NK wielrennen op en rond Hogeberg fergoeding Deuce nog niet rond Tijdrit en wegwedstrijden Voor oude tennisbanen: Schoon schip op het strand .1EXELSE p COURANT B1aldo hobbymarkt A naar goed doel 'enaltybokaal (laverjasdrive •team Texel '94 Jerliest van HIS Hofnar-trofee voor Maarten Hoogenbosch Aanmelden voor fietssponsortocht Eilandcompetitie volleybal Van Maldegem wint winterfinale golf Sportvissers vangen meters Texelse zwemmers weer watervlug Eilandcompetitie tennis Gemeente steunt „Kunst in Zee" Gemeenteraad wil betere service Groenmarkt Oosterend B en w houden gelijk spreekuur Texelse bands in Time Out VRIJDAG 24 APRIL 1998 Slichting Ruitersport Gehan- ipten kreeg woensdagmiddag welkom financieel steuntje in rug. Jancina en Johan Hens- uit De Koog bezorgden in de nege aan de Langeveldstraat iDe Cocksdorp een cheque van Dat bedrag is afkomstig uit opbrengst van de Texelse ibbymarkt die zij jaarlijks in Het irlandsche Huis organiseren, ik de laatstgehouden (zesde) ibbymarkt was weer een groot cces. Er waren 38 exposanten enkele duizenden bezoekers, inkomsten van de markt be- «n uit entreegeld van het pu- en staangeld van de exposanten Er kwam meer bin nen dan nodig was voor de kos ten en het vormen van een buf fer voor tegenvallers. „Dat geld wilden we met voor onszelf hou den, mede omdat ook veel an dere mensen aan de markt heb ben meegewerkt," aldus Jancina Henstra. „We hebben daarom twee goede doelen uitgekozen: één in De Cocksdorp zelf en één aan de andere kant van de we reld. Op de televisie hadden we een reportage gezien over de activiteiten van de Stichting Ruitersport Gehandicapten Prachtig werk waar de gehandi capte kinderen plezier en baat aan beleven en waar veel vrijwil ligers mee bezig zijn zonder er een cent mee te verdienen. Ook de actie Stuur een Papoea naar school van Harry de Graaf spreekt ons aan We hebben daarom besloten f500,- te geven voor het paardrijden voor gehan dicapten en f250,- voor het fonds van Harry". Fysiotherapeut Bernard Wolf be gon meer dan tien jaar geleden met ruitersport voor gehandicap ten. Het is van grote therapeuti sche waarde en voor de betrok kenen ook nog een leuke ontspanning. Later werden er meer vrijwilligers bij betrokken en werd een stichting gevormd. On geveer 14 gehandicapten hou den zich met deze vorm van ruitersport bezig. Elke woensdag wordt geoefend in en bij manege Van der Linde ijgen we die ƒ40.000,- nu wel niet? Met welk bericht moet ik de leden?", vroeg Marcel nand woensdagavond ver- Idaan de commissie welzijn, oorzitter van Deuce is een be- digd toneelspeler, dus zijn oop kon ook wel gespeeld Maar de discussie was inder- enigszins warrig en kende geen uitkomst. ifel lag het voorstel aan de le an de commissie welzijn om in emmen met een bedrag van 00.- voor Deuce Dit als ver- ng voor het terrein aan de ut en het bijbehorende club- uwtje, die de tennisvereniging just van de voetbalwedstrijd l'94-Forresters wordt zondag luisterd door de finale om de lenige penaltybokaal. De eind- Igaat tussen Wilco Keijser en js de Lugt. In het doel staan ih Coutinho en Nicky Ran. pshuis d'Ouwe Ulo is maandag- J een open klaverjasdrive, aan- 20.00 uur. Deelname staat open iedereen Inschrijving liefst als il (kosten 7,50 per koppel). 