l 'romotie lonkt roor Hoornders Texel'94 verzekerd van herkansing ppermachtige Beers wint menbokaal De Koog weinig slagvaardig .TEXELSE pCOURANT' ind obstakel in tweede tijdrit Jonge wielrenners sterk in Schagen Texelaars lopen marathon R'dam Sportvissers niet bang voor een bui Zaalvoetbalprogramma Ruim verlies Mareis (H) Voltigegroep turnt sterk Programma wedstrijden Deuce Voetbalprogramma Voetbaluitslagen Basketbaltitel dames Mareis DINSDAG 21 APRIL 1998 [het behalen van de dagprijs in jnale heeft menner Piet Beers ezen dat het winnen van de de Graaf-bokaal geen toe treffer is. Hij stond in het jenklassement al flink voor op est en onderstreepte zondag hegemonie. Leek het in de van de week ondoenlijk om paard en wagen het gras st de manege te betreden, Jag lieten de weergoden zich hun goede kant zien, zodat er uiterst aangename omstan- eden de finale kon worden werkt. Titelverdedigster eke Bakker ontbrak wegens name aan een voltigewed- j aan de overkant. ompetitie om de Jaap de Graaf- ial bestaat uit vijf voorronden die ibmnenbak van manege Aken- verreden zijn én de finale- strijd die traditiegetrouw op het reld naast de manege uitge- J wordt chtends reden alle deelnemers ressuurproef Jury dhr. Valkema irdeelde de menners op de ge- (i figuren en tempowisselingen mige paarden waren buiten dui- I frisser dan dat ze normaal ge ien in de binnenmanege zi|n. itte hek|es rondom de dres- aan zorgden soms voor schrik- Ses. iiddags werd de vaardigheids- verreden. Elke deelnemer il een parcoursje, o.a. voorzien [een schaapskooi, foutloos bin nen de tijd afleggen. Doordat buiten het terrein groter is. konden er ver geleken met de binnenbak meer poortjes opgesteld worden Mis schien dat daardoor slechts drie menners foutloos wisten te blijven en mochten starten in de barrage. Dat is altijd een leuk schouwspel het gaat erom foutloos te blijven in de snelste tijd. Het telt niet mee in de gewone competitie, maar alleen voor de speciale barrageprijs. Van dit drietal wist alleen Piet Beers ook de barrage foutloos af te ronden en hiermee tien punten te vergaren voor het klassement om de barrage- prijs. Vera, Tessa en Ellen Blom, de klein dochters van Jaap de Graaf naar wie de competitie is vernoemd, reik ten de prijzen uit. Piet Beers met z'n vos Ferdinand reed de beste dressuurproef van de dag en door een foutloze vaardigheid leverde dat de eerste prijs op. Frits Witte met z'n Fries Jelmer gooide er één balletje af in de vaardigheid, reed een goede dressuurproef en werd tweede. Zo wel Marit Visser - de Leeuw met Cendo als Frank van Lare met Avant Coureur bleven foutloos in de kegeltjesproef, beiden scoorden ze evenveel in de dressuur, en deelden dus de derde plaats. Vijfde werd Carla van Wijngaarden met Ferdinand Piet Beers eindigde bovenaan in het klassement om de barrageprijs Frits Witte, Marieke Bakker met de Fjord Jesper en Kees Timmer met Avant Coureur werden tweede, derde en Jongste deelnemer Lisanne de Leeuw uit Den Hoorn werd door pech achtervolgd. Haar eigen Shetlander werd door de jury uit de wedstrijd gehaald, omdat hij onregelmatig draafde Ze mocht overrijden met het paard van Willem Goënga, dat een behoorlijk eind groter is dan wat ze normaal voor haar wagen heeft... ,Foto M»k jwmmk) [arde noordoosten wind maakte (weede tijdrit van Wielerver- Ig Texel vrijdagavond tot een tare kluif voor de deelnemers. De Tegen de klok, over 16 km rond [voormalige PEN-centrale bij Isctiild. werd bij de heren ge len door Jordy Vinke. Als enige Tde hij het parcours af met een jddelde van boven de 40 km/u. lijn tqd van 23 50 had Vinke 59 tellen voorsprong