Stuk over 's werelds eerste multinational Matige Van Lubek toch Nederlands kampioen triatlon Strenderpop wordt weer bont geheel x f l -H llTlTfl Agenda TEXELSE^? COURANT Negen voorstellingen in MJM F r T Ringsteken in fraai decor Opbrengst ecocar Eerste training voetballers ZDH Ronde van Zuidema ludiek schouwspel Onbekende jongeman ernstig mishandeld Meisje breekt sleutelbeen Vliegeren op ingezaaid land Kapotte glazen zorgen voor bloed Antenne weg Kijk ook in de Vakantiekrant teso Jaap Vlaming op weg naar zuiden Golfwedstrijd Eiland op tv Catamaranrace prooi voor Dirk en Eddy Pool Schilderijen Blok voor kunstveiling DINSDAG 4 AUGUSTUS 1998 'De Heeren Zeventien, een thea trale zeereis in vijf akten.' Zo luidt de naam van het theaterstuk over de Verenigde Oost-Indische Com pagnie. dat tussen vrijdag 7 en za terdag 16 augustus dagelijks wordt opgevoerd in het Maritiem en Jutters Museum. Wegens beperkte ruimte is er steeds plaats voor slechts veertig toeschouwers. De toeschouwers weten zich in het circa vijf kwartier durend stuk aan deelhouder van de VOC, de handels onderneming die later werd bestem peld als de eerste multinational ter wereld. Ze zijn getuige van een ver gadering. die zich afspeelt in 1727 en waarin De Heeren Zeventien het 125- jarig jubileum van de 'loffelijke com pagnie' vieren De drie hoofdrolspe lers - bewindhebber Brandaris, bootsman Van Hooydonk en me vrouw Swellengrebel - kriigen de op dracht om via Kaap de Goede Hoop naar Mocha te varen om een stekje van een koffieplant over te brengen naar Batavia en daar de bodem te leggen voor de Javaanse koffie cultuur. Na deze openingsakten wordt het publiek meegenomen op reis, zowel over de aardbol als door de tijd. Ui teraard wordt begonnen op de Rede van Texel, Daarna volgen een ontgroeningsritueel op de evenaar, een kennismaking met de Hottentotten van de Kaap en een woeste storm Dat gebeurt in 'een mengvorm van vertellende en drama- "->0. De Heeren Zeventien, een theatrale zeereis in vijf akten' wordt tien keer opgevoerd in het Maritiem en Jutters Museum. (Foio Hans Boemgter) In het fraaie decor van de schepen van de bruine vloot aan de ene kant en van de dijk en de molen aan de andere kant, is zondag op de ha ven van Oudeschild de vierde wed strijd om het Texels ringsteek kampioenschap verreden. Winnaar werd de combinatie Piet Bakker (Atlas) en Jopie Buysman. Het was behoorlijk druk in Oude- scmld. Met zestien combinaties viel het aantal deelnemers lang met te gen. bovendien hadden ook veel toe schouwers zich naar het spektakel laten lokken, waarschijnlijk gerugge- steund door het winderige maar zon nige weer Er werden veel punten bij elkaar ge stoken en in de top van het klasse ment was het dringen geblazen. Ferdy Trap, die als steekster Bianca Schraag verving en daarmee haar schoonvader Biem uit de brand hielp. De ecocar haalde gisteren 913.5 kilo klein chemisch afval op. Voor de zo mer is dat een goede opbrengst, die maar weinig onderdoet voor het nor male gemiddelde. In totaal wisten 125 Texelaars de kar gisteren te vinden, In de buitendorpen was de behoefte groter dan in Den Burg, waar steeds meer inwoners hun afval zelf bij gemeentewerken afleveren Maan dag 5 oktober rijdt de ecocar weer een route over het eiland. Voor de voetballers van ZDH begint vanavond de eerste