Cjrocn Ttvartsjexeh in het harL, Onenigheid in TB over ontmoetingsruimte ToTN— Asielzoekers naar school in Den Hoorn Sloover: „Ik ben woest m Slachtoffer ongeval is overleden T E X E LS E^COLI RANT GEZAMENLIJKE KRANT NA PINKSTEREN Onzekerheid over eiengebied Hors fgunning NAM irdt ingetrokken Klipperaak aan de grond bij De Cocksdorp Bromfietser gewond na aanrijding met auto bij De Waal Kaaimannetje in net TX 48 Volwassen vrouwen werden weer meisje pe Texelse komt medio juh De ie*^ Bedring1*5 uit! Sacra Promotions T E X E LS E'^COU RANT BROUWER UUim jTlets drogisterij Familie Mardanian maakt het goed 2 Niet dringen tijdens de Milieumarkt 2 •b Uitverkocht huis voor De Gidsen 5 •♦Oostzeevissers terug van avontuur 5 Burgemeester thuis in Waalenburg 6 Limiet van Rondje nu al bereikt 7 Hondenfeest voor een goed doel 7 ERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR 11284 DINSDAG 26 MEI 1998 Uitgave: Uitgeverij Langeveld en de Rooy bv jnbaan 6, 1791 MC Den Burg, telefoon 0222 - 36 26 00 Advertenties/abonnementen/bezorging: telefoon 0222 - 36 26 00, fax 0222 - 31 41 11 VERSCHIJNT DINSDAG EN VRIJDAG. INNEMENTSPRIJS ƒ56,90 PER HALFJAAR. LOSSE NUMMERS 1,60 Redactie: tel. 0222 - 36 26 20, fax 323 000. E-mail: tcnieuws@tref.nl Buiten werktijd: Frans Hopman, tel. 31 54 72 of 06-53 14 9108 (b.g.g. 06-53 16 8657 of 06-52 78 4320) In het Medisch Centrum Alkmaar is de 30-jarige Marcel Boogaard gister nacht overleden. De Texelaar raakte twee weken geleden zwaar gewond door een ongeval. Hij reed door on bekende oorzaak bij Heerhugo- waard met een bedrijfsbusje tegen een boom. Met ernstig letsel werd hij in het ziekenhuis opgenomen. Aan houdende inwendige bloedingen, hoge koorts en infecties werden hem fataal dat Sloover boos is. ..Hij heeft van alle kanten de wind van voren gehad na zijn optreden in de OSG Dit is een erg zure appel voor hem, nu tot grote verbazing de eigen fractie voorzitter ineens hetzelfde zegt als waar hij voor is aangepakt." De Oudeschilder wil zelf geen ruzie. ..Maar ik sta wel voor mijn mening. Het moet duidelijk zijn als de fractie voorzitter met namens de héle partij spreekt Dat mankeert er wel eens aan." Sloover eist rehabilitatie ..Dit moet een staartje krijgen. Ik heb me voor honderd procent ingezet voor de partij en de gemeentepolitiek. Maar als iemand autoritair werkt krijg je scheurtjes in een bolwerk." Hij zegt dat hij „niet om te schoppen" met zijn verhaal naar buiten is getreden. „Dit kan gewoon niet Kijk. weg ga ik toch. want ik gelóóf Drijver gewoon niet meer. Maar na wat mij is aange- daan. pik ik dit met." (Advertentie) <^rr(t ^mtrL-Jixth bjrt- In verband met het als werk dag uitvallen van maandag 1 juni a.s. zal er donderdag 4 juni een gezamenlijke krant verschijnen. Advertenties voor deze krant kunnen worden ingeleverd t/m dinsdag 2 juni 17.00 uur. Directie Langeveld de Rooy b.v. (Advertentie) het terrein van de Jan erschool in Den Hoorn worden inkort containerlokalen ge- st, waarin onderwijs zal wor- gegeven aan kinderen van zoekers van De Vogelmient. de uitvoering is nog weinig nd. Naar het zich nu laat aan- wordt na de zomervakantie het project begonnen. ling voor kinderen van vluchte- n is niet nieuw op het eiland Tot jaar, toen een tijdlang asiel- srs in Motel Texel waren gehuis- was in het bedrijfsverzamel- uw in Oudeschild een schooltje siigd. Dat kreeg in de volksmond el de naam Bruinvis 2naar de lande basisschool in het dorp de asielzoekers van Texel ver- len, werd ook het noodschooltje beven. Niet tegen de zin van het ■entebestuur, want de opvang in ■schild was primitief en eigenlijk langer geschikt, i enige tijd biedt bungalowpark gelmient in De Koog huisves- fcan honderdvijftig vluchtelingen itesnationaliteiten, onder wie veel Izen en Afghanen. Onder hen een behoorlijk aantal leerplichtige ken. reden voor de gemeente jilijltonzeker op welk deel van lors mariniers in de toekomst jen oefenen. Defensie wil it een omvangrijke zóne voor hii medegebruik, die