Spanningen oplossen door massagetherapie Redders aan Wal maken tocht in wippertoestel Bec*rïjvig heid „Droomeiland" éénmalig te koop voor Texelaars Passantenhaven uitgebaggerd Skelterrace bij Cavo Latuco Animorecord voor koninginne-loop Bakker en Van Duyl winnen koninginnegolf Uitmuntende teckel Wijziging Tevoko J^ednjviglieid De Kolonist: trendy mode scherp geprijsd Kager start met eigen telekraan bedrijvigheid Asperges groeien flink onder zeil .TEXELSE COURANT Beverwijks koor en A 'Capabel in Wielewaal Gymuurtje SV (Folo Gerard Timmerman Op wat in kringen van zeevarenden een knobbelig zeetje heet maakten liefhebbers zaterdag een rondvaart op reddingboten Beursplein 5 en De Zalm. Het tochtje over zee tvas on derdeel van een winderige Reddingbootdag van de KNRM in het reddingboothuis aan de Volharding. De vrijwilligers van De Koog en De Cocksdorp hadden over belangstel ling niet te klagen. Al een kwartier voor de opening stonden zo'n dertig belangstellenden te popelen om een kijkje te nemen De drukte hield de hele dag aan. De schrale wind en regen later op de dag weerhield de liefhebbers met van een gratis tochtje op beide reddingboten. Vooral de op varenden van rubberboot De Zalm hadden waren buitengaats gebaat bij een stevig maag. Na afloop konden de opvarenden bekomen onder het De onlangs uitgebrachte video film „Texel, droomeiland'' was in de eerste plaats bedoeld om door bedrijven gebruikt te worden als relatiegeschenk en promotie middel. Onder de Texelaars blijkt er echter zoveel belangstelling voor te zijn, dat De Texelse Am bassadeur heeft besloten de 38 minuten durende rolprent éénma lig te koop aan te bieden voor ie dereen. Bestellen van één of meer films (a f 19,95) kan uitsluitend telefonisch via 310541 of fax 310546 Wie „Droomeiland'' koopt steunt tevens een goed doel Per film zal namelijk f2,50 worden afgestaan voor de ac tie ..Stuur een Papoea naar school" van eilandgenoot Harry de Graaf. „Zoiets doen we wel meer", legt Roland Winter van De Texelse Am bassadeur uit. „Ééns per jaar bren gen we een product uit dat we kop pelen aan een goed doel, dat wat met Texel heeft te maken. We ho pen dat daardoor de mensen wor den gestimuleerd. Dat brengt geld in het laatje bij het goede doel en wij hebben er ook wat aan. Allebei blij." Baggerbedrijf De Boer uit Sliedrecht schept modder uit de passanten haven. In totaal wordt de zeebodem zeventig centimeter verlaagd. Het werk dat een maand in beslag neemt, is de eerste van totaal drie fases Komend najaar worden de verenigingshaven en de dokput van Boom onder handen genomen. Ex clusief BTW is met het karwei een bedrag van 1.400 000,- gemoeid. De passantenhaven kan volgens Rijkswaterstaat ruimschoots vóór Hemelvaartsdag weer in gebruik wor den genomen genot van een gratis gebakken vissie of een ijsje, die bereidwillig door Texelse sponsors beschikbaar waren gesteld Vooral de jeugd leefde zich uit met het wippertoestel (zie foto). Veteraan Jan van Loo. de laatste nog in leven zijnde roei redder, liet samen met Durper Cees Zuidema de nodige sterke verhalen over vroeger de re vue passeren. De open dag legde de KNRM geen windeieren. Er meldden zich in het reddingboothuis 46 nieuwe donateurs (Redders aan Wal) en de kraam met KNRM-artikelen bracht f3.000.- in het laatje (Foto Gerard Timmerman) Toekomstige autocrossers kunnen zaterdagmiddag hun krachten meten in de skelterrace op het terrein van Cavo Latuco in Den Burg. Voor kin deren van 6 t/m 12 jaar is een par cours uitgezet voor trapskelters Wedstrijdleider Andre Keesom geeft om 14 00 uur het startsein. Er wordt gereden in twee leeftijdscategorieën (6-9 en 10-12 jaar) Deelnemers (maximaal zestig) kunnen zich vrijdag tussen 16.00 en 17.00 uur opgeven. Voor elke deelnemers is er een aar digheidje en voor de winnaars liggen fraaie prijzen klaar Daarnaast is er een demonstratie trekker trek. waar bij een