leer Texelaars aan start „klassieker" TX 29 deze zomer weer in de vaart IV. lOlfteam verdedigt wielertitel zakt tweede plaats elaars proeven n harde banen Turner Kariebo gaat naar NK Wieler-NK werpt schaduw vooruit Golfbaan steeds meer natuurgebied Jeugdtoernooi Texel '94 Verloting voor jeugdige filatelisten „Wél 'n drogist in Oosterend" Eilandcompetitie tennis Workshop voor vrouwen Jeugd ZDH grijpt laatste strohalm Bruin café feest in Verpleeghuis Eilandcompetitie volleybal „Gerrie, hoe lang kun je de bal in je nek houden?" TEXELSE f COURANT- jn afzien, dv.ln.r. groeten u... Een deel van de Texelse wielrenners die morgen de strijd aanbinden, poseert op de wielerbaan. Paul Hoogendijk, Jan Zijm, Marten Visser, Ricardo de Graaf, Otto Goenga. Robert Jan Appel. Jan Dankers en Jordy (Foto Frans Hopman) :else wielersport zit weer in Dal blijkt uit het aantal ijders" dat morgen aan de omt in het Open Noordhol- (ampioenschap, dat op het wordt verreden. Was enkele leleden het Texelse aandeel tlotéén of twee renners, nu ren tenminste veertien genoten de 88 kilometer race te voltooien. Eén van ordy Vinke, verdedigt zijn behaalde titel. van de Texelse Bau- Rab ploeg, die het wielrennen een gaf, is er niet helemaal „Door een verkoudheid ran de Texelse Golfclub in geslaagd de eerste de geassocieerde com- de Nederlandse Golf te behouden. eede wedstrijd in Amster- wigden de Texelaars op de tiaats. Hierdoor zakten ze in ipetitie tot 28 punten van Het Texelse team laat lurgh en Dorhout nog achter Texel was Schuijl de beste slablefordpunten, gevolgd il Homan en Pieter de Boer punten. De andere drie spe en Henk van Wijk (27), Floor i) en Hans de Leeuw 19) speelt de Texelse een thuis- tf. ixelse motorcrossers wa- weekend actief aan de it. Ronald Zijm en nd Lups reden in Oss, Otto en Jan van der Vis in Put- >r de KNMV Flevo-cup. tarde baan in Oss was een waarwording door de dertig oge klim en de andere hóóg- uilen, waaraan de Texelaars «end zijn Ronald Zijm. die 9 als vijfde weg was, lag na te op kop en won de eerste In de tweede manche be- tp kop, om deze positie niet s te laten. Zondag kwam 1 Lups door een aanvaring achterblijver en een vastzit- met verder dan een 34ste 5e tweede manche ging wel beter, maar meer dan een 'aats zat er niet in, Ronald 'giste zich zondag in de eer- tche met het bordje voor de 'onde, waardoor hij de leider als ,.haas" gebruikte - niet e De tweede manche had hij Pen met problemen in de Ingsbak. Toch wist hij als 1 eindigen, Per Vis en Otto Goénga, die eerder op zo'n harde baan gereden, presteerden goed 1 Goënga reed bij de 125cc- Pe eerste manche erg sterk, 3°r een harde val kwam hij Per dan een 13de plaats. De manche reed hij zonder pro- naar een keurige zesde werd hierdoor negende in !meen klassement. Jan van Pie bij de 80cc hoge wielen |n het de eerste manche niet inden met de harde onder- i p tweede manche stuurde de zevende plaats, waar- li als achtste in het klasse- iPigde voel ik me niet topfit. Bovendien is de weersverwachting te goed. Ik heb liefst harde wind. Bij mooi weer blijft het peloton lang bij elkaar en heb je veel geluk nodig om te winnen." Aan zijn voorbereiding zal het met lig gen Vinke heeft afgelopen winter hard getraind op de fiets en in het krachthonk. Vorige week schaafde hij nog met ploegmaat Marten Visser aan de vorm in de Limburgse heu vels. In de „klassieker" van morgen krijgt hij steun van oud-Texels kam pioen Wobbe van den Kieboom, die als gastrenner aan het team is toege voegd. Debutanten Drie jeugdige Texelaars van de nieuw opgerichte Fiets Sportief ploeg strij den ook mee. Jan Dankers (18) was vorig jaar al van de partij, Ricardo de Graaf (17) en Robert Jan Appel (16) maken hun debuut De twee laatstge noemden wisten zich in de rondes van Breezand, Schagen en Den Hel der goed te handhaven bij