training van het seizoen. Zij dienen zich om 19.00 uur te melden op het veld aan de Witte- weg, met loopschoenen bij zich. Ui teraard zijn ook de spelers van het recreatieteam van harte welkom. Na afloop worden verdere bijzonderhe den over het komende seizoen be kend gemaakt. Afmelden en verdere informatie bij trainer Hans van der Park. tel. 312 671. liet mooie dingen zien. Zo mooi zelfs, dat de Trappen na de reguliere wed strijd niets bleken te hebben toegege ven op Piet Bakker en Jopie Buysman. In de barrage toonde Buysman zich een koele kikker door vijf punten bij elkaar te steken en daarmee de overwinning voor zich op te eisen Joop en Joke Noom legden beslag op de derde plaats. Favoriet Rein Eelman bleef buiten de prijzen, waarschijnlijk doordat ook hij het zon der zijn vaste steekster moest doen. De volgende wedstrijd wordt vrijdag in Oosterend gehouden, aanvang 19 00 uur. Het mspanterrem is aan de Slotskolk tische scènes', melden initiatiefne mers Hans Gietelink, Hans Daalder en Eva van Heynmgen. Eerstge noemde gebruikte deze theatrale vorm eerder al met succes in stukken als 'Het Hollandsch Kabinet en 'Het Academisch Kabinet'. De Heeren Zeventien werd onlangs gepresenteerd in het gerestaureerde Oost-Indische Huis, het voormalige 'hoofdkwartier' van de VOC in Am sterdam. Tot en met de zomer van volgend jaar zomer wordt een tour nee gemaakt langs verschillende musea en historische lokaties De officiële premiere is op Texel, aange zien de Oostindiëvaarders daar des tijds hun reis begonnen. In het Maritiem en Jutters Museum wordt 'een speciale Texelse versie van het project' vertoond, luidt de belofte in de persaankondiging. De voorstelling begint dagelijks om 20.00 uur, de zaal is open vanaf 19.45 uur Gezien het kleine aantal plaatsen is reserveren noodzakelijk, tel 31 49 56. Een kaartje kost ƒ10.-, kinderen betalen ƒ5,- De jaarlijkse Ronde van Zuidema, die zaterdag wordt verreden, is en blijft een aantrekkelijk schouw spel. Volgens traditie wordt de laatste jaren uitsluitend op dikke banden gereden. Ook de trap auto's behoren al weer een hele tijd tot de vaste deelnemers. Eigenlijk heeft de organisatie zoveel categorieën in het leven geroepen, dat je met alleen altijd kunt deelne men, maar met een beetje goede wil ook nog een prijs uit het vuur kunt slepen. De plaatselijke ondernemers zijn weer kwistig geweest Zo zijn ook weer prijzen te winnen voor de deel nemers met de origineelste verschij ning De inschrijving begint om 19.00 uur bij het benzinestation in de Kikkertstraat. De start is een half uur later. Iedere deelnemer dient zelf een rijwiel of trapauto mee te nemen. Onder het publiek wordt een verloting gehouden, met als hoofdprijs een Texeler dekbed Categorieën: meisjes t/m 7 jaar (2 kleine ron den). |ongens t/m 7 jaar (2 kleine ronden); trap auto's (2 kleine ronden), meisjes 8 t/m 12 jaar met versnelling (5 kleine ronden) meisjes 8 t m 12 jaar zonder versnelling (5 kleine ronden), jongens 8 t/m 12 jaar met (5 kleine ronden); jongens 8 t/m 12 jaar zonder (5 kleine ronden), dames (5 grote ronden), heren met (5 grote ronden), heren zonder (5 grote ronden) Een matige wedstrijd afleggen en toch Nederlands kampioen wor den. Dat is alleen weggelegd voor de echte toppers, onder wie Ingrid van Lubek zich dus met recht mag scharen. In Roermond schreef ze zondag het open Nederlands kam pioenschap triatlon Olympic distance op haar naam. 