Inschrijving voor Rondje stopgezet Hondenfeest op het strand Limiet nu al bereikt viiiÜLjSii 'TEXELSE f COURANT Ronald Witte oningsschutter ilvoetbalprogramma V/ef te stuiten... Huldiging bij afsluiting van eilandcompetitie Kampioenen Jordy Vinke wint meerdaagse „Meertour" Texelse turners eerste op NK De Koog 2 wint eigen toernooi Piekenrace voor goed doel Kuyper succesvol bij sportvissers Diplomazwemmen Tenniscompetitie Ivo Witte kampioen van wielervereniging Zwemmers snel Broers Bakker in topvorm Tennistoernooi met „uitleenouders" Damesvoetbal ten dode opgeschreven? Enorme opbrengst Hoornder markt Kasper Zijm ruilt van Friese club DINSDAG 26 MEI 1998 jrie weken voor aanvang van londe om Texel is de limiet 700 deelnemers bereikt. De misatie heeft de inschrijving om stopgezet. In de 21-jarige jrie van het Rondje is een der- ke „run" slechts éénmaal eer- voorgekomen. In 1987 moest 50-tal zeilers worden teleur- ;eld, maar dat gebeurde pas ■Ie dagen voor de start. rdag 13 juni doen 500 maranzeilers uit Nederland en uil het buitenland mee. Al zo'n eilers hebben -letterlijk- de boot 1st Liesbeth Oosterhagen, die ■Ie |aren met een team vrijwilli- de mschri|vingen regelt, heeft inmiddels afbericht gestuurd dag komen er nog laatkomers )osterhagen „Het is vervelend se Vol' moeten verkopen, maar gschutter Ronald Witte heeft overmacht de koningstitel bij ilandschutters veroverd. Der- schutters vochten om de gste verenigingstrofee. Willem slaagde er niet in zijn titel te luden. Beste vrouwelijke itter was Hanneke van Laar. een puntentotaal van 253 ver- Je ze samen met Evert van om Maas een eervolle vijfde Is. en Vlas stonden na drie series gelijk. Witte had na de zevende tart een voorsprong van acht en op zijn naaste rivaal opge- wj. In de volgende slaagde Vlas et in het verschil van vier tot acht lenmte lopen. De beslissing viel ndelijk in de zestiende en laatste Witte bewees met een score ■twee keer tien punten (eindtotaal dit|aar de titel Koningsschutter 8terecht op te eisen, mend was de strijd om de ede en derde plaats Jaap Jager ffiHem Vlas wisselden in de eer- senesdiverse malen van plaats, ienmelde achtste serie kon Ja- Wss tol op één punt volgen. De ferdediger had echter een betere ipnnl en nam na de twaalfde atsland. Zijn puntentotaal van «as voldoende voor een tweede s, gevolgd door Jager, die 262 inhaalde. insdag 27 mei i Nioz-De Krim 4 Klif 4-ZDH 2 derdag 28 mei i Oosterend 2-Texel 8 Rab 3-Texel 6 i ZDH 1-De Koog 2 Klil 4-Texel 7 l ZOH 2-Jelleboog 3 hg 29 mei Casino C1 -Texel C2 Jun 1 Oosterend 2-Texel 7 Rab 3-Jelleboog 3 Uitreiking prijzen kampioenen zaalvoetbal Casino 1-De Koog 1 (supercup) Texel 9-Texel 6 Texel 3-Rab 1 Texel 2-Rab 2 wen oppermachtig, de jongens het tweede zaalvoetbalteam van eKoog. De doelpuntenproductie mdrukwekkend, vooral die van ddemond, die er naar schatting nestig m het netje schopte en Het was daarom niet vreemd M team twee wedstrijden voor l°inde van de competitie het ioensfeestje al kon vieren. foto van links naar rechts, ]d' Ad Guldemond. John en, Dennis Eelman, Jeroen Ta- n Nico Blonk. Hurkend: Jan van Gerko Praamstra en Jaap van ■nburg. Roelf Siebmga ont- Foto Joop Rommols) de meeste zeilers begrijpen het wel. De namen worden genoteerd, zodat we de mensen voor volgend jaar tij dig kunnen informeren. Gelukkig zijn er ook alweer afmeldingen, zodat de eersten van de wachtlijst toch aan bod komen." De organisatie verklaart de overwel digende belangstelling uit het ideaal verlopen Rondje van 1997 en de grote aandacht -ook internationaal- die de media daaraan hebben ge schonken. Wedstrijdleider Edwin Lodder „De Ronde om Texel is ge woon een uitdaging die elke zeiler wil