)e Koog de baas is Strend in derby Turner Van der Vis geplaatst voor NK Rommelige remise Texel en Flamingo's [ampioenen Tevoko: rondrit en lingerie Goede prestaties bij 3/vemkampioenschappen TEXELSE^ CoURANT Massale strijd scholieren om voetbaltitels Zaalvoetbalprogramma Smash verovert kampioenschap Voetbaluitslagen Voetbalprogramma Geslaagd voor machineschrijven Opleiding jachthonden DINSDAG 7 APRIL 1998 innaars De Koog-speler Peter Brons in duel verwikkeld met zijn Oosterender opponent. (Foto Gerard Timmerman) nog op zoek is naar een vaste bege leider, verloor dit seizoen slechts éénmaal. Ook de A-jeugd stevende makkelijk op de titel af. De ongeveer 16-jarige junioren wonnen bijna alle wedstrij den met de maximale cijfers van 3-0 Zaterdag vormde een uitzondering op de regel, want tegen VCJ'94 uit Julianadorp ging de eerste set verlo ren. Tevoko herstelde zich snel dankzij goed teamspel bleven ze de lange tegenstanders met 3-1 de baas. De zege was ook een beetje te danken aan de jeugdige mascotte" Gijs van de Kamer, die aan de zijde van zijn vader en Tevoko-coach Willem dit seizoen bij alle wedstrij den present was Het kampioen steam bestaat uit Fausto Albers. Jeroen Berndsen, Maarten Dogger, Eveline van de Kamer, Suzanne Stiggelbout, Hans Wim Tinholt, Floortje Janssen en Maroes Albers De twee laatstgenoemde speelsters droegen ook een steentje bij aan het succes van dames 2, waarbij ze af en toe invielen Coach Hetty Westerink moest soms zichzelf op stellen, want met slechts zeven da mes beschikte het team over een smalle selectie. Toch bleek dat ruim voldoende voor het kampioenschap. Alleen de eerste ontmoeting met concurrent Ardea ging met 3-2 verlo ren. Tevoko won de return met 3-0 en wist uiteindelijk vier punten voor sprong te nemen. Volgend seizoen krijgen ze het een stuk zwaarder. In de nieuw te vormen regioklasse moeten de Texelse dames het opne men tegen teams die nu nog in de derde divisie uitkomen. derde Het kampioenschap werd ge organiseerd door Zwem- en Polo club TX'71. Jongens en meisjes onder de 7 jaar. 1. Ricardo de Wil en 1 Kimv Egmond Jongens en meisjes onder de 9 jaar. 1 Michael Noor- lande 2. Simon v/d Zee, 3 Maikel Pool en 1 Linda Trap, 2 Kelly Lexmond. 3 Marilyn Brou wer Jongens en meisjes onder de 11 jaar 1 Wouter Kuip, 2 Menno Kiewiet, 3. Ruben Ver- kaart en 1 Nma Willemse, 2. Marijke Blok 3. Anne v Egmond Jongens en meisjes onder de 13 jaar 1 Marlijn Kooiman, 2 Pieter Jan Eelman, 3. Robert Zijm en 1 Simone Jamka de Wit, 2 Monique de Jong Jongens en meisjes onder de 15 jaar 1 Leandro v Karsen, 2 Mark Roeper, 3. Wouter Dogger en 1 Britta Fokker, 2 Dominique Kooiman. 3 Karin Zwaneveld Meisjes onder de 17 |aar: 1 Elise Dijkshoorn 2 Jolanda Ellen Heren 1 Coen Zoon, 2. Edwin Zwaneveld Jongens en meisjes 400 m. 1 Mark Roeper, 2 Wouter Dogger, 3 Wouter Kuip en 1 Nma Willemse. 2 Bntta Fokker, 3. Simone de Wit JongensUieren 1500 m 1 Mark Roeper. 2. Piet Kmgma, 3 Erik Bakker Meisjes\dames 1500 m 1 Ingnd v Lubek, 2 Tessel Roeper 3 Natascha v\d Vis. Het als derde geklasseerde Texel'94 heeft zondag niet kun nen winnen van het onderaan- staande Flamingo's. Na een rom melig duel werd het in de Boekelermeer (bij Alkmaar) 1-1. Ondanks dit teleurstellende resul taat maken de Texelaars nog steeds kans op een plaatsje in de nacompetitie. Na reeds twee keer te zijn afgelast kon de wedstrijd tegen Flamingo's zondag eindelijk doorgang vinden. Van te voren mocht worden ver wacht dat de thuisploeg er alles aan zou doen om tegen Texel'94. waar Erik-Sander Buitenweg zijn rentree maakte, voor een stuntje te zorgen. Al in de tweede minuut leken de gastheren goed op weg, toen één van de aanvallers een niet te missen kans kreeg na een misverstand in de defensie van de Texelaars. Voor