m Bednjvigheid .isseling wacht Koger horeca Steeksleuteltje 9 officieel van start ensen -= Oorlog wordt aanschouwelijk Cjtslaagd Bierbrouwer Bonne houdt open dag TEXELSE COURANT- Bouw Prins Hendrik start komende zomer tv Bakelaars trots op Villahof Tessel Park Schelpenoord bijna voltooid Hoge cijfers voor keurslager Dros staurant Grootjen jebreid met serre Pakhuus Co. Campinggasten vinden paradijs AOT verlengt Texel-ticket Anita van der Vis-Timmer is aan de Bodywork Academie in Leeuwarden geslaagd voor de 1-jarige opleiding Shiatsu. Ze heeft een eigen praktijk in reflex-therapie in Oosterend. Bierbrouwer Harry Bonne van de Texelse Bierbrouwerij in de voorma lige zuivelfabriek aan de Schilderweg houdt woensdag open dag. Nadat hij om 10.00 uur de mout in de ketel heeft gestort, kan iedereen kosteloos een kijkje in de brouwerij en het proef lokaal nemen. Bonne brouwt zes ver schillende soorten Texels bier Androg is zaterdag op de pengat gehuldigd voor zijn 25- lidmaatschap van de ersbond FNV, onlangs opge- in FNV Bondgenoten. Ook col- ^ndré Sieling is een kwart eeuw sar hij was verhinderd om de ïlijken (een speld, geld en een »zen) in ontvangst te nemen. n werden onlangs door hun ever gehuldigd voor 25 jaar e dienst bij Teso Sieling begon >opbaan als elektricien 1ste waarna hij in 1979 voorlopig 1985 - na het halen van een diploma's - definitief werd be- tot 1ste machinist. Androg ongeveer dezelfde weg. Hij e daarnaast veel waardering :i)n actieve rol in de onderne- raad en het volleybalteam van rdienst. s jubileum was al de derde et nog prille jaar Want ook jsleider Jan Daalder was on- laar in dienst van Teso. VRIJDAG 24 APRIL 1998 Christina Schneller en Peter Agter gaón voor een gezellige Dorpsstraat. (Foto Gorurd Timmorman) oger horeca is zich aan het figen. Startende ondernemers in vier uitgaangsgelegen- in de badplaats het roer over de oude garde. Het zijn wel andigen, maar geen indivi- sten. „Laten we met z'n allen ezellige sfeer scheppen. Daar (iedereen beter van." rnemer Marcel Baas verruilde ifé De Spijker in Utrecht voor iy Pub aan de Dorpsstraat. „Als jeldeTexelganger wilde ik graag iet eiland Toen ik hoorde dat >an der Burg de pub te koop iod, heb ik snel gereageerd. Dit ir mij een totaal nieuwe uitda- In Utrecht had ik 95 procent jasten en de overige vijf waren mien In Tiffany krijg je totaal het lovergestelde." Gasten zullen jens met veel van de wisseling m. Petra Louis, als zes jaar vast it achter de bar, blijft, evenals mkerbruine inventaris van de ik de traditie van live-entertain- >nl viil Baas zoveel mogelijk hand- fi Zanger Tony Anderson blijft ien geregelde gast. (en zullen er maar zelden aan de deur komen. Het streven is om ind van tien uur 's morgens tot lur'snachts open te zijn. Uitge- De bouw van 37 vakantiewoningen op het terrein van Prins Hendrik in polder Het Noorden gaat waarschijn lijk komende zomer van start. Dat is wat later dan Projectontwikkelaar De Peijler BV uit Hoorn voor ogen had. „De verkoop verliep wat trager dan gehoopt aldus woordvoerder Ed van Nimwegen Een duidelijke oor zaak kan hij met noemen, al sluit hij niet uit dat kopers moeten wennen aan de wat ongebruikelijke lokatie aan de oostkant van het eiland. Dat mensen wat schroom hebben om vanaf tekening te kopen, speelt vol gens Dennis Eelman van Makelaars kantoor Eelman Van Heerwaarden wellicht een rol. Hij verwacht dat zo dra de eerste woningen klaar zijn, zich meer kopers zullen melden Bij elkaar zijn er nu circa vijftien hui zen verkocht en op zo'n twaalf is een optie verleend. De woningen doen exclusief inrichting en BTW prijzen vanaf ƒ194.150,-. Het bouwontwerp is in overleg met de gemeente iets aangepast, zodat de huizen wat rui mer worden De inrichting van het park blijft ongewijzigd. Eén van de villa's is geschikt gemaakt voor inva liden Een aanpassing in het contract is dat de kopers grotere vrijheid heb ben bij verhuur of gebruik van hun bezit. Met de bouw zal vanaf de start zo'n driekwart jaar zijn gemoeid. zonderd misschien een paar weken in januari, om vakantie te vieren. 