voor koor Veel bijval jubilerend Fysiotherapeute boos over opbreken pad )ppermachtig Texel trijdend ten onder Honderden op de fiets Halfstok... Oudjes SVO doen het nog prima TEXELSE 7 coURANT Spanning voor zaalvoetballers Texelse vrouwen naar FNV-feest Bouke Vredevoort in Mister Catherine Zware valpartij renner Dankers Spitsenprobleem nekt de eilanders SVO heeft een hoop goede voetbal lers op leeftijd in haar gelederen. Dat blijkt wel uit de eindstand van de Texelse recreatiecompetitie, waarin de twee teams van de club uit Ooster end de bovenste plaatsen innemen. DINSDAG 12 MEI 1998 Texelse Boys deed het met een derde plaats ook niet slecht. ZDH. dat een paar maanden geleden nog goede kansen op de titel had, verloor veel in het slot van de competitie en werd fors teruggeworpen. Eindstand 1 SV Oosterend 1,18 wedstnjden 39 punten 2.SV Oosterend 2 18-34, 3 Texelse Boys 18-33; 4 ZDH 17-27, 5 SV Texel 17-21 6.SV de Cocksdorp 18-14, 7.SV De Koog 18- 9. Schilder Bouke Vredevoort behaalde bij de verkiezingen tot mooiste man van Nederland in het programma Catherine de tweede plaats. foto Gtrua Txnm&man) Het opbreken van een toegangé- pad tot haar praktijk aan de Molenstraat is fystiotherapeute Marja van der Star vrijdag in het verkeerde keelsgat geschoten. „Er is niet eens de moeite geno men om van tevoren even een seintje te geven. Patiënten die slecht ter been zijn, heb ik moeten afbellen. Dit is gewoon kwajongenswerk. Texels Belang op z'n smalst", beklaagt ze zich over de werkwijze van de ge- Spannende tijden zijn aangebro ken voor de zaalvoetballers op het eiland. Komende week kunnen ver schillende beslissingen vallen in de competitie. Eén ontknoping is al bekend: vrijdag won Casino de beker door Jelleboog 1 in de finale met 1-0 te verslaan. Donderdag kan De Koog 2 een be langrijke stap zetten op weg naar het kampioenschap van de tweede klasse, als het team wint van Texel 4. Op dezelfde dag komen de nummers één en twee van de derde klasse te gen elkaar uit. De wmnar van deze wedstrijd maakt het meeste kans op de kampioenstitel. Belangrijkste is echter de wedstrijd op vrijdag in de hoofdklasse tussen Mantje 1 en De Koog 1Mantje, nog altijd zonder de geblesseerde ge broeders Koning, heeft genoeg aan een gelijkspel om de titel binnen te slepen De Koog moet winnen alvo rens „We are the champions" kan klinken. De kampioen speelt over twee weken in de strijd om de supercup tegen bekerwinnaar Casino. De winnaar mag meedoen in de Noordhollandse bekercompetitie. De bekerfinale was vrijdag meer spannend dan fraai De twee oude rivalen Casino en Jelleboog hielden elkaar lang in even wicht, mede dankzij goed keepers werk van twee kanten. Na tien minu ten in de tweede helft profiteerde Bert Witte van een misverstand tussen speler Hans Polderman en keeper Bas van Elk 1 -0. Jelleboog. dat John List moest missen wegens de ge boorte van zijn kind, slaagde er niet meer in om langszij te komen De Vrouwenbond FNV bestaat vijftig jaar. Twaalf afgevaardigden van de Texelse afdeling gaan zaterdag naar een jubileumfeest dat in Vierhouten wordt gehouden. Naast tentoonstel lingen. optredens en activiteiten zul len toespraken worden gehouden. Willem van Veen (volgend jaar uitko mend voor HRC), moegestreden, werd in de 63ste minuut gewisseld voor Edgar Klippel. In deze fase kon de doelman van Zeevogels een stuiterende poeier van John List ter nauwernood onder controle krijgen. Ruim een kwartier voor het einde werd Ruben Boogaard gewisseld voor Maarten Koorn In de slotfase namen de Texelaars achterin wat meer risico om een of meer doelpun ten te forceren, doch zuiverheid en het zo nodige voetbalgeluk lieten Texel in de steek. In blessuretijd, via de summiere counters, lukte het Zeevogels de score op te voeren van 2-0 naar 3-0. Via een nog van links genomen Texelse hoekschop verdween de bal via een verdediger van Zeevogels