teso TEXELSE li CÜ ^vptecliocvpc Posthuys exposeert breed scala kunst Eetfestijn in de zon... TEXEL Agenda Kijk ook in d Vakantiekra V4i&z*ttietAie>ie*td *7}cxel Verschijnt elke vrijdag t/m 28 augustus 1998 Advertenties ■TEXELSE^ COURANT Golfers putten voor goede doel Informatie ouderen Vonk bezorgt Oost eigen bank Cross op radio Klaas Jan v/d Vis beste windsurfer Zang en orgel bij zomeravondconcert Amsterdamse kunst in Gemeente Galerij .EN WAT HEEFT DE NOORDOOSTPOLDER MET TEXEL TE MAKEN? Steun voor 'Hoornder' boek Doopdienst Baptistenke Opstapdac catamarans Wijziging kerkdienst Greenpeace-bobo opent expositie Vrijdag 17 juli: In Cinema Texel draait om 14.00 en om 16 00 uur Het Magische Zwaard en om 18.30 en om 21.30 uur Armageddon Om 21.00 uur start bi) paal 33 een demonstratie met reddingboot Beursplein 5. Tussen 20.15 en 21 30 uur is het reddingboothuis aan de Volharding te bezichtigen. Zaterdag 18 juli: Vandaag zijn de halve finales van het Tesseltoernooi op de banen van tennisclub Deuce in Den Burg Bij het haventje van De Cocks- dorp wordt van 12.00 tot 24.00 uur 'feest achter diek' gevierd Met theater muziek en 'silte' lek kernijen. De Texelse bierbrouwerij in de voormalige zuivelfabriek aan de Schilderweg geeft om 12 00 uur een gratis botteldemonstratie, waarbij te zien is hoe flessen wor den gevuld. In Cinema Texel draait om 14.00 en om 16 0Ó uur Het Magische Zwaard en om 18.30 en om 21.30 uur Armageddon Bij Dijkmanshuizen start om 14.30 uur een mini-triatlon 750 m zwemmen, 24 km fietsen en 6 km lopen Deelname is gratis en staat open voor iedereen. Om 15.00 uur wordt in de Ge meente Galerij aan de Groene- plaats een kunst-expositie van Herma Gerrits geopend. Het Visserskoor geeft om 20 00 uur vanaf de TX 27 een optreden in de haven van Oudeschild. Van 19.00 tot 21.00 uur is in dorpshuis De Bijenkorf de voor verkoop van 3-dagenkaarten voor Oosterend Present Volwasse nen ƒ45,-, kinderen ƒ20,- Zondag 19 juli: Op de banen van tennisclub Deuce in Den Burg vinden van daag de finales van het Tessel toernooi plaats In Cinema Texel draait om 14 00 en om 16.00 uur Het Magische Zwaard en om 18 30 en om 21.30 uur Armageddon Aan de Molenbuurt tussen De Waal en Oosterend. begint om 10.30 uur een VZH-examen (voor de Verkeers Zekere Hond). Toe schouwers zijn welkom. De Cocksdorper Kustzeilver- emgmg nodigt liefhebbers uit om 11.00 uur op het strand van paal 33 kennis te maken met de catamaransport Het Posthuys en Galerie Tessel aan de Brink in De Koog openen vanmiddag om 15 00 uur een nieuwe expositie Tot en met 10 september is werk te zien van Constantijn Molenkamp (olieverf/ doek), Maqa Ros (gemengde techniek), Karin van Ommeren (sculpturen), Gerrit Neven (aqua rel). Walter Bahr (glas) en Marinus Klap (bronzen beelden) Op het terrein aan de Genteweg nabij Oosterend begint om 13.00 uur de eerste Texelse autocross Toeschouwers betalen ƒ12,50, (kinderen ƒ5.-). Thuisblijvers kun nen de cross volgen via Radio Texel In restaurant De Worsteltent in De Dennen treedt vanaf 15.00 uur Move On op. een zesmans- formatie die Top 100-nummers ten gehore brengt. Baptistengemeente Texel houdt een feestelijke doopdienst, aan vang 19 00 uur in 'Eben Haezer' aan de Julianastraat in Den Burg. Voorganger F Blok gaat tijdens een dienst om 19.00 uur in de Hervormde kerk in Oosterend in op zijn werk in een hulpproject in Albanië In de RK kerk van Den Burg be gint om 20 15 uur een concert van Aldo Lagrutta, een Italiaanse (klassieke) gitarist. Op het pro gramma staat muziek uit Spanie en Zuid-Amerika. Toegang ƒ15 -. studenten betalen ƒ10,-. kinderen tot 13 jaar hebben vrij entree Maandag 20 juli: In de NH-kerk van De Koog wordt een dia-avond over Texel ge houden Aanvang 20.00 uur, toe gang ƒ2,- (kinderen 1.