't Galjoen Baas is goede maatjes met Peter Agter, die met vriendin Christina Schneller pachter is geworden van café 'I Galjoen, eigendom van Frits Langeveld. Agter. die er vanaf vorig seizoen achter de tap staat, gaat op de uitgezette koers verder. „De be kendheid is enorm. Velen namen er na sluitingstijd nog een pilsje Sinds de opening in 1970 moeten er wel een miljoen mensen zijn geweest Het café heeft veel vaste klanten. Ze ko men alleen maar één of enkele keren per jaar. 't Galjoen heeft na het ver dwijnen van de nachtvergunning ech ter nieuwe impulsen nodig. Wij trek ken overdag het terras er meer bii Een drankje en een hapje We hou den er een kleine kaart op na." Collegialiteit staat bij Agter hoog in het vaandel. „De onderlinge sfeer hier aan de kop van de Dorpsstraat is prima. Concurrentie is er niet Als het gezellig is, heeft iedereen een snee brood." Talk of the Town Ans en Albert Keulaarts pachten sinds dit voorjaar café/restaurant The Talk of the Town, eveneens eigen dom van Langeveld. Broer en zus, afkomstig uit 't Gooi, verkenden het etablissement vorig seizoen, toen nog in loondienst bij Frits Langeveld „Nu gaan we het zelf proberen." Hun voornemen is de Mexicaanse kaart in het restaurant verder uit te bouwen. „Het is wel iets meer dan alleen taco. De menu's zijn redelijk authentiek Sommige ingrediënten, bijvoorbeeld quacacomole voor de avocado-dip. wordt speciaal overgevlogen." De Keulaarts leggen bij de exploitatie in voor- en naseizoen de nadruk meer op het restaurant, terwijl in het hoofd- seizoen het bar/café grote aandacht heeft. Hans van der Geest heeft de pacht van Eetcafé De Tijd overgedaan aan Stef en Ineke Bakker uit De Cocksdorp „Leg in het artikel maar de nadruk op éét, want da's toch de hoofdmoot We serveren daghappen en in het voor- en najaar wat speciale dingetjes. We willen er een zaak van maken waarin iedereen zich thuis- voelt. Een bedrijf met een vriendelijke uitstraling én dat 's morgens op tijd open gaat. Als iemand nog klokken over heeft, hangen we ze graag aan de muur." De Bakkers zijn van plan jaarrond open te blijven. „Want het is toch leuk als er ook voor de gasten buiten het seizoen iets in De Koog is te doen." Sief en Ineke Bakker zijn de nieuwe pachters van Eetcafé De Tijd. ifom Gera,e Timmermwi Pim en Joke Bakelaar in de receptie van Villahof Tessel. Texel heeft er sinds Pasen een hoogwaardig vakantiepark bij. Kleinschalig, gemoedelijk en zeer luxueus zijn kwalificaties waarmee Villahof Tessel aan de Kamperfoelieweg zich onder scheidt van grotere parken. Pim en Joke Bakelaar zijn apetrots op de negen vakantiehuizen waarover ze het beheer voeren. Ook de gasten zijn er goed over te spreken. De boekingen stromen binnen. „Voor mensen die hoge eisen stellen aan een zorgeloze vakantie", staat op de brochure van Villapark Tessel Om daarin te voorzien hebben de Bake laars kosten noch moeite gespaard Elke villa heefl bijvoorbeeld twee ter rassen, zodat de gasten zowel 's morgens als 's avonds beschut in de zon kunnen zitten. De indeling is bij zonder ruim en van alle denkbare comfort voorzien Bijvoorbeeld een slaapkamer op de begane grond, zodat mensen die slecht ter been zijn geen trappen hoeven lopen. Dat zelfde geldt voor de badkamer en de sauna, in elk huisje. Ook voor een wasmachine, droger, afwasmachine, (combi)magnetron en telefoon hoe ven de gasten de deur niet uit. Enkele van de weinige gemeenschappelijke voorzieningen zijn de receptie en het speelplaatsje voorde kinderen. „We hebben nergens op bezuinigd. Ook de gebruikte bouwmaterialen zijn van A tot Z van hoogwaardige kwaliteit", aldus voormalig loonwerker Bakelaar, die zelf actief betrokken was bij de De bouw van het vakantiepark Schelpenoord op de hoek Vuurtoren- weg/Stengweg nadert z'n voltooiing. Volqens initiatiefnemer Gerard Zoete lief wordt het park met 9 huizen op 1 juni opgeleverd. Zoetelief laat zich tevreden uit over de verkoop van de