Tl _aatste ereronde voor ome" Jan van Boven I Jurylid had altijd 'n dolletje klaar can oom TEXELSE^" couRANT' RRNDELEM rondelen GEDOCHT TE WILLEN HEBfcEN Tis... nee!!! 't Was 1 april Uitslagen Tevoko Airshow Dames Klif eindigen in middenmoot Barney komt naar Texel Pupillencompetitie Eilandcompetitie volleybal VVV vrijdag tot 21.00 uur open Basketbal Groots onthaal na 10.000 km fietsen Tl J/ i towlingrecord >or Stiggelbout Texelaar gewond op Mallorca oelpuntenregen bij het G-team Texelse atleten op erepodium PvdA en VVD; toerisme voor burgemeester VRIJDAG 3 APRIL 1998 nog voor de dominee en de notaris." Zijn voor die tijd brutale houding werd hem door de aannemers voor wie hij werkte met altijd in dank afgenomen ,,Toch hadden ze ook respect voor me, omdat ik eerlijk was en niet met me liet sollen." Op de motor Ondanks de verschillen voelde Van Boven zich thuis op Texel. Zelfs toen hij voor overkantse bazen ging wer ken, bleef hij op het eiland wonen. ,,Je kunt hier onbevangener leven dan in de stad Zeker vroeger kon je je fiets nog laten staan en de deur los laten. Als ik nu naar de stad ga. moet ik steeds op m'n hoede zijn Als iemand mij de weg vraagt, blijft-ie mooi op 50 centimeter afstand Nel van Boven vertelt dat zij wel lange tijd hevig heeft terugverlangd naar haar geboortestad. Op een gegeven moment had ze al een ligplaats voor hun boot geregeld op de Amstel. Manlief liet zich echter niet overhalen. Het leven op Texel beviel hem te goed ,,Het was ook best gezellig", blikt Nel van Boven terug. Thuis hadden we een band Alle gezinsle den bespeelden een instrument, Jan zat op de drums. De oude buren heb ben het er nog over. En als we ergens heen gingen, reed Jan iedereen heen en weer op de motor. Niet alleen het gezin, maar ook buren en kennissen Dikke banden Een racefiets had hij ook, maar bij de wielersport raakte Van Boven pas echt betrokken via de jongste zoon. Ron. Toen die een jaar of acht was, won hij een dikke-bandenrace en werd prompt uitgenodigd om lid van de pas opgerichte Wielervereniging Texel te worden. Met flinke sponsoring van zijn opa werd een mooi racefietsje voor hem gemaakt „Nadien is er telkens door andere jeugdleden van de wielerclub op ge reden Het fietsje rijdt nu nóg", glun dert ome Jan Ook hijzelf hield het al die tijd vol. Eerst als supporter van Ron, maar al spoedig als helper bij wedstrijden en als bestuurslid. Met zijn positieve in stelling hield hij de club tijdens moei lijke periodes mede op de rails Iedere dinsdag- en vrijdagavond was hij te vinden op de wielerbaan. Om half zes heen, hekken sluiten, controleren of er geen rommel ligt. Daarna om zes uur de wedstrijd van de jeugd en om zeven uur de senioren Ook voor de ouderen was de zekerheid dat ome Jan altijd present was, een extra motivatie om te komen, zelfs bij slecht weer Hilariteit Onvergetelijk zijn de momenten bij de start, als ome Jan het deelnamegeld inde. Hij maakte er een ware sport van om het onderste uit de kan te halen. Ook zijn „vlekkeloze" Duits zorgde voor veel hilariteit, niet in het minst bij de gastrenners zelf. En nu vindt hij het welletjes..Jureren ging me de laatste tijd moeilijker af Zeker nu zoveel renners in dezelfde shirts rijden. Ik wilde voorkomen dat ik echt fouten zou gaan maken. Daarom heb ik de eer aan mezelf gehouden." TUS ROHEY Texelaars aan de start. Ingnd van Lubek is nog herstellende van een blessure, maar wist ondanks materiaalpech bij de wissel naar het fietsen toch derde te worden in 1 uur 4 minuut 45 sec. Bij de junioren (17 t/m 20 jaar) de den Robert en Erik Bakker en Jan Dankers mee. Na het eerste loop- onderdeel bleek Robert vooraan in het veld te liggen met een tijd van 17 minuten. Jan lag daar een minuut achter. Jan bleek een snellere