80|de winnaars zijn prijzen beschik- levens is er een verloting. De ia'1 wordt georganiseerd door rjasclub Den Burg. larlem heeft het G-team van '94 zaterdag met 2-1 verlo- jgBfan het sterke HIS 2, Bij de Igingen de Texelse voetbal- iiog met 1-0 aan de leiding. lal verdedigde Martijn Ver- het doel en stonden Frans I Ruud Meedendorp en Chris Echter om de verdediging te prken Na tien minuten kwam 194 op een 1-0 voorsprong lij Theo Franchimon, die een el rechtstreeks In het doel zag den De keeper van HIS dook de bal door Daarna kreeg I Heuving enkele kansen om de op te voeren, maar het geluk nel aan zijn zijde, tweede helft bracht de thuis- he stand snel op 1-1 via een schot van dichtbij. Daarna ver ten speler van HIS zijn zelfbe- 'ln9 en trapte Dirk Keyser na. scheidsrechter stuurde de lemmer van het veld. Met een «minder kwam HIS toch op 2-1, Jeen prachtig schot onhoudbaar kruising verdween. Zaterdag tle' G-team de laatste wed thuis, opnieuw tegen HIS 2 met meer zou kunnen gebruiken wanneer de raad besluit om het skatepark er definitief te vestigen. Goedkeuring was in feite vereist, omdat alternatieven voor de jeugd niet voor het opscheppen liggen. Van alle kanten werd al direct stevig ingehakt op het plan van wethouder Nel Eelman. Een wel erg hoog be drag voor een gebouwtje dat nooit meer wordt gebruikt, was het terug kerende argument De commissie voelde zich bovendien voor het blok gezet. Zelfs viel het woord „chan tage". Ook werd twijfel uitgesproken over de manier van afschrijven. Het ge bouw werd in 1978 gerealiseerd voor een bedrag van ruim zestig duizend gulden. Bij de vaststelling van de vergoeding is uitgegaan van een afschrijvingstermijn van veertig jaar. „Ik snap daar niets van Als een gebouw niet meer wordt gebruikt, dan is het toch onzin om te blijven afschrijven?", vroeg Anja van der Heide namens het CDA. Martin Trap (VVD) was evenmin enthousiast: „Ik zou er nog geen vijfentwintig gulden voor over hebben." Skaters Toch was Trap, samen met Pieter de Groot van D66, de enige die zich vrij snel liet overtuigen Belangrijkste re den was dat hij de skatende jonge ren langs de Elemert goed op hun plaats vindt. Als voorwaarde stelden beiden wél dat goed op papier wordt gezet hoe de exploitatie van het park er zal uitzien. De bezwaren van de andere commissieleden brachten wethou der Eelman ertoe nogmaals uit te leggen hoe het voorstel tot stand is gekomen. Op basis van de wet on- Boogschutter Maarten Hoogen bosch veroverde vrijdag een twij felachtige bokaal. Doordat de schutter in De Ferrever het verst onder z'n persoonlijk record schoot, kreeg hij de hofnar-trofee 1998. Onder het motto: zelfs de beste schutter laat wel eens een steekje vallen hielden de Eilandschutters hun minst geliefde toernooi van het sei zoen. Vanaf 18 meter wordt op 40 cm blazoenen geschoten. Het op die af stand behaalde persoonlijk record geldt voor elke schutter als uitgangs punt. Twee man zaten tijdens de hofnarverschieting op rozen. Arno Bakker scherpte zijn persoonlijk re cord van 212 aan tot 236. Gertjan Schoorl verbeterde het zijne van 131 tot 181. Maarten Hoogenbosch kon niet tippen aan z'n oude record (250). Met een totaal van 158 kwam hij 92 punten te kort. roerend zaakbelasting was het oude Deuce-terrein aanvankelijk ge taxeerd op bijna 60.000,-. Na on derhandelingen besloot het bestuur van de tennisvereniging uiteindelijk akkoord te gaan met een bedrag dat bijna een derde lager ligt. „Nóg min der was echt niet mogelijk. Bij de be rekening waren we gebonden aan allerlei wettelijke regelingen", pro beerde Eelman de commissie te overtuigen. Ook Deuce-voorzitter Wernand deed een duit in het zakje: „Ik krijg het idee dat Deuce straks de zwarte piet krijgt als het mis gaat voor de skaters. Wij hoeven het gebouwtje niet zo nodig kwijt. Het archief ligt nu noodgedwongen ergens anders Bovendien werd het regelmatig ge bruikt om in te vergaderen. En bui ten dat, al wilden we er blikken erw tensoep opslaan, dat gaat u toch niets aan..." Groeneplaats? Daarop besloot CDA-er Van der Heide alsnog „in principe akkoord" te gaan. PvdA, Texels Belang en Groen Links aarzelden echter nog over de