de recreanten. Appel kwam zelfs elke keer met premies thuis. De Oude- schilder heeft plannen om naar een school in België te gaan waar hij wiel rennen en leren kan combineren. Ricardo de Graaf heeft de wielersport pas ruim een jaar geleden ontdekt. „Ik deed aan krachttraining op de sportschool. Maar om van mijn astma af te komen, adviseerde de dokter mij aan conditiesport te gaan doen Daarom ben ik gaan fietsen." Zowel op de racefiets als de mountainbike Tijdens de play-offwedstrijden turnen in Almere heeft GVT-turner Malik Kariebo zich weten te kwali ficeren voor de Nederlandse kam pioenschappen. De jongen ein digde in zijn categorie als vierde. Clubgenoot Joey van der Vis begon zijn wedstrijd in niveau 4C voortva rend op sprong en brug, maar een mislukte oefening op rek en voltige maakte aan alle hoop op een goede klassering een einde. Voor hem res tte een twaalfde plaats en geen klassering. Ook Pieter Daalder had een buiten gewone prestatie neer moeten zet ten om door te kunnen naar de fi nale-wedstrijden. Zijn brugoefening was de beste van het seizoen. Ook bij hem was rek spelbreker en dat maakte aan alle aspiraties een einde. Toch wist Daalder zijn hoofd er goed bij te houden; hij turnde zijn beste wedstrijd van het seizoen. Malik Kariebo was goed op dreef in niveau 6B (jongens t/m 10 jaar). Een score van 9.00 op vloer bracht hem direct in de kop van het klassement. Deze positie wist hij tot het laatste toestel te behouden. Voor de rek- oefening stond hij in de tussenstand slechts 0,1 punt achter op de leider Zijn uitgangswaarde werd door de jury echter laag ingeschaald zodat het eindcijfer, na aftrek van enkele schoonheidsfoutjes, op slechts 6,5 bleef steken. Hiermee kwam tevens zijn plaatsing in gevaar, omdat een groep van acht turners aan elkaar gewaagd was. Met 0,2 punten voor sprong op nummer vijf werd Kariebo vierde en verdiende daarmee zijn tcket voor de NK, die op 16 en 17 mei in Loon op Zand worden gehou den. Voor GVT strijdt daar ook Boy van der Vis in niveau 4C. Ook zijn zeven turners van GVT opgenomen in drie regio-opleidingen. De geselecteerde turners zijn. niveau 6D: Gian Battista Marei, Ruben van Vliet en Patrick Simons; niveau 4D: Steven van Vliet en Yannis Engelvaart; niveau 2D; Edwin Zwaneveld en Jefferson van Karsen Jan van Haneghem, voorzitter van de Vrije Bonden Nederland, lost morgen het startschot van het Open Noordhollands kam pioenschap wielrennen De wielerbobo is te gast met het oog op de Nederlandse Kampioen schappen, die 29 en 30 augustus op het eiland worden gehouden. De wedstrijd van morgen vormt overigens geen testcase, want de NK zijn al definitief aan Texel toe gewezen Bovendien wordt dan op een ander parcours gereden (tijdrit tussen Oudeschild en De Cocksdorp, wegwedstrijden rond de Hogeberg). Broedende lieuwen, meerkoeten, waterhoentjes, zwanen, jonge eendjes en hazen. De golfbaan wordt steeds meer een echt na tuurgebied. De jonge hazen lieten zich door voorbijkomende golfers niet storen in hun spel. Datzelfde gold voor de ouders, al waren die met iets héél anders bezig. De natuur manifesteert zich in vele vormen op de golfbaan, waar de De Texelse Golfclub zondag de maand- wedstrijd hield. Dat de golfers zich niet teveel lieten afleiden, bleek uit de mooie scores. Als winnaar kwam het jeugdig talent Stefan van Maldegem uit de bus. Hij haalde 45 punten. Uitslagen: categorie 5: 1 Stefan van Maldegem (45 punten). 2 Fleur van Duyl (40) 3 Rick van Hattem (40) Categorie 6 1 Piet Schuijl (37), 2 Hans Wendrich (34). Categorie 7. 