op nummer twee Jan Zijm Robert Jan Appel werd derde in 26.03, Jan Dankers vierde in 26 04 en Otto Goènga vijfde in 26.16. De verrassende winnaar van de eerste tijdrit, Ivo Witte, startte met wegens een wedstrijd op zondag. Natascha van der Vis was de snelste dame (27.42), voor Colinda Brouwer (29.02), Bettina Löscher (30.06), Kim Kooger (32.09) en Marijke Stark (33.38). Bij de jeugd was er eén deelnemer: Jasper Buis, die over 8 km 18.13 liet noteren. In totaal ver schenen 27 fietsers aan de start. vierde. Ook de dressuurprijs werd door Beers in de wacht gesleept. Tweede in dit klassement werd Frits Witte. Marieke Bakker handhaafde zelfs met twee wedstrijden minder de derde plaats In het eindklasse ment eindigde Piet Beers overtui gend op de eerste plaats. Tweede werd Frits Witte, derde Marit Visser - de Leeuw Carlo Witte eindigde op de vierde plaats, Kees Timmer werd vijfde. Opvallend is dat de eerste vier plaatsen in het eindklassement ingenomen werden door bestuursle den van de menvereniging. Texelse wielrenners lieten zich zon dag van de goede kant zien tijdens de sterk bezette Ronde van Schagen Vooral de jongeren deden van zich spreken. Op het ruim twee kilometer lange stratenparcours maakte de 17-jarige Ricardo de direct in het eerste duel van de mpetitie heeft ZDH laten zien ek te hebben in promotie naar 'vende klasse. Net als eerder lizoen hadden de gasten uit oog weinig in te brengen in ioorn, zij het dat de overwin- [4-1) wel wat erg ruim uitviel, de Kogers zich zondag voor publiek niet laten afslachten Watervogels, heeft ZDH over weken in Den Helder genoeg en gelijkspel om feest te mo- 'ieren. it door vele toeschouwers om- de veld aan de Witteweg kon- eide teams in hun vrijwel sterk- stelling beginnen Bij De Koog en de afwezigheid van de im- rijdvaardige Nico Schot, die zijn wedstrijd van een lange schor- itzat, zich pijnlijk voelen openingsfase was daar nog van te merken De strijd ging >p. waarbij opviel dat zenuwen este acteurs parten speelden laagde er als eerste in die van if te schudden en kreeg een tleine kansjes om het eerste int te maken. Bas van Elk, de van De Koog, had er echter iet zicht op. et binnen het half uur slaagde och, toen Bart Oosterhof - een minuien daarvoor ingevallen de geblesseerde Bernard J'g - een fraaie voorzet gaf op Regtop. De Helderse midden- nam de bal knap aan en e bekwaam af 1-0. Routinier a nam De Koog het initiatief 3nder leiding van vrije verdedi- ins Polderman en routinier Rob er Stap werd de slag op het nveld gewonnen Totdoelrijpe ijkheden leidde dat echter niet, veroorzaakt door de prima waarin de achterhoede van tak. Met name Erik Wuis en >n der Vis speelden een puike Aan de andere kant leek Jelte if Kooi voor 2-0 te zorgen, maar 3r de keeper ging het toch mis la rust was De Koog aanvanke- sterker, maar opnieuw bleek rhoede machteloos. Na circa minuten besloot coach Gerrie an Rob van der Stap uit het halen. Omdat hij vlak daarvoor en gele kaart was opgelopen het neerhalen van Jan Kraay, veronderstelden velen, man verklaarde na afloop ech ter niet tevreden te zijn geweest met de prestatie van zijn sterspeler. Vooral verdedigend schoot hij te kort, zo luidde de toelichting. Schijven Vervelend genoeg voor de Kogers kwamen ze er daarna echter niet meer aan te pas. Eerst kopte Klaas Regtop uit een vrije trap nog op de paal. Drie minuten later stond Jelte van der Kooi op de juiste plaats om een combinatie over vele schijven te verzilveren. 