-). In Cinema Texel draait om 14.00 en om 16 00 uur Het Magische Zwaard en om 18.30 en om 21.30 uur Armageddon Dinsdag 21 juli: Op het circuit aan de Haffelder- weg in Den Burg begint om 19 00 uur een wielerwedstrijd voor A- en B-recreanten. Gastrenners welkom. Om 19.30 start in Vakantiepark De Krim een ringsteekwedstrijd die meetelt voor het Texels kam pioenschap. In Cinema Texel draait om 14.00 en om 16.00 uur Het Magische Zwaard en om 18.30 en om 21.30 uur Armageddon In de RK-kerk te Den Burg wordt een zomeravondconcert gehou den met Kees Verkerk (orgel) en Marianne Ketel (alt). De toegang is gratis, na afloop wordt een in zameling gehouden; aanvang 20.15 uur. Om 21.00 uur begint in theater restaurant Klif 12 in Den Hoorn de voorstelling 'Vlees' van Mumtaz Jafri Toegang 20,-: vrienden prijs 15,-. Woensdag 22 juli: Om 22.00 uur begint de SBB-ex- cursie Nachtwandeling in het duinpark' Inlichtingen en aan melding via EcoMare, tel. 317 741. In Cinema Texel draait om 14 00 en om 16 00 uur Het Magische Zwaard en om 18.30 en om 21.30 uur Armageddon Halfuursdienst. Extra afvat op vrijdag 17 juli van 9.35 loj met 16 05 uur en op zaterdaj juli van 8.35 tot en met 15osi Wachttijden. In Den Heidei vrijdag rekening worden gi den met een wachttijd van half uur tussen 13.00 en uur. Zaterdag wordt op Texel sen 10.00 en 12 00 uur wachttijd van een half uur wacht. In Den Helder moet in; 9.00 en 15 00 uur rekening den gehouden met een watt van een half tot één uur Er is méér te doen op Ta Kijk met alleen naar d- agenda maar ook naai overzicht in de Vakanj krant, die in het seizoem kelijks verschijnt. Veel de daarin aangekondg evenementen en activües zijn ook voor Texelaars ir ressant. De gratis Vakart krant wordt wekelijks spreid als bijlage van Texelse Courant en isda naast voor ieder los verkr baar op circa 150 plaat op het eiland. Hoogwater te Oudesd Vr. Za. Zo. Ma. 20 Di. 21 Wo. 22 Do. 23 Vr. 24 2.06 2.50 4.10 5.40 6.57 8.15 9.04 9.54 en 15.8 en 15.S en 17.li en 18.21 en 194 en 20-ï en 219 en 224 Aan het strand is het ongeveer eerder hoogwater. De zon knel! op om 05 17 uur en gaat wï 22 03 uur 23 juli nieuwe maat: springtij. voor de vakantiekrant van 31 juli a.s. kunnen worden ingeleverd t/m woensdag 22 juli a.s. bij de advertentieafdeling aan de Spinbaan 6, 1791 MC. Telefoon 362600, fax 314111. VRIJDAG 17 JULI 1998 ledereen die een golfbal in een putje kan slaan (putten), maakt kans op ƒ100 000- De winnaar van het Open Texels Puttkampioenschap dat zondag op golfbaan De Texelse tussen 12 00 en 15.00 uur wordt ge houden, krijgt namelijk een straatje van tien staatsloten. Deelname kost ƒ5,- Golfmateriaal is beschikbaar. De baten van de wedstrijd komen geheel ten goede aan de Stichting Handicart, voor minder-valide golfers Naast de put-wedstrljd wordt zondag ook de jaarlijkse Handicart golfwedstrijd gehouden voor leden van De Texelse Golfclub. De op brengsten gaan wederom naar de Stichting Handicart AOW'ers die in het woud van finan ciële informatie de bomen door het bos niet meer zien, doen er goed aan het blad Inzicht dat deze week huis-aan-huis is verspreid tussen het oud papier vandaan te vissen. De informatie kan van grote waarde zijn voor Texelaars op leeftijd. Het boek is geschreven door Willem Kikkert en professor Kees de Jager en behandelt de geschiedenis van het zuidelijk deel van Texel, in het bijzonder Den Hoorn. De resultaten van het historisch spitwerk versche nen de aflopen jaren al voor een be langrijk deel in de dorpskrant De Hoornder Tal van interessante ge gevens over het ontstaan van Texel werden aan het licht gebracht en trokken ook landelijke aandacht. Het idee om op Texel te exposeren deed de in Rotterdam geboren kun stenaar op via enkele kennissen op het eiland. Kunst beschouwt ze als een manier om inzicht te krijgen in de wereld om haar heen en haar inner lijk Ze volgt in haar werk met de weg van de logica, maar gaat af op haar gevoel Werken in en met de natuur heeft haar voorkeur, waarbij ze in haar kunst de accenten weet