'Ik had niet mi|n beste dag', kijkt Van Lubek een dag later terug. 'Ik had hard getraind en misschien wel teveel gedaan.' Het eerste (zwem)onderdeel karakte riseert ze als 'zwaar en slecht'. Ze kon zich niet handhaven in het groepje waar ze anders tussen zwemt. Maar dankzij een snelle wissel bleef de schade beperkt en kon Van Lubek tijdens het fietsen alsnog aansluiting vinden bij de favorieten, onder wie Luciénne Groenendijk, Marijke Zee kant en een Nieuw-Zeelandse. 'Een goed groepje. Maar ik kon alleen mijn werk doen, iets extra's had ik niet.' Desondanks beleefde ze opnieuw een goede wissel, waardoor ze in tweede positie aan het slot(loop)onderdeel begon 'Sylvia Pepels lag nog voor memaar die was geblesseerd geweest en had al aan gekondigd dat ze de wedstrijd met zou afmaken.' Toen de koploper inderdaad uitstapte, liep Van Lubek plotseling voorop. Het kon haar met aanzetten tot een be tere prestatie. 'Het ging heel slecht. Zelfs Luciënne kwam bijna weer bij. Dat gebeurt me anders nooit. En een Australische, op wie ik na het fietsen twee minuten voorsprong had, kwam me zelfs voorbij. Die ging echt hard. ik kon haar met geen mo gelijkheid bijhouden.' Ze slaagde er wel in Groenendijk de finitief af te schudden en aangezien de Australische wegens haar natio naliteit niet in aanmerking kwam voor de titel, mocht Van Lubek zich na V/z kilometer zwemmen, 40 km fietsen en 10 km lopen Nederlands kampioene noemen Veel tijd om even bij te komen heeft de Texelse niet Volgende week staat in Hongarije een nieuwe wed strijd in het circuit om de worldcup op het programma en op 28 augus tus wacht in het Zwitserse Lausanne het wereldkampioenschap. Op de Nikadel in De Koog werd vrijdag rond 4.30 uur een jonge man zodanig toegetakeld, dat hij door hulpverleners bewusteloos werd aangetroffen. De waarschijn lijke dader, een 16-jarige jongen uit Amsterdam, kon worden aange houden. Bij de politie kwam vrijdag in alle vroegte de melding binnen dat op de Nikadel iemand elkaar werd gesla- Een 6-jarig meisje uit Gemert kwam zondagochtend zó lelijk ten val met haar fiets, dat ze een sleutelbeen brak. Dat gebeurde op het fietspad langs De Krimweg, nabi| De Cocksdorp. Zij werd overgebracht naar het Gemini Ziekenhuis in Den Helder. gen Agenten waren snel ter plaatse en zagen dat een op de grond lig gende en waarschijnlijk al bewuste loze man werd geschopt en gesla gen. De dader kon direct worden aangehouden en werd voor verhoor overgebracht naar het bureau in Den Helder Een extra boot moest ervoor zorgen dat het slachtoffer met spoed in het Gemini Ziekenhuis kon worden opgenomen. Over zijn identiteit en hoe het met hem ging, kon de politie gisteren geen mededelingen doen. De verdachte zat nog steeds vast. Een 34-jarige Amsterdammer moest een vlaag van onnadenkendheid za terdag duur bekopen. Tot woede van de 34-jarige eigenaar uit Den Burg stond hij langs de Westerweg te vlieg eren op een pas ingezaaid weiland. Als vergoeding voor de schade be taalde de Amsterdammer daarom honderd gulden. Surveillerende agenten zagen in de vroege nacht van zaterdag op zon dag een fiks uit zijn hand bloedende man door de Koger Dorpsstraat lo pen Het slachtoffer bleek 23 jaar oud te zijn en