verzwaarde skelter een slede voorttrekt. Kinderen mogen ook zelf proberen hoe ver ze komen Het eve nement duurt tot 16.00 uur. Op koninginnedag was het een drukke bedoening voor de start bij Het Cafeetje in Oosterend. Bijna tachtig aankomende talenten stonden te poppelen om de 1060 m te mogen af te leggen in de koninginneloop. Snel ste bij de jongens van 10 tot en met 12jaarwas Ewoud Rohn uit Ede. Op de vierde plaats eindigde de eerste Oosterender: Dirk Trap in 3:58 Bij de meisjes bleek Mariska Brouwer weer de sterkste in 4:08, gevolgd door Maaike Koning en Liesbeth Bremer. Bij de de jeugd tot en met 9 jaar werd Michael Noorlander eerste in 4:04. Na hem finishten Olaf van der Vis en Ruben Duinker. Evelien Kreuk uit Lutjebroek was het snelste meisje in 4 21tweede werd Marlyn Brouwer en Anne Fransen was derde. De jeugd van 13 tot en met 16 jaar kon kiezen uit 1710 of 3420 meter. Anouska Lievaart uit 's Gravenzande en Ramon Noorlander legde één ronde het snelst af en over twee ron den waren Eva van Zoonen en Piet Kramer uit Beverwijk als eerste terug. De vrouwen legde 5130 meter af. Laurien Bakker zegevierde gevolgd door Lida Bakker. Bij mannen vete ranen over 8550 meter was de eer ste plaats duidelijk voor Enno Posthuma uit Doetinchem in 29:51. op ruime afstand gevolgd door Jan Zijm, die 31:41 klokte. Bij de mannen werd de strijd pas be slist in de laatste ronde. Daar pas seerde Harry Uithetbroek 28 55) uit Weerselo Robert Bakker (29:16) die tot dan toe de wedstrijd aanvoerde. Als derde finishte Lutz Loshe, die zijn beide voorgangers steeds in het vizier hield, maar niet dichterbij kon komen. Noortje de Bruin en Erna Dam ston den aan de basis van een spectacu laire konmginnegolfwedstrijd, omge ven door veel oranje en rood/wit blauw. Met als speelvorm greensome -waarbij twee spelers als team om en om met dezelfde bal spelen- leverden 44 deelnemers een enerverende strijd. Naast de gebruikelijke dames- en herenprijzen voor de neary (Jan Pel grim en Tineke Brouwer) en de longest drive (Paul Kuip en Fleur van Duyl) leverde de wedstrijd een eerste prijs op voor het team Hans Bakker en Fleur van Duyl met 47 punten. Tweede werden Piet Schuijl en Reynier de Graaff (42 punten), derde Bob Coutinho en Jan Pelgrim (40 punten) en vierde Kolja Laane en Henk van der Veer (36 punten). De langhaar teckels van familie Vos kuil uit De Koog zijn op de jaarlijkse clubmatch van de Nederlandse Teckelclub in Barneveld goed voorde dag gekomen. Er deden 350 dieren mee. Enya van Tyeslemore behaalde een eerste plaats met uitmuntend bij de veteranen. Haar zoon Floris was goed voor de eerste plaats met uit muntend in de open klasse reuen Enya's dochter Gwinny van Tyeslemore behaalde de tweede plaats met uitmuntend in de fokkers klas. In verband met de eindexamens kunnen vanaf woensdag geen volleybaltrainingen plaatsvinden in de burgemeester De Koninghal. Verschillende trainingen worden samengveoegd. Het rooster ziet er tot en met 29 mei als volgt uit: Ons Genoegen: Maandag 16.15-17.15 u. Mini- en C- jeugd Dinsdag 17.15-18 15 u. A-jeugd OSG-zaal: Woensdag 18 30-19.30 u B-jeugd Woensdag 19.30-22.00 u. Competi tie-spelers Donderdag 20.00-22.00 u. Recre anten Ons Genoegen: Vrijdag 15.45-16.30 u Mini's Goede, trendy jeansmerken voor scherpe prijzen. Daarmee timmert de nieuwe modezaak „De Kolonist" in de Koger Dorpsstraat aan de weg. Het bedrijf wordt gerund door Mirella Driessen en Gina Steenbergen, maar is eigendom van golfschoolhouder Joost Brieko en M J.H Driessen Laatstgenoemde is werkzaam in de textielgroothandel en weet dus wat er te koop is „Veel modezaken bestel len in één keer hun collectie en doen daar het hele seizoen mee. Wij hou den kleine voorraden en vernieuwen regelmatig. Géén toenstenprijzen, maar betaalbare mode, sportswear en outdoordoelt hij op broeken met veel zakken en ritsen aan de zijkant. Als „hit van het