in eigen doel (3-1). Donderdag wordt de selectie voor de laatste training van het seizoen aan de Haffelderweg verwacht. Daarna mogen de mannen op zomerreces meente. Die heeft volgens wet houder Schilling (grondzaken) echter correct gehandeld. Het bewuste pad maakt deel uit van het bouwkavel dat de gemeente heeft verkocht aan Ingrid Koorn. Om het werk met te belemmeren, moest het tegelpad wijken. ,,De opdracht gever staat volledig in z'n recht. Grondig onderzoek heeft uitgewe zen dat geen sprake is van een recht van overpad", verdedigt Schilling de handelwijze. Schilling zegt Van de Star al eens te hebben uitgenodigd om het geschil te bespreken. „Dat wilde ze toen echter met. We zijn daarna drie keer bij de rechter geweest, met als resul taat dat de bouw- en de kap- vergunmng zijn goedgekeurd." In deze procedure heeft de rechter zich volgens de fysiotherapeute niet over de erfdienstbaarheid uitgesproken. Van der Star. ,,lk wilde best met de gemeente praten, maar op het mo ment dat de gemeente mij uitno digde, was me dat nog te vroeg. Ik moest eerst nog overleggen met de werkgroep Landschapszorg, die net als ik bezwaar maakte. Toen ik zelf een toelichting aanbood aan de ge meente, sloeg de wethouder dit ech ter van de hand." Automatisch recht Van der Star „Het pad is al vanaf 1963 de enige entree tot het ge bouw. Ik ben er altijd vanuit gegaan dat er een erfdienstbaarheid geldt. Nu zegt de gemeente dat mij in 1983, toen ik het voormalige school tje kocht, is verteld dat er géén recht van overpad is. Er is echter met Een volle NH kerk in Oosterend heeft vrijdagavond volop genoten van het jubileumconcert van het 90-jarige (gemengd) koor Soli Deo Gloria. Veel indruk maakte vooral sopraan Saskia Eelman. Ondanks het verzoek om tussendoor niet te klappen, barstte na haar Agnus Dei - uit de Krönungsmesse van Mozart - spontaan een klaterend applaus los. De soliste schrok er zichtbaar van en kleurde vervol gens hevig. De jubilaris bracht een gevarieerd concert, dat ongeveer een uur duurde. Op het programma stonden werken van Mozart en Bach en een uitvoering van de Messe Brève nr. 7 van Gounod. Blijkens de gespannen gezichten in het koor van fluitiste Imme Wassmk en van organist Frans Visser werd geconcentreerd gemusi ceerd. Toch was er ook ruimte voor geen woord over gerept. Na zoveel jaar ontstaat er vanzelf een recht." Dat vindt ook Van der Stars advo caat, die de gemeente een brief stuurde waarin melding van het recht werd gemaakt De fystiotherapeute kreeg zaterdag, een dag na het opbreken van het pad, bericht van de gemeente waarin de erfdienstbaarheid wordt tegengesproken. Het is niet uitgeslo ten dat Van der Star haar claim via de civiele rechter probeert gf te dwingen. Rijplaten Recht of niet, vrijdagochtend werd tot haar verbijstering het toegangs pad opgebroken. „Patiënten die slecht ter been zijn, kunnen nu niet meer met de taxi bij mij worden afge zet Het is toch te gek dat de ge meente hiermee geen rekening houdt." Volgens Schilling beschikt Van der Star zelf over grond om een nieuwe ontsluiting aan te leggen. Het betreft een terrein dat ze in het verleden heeft aangekocht als bouwgrond, met de bedoeling om het groen te houden. Via deze andere route is met behulp van rijplaten inmiddels een provisorisch pad gemaakt. Voor taxi's is dit echter te smal Het overpad is met het enige waar over Van der Star zich druk maakt. Uit markeringspaaltjes op het kavel van Ingrid Koorn leidt ze af dat het gebouw enkele meters dichterbij komt, dan de bedoeling was Toen nametingen dit bevestigde, schreef ze dit aan de gemeente. De markeringspaaltjes verdwenen ech ter op mysterieuze wijze. „Er werd aangifte gedaan en de politie kwam bij mij vragen of ik dat had gedaan. Natuurlijk doe ik zoiets niet. Ik heb er immers geen enkel belang bij. Maar ik heb wel een vermoeden uit welke hoek de verdachtmaking