V m Huursubsidie ook voor u? De nieuwe aanvraagformulieren liggen klaar ffic/é/e jberichten TEXELSE 2Q C0URANT Verbod bespeling speel- en trainingsvelden Ontwerp-beleidsplan gereed V J Informatierubriek van de I gemeente Texel 29meii998 Openingstijden bereikbaarheid gemeentehuis Huursubsidie en inkomensverklaring Vestiging van bedrijven Ontwerp vierjarenplan Jeugdhulpverlening ter i en beroep aan huis Test Alarmeringssysteem Ruimtelijke ordening Wijziging bestemmingsplan De Waal Vrijstellingen plaatsen van kampeermiddelen Verkeersbesluiten Wet milieubeheer kennisgeving ontwerp-besluit Wijziging ophaalroutes Wet milieubeheer kennisgeving besluit Luilakviering Wijzigingen APV VRIJDAG 29 MEI 1998 Met ingang van maandag 8 juni aanstaande zal gestart worden met het groot onderhoud aan de speel- en trainingsvelden Dit betekent dat de velden niet betreden mogen worden in de periode van 8 juni tot en met 17 augustus 1998 Het ver bod is niet alleen van toepassing op verenigingen Ook anderen mo gen de velden niet betreden Voor het spelen van wedstrijden kan gebruik gemaakt worden van het openbaar sportveld in Den Burg. Hiervoor kunt u contact op nemen met de heer Pansier van de sector welzijn (tel. 36 21 56) Het college van burgemeester en wethouders heeft een ontwerp- beleidsplan voor de periode 1999- 2002 gemaakt Dit plan is voor een groot deel gebaseerd op het collegeprogram dat door het na de gemeenteraadsverkiezingen aan getreden college van burgemees ter en wethouders op 14 april jongstleden in de gemeenteraad is gepresenteerd. Als uitgangspunten kunnen worden genoemd het bij dragen aan de sociale participatie van de inwoners van Texel, de leef baarheid en de veiligheid in de ge meente, de lokale economie en de mobiliteit van de inwoners van Texel. Daarnaast heeft de kwaliteit van bestuur en organisatie een hoge prioriteit gekregen. Om dit laatste te realiseren is een project kwaliteitszorg gestart. Tot de con crete beleidsvoornemens in het be leidsplan behoren onder meer: - aanpassingen aan het gemeen tehuis om de privacy van burgers te vergroten; - het in 1999 starten met de werk zaamheden ten behoeve van de Euregio Waddeneilanden; - het evalueren en herzien van het gemeentelijke fietspadenplan, - het opstellen van een verkeers- veiligheidsplan en het evalueren van de verkeersremmende maat regelen, - de realisering van een nieuwe school in De Cocksdorp en/of de aanpassing van de dorpshuis functie; - onderhoud van de kerktorens te Den Hoorn. Oudeschild en Oos tadvertentie) Eiland I berichten Het gemeentehui is geopend: 's moraen$ van 8.30-12.30 uur 's Middag? is het gemeentehuis (behoudens afspraak) gesloten Het gemeentehuis is 's n gesloten omdat de meni in het gemeentehuis werk; zijn op deze manier de loc zaken efficiënt en adequaj nen afhandelen. Huursubsidie kan in beginsel wor den aangevraagd door iedereen van 18 jaar of ouder die een wo ning huurt. Er wordt dus geen on derscheid gemaakt tussen oude en nieuwe woningen, woningen verhuurd door particulieren of woningstichtingen Huursubsidie kan echter niet worden aange vraagd voor zomerhuizen en ka mers. Ook wanneer u, uw partner of uw huisgenoten onder de vermogensbelasting vallen, komt u niet in aanmerking voor huur subsidie. De hoogte van de huursubsidie hangt onder andere af van de hoogte van de door u betaalde huur en van de hoogte van uw in komen. Nadere informatie over huursubsidie kunt u verkrijgen bij de afdeling volkshuisvesting, ka mer 0.12. Informatie kan ook te lefonisch worden opgevraagd: 0222 - 36 21 24. Als u vorig jaar al huursubsidie voor uw huidige woning heeft ont vangen, dan krijgt u automatisch een contmueringsformulier toege zonden. Dit formulier moet door u of uw verhuurder voor 1 oktober 1998 bij de gemeente worden in geleverd Voor een snelle afhandeling van uw aanvraag en betaalbaarstelling van de subsidie is het wenselijk dat u het formu lier zo snel mogelijk na ontvangst inlevert. Krijgt u op dit moment geen huur subsidie, dan kunt u een aan vraagformulier halen bij de ge meente. Dit formulier moet voor 1 oktober 1998 bij de gemeente in geleverd zijn. Wanneer u