Dave Huizinga naar jungle van Thailand Vittali damkampioen na spannende strijd De Koog verplettert Watervogels (8-2) Spanning TEXELSE^ COURANT' Eilandcompetitie volleybal Bijdrage voor VVV Bij promotie ZDH Irritaties nekken G-voetballers Eilandcompetitie tennis Stromende regen hindert atleten Bosrand-excurl Mooie races o[ zware crossba Langs de weg VRIJDAG 1 MEI 1998 Rinus Vittali heeft na een span nende competitie het kampi oenschap van de damclub voor zich opgeeist. Hij had direct al een voortvarende start met 5 overwin ningen op rij. Daarna volgde een remise tegen Piet Bakelaar. Uitein delijk werden het zeven remises en 13 overwinningen, zodat de kam pioen ongeslagen als eerste over de eindstreep ging. In de voorgaande jaren ging de titel naar Piet Bakelaar. Deze kende ech ter een wat minder seizoen. Het was wel een nek-aan-nek race. totdat Bakelaar tegen Gerrit Vlaming onver wacht in zand moest bijten. Een blun der in gewonnen stand maakte hem in feite kansloos voor het kampioen schap. De strijd om de derde en vierde plaats ging tussen Bert Duin en Gerrit Vla ming. Ook hier waren de opponenten aan elkaar gewaagd Uiteindelijk wist Programma dinsdag 12 mei Veld A, mannen 20 00 Kobeko-Cocky Paal 9 20.45 Tatenhove 1-Paal 9 Kobeko 21 30 Paal 28/Knm-DGM Tatenhove 1 22.15 12 Balcken-Maarcobouw DGM Veld B, mannen 19.15 Super-Kees de Waal Teso 20.00 Teso-Kees de Waal Super 21 30 Graaf sp -SportshopHandicap'94 22 15 Gr Slock 2-Tx. Autoc. Sportshop Veld C. gemengd 19.15 Dennenoord-Fitt Euroase 20.00 Euroase-C. Latuco Dennenoord 20.45 Waayer-Beverdam C. Latuco 21.30 Rabo-EcoMare Tatenhove 2 22 15 LenR-Tatenhove 2 Rabo Wedstrijdleiding Hans, 312339 Uitslagen: OSG-Kobeko 1 -2 Paal 28/De Knm- Paal 9 2-1. Cocky's kapsalon-Maarcobouw 1- 2, 12 Balcken-DGM 1-2; Graaf spuiteri)-Kees de Waal 3-0, Graaf spuiteri|-Handicap'94 1-2; Teso-Handicap'94 2-1, Grote Slock 2-Sport- shop 1-2; Super-Tex Autocentrale 0-3; Timmers bakkerij-Leydekkers 1-2; Klif 12- Waayer 3-0 Ouestion-Slagerij lepe de Boer 2- 1. Haarstudio-Eierlandsche Huis 2-1. Wester- laken-Durper Drup 1-2. Nioz-Nokanto 1-2 Duin met een nipte voorsprong de strijd in zijn voordeel te beslissen Jos de Wolf had een sterke start, maar wisselde daarna hele goede partijen af met wat zwakke vertoningen en kon zodoende net niet in de top mee draaien Een vijfde plaats werd zijn deel Jaap van Heerwaarden stond ten tijde van zijn plotseling overlijden op de zesde plaats. Voor de volledigheid is deze toch in de stand opgenomen Cees Vinke beantwoordde ongeveer aan de verwachtingen. Harry v.d Wetering kwam in het laatste deel van de competitie sterk terug. Frans Kuiper die in de eerste helft van de competitie zelfs een zege behaalde op Piet Bakelaar viel in de tweede helft door vormverlies flink terug Wim Timmer en Gerrit Blom zijn on geveer aan elkaar gewaagd dat bleek ook op de laatste clubavond. Wedstrijdleider Frans Bos zorgde voor allerlei interessante partijen. Het resultaat was echter onder zijn ge bruikelijke niveau. Andre Brouwer moest vanwege drukke werkzaamhe den al na zes partijen afhaken, zodat zijn kwaliteiten onvoldoende tot hun recht zijn gekomen. Eindstand Eindstand competitie 97/98 (resp gesp partijen, punten, 1 M Vittali 20-33 82,50 2 P Bakelaar 24-39 78,00 3 6 Duin 25-31 62,00 4 G. Vlaming 24-29 60.42 5. J de Wolf 21-23 54,76 6. J v Heerwaarde (overl) 15-14 46,67 7 C Vinke 20-18 45,00 8 H vd Wetering 25-22 44,00 9 F, Kuiper 24-18 37,50 10. G. Blom 21-15 35 71 11 W Timmer 25-17 34,00 12. F Bos 23-12 26.09 13. A. Brouwer 6-3 25.00 Het is gebruikelijk dat de kampioen het ti|dens de slotavond opneemt te gen de clubleden en andere belang stellenden Dat gaal gebeuren op dinsdag 5 mei in De Bijenkorf te Oosterend. aanvang 19 30 uur. leder een, ook jeugd, kan hier aan mee doen Informatie is te verkrijgen via tel. 313843 De gemeente geeft de VVV 2500.