„Toch wel trots op loeiend dorpsleven" y\ „Veel muziek en een beetje gekkigheid" Voorzitter Zijm neemt afscheid S1-1-2 ,t)e Waldh worn HOO NOG VEEL, KURUENOPOE] ^r/ r^f*" - OCH VIEL WEL MEE, MRRRIK HEfe EEN I HRNDTEKENIN&! TEXELSE^ COURANT Van de prins geen kwaad Verrassende zege echtpaar Bakker Frans Bos wint door dure dam Bedrijvig he id ucatieve tochten nieuwde Zeester Tevoko laat punten liggen Twintig jaar tappen in De Slock Samen skeeleren Programma Tevoko VRIJDAG 27 MAART 1998 koninginnedag zónder rond- van DEK, dat is niet voor te m in Den Hoorn. Dat hoeft ook want het fanfarekorps beleeft tijden. Net als toneel- iging De Vriendenkring, de irdensoos en de andere regel- ie gebruikers van De Wald- Tot voldoening van Hans die deze week na acht jaar eid neemt van de dorps- issie. „Zélf de bar van het shuis beheren, dat geeft een werk. Maar het komt de vere- igen in het dorp ten goede, ben ik best trots op." Waldhoorn neemt een centrale 5 in hel dorp in. Inde peuterzaal aakt de toekomst van Den zich en vrijwel elke avond de grote zaal gebruikt, tegen uur die relatief laag ligt Jnan- jorpen is een pachter, die soms 2,50 voor een kop koffie vraagt, iroberen de drempel zo laag lijk te houden. Dat vreet tijd, n met het andere werk in de icommissie gemiddeld zes tot jur per week." lijm zoveel tijd in Den Hoorn geïnvesteerd - eerst twee jaar lewoon" bestuurslid, de laatste lar als voorzitter - heeft alles te n met zijn verantwoordelijk- gevoel. „Belangstelling tonen is ien belangrijk onderdeel van Ik voorbeeld altijd naar de jaarver ingen van ZDH. Niet omdat mijn je toevallig bij de pupillen speelt dat er zoveel interessants wordt oken. Maar ik weet zelf hoe grijk het is als mensen laten in dat ze je werk waarderen." Overval 5-jarige Zijm, in het dagelijks le- slager bij de supermarkt van iga, werd acht jaar geleden na soort overval in de dorps- nssie gekozen. „Jaap Lap was roorzitter Hij kwam op een mid- im kwart voor twee aan de deur, 'oor ik weer naar mijn werk zou 01 ik kandidaat wilde staan, Witte u-as mijn concurrent Ik it wel snel beslissen, want dan lal nog worden opgenomen in dvertenlie voorde krant.. Ik heb :egd. Later hoorde ik van Anton Ij helemaal niet was gevraagd." rsverse bestuurslid werd direct roorzitter. „Een makkie, er kon gebeuren. Want Jaap was er Ik heb me wat beziggehouden met zaalreserveringen en onder houdswerkzaamheden Nadat Lap twee jaar later afscheid had genomen, volgde Zijm hem op „Moeilijk in het begin Vooral wan neer ik contact moest zoeken met de gemeente. Wat weet je ervan? Inder daad, Daan Schilling zat ook in de dorpscommissie Maar die ging niet naar het gemeentehuis, hij vond dat ik het zelf maar moest doen Hij heeft me gelukkig wel de weg gewezen, dat scheelde een hoop Je ziet het nu ook weer met Marian Nicolay, die in de dorpscommissie zit en op ruimtelijke ordening werkt. Zij weet waar je moet zijn, dat is handig. Samen met Ingrid Witte (kandidaat-notaris en Hoorn der) is ze ook verantwoordelijk voor het opstellen van de nieuwe statu ten." Ambtenaren Over zijn contacten met de gemeente raakt Zijm niet snel uitgepraat. „Ik had me voorgenomen het anders te doen dan Jaap Lap, niet zo vanonder de koeien vandaan in je overall naar het gemeentehuis. Maar ik ben er achter gekomen dat je wel moet, ambtena ren hebben andere tijden. Voor de herinrichting van Diek was een avondvergadering afgesproken. Om vijf uur belden ze op dat het niet door ging Ze mochten met van de chef, want overuren werden niet langer uit betaald." Sinds enkele jaren is Zi|m echter be- Hans Zijm: „Zelf dorpshuis beheren