huizen De familie Zoetelief exploi teert ook het restaurant van Hotel De Butteriggel. De ondernemer treft daarnaast voorbereidingen voor de bouw van een nieuw restaurant, op een braakliggend perceel aan de, Koger Dorpsstraat. (Foto Gerard Timmerman) bouw. „Ik deed het graafwerk, de coördinatie en was uitvoerder tege lijk." Joke. „De afgelopen maanden zijn best spannend geweest. We wilden er echt iets moois van maken Mede doordat leveranciers en bouwers goed meedachten, zijn we tot een goed eindresultaat gekomen. Het is een hele geruststelling als de gasten dat bevestigen Eén van hen heeft dit jaar al voor acht weken gereser veerd Bedrijven die meehielpen zijn AVA Bouw uit Nijverdal. Brandsma (met selwerk). Van der Made (tegelwerk), Fa Duinker(loodgieterswerk. electra, sanitair, witgoed en audio-appara- tuur). Frank Schraag (bestrating), Bosma (stoffering) en Moerbeek (in richting). Onverwacht is door een kwaliteits- bewakingsbureau levensmiddelen een steekproef gehouden bij slagerij Dros aan de Parkstraat in Den Burg. Rundergehakt, kipfilet en gepaneer de schnitzel werd onderzocht op bacteriologische gesteldheid, sa menstelling en behandeling. Dat le verde hoge cijfers op. De kipfilet scoorde een 8. het rundergehakt een 9,2 en de schnitzel zelfs een 10, De keurslagersvereniging organi seert deze controle jaarlijks om de leden alert te houden op de kwaliteit van de producten lectie van amateur-historicus Jaap Bakker uit Oudeschtld. die aan de hand daarvan vertelde over het dage lijks leven in de oorlog op Texel. Hij had een aandachtig gehoor, be staande uit leerlingen van groep ze ven. Bakker las ook voor uit het dag boek dat in de oorlog werd bijgehouden door zijn schoonvader Jan Buisman, destijds onderwijzer aan de school. De Jozefschool wilde op deze wijze een voor de kinderen aanschouwelijke bijdrage leveren aan de herdenkingstijd (Foto Harry de Graaf) ritten een machine beschikbaar voor niet-bezitters. Leden zijn verplicht hun machine te verzekeren. Dat kan via de club voor het voordelige tarief van 50,-. Het lidmaatschap kost 25 - „Daar krijgt men ook nog een clubblad voor." De club sluit zich aan bij een overkantse overkoepelende organisatie en zal bondsnieuws via het eigen blad on der de aandacht brengen. „Verder is het wel de bedoeling dat leden tij dens ritten een beetje in passend te nue komen. Dat is ook met eenvou dig, want dat zijn ook historische spullen die je bijeen moet scharre len Maar het ziet er wel zo smeuig uit." Informatie over de club kan worden verkregen via telefoon 318 000. Een karn, Duitse helmen, patronen, kogels, een granaatscherf, een veld telefoon, een jodenster, een tabak- smjmachme, het spaarpotje van een Texelse NSB-er, onderdelen van bommenwerpers en tal van andere curiositeiten uit de oorlog waren gisterochtend te zien in de Jozef school. Het kwam allemaal uit de col- rant 't Pakhuus op de haven van Oudeschild is uitgebreid met een serre. iFoto Gorord Timmerman) elaars op de gure haven van schild kunnen voortaan op ratuur komen in de serre van ihuus. Het visrestaurant is ij de onlangs geopende gla- inbouw uitgebreid met dertig inte meter. De serre op het n staat precies op de plek tot de dertiger jaren ook een iuw was. us Co., een verwijzing naar imalige eigenaar Keijser Co., ieuwe naam van het restaurant eerste verdieping. De familie en heeft de exploitatie zelf ter genomen. Naast vis vermeldt de menukaart (gemaakt van zeildoek) een uitgebreid assortiment vleesge rechten. De indeling en de toegang blijven ongewijzigd, het restaurant heeft wel een face lift ondergaan. Pakhuus Co. is geopend vanaf 17.00 uur. De ambiance is iets rusti ger dan de benedenverdieping. Re serveren is mogelijk via telefoonnum mer 31 06 11 (staat verkeerd in de Texelse gids) of nr. 31 35 81 (bene den). Door de uitbreiding kan de familie Grootjen in plaats van 60 nu 160 gas ten ontvangen. De personeelsbezet ting groeit hierdoor in het hoogsei zoen van 14 naar 25 a 30 mede werkers. Grote tijdsbesparing