afkomstig is," dat er niet werd gereageerd, reali seerde hij zich enigszins beteuterd dat de koorleden nog op hun stoelen zaten. Een correcte gang van zaken overigens - zij mogen slechts gaan staan na een teken van de dirigent -, maar de situatie was zó komisch, dat de stilte plots werd doorbroken door een bulderend gelach. De prestatie van Wassink was er niet minder knap om. Hij is er sinds zijn aantreden in 1995 in geslaagd met het koor een ietwat andere richting in te slaan. „Hij legt het accent niet in de eerste plaats op de opluistering van kerkdiensten. Uitvoeringen en concerten zijn voor hem het belang rijkste", meldde het programma boekje vrijdag. Soli Deo Gloria werd zo'n negentig jaar geleden opgericht als de gerefor meerde zangvereniging De Lofstem. Het beroemdste lid ooit was ook een Bouke Vredevoort uit Den Hoorn is bij de verkiezing van de Mooiste Man van Nederland voor het pro gramma Catherine van RTL4 als tweede geëindigd. De Hoornder werd gekozen door een jury be staande uit niemand minder dan sex-symbool Moniek Sluyters. schrijfster Marian Berk en werd vernoemd, gaf tussen 1921 en 1973 (dus maar liefst 52 jaar lang!) leiding aan het koor Zijn opvolger Jan Beijert, die 18 jaar dirigent was, drukte eveneens zijn stempel op het koor En bij Dyo Wassink lijkt Soli Deo Gloria in goede handen „Met veel plezier gaat het koor onder zijn leiding op weg naar de 100ste verjaardag. Tijdens een wielerwedstrijd in 't Zand is Jan Dankers uit Den Burg zondag zwaar ten val gekomen Met schaaf wonden over zijn hele lijf en vermoe delijk een gebroken neus staakte hij de strijd. De jeugdige Texelaar was een dag eerder, tijdens het op Texel verreden Open Noordhollands kam pioenschap, ook al lelijk gevallen In 't Zand nam Dankers, terwijl hij aan kop reed, iets teveel risico in een bocht. Zijn fiets gleed weg en toen hij op straat lag, reed er nog iemand te gen hem aan. Ook zijn racefiets was flink beschadigd. De andere Texelse deelnemers. Robert Jan Appel en Paul Hoogendijk, namen geen risico's meer Zo wisten zij een forse valpar tij tijdens de eindsprint te omzeilen. fotografe Patricia Steur. De ver kiezingen worden donderdag uit gezonden, om 16.10 uur en om 23.30 uur. De schilder en nog vijf andere kandi daten werden geselecteerd uit en kele honderden inzendingen. Die kwamen binnen na een oproep van presentatrice Catherine Keyl aan vrouwen die hun man „de lekkerste, de mooiste, de liefste en de knapste man van de wereld" vinden Echtge note Berna en Silvia Hofmans rea geerden met een brief met foto van de Hoornder. „Een wraakactie, om dat ik eens een rouw ei tussen de hardgekookte eieren heb gestopt, met alle gevolgen van dien. Ze dachten dat ik niet voor tv zou dur ven. Nou dat hebben ze geweten Over de vraag op grónd van welke criteria Vredevoort is gekozen, houdt programma-maakster Linda Beer zich op de vlakte „Maar het waren er teveel om ze allemaal af zonderlijk te beoordelen." Tijdens de opnames moest de Hoornder zich verschillende malen in een ander pak steken. Hij is te zien in spijkerbroek, in smoking, in zwembroek en al zingend onder de douche. „Ik had verwacht er tussen die gespierde kerels in de eerste ronde al uit te liggen, maar het liep anders Vredevoort viel bij de da mes van de jury goed in de smaak en schopte het tot de tweede plaats „Maar als het aan het publiek had gelegen, was ik Mister Catherine ge worden." Ook op Texel heeft een behoor lijk aantal fietsers deelgenomen aan de landelijke fietsdagDe VVV verkocht 160 routes aan enkelingen, duo's en groepjes. Naar schatting heeft een kleine 300 personen de 34 kilometer lange tocht binnen de driehoek Den Burg-Oosterend-Oude- schild gemaakt Ze konden een stop maken bij onder meer het watermolentje De Kemphaan in het natuurgebied Waalenburg, wat te maken had met nationale molendag die met de fietsdag samenviel. Uitblazen