verhuist naar een nieuwe huurwoning moet huursubsidie binnen 3 maanden worden aangevraagd. Vraagt u voor het eerst huursubsidie voor een particuliere huurwoning aan, dan moet ook het formulier "Ver klaring huurgegevens individuele huursubsidie" ingevuld en ingele verd worden. Dit formulier is ook bij de gemeente verkrijgbaar Dit jaar verstrekt de belasting dienst voor het eerst automatisch IB60 -formulieren. Alle huurders die geen aangifteplicht hebben en in aanmerking komen voor een vervol gaan vraag huursubsidie, hebben deze inkomensverklaring in de tweede week van mei ont vangen. Ook alle medebewoners van 16 jaar en ouder die op de vervolgaanvraag zijn vermeld krij gen automatisch een IB60-formu- lier. Huurder hoeven dus niet meer apart naar het belastingkantoor terend (geschat bedrag ƒ1.000.000) Het concept-beleidsplan zal door het college in de vergadering van 14 juli aan de gemeenteraad wor den voogelegd ter vaststelling na dat in juni advies is gevraagd aan de raadscommissie(s) Op woensdag 3 juni om 12.00 uur zal het lande lijke sirenenetwerk worden getest. Dit betekent dat aanstaande woensdag ook op Texel de sire nes zullen worden getest en dat om 12.00 uur de sirene gaat. Als gevolg van nieuwe rijks-wetge- ving zijn de eisen aangaande het vestigen van een bedrijf of een be roep versoepeld. Moest in het ver leden aan veel meer eisen qua di ploma's en meldingen voldaan wor den, thans is het op basis van die rijkswetten gemakkelijker geworden om een bedrijf of beroepsuitoefe ning te starten. Deze versoepeling van de vesti gingseisen betekent echter met dat men in elk willekeurig pand daad werkelijk een bedrijf of beroep mag uitoefenen. Het uitoefenen van een bedrijf of een beroep moet name lijk in overeenstemming met het geldende bestemmingsplan zijn. Ons is gebleken dat er soms mis verstand bestaat over die vrije ves tiging. Daarom hebben wij ge meend daarover wat meer duide lijkheid te verschaffen. Als voorbeeld kan het volgende gelden U heeft een middenstands diploma of iets dergelijks en wil een bedrijf of beroep uit oefenen. U woont in een pand dat een woon bestemming heeft. Indien een rijks wet geen eisen aan vestiging stelt, betekent dat mei dat u zonder toe stemming van de gemeente in uw woning dat bedrijf of beroep mag uitoefenen. In sommige situaties kan de ge meente toestemming verlenen voor beroepsuitoefening. Ons beleid is namelijk om in sommige situaties vrijstelling te verlenen ten behoeve Het ontwerp Vierjarenplan Jeugd hulpverlening 1999-2002 van de provincie Noord-Holland ligt vanaf 25 mei 1998 ter inzage bij de sec tor welzijn/afdeling cultuur, kamer 1.09 van het gemeentehuis. Personen die de betreffende stuk ken willen inzien, kunnen een af spraak maken met de heerjl Zeijlen (tel. 36 21 21). Er is tot en met 18 juni 1 telijke inspraak mogelijk bijl Gedeputeerde Staten van I Holland, Afdeling Zorg, We?) Cultuur, Postbus 3007, 2001 DA HAaI van het zogenoemde "beroep aan huis". In welke situaties medewer king verleend wordt, is onder an dere afhankelijk van de functie die aangevraagd wordt, de lokatie, de relatie met de omgeving en de noodzaak van vestiging in een wo ning Zoals de omschrijving "beroep aan huis" al suggereert, geldt de rege ling niet voor de uitoefening van een bedrijf. Daarvoor is men als het bijvoorbeeld een detailhandels- activiteit betreft, aangewezen op de panden in de kernen die een zoda nige bestemming hebben. Indien u een beroep of bedrijf uit oefent waarvoor u geen toestem ming van de gemeente heeft, of in dien u voornemens bent een der gelijk bedrijf uit te oefenen, raden wij u aan informatie bij de gemeente in te winnen. De medewerkers van de sector Ruimte en Wonen kun nen u daarbij helpen. Tijdens de openingstijden van het gemeente huis kunt u bij hen terecht. U kunt ook telefonisch een afspraak ma ken (tel. 36 21 21). Bestuursrechtspraak worden ingediend, in welk geval het besluit niet in werking treedt voordat op dat verzoek is beslist. Belanghebbenden die tegen dit besluit beroep hebben ingesteld kunnen tevens een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening indienen. Hiervoor