- voor het boek „Texel 100 jaar gast vrij eiland". Dit wordt in opdracht van de Stichting VVV Texelpromotie ge maakt door Joop Rommets en Pip Barnard. In 1898 werd de eerste „Gids voor Texel" uitgegeven. Het herdenkingsboek zal aan de hand van foto's, knipsels en anekdotes de ontwikkeling van honderd jaar toe risme tonen. De gemeente wil voor de bijdrage 125 gratis exemplaren ont vangen SV De Koog houdt kans op promo tie. Na de 4-1 nederlaag in de uit wedstrijd tegen ZDH bevond De Koog zich in een bijna kansloze positie. Alleen een grote overwin ning zouden de Koger voetballers nog een kans geven. Dat ge beurde: Watervogels uit Den Hel der kreeg zondag met liefst 8-2 klop. Met Nico Schot, na een langdurige schorsing, weer terug in de gelederen begon De Koog vol goede moed aan Mocht ZDH er zondag tegen Water vogels inderdaad in slagen promotie af te dwingen, dan begint na thuis komst. even na 18.00 uur, een ge zellig samenzijn voor spelers en supporters in kantine De Spil. Ook mensen die om welke reden dan ook niet meegaan naar Den Helder zijn daar welkom. Een eventuele offi ciële receptie wordt gehouden tij dens het eigen toernooi Voor de heenreis wordt om 11 40 uur gezamenlijk vertrokken vanaf het ZDH-terrem Het G-team van Texel'94 was za terdag kansloos tegen koploper HIS 2. Werd een week ervoor met slechts 2-1 verloren van dezelfde tegenstander, ditmaal werd het op een door de regen moeilijk bespeelbaar thuisveld maar liefst 0-7. Daar zag het aanvankelijk niet naar uit. Na vijf minuten leken de gasthe ren te scoren, maar de keeper van HIS verwerkte een prachtig schot van Theo Franchimon tot corner Daarna ging echter veel mis in de Texel-gelederen. Dat werd er niet beter op toen de zwaar geïrriteerde Franchimon uit het veld liep HIS profiteerde goed en stond aan het einde van de eerste helft op een 4-0 voorsprong. Aangezien het veld alleen maar slechter werd en de spelers toch al nat waren, besloot scheidsrechter Ben Molanus de rust over te slaan. In het vervolg kregen de Texelaars nog wel enige kansjes, maar een tegendoelpunt werd met meer ge scoord. HIS ging vrolijk door en maakte nog drie doelpunten de moeilijke taak. Vanaf het eerste fluitsignaal was de thuisploeg duide lijk beter Misschien mede door de come-back van Schot stegen vrijwel alle spelers tot boven hun niveau van de voorgaande wedstrijd. Met name Dave Dijkstra was als aanvallende middenvelder een plaag voor de Helderse verdediging. Menigmaal brak hij door over de rechtervleugel, en wist met zijn voorzetten de spitsen te bereiken. De afronding was echter niet zuiver genoeg Na een half uur spelen kwam Water vogels voor het eerst gevaarlijk dicht bij het doel van Bas van Elk Geluk kig voor hem kopte de geheel vrij staande spits keihard op de lat Vijf minuten later was het voor De Koog wel raak Nadat Danny Borgo op de lat kopte, knikte Kees van Beek de bal in de rebound in het doel Ondanks heftig protesteren van de Nieuwedie- pers wegens een vermeende hands bal, keurde de zwak leidende Thuisspelende ploegen dragen de verantwoording voor de ontsluiting van de banen. Gelieve uitslagen en uitvallende wedstrijden door te ge ven aan de wedstrijdleiding, tel. 316301 of fax 316333. Deuce 8.30 Verduyn/vd Berg-Witte/ Panneman (enkel) 8 30 Saal/Land-d. Porto/Hoogendijk (dubbel) 9 30 Penmngs/Werkman- Zoetelief/Koopman (enkel) 9.30 Erwich/Westerlaken- vd Bent/Schraag (dubbel) 19 00 Mantel/vd Velde-Dankers/Mulder (enkel) Heri Hodie 8 30 Rutten/Bakker-Mulder/v. Bent- hum (enkel) 9.30 Witte/Witte-vd Bergh/Kramer (dubbel) 19 00 d Braven/Maas- Kamstra/Oosterhof (dubbel) Koogerslag 8 30 Taat/Beyert- v. Koppen/vd Wetering (dubbel) 8.30 Noorlander/Saal- Roos/Roos (enkel) Uitslagen: Roos/Roos-v Taat/Beyert 2 0 Roos-Taal 2-0. Erwich/Westerlaken-Zoetelief/ Koopman 1-1, Westerlaken-Koopman 11 Schraag-Werkman 1 1, Mantel/vd Velde- Kamstra/Oosterhof 2-0: vd Velde-Oosterhof 2- 0, Mantel-Kamslra 1-1, Rullen-Kramer 0-2 De D-junioren (11 en 12 jaar) van Atletiekvereniging Texel hebben in Den Helder de eerste wedstrijd in de zomercompetitie afgewerkt. De competitie telt een viertal wedstrij den en wordt afgesloten met een finale in Hilversum. Het weer werkte niet mee. De Texelse atleten kwamen in actie op een achttal onderdelen, inclusief een estafette Aan de estafette 4x80 m werd deelgenomen door Jort Hammer, Hendrik Arendsen Hans Duin en Jip van Zoonen. Door een onfortuinlijke wissel, waarbij het stokje viel, eindigde de ploeg van AV Texel als laatste. Maarten Steenvoort vertegenwoor digde de Texelaars bij het discuswerpen. Hij kwam tot een af stand van 10 46 m. Freek Verpaalen behaalde met verspringen een af stand van 2.85 m. Op het onderdeel kogelstoten kwam Maarten Steen voort wederom uit voor AVT Hij scheidsrechter het doelpu goed. Na de pauze kwam De Koog» los. Al na enkele minuten Martijn de Vey plotseling alle om vanaf het middenveld doe men tot de 16-meterlijnom uit vrij in te schieten. Via polletje verdween de bal handen van de keeper in dei hoek. Kort daarna zorgdj Polderman via een snelle voor 3-0 Hierna was het hek dam De weerstand was ge| en De Koog kon vrij eenvoui pen naar een 8-0 voorsprortj slotfase sloop er wat noncha de ploeg en mocht Watervogi terugkomen tot 8-2 Enige smet op de wedstrijd» van beide ploegen een spell gens een tweede gele kaart jf ste 10 minuten van de wedstj meer binnen de lijnen mochteJ maken Na deze onverwadiil overwinning maakt de ploe Gerrie Plaatsman toch noj kansje op promotie Als Wales zondag in Den Helder de voti weet te behalen tegen ZDH.jl Kogers over naar de 7e klaJ gelijkspel of winst voor ZDHj veren de Hoornders. De vogelwerkgroep houdt een excursie door bos en du: vang acht uur 's morgens Ti|di wandeling kunnen deelnem: volgende vogels verwachleri| koek, boompieper. J gekraagde roodstaart en diveraj vogels De excursie staat onl ding van Bob Loos en Marcoj Het vertrekpunt is de barbecuef aan de Randweg in De Deelname is gratis. Op het zonovergoten MAB- in Eierland is zondag de wedstrijd voor het clu; pioenschap verreden. Opd? baan waren diverse mooierj| zien. stootte de 3 kilo kogel 5.51 m ver Een moeilijk onderdeel voor de junio ren D is de 80 m. horden Dit nummer werd door de Texelse atleten voor de eerste keer afgewerkt. Jort Hammer en Hans Duin werden respectievelijk eerste en derde in hun serie Jort Hammer is de specialist in hoog springen Bij dit nummer hadden de atleten echter de meeste last van de constant neervallende regen Door het wisselen van landingsmat en uit glijden voor de hoogspringlat kwam Hammer niet tot zijn beste prestatie Met 1 25m. bleef hij steken. Op het onderdeel 1000 m startten Jip van Zoonen en Freek Verpaalen Voor Van Zoonen was het de eerste wed strijd na een lange en hardnekkige blessure. Tijdens de race stak de wind op waarvan alle deelnemers veel last hadden De Texelaars ein digden achterin het veld De slotafstand was de 80 m sprint. Jip van Zoonen en Hendrik Arendsen kwamen op dit onderdeel uit Eerst genoemde werd tweede met een knappe tijd van 12.63 sec. Arendsen eindigde met een tijd van 13.24 sec. in zijn eerste atletiekwedstrijd. In de jongste klasse (60 cc< Rick Dijker en Rodney Verre het eerst op hun 80 cc mi Rodney won beide manche: digde dus als eerste in