Cjrocn 2'wartsjexeh in het harL, ogers vrezen voor ;omst 'mega-disco' Rijke en kunstminnende Bakkers bieden flink Bezwaren tegen Toekomst-plan Cinema Texel BEZORGER m/v Woest en ledig... - 2? 312027 VERDER "\T, IN DIT j\|ummer •♦Rasartiesten meren weer af in De Koog 2 Bewoners Ruyslaan zijn overlast zat 5 •♦Woningnood jongeren 5 •♦Texelse autocrossers rijden tegen overkanters 6 Duiker Eelman doet historische vondst 7 Amazone Bea Dekker stijgt naar Z-niveau 7 Motorrijder gewond in sloot na foute inhaalmanoeuvre TEXELSE^COURANT THE GANG'5 ALL HERE. Den Hoorn e.o. molesteerde man veer op de been Jacco Dros hoofd promotie VVV Hoornder veiling voor speelzaal een groot succes TEXELSE-^COURANT TEXI \.\T \\orszel Weg 2 (Foto Frans Hopman) Uitgave: Uitgeverij Langeveld en de Rooy bv baan 6, 1791 MC Den Burg, telefoon 0222 - 36 26 00 Advertenties/abonnementen/bezorging; t telefoon 0222 - 36 26 00, fax 0222 - 31 41 11 VERSCHIJNT DINSDAG EN VRIJDAG. NEMENTSPRIJS ƒ56,90 PER HALFJAAR, LOSSE NUMMERS 1,60 MEL GIBSON DANNY GLOVER JOE PESCI RENE RUSSO CHRIS ROCK JET LI Redactie: tel. 0222 - 36 26 20, fax 323 000. E-mail: tcnieuws@tref.nl Buiten werktijd: Joop Rommets, tel. 319 405 of 06-52 78 4320 (b.g.g 06-53 14 9108 of 06-53 16 8657) Een uit Nijmegen afkomstige 22- jarige motorrijder belandde dins dag na een riskante inhaal manoeuvre in een sloot naast de Oosterenderweg en raakte daarbij gewond aan een hand en een been. Na een korte behandeling kon hij het Gemini Ziekenhuis snel weer verlaten. Het ongeluk ontstond omstreeks 17.00 uur, toen de man in een bocht een auto inhaalde. Op dat moment kwam uit tegengestelde richting een andere auto. Om een frontale aanrij ding te voorkomen, moest de motor- rijder direct naar rechts sturen. Hij kreeg zijn voertuig met meer onder controle, ging onderuit de gleed de sloot in De motor raakte zwaar be schadigd, (Advertentie) yr.v» t* bd ij/t. Horszei (Advertentie) Wij zijn op zoek naar een die voor ons de krant wil bezorgen op de route: Hier wonen ongeveer 200 abonnees. Het bezorgen is het eenvoudigst voor iemand die in deze omge ving woont. De kranten moeten dinsdag en vrijdag even na 15.00 uur in onze drukkerij aan de Spinbaan worden afgehaald, of aan de Pontweg ter hoogte van num mer 16. Ook bestaat de mogelijkheid dat de kranten met de AOT bus worden meegenomen naar Den Hoorn Geïnteresseerden kunnen voor nadere inlichtingen terecht bij de balie van de Texelse Courant aan de Spinbaan. het project De Nieuwe Toekomst in De Koog zijn bij ■meente twaalf bezwaarschriften binnengekomen. Het indeel is afkomstig van personen, bedrijven en orga- des uit de badplaats. Centraal staat de vrees voor een '•discotheek met grote aantrekkingskracht op jonge- oaardoor de overlast voor de omgeving zal toenemen, elijk houdt de gemeente al op dinsdag 18augustus een izitting. sus Jook Nauta, woordvoer en projectontwikkelaar Tijs mitEemnes, is de angst voor nega-disco' niet terecht. Wel- arbevat het plan een grote on- tonds uitgaansruimte, maar keeen dancing komen daar Mtrvermaaksmogelijkheden. r 'Er komt géén superdisco. ssland van de 38-jarige man itdie vorige week in nachte- ïKoog zwaar werd mishan- toor een 16-jarige Amster- is minder ernstig dan Hij is inmiddels weer 'lo rt'. Zijn belager is vrijge- afwachting van een KSd. taak. |tman, een bewoner van de tersopvang op De sl, vrijdagochtend vroeg in ^jBchopt en geslagen werd «Sen op de Nikadel leek zijn ktntiek Hij was bewusteloos pcad op allerlei plekken op zijn ir. In het ziekenhuis bleek ech- «isprake van blijvend hersen- J Hij had 'slechts' een zware :hudding en tal van inwen- aizmgen. Sinds enige dagen jjweer af en toe het bed verla- verdachte uit Amster- |t;tdiie dagen vast op het poli- Kuin Den Helder. Hij heeft tij- i verhoren toegegeven de grazen te hebben geno- |Hjverklaarde dat de man dron- asen zich opdringerig had ge- tiToen een opstootje ontstond, het shirt van de Amster- waarna hij 'door het lint Ondanks pogingen van vrien- mtot bedaren te brengen, was «gegaan met schoppen en 1 Tol de gealarmeerde politie die hem in de boeien [De man heeft zijn spijt betuigd Dat voegt niets toe en trekt niet de gewenste publieksgroep. Dat dit nu in twijfel wordt