afkomstig uit het Zuid- hollandse Noorden Hij was in een discotheek waarschijnlijk in een kapot glas gevallen. De man werd voor be handeling naar de artsenpost ge bracht. Later bleek dat een van de andere bezoekers van de discotheek op zijn hoofd was getroffen door een glas dat vermoedelijk door de zaak was ge gooid Een geparkeerde auto aan de Nikadel was woensdagmiddag het mikpunt van een onbekende dief. Tussen twee en drie uur werd een combinatie-antenne voor radio en telefoon gedemonteerd en wegge nomen Dinsdag 4 augustus: Tot en met 6 augustus kan een schip van Greenpeace worden bezichtigd in de haven van Oude schild, In Cinema Texel draait om 14 00 uur Het Magische Zwaard, om 16 00 uur Jacht op de Kleintjes en om 18.30 en om 21.30 uur Armageddon Bij EcoMare staat tot en met 6 augustus de 'solarisbus' opge steld. Vrijwilligers van Green peace geven uitleg over het ge bruik van zonnepanelen. Dagelijks tussen 9 00 en 17.00 uur. Wielervereniging Texel houdt op het circuit in Den Burg vanaf 19.00 uur wedstrijden voor jeugd, A- en B-recreanten Niet- leden mogen voor ƒ5,- meedoen. In de NH-kerk van Den 8urg wordt een zomeravondconcert gehouden met orgel en dwars fluit Aanvang 20.15 uur. toegang gratis. Na afloop collecte. Om 21.00 uur begint in theater restaurant Klif 12 in Den hoorn 'Peccato Mortale', die nieuwe voorstelling van de a capella- damesgroep No Place for Jen nifer. Toegang 20.-. vrienden prijs 15,-. Woensdag 5 augustus: Gidsen van de Texelse IVN-afde- ling geven een excursie door De Slufter, aanvang 19.30 uur. Start bij de Slufter-trap. In Cinema Texel draait om 14 00 uur Het Magische Zwaard, om 16.00 uur Jacht op de Kleintjes en om 18 30 en om 21.30 uur Armageddon. Om 22.00 uur begint de SBB-ex- cursie Nachtwandeling in het duinpark'. Inlichtingen en aan melding via EcoMare, tel. 317 741. Donderdag 6 augustus: Om 14.00 uur gaat bij De Schuil hut achter de NH-kerk van De Koog een historische tocht van start Deelname is gratis, mensen zonder auto kunnen doorgaans met anderen meerijden In Cinema Texel draait om 14 00 uur Het Magische Zwaard, om 16.00 uur Jacht op de Kleintjes en om 19.00 en om 21.30 uur Lethal Weapon 4. De directeur van Greenpeace, drs. T.H. Tukker, opent om 15.00 uur de tentoonstelling 'Met het oog op het wad', georganiseerd door de Waddenkunstkring Deze is tot en met 31 augustus te be zichtigen in de gemeentelijke expositieruimte aan de Groene- plaats In theater-restaurant Klif 12 in Den Hoorn begint om 16 30 uur de kindervoorstelling 'Op zoek naar farao Toetjetoe' van theater groep de Vantasjes. De toegang is gratis. In Den Hoorn begint om 19.00 uur een grote veiling van kunstwer ken (van o.a. Jan Wolkers en Henk Noorlander) waarvan de Er is méér te doen op Texel. Kijk niet alleen naar deze agenda maar ook naar het overzicht in de Vakantie krant, die in het seizoen we kelijks verschijnt. Veel van de daarin aangekondigde evenementen en activiteiten zijn ook voor Texelaars inte ressant. De gratis Vakantie krant wordt wekelijks ver spreid als bijlage van de Texelse Courant en is daar naast voor ieder los verkrijg baar op circa 150 plaatsen op het eiland. De Vakantie- krant verschijnt alleen op Texel. opbrengst is bestemd voor de in richting van de peuterspeelzaal in het dorp. Bij mooi weer vanaf een wagen op het