hm klassement Voor Jan van der Vis was ei weinig strijd in de 80 cc hoge Hij reed in z'n eentje, omdat Winter de overstap naar een motor heeft gemaakt en Ar Maldegem op vakantie was ter, die in de training van de junioren al hoge ogen gooide dens de eerste manche zn goed gas kan geven. Hij rul eerste ronde op van de viei de tweede plaats achter Jot Heerwaarden, maar kwam ten val met Willem-Johan Daardoor liep hij een ronde stand op. Van Heerwaarde:] beide manches zonder veels] gaat misschien over naar de ren. De Texelse coureurs bij de senioren moesten hun meerei kennen in de overkantse Egbert van der Werf, die nu Ronald Zijm wordt gesponso» café W'tjewel, viel in de manche uit. In de volgendem lange tijd op de tweede plaatst ex-nationaal rijder Arjan Sd>] die twee keer won Van de finishte als derde. Ronald Zijm liet zien dat hij«| ste 250 cc-rijder van Noordhi Ondanks het sterke startveldir Rob Peetoom pakte hij wee' maal kopstart en wist hij manches makkelijk te winnen „De spanning is hier om te snij den" schreef ik op de ansichtkaar ten naar huis Ze noemen me ten slotte niet voor niets Harry Telegraaf. In werkelijkheid viel het nogal mee. Er was wel spanning, maar die kwam niet tot ontlading Dus werd me geen haar gekrenkt op mijn vijf weken durende rond reis in Indonesië Er waren wel studentendemonstraties, net als nu. Ik maakte in Jakarta éen zo'n demonstratie mee. op de Jayabaya-universiteit waar twee Papoea-meisjes op onze kosten studeren Het stelde weinig voor maar ik schrok van wat ik er later in Nederlandse kranten over las. Dat komt misschien door het over schot aan journalisten dat in Indo nesië rondhangt. Aanvankelijk za ten die in het Midden-Oosten om de tweede golfoorlog te verslaan. Ze hadden er zwaar de pest in toen die oorlog werd afgelast In Indonesië hoopten ze lezers en kijkers alsnog van de broodnodige sensatie te kunnen voorzien He laas ook daar wilde maar geen bloed vloeien Toch moet er brood op de plank komen en dan wordt van elke mug een olifant gemaakt Geloof me maar gerust want ik ken dat slag. De onrust heeft wel tot gevolg dat veel reizigers Indonesië mijden als de pest Opweg naar Jakarta was het vliegtuig nog met half vol. zo dat ik de leuningen van de lege stoelen naast me kon opklappen en languit slapen. De reis duurt tegenwoordig niet erg lang meer. Amsterdam- Jakarta vliegen ze met een Boeing 747-400 in één ruk van 13 uur. Een hele zit, maar dan bén je er wel. Ik was niet met lege handen geko men Ik sleepte een grote koffer en een weekendtas mee vol hulp goederen en relatiegeschenken, waaronder brillen van allerlei Texelaars, schoenen van Hooger- heide. sportkleding van Mantje en souvenirs van Harry Bakker. Met elkaar 45 kilo, dus vér boven het toegestane gewicht Garuda deed er met moeilijk over Maar een maal in Indonesië sleep je langdu rig met die troep rond voordat je alles uiteindelijk hebt bezorgd en dat is zwaar Mijn dankbaarheid legens al die goedgeefse Texelaars is dan ook gematigd. De douane liet me deze keer met rust. Er gebeurde wel iets geks toen ik mijn loodzware weekend tas bij hen op de tafel zette, ervan uitgaande dat ik de boel moest uit pakken, zoals altijd Op dat mo ment klonken uit de tas stemmen, duidelijk verstaanbaar. Ik dacht een moment dat mijn geestelijke vermogens door yef/ag en hitte wa ren aangetast maar de douaniers hoorden het ook Het waren de stemmen van architect Jan Visser en Willem van Duijn van de ge meentelijke afdeling bouwzaken. Ze hadden het over de bonte knaagkever en over het galvaniseren van muurankers. Het geluid kwam van een pocket- recorder die ik in mijn werk wel eens gebruik om vraaggesprekken op te nemen. Het ding was in de tas bekneld geraakt