getrokken, kan ik ook niet helpen.' Het bouwplan lag de afgelopen twee weken ter visie in verband met de te voeren artikel-19-procedure. Eerst leken bezwaren uit te blijven, maar de laatste dagen kwam daarin verande ring. Indieners zijn de Vereniging van Eigenaren Beachpark en De Buteriggel. WE Villapark Kamperfoe lie, WE Appartementenhotel Juliana, Korringa Adviseurs namens H den Uyl en D. Kuip (Badweg), N. Ruys (camping Coogherveld), fam. C. Boks (Hotel Boschrand), mevr. G. Rungs- Wuis namens bewoners Ruyslaan/ Epelaan, W. Mets (buurman), R Stam (mede namens zeven collega caféhouders), dorpscommissie De Koog, Tien voor Texel en R. Teisman (hotel Molenbos). De 29-jarige Jacco Dros wordt met ingang van 1 oktober hoofd pro motie/marketing bij VVV Texel. De oud-Texelaar wordt de opvolger van Henk Groenen, die sinds kort bij de Efteling werkt. De functie van adjunct-directeur, die Groenen daarnaast vervulde, wordt niet opnieuw ingevuld. Zij kunnen hun 'zienswijze' mondeling toelichten tijdens de hoorzitting, die waarschijnlijk plaatsvindt tijdens de eerstvolgende vergadering van de raadscommissie Ruimte en Wonen. De gemeente was gisteren bezig om de uitnodigingen hiervoor te verstu ren. Weerstand De bezwaren hebben o a. betrekking op het ontbreken van parkeer gelegenheid en het aantal slaapplaat sen. Maar grootste struikelblok is de openbare orde. Velen vrezen extra overlast van het nieuwe uitgaans centrum. Vooral de discotheek, die in de kelder van het complex is gesi tueerd, blijkt grote weerstand op te roepen In het plan staat een ruimte van 1.500 m2 ingetekend met bestem ming 'dancing/evenementen'. Deze vloeroppervlakte is bijna viermaal zo groot als de huidige discotheek De Toekomst. Omwonenden en horeca-exploitan- ten vrezen een forse aantrekkings kracht op vooral jongeren, met als gevolg méér hinder ('s nachts) en ernstige concurrentie voor de be staande uitgaansgelegenheden. Caféhouders stellen dat in De Koog géén behoefte is aan uitbreiding van 'natte' horeca. In dit verband wijzen zij op het distributie-planologisch onderzoek dat o.a. door de ge meente in de jaren '94/'95 is gehou den. Als het project De Nieuwe Toe komst wordt uitgevoerd, verdwijnen vijf horecazaken aan de 'noordkop' van de Dorpsstraat en kunnen er in het nieuwe complex twaalf a veer tien voor in de plaats komen. Formule Tijdens de onlangs gehouden infor matie-avond in het Koger dorpshuis, benadrukten de initiatiefnemers dat het plan een meerwaarde aan de badplaats als hét uitgaanscentrum van Texel moet geven. Men wil een ander publiek aanboren: toeristen die wel op het eiland verblijven maar nu met (in De Koog) uitgaan. Om dit te bereiken, wil Blom in De Nieuwe Toekomst attracties bieden die in het huidige uitgaansleven van De Koog niet te vinden zijn. Over de inhoud van de 'formule' werd weinig prijsgegeven. Dat ge beurde mede uit angst dat de con currentie met de ideeën aan de haal gaat. Nauta: 'Nadere gegevens lr Lees verder pagina 7 Schitterendgeweldig, ik heb het er helemaal warm van.Stralend neemt initiatiefneemster Souwie Duinker na afloop de felicitaties in ontvangst. De vertrekkend peuter- juf (ze gaat asielzoekerskinderen les geven) staat in de deur van het voormalige Rabobankkantoor in Den Hoorn, waar de geveilde kunstwerken één voor één door hun nieuwe eigenaars worden op gehaald. Het exacte bedrag dat is binnengebracht is dan nog niet bekend, maar haar eigen schatting van tienduizend gulden (het blijkt later f16.000 te zijn) heeft Duinker even helemaal van de kaart ge bracht: 'Ik weet niet wat ik moet zeggen. Een paar meter verderop staat Benno Bakker, die op humoristische en be kwame wijze de veiling heeft geleid. Hij kijkt naar het langzaam leegstrom ende dorpspleintje en constateert. 