fiet ser, en wist Robert tot op 15 secon den te benaderen. In het afsluitende looponderdeel liep Robert weer wat uit. Hij finishte als derde en Jan als vierde in resp 1.00.12 en 1 00.54. Erik raakte door een val wat ach terop, en legde beslag op de ze vende plaats in 1.04.34. Norbert Dankers deed mee in de ca tegorie 50+ en wist daar ook op het podium te komen met een derde plaats in een tijd van 1.06.38. Vol gende week doet de ploeg mee in een wedstrijd in Purmerend, en eer ste Paasdag volgt het Nederlands kampioenschap in Venray. Ingrid van Lubek is dan verhinderd omdat ze een World-cup wedstrijd heeft in Japan. Zaterdag 28 maart 1998 Heren: Tevoko 1-Simokos 2 2-3 Tevoko 2-Vodi 1 0-3 Dames. Tevoko 1-E.M M. 1 1-3 Tevoko 2-v.c. Niedorp 3-0 Tevoko 3-Coach/Seahawks 3 3-0 Junioren: Tevoko 2-V.C.J '94 1-3 In het ingezonden stuk van Alex Bijma in TC van 31 maart j.l is een storende zetfout geslopen. Gesteld werd dat de Texel Airshow telken male circa 150.000 bezoekers trekt. Dit moet echter 15.000 zijn. (Red.) Hoewel de zaalvoetbalcompetitie nog niet helemaal ten einde is, zit het er voor de speelsters van Klif al weer op; evenals vorig seizoen eindigde het team ergens in de middenmoot. De precieze eind klassering is nog niet bekend, maar duidelijk is wel dat een plaatsje bij de top drie niet meer haalbaar is, ongeacht de uitsla gen van de nog te spelen wedstrij den. De Texelse ploeg draaide afgelopen seizoen voor het zesde jaar mee in de „overkantse" competitie. In 1992 begon het team in de hoofdklasse en werd meteen kampioen. Daarna promoveerden de dames naar de afdelings-eerste klasse, waar ze bijna ieder jaar rond de vierde of vijfde plaats eindigen Ook dit jaar was het weer een span nende competitie. Bij de twaalf teams die meespelen, zijn altijd wel twee of drie nieuwe en dus totaal onbekende Nieuwe clubs waren dit maal Forresters en RCZ. Voor de uitwedstrijd tegen laatstgenoemd team moesten de Texelse vrouwen Wereldkampioen darten Raymond van Barneveld komt naar Texel Barney is gestrikt door Sam-Sam- uitbater Rainier van der Veen. „Die vent moet naar Texel komen", aldus Van der Veen, die de in Engeland beroemd gewordenpijltjeswerper voor 18 september heeft vastgelegd Niet alleen voor een demonstratie. Texelse cracks mogen het tegen de voormalige postbode opnemen. Zaterdag 4 april Ajax-Juventus 10.00 De Koog F1-ZDH F1 13.30 Real Madrid-AC Milan 10 00 Oosterend F1-Barcelona 10.00 SVC-Oosterend F2 10.00 De Koog E1 -Texel'94 E4 11.00 Texel'94 D3-Oosterend E1 11 00 Texel'94 E2-Texel'94 E3 11 00 Texel 94 E5-SVC E1 1100 De Koog D1 -Oosterend D1 12.00 SVCD1-ZDHD1 12.00 Texel'94 D2 vrij ZDH E1 vrij helemaal naar Zaandam, omdat het eerste team van RCZ al was inge deeld in de regio Amsterdam. Van beide nieuwe teams werd overtui gend gewonnen, de andere tegen standers waren van gelijkwaardig ni veau Ondanks dat het bekende ploegen waren, waren de uitslagen vaak verrassend. Het Klif-team bleef daarentegen in - bijna - alles stabiel. Op de shirtjes, gesponsord door Ed Momberg staat sinds een jaar ,MO-project" en de thuiswedstrijden worden tegenwoor dig op Texel gespeeld, maar de sa menstelling was met veel veranderd, hoewel de groep het dit seizoen voor het eerst doen zonder Anita Witte moest doen „Nieuwkomer" Evelyne Kuiper heeft inmiddels een vaste plaats in de spits, waar ook Irene Penha en Janien de Bruijn rond huppelen. Lucia Gijsberts en aan voerder Wilma Tijsseling verdelen het spel en Lilian Koning en Marjan Nicolay zijn meestal in de verdedi ging te vinden. Natascha van der Vis Programma dinsdag 7 april: Veld A mannen 18.30 Super-Teso Sportshop 19 15 Handicap'94-Sportshop Tatenh. 1 20.00 Paal 28/De Knm-Tatenh. 