komt de verenigingen ten goede. iFoio joop Rommeisi hoorlijk tevreden over het contact tus sen dorpscommissie en het college van b en w „De verstandhouding is goed. Als dorpscommissie zijn we echt een spreekbuis voor het dorp. Dat schept natuurlijk verplichtingen en vraagt bovendien veel tijd, want de gemeente verwacht ook meer van ons. Maar het werkt wel Leden van onze dorpscommissie zijn op cursus geweest in Noordholland. Er heerste grote verbazing Regelmatig overleg en het college luistert ook nog echt Zo ver zijn ze daar nog lang met." Veel veranderd Den Hoorn is in een hoop opzichten veranderd sinds Zijms aantreden. De Herenstraat werd ingrijpend gereno veerd, er kwam een fietspad richting paal 9, een deugdelijke abri aan de Stolpweg, Diek kreeg snelheidsrem mers en schoolkinderen kunnen vei lig oversteken dankzij de rotonde op de kruising Hoornderweg-Pontweg. Dit jaar staat een grondige restaura tie van De Waldhoorn op het pro gramma. „Dat is toch wel heel leuk allemaal. Een kwestie van goed over leg en zelf je plannen klaar hebben. Voor de renovatie van het dorpshuis had de gemeente twee alternatieven klaarliggen. Wij hadden zelf een veel goedkoper plan ontwikkeld. Toen was alles zo rond." Éénmaal keerde de lobby van Zijm zich tegen hem „We hadden er op aangedrongen dat de politie wat va ker zou controleren, want op Klif wordt nogal eens raar geparkeerd. Word ik de volgende dag tot stoppen gedwongen. Politie1 Uw achterlicht doet het niet. Doe je daar zo je best voor..." Scheve stoeptegel Deze week neemt Zijm afscheid. Hij wordt opgevolgd door Nel Bedrand „Ik heb mijn werk bij Goenga, samen met mijn vrouw Annemiek hebben we thuis de appadementenverhuur. Het werd me gewoon even te druk alle maal Het is goed dat de mensen me makkelijk weten te vinden, maar ik voelde me ook wel eens voor een karretje gespannen Werd ik gebeld omdat er een stoeptegel scheef lag of over een kapotte lantaarnpaal Daar over kunnen ze natuurlijk zelf ook wel even naar gemeentewerken bellen In de slagerij werd ik ook vaak aange schoten Voor de zaalhuur moeten ze eigenlijk Dime Winters hebben, maar ach, dan vedelden ze het mij maar even onder het boodschappen doen. Gelukkig hebben ze me bij Goenga daar altijd alle ruimte voor gegeven.' In Den Hoorn is het als een lopend vuudje rond gegaan dat Zijm stopt met zijn werk voor de dorps commissie. „Ik heb alweer diverse aanbiedingen gehad. Maar ik doe even rustig aan Trouwens, ik blijf wel namens de dorpscommissie actief in de stichting Hoornder Donderdagen. Helemaal niks doen kan ik toch met..." Antje Bakker en haar man Cor (die Dirk Timmerman uitstekend ver ving) hebben verrassend de 24e ronde van klaverjasclub Den Burg op hun naam geschreven. Het echtpaar behaalde 7080 punten. Zij bleven hiermee op de 26e plaats staan, maar in de derde periode boekten zij vijf plaatsen winst. De tweede plaats was voor Co en Willem Koomen met 7055 punten Dit uitstekend op dreef zijnde duo staat nu tweede in de 3e periode en zijn nog met uitgeschakeld voor de periodetitel De derde plaats werd behaald door Corry en Debby van der Slikke met 6965 punten Zij wonnen een plaatsie in de rangschikking en staan nu 18e. De vierde plaats was voor Marja Bakelaar en Ron Kamminga, die Martien Bakelaar verving Zij scoor den 6957 punten. Op de vijfde plaats van deze avond eindigden Gerda en Freek Veeger met 6887 punten Zij deden goede zaken in het algemeen klassement, omdat de top-3 geen sterke avond beleefde Maandagavond valt de beslissing. Met nog drie partijen van 16 beurten te spelen is de spanning in de top nog steeds te