Éénmaal over de rand is er geen houden meer aan' $Qr Vlaggetjesdag op de eerste autocross Stichting opgericht voor schietcentrum mmm. COURANT' TEXELSE -Mifm Oosterend Present oogseizoen Loos alarm door ondergaande zon Handboogbaan in 1999 klaar Discussie over Waddenzeebeleid Gemeente wil per telefoon beter bereikbaar zijn Stormloop bij voorverkoop Diefstal grill DINSDAG 21 JULI 1998 nis de derde manche van de rodeo-klasse is er even De bolide van autocross-coureur Bas Tromp, die verslikte in een inhaalmanoeuvre op het lange eind, ligt ■oor het publiek ondersteboven in de sloot. De rode vlag Iomhoog en een kraan schiet te hulp. Seconden later >s, ft de crosser druipend maar ongedeerd uit z 'n wagen. t teleurstelling komt pas als hij z'n baal kletsnatte shag norschijn trekt. Da s nu het ergste van alles. werden uit veiligheidsoverwegingen eerst naar het middenterrein getrok ken. Waaghalzen Met de veiligheidsmaatregelen in het achterhoofd, gingen de 130 coureurs er stevig tegenaan 'Waaghalzen of dappere mannen?', aldus speaker Marco van Sambeek, de spraak waterval die dit jaar voor het eerst het evenement aan elkaar praatte Hij deed dat in z'n eigen stijl, net zoals voorgangers Martin Trap, Kees Schoenmaker en Jan de Vries. Van Sambeek hield de veiligheid van onze oosterburen scherp in de gaten. 'Ein Deutscher moet mit sein voeten nicht achter den touwen...' Vuurdoop Een vuurdoop was het ook voor For mule 1 -coureur Marcel Ris, die tijdens de eerste manche volgens mede coureurs aan de basis stond van een zelf met een nat pak bekopen. Door dat elke ronde op punten wordt be oordeeld, kwam Coevert toch uit in de finale en werd zesde. Fobudo Tot de favorieten in Formule 1 be hoorden Tinus de Veij. Jaap en Peet Boersen, Nico Blonk en Dirk Barends. Met bloedstollende snelhe den stuurde dit gelouterde vijftal hun kapitale machines over het parcours. Snelheden die op het rechte eind (180 meter iengte) wel kunnen op lopen tot 120 km/uur schatte MAB- voorzitter Henri van Maldegem. 'En als je dan Jaap Boersen hoort zeggen dat het gaspedaal nog dieper kan...' Om het gevaar er wat uit te halen zullen de rechte einden op de baan van het beoogde crossterrein in Eierland een stuk korter worden Of het echt zo hard gaat, betwijfelde Gerrit-Jan van der Vis. Zijn Fobudo. gebouwd uit delen van een Ford, si iuwtje en hij kan weer verder rijden pu wel eens een lauwe auto- kunnen worden, voorspelden ici voor aanvang Ze hadden het M tijdens de tweede ronde van r-te manche moesten de takel en uitrukken om de bolides uit bot te vissen. Het tafereel zou gedurende de resterende auto- nele malen herhalen Bij het iso onderonsje gingen de rijders snel uit de weg. Met meerde- sgolijk eindigden ze in de sloot, g over de kop of strandden op jsoijze voortijdig Een en ander snoegen van zo'n 2000 toe- mors, van wie het merendeel tot rdloe bleef Incident Ijfeden liepen vooral hoog op toen de ambulance arriveerde Met een paar verrekte enkelbanden bleek het letsel achteraf mee te vallen Grisnigt heeft zich voorgenomen tij dens de volgende cross op 9 augus tus weer achter het stuur te zitten. Rode vlag De crash was er één van de velen waarbij de baancommissarissen de rode vlag omhoog staken en waarbij de race werd stilgelegd. Bij menig omstander deed dit wat overdreven aan, maar de organiserende MAB- club wilde geen enkel risico nemen Baancommissarissen kregen de op dracht om in risico-situaties direct de rode vlag op te steken. Crosswagens die in de sloot een soort brug tussen baan en publiek kunnen vormen, Coureur Diana Kooiman helpt als haar auto op het droge wordt getrokken mnde zestal in de Rodeo-klasse. sde Formule 1de Champions te van het evenement, waarin Jharder lijkt te gaan. Maar ook (opgevoerde) vier cilinder vrije tging het er heftig aan toe De ovan coureur