1 Paal 9 20 45 Maarcobouw-Paal 9 Kobeko 21.30 Kobeko-DGM Maarcobouw 22 15 12 Balcken-OSG DGM Veld B gemengd/mannen 18.30 Euroase-Dennenoord Waayer 19.15 Waayer-Cavo Latuco LenR 20.00 LenR-Beverdam Cavo Latuco 20.45 Rabo-Tatenhove 2 Fitt 21.30 Fitt-EcoMare Rabo 22.15 Gr. Slock 2-Graaf spuit. EcoMare Veld C dames 18.30 Top Tien-Jozefschool Keursl. Dros 19.15 Keursl. Dros-Wiersma Gimsel 20 00 ABN/AMRO-Gimsel Videolux 20 45 Smash'68-Videolux Cinema 21 30 Gr. Slock 1-Cmema Smash 68 Wedstrijdleiding. Hans tel. 312339. Uitslagen: DGM-Paal 9 2-1Tex. Auto Centr - Teso 2-1Grote Slock 2-Handicap'94 3-0 Paal 28/De Knm-Kobeko 2-1; Cocky's kapsalon- OSG 3-0; 12 Balcken-Tatenhove 1 3-0. Gimsel- Wiersma meubelen 3-0; Smash68-ABN/ AMRO 3-0, Keursl. Dros-Jozefschool 3-0; Top Tien-De Rival 2-1Zeilmakenj-Cmema Texel 1- 2. Rabo-Slag Beverdam 2-1; Durper Drup- Eierlandsche Huis 0-3; Timmers bakken|- Nokanto 2-1; Klit 12-Nioz 3-0; Haar- studio-Waayer 2 3-0. is door haar snelheid overal inzet baar en Marjo van Heerwaarden staat nog altijd haar mannetje in het doel. Het team wordt gecoacht door Dirk Maas, vaak bijgestaan door supporter/vlagger/tijd waarnemer Arno van Heerwaarden Ook over de training hebben de dames niet te klagen; twee fanatieke voetbal liefhebbers. Paul van Sambeek en Paul Hoogendijk, proberen iedere week het team een stukje inzicht, techniek en tactiek bij te brengen. Dat dit goed werkt, blijkt wel uit de plaats in de middenmoot Niet slecht maar toch gaan de dames volgend jaar weer voor een notering bij de top drie De openingstijden van de VVV zijn per 1 april verruimd Tot 1 november is het kantoor aan de Elemert in Den Burg elke vrijdagavond open tot 21.00 uur Op zaterdag kunnen be zoekers er tot 17.30 uur terecht, een half uur langer dan gebruikelijk. Op zondag is de VVV nog niet open; in juli en augustus is dat wel het geval (van 10.00 tot 13 30 uur). Na 18 00 uur en op zon- en feestdagen is al leen de informatiebalie in gebruik. Op tweede Paasdag staan de mformatrices klaar van 10.00 tot 13.30 uur. Programma. Sportlaan Den Helder, zondag 5 april 15.00 uur De Mareis (heren) - Hoppers 2. ..Na drie maanden gigantische vrijheid zag ik er tegenop om weer in het ritme van alledag te belanden. Van meester ik ben m'n gymbroek vergeten' en zo. Maar door het grandioze onthaal voelde ik me meteen weer thuis. Martin Janssen, gymleraar aan de OSG. kreeg maandagavond inderdaad een harteli/k welkom bij terugkeer van een 10.000 km lang fietsavontuur door de bin nenlanden van Australië. Bij de boot werd hij opgewacht door een schare collega 's. Voorafge gaan door een politiewagen reed het gezelschap naar Janssens woning in De Koog. waar blaas- muzikanten vooreen vrolijke noot zorgden Het betrof een verlate ontvangst, want een dag eerder was hetontvangstcomitéver geefs naar Schiphol afgereisd Janssens vlucht vanuit Athene bleek geannuleerd, waardoor hij pas de volgende dag op Hol landse bodem arriveerde. Fietser Martin Janssen, hier samen met dochter Marike. kreeg een muzikaal welkom bij zijn woning aan de Brink. bakfiets bij Ingrid Uitgeest begint ome Jan aan zijn ereronde over de wielerbaan. (Foio Frans Hopman) j emaal klaar? Starten maar!" De n van Wielervereniging Texel sn deze bekende woorden rtaan moeten missen. Starter urylid Jan van Boven legde idag de taken, die hij een kwart w lang met veel verve vervulde, nitief neer. De 75-jarige „ome I 'zorgde met zijn Amsterdamse lor dat de Texelse renners we lks met plezier naar de lerbaan kwamen. Gezeten in versierde bakfiets reed hij idagavond een welverdiende ronde. len de wielervereniging is ome ■een begrip. Dat bleek ook uit het jelijke afscheid, dat hem dinsdag- idtebeurt viel Niet alleen was de imst voor deze eerste wedstrijd |gn het seizoen opvallend groot, ook in vele oudgedienden naar de aan