Nieuwe huisarts in praktijk dokter Vos Nooit behoefte gevoeld "m bij Nioz weg te gaan" ITEXELSE courant Gehavend Tevoko bijna naar winst FNV presenteert rechtenkaart Schilling opent nieuwe Fonteinsnol TEXELSE ^COURANT Nilsson in Question Plaza Columbarium op begraafplaats 't Amateurtje op herhaling Brokstuk vliegtuig duikt op bij Slufter Wat ik zeggen wou... Texel stiltegebied? Nachttochten in duinpark Jat ik zeggen wou... elastingfraude? Veertig dienstjaren Rommets sr. ^edrijvig/ïé'/ti üngerieshow Petra Brands VRIJDAG 3 APRIL 1998 ■directeur De Leeuw had lovende Het eerste herenteam van Tevoko heeft de laatste thuiswedstrijd niet in winst kunnen omzetten. In een soms bizarre wedstrijd kwamen de Texelse volleyballers tegen de re serves van Simokos in de noodza kelijke vijfde set éen klap te kort voor de winst: 2-3 (16-18). Blessureleed blijft de eilandbewoners achtervolgen. NaMarcoTuntelderen Michel Gomez sloeg het noodlot ook toe bij Koos Doeven. In de tweede set blesseerde hij na een botsing met Jitze Beintema zijn vinger en moest afhaken. Voeg daarbij nog de griep aanvallen die Joost Albers en Ralf van Dorp voor de wedstrijd kregen te verduren. In de eerste set had Tevoko weinig kracht in de aanval, terwijl de Grootebroekers het Texelse blok makkelijk wisten te ontwijken. Op de 7-15 setwinst was weinig af te dingen. Ook de tweede set vertoonde aan vankelijk hetzelfde beeld. De gasten liepen weg naar 4-11op welke stand Doeven zich moest laten vervangen en bij 6-13 leek het over. Walter Oskam serveerde de thuisploeg ech ter via 11-13 weer terug. Omdat beide linkshandigen Ralf van Dorp (buiten kant) en Ben Kenter (midden aanvaller) aanvallend goed doorkwa men, kon Tevoko met veel strijd zelfs de set binnenhalen 15-13. De derde set was identiek aan de tweede. 15-11 In een vreemde vierde set nam Tevoko eerst een 4-0 voorsprong, maar haalde daarna geen enkel punt meer' 4-15 Via het rallypoint-systeem kreeg de vijfde set een spannende ontknoping Bij de veldwissel leek alles nog in Texels voordeel te verlopen, maar de 8-4 voorsprong bleek geen garantie voor winst. Beide teams kregen een matchpoint, Simokos op 13-14, Tevoko was op 16-15 één klap van de zege, maar uiteindelijk bleek de Streker ploeg doortastender. Bij 16- 18 viel het doek na meer dan twee uur volleybal. Programma: 12.30 J Tevoko C - Wieringermeer. 13 30 J Tevoko-VCJ '94 15.00 H Tevoko 2-Polisport 1. 16.30 D Tevoko 2-Vodi 1 TEXELSE T1COllRANT y-v« TuW. ka kan Advertenties: Splnbaan 6 Telefoon 36 26 00 fax 314 111 FNV Bondgenoten heeft een nieuw servicemiddel geïntroduceerd voor leden met een WW- of bijstands uitkering: de rechtenkaart. Zoals de naam al doet vermoeden vertelt de kaart (eigenlijk een klein foldertje) in het kort welke rechten iemand heeft wanneer hij/zi) werkeloos wordt Zo valt te lezen dat „je recht hebt op een uitkering van 70 procent van je laat ste loon als je in vier van de laatste vijfjaar gewerkt hebt of in die periode een WAO-uitkermg kreeg Deze uit kering duurt minimaal een half jaar en ten hoogste vijf jaar De kaart wordt eerst verspreid op Texel en in de kop van Noordholland. Werpt het initiatief vruchten af, dan volgt ook de rest van het land. De eerste kaart werd onlangs door een FNV-delegatie aangeboden aan mi nister Melkert van Sociale Zaken en Werkgelegenheid Hij kreeg de kaart uit handen van de Texelse Renske van IJsseldijk Wie vragen heeft over de rechten kaart of over de FNV in het algemeen, kan ook bij haar terecht, tel. 31 33 97. Wethouder Schilling opent dinsdag 28 april om 12.00 uur de nieuwe Fonteinsnol. Aannemer Meijert Boon bouwde voor ƒ170 000,- een com pleet nieuwe vervanger voor de ver vallen uitkijkpost. B en w vinden de Fonteinsnol een met weg te denken toeristische attractie die bovendien als observatiepost dienst kan doen bij bosbranden in extreem droge zo mers^ CjrfiÊ Z&rt Jxrf t itbtt bjrL. Nieuws: Warmoesstraat 45 Telefoon 36 26 20 fax 323 000 boswachter. De tochten zijn op 5,15 en 30 april. 