'Slecht weer is de beste politie-agent' Film BJAAR OMT BRU/D Agenda Goede sfeer op Koger festival teso COURANT Trekken en duwen in De Worsteltent Ome Ko met pensioen Voetreflexologie Anders zwemmen in Eierlandsche Huis Internationaal volksdansen Stremming Ruyslaan Dressuurrijders scoren hoog Rookvrij bridgen Jazz in Oosterend Informatiepaneel over dwergsterns Bramenplukken in Muy en Bollekamer Kennismaken metT'ai Chi Callanetics Claudia Reij zangdocenten muziekschool Mysterieuze neiv^l The X-files 1 Leerbewerken Tentopengebroke DINSDAG 1 SEPTEMBER 1998 TTTYTTT CT7 O De politie kon het goed vinden met de festivalgangers. Deze vrijgezelle-avond vierende dames kregen agent Rik Jansen zover dat hij het balboekje van de aanstaande bruid signeerde- Het begint zo langzamerhand traditie te worden dat het zondagse muziekprogramma van restaurant De Worsteltent in De Dennen op de eerste zondag van september in het teken staat van accordeon- muziek. De derde Texelse accor deonmiddag begint zondag om 14.00 uur, bij goed weer in de buitenlucht. In diverse bezettingen en stijlen zal de muziek ten gehore worden gebracht. Het gaat onder meer om volksmuziek uit Ierland, Denemarken. Zweden, Engeland, Israël en de Balkan, tango's, walsen en andere Voor Ome Ko Moens. taxichauf feur bi/ de firma Grootjen, zit de rit erop. Vrijdag bracht hij voor het laatst enkele kinderen van De Regenboog, de kinderop vang in Den Burg, naar huis. 'Dit zijn toch de leukste rities. Ik doe dit een stuk liever dan in het holst van de nacht het kroeg volk naar huis rijden.Op de foto po seren Ome Ko met de jeugd voor de taxi dansmuziek, cajun, musette en bekende stukken van Italiaanse oorsprong. In ieder geval wordt opgetreden door Corry Boon, Anne Kemper (ook op viool), Riet van Liere, Ina Novak. Wim Gerrese (ook gitaar) en Bert Kemper Ook bassist Hans Kievits geeft acte de presence Mogelijk De weekendopleiding tot voetreflex therapeute start begin oktober. De cursus omvat voor mensen met een medische vooropleiding acht week enden Voor anderen is de lesduur anderhalf jaar. De hoofdvakken zijn voetreflexologie en anatomie (fysio logie en pathologie), de bi|vakken handreflexologie, meridiaanleer, vijf elementen, etc. Inlichtingen zijn ver krijgbaar bij Manda Bergsma. tel. 31 97 08 De school is erkend door ver schillende instanties. In verband met vakantie van de be heerder gelden in de periode van 7 tot en met 30 september andere openingstijden voor het zwembad van het Eierlandsche Huis Bezoe kers kunnen er dan van maandag tot en met vrijdag terecht van 8.45-11.00 uur en van 19.30-22 00 uur. Zaterdag is het bad open van 13.00-22.00 uur en zondag van 13.00-18.00 uur. besluiten ook anderen nog om mee te doen Wie interesse heeft om op te treden, kan contact opnemen met de samensteller van het programma, Bert Kemper, tel. 316 462. Zowel deelname als toeschouwen is gratis. Het seizoen voor internationale volksdansen gaat woensdag 9 sep tember in De Wielewaal van start. Liefhebbers die met muziek én hun conditie bezig willen zijn kunnen vrij blijvend kennismaken met dansen uit Israël, Griekenland, Bulgarije, Roemenië en andere landen. Er wordt elke woensdagavond gedanst van 19.45 tot 22.00 uur. De Ruyslaan tussen de Randweg en het slag naar paal 17 is vanaf van daag gesloten De duiker onder de weg wordt vervangen Vermoedelijk is de weg vanaf vrijdag weer beschik baar Bezoekers van het strand bij paal 17 en EcoMare kunnen omrijden via de Pelikaanweg. De omleidings- route is aangegeven. In deze periode zal ook de busdienst de route aan passen. Amazone Marjolein Smidt heeft met paard Jamorkus in Den Helder goed gepresteerd. Ze behaalde op een dressuurwedstrijd in de L-klasse drie winstpunten. Vera Blom met La Lu en Anja Ellen met Padan behaalden beide twee winstpunten in de L-, res pectievelijk B-klasse Twee eerste prijzen waren er voor Evelien Duin met Topsy in de Mz-dressuur. Uitslagen B-dressuur Anja Ellen/Padan te prijs mei 158 punten {1 winstpunt) Anja Ellen/ Padan 157 (1 wp). Lillian Malschaert-Cassida 156 (1 wp) L-dressuur Marjolein Smidt/Jamorkus 1e prijs 169 (2 wp). 