2-0. Opnieuw vijf minuten later zette Kees van Heerwaarde zijn tegenstander op het verkeerde been. waarna hij een mooi steekpassje op Bart Oosterhof gaf. Deze besloot een korte run langs de rechter zijlijn met een strakke voor zet op de instormende Ronald Bies- boer. Diens ziedende kopbal had de snelheid van een hard schot: 3-0. De wedstrijd was gelopen. ZDH ging op jacht naar meer doelpunten en De Koog zocht eerherstel. Een schot van Martijn de Veij (De Koog) verdween net naast, waarna collega Van der Kooi nogmaals een dot van een kans kreeg. Drie minuten voor het einde liet de Hoornder spits na een hoog standje van Regtop alsnog zijn tweede treffer aantekenen (4-0) Het bescheiden slotakkoord was voor Dave Dijkstra van De Koog. die zich in een scrimmage voor het doel van Christiaan Stolk de meest alerte toonde: 4-1. Vier Texelaars hebben zondag deelgenomen aan de marathon van Rotterdam. Mariska Koen- ders, Ronno Honingh, André Schoo (allen uit De Koog) en Simon Appel (Oudeschild) vol brachten de klassieke loop over 42 km en 195 meter zonder grote problemen. Voor Schoo en Honingh was het de eerste marathon, Appel en Koenders hadden de afstand al eens gelopen tijdens de Holland Triathlon in Almere. ,.Een unieke er varing", aldus Schoo, die met een tijd van 3 uur en 41 minuten de snel ste van het stel was. „Heel goed ver zorgd en een geweldige sfeer. Al die mensen Dit is wel iets anders dan de halve marathon van De Waal," De 39-jarige Koger hoopte in 3'/2 uur over de finish te komen, maar had zich te warm gekleed. „Daardoor kreeg ik het halverwege moeilijk, vooral toen de zon begon te schij nen." Appel en Koenders liepen de eerste vijf kilometer gelijk op. Bij de eerste verzorgingspost wachtte Honingh, die in een eerdere groep was ge start. Tot aan de 30 km liepen ze sa men verder. Honingh, die tijdens de voorbereiding geblesseerd is ge weest, kreeg het moeilijk. De andere twee gingen in een goed tempo door, maar bij de volgende post raakte Appel op achterstand toen ie mand op zijn schoen ging staan. Koenders finishte in 4 09, Appel en Honinqh vlak na elkaar in 4.16. De Texelse deelnemers, gesponsord door Fiets Sportief en Architectenbureau Alkema Honingh, hadden vijf supporters mee. Via een speciale metrokaart konden ze de lopers volgen. Zwaaiend met Texelse vlaggetjes doken ze liefst viermaal langs het parcours op om hun favorieten aan te moedigen. Midden-Eierland. Een andere tekst in het nieuwe collegeprogramma be tekent niet dat b en w er rekening mee houden dat de Strijbosschool in Mid- den-Eierland verdwijnt. Dat zei wet houder Nel Eelman (welzijn en onder wijs) in antwoord op een vraag van Maria van der Spek (VVD) De wet houder beloofde zich in te zetten voor het behoud van alle Texelse basis scholen. Blessures en schorsingen konden Texel'94 zondag in 't Veld niet stui ten. Tegenstander VZV werd ver diend met 2-3 verslagen, waardoor plaatsing voor de nacompetitie een feit werd. Na volgende week, wan neer thuis tegen Foresters de regu liere competitie wordt afgesloten, volgen wedstrijden tegen Uitgeest en Zeevogels om een plaatsje in de derde klasse. Direct vanaf het beginsignaal van scheidsrechter Kamphues uit Heemskerck bleken de Texelaars er veel zin in te hebben. De verdediging van de thuisclub moest alle zeilen bijzetten om de nul op het scorebord te handhaven. De Veldtemers kwa men gedurende de eerste helft amper op de helft van de tegenstanders, die voor de gelegenheid in fleurig rood shirt waren gestoken In de veertiende minuut werd het doel van keeper Frank van der Hoek he vig onder vuur genomen De bal werd tot drie keer toe ingeschoten, maar met kunst- en vliegwerk uit het doel gehouden Texel'94 speelde een attractieve par tij en verschafte de meegereisde