16 en 29 mei. De kosten voor deelname bedragen ƒ10,- In lichtingen en aanmelding via EcoMare, telefoon 317 741 De ster van de band Nilsson (voor heen Vivid) stijgt als een komeet. Elastic Baby was regelmatig te horen op Radio 3, ze speelden in Paradiso en op het Noorderslag Festival en hebben een uitnodiging voor Vara's 2 meter-sessies op zak Eind maart verscheen hun CD. Hun Texelse af komst zijn ze echter met vergeten Zaterdagavond treden ze op in Question Plaza, aanvang 23 30 uur. Entree 7.50. Ook de R.K begraafplaats aan de Keesomlaan in Den Burg biedt nu de mogelijkheid om urnen met as van gecremeerde overledenen op pas sende wijze bij te zetten. Het is een eenvoudig bouwsel, bestaande uit 15 zeskantige cellen van sierbeton. die in drie lagen op elkaar zijn ge metseld In elke cel is plaats voor twee urnen. Die komen niet in het zicht want de cel wordt afgesloten met een plaat waarop de gedenk- tekst en eventueel een foto staat. Door het bijplaatsen van cellen is uit breiding van het columbarium op simpele wijze mogelijk Als voor beeld diende het columbarium dat op de algemene begraafplaats aan de Jan Verfailleweg in Den Helder staat. Tot dusver werden urnen op de r.k. begraafplaats bijgezet in bestaande familiegraven. Er bleek echter be hoefte te zijn aan een echt columbarium De afgelopen dagen werd dit door de begraafplaats beheerders eigenhandig gebouwd (Foto Harry M Graaf) king voor een heel huis Rommets mocht er in, mits hij meteen de bedrijfsbeschermmg en -beveiliging voor zijn reienmg zou nemen in het nieuwe gebouw. „Je kunt dus inder daad wel zegen dat het Nioz een grote invloed om mijn leven heeft gehad." Misselijk Zorg voor de veiligheid van het per soneel was Rommets al met vreemd Al in '62 kreeg hij die taak, nadat de toenmalige bedrijfsleider in de gaten kreeg dat hij daar kaas van had ge geten „Via herhalingsoefeningen voor het leger kwam ik bij het korps mobiele kolonne. Daar leer je al veel over dat soort aangelegenheden." Na zijn promotie tot analist werkte Rommets als wetenschappelijk direc tie assistent veel samen met de toen malige directeur Postma „We deden samen onderzoek. Hij had weinig tijd, dus deed ik het meeste veldwerk, waarna we samen publiceerden Een nieuwe directie betekende een ommezwaai. „Die richtte zich op an dere zaken dan ik was gewend." Rommets wachtte met tot zijn functie overbodig zou zijn geworden. Hij bood aan als stafmedewerker arbo en milieuzaken aan de slag te gaan, wegens zijn grote ervaring met het werken met gevaarlijke stoffen en gassen Dat kwam als geroepen, want de verouderde hinderwet vergunning moest worden omgezet in een vergunning volgens de wet mi lieubeheer „Daar zitten de nodige verplichtigen aan vast en daar heb ik het flink druk mee. Ja, het onderzoekswerk is daarmee verleden tijd Erg? Och, laat een ander nu maar eens flink misselijk worden. Want een beetje zeeziek is iedereen in het be gin van een reis. En ik verkoker hier niet hoor We verzorgen cursussen voor studenten en onderzoekers in opleiding, dus ik zit niet opgesloten in een kantoortje." Door zijn nieuwe functie bleef Rommets overeind in de reorga- nisatiestormen die het instituut trof fen Hoe lang denkt hij nog door te gaan' Hij kijkt peinzend „Ik sta met te popelen om weg te gaan. Er kom een regeling aan waardoor het moge lijk wordt om een dag minder te wer ken, Dat lijkt me wel wat Maar hele maal stoppen? Neuh. voorlopig nog maar niet." met T-shirts, damesnachtgoed en lin gerie Het sortiment wordt in alle soor ten en maten geshowd door de mo dellen Het schoeisel voor de show wordt beschikbaar gesteld door Hoogerheide, het decor wordt ver sierd met medewerking van Kees de Waal. Brands, die samenwerkt met Martme Plaatsman, koestert plannen voor een soort groothandel, zodat ze over een groter en breder assortiment kan beschikken Plannen voor een winkel heeft ze met. De entree is maandag 12,50 (kinderen tot 12 jaar ƒ5) en vrijdag ƒ15,- In de pauze's kunnen eventueel afspraken worden gemaakt of bestellingen worden door gegeven Toneelvereniging 't Amateurtje voert zaterdag 11 april nogmaals „De on betaalbare loodgieter" op. Het stuk, geschreven door Hans van