Rick Grisnigt, die tocht rechtdoor scheurde, sloeg namiddag pal voor het publiek «aler in het bovenstuk van de tont. Toen alles erop wees dat ureur er een gebroken enkel tiad overgehouden, werd de stilgelegd Terwijl iedereen zich torgen maakte, brak Grisnigt tanning door vanuit de sloot om 'hertje te vragen, lachten was op de ziekenwagen, een paar jaar niet meer paraat hel crossterrein. Een welover- kostenbesparing die de MAB ®leg met Smit (ambulance- si heeft genomen. Al met al gaf cident een half uur vertraging, je niet wat sneller kunnen rij- plaagde een crosser in stijl buitelpartij waarbij bijkans het halve veld na de derde bocht met vliegende vaart in de sloot belandde Dit is héél erg pech hebben', ontfermde Frans Coevert zich over zijn op het droge getakelde bolide. Een kapotte brandstofpomp en lekkage aan het koelsysteem luidde de diagnose. Van wanhoop was echter geen sprake. 'We lappen hem in het renners kwartier wel weer op.' Tijdens het verdere verloop van de cross zou Coevert nog enkele malen in de sloot belanden Toen Radio T exel-verslaggever Joop Schouwstra de brokkenpiloot naar de oorzaak vroeg, moest de reporter dit bijkans plonsde op een paar meter afstand de bolide van Edgard Klippel in de blubber. Overmoedig geworden door twee succesvolle inhaalpogingen, ging hij wat onbesuisd de derde bocht in. Toeschouwers achter het hek moesten rennen om een nat pak te voorkomen. Wilma Tijsseling schopt het in de vrije klasse tot de finale. Omdat de animo in deze categorie categorie tanende is, stromen rodeorijders die hun kar willen opvoe ren straks door naar de vier cilinder vrije klasse. Crocodile Ed Winnaar in de standaardklasse werd meervoudig kampioen Peter Betsema, gevolgd door Jasper Braam en Ed Crocodile van der Star, die zijn haar knalgeel had geverfd Van der Star: 'Ik was vandaag één met m'n wagen. In de rodeo ging het goud naar Jan Zijm, die al voor de vierde maal ze gevierde. Met drie ritzege's behaalde Brokkenpiloot Rick Grisnigt. met naast hem ambulance-medewerker Rmy Roeper, wordt met auto en al op het droge getakeld. Buick en Dodge Aspen, heeft een top van 120. 'En dat haal ik op deze baan lang metVeel geld besteedt de For mule 1-rijder niet aan z'n hobby 'Per jaar ƒ500,-.' Verhuizing De voorgenomen verhuizing van de crossbaan was zondag een veel be sproken onderwerp. 'Het is mij om het even', vond Werner Dros, eigenaar van het terrein. 'Als ze blijven vind ik het best, maar als ze weggaan ook. Zoveel word ik er nu ook weer niet beter van. Ik heb tweehonderd stuks rundvee en kan het land wel gebrui ken Maar ik weet niet of het zand in de polder wel zo goed rijdt als de klei hier.' Zijn vader Nic Dros was dik der tigjaar geleden degene de cross naar het terrein aan de Genteweg haalde 'Er lag een prachtige tribune', aldus de veteraan, die in de beginjaren zelf coureur was. 'Ik heb ook wel in de sloot gelegen Als je eenmaal met één wiel over het randje raakt, is er geen houden meer aan.' Vrouwen Onder het publiek deden smeuïge verhalen over de crossen van decen nia geleden nog de ronde. Ze date ren van voor de geboorte van rodeo rijdster Diana Kooiman, samen met Wilma Tijsseling de vrouwelijk afvaar diging in de cross. De jonge Texelse verruilde haar pony na het behalen van het rijbewijs voor een Volvo, die ze met donderend geweld in de sloot stuurde. Het publiek begroette haar stunt met enthousiasme. Terwijl ze nog op de kant zat bij te komen, Roy Boeyen en Rudle van der Ploeg zitten nu nog bij de takelploeg. maar staan te popelen om zelf mee te crossen. Coureur Frans Stolk nam bij een snoekduik een groot stuk van ae stootkant mee. de crossers een verdiende overwin ning. Tweede werd Robert Grisnigt. gevolgd door Marcel Kloos. De finale in de Formule 1 was even verrassend als sensationeel. Het leek uit te draaien op winst voor Dirk Barends. Toen hij de band rond zijn linkerachterwiel aan flenters reed, speerde Nico Blonk hem voorbij In een alles of niets poging voorop te blijven, belandde Blonk in de sloot. De van achter opkomende Jaap Boersen ging uiteindelijk als eerste over de finish. Tweede werd Pieter Dogger, en derde Piet Koning. De volgende cross is op zondag 9 augustus. Dan zijn ook buiten- Texelaars van de partij. Tekst en foto's: Gerard Timmerman Uitslagen: Rodeo 1 Jan Zijm, 2 Robert Gnsmgt. 