hoogte van het bedrag. Ook over de vraag of de gemeente iets schuldig is aan Deuce bleef twijfel bestaan. Plotseling rees de vraag of bij de aanleg van de banen naast sporthal Ons Genoegen met was af gesproken dat Deuce het oude ter rein „schoon" zou opleveren En Jaap Vlaming (GroenLinks) stelde plompverloren dat de skaters wat hem betreft ook rustig op de Groeneplaats hun hobby mogen uit oefenen. „Ik neem het risico. Ik ga mijn plan nen verder uitwerken", besloot wet houder Eelman de discussie. Maar gezien de vertwijfeling bij de Deuce- afvaardiging was de uitkomst voor lang met iedereen even duidelijk. Op 17 mei houdt Rabobank Texel een fietssponsortocht voor verenigin gen. Inmiddels is de officiële inschrijftermijn gepasseerd. Er heb ben zich al dertig verenigingen aan gemeld met een verwacht deelnemersveld van duizend fietsers. Dat is verheugend hoog, maar omdat nog diverse clubs bezig zijn hun leden voor deze tocht aan te moedigen, is de inschrijvingstermijn vooruit ge schoven. De bedoeling is om geld bijeen te fietsen voor een lift voor mmder-validen in sporthal Ons ge noegen en voor de eigen vereniging. Op 17 mei kan in ieder dorp worden gestart en het aantal kilometers wordt op een stempelkaart bijgehouden. De dorpscommissies zijn bereid gevon den om te helpen bij de organisatie van dit evenement. De stempel posten zullen (met uitzondering van die in Den Burg en de „tussen posten") in de dorpshuizen staan. Rabobank Texel stelt voor iedere gereden kilometer 0,25 beschik baar. De helft hiervan gaat naar de lift, de andere helft is voor de vereniging. Hoeveel kilometers er in totaal zijn gefietst zal aan het eind van de mid dag, rond 17.00 uur, op de Groene plaats bekend worden gemaakt. Nadere informatie en inschrijvings formulieren, verkrijgbaar bij de Rabobank Texel staat zaterdag 29 en zondag 30 augustus in het teken van de Nederlandse Kampioenschappen wielrennen voor „vrije renners" (recreanten). De eerste dag staat een tijdrit over 40 km van Oude- schild naar De Cocksdorp en terug op het programma. Op de tweede dag zijn er wegwedstrijden voor verschillende categorieën in het Hogeberg-gebied. Het Wielercomité Texel kreeg vorig jaar de organisatie van de wedstrijden toegewezen door de landelijke bond van vrije renners Inmiddels zijn de voorbereidingen in volle gang. Het parcours voor de tijdrit was snel ge vonden. De jaarlijkse race tegen de klok op de eerste of tweede zaterdag van september is nu een stukje naar voren gehaald. Weliswaar verwacht de organisatie meer dan de gebruike lijke 100 deelnemers, maar dat vormt geen probleem. „We houden reke ning met maximaal 160 renners. Als die om de minuut starten, is de prijs uitreiking hooguit een uur later", stelt het comité. De Texelse bedrijven- bokaal blijft een onderdeel. Finish „bergop" Voor de wegwedstrijden ging de voor keur van het comité uit naar de Hoge berg vanwege de fraaie omgeving met enkele klimmetjes. In overleg met de gemeente en de politie is toestem ming verkregen voor een parcours met start en finish op de Schansweg bij NJHC-herberg Panorama Deze Programma dinsdag 28 april Veld A, mannen 20.00 OSG-Kobeko Paal 28/De Knm 20.45 Paal 28/De Krim-Paal 9 OSG 21.30 Cocky-Maarcobouw 12 Balcken 22.15 12 Balcken-DGM Maarcobouw Veld B, mannen 19.15 Graaf-De Waal Handicap'94 20.00 Graaf-Handicap'94 Teso 20.45 Teso-Handicap'94 Sportshop 21.30 Gr. Slock 2-Sportshop Autoc. 