meemaken." Sponsoring Ander goed nieuws voor de organi satie is dat Honda zich als nieuwe sponsor heeft aangediend. De auto- en motorenfabrikant zal in de week van de Ronde nieuwe terreinwagens van het type Honda CR-V bij start- lokatie paal 17 inzetten. Met de wa gens, die in de USA en Japan een succes is, worden de logistieke ta ken van de organisatie verlicht. Voorts is een overeenkomst geslo ten met het internationale water sport-magazine „Multihulls World", dat In 23 landen verschijnt. In het augustusnummer wordt uitgebreid aandacht geschonken aan de Ronde om Texel v.l.n.r.: Guus Wlite, Hans Kikkert en Frans Witte tijdens de huldiging. Na een periode van een kleine tien jaar namen Frans en Guus Witte vorige week afscheid als wedstrijd leiding van de eilandcompetitie volleybal. Wel zullen zij nog actief blijven in de eilandcompetitie, maar dan als spelers in de teams van Fitt en Texelse Autocentrale. In een volle bar „Sportief" kregen naast Frans en Guus ook de overige De ervaring van het team, dat al drie jaar in dezelfde samenstelling speelt in de juniorenklasse, gaf de doorslag in de meeste wedstrijden. Dat be zorgde Oosterend C1 de zaal- voetbaltitel. De competitie bestond uit twaalf wedstrijden. Slechts twee keer werd verloren en éen keer ge lijk gespeeld. De overige negen wedstrijden werden gewonnen door de Strenders door goed Jordy Vinke heeft zaterdagavond de eindoverwinning behaald in de vier daagse etappewedstrijd „Meertour" Deze wedstrijd, die bestond uit meer dere onderdelen, ö.a twee tijdritten, een ploegentijdrit en vier etappes, werd op verschillende plaatsen in de Wieringermeer verreden. De basis voor de eindoverwinning legde Vinke in de proloog (een tijdrit over 1,4 km), waarin hij tweede werd Door de aan vallende manier van rijden die hem gewoon is. lukte het hem zich in de tweede etappe van vrijdagavond met een kopgroep van vijf man los te maken van het peloton om zodoende de leiderstrui te bemachtigen. Zaterdag diende deze verdedigd te worden in een ploegentijdrit en een aansluitend criterium in Middenmeer. Met de gelegenheidsploeg Beukers/ Sinnige/Vinken hout werd een tweede plaats gescoord in de ploegentijdrit en in het criterium wer den alle aanvallen van met name Benthe de Goede afgeslagen. Door deze overwinning behoort Vinke tot de favorieten voor de „Tour de Las alle". Hij is daarmee ook de renner op wie gelet gaat worden tijdens deze op 2 juni startende Helderse etappe wedstrijd. combinatiespel en een sterke tech niek. Op de foto, gemaakt door Diederik Kruithof, staan v.l.n.r Asha Michielse, Arnejan Kruithof, Alexander Witte, Pim Witte, Ferry Zegel, Kevin Knol. Rinze Douma, Sander Trap en coach Gerard Kruit hof Het regioturnteam van Noord holland, waarin de Texelaars Jefferson van Karsen en Edwin Zwaneveld waren opgenomen, is in het weekend kampioen van Ne derland geworden. Ook indivi dueel deed GVT in Loon op Zand van zich spreken. Individueel eindigde Boy van der Vis als vijfde Hij startte met voltige. Een moeilijk onderdeel, maar zijn score was voldoende om nog kans te ma ken op een plaatsje bij de eerste drie. Ringen ging hem goed af en op sprong scoorde hij zelfs bijna als hoogste Brug werd echter slordig afgewerkt en doordat onvoldoende elementen werden beheerst, klopte de samenstelling van de oefening met helemaal. De punten waren na venant laag Rek is ook lastig. Hoewel de oefe ning goed liep was hij te eenzijdig van samenstelling, wat de punten drukte. Vloer ging erg goed, waar door de vijfde plaats werd veilig ge steld. Malik Kariebo begon ook goed op voltige, maar had problemen met brug en ringen Bovendien in de concurrentie op zijn niveau erg sterk, zodat een achtste