1 Manly Wijsman (14) Neary dames Fleur van Duyl, neary heren Wil Homan Longest drive dames Fleur van Duyl. longest drive Stefan van Maldegem Zaterdag en zondag houdt Texel '94 weer het jeugdtoernooi. Ook dit jaar heeft de toernooi- commissie veel werk verzet met een uitgebreid en kwalitatief goed toernooi als resultaat. Zaterdag spelen alle jongere pupil len en zondag de selecties van E-, D-, C- en B-junioren. Alle teams van Texel '94 doen mee Verder komt van Texel alleen Oosterend met een aantal teams. De rest van de delnemers komt van de overkant. Er zijn oude bekenden bij als Buiten boys uit Almere en Westfriesen uit Hoorn, maar ook jeugd van grote verenigingen als DEM uit Beverwijk, Alcmaria Victrix en Spirit uit Hoog- karspel. Dankzij sponsor Vinke is het moge lijk de verenigingen met de bus van de boot te halen. Voor de ouders is het vooral zaterdag genieten als alle mannetjes en vrouwtjes vanaf zes jaar de wei ingaan. Dankzij een cen trale tijdsplanning zullen de wedstrij den nooit uitlopen en kan iedereen op tijd beginnen Elk team gaat op de foto en krijgt deze na afloop van het toernooi mee naar huis. Prijzen zijn er uiteraard ook. Zaterdag wordt per twee poules een halve finale ge speeld en op zondag is in elke poule een winnaar In de poules wordt een halve competitie gespeeld Alle vel den zullen worden gebruikt, inclusief het trainingsveld bij Texelse Boys. Gerekend wordt op een grote pu blieke belangstelling van ouders en vrienden, daar tijdens deze twee da gen de toekomst van Texel '94 aan de toeschouwers wordt gepresen teerd. De jeugdafdeling van de post zegelvereniging „De Postzegel- beurs" heeft zondag een bijeen komst in De Schakel, aanvang 14.00 uur. Het is de laatste bijeen komst van het seizoen en daarom wordt een grote verloting gehou den met grote kans op prijzen. Bij voldoende belangstelling zal ook nog een veiling worden gehou den. Wie zondag meedoet is f 10,- ver schuldigd en krijgt daarvoor vijftig lo ten plus een consumptie. Tevoren aanmelden is noodzakelijk. De ver kon hij al snel met de beteren mee komen. Vorige week won hij op de wielerbaan in Den Burg zijn eerste wedstrijd door Theo Boom in de sprint te verslaan. Voor morgen heeft hij echter geen grote ambities: „De wed strijd uitrijden zou al heel mooi zijn." Opwarmer Nestor van het Texelse gezelschap is Paul Hoogendijk uit Den Burg. Met zijn 46 jaar heeft hij zijn toptijd allang achter de rug, maar op routine kan de veteraan toch lang in het peloton meerijden „Rustig blijven en het goede wiel kiezen", luidt het devies van de man, die ooit als tweede en derde de eindstreep bereikte. Destijds gold de race op Texel als revanche van de Tour de Lasalle. Nu beschouwen de meeste deelnemers de wedstrijd als een opwarmer voor de Helderse etappekoers, die begin juni wordt verreden. Favorieten als Ed Scholte (vorig jaar tweede op het ei land), Coen Kraak, Ruud Verdoes en Arjan de Heer zullen ook op Texel van de partij zijn. Veel deelnemers De organisatie, het Wielercomité Texel, heeft al méér dan 90 coureurs ingeschreven. „En er komen nog elke dag namen bij", aldus Dirk Vinke. die het secretariaat beheert. In tegenstel ling tot vorig jaar ondervindt het eve nement geen concurrentie van de Meertour (Wieringen) Vinke. „Voor het seizoen zijn we met wielerclub DOK uit Den Heider om tafel gegaan om de wedstrijden in de regio op el kaar af te stemmen." De wedstrijd start om 13.45 uur op de Emmalaan in Den Burg, waar vanaf 15.40 uur de winnaar aan de finish wordt verwacht. De renners rijden via de Hogeberg, Oudeschild, De Waal, polder 't Noorden, Oosterend, De Cocksdorp, Eierland, De Koog, De Dennen, Den Hoorn en De Westen Over de Hoornderweg en Emmalaan stuiven ze Den Burg weer binnen De huisartsen Van Dijk en De Grave hebben in hun nieuwe praktijk de ser vice uitgebreid, mede omdat in Oosterend geen drogisterij is. De fa milie Koot van de gelijknamige super markt is het met dit laatste met hele maal eens. „Gé heeft indertijd geknokt om zijn papieren te halen Hij is gediplomeerd drogist en heeft zelfs de A-status", verklaart Anja Koot. In de