in ver- ling staat met het militair ter- Het ministerie van Land- «w en Natuurbeheer pleit er voor afbouwen, terwijl de incie de oren naar Defensie hangen. De onduidelijkheid kt bij de gemeenteraad en al bij de Vogelwerkgroep en erkgroep Landschapzorg een el van onbehagen op. it oude bestemmingsplan is het untie van Texel niet als militair igebied ingetekend. De ma- 'tes van de mariniers, die vol- milieugroepen met steeds 'dere middelen worden uitge- worden echter wel gedoogd, oornemen van GS om een flink van het gebied voor militair igebruik te reserveren, is strij- iet het streekplan van de pro- f Daarin staat namelijk dat de lingen niet passen in het beleid, ngspunt van het college is be tting van de dwergstern- ia en de jonge duinvorming criterium is dat de bestem- tioet aansluiten bij het huidige ik. bgelwerkgroep wijst Defensie- teiten met bij voorbaat af, maar il dat de natuur zo min mogelijk verstoord De groep stelt voor oefeningen toe te staan op talie strook aan de zuidwest van De Hors. De werkgroep ichapszorg tolereert geen en- 'itbreiding van militair oefen- 1 Er wordt verwezen naar een tak van minister van Aartsen die intensivering of uitbrei- 'an Defensie afkeurt. De raad verdeeld over het aan te wij- tbied, maar keurt het af dat de nllende overheden andere ge laten horen. 9emeentebestuur trekt de )vergunning voor de Neder- Aardolie Maatschappij in. Aanvankelijk was toe- lln9 gegeven voor seismisch :°ek op de Razende Bol, maar Resident van de Alkmaarse bank gaf de Waddenvereniging an bepaalde dat dit ten on- was gebeurd. Aangezien de heeft aangegeven het verzoek ■en lntrekken kan de gemeente ■gunning nu zonder vervelende rjgen herroepen. „Mocht de och anders beslissen en de pnte aan haar woord willen M dan zullen we ons moeten zinnen'aldus gemeentese- is piet Zoon. om aan de stichting van een tijdelijke school te denken Besloten is nu om die te huisvesten in Den Hoorn „Op De Vogelmient zelf was ook een optie", erkent Ger Praamstra van de gemeentelijke af deling onderwijs. „Maar om de kinde ren ook met anderen te laten kennis maken, leek het ons beter ze buiten hun eigen omgeving te plaatsen en ze te laten aanhaken bij een bestaande school." Huisvesting in de buurt van de Koger Lubertischool is met overwogen „Dat is een school voor speciaal onderwijs, met een eigen bestuur, waarover we als gemeente niets te zeggen heb ben." De kinderen worden ondergebracht in een container die twee lokalen telt „Kwalitatief van een goed niveau", stelt Praamstra met nadruk. „Als je De uit Harlingen afkomstige klip peraak „Twee Gebroeders" liep vrijdagmiddag vlak bij het haven tje van De Cocksdorp aan de grond. De schipper had er onvol doende rekening mee gehouden dat de vaargeul voor de haven bij zonder smal is. Het trof ongeluk kig dat het vastlopen bij zeer hoog water gebeurde, zodat de kans op spontaan vlotkomen niet erg groot was. Aan boord bevonden zich 20 perso nen, waaronder 18 Duitsers die het „bruine" schip in groepsverband hadden gecharterd Toen het na langdurig pogen niet iukte om zelf standig vlot te komen, zocht de schipper contact met de KNRM, waarbij werd afgesproken dat de reddingboot Beursplein 5 de vol gende dag zou komen om hulp te bieden. Aldus geschiedde. De Beursplein met Peter den Braven als schipper maakte rond 18.00 uur za terdagavond vast en had de Twee Gebroeders weer snel in diep water. De reddingboot maakte aansluitend nog een oefentocht en was om ze ven uur 's avonds weer thuis. binnen zit, heb je helemaal met in de gaten dat het een tijdelijk onderko men is." Om hoeveel scholieren het gaat, is nog niet bekend Op dit moment zou den er vierentwintig in aanmerking komen Dat aantal zou groter of klei ner kunnen worden als de samenstel ling van de groep op De Vogelmient verandert „Er is sprake van dat er nog vijftig mensert bijkomen. Maar dat is nog met officieel en we weten niet hoeveel kinderen er bij zijn." Op grond van de huidige inschatting van het