plaats in het eindklassement zeker goed is te noemen. Verschillende Texelaars deden mee aan teamwedstrijden. Een tiende plaats was er voor de ploeg waarin Gian Battista Marei, Ruben van Vliet en Patrick Simons meedraaiden Yanms Engelvaart en Steven van Vliet werden met hun turncollega's zesde. De Koog 2 heeft dit weekend het ei gen toernooi gewonnen. De finale ging tegen TX 33, een team be staande uit kottervissers. Er werd echter niet gescoord, waardoor penalty's de beslissing moesten brengen De Koog bleek Vrouwe Fortuna aan de zijde te hebben. De strijd om de derde en vierde plaats ging tussen Alverna (Nijmegen) en Swift (Amsterdam) Eerstgenoemde zegevierde met 1-0. ZDH eindigde op een zesde plaats (Foto R van dor Bent) leden van de wedstrijdleiding een bloemetje voor de inspanning in het afgelopen jaar. Tevens werd afscheid genomen van Niels Tuyn die vanaf 1 juli een baan in Amstelveen heeft en dus met meer zal terugkeren., Op dezelfde avond werd op ener gieke wijze de prijsuitreiking gedaan door Hans Polderman. Eerste prijzen waren er voor Klif 12 (dames eerste klasse), Cinema Texel (dames tweede klasse). Rabo (gemengde klasse), Paal 28/De krim (heren eer ste klasse) en Sportshop (heren tweede klasse). Door het vertrek van Frans, Guus en Niels is de wedstrijdleiding nog op zoek naar enthousiaste mensen die eenmaal per vier weken als regel neven of -nichten willen optreden Geïnteresseerden kunnen contact opnemen met Hans Kikkert, tel. 312339, Uitslagen: OSG-Paal 9 1 -2, Tatenhove 1 -DGM 2-1, Paal 28/De Knm-Maarcobouvv 2-1, 12 Balcken-Cocky's kapsalon 2-1Kees de Waal- Handicap'94 0-3, Teso-Sportshop 1-2; Graaf spuiterij-Tex Autocentrale 2-1, Grote Slock 2- Super 0-3; Top Tien-Wiersma meubelen 2-1; Grote Slock vr -Videolux 3-0; Question- Leydekkers 2-1 Westerlaken-Slag lepe de Boer 3-0. Eindstanden: Heren eerste klasse. 1 Paal 28/De Knm, 2 Cocky's Kapsalon; 3 Kobeko Heren tweede klasse: 1 Sportshop, 2 Texelse Autocentrale, 3. Groote Slock Gemengd 1 Rabo, 2. Slage rij Beverdam, 3 Tatenhove 2. Dames eerste klasse 1 Klif 12,2 Haarstudio; 3 Eierlandsche Huis Dames tweede klasse 1Cinema Texel; 2 Gimsel. 3. Zeilmakerij. Wie goed wil leren sportvissen, doet er goed aan de kunst af te kijken van Rein Kuyper. Kuyper toonde zich de afgelopen week succesvol in zowel de zesde als de zevende wedstrijd om het Texels kampioenschap. Bij strandpaal 17 verschalkte hij een vis van 33 centimeter, waarmee hij de op-één-na-beste visser werd, achter Cor Huisman en vóór Map van der Zwaag. Bij paal 28 was Kuyper met twee vissen met een totale lengte van 50 centimeter zelfs de beste Map van der Zwaag en Ton Dorst eindigden hier als tweede en derde. De volgende wedstrijd wordt op 6 juni gehouden bij paal 28 Dit betreft een waddenuitwisseling, die begint om 13.00 uur. Negentien kinderen hebben zater dag in het zwembad van Calluna met succes examen voor hun zwem diploma gedaan. Voor diploma A slaagden Cintha Timmer, Kevin van de Burg, Amy Groenewegen, Marlon Marei, Veroniekvan Boven, Priscilla Vlaming en Jochem Eelman. Di ploma B werd in de wacht gesleept door Robin Abma, Martin van Dijk, Melissa Blom, Maikel Bruin en Jeroen Abma Het basiszwem diploma werd een prooi voor Danielle van der Vis, Eva van der Vis, Thomas Haag, Niels Veldhuis, Emiel van de Maden, Lucie Burg man en Melanie Krab Programma: Woensdag 27 mei 9.30 Deuce A-St Maarten A (kunnen kampioen worden) Donderdag 28 mei 9 30 Deuce b-STC c Vrijdag 29 mei 9.30 Deuce d-Wieringerwaard a Zaterdag 30 mei géén competitiewedstrijden Maandag 1 juni Dubbeltoernooi voor heren en dames opgave voor zondag 31 mei in de hal van de kantine. Dinsdag 2 juni 9.30 Dames 1-Heerhugowaard 1 (kunnen