snijden. Lieuwe van der Veen/Hans Westdorp hebben de beste papieren om opnieuw de titel te behalen Fenny en Rob Caspers staan 806 punten achter. Op de derde plaats Gonda Kiewiet en Roel de Zwart op een achterstand van 1174 punten, op de voet gevolgd door Gerda en Freek Veeger met 1179 punten achterstand. Hetty Westerink en Willem Koomen maken de top-5 compleet met een achterstand van 1576 punten Het marsenklassement wordt aange voerd door Chris Schraag/Nico Bar- horst met 55. voor Fenny Rob Cas pers en Gerrit Smit/Cees Vinke met 53 Er werden deze avond geen echt hoge scores behaald, maar toch werd het ronderecord met 10 punten verbeterd. Het gemiddelde was 6312 punten, er werden 68 marsen ge speeld. Stand in de 3e periode 1 Gonda Kiewiet/Roe! de Zwart 51.933; 2. Co Koomen/Willem Koomen 51.017; 3. Jaap Witte/Theo Witte 50 4514. Astrid Hennink/ Gerne Grootjen 50.298; 5. Janny John van Heerwaarden 49.196; 6. Gerda Freek Veeger 48 740; 7 Wil Derksen/Peter van Heer waarden 48 486. 8 Ueuwe van der Veen/Hans Westdorp 48 337. 9. Frans Bos/George Eelman 48.023; 10. Arend Dijker/Piet Moree 47 799 Frans Bos had het tegen Frans Kui per niet echt gemakkelijk. Over en weer werden allerlei pogingen onder nomen om het positionele evenwicht te doorbreken In het middenspel leidde het lange nadenken tot een explosieve slagzet. Bos offerde nogal wat materiaal op om de damlijn te bereiken. De overblijvende positie plaatste Kuiper voor de nodige pro blemen Op allerlei manieren dreigde hij schijven te verliezen. Hij wist de schade in materiaal te beperken, maar in bedenktijd zag het er duide lijk slechter uit Dat betekende ten slotte ook de nekslag. Harry van de Wetering moest in het middenspel een schijf offeren, maar kreeg daarvoor wel aanvalskansen op de lange vleugel van Piet Bakelaar. Via het opofferen van een tweede schijf van een tweede schijf wist Van de Wetering de damlijn te bereiken. Het zag er aanvankeli|k naar uit dat het minderheidsemdspel verloren zou gaan. maar de stelling bevatte zoveel complicaties dat het Bakelaar net met lukte om een slui tende winst te vinden. Van de Wete ring wist hem zodoende op knappe wijze een duur punt te ontfutselen. Rinus Vittali zou wel eens de la chende derde kunnen worden. Jos de Wolf kwam tegen Gerrit Blom na schijfverlies wel even in moeilijk heden. doch wist knap een punten- deling af te dwingen. Blom had daar voor zijn kwaliteiten laten zien in een partij tegen Vittali Pas in de slotfase maakte hij een onnodige fout, waar door de verdiende remise hem toch ontging. Wim Timmer wist met dege lijk spel Frans Bos te verschalken. Ivaartboot De Zeester gaat in lieuwe seizoen „educatieve chten" op het wad maken, n en Anneke Hutjes hebben oor vergunning verkregen. De st wordt op het dek in water- 6n aan het publiek getoond en ia weer overboord gezet. Ook chip zelf is vernieuwd: afge- maand kreeg het o.a. twee «e hoofdmotoren. Jucatieve tochten vormen een illing op het reeds bestaande amma. De familie Hutjes wil dit I in voor- en naseizoen een aan ren doen, afhankelijk van tij en gstelling Bedoeling is de toch- i maken rond hoog water, op i dat bij laag water robben- in worden gehouden „We ge in een klein net. Het gaat met hoeveelheid, maar om te laten rat er zoal in zee zit. De gasten oord kunnen de vissen aanra- n krijgen er een verhaal bij", al- et echtpaar Hutjes, ormatie vormt geen probleem, mt uit de visserij vandaan en zij iswaar boerendochter, maar erg resseerd in flora en fauna. De De heren volleyballers van Tevoko hebben in Grootebroek verzuimd hun positie op de rang lijst in de promotieklasse te ver