winkel is twee meter ingeruimd voor drogisterij-artikelen en homeo- patische middelen Thuisspelende ploegen dragen de verantwoording voor de ontsluiting van de banen Gelieve uitslagen en uitvallende wedstrijden door te ge ven aan de wedstrijdleiding, tel. 316301 of fax 316333 Deuce 8 30 Mulder/v. Benthum- Rutten/Bakker (dubbel) 8.30 Witte/Witte-vd Burgh/Kramer (enkel) 9.30 Verduyn/vd Berg-Witte/Panne- man (dubbel) 9.30 Saal/Land-d. Porto/Hoogendijk (enkel) 19 00 Mantel/vd Velde-Dankers/Mulder (dubbel) 20.00 Kamstra/Oosterhof- d Braven/Maas (enkel) Heri Hodie 9 30 Pennings/Werkman- Zoetelief/Koopman (dubbel) (Stond foutief vermeld in het programma) Koogerslag 8.30 Noorlander/Saal-Roos/Roos (dubbel) 8 30 Taat/Beyert- v. Koppen/vd Wetering (enkel) Uitslagen: Westerlaken-Koopman 1-1; v Koppen/vd Wetering-Noorlander/Saal 2-0; Saal-Verduyn 2-0; T Witte-Mulder 0-2; H Witte-v Benthum 0-2, Saal/Land-d. Porto/ Hoogendijk 2-0, Pennings-Koopman 2-0; Erwich/Westerlaken-vd Bent/Schraag 1-1; Rutten-Mulder 1-1 Bakker-v Benthum 0-2 Maas-Oosterhof 1-1; vd Velde-Mulder 2-0. vd Bent-Pennings 1-1 Werkman-Zoetelief 1-1; Noorlander-Roos 0-2. Schraag-Erwich 1-1 loting gaat met door als er minder dan vijftien kinderen komen. Vriend jes of vriendinnetjes die geen lid zijn, zijn ook welkom Het bestuur (André Bakker, Hetty Westerink en Piet Boller) kijkt met tevredenheid terug op het afgelopen seizoen. Wel wordt betreurd dat de bijeenkomsten van de laatste tijd minder goed werden bezocht. Daar door waren de ruilmogelijkheden be perkt. Het bestuur wil wel weten waaraan zij wat dat betreft toe is en heeft alle leden opgeroepen om te laten weten of ze nog belangstelling hebben Isis is het nieuwe meditatiecentrum voor vrouwen in De Koog. Op zater dag 16 mei wordt er van 12.00 tot 18.00 uur een workshop gehouden voor Duitse, Nederlandse en natuur lijk ook Texelse vrouwen. Het gaat om de ontmoeting met zichzelf en andere vrouwen. Via meditatie, muziek, dans, schilderen en gesprekken wordt geprobeerd de weg naar inner lijke rust en evenwicht tussen lichaam en geest te laten vinden Meedoen kost ƒ100,- Inlichtingen en/of aan melding via 313 085 Vorig jaar ging het nog mis in de laatste wedstrijd, woensdagavond lieten de E-pupillen van ZDH zich niet van de wijs brengen Dankzij een 7-1 zege op lijstaanvoerder Oosterend werd het kampioenschap ditmaal wél binnen gesleept. Dat was knap, want de Gortbukers had den aan een gelijkspel genoeg ge had om zelf de titel te veroveren. Het ging dan ook niet vanzelf (bij rust stond het nog maar 2-1maar dank zij onder meer uitstekend keeper- werk van Pieter Jan Strobos en vier doelpunten van schutter Maurits Lap werd het toch nog een ruime over winning. Als het verder niet tegenzit zal de TX 29 „Helena Elizabeth'' van visserijbedrijf P. Drijver Zn uit Den Burg eind juni of begin juli weer varen. In maart werd het schip op zee getrof fen door een explosie in het carter van de 13 jaar oude Bol nes-motor, wat een enorme schade veroorzaakte. De TX 29 ligt sindsdien aan de kade bij de werf Visser in Den Hel der in afwachting van een nieuwe motor en daarmee sa menhangende andere werk zaamheden. De oude motor had nog wel ge repareerd kunnen worden, maar de kosten daarvan vielen erg te gen zodat het verstandiger was om een nieuwe motor aan te schaffen. Gekozen werd voor een Caterpillar type 3606 die op 2280 pk is afgesteld. Die motor is nu onderweg vanuit Amerika. Naast de hoofdmotor zullen ook de twee hulpmotoren voor (zwaardere) Caterpillars worden omgewisseld en de keerkop- pelmg wordt aangepast. Ook worden andere werkzaamheden uitgevoerd zodat het schip er voorlopig weer jaren tegen kan. De opvarenden hebben inmid dels als opstapper werk gevon den op andere kotters, met uit zondering van Marco en Johnny Drijver die metterdaad betrok ken zijn