kampioen worden) Districtcompetitie: Schagen 1-Dames 1 4-2; Heren vet (zat)-Assemburg 1 2-2; Heren 1- Pancras 1 3-3; Pancras 4-Heren 2 0-6, Heren 3-Daalmeer 3 6-0; ZAP 2-Heren 4 3-3; Westerkogge 1-Heren vet. (zat) 0-4, Alkmaar 1 -Jeugd gem t/m 12 jr 5-1Jeugd gem. t/m 14 jr -Koedijk 1 6-0; Pancras 1-Jongens 15 t/m 18 jr 0-6 Kringcompetitie: STC A-Deuce A 1-3; Deuce B-STC B 2-2, Deuce C-Julianadorp C 4-0, Deuce a-'t Zijpken a 1-3; HTC c-Deuce b 4-0; Deuce c-de Vlieter b 2-2; Sluis één a- Deuce d 0-4 en STC jeugd 1-Deuce jeugd 2- 10 (sets) Landelijke competitie: Junioren Deuce-Junioren Noordend 7-1 Eerste Pinksterdag (31 mei) wordt een leuke dag voor honden en hondenliefhebbers op het eiland. Op het strand bij paal 28 wordt om 13.30 en om 16.00 uur een behendigheidsdemonstratie ge houden, waarna iedereen het par cours met eigen hond mag probe ren tegen betaling van een gulden. Het geld gaat naar het soho- hondenproject en de Texelse die renartsen hebben toegezegd ie dere piek te zullen verdubbelen. Het hondenevenement is tot stand gekomen door een contact tussen de Honden Club Texel en Hondensport school Maarsbergen. Ferry Verhoef, die daar les geeft, bezit een bunga low op De Krim Hij verkeert regelma tig op het eiland en stelde voor eens zijn behendigheidsparcours mee te nemen. Uit ,,een beetje oefenen op het strand" werd het idee geboren er een heuse demonstratie aan te kop pelen Beide clubs liepen daar warm voor. zodat op 31 mei een delegatie Op het wielerparcours van Sport park Zuid is zaterdag onder rede lijke publieke belangstelling ge streden om de clubtitel van de wielervereniging. Bij afwezigheid van torenhoge favoriet Jordy Vinke ging Ivo Witte met de hoog ste eer strijken. De B-poule reed een afstand van 45 kilometer. De groep bleek lang bij een. Er werden wel enkele ontsnap pingen geprobeerd, maar niemand slaagde weg te blijven. Vijf ronden voor het einde zag Robert Bakker wel kans aan het peloton te ontglip pen, alleen gevolgd door Rien Brou wer In de voorlaatste ronde schudde Brouwer zijn opponent van zich af om met geringe voorsprong de finish te bereiken. Bakker werd door het sprintende peloton achter haald en moest zijn inspanningen bekopen met een vierde plaats De A-rijders kregen een wedstrijd van 67 kilometer voorgeschoteld. Wegens het ontbreken van Vinke lag de strijd geheel open Maar al snel werden titelkandidaten kans loos Robert Jan Appel liep een lekke band op en door een valpartij van Evert Rikkenberg in de tiende ronde raakten Loek van Vliet, Willem van Tatenhove, Erwm Goënga en Marten Visser op achterstand Rik kenberg moest de strijd staken. Ook de A-rijders bleven bijeen tot de laatste ronde De broers Roel en Joost Bakker ontsnapten samen en hielden een voorsprong van zo'n vijf tig meter Ivo Witte zag nog kans naar hen toe te sprinten. Joost Bak ker werd door het peloton opgeslokt, waarna Roel Bakker en Ivo Witte een sprint om de titel ingingen Witte werd echter gehinderd door Bakker, die van zijn lijn afweek. Dat leverde hem diskwalificatie op en Witte de ti tel. Uitslagen: B-poule 1 Rien Brouwer, 2. Maarten Dijker. 3 Harry Kmgma, 4 Robert Bakker, 5 Jacoo Vinke, 6. Rinus Kooger, 7 Piet Kmgma. 