iee minuten V I berichten Vlaggen op 4 en 5 mei rEXELSE^ COURANT" Herdenkingsbijeenkomst 4 mei I998 in de Nederlands Hervormde Kerk Expositie en Open ateliers-Weekend en op de Algemene Begraafplaats te Den Burg Informatierubriek van de gemeente Texel i mei 1998 Ci Openingstijden en bereikbaarheid gemeentehuis z'en z'^n' hoe 'n<^rukwekken" Meer bedrijven op Texel ®@0© ©0© op 2 en 3 mei 1998 van: 10.00 tot 16.00 hiak Wijziging ophaalroutes Fietsenveiling Ruimtelijke ordening Openbare bekendmaking Wijziging spreekuren Sociale Zaken Wijziging spreekuren s Gemeentehuis gesloten Kennisgeving besluit Wet milieubeheer Schrijf je ook een brief aan de toekomst? ichalj VRIJDAG 1 MEI 1998 e t|aar In Nederland ligt dal ech- Programma de kalender is het ieder jaar plos iet 4 en 5 mei Voor verreweg de ft no >este wereldburgers zijn dat ge- Water me dagen, als zoveel andere in DH, g klai udl n dui i Tijdi Inem chleii at ono darco aecui )e Di (advertentie) Eiland I berichten Het gemeentehuis is geopend: 's morgens van 8.30-12.30 uur 's Middags is het gemeentehuis (behoudens afspraak) gesloten Het gemeentehuis is 's middags gesloten omdat de mensen die in het gemeentehuis werkzaam zijn op deze manier de lopende zaken efficiënt en adequaat kun nen afhandelen. anders Het herdenken van de den, het vieren van de bevrijding ZDH het stilstaan bij de betekenis van jheid is een waardevolle traditie mij erg aanspreekt. Het zijn da- n waar een samenleving kracht 'Uf put, zowel nationaal als lokaal. >nsen die het belangrijk vinden 4 en 5 mei een aparte plaats te ven, zullen de speciale beteke- van de dagen door willen ge- naan anderen De verhalen van oorlog en de betekenis van vrij- jjjyg" id moeten steeds opnieuw wor- n verteld. Voor onszelf om te blij- n herinneren, voor kinderen en migranten om te begrijpen waar- 4 en 5 mei in Nederland zo bij- nderzijn Een goed middel hier- or zijn de vaste gebruiken en mbolen die bij deze nationale igen horen, met name de twee nuten stilte en het uitsteken van vlag Des te meer mensen stil i op 4 mei en hoe meer vlaggen de boodschap is die ze uitdra ai het daarom op 4 mei om acht rmet alleen stil zijn op de her- inkmgsplaatsen, maar ook op (aal en elders. En laat de huizen gebouwen kleuren met rood, wit blauw op 4 mei 's avonds half- okenop5 mei de hele dag in top. Nederlands Hervormde Kerk Vanaf 18 45 uur is de kerk open en wordt het orgelspel verzorgd door de heer D Wassink Opening om 19.00 uur door de burgemeester. W.L F C ridder van Rappard Muzikale intermezzo's worden ver zorgd door de Georgische pianiste Nino Khutsishvili en het Speel- orkest van de muziekschool o I v. de heer D. Wassink. Pastor E. Moltzer zal een toespraak houden over het thema "Vrijheid in Gebondenheid" Sharon Daalder en Mira de Steur, leerlingen van de p c. basisschool De Fontein, dragen een gedicht voor Uit het dagboek van Zlata Filipovic worden fragmen ten voorgelezen door Anna Albers en Eva van der Linden, leerlingen van de O.S.G. De Hogeberg Stille tocht naar de Algemene Begraafplaats Om 19 30 uur begint de stille tocht naar de Algemene Begraafplaats aan de Kogerstraat, met omfloer ste trom door het Koninklijk Texels Fanfarekorps. Rondgang algemene begraafplaats De rondgang over de Algemene Begraafplaats wordt gevolgd door 1kransleggingen bij het kunstwerk „De levensboom", geschonken door Georgië aan Texel en bij het monument voor de geallieerden „Cross of Rememberance"; 2. verzamelen bij het voorgedeelte van de begraafplaats, waarna en kele koralen worden gespeeld door het Koninklijk Texels Fan farekorps en de Last Post door het Koninklijk Texels Fanfare korps, 3. 