sup porters een leuke middag. Ondanks legio kansen wilde het openings doelpunt echter maar niet vallen. John List knalde de bal in de dertig ste minuut buiten bereik van de keeper op de kruising. Ook een mooie omhaal van de hardwerkende aanvoerder van Texel belandde op de lat. De summiere counters lever den de defensie weinig of geen pro blemen op. Ook in de tweede helft zagen de toe schouwers een sterker en overtui gend spelende Texelse ploeg VZV kwam er technisch en taktisch niet meer aan te pas. Dit leidde in de 55ste minuut eindelijk tot het eerste doelpunt, gemaakt door Maarten Koorn (0-1) De eilanders bleven aandringen en een klein kwartier later zorgde de zelfde Koorn voor 0-2. Kort daarop leek hij zijn hattrick te voltooien, maar de bal werd net naast geschoten. In de tachtigste minuut kreeg John List loon naar werken, toen een afstands schot 0-3 betekende. Pas daarna namen de gasten gas terug. Teveel, zo bleek al snel, want een slordige terugspeelbal bracht de linkerspits van VZV in de gelegenheid tegen te scoren 1 -3) en vlak voor tijd werd het verschil zelfs teruggebracht tot slechts één doelpunt. Maar kort daarna floot de scheidsrechter voor het einde V.l.n.r. André Schoo. Mariska KoendersSimon Appel en Ronno Honingh met hun me- dailies na afloop van de marathon. (Foto Eiiy Schoo-Konng) Graaf een prima debuut Hij beëin digde zijn eerste echte wedstrijd bij de recreanten in het voorste peloton. Zijn ploeggenoot Robert Jan Appel (16) van Fiets Sportief behaalde in de groepssprint de 13e plaats. Roel Bakker (20) deed het nog een plaatsje beter Bovendien sleepte de renner van de Bauknecht/Rab-ploeg een premie in de wacht en sprong hij attent mee met een vluchtgroepje. De strijd om de overwinning ging echter tussen A-renners uit Den Hel der en omstreken. In het peloton ein digde ook nog Frans Hopman. Otto Goënga en Jan Zijm, die bij de Ronde van Breezand voorin reden, kwamen nu op achterstand binnen, evenals Hans van Osch. Bij de cyclosportieven wist Marten Visser zich te handhaven totdat hij het gehobbel op de klinkers zat was Jordy Vinke reed weer aanvallend Ditmaal kon hij echter niet wegko men, waarna ook hij er twee ronden voor het eind de brui aan gaf. Terwijl de striemende en ijskoude regen menigeen van de dijk joeg, bleven 74 sportvissers maandag dapper staan tijdens de 24e paaswedstrijd. Winnaar werd H. Van der Does uit Wormer met een totaal van 136 cm. De jaarlijkse wedstrijd op de dijk bij Oudeschild trekt altijd veel belang stelling. Het weer vormt geen belet sel voor de sportvissers En ook de vis liet zich niet afschrikken: er wer den 93 exemplaren gevangen. Van de 74 vissers vingen er slechts 23 mets Bij de jeugd deed Jaap Krijnen uit Oudeschild het erg goed. Hij ving 36 cm vis en werd daarmee eerste Beste Texelaar bij de senioren was Nico Tessel uit Oudeschild met 111 cm. De volgende wedstrijd voor het sport- viskampioenschap is zaterdag om 18.30 uur bij Nieuweschild, terwijl de dag erna een bootwedstrijd wordt gehouden aan boord van de Rival, vertrektijd 10 00 uur. Uitslagen: 1 H Van der Does-Wormer 136 cm, 2 A De Geest-Sliedrecht 121 cm 3. OOsinga- Hippolytushoef 117 cm. 4 N Tessel-Oude- schild 111 cm. 5 S Raateland-Den Burg 109 cm. Jeugd 1 Jaap Krijnen-Oudeschild 36 cm. 2 Esther Dorst-Oudeschild 32 cm, 3 Ramon Noorlander-Den Burg 29 cm. Woensdag 22 april 17.45 Texel D1-Oosterend D1 (j) 18.30 Texel 4-Texel 5 19.25 Texel 2-Mantje 2 Donderdag 23 april 18.30 Texel 7-ZDH 2 19 20 Texel 6-Klif 4 20 15 ZDH 1-Casino 2 21 05 Texel 3-Klif 3 22 00 De Krim 4-De Koog 2 Vrijdag 24 april 16 45 Casino C1-De Koog C1 (j) 