open doel werd de bal echter naast geschoten Ook daarna hield' Flamingo's de druk flink op de ketel. Simon Brand c.s moesten alle zeilen bijzetten om de lange ballen van de tegenstander te onderscheppen Na een minuut of tien leken ze zich iets te ontworste len aan de druk, maar Franco de Gennaro zette de thuisploeg toch op voorsprong. Aanvallend brachten de Texelaars er weinig van terecht. Het veldspel was weliswaar redelijk, maar door een gebrek aan stootkracht kon niet worden gescoord. Ook vrije trappen en hoekschoppen leverden mets op In de 35ste minuut zorgde de nog niet geschorste Paul van Exel met een individuele actie voor het meeste gevaar tot dan toe. Hij bracht Buitenweg in stelling, maar diens schot werd door de keeper van Flamingo's onschadelijk ge maakt. Na rust ging Texel voortvarender te werk. Lange tijd hielden de Alkmaarders het hoofd koel, maar in de 62ste minuut konden de belagers van Van Exel niets anders doen dan hem vloeren in het strafschop gebied. De toegekende penalty werd door Buitenweg knap inge schoten In de resterende speeltijd kregen beide teams kansen. De voorhoe des bleken echter machteloos Ver meldenswaard is nog de rode kaart Op de velden van Texel'94 wordt woensdag gestreden om het school- voetbalkampioenschap 1998. In vijf poules zullen maar liefst 122 wed strijden worden gespeeld, bijna der tig méér dan vorig jaar. De grotere basisscholen spelen bij zowel de jongens als de meisjes om het kam pioenschap van Texel. De winnaars mogen woensdag 13 mei in Heerhugowaard meedoen aan de Noordhollandse titelstrijd. Het eerste fluitsignaal aan de Haffelderweg klinkt om 13.15 uur, vlak voor 18 00 uur zal het toernooi zijn afgelopen wegens commentaar op de leiding voor Jos van Veelen, coach van Flamingo's. Hij werd verwezen naar een plek achter de omheining Komend weekend is Texel'94 vrij. Daarna volgt een uitwedstrijd tegen VZV. In de laatste ronde komt Foresters op bezoek. Woensdag 8 april 18.30 Mantje 2-Texel'94 3 19.25 Rab bouw.2-Texel'94 2 Donderdag 9 april 18.30 Jelleboog 3-Texel'94 8 19.20 Texel'94 7-Texel'94 6 20.15 Klif 4-Oosterend 2 21.05 ZDH 2-Texel'94 9 22.00 Klif 3-Rab bouwm 1 Vrijdag 10 maart 16 45 Texel'94 C2-De Koog C1 17.30 Oosterend C1-Casino C1 18.15 Casino 2-Knm 3 19.05 Klif 1-Jelleboog 2 20.00 Klif 2-Jelleboog 1 20.50 Casino 1-Mantje 1 21 45 Koog 1-Krim 1 22.35 Cinema Texel-Oosterend 1 Het eerste damesteam van Smash '68 is kampioen geworden van de derde klasse. De volleybalsters moeten op 11 april nog één wed strijd spelen, maar zijn onbereik baar voor de concurrentie gewor den. Na jaren in de tweede klasse te heb ben gespeeld kwam Smash in 1996 dankzij een opwaardering en herin deling door de Nevobo in de derde klasse terecht Door goed spel ein digde het team vorig jaar al als tweede, maar wist de promotie wedstrijden niet te winnen. Dit jaar heeft het team overtuigend bewezen dat het in de tweede klasse thuis hoort. De dames sloten alle wedstrij den winnend af en kregen de hele competitie maar twee punten tegen. Zaterdag ontvingen zij de kampioensbeker uit handen van een Nevobo-bestuurder in de Burg De Koninghal. Na jarenlange terugloop van leden zit sinds vorig jaar weer groei in het aantal volleyballers in Oosterend. Zelfs beschikt Smash nu over een enthousiast jeugdteam Na één jaar training wil dit team komend seizoen competitie spelen Gezien het aan wezige talent en de inzet van deze jongens en meisjes verwacht het Smash-bestuur dat zij zich prima zullen handhaven Zaterdag turnde voornamelijk de jeugd van de mveau's 3C tot en met 7. De strijd ging tussen verenigingen KDO uit Hellevoetssluis en TV Dynamika uit Ede. In de klasse 6A gingen de medailles naar de turners van ACTV uit Capelle aan de IJssel. De rest behoorde