bij het reparatiewerk in Den Helder (Foto Bert Koning) Zaterdagavond vieren bewoners van het verpleeghuis feest volgens het beproefde recept van het „bruin café". Deze avond wordt aan de be woners aangeboden door de Multi functionele Ezelvereniging Texel i.a., als vervolg op de in januari ge houden Nacht van de Ezelgedachte Het feest zal worden opgeluisterd door talenten uit de eigen gelederen van de vereniging, te weten Joop Schilder, die een fantastische Dorus Bloemen voor de kampioenen Vanaf links, hurkendLynn van der Wel, Maurits Lap en Wim Ridderinkhof. Staand: jeugdsecretaris Ton Arnout, Jan Dirk de Visser, Robbin Voorend, trainer Henk Dekker, Guus Hillen, Nienke Duinker en coach Herman Ridderink hof. Niet op de foto: Peter Jan Strobos, Bonnie Vredevoort, Patrick Zijm en Hans Berbée. neerzet en Frans Kaercher, die met zijn familie muziek uit de oude doos maakt, wat zeker uitnodigt tot het maken van een dansje. Het bruine café is een co-productie van de activiteitenbegeleiders van het verpleeghuis en de MET/ia Het gaat echter om de bewoners van het verpleeghuis. Zij zullen met hun aanwezigheid en deelname het feest moeten doen slagen. Programma dinsdag 12 mei Veld A, mannen 20.00 Kobeko-Cocky Paal 9 20.45 Tatenhove 1-Paal 9 Kobeko 21.30 Paal 28/Knm-DGM Tatenhove 1 22 15 12 Balcken-Maarcobouw DGM Vetd B, mannen 19 15 Super-Kees de Waal Teso 20.00 Teso-Kees de Waal Super 21.30 Graaf sp -Sportshop Gr. Slock 2 22 15 Gr. Slock 2-Tx. Autoc. Sportshop Veld C, gemengd 19.15 Dennenoord-Fitt Euroase 20 00 Euroase-C Latuco Dennenoord 20.45 Waayer-Beverdam C. Latuco 21.30 Rabo-EcoMare Tatenhove 2 22.15 LenR-Tatenhove 2 Rabo Wedstrijdleiding: Hans, 312339. De jongetjes van VV Texel '94 heb ben hem nooit zien voetballen, maar woensdagmiddag bleek Gerrie Mühren nog tot de verbeelding te spreken Hij is dan wel geen Jari Uimanen. Ronald de Boer of andere bekende ster van nu. maar wie ooit met Ajax de Europa Cup heeft ge wonnen. moet wel ..een goeie" zijn. Tijdens de demonstratie-training die de oud-prof verzorgde, klikte het dan ook prima met de Texelse jeugd. In de loop der jaren is Mühren. die jaarlijks 150 clinics verzorgt, al vaak op Texel te gast geweest Sommigen zijn inmiddels goede bekenden, zoals Dick Witte, die als Volendam-suppor- ter kind aan huis is bij de Mührens. en de voetbalfamilie Koorn Ook volgt hij Sieme Zijm. die hij als deelnemertje aan een clinic bij Texelse Boys leerde kennen en die inmiddels prof voetballer is.Hij speelt nu bij Zwolle hè Deze week maakte hij als inval lertwee doelpunten", weet Mühren. Ook zonder oude tv-beelden heeft de jeugd van Texel '94 zich een beeld gevormd van Mührens fabuleuze bal- beheersing. Een jochie komt naar hem toe. ..Gerrie, mijn vader zei dat u een keer de bal van de rechtsback kreeg en 'm zo uit de lucht op uw schoen dood legde Mühren grijnst bij de herinnering aan dat moment, waarop hij in het volle stadion van Real Madrid doodleuk de bal enkele keren hoog hield. ..Inderdaad, het was de rechtsback. .."Tot de TC-ver- slaggever: ..Wim Suurbier. Een ander jongetje heeft ook van Mührens techniek gehoord. „Gerrie. hoe lang kun je de bal in /e nek hou den?", wil hij weten. Als het moet. anderhalve dag", antwoordt de Volendammer. ..Maar dan moet ik wel het goeie shirt aan hebben", voegt hij er snel aan toe Toch draaide het woensdagmiddag niet om trucjes. Mühren had een aan tal oefenvormen in petto, waarbij het ging om dingen die in elke wedstrijd van belang zijn: schieten, passen, combineren „Dit is bedoeld voor ie dereen Ik geef de jongens tips. waar van ik hoop dat ze ze oppikken. Veel oefenen en plezier houden in de sport, daar gaat het om. „Kijk. zo moet Ie een bal raken.Gerrie Mühren gal de jeugd vele nuttige tips. (Foto Frans Hopman) VRIJDAG 8 MEI 1998

Texelsche Courant | 1998 | | pagina 7