22 15 Super-Tex. Autoc Gr. Slock 2 Veld C, mannen 18.30 Timmers-Leydekkers Waayer2 19.15 Klif 12-Waayer 2 Timmers bak 20.00 Question-De Boer Eierl. Huis 20.45 Haarstudio-Eierl Huis Durper Dr. 21.30 Westerl -Durper Dr. Haarstudio 22 15 Nioz-Nokanto Westerlaken Wedstrijdleiding Hans, 312339. Uitslagen: Tatenhove 1-OSG 1-2, Kobeko- Maarcobouw 1-2, Cocky s kapsalon-DGM 3-0, 12 Balcken-Paal 9 2-1, Handicap'94-Super 2- 1Super-Sportshop 3-0; Handicap'94-Tex. Autocentrale 0-3, Tex. Autocentrale-Sportshop 3-0, Grote Slock 2-Kees de Waal 3-0, Graaf spuitenj-Teso 0-3 Smash'68-De Rival 1-2; Grote Slock 1-Jozefschool 1-2, Zeilmakerij- Wiersma meubel 3-0. Top Tien-Keurslagerij Dros 0-3, Videolux-Gimsel 0-3, ABN/AMRO- Cinema Texel 0-3 Stephan van Maldegem is op golf baan De Texelse winnaar geworden van de winterfinale. Tijdens een span nende wedstrijd met Arnold Wesselman speelden de zenuwen de golfers flink parten. Goede slagen en missers volgden elkaar op. Wesselman, die met de laagste han dicap speelde, sloeg de bal op het beslissende moment in het water. Van Maldegem pakte de winst op achttiende hole. Een fraaie wissel- bokaal was de eerste prijs. In de B- finale speelden Peter Boorsma en Henk Wijsman. Boorsma besliste de strijd met 4 up op de vijftiende hole. De golfers besloten de dag met een wijnproeverije en een dinerbuffet. De Texelse sportvissers hoefden af gelopen weekend niet lang naar hun dobbers te staren Eerst brachten ze zaterdagavond bij Nieuweschild flink wat centimeters op de meetlat. Map van der Zwaag eindigde als eerste Hij ving negen vissen met een totale lengte van 235 cm Nico Tessel werd tweede (215 cm, 8 vissen). Kees Kalis derde (136 cm, 6 vissen) De negen deelnemers haalden samen 48 vissen (1237 cm) op het droge. Zondag ging het aan boord van sport- visschip De Rival nog beter Tijdens drie wedstrijden van 105 minuten sloegen de veertien hengelaars liefst 310 vissen aan de haak, oftewel 68 meter en 56 centimeter. Jaap Tuit man spande de kroon met 709 cm (32 vissen) Ton Dorsten Kees Kalis vin gen hetzelfde aantal, maar moesten genoegen nemen met resp. 680 en 670 cm. Cor Huisman werd vierde met 564 cm (27 vissen). De volgende wedstrijd is bij paal 17 op zaterdag 2 mei, aanvang 18 30 uur. aankomst „bergop" betekent extra spektakel voor het publiek. Boven dien maakt het de kans groter dat de sterkste renner kampioen wordt. De herberg fungeert als „per manence", het centrale ontmoetings punt voor deelnemers, publiek en or ganisatie Panorama haakt op het evenement in door een speciaal ar rangement aan te bieden voor overkantse wielrenners en hun sup porters. Circa 500 kandidaat-deelne mers hebben met medewerking van de VVV een pakket met informatie ontvangen. Om de wedstrijden veilig te laten ver lopen heeft het comité een plan uit gewerkt Alle kruispunten worden door vrijwilligers bewaakt en het ver keer wordt met borden omgeleid. De omwonenden zijn onlangs per brief ingelicht Oudeschild zal op 30 augustus met enige moeite bereikbaar zijn. maar daar zal in de voorafgaande week nog de aandacht op worden geves tigd Het parcours is 7,7 km lang en gaat na de start op de Schansweg naar beneden richting Den Burg. dan rechtsaf Schilderweg via Doolhof, Schansweg (langs fort De Schans), Redoute. Waterweg (klim), Zuidhaffel en weer Schansweg naar de finish. „Voor de wielrenners is dit een schit terend parcours Heel selectief, zeker als er wind staat." Texelse deelname Er worden 250 tot 300 hardfietsers uit heel Nederland verwacht Nu al heb ben zich enkele tientallen deelnemers aangemeld. De vrouwen starten in één wedstrijd, de mannen worden verdeeld over vijf leeftijdsgroepen Bekende wielrenners als Michael In Volendam is het internationale zwemtoernooi gehouden, waaraan met succes werd deelgenomen door tien Texelse leden van Zwem- verenging Hoorn. Er werden zater dag en zondag door deze tien kin deren vijfenzestig nummers gezwommen; er sneuvelden 29 persoonlijke records en er werden 21 medailles gewonnen. Leandro van