is een griffierecht verschuldigd van 210,-- voor natuurlijke personen en 420,- - voor rechtspersonen. Het verzoekschrift moet worden gericht aan de Voorzitter van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Bij het verzoekschrift moet een afschrift van het beroepsschrift worden overgelegd. Verleende bouwvergunningen G.J. Roos voor het verbouwen v/e woning a/d De Ruyterstraat 130 te Oudeschild (verzon den 18 mei 19981; Rabobank Texel voor het verbouwen v/e bankgebouw a/d Dorpsstraat 94 te De Koog (verzonden 19 mei 1998). S Mantje voor het geheel vernieuwen v/e opslagloods en het bouwen v/e dienstwoning a/d Laagwaalderweg 33 35 te De Waal (verzonden 20 mei 1998); C. Barenbrug en E Zanen voor het vergroten v/e recreatief opstal a/d Vuurtorenweg 105 te De Cocksdorp (verzonden 20 mei 1998). Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden bin nen 6 weken na de dag waarop deze besluiten zijn verzonden of uitge reikt een bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. Het bezwaarschrift dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waarte gen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo moge lijk een afschrift van het bestreden besluit waartegen het is gericht. Wij wijzen u erop dat u de president van de Arrondissementsrechtbank te Alkmaar, Sector Bestuursrecht, postbus 252, 1800 AG Alkmaar, kunt ver zoeken een voorlopige voorziening te treffen. Bovengenoemde vergun ningen kunt u inzien bij de afdeling bouwzaken, kamer 2.12 van het ge meentehuis. Aangevraagde bouwvergunningen Buro Buiteveld voor het verbouwen v/e bedrijfspand a/d Binnenburg 8 te Den Burg (ingeko men 18 mei 1998); PJ Kikkert-Dekker voor het plaatsen v/e tuinhuisie a/h Mienterglop 7 te De Koog (ingekomen 18 mei 1998); Z PC TX'71 voor het plaatsen v/e clublokaal a/d Slinger weg te Den Burg (ingekomen 18 mei 1998), K D Koorn voor het plaatsten v/e serre a/d Duin- reep 7 te Den Burg (ingekomen 19 mei 1998); G.W Jimmmk voor de bouw v/e garage a/d Beatrixlaan 1b te Den Burg (ingekomen 20 mei 1998), Kwekerij Halsema voor het plaatsen v/e loods a/h Gerritslanderdijkje 5 te Den Burg (ingekomen 26 mei 1998); W Bakker voor het plaatsen v/e serre a/d Hoornderweg 36 te Den Hoorn (ingekomen 26. mei 1998), J. Kiewiet voor het geheel vernieuwen v/e schuur/stal aan Oost 95 te Oosterend (ingekomen 26 mei 1998), K. Koster voor het verbouwen v/e woonhuis a/d Kikkertstraat 79 te De Cocksdorp (ingekomen 26 mei 1998). Aangevraagde melding bouwvoornemen A. de Ridder voor het plaatsen v/e serre a/h Hogereind 45 te De Waal (ingekomen 19 mei 1998).H H.T. Schut voor het plaatsen v/e tuinhuisje a/d Parkstraat 28 te Den Burg (ingekomen 26 mei 1998) Tegen deze kennisgeving kunt u geen bezwaren maken. Bezwaren kunt u pas indienen als de bouwvergunning is verleend. Verleende bouw vergunningen worden gepubliceerd. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland maken bekend, dat zij bij besluit van 11 mei 1998 nr. 98-711436 goedkeuring hebben verleend aan het besluit de dato 3 april 1998 van Burgemeester en wethouders van Texel, tot vaststelling van wijziging van het bestemmingsplan De Waal (Wijziging ex artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening.) Belang hebbenden kunnen met ingang van 1 juni 1998 tegen dit besluit schriftelijk in beroep instellen. Hiervoor is griffierecht verschuldigd. Het beroepsschrift moet binnen zes weken na de dag waarop dit besluit is toegezonden, uitgereikt of gepubliceerd, zijn ingediend bij de Afde ling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Het beroepsschrift moet zijn ondertekend en bevat tenminste de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen het gericht is en de gronden van het beroep. Dit besluit treedt in werking daags na afloop van de zojuist vermelde beroepstermijn. Echter, binnen deze beroepstermijn kan tevens een verzoek om voorlopige voorziening bij de voorzitter van de Afdeling vergunning ten opzichte van het ontwerp-besluit, belangheb-benden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen tegen het ontwerp-besluit te hebben ingebracht, kunnen tegen de verleende