leerlingenaantal is de ge meente op zoek gegaan naar twee leerkrachten Ook dat kunnen er eventueel meer worden De bouw van het schooltje wordt gefinancierd door het COA, het Centraal Orgaan op vang Asielzoekers. Voor de „gewone" kosten van onderwijs zijn dezelfde regels van toepassing als bij andere scholen. Administratief valt de noodschool onder verantwoordelijkheid van de directie van de Jan Drijverschool, in de praktijk zullen de scholen niet bar veel met elkaar te maken krijgen. „Maar hoe het precies zal lopen, weten we nog niet. Eigenlijk was de bedoeling al op 1 juni te beginnen. Een 20-jarige inwoner van Ooster end raakte gistermiddag gewond toen hij op het fietspad bij de krui sing Oosterenderweg-Laagwaal- derweg met zijn brommer op een auto botste. De bromfietser liep een hersenschudding op. De aanrijding vond plaats omstreeks kwart voor twee. De Texelaar reed op zijn bromfiets op het fietspad langs de Oosterenderweg in de rich ting van De Waal. Uit tegenoverge stelde richting naderde de auto, be stuurd door een 39-jarige Duitser. Bij het kruispunt sloeg deze af, maar gaf geen voorrang aan de brom fietser. Beide voertuigen raakten be schadigd Volgens de politie zal ook de snelheid van de bromfiets wor den onderzocht. Tijdens het sorteren van vis aan boord van de TX 48 wreef Ed van der Star zich eens even flink de ogen uit. Wat hij in zijn handen had was duidelijk geen tong of makreel en ook geen mini-haai. Zelfs geen vis, want het levenloze dier had geen vinnen maar ste vige klauwen Het bleek een kaai- mannetje, familie van de krokodil. Het reptiel was gevangen in het ..diepe gat", zo'n 14 mijl ten zuid westen van Texel Hoe het daar is beland, is onduidelijk. ..Crocodile Eddy" van der Star schonk zijn vondst vrijdag aan het Maritiem en Juttersmuseum in Oudeschild, waar fotograaf Bert Koning er als de kippen bij was. Het kaai mannetje bevindt zich inmiddels bij EcoMare. waar het zal worden geprepareerd. ifoiob.1 Koning» Van die datum hebben we afgezien. Je moet zoiets wel goed kunnen voor bereiden" Ouders De ouders van de leerlingen van de Jan Drijverschool zijn vorige week woensdag tijdens een speciaal be legde avond op de hoogte gebracht van de plannen. De leden van de ouderraad waren al iets eerder inge licht, „Over het algemeen is positief gereageerd", stelt Henk Dekker, directeur van de school „Na tuurlijk waren er nogal wat vragen. Zo vroegen mensen zich af of het niet ongastvrij is om leerlingen in contai ners onder te brengen. Maar er is in middels ervaring opgedaan met zulke projecten. Gebleken is dat het voor beide partijen rustiger is wanneer ze met in één school zitten En toen besloot de wanhopige Honneke er een einde aan te maken Twintig andere actrices en zo 'n 1250 toeschouwers waren er getuige van. zonder in te grijpen. Meer over de prachtige toneelprestaties uit het jubileumstuk van Klif 12 verderop in deze krant Het rommelt binnen de gelederen van Texels Belang. Piet Sloover, bij de laatste verkiezingen kandi daat raadslid, is woedend op Dick Drijver wegens een uitspraak die de fractieleider onlangs deed in een commissievergadering. Drijver zelf zegt dat hij alleen vra gen heeft gesteld, maar volgens partijgenoot Gerard Weijers is dat pertinent niet waar. Onderwerp van de onenigheid is een ontmoetingsruimte voor Texelse probleemjeugd. Sloover heeft zijn partijlidmaatschap opgezegd. Tijdens de campagnetijd voor de gemeenteraadsverkiezingen baarde Piet Sloover opzien. Hij maakte zich op een bijeenkomst met jongeren in OSG De Hogeberg sterk voor een ontmoetingsruimte, bijvoorbeeld in de vorm van een koffieshop. Dat was echter niet het officiële TB- standpunt. „Ik ben daar behoorlijk mee om de oren geslagen. Drijver heeft me flink onder druk gezet om dat recht te trekken Vorige week zat Sloover in zijn wo ning aan de Burgwal naar de Kabel krant te kijken. Tot zijn verbijstering las hij in een verslag van een commissievergadering een citaat van Drijver, waarin die zich