Karsen zwom een NK- limiet op de 200 meter schoolslag met een tijd van 2.51 5. Tevens werden diverse A-limieten gezwommen voor de kampioenschappen van de kring Noord-Holland Verrassend waren de prestaties van Simone de Wit. Zij nam voor het eerst deel aan de 200 meter rugslag en zwom zich naar goud met een tijd van 3.03 8. Dit bleek binnen de limiet voor de jaargang 1985; Simone is van 1986. Ook op de 100 meter rug- en vlinderslag bleek zij de sterkste, op de 100 meter vrije slag won zij brons. Uitslagen: Leandro van Karsen 200 m schooi en wisselslag, 100 m rug-, school-, vlinder- en vnje slag (zes keer goud), 50 m vlinderslag estafette (brons), Nina Willemse. 100 m schooi en vrije slag (twee keer goud), 200 m wissels lag en 100 m vlinderslag (twee keer zilver), 100 m rugslag (brons) Simone de Wit 200 m en 100 m rugslag. 100 m vlinderslag (dne keer goud), 100 m vnje slag (brons); Marijke Blok: 100 m school- en rugslag (twee keer zilver). 100 m vlinderslag (brons). Britta Fokker: 200 m wisselslag (brons): Wouter Kuip 100 m vlinderslag (brons). Boogerd en Leon van Bon zullen niet naar Texel komen, maar wellicht be vinden zich wel oud-profs of ex-top- amateurs onder de deelnemers. In elk geval zal de Bauknecht/Bouw- center Rab-ploeg de Texelse eer proberen hoog te houden. Kopman Jordy Vinke heeft na de Noord hollandse kampioenstrui van vorig jaar nu zijn zinnen gezet op de natio nale driekleur. Hij zou daarmee zijn sponsor een groot plezier doen, want via Rab is kozijnen- en deuren leverancier HBI de grootste geld schieter van het NK. Diverse Texelse bedrijven hebben inmiddels ook hun steun toegezegd. Zaterdag start de eerste renner om 13 00 uur, zondag duren de wedstrij den van 10.00 tot omstreeks 17.00 uur. Het organiserend comité bestaat uit Martin Visser (voorzitter),Hans Boswijk (vice-voorzitter), Simon Ap pel, Frans Hopman. Cees Koopman. Piet Moree, Gert Pansier, Piet Roe per, Rob Teisman en Dirk Vinke. Klassieker Het NK dient niet te worden verward met het jaariijkse open Noordhollands kampioenschap dat op Texel wordt verreden. Binnenkort, zaterdag 9 mei, is het weer zo ver Start en finish van deze „klassieker" zijn op de Emmalaan in Den Burg. De renners rijden ruim 80 kilometer over het hele eiland. Secretaris Dirk Vinke heeft al zo'n 60 inschrijvingen binnen. Waar schijnlijk fietsen ditmaal méér Texelaars mee dan in jaren het geval is geweest. Programma Deuce 8.30 v Koppen/vd Wetering- Noorlander/Saal (dubbel) 8.30 Taat/Beyert-Roos/Roos (enkel) 9.30 d. Porto/Hoogendijk-Witte/ Panneman (dubbel) 9.30 Saal/Land-Verduyn/vd Berg (en kel) 19.00 Kamstra/Oosterhof- Mantel/vd Velde (enkel) Heri Hodie 8.30 Rutten/Bakker-vd Bergh/ Kramer (dubbel) 9,30 Witte/Wltte-Mulder/ v Benthum (enkel) Koogerslag 8 30 Schraag-Werkman (enkel) 8 30 Erwich/Westerlaken-Zoetelief/ Koopman (dubbel) Uitslagen: v Koppen-Noorlander 0-2, v/d Wetenng-Saal 2-0; Dankers-d. Braven 1-1, Mulder-Maas 2-0; v/d Burg/Kramer-Rutten/ Bakker 2-0; Mulder/v Benthum-Witte/Witte 2- 0: v/d Bent/Schraag-Pennings/Wrkman 1-1 Saal/Land-Verduyn/v/d Berg 2-0; d. Porto- Witte 0-2. Hoogendijk-Panneman 1-1. B en w hebben besloten de beurs „Kunst in Zee" die volgende maand in het centrum van Den Burg wordt gehouden, te steunen met f5000,-. Het is een éénmalige bijdrage, waarop de organisatoren dus niet kunnen rekenen als het evenement volgende jaren wordt herhaald. De beurs omvat expositie, verkoop en voordracht op het gebied van kunst en kunstnijverheid, muziek, dans, film, toneel en literatuur op diverse locaties, zowel binnen als buiten. Het verzoek van de stichting Kunst in Zee om daarbij ook enkele vertrekken van het raadhuis te mogen gebruiken, is door het college van de