Wijngaar den, is te zien in theater De Kieken dief op vakantiecentrum De Krim. De aanvang is 20.00 uur. Toegangsprijs volwassenen ƒ12,50. kinderen tot 12 jaar f5,- Kaarten aan de zaal of be- stellen via tel. 315 277 of 390 111 Gelein Jansen sloeg als juttergids én beheerder van het luchtvaartmuseum deze week twee vliegen in één klap. Bij de monding van de Slufter trof hij een brokstuk aan van een vliegtuig dat uit de Tweede Wereldoorlog af komstig moet zijn. Waarschijnlijk heeft het al die jaren onder het zand gezeten en is het nu aan de opper- Bnttcn vzn lerenBuntn •cuni»<»-rJcli|VJr;iJ vjn dc rrja.be Om de stilte op ons mooie eiland te garanderen, stelt apotheker Wijnand het volgende gratis voor alle inwo ners van Texel ter beschikking: wat jes om in uw oren te stoppen. Verder wordt eenieder verzocht één of twee meeuwen te vangen en hun snavels dicht te knopen met speciaal daar voor gemaakte steriele reepjes gaas. Wordt het gelukkig wat stiller Watte? Nee, watjes! Willem A. De Vries, De Koog. Het duinpark bij EcoMare is een be sloten gebied dat 's nachts niet toe gankelijk is Er is echter in het don ker veel te beleven. Daarom houdt Staatsbosbeheer dit voorjaar enkele nachttochten onder leiding van een vlakte gekomen. Jansen bond het aluminium van 1,5 a 2 meter lang aan z'n fiets en reed ermee naar de Texelse Courant. Vliegtuigkenner Jan Tinus Vlaming wist te vertellen dat het bevestigingspunten voor droppings bevatte. Van welk type toestel het afkomstig is en wanneer het veronge lukt zou zijn, was niet te achterhalen. Het brokstuk wordt tentoongesteld in het Luchtvaartmuseum, dat in het paasweekend weer open gaat. (Foio Pip Barnard) De in Wijchen (bij Nijmegen) opge groeide Lard Piasmans studeerde medicijnen in Nijmegen en deed zijn huisartsopleiding in Maastricht. Hij deed daarbij ervaring op in het zuiden des lands. Sinds oktober '95 is Pias mans, getrouwd en vader van een zoon, verbonden aan het Verpleeg huis Texel. Tot februari werkte hij ook drie dagen per week in het verpleeg huis in Den Helder, maar door de uit breiding van zijn werkzaamheden op Texel heeft hij die baan opgezegd. Ie uitspraak van de rechtbank in tiaar op 2 april j I wil de 33-jarige d B., wonende te Den Burg, een ttie kwijt in de Texelse Courant, il bij deze de heren A W en R.V. dus niet andere namen die op el cirkuleren), woonachtig in het rden des eilands, „hartelijk dan- voor alle leugens die zij beide mijn adres hebben geplaatst lens vermeende belastingfraude. deze leugens ben ik op 8 okto- 1996 van bed gelicht en vijf uur ervraagd door de FIOD. Daarna ik rnij vijf keer moeten verdedigen i de rechtbank om mijn onschuld Ie tonen. Al die tijd heb ik niet maal getwijfeld over de afloop van e zaak. Toch zet het je te denken S het mogelijk is dat de belasting- Hist/FIOD zich zo in het ootje laat ®ien door twee duistere, jaloerse, Bundig in het parachutespringen, "fllende heren. Texel, u bent ge schuwd voor deze personen! Martin van den Brakel, Den Burg. tal al in twee weken bereikt." Bevallingen Juist deze variatie maakt het werken in een plattelandsgemeente als Texel aantrekkelijk, vinden beide huisart sen Eén taak houdt Vos echter voor zichzelf: het verrichten van bevallin gen „Anders wordt het aantal te klein om de ervaring op peil te houden. Ook is het lastig omdat Lard ook zijn werk bij het Verpleeghuis heeft. En inderdaad ik doe 't graag. Het maakt het werk van een huisarts op Texel leuk. Een met te onderschatten reden om je hier te vestigen." Voor beval lingen zal Vos wel buiten zijn werktij den bereikbaar zijn. Méér consulten Vos benadrukt dat hij geen plannen heeft om weg te gaan. „Het staat vast dat ik blijf als huisarts, schrijf dat maar op. Ik vind het hier veel te mooi. Het bevalt op Texel fantastisch.' Wel heeft hij te maken met een toe nemende zorgconsumptie. „Het aan tal consulten per patient is de afgelo pen tien jaar flink gestegen Dat is een landelijke trend, waarmee we op Lard Piasmans houdt vier dagdelen per week spreekuur in de praktijk van Willem Vos. tFoto Frans Hopman it Nioz, dat ben ik", zegt