milieuvergunning beroep instellen. Met ingang van de dag na de datum van de terinzagelegging, is binnen zes weken administratief beroep mogelijk bij de Raad van State, afdeling bestuursrechtspraak, Postbus 20019, 2500 EA 's-GRAVENHAGE. Wie in beroep is gegaan, kan binnen de beroepstermijn de voorzitter van de afdeling bestuursrechtspraak verzoeken een voorlopige voorziening te treffen, indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de afdeling milieubeheer (tel. 36 21 88). Burgemeester en wethouders van Texel hebben op grond van art. 24, lid 2 van het bestemmingsplan "Buitengebied Texel" de volgende vrijstel lingen verleend voor het plaatsen van 1 kampeermiddel op het erf voor de periode 15 maart t/m 31 oktober voor een termijn van 1998 t/m 2002, aan: J.W. Verus, Driehuizen 19 te 1791 PK Den Burg, N. Veelo, Westerweg 47 te 1797 RE Den Hoorn. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunt u binnen 6 weken na de dag waarop deze besluiten zijn bekendgemaakt een bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. Het bezwaarschrift dient ten minste te bevatten de naam en adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit. Het bezwaarschrift schorst niet de werking van het besluit waartegen het is gericht. De bovenstaande besluiten liggen ter inzage op de afdeling ruimtelijke ordening en volkshuisvesting, kamer 0.12 van het gemeentehuis. Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij hebben besloten tot het afsluiten van de Schilderweg op 26 mei en 27 mei 1998 wegens werkzaamheden aan de weg. De afsluiting geldt alleen voor gemoteriseerd verkeer. Het betreft de Schilderweg vanaf de bebouwde kom grens tot de aansluiting met de Hallerweg Het verkeer van Den Burg naar Oudeschild wordt omgeleid via Hallerweg, Leemkuil, Schans- weg en Doolhof. Voor het Doolhof geldt dan tijdelijk eenrichtingsverkeer. Het verkeer van Oudeschild naar Den Burg zal worden omgeleid via de Hallerweg. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunt u tegen dit besluit bij burgemeester en wethouders een bezwaarschrift indienen binnen zes weken na de dag waarop dit besluit is gepubliceerd. Het bezwaarschrift dient tenminste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit. Burgemeester en wethouders van Texel maken bekend dat zij voor nemens zijn vergunning op grond van de Wet milieubeheer te verlenen aan. Autospuiterij Betsema, Maricoweg 21. te Den Burg voor een autoschade-herstelbedrijf, gevestigd aan voornoemd adres; Fa P van der Star, voor een vishandel met vis- en palingrokerij gevestigd aan: Heems- kerckstraat 13 15.te Oudeschild In het belang van de bescherming van het milieu worden voorschriften aan de te verlenen vergunning verbonden. Tijdens de inzagetermijn van 2 juni tot 1 juli 1998 liggen gedurende de werkuren in het gemeentehuis op de afdeling milieubeheer ter inzage: de aanvraag om vergunning, het ontwerp-besluit en alle verder op de zaak betrekking hebbende openbare stukken. Desgevraagd kunnen de stukken ook buiten de gebruikelijke werkuren worden ingezien en toegelicht. Gedurende de inzagetermijn bestaat desgevraagd voor een ieder gelegenheid tot een gedach- tenwisseling over het ontwerp van het besluit en tot het mondeling inbrengen van bedenkingen daartegen. De aanvrager wordt dan uitgenodigd om bij die gedachtenwisseling aanwezig te zijn. Tegen dat ontwerp-besluit kan een ieder binnen de inzagetermijn bij burgemeester en wethouders schriftelijk bedenkingen inbrengen. De schriftelijke bedenkingen dienen geadresseerd te worden aan: Het college van burgemeester en wethouders van Texel, Postbus 200, 1790 AE DEN BURG. De persoonlijke gegevens van degene die schriftélijk bedenkingen heeft ingebracht, worden, indien hij daarom verzoekt, niet bekend gemaakt Op grond van artikel 20.6 van de Wet milieubeheer kunnen alleen wie tijdig bedenkingen hebben ingebracht en belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen tegen het ontwerp-besluit te hebben ingebracht, tegen het definitieve besluit in beroep gaan. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de afdeling milieubeheer (tel 36 21 88) Burgemeester en wethouders van Texel maken bekend dat zij vergunning op grond van de Wet milieubeheer hebben verleend aan de Fa. Duinker, Lancasterdijk 3, 1794 GV Oosterend, voor een loon- en landbouw- mechamsatie-bedrijf, gevestigd aan voornoemd adres. In het belang van de bescherming van het milieu zijn voorschriften aan de vergunning verbonden. Vanaf 26 mei aanstaande liggen de vergunning en de daaraan voorafgegane stukken tot het einde van de beroepstermijn dagelijks van 8.30 tot 12.30 uur ter inzage bij de afdeling milieubeheer (bovenste verdieping, kamer 2.05 van het gemeentehuis). Desgevraagd kunnen de ter inzage gelegde stukken ook buiten de gebruikelijke openingstijden worden ingezien en toegelicht. Uitsluitend wie tijdig bedenkingen hebben ingebracht tegen het aan de vergunning voorafgegane ontwerp-besluit, wie bedenkingen hebben tegen eventuele afwijkingen van de milieu- Op maandag 1 juni aanstaande worden geen ophaalroutes gereden. Op deze dag wordt ook geen destructiemateriaal opgehaald. De ophaalroutes voor huisvuil en grofvuil worden op woensdag 3 juni gereden. De ophaalroute voor bedrijfsafval wordt gereden op dinsdag 2 juni. In verband met het rijden van de inhaalroutes wordt u verzocht om de containers vroegtijdig aan de weg te plaatsen. Traditioneel wordt op zaterdag voorafgaande aan Pinksteren Luilak gevierd. Evenals andere jaren heeft de burgemeester in overleg met de politie bepaald dat Luilak mag worden gevierd vanaf 5 00 uur 's morgens. In de vooravond en nacht zal door de politie worden opgetreden tegen excessen. Daar valt ook onder de overlast door het rijden met een brommer zonder uitlaat. De Algemene Plaatselijke ld ning Texel is onlangs gewJ Een aantal wijzigingen wordl onder nader toegelicht. Winkelwagentjes De APV kent nu ook een; over winkelwagentjes. Dit a beoogt de hinder en overlas meegenomen, achtergelat vernielde winkelwagentjes! te gaan. Het artikel legtaass de gebruiker van winkelwa$ als aan de verstrekker winkelwagentjes (supesi eigenaren) enkele verplicfts op. Het is de gebruiker vann wagentjes niet langer toegea het wagentje over langere^ mee te nemen naar de camping. Het winkelwagen^ binnen de directe omgevmgj winkel te blijven. Tevens<j| gebruikte wagentjes terugisl den gebracht naar de plad bij de winkel waar de horen te staan. De eigen*? de winkelwagentjes mcefeij omgeving van het bedii) gelaten wagentjes verz< van de straat te vei Winkelwagentjes mogend tingstijd niet op staat achtera Verbod vuur te stoken In de APV is nu een artikel nomen waarin een algetë bod om vuur te stoken in dei lucht is geregeld. Het voorfee voerde beleid wordt min ch voortgezet, waarbij voorald druk wordt gelegd op devedj voor het publiek en de ons Dit beleid betekent dat vu/ ken op een aantal plaatsen; niet is toegestaan. Dit bete' stranden, de terreinen gd binnen de bebouwde ko" kwetsbare (natuur)gebie-të andere situaties kan een r/ fing van het verbod worden 5 ven. Daarvoor moet tijdig eens telijk verzoek worden ingede burgemeester en wethouder verbranden van sloot-ruigte voorheen toegestaan, mits bi gevaar opleverde of overlast* zaakte Het gemeentebestuur' mogelijkheid slootruigte te KJ verbranden open houden 033 worden later dit jaar nadere opgesteld. Vliegerverbod op de stran: Het oude vliegerverbod stranden is uitgebreid 0 vooral de bestuurbare. Die gedeelten zijn: -de bewaakte stranden e strandgedeelten waar huisjes zijn geplaatst tot 1# ter voorbij het einde van s waakte stranden/lokaties* strandhuisjes; -de naaktstranden bij paal9* -het strandgedeelte tussenó len 31 t/m 33; -de strandgedeelten waar sport- en (kust)zeilverenigi zijn gevestigd. -een groot deel van "De (globaal gezien tusse.' strandpalen 4 en 7) Vliegers met twee of meer-: lijnen mogen op andere delen gewoon worden opg^-Jc/c maar daarbij moet wel ge^ den op de veiligheid van de - bezoekers. Eenvoudige V? ri( met 1 stuurlijntje kunnen; ri( problemen worden alle stranden. Aanvullende informatie ove venstaande artikelen en de APV wijziging is te verkrijg- de stafafdeling bestuurd steuning op het gemeentel 36 21 21). ei m >o

Texelsche Courant | 1998 | | pagina 10