8 Remco Nagtegaal, 9 Menno Goénga, 10 Simon Appel. A-poule 1. Ivo Witte, 2 Sebastiaan Ran, 3 Joost Bakker, 4 Ricardo de Graaf, 5 Jan Zijm, 6. Theo Boom, 7. Otto Goénga Tijdens het laatste gedeelte van de Noordhollandse A-zwemkam- pioenschappen afgelopen week end te Zaandam, hebben alle Texelse deelnemers hun persoon lijke tijden weten te verbeteren. Leandro van Karsen werd eerste op de 100 meter schoolslag en won met zijn ploeg de 4x 100 m estafette wisselslag. Ook werd hij tweede op de 100 m vlinderslag. Voor beide laatstgenoemde nummers haalde hij een limiet voor de Nederlandse zomerkampioenschappen. Nina Willemse werd eerste op de 100 m vlinderslag en tweede op de 400 m vrije slag. Simone de Wit werd verras send derde op de 100 m vlinderslag, terwijl Mark Roeper met zijn ploeg tweede werd op de estafette 4x 100 m vrije slag De triathlonbroers Robert en Erik Bakker leveren steeds betere pres taties. Tijdens een run-bike-run in Hoorn eindigde Robert in zijn leeftijdscategorie als tweede in een tijd van 59 minuten en elf seconden. De afstanden waren 5 km hardlo pen, 20 km fietsen en 2,5 km hardlo pen Broer Erik pakte met 1.04.24 de vierde plaats. Texelaar Norbert Dan- kers legde met een tijd van 1 07.16 bij de veteranen beslag op de vijfde plaats. uit Maarsbergen naar het eiland komt. Er is een selectie gemaakt uit begin nende en gevorderde honden, zowel rasdieren als bastaards. Sommigen gaan rustig door het parcours, ande ren zijn snelheidsmonsters. Bijzonder is de Samojeed, die normaal een slede door de sneeuw trekt. Hij legt perfecte behendigheidsparcoursen af. alleen wil het tempo niet zo vlot ten. De ene keer is het dier niet voor uit te branden, de andere keer gaat het vlotjes. De manier waarop de bazin de hond tot actie probeert te be wegen staat garant voor lachsalvo's. Ook zullen drie West Highland White terriers hun kunsten vertonen. Twee zijn beginners, één beheerst het werk perfect. Daarnaast zijn er bordercol lies, golden retrievers en een vlinder hondje Er zijn wedstrijdlopers en recreanten. Het verschil is zichbaar. De ervaren deelnemers sturen hun dier met het kleinste woord en ge baar. Wie erna zelf een poging wil wagen met zijn of haar hond, kan dat tegen betaling van een gulden proberen. De drie snelste honden krijgen een prijs. Traditioneel wordt op Hemelvaarts dag op de tennisbanen van Deuce het "Ouder-kind" toernooi gespeeld Dit jaar hadden zich 25 koppels op gegeven Daar niet alle ouders van tennissende kinderen zelf deze sport machtig zijn, mogen ook ,,uit- leen-ouders" worden gebruikt Zo speelde de oudste deelnemer; de 66 jarige Piet Witte, met de op één na jongste deelnemer Stein Veldkamp. De allerjongste deelnemer was Bernard van Hattem die enkele da gen geleden 8 jaar is geworden. Ze ker voor deze jonge tennissers is het een hele belevenis om met en tegen volwassenen te spelen, gade gesla gen door trotse ouders. Door de wedstrijdleider Theo van „Moet er na 25 jaar een einde komen aan het damesvoetbal op Texel' Het is een noodkreet, afkomstig van de twaalf speelsters (en hun begelei ders) die Texel'94 nog telt. Te weinig om volgend seizoen opnieuw een team bij de KNVB in te schrijven, vandaar de oproep aan meisjes en dames die willen voetballen zich op te geven. Het damesvoetbal op Texel kent hoogte- en dieptepunten. Een kwart eeuw geleden werd begonnen bij Texelse Boys Lange tijd bestond naast een dames- ook een meisjes team In de afgelopen jaren haakte de ene na de andere af. Het meisjeselftal is al gesneuveld, nu dreigt ook een spelerstekort bij de volwassenen „Maar er zijn speelsters die dolgraag door willen gaan", aldus de overgebleven harde kern. De vrouwen trainen één keer per week en spelen op zondag Geïnteresseerden kunnen zich op geven bij Jacco Kager, tel 31 07 40 of Henk Veldhuizen, tel. 31 04 71. Maanen waren de koppels inge deeld in vijf poules, waarbij zoveel mogelijk met de speelsterkte reke ning werd gehouden. Er werd steeds 20 minuten gespeeld, waarna het aantal gewonnen games werd geno teerd De winnaars per poule waren zij, die totaal de meeste gewonnen games hadden. De winnaars per poule waren Cathelijne Engelvaart met Tini Witte, Erik-Jan