dorpsplein, anders in de RK kerk. Om 20.15 uur start aan de Nikadel in De Koog de eerste voorstelling van het Groot Rus sisch Staatscircus Het circus is tot en met 16 augustus op Texel. Meer informatie in De Vakantie krant. Vrijdag 7 augustus: In Cinema Texel draait om 14 00 uur Het Magische Zwaard, om 16.00 uur Jacht op de Kleintjes en om 19.00 en om 21.30 uur Lethel Weapon 4 Wielervereniging Texel houdt een tijdrit over 32 km Start (19.00 uur) en finish op de IJsdijk nabij Oudeschild Ook met-leden wel kom. Om 19.00 uur wordt in Oosterend een ringsteekwedstrijd gehou den die meetelt voor het Texels kampioenschap. Zaterdag 8 augustus: In de Tesselse bierbrouwerij in de oude zuivelfabriek aan de Schilderweg start om 12 00 uur een botteldemonstratie Entree gratis. In Cinema Texel draait om 14.00 uur Het Magische Zwaard, om 16.00 uur Jacht op de Kleintjes en om 19.00 en om 21 30 uur Lethel Weapon 4. Op het veldje bij de muzieknis in Oosterend wordt tussen 13.00 en 21 00 uur het zevende Strender Pop-festival gehouden, met me dewerking van veertien bands. De toegang is vrij. In Den Burg wordt de hele dag het jaarlijkse Hollands Muziek Festi val gehouden, 's Middags optre dens van o.a. Danny Lukassen en Bonnie St. Claire, een kaasrace en een solexbehendigheidsrace op en rond de Groeneplaats. 's Avonds muziek in verschillende horecazaken Een passeoan, kost ƒ10,- In De Cocksdorp wordt var 19 30 uur de Ronde Zuidema gereden, een lu^ wedstrijd op dikke banden trapauto's voor alle leeftijden schrijven vanaf 19 00 uur bij benzinestation in Kikkertstraat. Deelnemers dier! voor hun eigen vervoermiddel zorgen. Halfuursdienst. Extra afvaait worden gemaakt op donderdaj augustus en vrijdag 7 august, van 9.35 (van Texel) tot en m 16.05 uur (van Den Helder); zaterdag 8 augustus van 835, en met 15.05 uur en op zondag augustus van 16.35 tot en m 20.05 uur. Gevaarlijke stoffen. Op doni dag 6 augustus zijn de afvaart; van 10.05 uur van Den Helder! van 13.35 uur van Texel uitsk tend bestemd voor het ven# van gevaarlijke stoffen. Wachttijden. Op vrijdag 7 augu tus moet op Texel tussen 9.00i ijl 15 00 uur worden gerekend i een wachttijd van één tot and; half uur en in Den Helder tusss iie 12.00 en 17.00 uur op eentn uur. Op zaterdag 8 augustus wordls j' Texel tussen 10.00 en 12.00 ui M een wachttijd verwacht van e; half uur. Hetzelfde geldt voor Cs Helder tussen 11.00 en 16.00u» ad Hoogwater te Oudeschili Di. Wo. Do. Vr. Za. Zo. Ma. Di. 5.15 en 17.56 u. 6.35 en 19.06». 7.55 en 19.55». 8.56 en 21.16», 9.40 en 22 06». 10.25 en 22.45». 11.16 en 23.37» 11.55». Aan het strand is het ongeveer eerder hoogwater De zon komt9au5u tus op om 06.12 uur en gaat ond* 21 15 uur. 8 augustus volle maan, augustus springtij Gisterochtend om half acht vertrok Jaap Vlaming per step op weg naar onbekende bestemming Het raads lid startte vanaf basisschool De Fon tein in Den Burg, die meedoet aan zijn actie voor een scholingsproject in Kameroen. Met de boot van acht uur ging hij naar de overkant. Het eerste stuk ging letterlijk en fi guurlijk voor de wind De ruim 30 km lange Afsluitdijk vormde zo geen pro bleem Daarna reed hij langs het IJsselmeer naar het zuiden. Daar kreeg hij de wind tegen en dat viel lang niet mee, vertelde Vlaming gis teravond via Radio Texel. Hij doet dagelijks verslag omstreeks 18.10 uur. 