jaar" noemt hij de afritsbroek. waarbij de pijpen kunnen worden afgeritst en shods overblij ven. Startend ondernemer Peter Jan kager In de cabine van z'n Texels grootste telekraan. (Foto Gorard Timmerman) (Pietje) Kager te kunnen leveren met de telekraan waarmee hij vrij dag aan de slag ging. Kager be hoort tot de talrijke voormalig me dewerkers van Texel BV die voor zichzelf zijn begonnen. Een hefvermogen tot veertig ton en toch precisiewerk tot op de milimeter. Die prestatie zegt de kersverse ondernemer Peter Jan Terwijl leden van Mannenkoor Zanglust uit Beverwijk even uitblazenzingt vocalgroep a 'Capabel uit volle borst Karin Keyser-Daalder is integraal massagetherapeute. Ze is onlangs beëdigd door de Vereniging Natuurgeneeskundige Therapeu ten, wat tot gevolg heeft dat een aantal ziektekostenverzekeraars haar therapie vergoeden. In De Cocksdorp heeft ze sinds kort een prachtigepraktijkruimte in warme tinten, ledereen kan bij haar te recht. „Ook als je geen lichamelijke klachten hebt, kan een ontspan nende massage veel goed doen." De Cocksdorpse heeft al een leven in de verpleging achter de rug. „Ik ben al op mijn vijftiende begonnen. Een roeping? Ja. dat kun je gerust zeg gen." De opvoeding van vier kinderen zorgden voor een onderbreking in haar carrière. Het idee om iets voor haarzelf te beginnen kriebelde. Zeven jaar geleden haalde ze haar diploma sportmassage. Maar daar bleef het niet bij „Ik vond het met genoeg. Ik had altijd het gevoel dat er meer was als sommige spieren niet wilden mee werken.' Karin Keyser zag een advertentie van het Holos Instituut voor integrale massagetherapie, een HBO opleiding in Amsterdam Ze stortte zich erin en reisde drie jaar lang een dag in de week naar Diemen „Zwaar, heel zwaar. Ik was de enige die dit deed en vier kinderen had. Ik heb wel 's nachts zitten te studeren." In 1995 slaagde ze, maar tijd voor een eigen praktijk was er niet. „Jan en ik namen net in die tijd het Kampeercentrum over, dus daar ging alle aandacht naartoe." Rustige ruimte Het bedrijf staat inmiddels op de rails en Karin vond dat ze met voor niets zo hard had gestudeerd, dus ze startte vorig jaar als therapeute, aan vankelijk op zolder van het huis aan de Vuurtorenweg 79. Architect Jan Beerlmg ontwierp een praktijkruimte en aannemer Piet de Bloois zorgde voor de bouw. De fraaie praktijkruimte past Karin als een handschoen. Twee zijdeschilderijen van Coby Kooiker trekken de aandacht. De sfeer is rust gevend. „Ik voel me hier heerlijk." Wat doet een integraal massage therapeute? „Ik ben geen fysiothe rapeute", zegt Karin zeer beslist. „Die vraag wordt me het meest gesteld." Zonder een spoor van „zweverig heid" legt ze uit dat ze door verschil lende vormen van massage mensen bewust probeert te maken van onop geloste spanningen in het lichaam. „Die leiden nameli|k tot lichamelijke klachten. Inwendige storingen mani festeren zich aan de buitenkant. Ik probeer mensen zover te krijgen dat de onderliggende spanningen wor den aangepakt." Ze haast zich te zeggen dat ook men sen zonder problemen of klachten bij haar welkom zijn. Ze gaat zelfs zo ver dat ze sommige oudere klanten zelf naar huis brengt. „Dat ik in De Cocksdorp zit lijkt misschien ver, maar dat valt heus mee Er is zelfs een bushalte pal voor de deur. En aan vervoersproblemen zijn altijd mouw te passen." Speciaal voor mensen die m kunnen liggen of zwangere vra heeft Karin Keyser een mass stoel. Daarin kan een ontspa houding worden aangenomen,! zij goed bij de te masseren sp kan Voor zwangere vrouwen i ze ook met haptonomische oei gen. Tevens geeft ze curss babymassage „De eerste isn gerond en de reacties waren er siast." Voor meer informatie of een afsj is Karin Keyser bereikbaar via foon 316 218. Karin Keyser geeft een hoofdmassage: ...iedereen kan bij mij terecht. De Texelse asperges van Bert en Meina Keijser uit Ongeren zijn er dit jaar