beginnen om 19 00 uur De deelnamekosten zijn ƒ6.- De opgave moet vóór 26 maart bin nen zijn bij Carla Festen-Bakker, Duykerdam 9. De deelnemers worden gerang schikt in leeftijdscategorieën, waar bij de afstanden langer worden naar mate de leeftijd vordert. De onderdelen zijn. schoolslag, vrije slag en rugslag. De langste afstand is 1 500 meter vrije slag, waarbij zo wel voor de winnaars bi) de dames als de heren een wisselbeker klaar staat. Zondag 29 maart Texel'94-Uitgeest 14.00 u. ZDH-Huiswaard 14 00u. Nieuwe Niedorp-De Koog 14.00 u SVO-Vesdo 14 00 u. Texel'94 2-Dynamo 2 12.00 u. WMC 3-Texel'94 4 14.00 u. Texel'94 A1-VZVA1 1130u. Recreatievoetbal De Koog-Texelse Boys 10 30 u. Oosterend-Cocksdorp 10 30u. SV Texel-ZDH 10 30u. Zaterdag 21 maart SRCC1-Texel'94 C1 0-3 Texel'94 C2-Callantsoog C1 13-5 Texel'94 C3-WGW C5 2-1 ZDH/SVC C1-Sint Boys C1 uitg Texel'94 D1-BKC D1 4-4 BKCC1-SVOC1 1-3 Texel'94 E1 -JVC E1 0-6 G-voetbal WSV 2-Texel'94 Texelse Pupillen competitie Ajax-ZDH F1 0-2 Juventus-De Koog F1 1-5 AC Milan-Barcelona 3-5 Real Madrid-O'end F2 3-2 Oosterend F1-SVC 6-0 O'end E1-ZDH E1 3-2 Texel'94 D3-Texel'94 C4 6-2 Texel'94 E2-SVC E1 6-2 Texel'94 E5-Texel'94 C3 6-0 De Koog D1-SVC D1 8-1 O'end D1-Texel'94 D2 12-0 Zondag 22 maart Texel'94 3-Helder 3 8-2 Texel'94 B1-Hollandia T. B1 7-0 Dames: Westfriezen-Texel'94 5-1 Recreanten: Oosterend 2-De Koog n g ZDH-Oosterend 1 3-5 SV Texel-Cocksdorp 0-0 Door het gemis van twee basis spelers trad het herenteam van De Mareis in onwennige samenstelling aan tegen HBC 3 uit Heerhugowaard Omdat ook nog eens twee spelers geblesseerd aan de wedstrijd begon nen, probeerden de Texelse basketballers er maar het beste van te maken HBC toonde zich duidelijk de betere ploeg en won verdiend met 46-36, na een ruststand van 22-19 De Mareis hadden in de beginfase moeite om elkaar te vinden De passing was slecht verzorgd, met als gevolg balverlies, dat prompt door HBC werd afgestraft. Bij de rust was de schade nog beperkt, in de tweede helft sloeg de vermoeidheid toe door het uitvallen van de zesde speler. HBC benutte de geboden ruimte steeds beter en beëindigde de spor tieve ontmoeting met genoemde cij fers. Scores: Ene Heijenk 19 pt; Eric Venneker 9; Jos Witte 4; Edo Kooiman 2 Christiaan Schlepers 2. Programma dinsdag 31 maart: Sportlaan Den Helder. 19 00 uur, De Mareis (d)-NUVA 4 Met het opheffen van de Texelse af deling van de FNV, verdwijnt ook een stukje saamhorigheid. De voedingsbond die 296 leden op het eiland heeft, gaat na de landelijke fusie op in een regio die waarschijn lijk de hele noordkop gaat bestrijken. Wellicht voor het laatste op het ei land. kregen jubilarissen van de vak vereniging vrijdagavond de bijbeho rende versierselen opgespeld. Om de kosten te drukken en de effi ciëntie te verhogen, ontkomt ook de vakbond niet aan een grootschaliger aanpak. Het aantal leden groeit en de behoefte aan belangen behartiging neemt toe. De diensten bond, vervoersbond, de industrie bond en de bouw- en houtbond gaan op in een groter geheel. Binnen deze grote organisatie, komen ver schillende steunpunten met ge schoolde kaderleden „Fuseren is afscheid nemen van een stukje kleinschaligheid", beves tigde bondsbestuurder Jacob van de Velde wat meewarig de decoraties „Waar gaan we bijvoorbeeld verga deren met een groep van 25.000 le den7 Waar kun je überhaupt te recht?" Dat zal beslist met op Texel zijn, stelde hij op voorhand De bestuur der zegde toe zich in te spannen om op Texel een steunpunt te vestigen, maar een toezegging kon hij met doen. Een grootschaliger aanpak, zou wel eens tot een lagere betrok kenheid van de leden kunnen leiden. „Dat baart me zorgen. Ik hoop het niet. maar oudere kaderleden zou den best eens het bijltje er bij neer kunnen gooien." Eilandbestuurders Jos Bergman en Piet Beckers lijken dat niet van plan. Ook zij zetten zich in voor een status aparte voor de Texelse afdeling binnen de FNV. „De jubilarissen hebben de vereni ging gemaakt tot wat hij is. Hun