de Haffelderweg gekomen, leren zongen een zelfbedacht leidslied en van de leden kreeg in clubshirt met handtekeningen, hennneringsplaat vermeldde de „Handen aan het stuur, want [fiets is duur". Een typische ome iitdrukkmg „Ja, dat riep ik altijd lie jongetjes met de handen los jn", grijnst hij. Streng Ins het afscheid kwamen enkele lis naar hem toe om hem welge- ïid te bedanken voor de opvoe- jvan hun kinderen. „Ik was best Itreng Mijn principe was: je komt om te fietsen, niet om te ouwehoeren. Anders raakt de aardigheid er gauw af Wèl altijd met een dolletje erbij. Anders zeggen ze. daar heb je die ouwe zeikerd weer." Hij betrok de jeugd ook bij zijn werk zaamheden om hen meer verantwoordelijkheidsgevoel te ge ven. „Ze mochten bijvoorbeeld zelf thee en koffie zetten. Nou, ze waren zo gróos als 'n aap En ik kon mooi in de jurywagen blijven 'Ome Jan, we hebben ook afgewassen hoor!', ne pen die knapies dan. Prachtig mooi vond ik dat. Ook hielpen ze vaak de baan aanvegen vóór de wedstrijd." Op deze wijze wist Van Boven de jeugd aan zich te binden. Daarbij hield hij er zo zijn eigen methoden op na. „Bij de wedstrijden in het bos gin gen ze eens aan de takken hangen. 'Als dat nog eens gebeurt, trek ik tien punten van je totaal af', dreigde ik dan Zo ver kwam het gelukkig nooit Rondemissje „Je moet trouwens wel voorzichtig zijn met jeugd Niet teveel opjutten, want die kinderen doen allemaal hun best. Tijdens een overkantse wed strijd probeerde ik eens een Texels talentje naar voren te schreeuwen. Na een paar ronden riep dat ventje: 'Jij voelt niet wat ik voel!' Dat heb ik altijd onthouden. Ouders langs de kant zijn soms te fanatiek. Ik heb meegemaakt dat jongetjes hun vader uitscholden en huilend van de fiets stapten. Met een schouderklopje be reik je veel méér." En met een grapje natuurlijk. Met zijn humor zette Van Boven menig deel nemer en omstander op het ver keerde been „Bij een wedstrijd hier op Texel hadden we voor de jeugd een leuk rondemissje. Een paar jon gens waren nieuwsgierig hoe ze er uit zag. Toen wees ik gauw naar een ouwe opoe op een bankje bij de fi nish 'Vandaag hoef ik geen eerste te worden', riepen ze." Maar hij kon ook boos worden. „Ja, als automobilisten bij een weg- afzetting toch het parcours op willen rijden en onredelijke dingen roepen Of als mensen steeds maar weer de baan oversteken. In zulke gevallen helpt een dolletje niet, want de ande ren denken dat ze gelijk hebben Mentaliteit Rechtvaardigheid staat hoog in zijn vaandel en ome Jan is er de man met naar om zijn mond te houden. Als rasechte Amsterdammer heeft hij het hart op de tong. Bovendien is hij van huis uit een overtuigd vakbondsman. „Een echte rooieja Ik zat bij de EVC, de Eenheids Vak Centrale. Ik deed ook mee aan stakingen Nou, daar hadden ze op Texel nog nooit van gehoord." Toen hij na de oorlog in het kielzog van zijn verloofde Nel van der Wulp naar Texel verhuisde, bemerkte Van Boven dat de eilanders er een andere mentaliteit op na hielden dan hij in Mokum gewend was. „In Amsterdam kon je alles zeggen wat je wou. maar op Texel dorsten ze niks. Ze bogen Ier Aad Stiggelbout van Paal ai restigde dinsdag een nieuw oonlijk record van 212. Voor ierst in zijn carrière gooide hij game boven de magische is van 200. Ondanks deze je game lukte het Paal 12 niet innen; het team verloor met 4- in Hotel Tatenhove waar Jan Isman ook boven de 200 Ide. Noordzee kon maar net win- |van Op de Stenenplaats. Marijn ikes van eerstgenoemd team Ie mooie games van 183 en Alkema en Honingh versloeg iper Vliegveldrestaurant met 3- aardoor zij IBS/Oele/Schoo de kans gaven hun oude kop ie lerug te pakken. Zij wonnen door onder andere een e 213-game van Mare Schuijl, s door de aanmoedigingen van y Mets. Diezelfde