17.25 Oosterend C1-Texel C1 (j) 18.15 Texel 8-Texel 9 19.05 De Krim 3-Nioz 20.00 Mantje 1-Casino (beker) K F 20.50 Klif 2-Jelleboog 1 (beker) K F 21.45 Jelleboog 4-RAB 2 22.35 Oosterend 1-RAB 1 In de laatste wedstrijd van het sei zoen (tevens de afscheids- wedstrijd van Albert ten Wolde) verloren de heren van Mareis flink van kampioen Rebound '84 uit Schagen. Al bij de rust keken de Texelaars tegen een kansloze ach terstand van 30-13 aan. Uiteindelijk kwam er een eindstand van 66-36 op het scorebord. De Mareis begonnen de wedstrijd, onder het toeziend oog van de ca mera van TV Texel, krampachtig en misten duidelijk spelverdeler Eric Heijenk Vooral inside was er te wei nig beweging waardoor de Mareis werden gedwongen veel van afstand te schieten. De rebound was een makkelijke prooi voor de tegenstan der die aanvallend ook weinig agres siviteit tegenover zich vond. In de tweede helft probeerden de Mareis wat meer spirit in hun spel te leggen en zowaar verkleinden ze de achterstand tot negen punten Rebound vluchtte in een time-out en vanaf dat moment zakte het spel als een kaartenhuis in elkaar Toen de spelverdeler van Rebound ook nog eens drie driepunters achter elkaar door het netje liet vallen, was het he lemaal gedaan met de tegenstand van de Mareis De heren zijn met dit verlies uiteindelijk tweede in de poule geworden en met zo'n smalle selec tie mag dat een keurig resultaat ge noemd worden. Scores: Albert ten Wolde 17 pnt„ Christian Schlepers 10. Paul Inpijn 4, Perry Knijf (gastspeler) 3, Eric Venneker 2. Programma zaterdag 25 april: Sportlaan Den Helder: 18.00 u. Mareis (D)-Hoppers jun. A Met de onverwoestbare Fjord Jesper als „turnpaard" heeft een achttal meiden van de Texelse voltigegroep zondag een vijfde plaats behaald tijdens een wedstrijd in Lisse. Deze knappe prestatie werd neergezet in de klasse E, waarbij de verplichte oefeningen in galop werden afgewerkt en de vrije kür in stap. Marieke Bakker, die de leiding heeft over de voltigegroep. was na afloop erg te spreken over het optreden. „Alles lukte Ik was er zo blij mee, voor mij kon de dag toen al met meer stuk." Woensdag 22 april: Deuce A-STC A 9.30 Donderdag 23 april: Deuce b-HTC c 9.30 Deuce d-Zeemacht b 9 30 Vrijdag 24 april: Heren vet.50+ (vrij)-Alkmaar 3 9.30 u. Zaterdag 25 april: Jeugd gem. t/m 12|-HTC 4 9.15 Jeugd gem t/m 14 j-Assemburg 1 9.15 Heren 1-Petten 1 11.45 Heren 2-Juliana 4 13.30 Heren 3-'t Oghe 2 14.30 Op zaterdag moeten 30 competitie wedstrijden worden gespeeld. Daarom is het die dag helaas niet mogelijk om recreatief te spelen Alle banen (ook baan 5) zijn tussen 9.15 en 18.00 uur gereserveerd Zondag 26 april: Junioren-Cromme Bal 1 10.30 Uitslagen Dames-kringcompetitie: St Maarten A-Deuce Zaterdag 25 april Texel'94 C1-Vrone C1 13.30 Schagen C2-Texel'94 C2 12.15 Texel'94 C3-ZAP C3 13.30 Texel'94 D1-JVC D2 10.30 G-voetbal Texel'94-HIS2 13 30 Texelse Pupillen competitie Juventus-Ajax 10 00 ZDH-De Koog F1 10.00 Barcelona-AC Milan 10.00 Oosterend F2-Real Madrid 10.00 SVC-Oosterend F1 10.00 ZDH E1-Oosterend E1 11.00 SVC E1-Texel'94 E4 11.00 Texel'94 D3-De Koog E1 11 00 Texel'94 E3-Texel'94 E2 11 00 SVC D1-De Koog D1 12.00 Texel'94 D2-Oosterend D1 12.00 ZDH D1 en Texel'94 E5 vrij Zondag 26 april Texel'94-Foresters 14.00 De Koog-Waterv. (nacomp.) 