waardoor de startknop was ingedrukt Zonder die hulpgoederen zou ik haast mets bij me hebben. Ik maak er een sport van om elk jaar minder persoonlijk spullen mee te nemen. Het kan nu in een klein rugtasje. De benodigde kleding heb ik grotendeels al aan Re serve is nauwelijks nodig want overal ken ik lieve mensen die graag wassen, verstellen en schoenen poetsen Meestal is het dan de hoogste tijd want ik ben nogal slordig op mezelf. Een dame in Semarang rukte me let terlijk de kleren van het lijf, wat me al heel lang niet meer was overko men Als je iets nodig hebt, kun je het beter ter plekke kopen Indonesië was altijd al een goedkoop land voor westerlingen, maar sinds de vrije val van de rupiah kost het daar helemaal geen scheet meer. Voor éen gulden beurde ik op de luchthaven van Jakarta bijna 5000 rupiah. vorig |aar was dat nog 1200. De stapels bankbiljetten vormden in mijn bescheiden rug tasje een dikke bult Een suumge Texelaar krijgt daar een goed ge voel van Ik ben me te buiten ge gaan aan voor mijn doen buiten sporige aankopen zonder er merkbaar armer van te worden. Zo kocht ik in een exclusief waren huis in Bandung een hand gemaakt zijden batik-overhemd, goudbedrukt. Het is een prinselijk gewaad voor speciale gelegenhe den, zoals vorige week donderdag toen Ik een praatje moest houden voor de Texelse reumapatienten en gisteren toen ik op de koningmnemarkt moest voorlezen De goedkooptevreugde zal echter van korte duur zijn ledereen ver wacht dat de prijzen in Indonesië de komende maanden ngoreus gaan stijgen. De machthebbers proberen dat te rekken uit angst voor opstand, maar het zal er toch van moeten komen. Ik hoorde daar het nodige over van Alphons Sowada, bisschop van Agats in Nieuw-Guinea Hij raadde me aan heel voorzichtig te zijn. De kans beroofd te worden was groter dan ooit, nu veel mensen in problemen komen omdat de rijst drie keer zo duur is geworden Ik ontmoette de bisschop op de Atma Jaya univer siteit in Jakarta, na een kerkdienst waarin hij was voorgegaan. Ik moest daar zijn voor een student. Darius Anofa Dat is een arme jon gen uit Manokwari die studeert met geld dat bijeen is gebracht door Simon Dros uit Oudeschild Hoewel hij protestant is, was hij op de katholieke Atma Jaya-universi- teit van harte welkom Ik ont waarde hem temidden van een schare gelovigen die zojuist een askruisje op hun voorhoofd had den gehad, een ritueel dat ik me herinner uit mijn prilste jeugd en dat te maken heeft met aswoensdag, het begin vanü vasten In Indonesië zijn dergi vormen van devotie echter no volop in zwang bij de kleine C telijke minderheid. Darius barstte in snikken uit tt hij me zag want hij is nogal tioneel Kopieen van rapporti van de afgelopen twee semi had hij bij zich, voorzien van stempel met handtekening va'J zijn leraar om aan te gevend: fotokopie gelijk was aan helol neel. We willen dat waarmerk' dat het is voorgekomen dato: scholier de kluit belazerde rw' een lijst met valse geflatteerd! fers We hanteren namelijk de gel dat de studiesteun stopte' resultaten met voldoende zijn bleek dat Darius aan zijn stud een zware dobber heeft sen en een paar vijven. Nu no net voldoende, maar of hij hef termijn redt is de vraag Darm] daarover in de rats omdat denkt dat Simon Dros heel wordt als hij uit de boot valt zien het nog even aan, maai' verwachten is dat Darius een dierichting gaat volgen die hoog gegrepen is. (Wordt vervolgd) Hsi I hardste vorm gebeurt praktisch alles lopend, waarbij het heel normaal is dat men zich af en toe met klewang een weg moet kappen Ook tegen een stuk zwemmen als een rivier moet worden overgestoken moeten de deelnemers (meestal jonge men sen uit Australië en west-Europa) met opzien De