niet tot de eerste vier per categorie en kwam dus niet in aanmerking voor doorstroming. De nummers vijf tot en met tien krij gen in de play offs een nieuwe kans Ondanks een tegenvallende rek- oefenmg plaatste Malik Kariebo zich in niveau 6B dankzij een fantas tische sprong. Met 47,90 punten werd hij vijfde. In niveau 4C eindigde Boy van der Vis dankzij een goede sprong met 43,95 punten als Ti/dens de plaatsingswedstrijden voor het NK wekten de verrichtingen van Rutus Routh in de hoogste klasse ontzag. (Foto March Herften) tweede Jongere broer Joey werd met één punt verschil vijfde en plaatste zich als eerste voor de play offs. In de laatste wedstrijd haalde Pieter Daalder in niveau 2C met 38 punten een achttiende plaats. Boy van der Vis in Sporthal Ons Genoegen in actie op de brug. Zaterdag 4 april Texel'94 C1-SRCC1 9-0 Schagen C2-Texel'94 C2 afg Texel'94 C3-ZAP C3 afg. ZDH/SVC C1-Wieringerw C1 7-2 WGW D2-Texel'94 D2 0-7 Texel'94 E1-Helder E1 4-3 De Koog C1-Dirkshorn C1 2-4 Texelse Pupillen competitie Ajax-Juventus 1-7 De Koog F1-ZDH F1 2-0 Real Madrid-AC Milan 0-1 Oosterend F1-Barcelona 4-9 SVC-Oosterend F2 11-1 De Koog E1-Texel'94 E4 2-3 Texel'94 D3-Oosterend E1 1-8 Texel'94 E2-Texel'94 E3 9-3 Texel'94 E5-SVC E1 2-4 De Koog D1 -Oosterend D1 2-1 SVCD1-ZDHD1 0-16 Watervogels-ZDH De Koog 1 -Oosterend 1 Flamingo's 2-Texel'94 2 Helder 3-Texel'94 3 Texel'94 4-Wmkel 4 WGW A2-Texel'94 A1 Geelzwart B1-Texel'94 B1 Dames: Texel '94-VVS '46 Recreatievoetbal De Koog-Oosterend 1 Zaterdag 11 april Dames Dmdua - Texel'94 14.30 u. G-voetbal Texel'94-Argon Zondag 5 april Flamingo's-Texel'94 niet gespeeld 1-1 Texelse Pupillen competitie De Koog F1-Juventus 10.00 u. ZDH-Ajax 10.00 u. AC Milan-Oosterend F1 10 00u. Real Madrid-SVC 10.00 u. Oosterend F2-Barcelona 10.00 u. De Koog E1-Oosterend E1 11.00 u. ZDH E1 -Texel'94 D3 1100u. Texel'94 E4-Texel'94 E2 11.00 u. Texel'94 E3-Texel'94 E5 11 00 u. Oosterend D1-SVC D1 12.00 u. ZDH D1 -Texel'94 D2 12.00 u De Koog D1 en SVC E1 vrij Zondag 12 april Recreatievoetbal SV Texel-Oosterend 1 10.30 u. Oosterend 2-ZDH 10.30 u De Koog-Tex. Boys 10 30 u. van het Texelse zwemkampioenschap poseren In Calluna. Elf Texelaars zijn bij het instituut Typetex in Den Burg geslaagd voor het diploma machineschrijven. Zij werden opgeleid volgens de normen van de VSLM. De geslaagden zijn. Leon Schoorl, Mart Riegman, Hendrik Arendsman, Jort Hammer, Marieke Duineveld, Carolien Duine- veld, Karin Kooger, Eva van der Vis, Bart van der Star, Diewertje Ran en (Foto Gornrd Timmorman) ggrj BOOPI derby De Koog tegen Ooster- is zondag in een sportieve ir geéindigd in een 6-2 over ling voor de badplaats. SVO- ner Bep Vonk moest het stel- i zonder vijf basisspelers. De rwinning door ploeg van rie Plaatsman is met het oog je nacompetitie tegen ZDH en ervogels goed voor het zelf- rouwen. meer dan de eer stond er zon- niet op het spel. De Strenders ben zich neergelegd bij hun po- in de onderste regionen, terwijl hoog geklasseerde De Koog al zeker wist van de nacompe- nuisploeg kwam met de wind in ne ig na vijf minuten op voorsprong ^izij Danny Borgo. Oosterend de op en kwam na enkele ge- e kansen via de vijftienjarige itian de Vries op gelijke hoogte. Het duurde enige tijd alvorens De Koog de goede richting te pakken kreeg. Maurice de Groot schoot zijn ploeg van afstand naar 2-1. De derde treffer was voor Kees van Beek, die een corner van Rob van der Stap voor het intikken had. Ver dienstelijker was zijn tweede treffer, toen hij van grote afstand doel trof. Wat ongelukkig dook SVO-keeper Pieter Daalder onder een diepte pass door. waardoor Danny Borgo zonder veel moeite nummer vijf kon intikken. Oosterend verkleinde de achterstand na een foutje bij De Koog achterin, waardoor De Vries zijn