en Han Lindeboom, Ruben Kooiman en Danny van Rossum, Hendrik Arendsen en Fedse de Haan en Jacob Krijnen en Leo Saai De zaterdag gehouden rommel- tjesmarkt in Den Hoorn is een ge weldig succes geworden. Het was bijzonder druk, wat bleek uit de opbrengst: rond f10.000,-. Jaap en Joke de Graaf en hun rech terhanden Dick en Hennie Lap die zich bezig houden met de organisa tie van de Hoornder markten, zijn dan ook dik tevreden. Ongetwijfeld heeft de aanwezigheid van veel Hemelvaarttoeristen in combinatie met de afwezigheid van strandweer aan het succes bijgedragen. Die tien mille is overigens geen record, er is ook wel eens een markt geweest die f12.000,- opleverde De opbrengst van de Hoornder markten gaat naar de restauratie van de N.H. kerk. Er is inmiddels een fors kapitaal vergaard. Er worden dit jaar voor hetzelfde goede doel nog twee markten op het terrein van Axel Lap aan de Witteweg gehouden, in juni en in het najaar. De najaars- markt wordt een soort uitverkoop, waarbij de spullen die bij de eerdere markten nog geen koper hebben ge vonden voor extra lage prijzen wor den aangeboden. Daarnaast zullen op kleinere schaal gedurende de Hoornder donderdagen spullen wor den verkocht vanuit een kraam in het dorp. Kasper Zijm voetbalt na de zomer bij Cambuur Leeuwarden. De 18- jarige oud-Texelaar kwam dit sei zoen regelmatig uit voor de lande lijke A-jeugd van Heerenveen, maar gezien de enorme concurrentie leek het hem wijs een toekomst te zoeken bij de kleinere Friese zustervereniging. Zijm waagde vorig jaar de overstap van het Helderse HRC naar het grote Heerenveen. De student aan het CIOS (voor aankomende sport- instructeurs) deed het met slecht bij de oudste junioren, scoorde zelfs belangrijke doelpunten, maar slaagde er mede dankzij lichamelijk ongerief niet in een vaste plaats in het elftal te veroveren Vervelend, want komend seizoen is hij te oud is om nog in jeugdteams te spelen. En de groep senioren die vecht om een plaatsje in de bovenste elftallen, telt maar liefst 35 dure contractspelers, „Nu Heerenveen zich heeft geplaatst voor Europacupvoetbal, worden al leen nog maar méér spelers gekocht, ledereen uit die grote groep die met aan bod komt in het eerste, voetbalt automatisch in het tweede elftal Voor degenen die geen officieel contract hebben, wordt het daardoor heel moeilijk om ook maar aan spelen toe te komen." Reden genoeg om gretig in te gaan op de uitnodiging van Cambuur, dat een divisie lager uitkomt een test wedstrijd te spelen Het spande er even om Na afloop vroegen ze me voor nóg een wedstrijd. Ik kneep hem een beetje, want stel dat ze me uitein delijk tóch niet wilden hebben, dan zou het kort dag worden om nog naar een club te kunnen. Vóór 1 juni moe ten alle overschrijvingen zijn gere geld," Zijm bewees de keuzeheren uit de Friese hoofdstad echter dat hij zich niet zomaar het hoofd op hol laat ja gen. Hij liet een sterke indruk achter en scoorde in beide wedstrijden. Komend weekeinde voetbalt hij voor het laatst bij Heerenveen, dat samen met de jeugd van tal van Europese topclubs deelneemt aan een groot toernooi. Zijn kansen in het nieuwe seizoen schat hij nuchter in De eer ste selectie van Cambuur telt maar achttien spelers. De mogelijkheid dat je in ieder geval in het tweede elftal speelt, is daardoor een stuk groter. Ik ken ook jongens van mijn leeftijd die teruggaan naar de amateurs (tegen met zelden zeer ruime vergoedingen, red.), maar zo gauw wilde ik het niet opgeven. Ik ben in ieder geval van plan mijn school in Heerenveen af te maken. Volgend jaar loop ik stage, als voetbaltrainer. Hoe het loopt met mijn carrière als voetballer zie ik wel."

Texelsche Courant | 1998 | | pagina 7