20.00 uur: twee minuten stilte, 4 Reveille door Koninklijk Texels Fanfarekorps en hijsen van de vlag in top door Scouting Texel, 5 kranslegging bij het monument „De Goede Herder" door de bur gemeester en de mogelijkheid tot het leggen van bloemstukken door de overige aanwezigen. LF.C.van Rappard viert Op 4 mei worden van 's avonds 18.00 uur tot zonsondergang om 2110 uur van alle openbare gebouwen de vlaggen halfstok gehangen, leder een wordt verzocht deze gedragslijn te volgen, waarbij tevens wordt verzocht om vlaggen met bedrijfslogo's en andere reclameteksten om 18 00 uur in te halen. Op 5 mei gaan alle vlaggen in top tot het moment van zonsondergang om 21.10 uur. 6. afsluiten herdenkingsbijeen komst door burgemeester W.L FC ridder van Rappard en het gezamenlijk zingen van 2 coupletten van het Wilhelmus, onder begeleiding van het Ko ninklijk Texels Fanfarekorps. De gemeente Texel streeft naar een verbetering van de werkgelegen heid op Texel De huidige Texelse werkgelegenheid is vooral gericht op recreatie toerisme, agrarische bedrijvigheid, visserij en weten schap. De samenstelling is voor een belangrijk deel seizoensgebonden, eenzijdig en biedt weinig mogelijk heden voor hoger opgeleide Texe laars Dit houdt onder andere in dat jongeren die gaan studeren het ei land daarmee veelal definitief ver laten. De gemeente wil dat veranderen. Hiertoe is de hulp ingeroepen van Bureau Bartels Dit bureau gaat samen met de gemeenteonder- zoeken wat de mogelijkheden voor kleinschalige bedrijven in onder andere de zakelijke dienstverlening zijn Onderdeel van het project is een onderzoek naar de wensen van oud-Texelaars om op Texel een be drijf te starten Voor meer informa tie of suggesties kunt u contact opnemen met Marc Oosterdijk van de afdeling Bestuursondersteunmg (tel 36 21 21 tst 247). Vandaag, 1 mei. is door wethouder Eelman de nieuwe gemeentelijk ex positieruimte aan de Groeneplaats te Den Burg geopend. Aansluitend heeft zij ook de groepsexpositie van 30 Texelse beroepskunstenaars geopend. Elke kunstenaar heeft voor deze expositie eén of twee kunstwerken beschikbaar gesteld. De expositie wordt van 2 tot en met 15 mei 1998 gehouden en is open voor het publiek van 10.00 tot en met 16.00 uur. In het weekend van 2 en 3 mei kan nader kennis gemaakt worden met het werk van de kunstenaars door het bezoeken van de ateliers (en eventueel andere ruimten). De lijst van de opengestelde ateliers treft u ook op deze pagina aan en is verder ook afzonderlijk verkrijgbaar bij de expositieruimte aan de Groeneplaats. Daar is ook een kleine brochure met gegevens over de deelnemers beschikbaar De Cocksdorp Eierland De Koog Oosterend De Waal Den Burg udeschild QDen Hoorn nr deelnemende kunstenaar bezoekadres plaats (12) Mien van As De Ruyt er straat 34 Oudeschild 4) Peter Wieneke Boon Molenstraat 61 Den Burg 6) Cobte Bremer Dnehuizen 12 Den Burg 2) Jan Jacob Bruin Gasthuisstraat 68 (galerie 68) Den Burg (10) Inge Buijs Ruijslaan 5 De Koog (18) Jaap Kees Dnjver Oost erende rv^eg 36 Oosterend (14) Nesnn en Stefan During Blazerstraat 4 Oosterend (20) Kerstin Edelman Postweg 72 (Eiland galene) Eierland 5) Pi eter nel Geurtz Haflelderweg 40 (OSG) Den Burg (17) Ton van Hilten Achtertune 13 Oosterend 3) Joost van der Hoek Weverstraat 20 (de12 balcken) Den Burg (15) Ricky Jansen Kerkstraat 1 (galene POEH) Oosterend 7) Els Kjngma van der Stenv.eg 9 t Homtje 8) Deet Kraay Diek 11a (de V% maning) Den Hoorn 8) Sahi Kuiper Diek 11a (de Vermaning) Den Hoorn 1) Lenie van 't Moordende Noordwester 110 Den Burg 8) Henk Moorl ander Oek 11a (de Vermaning) Den Hoorn (13) Caroline Serton Stoom poort 5 hs Oudeschild (21) Marian Smil Vuurt orenweg 182 De Cocksdorp 8) Patrick Tanghe Diek 11a (de Vermaning) Den Hoorn (16) Anna de Visser Peperstraat 30 Oosterend (9) Frans T Voskuil Pontweg 118 (alleen 3 mei) De Koog (19) Ellen de Vries Oost 90 Oost (20) Niek Wei boren Postweg 72 (Eiland galerie) Eierland 8) Clementine Henriêtte de Wil Diek 11a (de Vermaning) Den Hoorn zaterdag 2 mei 1998 wordt in samenwerking ïeerd: t de politie wederom een veiling gehouden van gevonden fietsen itse r I neder die bij de politie aangifte heeft gedaan van diefstal van zijn of ir fiets wordt in de gelegenheid gesteld een fiets te kopen. Bij de koop 3nso"|ieen fiets dient het procesverbaal van aangifte of het aankoop- ificaat te worden