tob-ploeg hoopt p Tour-mirakel Sport Familieberichten .TEXELSE J COURANT Zomerdrives klaverjasclub [leiduifschutters trefzeker in NH are omstandigheden foor motorcrossers W^at ik zeggen wou. Nieuws' Electronisch dart Kotex-schuur Pupillenvoetbal Catamaranwedstrijd Raad: verbranden slootruigte moet mogelijk blijven Windsurfclub opent seizoen Ruiters winnen Grote beuk met mes bewerkt Kantonnier heeft handen vol aan verkeersborden 'W Documentatie-archief ontwikkelingslanden Zwemlessen Karate-examens VRIJDAG 29 MEI 1998 noet wel erg gek lopen willen frexelse wielrenners die vol de week in Den Helder de Tour asalle rijden, de laatste boot halen. Speciaal voor de Lders is de dagelijkse start na- jk met een kwartier vervroegd, ken de 120 deelnemers bevin- fzich elf Texelaars. [texelse deelnemer behoort tot lanshebbers Jordy Vinke. De tan van de Bauknecht/Bouw- ,r Rab-ploeg is in goede vorm, éwees hij vorige week met zijn indeMeertour Die meerdaagse idag begint klaverjasclub Den jweer met de wekelijkse klaver drives in d' Ouwe Ulo. Vanaf ndag 8 juni wordt iedere maan- ivond gekaart. Aanvang van open drives is 20 00 uur hrijfgeld is ƒ7.50 per koppel. Ook jl iedere avond een verloting iuden.De opbrengst is voor de erjasclub er nog klaverjasliefhebbers zijn nee willen doen met het wadder. - nooi op zaterdag 6 juni om 14 00 op De Krim, dan kunnen zij con- opnemen met Theo Witte, tel 704. K de Noordhollandse selectie- Istrijd kleiduifschieten voor itopzichters en natuur- rhters, zijn twee van de drie tro- jn door Texelaars gewonnen, schietbaan De Berkhorst bij peet eindigde Ed Drijver als :le en Jaap van Lenten als jde schutter. (schutters weken voor het eerst uit ir Gelderland, omdat de Amster- iseschietbaan is gesloten. Drijver an Lenten namen het op tegen is uit de hele provincie Ze wden allen veertig schoten hagel iep léomers. afgaanders, hoog- ijers, laagvliegers en rabbifs. fee', diesnds zijn tweede plaats bij [fere/se kampioenschappen in ir bet geweer met meer had ireakt trof in de eerste serie (en van de twintig kleiduiven. In eede serie hervond hij het ritme ioot er negentien aan diggelen, zijn totaal op 35 bracht. Dat was in meer dan de als trefzeker be rt slaande Joop Doornbos uit uien. Texelaar Jaap van Lenten shgde zijn schietvaardigheid met score van 33 kleiduiven. orcrossers die op 6 en 7 juni Ier Joure gaan om te strijden om [flying Boetoo-trofee, zijn ge- rschuwd. Dirk Akkermans uit Friese plaats liet de Texelaars 250 cc-klasse van de derde across voor het kampioen- ip 1988 van de MAB voortdu- I zijn achterwiel zien. Huib Weren Ben Bakker reden zich een tweede en derde plaats. tuners gingen vorige week van •n het mulle zand van het andse circuit In de 60 cc kaapte "zersterk rijdende Rodney Ver ruit Den Helder de eerste plaats voor de neus van de Texelaars, sement-aanvoerster Lotte Bak- it'eed met Pascal Veenstra om «ede plaats De slim en constant We Texelse, moest haar oppo- uiteindelijk laten gaan. Het was Jf dat zijn extra trainingen tien afwierpen. ^doodverfde kampioen van de re junioren Joost van Heer- rden was tijdens de eerste die weer oppermachtig. Michel Wijk beschikte in de tweede the echter over de langste adem Wpte de dagzege in de wacht Werst gedreven nieuwkomers i Boeijen en Roel Bakker legden 'ulimers het vuur na aan de sche- Joost de Winter, die dit jaar de slap naar de 125 cc maakte, Zlln versland erbij en reed zon- 'alien naar de derde plaats e 125 cc senioren