kon ook op de boerderij van Hin aan de Nesweg, waar open huis werd gehouden Wie vroeg van start ging maakte de tocht door het schitterende voorjaarsland- schap zonder problemen. Later op de dag ging het vrij hard waaien wat voor menige wielrij der pittig afzien betekende. De foto toont pauzerende fietsers in de boerderij van de Gebroeders Hin. (Foto March Heijnen) Soliste Saskia Eelman maakte tijdens het jubileumconcert van Soil Deo Gloria een ver- dirigent, Cor Bremer. De man naar blulfende indruk op koor en publiek. ifoo jmptamMU wie 2ejfs een straat in Oosterend etling van fysiotherapeute Marja van der Star werd vrijdag het tegelpad dat de g tot haar praktijk vormt opgebroken. 'Fo'° Hany 00 Gra'0 needs wedstrijd in de nacom- Jie, tegen Zeevogels, eindigde en nederlaag van 3-1 voor Gelijkspel of verliezen be nde voor de eilanders fchakeling voor mogelijke pro- otie De tattoze naar Egmond mee- isde supporters gingen welge- opstip. Reeds in de elfde mi nuut deed de van zijn schorsing HJgekeerde Paul van Exel binnen M: stien meter van de thuisclub 'en dachten dat het per jluk was gebeurd Op natio- e molendag hing de vlag op ten De Traanroeier in Oude- lild halfstok. Vrijwillige mole- ir Willem Keijzer uitte op die nier zijn misnoegen over het dat de molen al vier jaar niet m. De Traanroeier kan pas er m beweging komen na een ripende opknap- en aratiebeurt. Die laat op zich :hten en intussen gaat de iditie van het bouwwerk snel Heruit. Het venwijt is vooral loeld voor de eigenaar, 'rgiebedrijf Noord-West. d 1996 beloofde directeur L. dissen dat op korte termijn 1 zou worden uitgestrokken Jr het herstel. Hij deed datna- fal Bert Koning uit Oudeschild, miewerker van het Maritiem m dottersmuseum, actie had Er zijn voorstellen ge in om het monument als anmolen te herstellen maar te laten zien hoe de molen dnciteit opwekte. Sindsdien chter mets meer vernomen. ee keer vroeg Koning, ge tond door dorpsgenoten, om spoedige beslissing, maar IV gal op zi/n brieven geen ViOOrd. (Foto Bert KoningI van zich spreken. Hij hield slechts een corner aan zijn actie over. Al spoedig bleek dat de aanvallers van beide teams hun vizier niet op scherp hadden. De defensies aan weerszijden namen aanvankelijk met veel risico De eerste twintig mi nuten hadden de Texelaars het be tere van het spel Omstreeks de 38ste minuut werd Van Exel lichtelijk aangetikt door een verdediger van de thuisclub in het strafschopgebied. De bal werd met een lange haal naar voren geramd De uit positie ge speelde Texelse achterhoede was geslagen en Zeevogels scoorde te gen de verhoudingen in 1-0. Texel zette vanaf dat moment meer druk op de ketel; een vrije trap voor Martin Koorn ging rakelings over. Door de opgevoerde pressie van de Texelaars ging de defensie van de thuisclub paniekerig spelen. Op slag van rust wisselde coach De Wit spits Buitenweg (blessure) voor Arnold Kaercher. Voetbalkenner Wim Koorn versloeg langs de kant: „Een beter voetballend Texel Achterin de zaak dichthouden, voor in proble men bij ons, goals maken." Heer en meester In de tweede helft was er èén ploeg die voetbalde en dat waren de jon- "gëns van Kees de Wit. Zeevogels werd tot in blessuretijd op alle fron ten afgetroefd. De thuisclub kreeg amper kans op de speelhelft van zijn tegenstander door te dringen. Het was al Texel wat de klok sloeg. De zo verdiende gelijkmaker kon echter niet worden gescoord. Loeiharde vrije trappen van buiten de zestien meter van de gedreven Simon Brand waren niet doeltreffend. Wel raakte een verdediger van Zee vogels „groggy" na het koppen van zo'n knal. Met kunst- en vliegwerk bleef de ver dediging van Egmond overeind. een vrolijke noot. Die deed zich voor toen dirigent Dyo Wassink na het stemmen van de fluitiste de handen hief voor het begin van de finale, een koraal van Bach. Pas op het moment

Texelsche Courant | 1998 | | pagina 7