'Ik heb kramp in mijn voeten en benen en blaren op m'n handen', ver telde Vlaming Zelfs bij het opzetten van zijn tentje had hij er last van. Toch heeft hij goede moed om de 600 km Op golfbaan De Texelse werd een wedstrijd om de Del Court beker ge speeld. De inschrijfgelden gaan naar vol te maken. 'Als dat lukt, zou ik 5.000 gulden boven water kunnen steppen', zei hij voor vertrek tegen deze krant. Sponsors zijn overigens nog steeds welkom. Wie een bijdrage per kilometer of een vast bedrag wil geven, kan terecht op tel. 31 53 21 'Ja. het is een lang seizoen', ver zucht ze 'En nu hebben ze er ook nog eens twee worldcup-wedstrij- den in Zuid-Amerika aan vastge plakt, in Mexico en Brazilië. Daar voor hebben ze op het laatste moment nog sponsors gevonden. Vervelend, want deelname zou voor eigen kosten komen. Aan de andere kant heb ik alle punten hard nodig, om me straks te kunnen plaatsen voor de Olympische Spelen.' Aan de kwart triatlon van Roermond werd ook meegedaan door de twee lingbroers Erik en Robert Bakker uit De Koog die waren ingedeeld bij de junioren A Erik had duidelijk nog kracht tekort. Hij kwam als laatste uit het water, fietste redelijk maar kreeg bij het lopen last van kramp, waar door het resultaat niet florissant was. Met Robert ging het beter. Hij kwam mee in de laatste groep zwemmers, kon met fietsen behoorlijk stayeren en liep ook goed. Hij kon echter de kop met benaderen. Robert smaakte wel de voldoening dat hij Ger Baron voorbijging, die bij de triatlon op Vlieland nog vóór hem zat. Voor beide broers (die zondag 18 wer den) geldt dat ze nog de nodige kracht moeten opbouwen om zich in een deelnemersveld zoals dat van Roermond te handhaven De snel ste junior deed er daar één uur en 47 minuten over; Robert twee uur en 4 minuten. De tweeling gaat er over twee weken vol goede moed op nieuw tegenaan in een triatlon in Almere Kim Kooger van Texel was in Roer mond met erg gelukkig. Ze kwam als laatste uit het water en hield het na een rondje fietsen voor gezien we gens benauwdheid. Een programma met veertien bands, waaronder een flink aantal nieuwe, bewijst dat Strenderpop een springlevend festival is. 'We waren een beetje bang dat het wat minder zou zijn, ook gezien de te rugloop bij Texel Pop. Maar we zijn kennelijk populair', melden de he ren organisatoren voldaan. Strenderpop wordt zaterdag voor de zevende keer gehouden, duurt van 13.00 tot 21.00 uur en is - als vanouds - gratis te bezoeken. Een bont geheel', zegt de organisa tie over de eigen programmering. Dat is waarschijnlijk een juiste uitdruk king, want net als in voorgaande ja ren valt weer van alles te beluisteren: van akoestische luistermuziek tot luide hardcore en van zwoele easy- listening tot venijnige nederhop. Dat ook de uitvoerenden vogels van uit eenlopende pluimage zijn behoeft geen betoog, noq afgezien van het De Duitse zender Nord 3 heeft op namen gemaakt op Texel. De beel den worden op 30 augustus of 25 oktober uitgezonden in het pro gramma 'Nordsee Report' om 19.15 uur. De filmploeg was te gast bij onder andere Niek Welboren (over het Paaseiland-beeld) en Piet Bakker van schapenboerderij De Waddel en maakte impressies van de vuurtoren en de Mokbaai. Het bezoek werd afgesloten met een (gefilmd) lamsvlees-dinerin restau rant 't Kompas. gegeven