is altijd van mogelijk Winnaar van de laat- wee crossen Arjan Schouten s verwikkeld in een felle strijd «chard van Baaren, Erik Pater 9hen van de Werf, Schouten wist "Me manche nog net te winnen, tweede manche was Pater het s' te snel af Dankzij een tweede s ln de Iweede manche eindigde tvan Weasberghe als derde, aan kop te komen en te blijven rak routinier Nico Bakker in de ccrtMnbrak de hegemonie van t Zijm. In de eindstrijd van de e manche moest Bakker Zijm |Bak°keraan' °e da92ege 9'n9 Nu eens geen reactie op het nieuws in de krant, maar het „nieuws" dat met gepubliceerd wordt Volgens dit nieuws hebben mijn man en/of ik zelf moord gepleegd Ik kan u vertellen dat het nogal bizar is als je hiermee wordt geconfronteerd, terwijl er niets aan de hand is. Het is met zo dat we er maar één keer iets over te horen kregen. We worden er dagelijks meerdere malen op aangesproken. De kinderen worden er op school, op straat en overal waar ze komen mee lastig gevallen. We weten als gezin uit ervaring hoe het is als een verschrikkelijke gebeur tenis je treft en we weten ook dat je dan niet zit te wachten op alle verha len die er omheen worden geweven. Zelfmoord is een gebeurtenis die ons allen kan overkomen, al ontkennen we dat nog zo graag. Met een be schuldigende vinger naar mensen wijzen die dit overkomt, veroorzaakt alleen nog meer verdriet. Misschien kunnen we wat meer energie steken in het helpen van mensen die het moeilijk hebben. Dit is wat ik zeggen wou. Jannie Mattner, Den Burg koers in de Wieringermeer geldt als een goede graadmeter voor de Tour de Lasalle, die voor de regionale ren ners het hoogtepunt van het seizoen is Vinke had in de Meertour de steun van de sterke Beukers-formatie, waarbij hij als gastrenner meereed In de Helderse ronde zullen zijn Texelse ploegmaats vermoedelijk méér moeite hebben om hem een handje toe te steken. Wellicht kan de 20-jarige Roel Bakker voor een ver rassing zorgen Bakker won onlangs overtuigend het B-klassement van de Hel van Petten Van de andere ren ners uit de Rab-ploeg mogen geen wonderen worden verwacht; voor hen is het hopen op een mirakel Wie weet kan Willem van Tatenhove in de pro loog. die dinsdag om 18.30 uur be gint, voor een stunt zorgen zoals eind april in de Ard Schenk-tijdrit. Als hij de gele trui wil pakken, moet het echter wel gaan regenen voordat de top favorieten starten... Buiten de Rab-ploeg komt ook routinier Paul Hoogendijk weer aan de start. De jonge talenten Ricardo de Graaf en Jan Dankers hebben onder dak gekregen in een Helders team Robert Jan Appel wilde ook van de partij zijn, maar bleek volgens de re glementen nog een jaartje te jong. Dinsdagavond staat na de proloog een ploegentijdrit geprogrammeerd De Rab-ploeg vertrekt om 20.10 uur. Woensdag en donderdag voeren de etappes tot buiten Den Helder, start om 18.45 uur bij theater De Kampanje. Vrijdagavond is de afslui ting met twee criteriums (A en B) in de Helderse binnenstad. Het darttoernooi in café La Morena in De Cocksdorp was ondanks de ma tige opkomst succesvol De spelers waren in het begin wat onwennig, maar kregen het pijltjes werpen op een electronisch dartbord steeds be ter Naast Texelaars waren er ook Duitse deelnemers. Ook mevrouw Boom van de catering was bereid een pijltje mee te gooien. In de finale trok Wim van Poorten aan het langste eind tegen de Duitser Marco Schlechert. Debutant Alewijn Ott hield op de derde plaats de Texelse eer hoog. Bedoeling