vroeger dan ooit. Door de grond waarin ..het witte goud" groeit met zwart folie te bedekken, begon de oogst twee a drie weken eerder dan normaal Onder het zeil is de temperatuur ho ger en de verdamping minder, zodat de grond vochtiger blijft ..Hierdoor zijn de asperges dikker en is de kwa liteit aanzienlijk beter. Omdat er geen daglicht bij komt. ontstaat geen paars-verkleurmg", aldus de opgeto gen Keijsers Half maart brachten ze de folie aan op advies van de Limburgse Boerenbond. Uif proeven bleek dat het zwarte zeil het beste resultaat gaf De voorjaarsdelicatesse wout teeld op totaal meer dan éénfe in Ongeren en Tienhoven Ito helft zit nu onder zeil. ..Een voordeel hiervan is dat »r| productie beter kunnen sturei\ met Pasen de toeristen komen,' wij asperges aanbieden. Eerde den we ze zo vroeg niet leven wel." Volgens de Keijsers kunnen menteel precies aan de waai doen. Dat de asperges in de vallen, bewijst het feit dat mee tien prominente Texelse restf tot de vaste afnemers behorer langs voegde vierstenen Opdum zich daarbij. Een Bete restauranthouder die op Texek tie vierde, was zó onder de inón hij een kist vol mee naar huis ..Ja. we beginnen de marktte veren...", gri/nst Bert Keijser. Gebrek aan ervaring kan Kager niet worden verweten. Bij elkaar bestuurt hij al een jaartje of vijf de telekraan. Een recent klusje is het overeind zet ten van de wanden van het nieuwe wooncentrum aan De Zes. Het faillis sement van zijn vorige werkgever Texel BV, dat hij uit de krant moest vernemen, vormde de aanleiding om voor zichzelf te beginnen. Voorlopig nog met een huurkraan uit Den Hel der, maar hij is vastberaden er in de loop van het jaar zelf één aan te schaffen. Z'n huidige drietrapskraan heeft een mastlengte van dertig me ter en weegt zo'n 36 ton. „Deze kan méér dan welke kraan ook op het ei land", doelt hij op de lengte en het hefvermogen. Het gebruik is veelzij dig. „Ik verwacht veel werk in de bouw. Want sinds de Arbo-wet voor schrijft dat niets zwaarder dan 25 kilo mag worden getild, lijkt wel of ze geen bouwmaterialen meer onder de 300 kg afleveren Maar ook voor het om zetten van een caravan, bootje of antieke auto uit een tuintje kan men mij bellen. Deze machine werkt ide aal als er weinig ruimte is." Bert en Meina Keijser met hun „witte goud dat onder het zwarte tolie sneller groeit en beter van kwaliteit is. DINSDAG 5 MEI 1998 Liefhebbers van koormuziek beleef den zondag in De Wielewaal een ge varieerde middag. Een optreden van het statige Mannenkoor Zanglust uit Beverwijk werd afgewisseld met de souplesse van de Texelse vocalgroep A'Capabel De Beverwijkers deden het eiland aan via bemiddeling van Pia Lammers en man Chris. Hij is fa milie van enkele koorleden en broer van de charmante presentatrice Dinie de Reuver-de Goede. Haar man Piet de Reuver dirigeert dit 37 man sterke koor en nog enkele andere, waaron der het Hilversumse Groot Omroep Koor. Onder leiding van deze profes sional schotelde het gezelschap de Texelaars een gevarieerde en aan sprekend muziekmiddag. Na de pauze verruilden ze het zwarte col bert voor een rode uitdossing, die paste bij het Russische genre. On danks de grote inspanning die de gastvrouw zich had getroost om de akoestiek van de zaal te verbeteren, kwam het koor niet volledig tot z'n recht. De zangers maakte hiervan zelf geen enkel punt We zijn véél min dere zalen gewend", aldus de diri gent. Net als de andere gasten was hij onder de indruk van zanggroep A Capabel. De Texelse zanggroep bracht voor de pauze een uit gebalanceerde selectie aan barbershop en in het tweede deel Russisch repertoire. SVC in De Cocksdorp houdt v mei iedere dinsdag van 20, 21 00 uur een gymuurtje met len in het Eierlandsche Huis. een vanaf 15 jaar en ouder is w Tot de zomervakantie is deel gratis Inlichtingen bij Jolanda (316 794) of Ingrid Wiggers 512)

Texelsche Courant | 1998 | | pagina 6