beteren. Tegen Simokos hadden ze kansen op winst, maar deze werden op knullige wijze niet ge grepen. De smalle basis van een kleine se lectie - er zaten geen wisselspelers naast coach Van der Vliet op de bank - brak de Texelaars op. Marco Tundelder (blessure) wordt nog steeds node gemist als scorende andere tochten, waaronder de popu laire wadexcursies, blijven gehand haafd. Het seizoen begint dit week end. Het schip kreeg een flinke opknap beurt. Besloten werd de twee oude voortstuwingsmotoren te vervangen door twee gloednieuwe Caterpillars, die in opdracht van Hutjes in Amerika werden gebouwd. Omdat het schip tóch open moest, werd tegelijk een aggregaat met groter vermogen geïn stalleerd. Omdat nu méér stroom kan worden geleverd, is de keuken uitge breid met een hete-luchtoven en een electrische kookplaat Ook kwam er een vitrine waarin gekoelde waren als zalm, garnalen en paling worden ge toond. en Johan Hutjes bij de twee nieuwe hoofdmotoren van elk 183 pk. Vergeleken dg jaar loopt het schip nu twee mijl harder. lFcK F"n' middenaanvaller en ook Michel Gomez was er niet bij Hij is als ge volg van een enkelblessure de rest van het seizoen uitgeschakeld Wat dat betreft blijft Tevoko weinig be spaard. In het begin van de wedstrijd zag het er nog zonnig uit Met goed en dege lijk spel scoorden Walter Oskam (buiten) en Ben Kenter (midden) er op los. Doordat de pass goed werd verzorgd, konden de spelverdelers^ Koos Doeven en Jitze Beintema hun aanvallers ook adequaat bedienen. Simokos kon weinig terugdoen, waardoor de Texelaars de eerste set met 7-15 binnenhaalden. Zoals wel vaker dit seizoen viel Tevoko na een goed begin terug. De concentratie uit de eerste set kon niet worden vastgehouden, waar door pass en aanval minder werden. Simokos liep weg naar 10-5, zag Koos Doeven zijn ploeg nog terug in de wedstrijd serveren (10-9). maar maakte de set toch vrij simpel uit 15-10. In de derde set waren de eiland bewoners meer met zichzelf en de arbitrale leiding bezig dan met vol leybal. Dit kostte Jitze Beintema een rode kaart (weliswaar geen uitslui ting, maar wel een direct punt voor de tegenstander) en Tevoko de set: 15-3 Als verzachtende omstandig heid kan worden aangevoerd, dat de scheidsrechters het af en toe wel heel bont maakten. Zowel de aan voerder van Simokos als zijn Texelse collega tekende regelmatig protest aan De vierde set was wel spannend maar met goed. Tevoko leek rijp voor de slacht, kwam met 5-0 ach ter, maar herpakte zich dankzij een serie messcherpe opslagen van de geïrriteerde Jitze Beintema en een paar goede aanvallen van de links handige Ralf van Dorp. Bij 5-10 stokte de Texelse productie echter, waarop Simokos terugkwam tot 11- 12. Daarop scoorden de eiland bewoners weer een punt en leken ze de set alsnog te pakken. Er volgde echter een fout van de tweede scheidsrechter, die een Texelse tou ché zag waar er geen was. De Tevoko-spelers waren opnieuw af geleid en drie aanvallen eindigden uit of in het blok Drie punten voor de thuisploeg waren tenslotte genoeg voor de set- (15-13) en de totaal winst (3-1). Toen hij destijds in dienst trad, kostte een biertje ƒ1,10. Toch is er niet eens zo gek veel veranderd. Gezelligheid staat nog steeds voorop. Dinsdag werkte Nico Bar- horst twintig jaar als barkeeper bij café In den Grooten Slock. Hij was nog geen dag terug van va kantie. dus écht blij dat er al weer zo snel een beroep op hem werd gedaan was Barhorst met. „Ik belde om te vragen wanneer ik werd verwacht. Marga (Koomen) is altijd geneigd je meteen vier dagen vrijaf te geven Maar nu zei ze dat ik 's avonds al moest