is in augustus een groter toernooi te houden. De leden van KSV Kotex hoeven hun tentoonstellingsruimte in De Mars voortaan niet meer jaarlijks op te bouwen en af te breken De ge meenteraad heeft hiervoor toestem ming gegeven. Tot nog toe kreeg Kotex elk jaar ontheffing om de schuur drie maanden neer te zetten Deze vrijstellingsprocedure loopt dit jaar af, aanleiding voor een defini tieve regeling. Er zal nu een artikel s-procedure worden gevoerd, waarbij het mogelijk is om tegen het raadsbesluit bezwaar te maken. De E1 -pupillen van Texel'94 nemen het maandag Tweede Pinksterdag op tegen een voetbalteam dat bestaat uit een selectie van topspelers van andere Texelse voetbalclubs. De geselecteerden zijn allen voormalige E-pupillen (old stars). De wedstrijd op het Texelveld begint om 14.00 uur De Cocksdorper kustzeilveremging CKZ houdt zondag eerste pinksterdag onderlinge wedstrijden. Getracht zal worden 's ochtends Olympische driehoeksbanen te zeilen, waarna 's middags de catamarans de Noordzee op gaan voor een langebaanwedstrijd; dit als voorbereiding op de Ronde om Texel die zaterag 13 juni van start gaat. De eerste briefing is om 10.00 uur op het strand bij paal 33. De bepaling in de Algemene Plaat selijke Verordening (APV) dat het verboden is om vuur te stoken, betekent niet dat het verbranden van slootruigte voortaan uit den boze is. Volgens burgemeester Van Rappard is het verbod alleen bedoeld om te kunnen optreden als het vuur gevaar oplevert voor de omgeving. ..Dit artikel in de APV is geen stille move om de verbranding van ruigte onmogelijk te maken", aldus Van Rappard. Hij reageerde hiermee op verontruste vragen van vrijwel alle raadsfracties Jan Koolhof (CDA) gaf als extra argument dat er geen goed alternatief voor verbranding is. „Wat moet je er anders mee? Afvoeren naar De Hamster brengt kosten met zich mee en is belastend voor het milieu. Ik zie al die vrachtwagens al met natte troep naar Oudeschild rij den." Een opvatting die weerklank vond bij onder andere de PvdA Wethouder Peter Bakker wees erop dat men straks wellicht ook terecht kan bij een Texelse ondernemer (Nico Roeper, red die zich wil bezig houden met het composteren van slootruigte De vergunning hiervoor is nog niet afgegeven Burgemeester Van Rappard gaf aan dat de APV-bepaling betrekking heeft op de veiligheid voor het publiek en niet zozeer op de milieu-aspecten. Het verbranden van slootruigte moet daarom via de Afvalstoffen- verordening worden geregeld en met via de APV Voorwaarde is dat Kotex het ge bouw qua uiterlijk aanpast op de omgeving De VVD-fractie vindt dat de huidige schuur met aan deze eis voldoet. Maria van der Spek sprak tijdens de raadsvergadering van „een blikken omhulsel". Ze vond dat Kotex best kan uitwijken naar een bestaande ruimte, zoals een gym zaal. Als enige fractie stemde de VVD tegen Zondag start Windsurfclub Texel het nieuwe seizoen met een wedstrijd bij Dijkmanshuizen. Afhankelijk van de wind wordt een slalom of course race gezeild. De start is om 11.00 uur bij het surfstrandje Inschrijven is moge lijk vanaf 10.00 uur in de kantine. Ook met-leden zijn welkom. Enkele Texelse amazones hebben aan de overkant sterk gepresteerd. In Abcoude werd Tessa Blom in de L- dressuur eerste met Hannelou Ze haalde 165 punten en in haar tweede proef 160 punten. Vera Blom reed met LaLu 152 punten. Maartje Meijer deed mee bij de B-pony's en scoorde met Candy 146 punten In Schoorl werd Tessa Blom