overlegd. De veiling, die klokslag 10.00 uur zal begin- geschiedt bij afslag. Voordat de veiling begint zijn belangstellen- laats® vanaf 09.30 uur in de gelegenheid de aangeboden fietsen te be- Semen en een fiets als de hare of de zijne te identificeren. De fiets wordt n de'Bat geval alsnog uit de verkoop gehaald. De ophaalroute voor voor huisvuil en grofvuil van dinsdag 5 mei wordt gereden op woensdag 6 mei. In verband met het rijden van de inhaal- routes wordt u verzocht de containers vroeg aan de weg te plaatsen. hij Cc| rdhd ie ld ff wee' t hij nnen het bureau sociale zaken kunt u terecht voor informatie over en het ivragen van bijstand in de ruimste zin van het woord en gehandicap- voorzienmgen zoals rolstoelen, woningaanpassing en vervoers- •rziemng. Doordat een steeds groter beroep op het bureau wordt ge in, namen de wachttijden voor de cliënten van dit bureau in onver hoorde mate toe. Daarom is er vanaf 1 mei aanstaande geen vrij eekuur meer voor het bureau sociale zaken. U kunt voortaan een dag •ren tussen 8.30 en 12.30 uur een telefonische afspraak maken. Hier- e wordt voorkomen dat lange wachttijden ontstaan en bent u verze il van de onverdeelde aandacht en een vlotte afhandeling van uw oek aan het bureau. Het telefoonnummer om de afspraak te maken is *1 00. ig v. 14 aprj| 1998 heeft de gemeenteraad van Texel de en d; helort merk< Jat ee e mei eerde ijk de intentie uitgespro- de dienstverlening voor burgers en bedrijven te zullen verbeteren. een van de eerste voorbeelden daarvan kan genoemd worden dat Pas aangetreden wethouders, alsmede de burgemeester, hebben loten hun spreekuren tegelijkertijd te houden. De spreekuren zijn met jang van 12 mei op dinsdagmiddag vanaf 15.00 uur De nieuwe rege- houdt ook in dat voorafgaand een (telefonische) afspraak gemaakt hoort te worden Dit kan via de centrale balie in de hal van het Dpta entehuis (telefoon 36 21 21). U wordt vriendelijk verzocht bij het ma- van de afspraak ook het onderwerp van het gesprek door te geven, voordeel van de nieuwe regeling is dat de wachttijden voor de be iers van het spreekuur zo veel als mogelijk is, zullen worden beperkt. de nieuwe regeling op 12 mei in werking gaat treden, houden de ouders Schilling en Bakker spreekuur op maandagmogen van 10.00 2 00 uur. Burgemeester Van Rappard en wethouder Eelman houden eekuur op dinsdagmiddag vanaf 15.00 uur 'af 30 april tot en met 5 mei is het gemeentehuis voor publiek geslo ft" et bureau burgerzaken is op vrijdag 1 mei van 8.30 tot 12.30 uur ftpend voor het aangeven van geboorten en dergelijke. Openbare bekendmaking voor het plaatsen van kampeermiddelen De burgemeester van Texel maakt bekend dat burgemeester en wethou ders van Texel op grond van art. 24, lid 2 van het bestemmingsplan "Buitengebied Texel" de volgende vrijstellingen hebben verleend voor het plaatsen van 1 kampeermiddel op het erf voor de periode 15 maart t/m 31 oktober voor een termijn van 1998 t/m 2002, aan B H Albers. Pontweg 152 te 1796 MD De Koog; R T. Eelman. Meyertebos 15 te 1791 MG Den Burg, R.M Kerstmg-Anderson, Zwinweg 6 te 1794 HJ Oosterend; S. Plaatsman, Laagwaal- derweg 46 te 1793 ED De Waal. B F Platenburg, Oosterweg 31 te 1794 GK Oosterend. J J Schraag. Postweg 191 te 1795 JN De Cocksdorp, F PC. Star, Genteweg 11 te 1794 HK Oosterend. M G.J Veeger. Rozendijk 13 te 1791 PC Den Burg, A. Vlaming-Troost, Amaliaweg 13 te 1797 SW Den Hoorn, G.J Witte, Hollandseweg 21 te 1795 LE De Cocksdorp, J C Witte. Schilderweg 161 te 1791 LN Den Burg, PD Wuis-Boon. Schorrenweg 61 te 1794 HE Ooster end. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunt u binnen 6 weken na de dag waarop deze besluiten zijn bekendgemaakt een bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. Het bezwaarschrift dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagteke ning, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt ge maakt, de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit Het bezwaarschrift schorst niet de werking van het besluit waartegen het is gericht. De bovenstaande besluiten liggen ter inzage op de afdeling ruimtelijke ordening en volkshuisvesting, kamer 0.12 van het gemeentehuis. Burgemeester en wethouders van Texel maken bekend dat zij vergun ning op grond van de Wet milieubeheer hebben verleend aan de heer H.C. Hennink voor een constructiewerkplaats, gevestigd aan de Laag- waalderweg 16A te Oudeschild. In het belang van de bescherming van het milieu zijn voorschriften aan de vergunning verbonden. Vanaf 6 mei aanstaande liggen tot het einde van de beroepstermijn dagelijks van 8.30 tot 12.30 uur, ter inzage op de afdeling milieubeheer in het gemeen tehuis (bovenste verdieping, kamer 2.05): de vergunning en alle daar aan voorafgegane openbare stukken. Desgevraagd kunnen de ter inzage gelegde stukken ook buiten de gebruikelijke openingstijden worden in gezien en toegelicht. Uitsluitend: -wie tijdig bedenkingen hebben ingebracht tegen het aan de vergunning voorafgegane ontwerp-besluit; -wie bedenkingen hebben tegen eventuele afwijkingen van de milieuver gunning ten opzichte van het ontwerp-besluit; -belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen tegen het ontwerp-besluit te hebben ingebracht, kunnen tegen de verleende milieuvergunning beroep instellen. Met ingang van de dag na de datum van de terinzagelegging, is binnen zes weken administratief beroep mogelijk bij de Raad van State, afde ling bestuursrechtspraak, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Wie in beroep is gegaan kan binnen de beroepstermijn de voorzitter van de afdeling bestuursrechtspraak verzoeken een voorlopige voorziening te treffen, indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist. Nadere informatie: afdeling milieubeheer, telefoon (doorkies)- nummer 36 21 88. Aangevraagde bouwvergunningen Burgemeester en wethouders van Texel maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend dat een aanvraag om bouwvergunning is inge diend door: MO-Proiekt Texel bv voor het veranderen v/e woning a/d Hoefslag 73 te Den Burg (ontvan gen 22 april 19981, P. de Wit voor het plaatsen v/e veldschuur (open) a/d Postweg 127 te De Cocksdorp (ontvangen 22 april 1998), CAB Texel voor het plaatsen v/e aardappel bewaarplaats a/h Meijertebos 7 te Den Burg (ontvangen 23 april 1998); P Daalder voor het verplaatsen v/e kapberg van Postweg 127 naar Postweg 37 te Eierland (ontvangen 23 april 1998), W van der Werf voor het plaatsen v/e dakopbouw t b.v bedri|fsruimte aan de Califormèweg ('t Hoogelandt) te De Koog; fam. A D. Slegh voor het plaatsen v/e serre a/d Duykerdam 7 te Den Burg (ontvangen 27 april 1998), J Zoetelief voor het vergroten v/e woning a/h Hogeremd 48 te De Waal (ontvangen 28 april 1998), JAM v/d Kamp voor het gedeeltelijk vernieuwen v/e garage/berging a/h Schilderend 144 te Den Burg (ontvangen 21 april 1998) Tegen deze kennisgeving kunt u geen bezwaren maken Bezwaren kunt u pas indienen als de bouwvergunning is verleend. Verleende bouwver gunningen worden gepubliceerd Verleende bouwvergunningen J Zuidewmd voor het vergroten v/e machineberging (hooiopslag) a/d Schilderweg 249 te Oudeschild (verzonden 24 april 1998). Heemskerckstraat 74 te Oudeschild (verzonden 22 april 1998) Goedgekeurde melding bouwvoornemen R.J.C van der Werff voor het plaatsen v/e schuur a/d Schoudieck 45 te Den Burg (verzonden 27 april 1998): W Albers voor het plaatsen v/e schuur a/d Elemert 26 te Den Burg (verzon den 27 april 1998). M C Meskers voor het plaatsen v/e dakkapel a/d Sluyscoog 77 te Den Burg (verzonden 23 april 1998), J van der Star voor het plaatsen v/e c.v. ruimte a/d Polder weg 29 te De Waal (verzonden 23 april 1998), Foullois Reinhold voor het vergroten v/e berging a/h Gerritslanderdijkje 136 te Den Burg (verzonden 21 april 1998) Bezwaar en beroepsmogelijkheden Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen 6 weken na de dag waarop deze besluiten zijn verzonden of uit gereikt een bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen Het bezwaarschrift dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waar tegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mo gelijk een afschrift van het bestreden besluit waartegen het is gericht Wij wijzen u erop dat u de president van de Arrondissementsrechtbank te Alkmaar, Sector Bestuursrecht, Postbus 252, 1800 AG Alkmaar, kunt verzoeken een voorlopige voorziening te treffen. Bovengenoemde ver gunningen kunt u inzien bij de afdeling Bouwzaken, kamer 2.12. Verleende vrijstelling De burgemeester van Texel brengt ter openbare kennis dat burgemees ter en wethouders van Texel vrijstelling hebben verleend op grond van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, van het bestemmings plan Buitengebied, aan de familie Groszpietsch, ten behoeve van het gebruik als woonhuis van het perceel en opstal Schilderweg 185 te Den Burg. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunt u binnen 6 weken na de dag waarop dit besluit is bekendgemaakt een bezwaarschrift bij burge meester en wethouders indienen Het bezwaarschrift dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gron den van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het omstreden besluit. Het bezwaarschrift schorst niet de werking van het besluit waar tegen het is gericht. Bovengenoemde vrijstelling kunt u inzien bij de af deling Ruimtelijke Ordening en Volkshuisvesting, kamer 0.12 van de gemeentesecretarie. Vrijdag 15 mei wordt de best ge documenteerde dag tot nu toe Dan zullen heel veel Nederlanders in binnen- en buitenland hun bijdrage leveren aan de vaderlandse ge schiedenis. Over het leven van ge wone mensen is in de archieven weinig terug te vinden Alleen bij zondere gebeurtenissen worden geregistreerd. Over het leven van bijzondere/beroemde mensen is veel bekend, maar over dat van 'ge wone mensen', zoals wij allemaal, u eigenlijk, weinig bekend Wat was hun dagindeling, wat vonden zij belangrijk, wat aten zij, etc Daarom vraagt de Stichting Brieven aan de toekomst (een samenwerkingsver band tussen het Nederlands Cen trum voor Volkscultuur, het Meer- tens Instituut, het Nederlands Open-luchtmuseum en PTT Post) je om op vrijdag 15 mei 1998 voor één keer jouw dag te beschrijven „aan de toekomst". De gewone al ledaagse dingen met veel details en gevoelens Je kiest zelf wat je aan de toekomst schrijft. Je mag van minuut tot minuut bijhouden wat je doet en voelt; je mag ook een belangrijk moment uit de dag kie zen en daarover schrijven. De brieven worden door de stich ting gebruikt voor onderzoek. De brieven zijn een bijdrage aan het nationale archief van de gewone mensen in Nederland Aanwijzingen om een brief te schrijven De mensen die een brief willen schrijven op 15 mei 1998 kunnen dit op veel verschillende maieren doen bijvoorbeeld handgeschre ven of getypt Maar ook e-mail, in gesproken of braille-teksten zijn zeer welkom. Mensen die moeite hebben met de Nederlandse taal kunnen hun brief schrijven in de taal waarin zij zich het beste kun nen uiten. Het leukste is om de brieven met eigen naam te ondertekenen. Mis schien kun je in jouw brief jezelf en je leven omschrijven en een pas foto meesturen Dan heeft de toe komst ook een echt beeld van je. Wil je de toekomst iets vertellen wat absoluut geheim moet blijven, stuur dan je brief anoniem. Of zet boven de brief „50". Dan weten wij dat je brief pas over 50 jaar toegankelijk is voor onderzoek. Niemand mag dan voor die tijd je brief lezen Bo ven iedere brief moet wel vermeld worden: man of vrouw, geboor tedatum, geboorteplaats burger lijke staat, woonplaats en beroep De brieven kunnen tot twee weken na 15 mei 1998 worden opgestuurd naar: Brieven aan de toekomst Postbus 15 5 98 3503AZ UTRECHT brieven@openluchtmuseum.nl Vermeld ook je eigen postcode linksboven op de enveloppe. Dit is belangrijk om de brieven goed op te kunnen bergen Voor meer infor matie kunt u contact opnemen met het Nederlands Centrum voor Volkscultuur, tel. 030-2334047

Texelsche Courant | 1998 | | pagina 9