te leg gen. Lijnen, bewegingen, ritme, plan ten, bomen en ruimte hebben haar voorkeur 'Ik zoek naar de basis, de oerverbanden, zonder welke alles uiteenvalt.' Haar foto's beschouwt ze als documenten. De tentoonstellingruimte is op maan dag en woensdag geopend tussen 10 30 en 13.30 uur en op dinsdag, donderdag, vrijdag en zaterdag van 13 00 tot 17.00 uur De expositie duurt tot 30 juli. STICHTING TV TEXEL KANAAL 30-VOORKEUZETOETS 22 «32 23 00 FAX 31 5575(SW Texel heeft er een nieuw rustpunt bij Kees Vonk uit Oost realiseerde op eigen kosten en initiatief een zoge naamde bank aan de buitenzijde van de dijk bij de Krassekeet Het betreft een zogenaamde Hemelrijk-bank, vernoemd naar Ab Hemelrijk die er na 1965 enkele tienlallen uit maho niehout maakte Zn eerste verkocht hij aan makelaar Brandsen. De familietraditie wordt voortgezet door Radio Texel doet zondag vanaf 13.00 rechtstreeks verslag van de auto cross. Surfers troffen voor de clubwedstrijd die zondag bij Dijkmanshuizen werd gehouden eindelijk de gewenste wind. De dertien deelnemers staken met groot materiaal van wal, om bij toenemende wind halverwege op kleinere zeilen over te schakelen Begonnen werd met drie coursrace manches, om na de pauze drie slaloms te varen De omstandighe den waren zodanig dat zelfs de vete ranen de race konden uitzeilen. Klaas Jan van der Vis bleek over de beste kwaliteiten te beschikken. Hij won vier van de zes manches. Tweede werd André van den Berg en derde de fries Auke Wiersma Art Gallery Het Posthuys Gale rie Tessel exposeren in de tentoonstellingsruimte aan De Brink in De Koog vanaf zondag werken van verschillende kunste naars. De opening zondag om 15.00 uur wordt opgeluisterd door violist Gerhard Smeenk en pianist Johan Ran. Van Constantijn Molenkamp hangen er doeken van olieverf Met een krachtige verftechniek geeft hij de bewegingen van het water weer. De branding, golfbrekers, schelpdieren en strandpalen heeft hij uitgediept Een mengvorm van tekening, aqua rel en collage is van de hand van Marja Ros De werken bevatten een deel van de werkelijkheid, in combi natie met het figuratieve en ab stracte. Verpakkingsmaterialen kranten en stoffen zijn terugkerende elementen in haar werk. Karin van Ommeren is present met sculpturen Ze werkt met marmer, travetln en graniet en verwijst naar de maan De Texelse boekhandelaars ver wachten 750 exemplaren van het boek te zullen verkopen De ver koopprijs bedraagt dan f53,- De twee schrijvers ontvangen geen ho norarium De bijdragen die zij van de gemeente krijgen en mogelijk ook van andere subsidieverstrekkers zo als het Gijs Oskam-fonds, worden gebruikt voor het dekken van de kosten van het onderzoek Het nu toegekende gemeentelijke bedrag is overeenkomstig het voorstel van de Adviescommissie voor Kunst- en Cultuurbeleid die het vastleggen van dit stuk Texelse historie van groot belang acht Altzangeres Marianne Ketel is dinsdag het stralende middelpunt van het derde zomeravondconcert, dat om 20.15 uur in de RK kerk in Den Burg wordt gehouden. Ze wordt op orgel begeleid door Kees Verkerk. In de Gemeente Galerij aan de Groeneplaats wordt zaterdag een tentoonstelling geopend met foto's van Herma Gerrits uit Amsterdam. De fotografe (1959) vereeuwigt voorwerpen en installaties. Ze ex poseert ook zeefdrukken, vinger- plant-achtige beelden en organi sche vormen. De vier horecaondernemers rond het kruispunt Graven- straat-Zwaanstraat-Warmoes- straat hebben de weergoden aan hun zijde. Dat bleek woens dag toen hel door hen opnieuw aangerichte eetfestijn zich on der zonnige omstandigheden voltrok. De toeloop van het pu bliek was alleszins bevredigend. Het was niet drukker dan vorig jaar, waarbij in aanmerking moet worden genomen dat er thans minder toeristen op Texel zijn. Er kwamen naar verhouding veel Texelaars eten en drinken. Het was zó gezellig dat sommi gen uren bleven 'hangen' (Foto Harry