levert het computergestuurde administratie systeem, waarmee door aanraking van het beeldscherm bestellingen worden ingevoerd. Een aantal solexliefhebbers heeft de koppen bij elkaar gestoken. Dat leidde zaterdag tot de officiële oprichting van „Steeksleuteltje 9", de Texelse solexclub. De be doeling is om een paar keer per jaar acte de presence te geven ter opluistering van evenementen. „Maar niet zo vaak dat men dood ziek van ons wordt", belooft voor zitter Albert „Kokkel" Schagen. De naam van de club is een verhaal apart. Brommer-knutselaars gebrui ken sleutel nummer 9 nooit Solex sleutelaars kunnen echter met zon der. „Voor bijna alles aan een solex heb je die nodig. Vandaar de naam Schagen vertelt dat een groep vrien den en enthousiaste solexlief hebbers de initiatiefnemers van de nieuwe vereniging zijn. „Er zijn op Texel wel zo'n 75 mensen die zo n ding hebben Daar gebeurt feitelijk niks mee Wij hebben vorig jaar met een klein clubje met die Neder landse muziekdag op de Groene- plaats gestaan. Dat was erg leuk. Maar we kregen het idee voor een vereniging pas later." Acht solexbezitters togen dit voorjaar naar de overkant voor een speciale beurs. Tot hun verbazing troffen ze bij de boot dertig overkanters met een solex, die een rondrit op het ei land gingen maken „Dat zette ons aan het denken." Evenementen Albert Schagen, Adri Rentenaar en Jaap van der Vis wilden een „onofficiële" club, maar kregen al snel te horen dat bij calamiteiten het bestuur persoonlijk aansprakelijk zou zijn. Deskundigen adviseerden tot oprichting van een vereniging, waardoor dergelijke risico's worden Veel Texetgangers beschouwen het eiland als een paradijs. Trouwe gas ten van camping De Koorn-aar", die daar soms al tientallen jaren hun va kantie doorbrengen, hebben dit ge voel op bijzondere wijze tot uitdruk king gebracht. Het pad waaraan hun chalet of caravan staat, doopten ze - met royale toestemming van eigenaar Frits Koorn- om in ..Paradijsstraat" We hebben Texel in ons hart geslo ten Het eiland is prachtig. In welk jaargetijde /e ook komt", aldus de Duitse en Nederlandse initiatiefne mers Wegens het succes in '97 is het Texel-ticket van busdienst AOT dit jaar vijf in plaats van drie maanden geldig. Het kaartje, waarmee pas sagiers voor zes gulden de hele dag onbeperkt per bus over het eiland kunnen, is geldig van 29 mei tot en met 25 oktober. Bij de AOT is vandaag de zomerdienst regeling ingegaan. afgedekt De oprichtingsvergadering werd bezocht door 55 mensen, die zich meteen aanmeldden als lid „Er komen er zeker nog tien a twin tig bij, die er nu niet waren" aldus Schagen, die tot voorzitter werd uit geroepen. Van der Vis is penning meester, Rentenaar secretaris en Peter Boersen, Barry Zegel en Her man Blom zijn de overige bestuurs leden. De bedoeling is om in het voorjaar te vergaderen over activiteiten Voor dit jaar staat al vast dat de club weer op het Hollandse Hitfestival ver schijnt en tevens op Oosterend Pre sent. Daarnaast wordt op de haven van Oudeschild een solexrace ge houden. Verder zullen de leden uit stapjes maken naar overkantse eve nementen en beurzen. Tenue verplicht ledereen mag lid worden van „Steeksleuteltje 9", ook zonder in het bezit te zijn van een solex. Schagen: „De intentie moet natuur lijk wel zijn er eentje te verwerven, maar dat ligt niet zo simpel. Ze zijn echt schaars Soms wordt er wat aangeboden, maar dat is dan vaak een bult rommel." De club hoopt ook een bemiddelende rol te kunnen spelen bij de aanschaf. Er zijn leden met meerdere solexen („het record is acht stuks") en die stellen bij rond- De service is nu weer uitgebreid met lijn 27, die langs de meeste campings en bungalowparken komt In het hoogseizoen komt daar lijn 26 nog bij Deze onderhoudt een halfuursdienst tussen Den Burg en De Koog (o.a. langs EcoMare). De zomerdiensten gelden tot en met 31 oktober. De vol ledige dienstregeling is gratis verkrijg baar bij de bekende adressen en op de bussen.

Texelsche Courant | 1998 | | pagina 9