hij si serieus. Om half tien had p Rommets sr. woensdag op H werk door dat het de directie was ontgaan dat hij veertig kin dienst was van het instituut, jn collega kwam me de hand ludden en er gebeurden iets te il toevallige dingetjes." Het im voor hem dus niet helemaal verrassing dat hij in de kantine t voren werd geroepen door icteur Jan de Leeuw voor de iruikelijke envelop met inhoud, gende week volgt een feeste- receptie. Ikunt je afvragen of veertig dienst- n bij hetzelfde bedrijf eigenlijk wel felicitatie waard zijn. Het kan ook gebrek aan initiatief worden t dat ik ben blijven zitten." De ogen van Rommets. die op de dag dat deze krant verschijnt 61 wordt, glimmen Een droog gevoel voor hu mor is kenmerkend voor hem Hij heeft nooit de behoefte gevoeld het instituut te verlaten. „Ik heb althans nog nooit een sollicitatiebrief geschre ven aan een ander bedrijf." Als twintigjarige leerling-analist be gon hij bij het toen nog in Den Helder gevestigde „zoologisch station" De geboren en getogen „kraai" keerde daarmee terug op het nest na een korte periode bij Philips in Eindhoven „Daar hadden ze een bedrijfsschool, waar ze me in korte tijd klaarstoom den tot analist.' Militaire dienst, toen nog 21 maanden lang, rukten hem weg uit Eindhoven. Erna hoorde hij van de vacature bij de Nioz-voorloper „Bij Philips verdween je om acht uur 's ochtends naar vier-hoog om er pas om vijf uur weer uit te komen. Maar voor zeeonderzoek moet je ook nog wel eens naar buiten Je werkt wisse lende tijden. Nee, dat trok me duide lijk meer." Huwelijk Herinneringen komen boven In '64 werd al een expeditie op de oceaan ondernomen aan boord van het marineschip Snellius. „Dat was wat anders dan tochtjes in de omgeving met een klein scheepie We gingen onder andere naar Curacao, waar een dochterinstituut zat. En op de Bahama's ging het gyrokompas ka pot, zodat we er een week moesten blijven Erg he In 1966 wilde Rommets graag in het huwelijk treden met zijn Nel Maar dat was een probleem in heel Den Hel der was geen huis te krijgen In die tijd was dat onlosmakelijk met elkaar verbonden. Het Nioz bood uitkomst op de Dageraad op Texel waren zes huizen. Een was voor de bouw- opzichter, want er werd een nieuw instituut op de zuidpunt van het eiland neergezet De man was echter vrijge zel en kwam daardoor niet in aanmer- jdermode voor kinderen tot lin- irie is te zien op de modeshow ft Petra Brands maandagmiddag i vrijdagavond 17 april houdt pe Lindeboom. De eerste show fcint om 14.00 uur, de tweede om DO uur. Vrijdagavond worden k zogenaamde strings geshowd. |ra Brands startte in 1996 met lin- -en ondermodeparty's bij men- I thuis. Op deze wijze netwerk- vketmg) showt en verkoopt ze lerondergoedsetjes. herenboxers (Foto Tessa van Daaton) De 32-jarige huisarts Lard Pias mans is de praktijk van dokter Vos in Den Burg komen versterken. Piasmans is voor vier dagdelen per week In dienst. Daarnaast blijft hij werkzaam als arts in het Verpleeg huis Texel. Beide huisartsen zijn geen samen werkingsverband (associatie) aange gaan Willem Vos „Mijn voorkeur gaat uit naar een solopraktijk Lard vervangt mij een bepaald aantal uur per week Als hij werkt, ben ik er niet. We delen dus samen één baan Beiden hebben al enige tijd aan de situatie kunnen wennen. Piasmans nam sinds 1 januari vorig jaar weke lijks twee dagdelen voorzi|n rekening. Dat beviel van beide kanten goed en ook de patiënten toonden zich tevre den Reden om er een vastere vorm aan te geven en het aantal dagdelen te verdubbelen Dat heeft ook te ma ken met de wens Vos om een nor maal aantal uren te draaien. Onlangs zijn de patiënten per brief geïnfor meerd. Texel ook te maken hebben Toen ik tien jaar geleden in Oosterend werkte, kwamen de mensen alleen op spreekuur als ze ziek waren. Nu ko men ze steeds vaker om advies." Piasmans vult dat aan: „In de stad komt men met heel andere vragen dan hier En voor EHBO gaan ze naar het ziekenhuis. Tijdens mijn opleiding heb ik in twee laar maar drie wond jes gehecht, op Texel had ik dat aan- Brands

Texelsche Courant | 1998 | | pagina 7