vochtige hitte doet daar bij een aanslag op de fysieke en men tale gesteldheid Slapen gebeurt soms in de openlucht in een hangmat onder een klamboe en leven van het land hoort er bij. Dave „Om aan de kost te komen hebben we 's nachts op kikkers geiaagd Die vilden en roosterden we Best lekker, het lijkt op kip". Huizinga hoefde niet lang na te den ken toen de Thai hem vroeg voor hem werken Graag' Voor het kleine be drijfje betekende het een belangrijke expansie, want nu kon men met twee groepen tegelijk op pad Ook de ta lenkennis van de nieuwe tourleider zou goed van pas komen De bedoeling Is dat Huizinga met groepjes van ten hoogste zes deelne mers op pad gaat volgens een pro gramma dat wat betreft zwaarte en gebiedskeuze afhangt van de wen sen en mogelijkheden van de deelne mers. Voorlopig heeft hij zich voor een half jaar verbonden In maart of april 1999 wil Dave weer op Texel zijn tijdelijk of voorgoed. In elk geval zal hij veel te verhalen hebben, mo gelijk aan de bar in het bedrijf van zijn ouders Het zijn „harde" overlevingstochten waarvoor steeds meer westerlingen belangstelling hebben. Dave Huizinga is zelf ook met afkerig van avontuur en het bevalt hem dan ook best bij het Korps Mariniers waar hij sinds vier jaar deel van uitmaakt „Toch ga ik weg bij de marine Ik heb in het korps nu wel zo'n beetje alle mooie dingen gedaan en ben toe aan wat anders. Wat ook een rol speelt is dat ik bij de mariniers niet zoveel toe komst heb. De doorstroming naar hogere rangen is daar met erg groot zodat ik pas korporaal ben op mijn veertigste". Horeca Dave ziet op termijn meer in de horeca, zodat het voor de hand ligt dat hij aan de slag gaat in het hotel café-restaurant van zijn ouders. De Smulpot. Maar hij weet dat dit voor lopig hard werken betekent met wei nig tijd voor vakanties Een langdurig jungleavontuur zit er dan zeker niet meer in. Dat moet daarom nu gebeu ren, een besluit dat door vader Jan en Huizinga ergens in de jungle van Thailand actief als tourleider. verlof had na deelname aan een VN- taak op Haïti. Hij ging toen naar Indo nesië en trok van Jakarta naar Bali, voor een groot deel te voet Rotzooi Het smaakte naar meer, maar Dave vond Indonesië te link geworden in verband met de daar heersende mo netaire crisis en het gevaar van op stand en andere rotzooi". Het werd daarom Thailand en dat beviel prima De Texelaar verkende het land en kwam op een gegeven moment te recht in Kaosok in het zuiden, waar zich een uitgestrekt beschermd na tuurgebied bevindt, grotendeels ,,gaaf' regenwoud Hij maakte in het gebied een trektocht onder leiding van de 27-jange Somchaikananam een Thai die zich bezig houdt met het organiseren en uitvoeren van trek tochten vanuit zijn .Bamboo House" Tijdens de tocht van zes dagen zag hij dat de Texelse marinier zich in het woeste, bergachtige terrein uitste kend wist te redden en ook in staat was om dat in harmonie met anderen te doen. Hard Zo'n trektocht vraagt nogal wat In zijn Dave Huizinga: ..Deze kans wil ik niet laten liggen". (FotoHarrygnmw ,,Deze kans moet ik grijpen. Later heb ik voor zoiets misschien geen tijd meer". Dave Huizinga (24) uit Den Burg heeft besloten een niet alledaags baantje^an te nemen in Thailand. Met ingang van oktober gaat hij in de woeste jungle van dat land rondtrekken met groepjes avontuurlijk en sportief ingestelde toeristen. moeder Rita wordt onderschreven. Rita ..Zelf heb ik ook altijd zoiets gewild, maar in mijn tijd was daar geen mogelijkheid voor. Van mij mag Dave zijn gang gaan. Hij zal met in zeven sloten tegelijk lopen". Dave Huizinga kreeg de smaak van trektochten in de tropen te pakken toen hij 2,5 jaar geleden zes weken

Texelsche Courant | 1998 | | pagina 8