3. Marcel Kloos. 4. Stefan de Wit. 5. Michel Kuip en 6. Marco Witte Vier Cilinder vrije klasse: 1 Peter Betsema. 2. Jasper Braam. 3 Ed van der Star. 4 René Hoep, 5 Pieter Slik en 6 John van der Zwaag Formule 1 Jaap Boersen, 2 Pieter Dogger, 3. Piet Koning, 4 Egbert van der Werf, 5 Dirk Barends en 6 Frans Coevert. Jaap Boersen scheurt af op een overwinning In de Formule 1. (96 plaatsen op ons jeugdterrein oef', meldt beheerster Betsy («ven van Kogerstrand. 'Alle- 'eserveringen. Dat geldt trou wt alleen voor de jongeren, ''oor de hele camping We zijn tor minder afhankelijk van het Wie reserveert, moet voor de Periode vooruit betalen.' ®9ezinscamping zijn nog enkele 1 Plekken vrij, maar die worden in(J weekend opgevuld :,strand staat in nauw contact noodcamping, zodat vrijko- "f plaatsen onmiddellijk weer '-n ingenomen Stuntprijzen ,5nu leuk druk. Je merkt duide- verschil met de afgelopen geeft Ray Girbes van Texel «nnce in De Koog zijn mening. Weren kreeg hij opvallend veel Wdtoeristen aan de balie. 'De ton hadden blijkbaar geen zin tot dat slechte omerweer een «eek op een eiland te zitten.' f het weer en het voetbal noemt A de concurrentie van buiten- kakanties. 'Zelfs in het hoog seizoen werken touroperators met stuntprijzen. Maar gelukkig blijft Texel in trek. Met name voor Duitsers is onze schone lucht een belangrijke factor.' Ook Joop Groen van Reisburo Texel in Den Burg heeft soortgelijke erva ringen. 'Bijna alle accommodatie waarvoor ik bemiddel, zit vol. Het lukt nog steeds om iedereen onder te brengen Tenminste, als men genoe gen neemt met met de meest luxe accommodatie.' Twee voorbijgangers die zaterdaga vond meenden dat het interieur van een woning aan de Van der Sterrweg in vuur en vlam stond, alarmeerden de brandweer. Bij een nadere inspec tie, bleek dat de 'vlammen' werden veroorzaakt door het schijnsel van de ondergaande zon. Toen ze dit door- Jtadden, belden ze meteen 1-1-2, om door te geven dat het loos alarm be trof. Dit gebeurde zodanig snel dat (bijna) alle brandweerlieden thuis konden blijven De 'sportschutters' hebben samen een stichting opgericht voor het nieuwe schietcentrum dat zij in Den Burg willen bouwen. De acte passeert vanmiddag ten kantore van de notarissen Dogger Kooi. De Stichting Sportschutters Texel wil volgend jaar de bouw van een handboogbaan afronden. De veel besproken schiettunnel zal waar schijnlijk meer tijd vergen. De stichting komt voort uit handboog schietvereniging De Eilandschutters en Schietsportvereniging Texel. Beide clubs zijn in het eerste kwartaal van 1974 opgericht en hopen in 1999 het 25-jarig jubileum kracht bij te zet ten met de nieuwbouw. Het plan omvat een 25 meter hand boogbaan, een 100 meter pistool- en geweerschietbaan, een gezamenlijke evaluatieruimte en nog een ruimte die aan derden zal worden verhuurd Het complex komt in sportpark-zuid. ver moedelijk achter de wielerbaan en de oefenruimte van het fanfare. Momen teel wordt een schetsontwerp van het totale plan nog besproken met de gemeente. De stichting zal het beheer en de ex ploitatie van het schietcentrum op zich nemen, zodat het (financiële) ri sico hiervan niet bij de twee vereni gingen ligt. Ook het in eigendom ver- Texelaars die willen meepraten over het beleid voor de Waddenzee, kun nen dit doen via