werken. Ik vond het een beetle raar, want ik wist dat ik precies twin tig jaar in dienst was. Maar ach, als ze het nodig vonden dat ik juist op die dag aan de gang ging. wilde ik best komen." Vanaf de wielerbaan in Den Burg vertrekt iedere maandagavond om 18 30 uur een groepje skeelerlief hebbers voor een rondje over het ei land ledereen die dat ook leuk vindt is welkom om mee te touren. Er zijn geen kosten aan verbonden. Het tempo wordt aangepast aan de lang zaamste deelnemer. Voor info, tel. 31 53 54. Zaterdag 28 maart, zaaldienst Dames 1 en junioren B 13 30 u.Tevoko 2 - V C Niedorp (d) 15.00 u. Tevoko 1 - Simokos 2 (h) 15 00 u Tevoko 1 - EMM 1 (d) 13.30 u. Tevoko 2 - VCJ '94 (j) 15.00 u Tevoko 2 - Vodi 1 (h) 16.30 u. Tevoko 3 - Coach/Seahawks 3(d) Toen Barhorst om kwart voor zeven binnen kwam zaten er een kleine zestig stamgasten op hem te wach ten. Nóg had hij echter niks door Ik vond het wel lekker druk. En ik zag wel slingers, maar ik dacht: ze heb ben vast een feestje gehad Pas langzaam werd het eindelijk duidelijk, iedereen was voor hem gekomen.. Quiz Hartstikke leuk, het werd heel gezel lig", kijkt Barhorst twee dagen later terug, terwijl aan de andere kant van de bar een viertal trouwe gasten meeluistert Hoogtepunt van de avond was een quiz, samengesteld door Co Koomen en Swier Ooster huis waarover de feestgangers zich massaal bogen. Alle vijfentwintig vra gen opgedeeld in categorieën, had den betrekking op de jubilaris Mijn antwoorden waren bindend, want Co en Swier wisten natuurlijk ook met alles." De winnaars kregen gratis bier en een zoen van het feestvarken. De ingevulde antwoordformulieren liggen keurig ingebonden ter inzage in het café En zo valt te lezen dat Nico het liefst Japans eet, een hekel heeft aan witlof, graag naar rock- en bluesmuziek luistert en dinsdagavond een rood-zwarte onderbroek droeg. En dat een kleintje pils twintig jaar geleden ƒ1,10 kostte. Voor hij bij Jan Koomen in dienst trad, had Barhorst al de nodige baantjes gehad. „In de tijd dat ik loonwerk deed bij Jan Kikkert kluste ik wel eens een weekendje bij in de Zeven Pro vinciën bij Dirk Koning Door die er varing kon ik een zomer lang in De Toekomst aan de gang, bij Frits Langeveld. Op dat moment werkte Rein Stam in De Slock. Hij kon pro motie maken door bedrijfsleider bij Frits te worden En toen vroeg Jan Koomen of ik dan bij hem wilde proef draaien. Voor een maand..." Luisteren Het was even wennen in het begin. „Ze namen me nog wel eens in de maling. Nu behoor ik tot de inventa ris. Ik ben meegegroeid met het be drijf. Toen ik begon met het bedrijf, bestond dat nog maar een jaar of vier." Het werk achter de bar is hem op het lijf geschreven. „Veel gezelligheid en er is altijd wat te doen En de omgang met mensen, hè. ledereen heeft zijn verhaal. Je hoort alles, in lief en in leed. Sommigen vertellen hier meer dan thuis aan hun vrouw. Je moet goed kunnen luisteren. Dat valt niet altijd mee Want je kunt wel iemands levensverhaal aanhoren, je moet ook horen dat iemand anders drie biertjes zegt." Over de vraag wat er allemaal is ver anderd in twintig jaar, denkt hij lang na. „De formule is eigenlijk altijd de zelfde gebleven, gezelligheid, en thousiasme en een beetje gekkigheid En veel muziek met te vergeten." De gasten horen het antwoord aan en knikken. „Zo is het." Dan zegt de nooit om een reactie verlegen zit tende Gerrit Coevert: „Er is niks ver anderd. Alleen Marga is zo oud ge worden.. DAAR RED JE LEVENS MEE Het werk achter de bar is Nico Barhorst op het lijf geschreven. (Foto Joop Rommetsl

Texelsche Courant | 1998 | | pagina 5