ook al eerste met 159 punten De tweede proef werd daar gewonnen door Bea Dekker op Lehar, die 161 punten bij een reed. „Het hóórt niet." Piet Bolier van de gemeentelijke buitendienst klinkt triest. Hij werd er door Jan Does uit Oosterend op geattendeerd dat de grote beuk in het park achter het raadhuis flink met een mes is be werkt. „De boom zal er niet meteen aan doodgaan, maar je hebt wel kans dat het later gevolgen geeft." De naam van je geliefde in een boom kerven was in vroeger tijden een ge liefd tijdverdrijf Naarmate het milieu bewustzijn sterker is geworden, lijkt deze gewoonte steeds meer uitge bannen. In het park waren echter nog wel enkele namen te lezen. Kennelijk is éen van de liefdes over. De oude beuk moest het bekopen met een grote „wond". Een flinke strook bast is weggesneden Bolier vreest niet direct voor de boom „Ze hebben een natuurlijk herstel vermogen Wondafdekking is met verstandig. Je hebt kans dat het er onder gaat rotten Maar zo n plek kan sowieso een rotte plek veroorzaken die de beuk verzwakt Op termijn kan- le er slecht van wordenDe beuk was al eerder met verf bewerkt. „Ik denk niet dat dat agressief spul is. maar eigenlijk geldt hetzelfde het hóórt niet." De gemeente controleert alle bomen op het eiland om de twee a drie jaar Exemplaren met een beschadiging worden jaarlijks aan een nauwgezet onderzoek onderworpen Als er iets aan moet gebeuren wordt er een boomchirurg bijgehaald. Kantonnier Ane de Ridder van gemeentewerken, geholpen door col lega Jan Willem Venneman. plaatst op de kruising Grensweg/ Gemtslanderdijkje een nieuw stop bord. De Ridder is dagelijks langs de Texelse wegen te vinden om borden, stoplichten en andere verkeerstekens te controleren en als dat nodig is Ie vernieuwen Tot z'n taken behoort ook het klein onderhoud aan de we- De karate-leerlingen ln actie tijdens de examens Dorien Dijkgraaf uit Den Burg start voor de Wereldwinkel een ar chief en documentatiecentrum over de Derde Wereld. Ze roept ie dereen op die materiaal heeft over ontwikkelingslanden dit aan haar ter beschikking te stellen. De in formatie kan door iedereen wor- Er is nog plaats bij de zwemlessen voor volwassenen in zwembad Molenkoog Men lest tweemaal per week op de dinsdag-en donderdag avond van 19.30 tot 20.00 uur De lessen zijn ontspannen en staan on der deskundige leiding. Aanmelding: bij het zwembad Eerst een keer ko men kijken is ook mogelijk den gebruikt, bijvoorbeeld door scholieren die een werkstuk moe ten maken. Dijkgraaf is op zoek naar kranten knipsels, boeken. tijdschriften, foldermateriaal, verslagen, posters en brochures Bijvoorbeeld over de goede doelen, de achtergronden hiervan en wat ermee is bereikt De te documenteren onderwerpen lo pen uiteen van het Wereldnatuur- fonds tot de Novib, de stichting AAP en Foster Parents. Ook is ze be nieuwd naar de verhalen van Texelaars die ontwikkelingswerk hebben gedaan of zich op andere wijze voor de Derde Wereld inzet ten. Verder is ze blij met ongebruikte ordners en archiefmappen Bedoe ling is het archief thuis te bewaren. Haar adres is: Jan Dirksoord 29. 