Janny Mets Ie zelf met zo lekker, maar igenoot Peter Huisman liet zich ii|n sterkste kant zien (en horen) looide een keurige 701-serie gemiddeld over vier games). Ze wonnen met 3-2 van Le Berry Linda Eelman van Land- en Zeezicht had het ook in de vingers en liet een uitschieter van 183 noteren Haar team won met maar liefst 5-0 van De Zeester, waar geen van beide spe lers meespeelde. Piet Kager en Andrë Gijsbertse waren beiden in de lappenmand. Uitslagen: IBS/Oele/Schoo-Windkracht 12 4-1 Land- en Zeezicht-De Zeester 5-0; Primera Mets-Le Berry 3-2. Alkema en Honmgh-Vliegveld- restaurant Texel 3-2, Hotel Noordzee-Op de Sleneplaats 3-2; Paal 12-Hotel Tatenhove 1-4 Een inwoner van Den Burg is tijdens een fietsvakantie op Mallorca in het ziekenhuis beland. De man sloeg in een afdaling van een berg met zijn fiets tegen het wegdek. Hij leek daar bij een hersenschudding te hebben opgelopen. Drie andere Texelaars met wie hij een tocht maakte, zorgden dat hij terug naar het hotel werd ge bracht. Vervolgens werd hij opgeno men in een nabij gelegen ziekenhuis. Daar bleef hij enige dagen voor on derzoek. Samen met zijn vrouw, die ook op het Spaanse eiland verbleef, zou hij deze week weer huiswaarts keren. "strijden tussen het G-team Texel '94 en het Amster- se RAP eindigen meestal niet n saaie 0-0. Na de 10-6 van e keer, wist RAP zaterdag 5-3 te winnen. Bij rust ston de Texelse voetballers nog 2-1 voor. "rap was een half uur te laat, el RAP per ongeluk naar De was afgereisd Door de extra warming up waren de Texel- Teteen op toeren. Al na vijf mi- n scoorde Theo Franchimon 1 -0 en solo. Even later was de stand alweer gelijk, maar nog vóór rust kwam Texel '94 opnieuw op voor sprong. Uit een voorzet van Paul Bakker schoot Ruud Heuving snoei hard raak: 2-1. In de tweede helft greep RAP het overwicht. Het werd 2-2 doordat in valler-keeper George Eelman zich liet verrassen door een voorzet met veel effect. Kort daarna stond het 3- 2 voor RAP, ondanks protesten we gens hands van een Amsterdamse speler. Hierna liepen de bezoekers uit naar 5-2. Frans Bos bepaalde met een harde punter de eindstand op 5-3 Zaterdag speelt het G-team thuis te gen Argon uit Mijdrecht, aanvang 13.30 uur Omdat het nog te koud is om te zwemmen houden de triathlonners zich bezig met de duatlon of run- bike-run. Een van de eerste wedstrij den van dit seizoen was zaterdag in Leeuwarden. De wedstrijd bestond uit 5 km hardlopen. 20 km fietsen en als afsluiting 2.5 km lopen. In een veld van bijna 150 deelne mers, waaronder verscheidene na tionale toppers verschenen vijf Na D66 willen ook PvdA en VVD de taken toerisme en recreatie in het nieuwe college van b en w laten behartigen door burgemeester W. van Rappard. De partijen stellen dit in reactie op het concept-college programma voor de periode 1998- 2002, dat de coalitiepartners Texels Belang, CDA en GroenLinks hebben opgesteld. In aanloop naar de verkiezingen heeft de VVD herhaaldelijk voor een aparte toerisme-portefeuille gepleit. De libe ralen vinden dat de burgemeester niet alleen een representatieve func tie op dit gebied heeft, maar dat hij zich ook inhoudelijk met toeristische ontwikkelingen zou moeten belasten. De PvdA spreekt van „een super-por tefeuille". „Gezien de lange-termijn- plannmg die daarmee samenhangt en de relatie met veel andere zaken bevelen wij aan om het 'blijvende' van het college, de burgemeester, hier mee te belasten." De VVD spreekt overigens haar te leurstelling uit over de wijze waarop het nieuwe „regeerakkoord" tot stand komt. „Het is teleurstellend dat onze hoofdgedachte -het imago van de raad verbeteren- met is gewaardeerd door alle fracties vanaf het eerste sta dium bij het overleg te betrekken."

Texelsche Courant | 1998 | | pagina 5