hand gewe zen. De nieuwe gemeenteraad heeft al vast één goed voornemen ge maakt. De raad beloofde haar best te doen om de dienstverlening van de gemeente voor burgers en bedrijven te verbeteren. Al dit jaar wil de raad concrete stappen zet ten. Tijdens de eerste raadsvergadering steunden alle fracties een intentie verklaring, waarin dit staat. Burge meester Van Rappard zegde toe binnenkort met voorstellen te ko men, zodat het stuk geen papieren tijger blijft Gedacht wordt onder meer aan het instellen van één aanspreekpunt in het gemeentehuis, zodat bezoekers niet meer van af deling naar afdeling worden doorge stuurd. Van Rappard verwees naar de eerder verschenen notitie kwaliteitszorg. „Dit haakt daarbij aan. Vragen aan burgers hoe het beter kan, is daarvan een onderdeel. Vóór de zomer komen we er op te rug. Dan zullen we zien of de tijger klauwtjes krijgt." Op Koninginnedag wordt van 11.00 tot 16.00 uur op het terrein van de muzieknis in Oosterend een groen en rommeltjesmarkt gehouden. Voor liefhebbers van plantjes, stekken, bloemen etc bestaat de mogelijkheid zelf een plaats op de markt in te ne men Men kan ruilen, verkopen of voorlichting geven over zelf-ge- kweekte producten. Opgeven kan bij Ruud Timmer, tel. 318293 Naast de groenmarkt is er een rommeltjesmarkt en zijn op het terrein verschillende activiteiten voor jong en oud (o.a. een modeshow van verkleedkleren en een playback- show). Burgemeester en wethouders hou den binnenkort hun wekelijkse spreekuur in het raadhuis niet meer op verschillende tijdstippen maar gelijktijdig, elke dinsdag middag vanaf 15.00 uur. Burgers die er gebruik van willen maken moeten tevoren een (telefonische) afspraak maken via de centrale balie van het raadhuis (telefoon 362121liefst met vermelding van het te bespreken onderwerp. Hierdoor kunnen voor bezoekers de wachttijden worden beperkt. Een en ander is een gevolg van de recente uitspraak van de gemeente raad dat de dienstverlening voor bur gers en bedrijven moet worden ver beterd. De nieuwe regeling gaat dinsdag 12 mei in. Tot dat tijdstip zijn de spreekuren van de wethouders Schilling en Bakker op maandag ochtend van 10.00 tot 11.00 uur en van burgemeester Van Rappard en wethouder Eelman op dinsdag middag vanaf 15.00 uur. Drie Texelse bands geven in jongerencentrum Time Out vrijdag een optreden. No Name is een heel jonge band. The Do's, drie meiden met ballads en songs, geven een try out voor Broadway op Klif komend weekend. De gloednieuwe formatie Michael Hoitink en band spelen eigen songs. De optredens beginnen om 20 30 uur. Een opgeruimd gevoel kregen ze er van, de leerlingen van Jozefschool, Thijsseschool en Vrije School, die gistermiddag meededen aan de lan delijke strandschoonmaakdag. Met kratten en zakken gingen ze de stran den van paal 12,15,17 en 20 op om de aangespoelde en achtergelaten rommel in zakken en kratten te ver zamelen Hout lieten ze liggen (want dat hoort bij het strand) maar voor de rest was geen vuiltje veilig. Wethou der Peter Bakker gaf om half twee bij Paal 12 het startsein, waarna hij zich ook liet zien bij de andere strand- slagen. Totaal werd ongeveer zes kubieke meter vuil opgehaald. Dat kwam van bijna vier kilometer strand. Slechts een klein deel van de kust is dus onder handen genomen, zodat te overwegen is om volgend jaar meer scholen bij de actie te betrekken en dan het héle strand schoon te maken. Om drie uur zat de actie erop en kre gen alle leerlingen een traktatie in het paviljoen van het Westerslag. Strandexploitanten toonden zich blij met de schoonmaak, zoals „Ome Joop" die de 32 kinderen die bezig waren bij paal 17 een ijsje aanbood, (Foto Harry de Graal)

Texelsche Courant | 1998 | | pagina 7