uitsprak vóór zo'n ruimte. „Witverziekend heet werd ik. Hoe haalt hij het in zijn hoofd, nadat hij mij zo heeft aange pakt Voor alle zekerheid heb ik eerst Gerard Weijers gebeld, die ook bij deze bijeenkomst was geweest Maar die bevestigde dat Drijver dat inderdaad had gezegd. Het had hem ook verbaasd." Niet eerlijk Sloover vertelt dat Drijver tegenover hem benadrukte dat Texels Belang absoluut tegen een ontmoetings ruimte voor drugsgebruikers is „Hij eiste dat ik mijn uitspraak rectificeerde. De partij was tegen. Dat was het standpunt, dat was de mening van de achterban. Maar nu kiest hij er zelf voor, tegen alle af spraken in." Het is met het enige dat Sloover dwars zit. „Over de bouw van een tweede uitvaartcentrum aan de Hollewal waren de meningen in een onderlinge vergadering ver deeld. Maar in commissieverband zei Drijver ineens dat de hele partij unaniem achter het voorstel stond. Dat was niet zo. Wij wilden eerst een haalbaarheidsonderzoek naar een tweede centrum." De handelswijze van de fractievoor zitter stoort Sioover zó erg, dat hij zijn lidmaatschap heeft opgezegd. Piet Sloover: ...Ik eis rehabilitatie.... ..Ik heb mijn buik vol van Texels Be lang. Wat Drijver doet is niet eerlijk. Hij is autoritair bezig en lijkt meer op te hebben met de mening van het CDA dan van zijh eigen partijgeno ten. Of ik hem heb gebeld over dit? Nee, ik ben zó boos, ik bel hem effe niet." Niet waar Volgens Drijver heeft hij zich hele maal niet uitgesproken voor een ontmoetingsruimte. „Voor de zo veelste keer heeft men kennelijk met goed geluisterd Ik heb alleen aan de aanwezige deskundige gevraagd wat de ervaringen zijn met een ruimte Dat wij huiverig zijn voor mo gelijke aanzuigende werking heb ik juist doorgegeven De fractievoorzitter denkt dat sprake is van een misverstand, „Ik heb me nergens vóór of tegen uitgesproken. Dat was op dat moment ook hele maal niet aan de orde. Een koffie shop is bovendien nog iets anders dan wat hier ter sprake kwam Dif ging om een opvangruimte voor ver slaafden die onder behandeling zijn Een behandelruimte dus eigenlijk. Er is juist nog geopperd dat anderen moeten worden geweerd. Het mag geen open huis worden. Een koffie shop of ontmoetingsruimte7 Daar Economische promotie Texel wil opnieuw meedoen aan de bedrijfs regio Kop van Noordholland, onder voorwaarde dat alle Gewest gemeenten dat ook doen. De deel name aan het economische promotieprogramma kost de ge meente een gulden per inwoner per jaar. zijn we mordicus tegen Mede-raadslid Gerard Weijers is een andere mening toegedaan. „Driiver heeft zich wel degelijk uitge sproken vóór een ontmoetings ruimte, in navolging van Jan Koolhof van het CDA. Dat verbaasde me in die bijeenkomst juist heel erg. Ik moet toegeven dat het woord 'koffie shop' niet is gevallen, maar wat voor naam je er ook aan geeft in onze TB-gelederen zijn we het erover eens dat zoiets niet moet op Texel." Waarom heeft Weijers tijdens de commissievergadering niets laten blijken van zijn verrassing over het standpunt van zijn fractievoorzitter? „Je kunt het niet maken om elkaar daar aan te vallen. Ik heb alleen wél heel duidelijk aangegeven dat ik te gen ben.' Hij zegt niet te begrijpen waarom Drijver de uitlating deed „Maar dat is zijn eigen verantwoor ding En dan moet hij met nu terug krabbelen. Hij hééft het gezegd Een man een man, een woord een woord." Weijers kan zich goed voorstellen (Advertentie) De gids wordt via de TEXELS Ri'cOllRANT verspreid. Bedrijven op Texel ontvan gen de gids per mailing. Bedrijven die (alsnog) vermeld willen worden of een advertentie willen plaatsen kunnen t/m vrijdag 12 juni contact opnemen met Oudeschild, tel. 315674 De Texelse bedrijvengids is een uitgave van Sacra Promotions en Langeveld en de Rooy (jthm 'XinrL-Jtxrl i la bal bjrt. Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van- ^ITDIO IDEO TEI.KCOM NEE-sticker maar wel geïnteresseerd? Folder verkrijgbaar op Spinbaan 6.

Texelsche Courant | 1998 | | pagina 1