14.00 Texel'94 3-Hollandia T. 5 12.00 Texel'94 4-DTS 6 14.00 Texel'94 A1-Flevo A1 12.00 Texel'94 B1-St. Boys B1 12.00 Dames Texel'94-Zouaven 2 14.00 Recreatievoetbal Oosterend 1-O'end 2 10 30 ZDH-SV Texel 10.30 Tex.Boys-Cocksdorp 10.30 Zaterdag 18 april SRC B2-Oosterend B1 WGW C5-ZDH/SVC C1 2-6 Texel'94 C2-ZAP C2 7-1 SVAP E1-Texel'94 E1 1-1 G-voetbal HIS 2-Texel'94 2-1 Texelse Pupillen competitie Ajax-De Koog F1 2-7 Juventus-ZDH 1-0 Barcelona-SVC 23-5 AC Milan-Oosterend F2 7-0 Oosterend F1-Real Madrid 5-1 De Koog E1-ZDH E1 2-5 Oosterend E1-Texel'94 E4 5-1 SVC E1-Texel'94 E3 16-2 Texel'94 E5-Texel'94 D3 0-4 ZDH D1-De Koog D1 0-1 Texel'94 D2-SVC D1 4-1 Zondag 19 april VZV-Texel'94 2-3 Vrone 2-Texel'94 2 6-1 Texel'94 3-Vesdo 2 8-1 Wiron A1-Texel'94 A1 7-1 Texel'94 B1-Nw Niedorp B1 0-2 Alcm. Victrix C1-Texel'94 C1 1-8 Dames JVC 1-Texel'94 11-0 Recreatievoetbal Oosterend 1-Tex. Boys 4-4 SV Texel-Oosterend 2 2-3 ZDH-De Koog 5-2 A 0-4; Deuce B-Julianadorp A 4-0; Deuce C- STC C 2-2. Deuce a-St. Maarten a 3-1STC c- Deuce b 2-2; Deuce c-HTC e 3-1Julianadorp c-Deuce D 4-0; Deuce Basisch team-STC basissch.team 11-1 (sets) Districtcompetitie: Dames 1-Hogedijk 1 6-0; Anna Paulowna 2-Heren vet.50+ (vrij) 3-1, Heerhugowaard 2-Heren 1 2-4, Heren 2 Wings 1 5-1, Topspin 7-Heren 3 1-5; Heren 4-Topspin 9 4-2, Heren vet.50+(zat)-Marquette 2 4-0; Oudorp 1-Jeugd gem. t/m 12 jr 6-0; Schagen 1-Jeugd gem t/m 14 jr 2-4, JOngens 15 t/m 18 jr -Langedijk 1 5-1 Landelijke competitie: Medemblijk 1 -Junioren Deuce 2-6. Het damesteam van De Mareis heeft in de tweede klasse Noord- Holland Noord de basketbaltitel in de wacht gesleept. De dames bon den in een uitwedstrijd in Den Hel der de meisjes junioren van Tip Off aan de zegekar. De Mareis trad met een sterke afvaar diging (zeven dames) aan tegen het snelle en jonge team In de eerste minuten van de wedstrijd werd zeer aanvallend door beide teams ge speeld. Hierdoor kwamen meteen de zwakke plekken bloot te liggen, waar van goed gebruik werd gemaakt. Door het hoge aantal speelsters wis selde de coach van De Mareis snel door Door het mart to man -spel van de tegenstander werden de Texelse da mes soms erg in het nauw gedreven Door af en toe goede sereens en blocks te zetten werd geprobeerd dit tot een minimum te beperken. Hier uit werden aanvallen van bijna top niveau (rugby)basketbal gecreëerd. Er kwamen schitterende doelpunten uit voort. Door hard werken en stoom af te blazen tijdens de time-out bleven de Mareis steeds een aantal punten voor. In de tweede helft herstelde Tip Off zich goed en kwam verschillende keren dicht in de buurt van De Mareis Dankzij het geringe aantal speel minuten dat nog restte, wonnen de Texelaars met 30-26. Wanda v/d Pluim (waarnemend competitieleider NHN) overhandigde felicitaties en een grote beker aan de aanvoerder Gerda Kuiper Opnieuw winst De dames boekten zondag opnieuw winst Ze wonnen de uitwedstrijd te gen de meisjes junioren van NUVA 4 met 35-22. Met vijf dames traden ze aan tegen de snellere en jongere te genstander. Nuva 4 speelde man to man maar de dames van De Mareis konden hiermee prima overweg in de verdediging. Door goede sereens en blocks te zet ten kon ook in de aanval uit diverse lay up's schitterend worden ge scoord. De dames Mareis bleven steeds een punt of vier voor op NUVA 4. Er werd gefloten voor de rust met een tussenstand van 18-14 in het voordeel van de Mareis. Na de rust gingen de dames Mareis nog feller op de bal spelen en werden een aantal steels gemaakt, waaruit wederom werd gescoord. NUVA 4 kwam hierdoor in de tweede helft slechts drie maal tot scoren. Scores. Louise v/d Sluis Gerda Kuiper Irma Schuyl 23 3 9 Het kampioensteam van De Marets. Vlnr boven. Jan Wlerlng, Conny Joling. Marleen Heijne, Gerda KuiperOdile Nitsche en Rob Doelen. Onder: Louise van der Sluis, Gatske Ykema. Irma Schuyl en Ria van Maldegem. fr:,to Rob Dcvivni

Texelsche Courant | 1998 | | pagina 7