komt alle eer toe", huldigde Van de Velde Dirk Wijngaarden en Ben Roest voor 25 jaar lidmaatschap. Berend Smits en Joop Schraag kre gen de gouden speld voor 50 jaar vakbondstrouw. Niet aanwezig was Gerrit Smit, die veertig jaar lid is. Biem en Gré Vlaming kochten 25 jaar geleden de eerste nieuwe Opel van Adrle Rentenaar. Uit dank hiervoor kregen ze nu eeml fje (Foto Gorarxl 7n| Voor garagehouder Adrie Renten aar was maandag een geden kwaardige dag. Precies 25 jaar ge leden verkocht hij zijn eerste nieuwe auto. De Oosterender vierde nóg een jubileum. De ko pers van toen, Biem en Gré Vla ming, zijn na een kwart eeuw nog steeds vaste klant. Als blijk van dank had Rentenaar voor het echtpaar een verrassing in petto. „We lieten toen een nieuwe kotter bouwen in Monnikendam. Ik moest vaak op en neer. En dus moest er een knap wagentje komen. We kochten bij Adrie een groene Opel Manta. Dat autootje reed als een speer. Op de snelweg kon ik makke lijk inhalen. Op hard rijden stonden toen nog geen strenge straffen", verhaalt Vlaming vol trots over zijn toenmalige aankoop. Sindsdien volgden nog vier nieuwe Opeis. „Na de Manta een Ascona, toen een Record, nóg een Record en de laatste werd een Vectra Stuk voor stuk prima wagentjes en alle maal bi| Adrie vandaan. Ik ben een tevreden klant, zet dat maar gerust in dat stukkie. Hartstikke leuk dat we nu een plantje en een etentje krij gen." Rentenaar steekt z'n trots over de trouwe klandizie niet onder stl of banken. „Veel mensen willj z'n tijd toch weer eens een I merk en stappen over. Toch lel ze na zoveel jaar nog steedss komen Er zijn wel meer menl héél lang klant. Maar geen eeuw." Hij schat dat hij in die 25 jaal zo'n 750 a 800 nieuwe Opelsl verkocht. „De klanten zitten nl lijk over heel Texel. Op z'n tijdl ze weer terug Voor een sme-1 onderhoudsbeurt of voor de f De mensen zijn wel veel mosl geworden dan voorheen. Som hebben nog meer verstand va| to's dan wij." Het garagebei met vier medewerkers een resp bele bron van werkgelegenheül Dirk Wijngaarden. Ben Roest, Berend Smits die op het eiland worden gehuldigd. en Joop Schraag, hier met echtgenotes op de foto, zijn wellicht de laatste FNV-jubilarissen (Foto GorarxJ Timmerman) Met een verschil van slechts an derhalve punt tussen de eerste vijf bowlingteams, beleefde de strijd om de Metro bokaal een spannende ontknoping. Winnaar werd het team Badweg Sportief, met 65 punten. De koploper, het team van Bert van der Wal, wierp tegen De Strandplevier. Dit team gaf zich on danks een lagere klassering niet ge wonnen. Dankzij kordaat spel won het team met 10-4 en verdreef Van Woensdag 25 maart 17.45 O'end D2-Texel D1 18.30 Texel'94 5-De Koog 2 19 25 Klif 1 -Florateks/Akwamarel Donderdag 26 maart 18.30 Rab 1-Texel'94 3 19.20 Texel'94 4-NIOZ 1 20.15 Mantje 2-Texel'94 2 21.05 Klif 3-De Krim 2 22,00 De Krim 4-Casino 2 Vrijdag 27 maart 16.45 Texel'94 C2-Casino C1 17 30 De Koog C1-Texel C1 18.15 De Krim 3-Mantje3 19.05 Casino 1-De Koog 1 20.00 Mantje 1-Texel'94 1 20.50 Jelleboog 1-De Krim 1 21 45 Klif 2-Klif 1 22.35 Rab 2-Cinema Texel Voor de tweede achtereenvolg ende keer wisten Trijn Stiggel- bout en Theo Zuidewind de volle winst te pakken in de eilandelijke bowlingcompetitie, dit keer ten koste van Paal 12. Beide spelers van Vliegveldrestaurant gooiden ruim boven hun gemiddelde en mede hierdoor nam hun team de koppositie over van IBS/Oele/ Schoo. Peter Huisman wist door een goede serie van 682 (gemiddeld 170) vier punten te behalen voor Primera Mets; invaller Hans Coot gooide bij Op de Steenenplaats een sterke 480-serie. Een flinke opsteker: Coot speelde pas voor de tweede keer en zijn team won met 3-2 van IBS/Oele/ Schoo. Bij de jeugd wist Taxi Grootjen 1 weer alle punten te pakken tegen Taxi Grootjen 2. Kees Mets en Kees Grootjen kenden geen genade. Het team van hotel De Branding begon sterk, maar zwakte af en kon slechts één punt pakken tegen de Bloopers Verseput verzekeringen pakte - met enige moeite en een miniem verschil - alle punten van Disco Dancing Team. Uitslagen: Primera Mets-De Zeester 4-1. Alkema en Honmgh-Hotel Tatenhove 1-4. Land- en Zeezicht-Le Berry 3-2, IBS/Oele/ Schoo-Op de Steenenplaats 2-3; Paal 12- Vliegveldrestaurant Texel 0-5 Hotel Noord- zee-Wmdkracht 12 0-5, Taxi Grootjen 1-Taxi Grootjen 2 4-0. Hotel De Branding-Bloopers 1- 3; Verseput Verzekenngen-Dlsco Dancing Team 4-0 der Wal naar de vierde plaats. Het als tweede genoteerde team van Hordifood CV, raakte niet op dreef Het team behoorde met 5,5-8.5 tot de verliezers. De dames van TZN behaalden dankzij een puntendeling met de heren van Spareribs de tweede plaats. Badweg Sportief was de ploeg die over de langstel beschikte. Het team versloeg 1 met 9-5 en klom van de vijfdt| de eerste plaats. Uitslag: 1 Badweg Sportief, 65 punten. 2 TZNl Hordifood CV. 62,5, 4 Bert van der Wa| 61,5, 5 BBS. 60. ^»en van het haventje landen ^Tvwee kauwtjes op de railing van de I veerboot Hun borstveren waaien alle F kanten op, af en toe slaat een wmd- I vlaag hen naar achteren. Met schok- I kende bewegingen blijven ze streng naar de passagiers loeren. Maar die kij ken niet op of om, die hebben wel wat anders aan hun hoofd Het is ijskoud en nergens is beschutting te vinden Zes kilometer fietsen langs de Pontweg Loal tegen windkracht acht in Groene, |njze en roestbruine sloten. In de verte Ie twee kerktorens van Den Burg Pmder een dreigend wolkendek ver spreidt een boer met een riek natte ^oo over de donkere aarde Enkele 1 waaien voorbij. Een eenzame ineengedoken naast Den Burg, Texel Qf J het net Tintelende neusgaten, tranen- I de ogen, trekkende beenspieren. Water I en wind. Vooral de eeuwige wind die over het eiland schuurt 'Ons Eiland voor de Heiland', staat op een bord in een wei Hier en daar een boerdenj ve« scholen achter grillig gevormde bon^T -luwfg van een bo^ „Wat een romantische stadsmen- sen-onzin. Alsof er buiten het toeristenseizoen een middeleeuwse sfeer op Texel heerst." Aldus het krachtige commentaar van Gre Dros uit Den Burg op bijgaand stukje uit de Vpro-gids (7-13 maart). Komisch is (ook) het foto-onderschrift, dat de vuurtoren in Den Burg situeert. Een groep jeugdige Texelse i anders die zich het bier tijdens happy hour zaterdagmiddag in Burg goed had laten smaken, droeg zich later op de avond, gens de politie, die de groep i matig op hun gedrag aansprak de houding vervelend en trant De grootste raddraaier, 17-jarige Oudeschilder, kreeg de politie een bekeuring we openbare dronkenschap In de Caraïbische editie van het Al gemeen Dagblad op 21 januari wordt melding gemaakt van de gift van de Texelse ezelvereniging aan de Ezel Sanctuary op Bonaire Het bedrag is overhandigd door Theo Takes. De postagentschappen in De Cocksdorp, De Koog en Oosterend krijgen woensdag 1 april nieuwe baliecomputers. Tijdens de installatie kunnen klanten er geen geld opne men. Slechts voor kleine zaken, zo als postzegels en strippenkaarten, kan men er terecht. De winkels waarin de agentschappen zich bevin den. zijn wel gewoon open (jrna ^rnrL-Jireh hd hart- Spinbaan 6 Telefoon 36 26 00 fax 3141 Warmoesstraat 45 Telefoon 36 26 20 fax 323 Oi Van onze veT?i Kralendijx- Theo Takes van <3' ezelvereniging Texel heeft ca donatie van 750 gulden geschot ken aan het ezelopvangcentm® op Bonaire Met dit geld kan k windmolen worden afgebouwd en komt de opening van het op vangcentrum weer een stap dichterbij. Met zijn donatie wil de ezel vereniging van Texel, die lief* 850 leden telt en een eiges maandblad uitgeeft, banden aat gaan met het in aanbouw zijnk opvangcentrum op Bonaire Theo Takes: "We vinden hel zo's mooi en bijzonder project dat het graag willen ondersteun® en een goed contact tussen ontf vereniging en hef opvangcefr trum willen opbouWen. En dan bij, de overeenkomsten tuss® Texel en Bonaire zijn wel Hee frappant: het zijn beiden eilan den, hebben ongeveer evenvee inwoners,zijn ongeveer eves groot én hebben beiden los^ pende ezels".

Texelsche Courant | 1998 | | pagina 6