dat ze zeker drie generaties beslaan. Er zijn enkele namen bij die de nodige vragen oproepen. Zo is van '4 Weeks' slechts bekend dat routinier Biem Vla ming de drums beroert en dat het gezelschap net een week bestond toen het werd opgegeven voor het festival. Van 'Vendetta' weet de orga nisatie weinig méér te melden en de 'Oosterender jeugd' heeft gemeld dat ze gaan rappen en skaten. Een publiekslieveling - zeker ook omdat een aantal leden in Oosterend opgroeide - is 'Deluge', dat in korte tijd enorm populair is geworden en ook landelijk af en toe van zich laat horen. Naar verluidt presenteren de muzi kanten tijdens Strenderpop hun de- buut-cd, maar geheimzinnigheid is voorlopig troef. Het muziekspektakel wordt afgesloten door 'Bonanza' (vroeger Poundcake'), de band rond Rob Vonk en Elles Kaercher. Programma 13.00: Edwin en Moniek (akoestisch) 13.35' The Mix (pop) 14.10. Vendetta (hardcore/metal) 14.55: 't Slag (slagwerk) 15 20. The Madmen (r&b/rock) 15.55: Oosterender jeugd (rap/skate) 16.30: Tjazzel (easy listening) 17 05' 4 Weeks (rock) 17.40. Vazen Vier (ongeneselijke muziek) 18.15. Grand Abroad Jazzband (jazz) 18.50' Deluge (metalcore/ska) 19.25: OPK (nederhop) 20.00: The Titbits (ska) 20.35: Bonanza (top 40) een gelijknamige stichting, 6 belangen behartigt van dei beroepsmatig aan de Nedeto golfsport zijn verbonden ol da worden opgeleid Vande20te werden Pieter de Boer en Wfti de glorieuze winnaars (4% tweede plaats was voor Rejrw Graaff en Jaap Duin (+8). Denfeti den Peter Boorsma en 1,1a Christine Pijnenburg (+6). De'Ion) drive' werd geslagen door Reyre Graaff, de 'neary' was voor Pi Boorsma. Catamaranzeilers Dirk en EddyP hebben zondag in een zwaai te race bij 's Gravenzande de Wesïa bokaal gewonnen De Cocksdorp wonnen eerst vier van de vijf race hun eigen klasse (de Formule20 werden een keer derde. Daarna1 men ze uit in de overall-finale,* aan alleen de beste vijftien pio van het hele deelnemersveld n» meedoen. Ook deze strijd werd overmacht gewonnen Er werd zeild op een spinnakerbaan. Hun prematie schrijft Dirk Pool zelf toe zijn nieuwe zeilen, die hij spec heeft laten maken bij een voord to' voor kort onbekende zeilma1. Het aanbod voor de kunstveiling ten behoeve van de Hoornder peu ters neemt nog steeds toe. Gister avond waren de organisatie belan geloos veertig kunstwerken toegezegd. Onder de nieuwste 'kavels' zijn twee schilderijen van Ad Blok van de Velden, aangebo den door Jan Zwan. 'Ja, het gaat wel héél erg goed', meldt secretaris Karin van Sikkeleras-Bak- ker. 'Het is te hopen dat weersl ook nog een paar peuters bij knp} met zo'n mooi gebouw.' De veiling wordt donderdag gel den en begint om 19.00 uur weer is de verkoop vanal een wa op het dorpsplein, als hel re®» wordt uitgeweken naar het RK kei op Diek. Potentiële kopers kiinre hetzelfde gebouw tussen 100) circa 17.00 uur een kijkje nemen e/( Wie tijdens de veiling,plotseling dekt dat hij geen geld bij zich h: hoeft met te wanhopen. De Rabot is present met de mobiele automaat. Beschikbaar gesteld door Henk Noorlander: een schilderij en (in dichtgesmoHenW twee tekeningen. Wie op de Hoornder kunstveiling de tekeningen weet te beis. komt in het bezit van een 'unicum'. Normaal gooit Noorlander deze kunstwerken als flessenpost in zee... 1

Texelsche Courant | 1998 | | pagina 2