'Het gaat met om het aantal mensen dat er is, het gaat erom hoe ze bie den.' Een nuchtere waarheid en dat zo'n hoog bedrag voor de Hoornder peuterspeelzaal kan worden geïncas seerd, stemt hem dan ook tevreden. Het neemt niet weg dat de kunst veiling honderden belangstellenden trok en alleen daardoor al een evene ment van formaat was Het succes tekent zich al vroeg op de dag af. Kijkers hebben vanaf tien uur 's ochtends de gelegenheid om de in het RK kerkje gestalde 'kavels' te bekijken. Wanneer nietsvermoe dende organisatoren om kwart voor tien komen aanfietsen, staat al een flink aantal mensen op hen te wach ten Uiteindelijk komen maar liefst zeshonderd mensen een kijkje ne men. Aardig is ook dat spontaan nog enkele kunstwerken worden aange boden, zodat het aantal kavels - rijp en groen, van aquarellen tot olieverf schilderijen en van foto's tot raku keramiek - uiteindelijk op 59 komt Er wordt 's avonds direct flink gebo den door het publiek, dat al ruim voor zevenen een plaatsje heeft gezocht op het dorpsplein Jacqueline Wilner, voorzitter van de peuterspeelzaal, heeft vanaf de platte wagen dan ook heel duidelijk gemaakt dat het een goed doel betreft. 'De GGD keurde in oktober 1996 de peuterspeelzaal af. Er waren maar twee zaken die deug den: het buitenspeelterrein en juf Souwie.' Niet iedereen in het publiek is hele maal vertrouwd met het bieden. Een olieverf van Corrie Gottschal brengt zeshonderd gulden op Een flink be drag. zeker wanneer je bedenkt dat het nog maar het derde kavel is en de veiling amper op gang is gekomen. Een Hoornder vrouw loopt echter te leurgesteld weg Ze had er graag nog vijftig gulden méér voor over gehad, maar ze wachtte net een halve se conde te lang met het opsteken van haar arm. Haar dorpsgenoot Harry Bakker be gaat een andere vergissing Hij denkt voor 200,- een olieverf van Harry Tielemans te hebben verworven, maar blijkt te hebben geboden op een foto van Leo Barnard. Het misver stand heeft als oorzaak dat aan de andere kant van het katheder het volgende kunstwerk steeds alvast wordt geshowd. De leiding toont zich met kinderachtig en stelt Bakker in de gelegenheid het kunstwerk terug te geven. Die is op zijn beurt ook groot moedig, want hij schenkt het bedrag alsnog. Lees verder pagina 7 (Advertentie) Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant: Dros, een zoon van de familie C. Dros uit de Waalderstraat, heeft on danks zijn jeugdige leeftijd prima re ferenties opgebouwd Momenteel is hij werkzaam als account manager bij het directmarketing-reclamebureau OgilvyOne in Amsterdam. Hij stu deerde commerciële economie en bedrijfseconomie aan de HEAO in Alkmaar, waar hij later werkte als marktonderzoeker. Verder werkte hij als marketing coördinator bij Samsom Bedrijfsinformatie, onder deel van het uitgeversconcern Wolters Kluwers Dros is van plan zich zo snel moge lijk weer op Texel te vestigen. Precies binnen de contractuele termijn van zes weken heeft aannemer Willem Bakker hotel De Koger Hoop gesloopt Maandagavond leverde hij het terrein aan de Kamerstraat- Epelaan (foto) schoon op. Het krijgt voorlopig de bestemming openbaar groen, wat betekent dat het in elk geval de eerste ja ren niet zal worden bebouwd. Het wordt een gewoon grasveld, dus geen plantsoen De sloop leverde 2500 ton puin op dat in 250 vrachtwagenritten naar Oudeschild werd gebracht, van waar het per schip werd afge voerd naar een bedrijf in Utrecht. Daar wordt het verwerkt tot korrels die in de wegenbouw worden gebruikt Over het hout heeft het recyclingbedrijf G.P. Groot in Alkmaar zich ontfermd; een deel ervan is gestort of ver brand. Inzet, vorige week vrijdag maakte de kraan van Bakker korte metten met het laatste stuk van wat eens het grootste hotel van Texel was. (Foto Harry de Graaf) U itgcvenj/Drukkénj Langeveld en deRooy Spinbaan 6 Telefoon 0222 - 362 600 Fax 0222- 314 III in democratie heeft de meer ad het voor het zeggen. Die t'derheid wil ook graag Wiek en begri/pend overko ken geeft regelmatig toe aan "sen van de minderheid, zo- die groep uiteindelijk de uitmaakt. Is dat soms de to voor de -overbodige- aan- "en het fietspad langs de Titaan? Uit het papegaaien- dut kwam het bericht dat de kincie uitsluitend subsidie Mekt, maar mets zou afweten het opruimen van het be tode tietspad U weet wel. die i?. heuvelachtige route door 'hos. Gemeentebestuur knijp Hemmenverwerp dat bela- -'ike compromis met Staats doelleer en neem andere 'afregelen. Handhaaf het be tode pad, plaats duidelijke yisborden en verbied Merkeer langs de Ruyslaan dorp. Verontschuldig u ygens nederig bij de Provin- ■to besteed uw geld aan een toe weg!

Texelsche Courant | 1998 | | pagina 1