1791 GR Den Burg, tel. 31 22 80. /Foto Tessa van Da&lenj De afdeling karate van budovereni- ging Shima hield deze week examens voor de leden. Tevens nam de club afscheid van lerares Claudia van Dijk. die wegens een nieuwe baan naar Rotterdam vertrekt. Voorzitter Jan Keesom dankte haar voor haar inzet in de afgelopen anderhalf jaar Twaalf leden namen deel aan de exa mens Anderen, die de oefenstof nog niet goed beheersen, kunnen later aan bod komen De leerlingen moes ten diverse standen, stoten, afweringen en traptechmeken uitvoe ren in de goede volgorde. Er werd examen gedaan voor de gele band, oranje slip en oranje band Na afloop reikte Claudia van Dijk aan alle twaalf geslaagden de betreffende band of slip uit. Ook kregen ze een certificaat, die vooral de jongste kinderen met een trots aan hun toekijkende ouders lieten zien. gen zelf. zoals het vullen van gaten of scheurt/es tn het wegdek. Z'n route is zodanig dat hij elk weggedeelte op het eiland eens in de twee weken controleert. Met uitzondering het tracé van de Pontweg tussen de veer haven en de kruising Akenbuurt tn opdracht van de provincie rijd! hij dit gedeelte dagelijks. Mede door het toegenomen aantal verkeersborden en de verplichting ze van reflecterend materiaal te voorzien, nemen de on derhoudskostentoe Vandaar dat het college in het beleidsplan 1999-2002 hiervoor elk jaar een bedrag van f36.000, - heeft opgenomen. (Fcto Gerard Timmerman) Veel fijne herinneringen Verzachten onze smart Voorgoed uit ons midden Maar altijd in ons hart Toch nog plotseling is veel te vroeg van ons heengegaan mijn vriend, onze zoon, broer, zwa ger en oom Marcel Jacobus Boogaard 13-7-1967 26-5-1998 Connie B. H. Boogaard G. J. Boogaard-Bakker Edith John en Margot Erik Mirjam en Mare Chloé Jeanet en Kim Texel, 26 mei 1998 Corr.adres Thijsselaan 9, 1791 VD Den Burg Marcel is overgebracht naar het uitvaartcentrum. Gelegenheid tot condoleren vrijdag 29 mei van 19.30 tot 20.30 uur in „Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg De uitvaartdienst zal worden gehouden op zaterdag 30 mei om 10.30 uur in de parochie kerk van de H. Johannes de Doper te Den Burg waarna de begrafenis op het R K. kerkhof zal plaatsvinden. Welterusten Marsie-Parsie liefs Chloé Geschokt zijn wij door het toch nog onverwachte overlijden van onze neef Marcel Boogaard Ooms en tantes tam. Boogaard Nooit zal ons familieteam meer compleet zijn. Verdrietig zijn wij door het overlijden van onze neef Marcel Wij wensen Connie, Ome Ben. Tante Truus en kinderen zeer veel sterkte toe in deze moeilijke tijd. Neven en nichten familie Boogaard Verdrietig zijn wij om het heengaan van onze neef Marcel Jouw leven moeten we loslaten, maar in ons hart houden wij je voor altijd vast Wij wensen Truus. Ben, zusters en broers en Connie veel sterkte om dit grote verlies te dragen Wim en Janny Jaap en Annie Annie en Paul Fina en Juul Theo en Irma Cees neven en nichten Dag Marcel Sjoerd en Brigiette Lieve Marcel Nooit meer samen stappen. Nooit meer leuke dingen doen Marcel we zullen je nooit vergeten Arnold en Monique Marcel Voor ons zul je altijd „Puckie" blijven, the best friend anyone can have. Marc. Donja en Joyce Woorden schieten tekort... Na het overlijden van onze spontane buurjongen Marcel Theo en Emmy C. M Keijser-Roeper Ineke Jan en Zus Cor en Petra Map en Hanna Maunjn Martin, John, Sjoerd Hannie, Peter en Wilma Jan en Marga Martin en Carla Sander, Pim Antom en Fenneke Haris en Wil Tomas. Sander Judith, llja Johan en Time Arie en Dime Erik Dia Toon en Petra Wil Sander, Robert en Tesca Antje en Rens Gerda Pascal. Remon Greetje Bas en Gonda Marcel Only the good die young. Billy Joèl Wij wensen de familie Boogaard en Connie heel veel sterkte toe. Danielle en Erik Gretha en Martin Sarah en Albert

Texelsche Courant | 1998 | | pagina 3