óc Graaf) De zangeres is geschoold aan het conservatorium van Amsterdam bij Peter Kooy en ontwikkelde zich ver der onder de hoede van gerenom meerde zangdocenten als Daan Ad miraal en Jos van Veldhoven Ze werkte mee aan missen en oratoria en haar stem is ook te horen op CD's Verkerk studeerde orgel bij Piet van Egmond en trad al op jeugdige leef tijd op In 1953 gaf hij een orgel concert in Den Hoorn. Hij was te ho ren voor de NCRV (middagpauze diensten) en trad op in Wenen. Nu Is hij organist bij de 'First Church of Christ Scientist en op de Noorder begraafplaats in Amsterdam Het pro gramma omvat werken van Huygens, Dvorak, Widor, Vièrne en een impro visatie De organisatie is in handen van de Raad voor het Zomerwerk van de Texelse kerken Toegang is gra tis. met aan het einde een collecte. (Advertentie) Kijk verder... TVTexel Lokaal op zondag (Advertentie) het el. de vogel en de totem. Schor ren en slikken, droogvallend wad. al gen en slijkgras leveren aquarellist Gerrit Neven inspiratie Wolken luchten zijn een nieuw element in zijn werk. Beelden in brons, natuur steen, polyester zijn de specialiteit van Marinus Peter Klap. Uitgangs punt is de menselijke figuur. Walter Bahr exposeert glaswerken Serre In de serre is grafiek te zien van Marcel Schelleken, Marijke van der Zwaag, Lia van Leeuwen en Ron Beumer Keramiek wordt geëxpo seerd door Deet Kraay, Anne te Broek. Marry Algra, Nesrin During, Janny van der Veen Ivet Thunissen. Hanneke Poelmeyer en Anneke Harting. Sieraden worden getoond door De Pioen, Jos Jonkergouw, Anneke Schaafsma en Krlstlne van Marwijk De beelden zijn gemaakt door Hans te Wierik, Nityam Dams en Hanneke Peereboom. Bronzen beeld van Marinus Klap Het gemeentebestuur zal de uit gave van het boek 'Van het Clijf tot Den Hoorn' steunen met f5.000,-. Als tegenprestatie krijgt de gemeente 20 exemplaren van het boek om ze als relatie geschenk weg te kunnen geven. zoon Jan. die ze nog steeds bouwt. Bewoners van Oost zijn trots op hun rustpunt, dat ook door de zwemmers uit het buurtschap als thuishonk wordt gebruikt. Op de foto poseren Bert en Kees Vonk (staand) en Jaap Dijkeren 'tante' Kneei Vonk. (Foto Bon Koning) Baptistengemeente Texel zondagavond een doopde dens de feestelijke bijeenkomt ie een volwassene gedoopt [t beurt door onderdompeling bad dat zich in het altaar bevr betrokkenen bij deze pledt hullen zich in speciale kledmj een is welkom bij deze dienst 19 00 uur begint in kerkgebou Haezer aan de Julianastraal Burg. De Cocksdorper Kustzeilve-' houdt zondag om 11.00 o opstapdag voor catamar«r ledereen die wil kenmsmake: brandingzeilsport is welkom strand van paal 33 Zwem® een handdoek moeten ded' zelf meenemen. Het olieverldoek Zeeschap van Constanliin Molenkamp is te zien op de expositie in Het Posthuys. Radio Texel zendt zondagmorgen uit vanuit de RK kerk in Den Burg en met uit de Gereformeerde kerk, zo als vandaag in de Vakantiekrant staat. De omroep besloot tot de wij ziging omdat de viering in de RK kerk is vervroegd van 10 45 naar 9.30 uur. The Gospeltrain verleent muzikale medewerking. Het tijdstip is veranderd wegens de komst van de bisschop van Essen, die om 11.00 uur aanwezig zal zijn bij de jubileummis in de RK kerk van De Koog. Drs TH Tukker, directeur van Greenpeace, opent donderdag 6 au gustus om 15 00 uur een tentoon stelling in de 'Gemeente Galerij aan de Groeneplaats. De expositie, geti teld Met het oog op het wad omvat werk van beeldend kunstenaars, fo tografen. dichters en een kalligraaf. Samen vormen zij de Wadden kunstkring'. Leidraad van de exposi tie is de zorg van de kunstenaars over gasboringen op het wad Mo menteel hangt het werk in het provinciehuis van Drente Het is tot 30 augustus in Den Burg te zien Tij dens de opening zullen ook burge meester Van Rappard en directeur Revier van de Waddenvereniging het woord voeren.

Texelsche Courant | 1998 | | pagina 2