tweede treffer aantekende Beducht voor een offensief van Oosterend, bleef De Koog na rust op z'n hoede. Toen de druk uitbleef bracht de thuisploeg de wedstrijd rus tig maar geconcentreerd tot een re delijke einde Enige wapenfeit was de zesde goal voor De Koog, een ver dienste van Maurice de Groot De Texelse turner Boy van der Vis heeft zich zaterdag tijdens de plaatsingswedstrijden turnen voor heren in Ons Genoegen ge kwalificeerd voor het Nederlands Kampioenschap. Zijn broer Joey en Malik Kariebo krijgen dankzij hun goede prestaties kans zich via de play off-wedstrijden de kwalificeren. Pieter Daalder kan zich revancheren tijdens de vol gende plaatsingswedstrijden. De jubilerende Gymvereniging Texel had zaterdag en zondag de eer in samenwerking met de KNGB de eerste van de drie grote plaatsings wedstrijden te organiseren Turners uit de regio's Noord-Holland. Zuid- Holland, Zuidwest Nederland, Bra bant en Limburg waren van de partij Vooral de oefeningen door turners van de hogere mveau's wekten ont zag, met name bij de jeugdige turners Het kampioensteam van Smash '68. Staand v.l.n.r. Cynthia Winkelman (Irainsler/coach). Simone Dros, Yolanda Venneker. Ineke Witte, Cocky Koning en Angela Daalder Voor grond: Margo Wierlnga, Fia Joustra en Miep Speets. Na het succes van afgelopen sei zoen zal de KNJV afdeling Texel ook dit jaar een cursus .zelfopleiding jachthonden" organiseren. De cur sus start op 20 april en bestaat uit ongeveer 15 wekelijkse lessen. Geïnteresseerden kunnen terecht bij Hans van der Slikke, tel. 317 635 of Marcel Tielemans, tel, 317 643. lleybalvereniging Tevoko hui zaterdag drie kampioen- lams. Nadat de A- en C-jeugd (vrolijke rondrit door Den Burg Klden gemaakt, kreeg dames 2 „onthullend" verrassings- jst aangeboden. Eerst gingen speelsters in badjas naar de una van Calluna, later werden I tijdens een maaltijd in De jdeboom door een kwartet o-heren getrakteerd op een |use lingerieshow. de acht C-junioren die zaterdag het kampioenschap binnenhaalden, waren er maar liefst vijf dit seizoen voor het eerst van de partij. De de butanten (Margit Boer, Patricia Hoogewoning, Jeroen Schouwstra, Gerrit van Straten en Laura Wolf) deden het prima. Samen met de al wat meer ervaren Imme Bakker, Marianne Hin en Anneke Hoogen- raad vormden ze een hecht team. ,,Ze spelen keurig in drieën en pro beren hun aanval af te ronden met een smash. Ook wordt er al goed bovenhands gespeeld", vertelt train- ster Connie Joling Het team, dat o-junioren vieren feest bij de platte wagen, waarmee ze een ereronde door Den ^maakten. (Foto March Hot/ncn) geleverd tussen Nina Willemse en Britta Fokker. Willemse, die steeds iets achter Fokker lag, versnelde in de laatste 25 meter en wist met handbreedte te winnen. Eeuwige tweede Edwin Zwaneveld, was op ponent Coen Zoon in de categorie heren 17 jaar op de vijftig meter vlinderslag te snel af Zoon eindigde in het algemeen klassement wel als eerste. Ingrid van Lubek dook bij de 1500 meter onder de twintig minu ten. Daarmee liet ze met alleen de dames achter zich, maar ook alle heren Bij de zwemsters onder de negen jaar troefde Linda Trap Kelly Lexmond af Wouter Kuip, winnaar bij de jongens tot elf jaar, eindigde op de 400 meter verrassend als mmer Mark Roeper leverde agavond tijdens de Texelse pioenschappen in Calluna prestatie van formaat. Nadat Ie 400 meter had gewonnen, de de jeugdzwemmer op de meter senior Piet Kingma af. lerkelijke prestaties waren er voor Nina Willemse, Coen i, Ingrid van Lubek en Linda [zien van de 400 en de 1500 ir, overtuigde Mark Roeper ook is de korte afstanden in zijn jdsklasse (jongens onder de 15 Alleen Leandro van Karsen sneller. Bij de 400 meter voor jes werd een spannende strijd

Texelsche Courant | 1998 | | pagina 5