internet. Onder de naam 'InterWad' is een discussie platform geopend, waaraan iedereen kan deelnemen. Men kan zijn/haar oordeel geven over bepaalde stellin gen. De resultaten zullen een rol spe len bij een conferentie, die in septem ber door het ministerie van VROM wordt gehouden 'InterWad' is via www.waddensea org bereikbaar. werven en de bouw van de accommodatie met omliggend terrein is in handen van de stichting gege ven. De leden van beide clubs gaven hiervoor afgelopen voorjaar het groene licht. Voorzitter van de stichting Is Dirk Kleijn uit Eierland Hij maakt momen teel deel uit van het bestuur van de Schietsportvereniging. De voorzitters van beide verenigingen. Henk 'de baron' Witte en Willem 'de sjeik' Bak ker. maken geen deel uit van het stichtingsbestuur. Zoals bekend heeft de gemeenteraad enkele tonnen subsidie voor het schietcentrum beschikbaar gesteld. De schutters hebben beloofd zelf flink de handen uit de mouwen te steken zodat dankzij deze zelfwerkzaamheid flink kan worden bespaard op de bouwkosten B en w willen de telefonische bereikbaarheid van het raadhuis verbeteren. Omdat volgens plan ning in het jaar 2000 de huidige telefooncentrale moet worden ver vangen, laat het college tegelijk onderzoeken op welke wijze bellers het snelst worden gehol pen. Voor de vervanging en kwaliteits verbetering is offerte gevraagd bij vijf bedrijven Drie hiervan hebben een concreet voorstel op tafel gelegd. Volgens b en w is de offerte van PTT Telecom duidelijk de beste In tegen stelling tot de twee anderen kan het training- en adviescentrum van PTT Telecom ook metingen verrichten in de telefooncentrale van het raadhuis Tijdens het onderzoek kan het amb telijk personeel onaangekondigd te lefoon krijgen van onderzoekers. Die gaan na in hoeverre klanten (burgers) correct en efficient worden geholpen. Onder meer wordt gelet op de opvang tijdens afwezigheid van medewer kers, de wachttijd voor beantwoor ding, de wijze van begroeting en het nakomen van terugbel-afspraken. Het college hoopt hiermee met alleen de communicatie te verbeteren, maar ook het imago van de gemeentelijke organisatie op te poetsen. Voorts kan een grotere efficiency leiden tot be sparing van kosten. Over het onder zoek is overleg gepleegd met de on dernemingsraad van de gemeente Voordat het van start gaat, zal het personeel nader worden ingelicht De belangstelling voor Oosterend Present is groot. Toen zaterdaga vond de laatste van de drie voor verkopen werd gesloten, bleken al bijna duizend kaarten van de hand te zijn gegaan. De vijfhonderd maaltijd-bordjes werden boven dien bijna allemaal verkocht. Er was ook lichte tegenslag. De repe titie van vrijdag moest wegens het slechte weer worden afgelast. Met nog één 'gewone' en de generale re petitie voor de boeg, resten nog slechts twee kansen om de puntjes op de i te zetten. De spelers wordt daarom dringend verzocht alle spul len voor elkaar te hebben en ervoor te zorgen dat de afspraken binnen hun groepen zijn gemaakt. Vrijdag is er vanaf 19.30 uur een re petitie op het veld. met attributen, zonder kostuums De bouwploeg is hard aan het werk om ervoor te zor gen dat dan ook een groot deel van het decor klaar is. Ook wordt i)eze week de spectaculaire dijkdoorbraak in scene gezet. Maandag, tijdens de generale repetitie, moeten de acteurs ook hun kostuums aantrekken TV Texel maakt dan opnames voor de videofilm die na het feest (voor 40,- wordt verkocht. Bij de try-out, op woensdag, zijn toeschouwers van harte welkom (entree 10.-). Van een auto. die langs de Koger Badweg stond geparkeerd, werd in de nacht van zaterdag op zondag de grill ontvreemd. De eigenaar is een 22-jarige man uit Oosterhout. De schade wordt geschat op 300.- Bij bosjes tegelijk belandden crosswagens In het water

Texelsche Courant | 1998 | | pagina 5