161 (1 wp), Vera Blom-Lalu 156 (1 wp) 1e prijs met 158 (1wp). Marleen Hoogenbosch, 2e pnjs met 157 (1 wp). Bea Dekker/Lehar 2e prijs met 164 (Iwp) Ze mag nu in de Ml-dressuur starten Rob Witbaard/ Hieno 4e prijs 163 {1 wp), llona van der Vis (Kondorcat) 2e prijs 158 (1wp) Mll-dressuur' Evelien Duin/Topsy 1e prijs 156 (1 wp). 1e prijs 143. Eva van der Linde/J J VOL Ie prijs met 153 pn agent', aldus Rik Jansen, één van de agenten die samen met de inge huurde dorpswachten een oogje in het zeil hielden 'Door die regen is iedereen binnen en is het buiten lek ker rustig. Als het buiten een graadje of dertig is, blijft het volk allemaal op straat hangen en krijg je sneller na righeid.' Het contact tussen de politie en het publiek verliep joviaal 'Het is onze manier van preventieve orde handhaving. Als je aan het begin van de avond een praatje met de mensen maakt, herinneren ze je als je ze tegen sluitingstijd tegenkomt Het is gewoon een kwestie van rondjes blijven maken. En maar heen en weer lopen, ook al word je er nog zo moe van Alleen dan slaag je er in elk vuurtje in de kiem te smo ren. Voor zover ik het kan bekijken is het een probleemloos festival. Giste ren (vrijdag, red.) was het nog rusti ger en iets kouder en ook vandaag is er tot dusver geen narigheid Vrijgezellen Het goede contact tussen publiek en de geüniformeerden blijkt als een groepje van vijf dames uit Doetinchem Jansen aanklampt. Het blijkt één van de vele overkantse ge zelschappen die het festival hebben uitgezocht om hun vrijgezellenavond te vieren. Als de brutaalste van het stel Jansen een boekje voorhoudt met de opdracht om er een bood schap aan de vrijgezel in te noteren, aarzelt de politieman geen moment. Ook de verslaggever van de TC moet eraan geloven. De spreuk Van Trouwen, kómt Trouwen is nog met genoteerd, of een dame wordt om helsd door een lid van een acht man sterke vrijgezellengroep uit IJmuiden. 'Ik denk dat er hier iets moois opbloeit', duikt het gezel schap een kroeg in. Dan maar niet... Een enkeling heeft moeite met de entreeprijzen. 'Het is toch te gek dat je hier als wekelijks terugkerende gast nu moet betalen.' Een vijftiger uit Den Burg die tientallen jaren ge- De steltloper was één van de straatacts zaterdagmiddag. leden in de toenmalige disco Vat 69 werkte en die op sleeptouw is geno men door zijn buren, weigert zich voor twee tientjes een passepartout aan te schaffen Zeker niet als hij de lange wachtnj ziet voor het loket. 'Ik ben hier 21 jaar niet te stappen ge weest. Maar als het zo moet, dan maar niet naar binnen Als ze vroe ger zoiets flikte, weigerde je met z'n allen. Dan lieten ze het wel Bij controle knijpt menig portier een oogje toe voor de Texelaar. Uitzon dering is de kordate dame bij de Me tro. 'Daar kunnen we niet aan begin nen.' Over de toeloop houdt Rob Water man van 'Onder de Pomp' zich wat op de vlakte. 'Het kan in ieder geval het seizoen met meer goedmaken Foto's en tekst: Gerard Timmerman Dinsdag 1 september: In Cinema Texel draait om 19.00 uur City of Angels en om 21.30 uur Lethal Weapon 4. In de NH-kerk van Oudeschild wordt een zomeravondconcert gegeven door Beryl ter Haar (hobo) en Stephan van de Wijgert (orgel). Aanvang 20.15 uur, toe gang gratis Na afloop wordt een inzameling gehouden. Woensdag 2 september: De gemeente houdt in het raad huis diverse hoorzittingen Om 14 00 uur kunnen bezwaar makers tegen de plannen rond Calluna een toelichting geven. Om 16 00 uur zijn de zienswijzen inzake de woningbouw in Ooster end aan de beurt en om 19.30 uur begint de hoorzitting over De Nieuwe Toekomst. In Cinema Texel draait om 19.00 uur City of Angels en om 21.30 uur Lethal Weapon 4. Om 22.00 uur begint de SBB-ex- cursie Nachtwandeling in het duinpark'. Inlichtingen en aan melding via EcoMare, tel. 317 741. In theater-restaurant Klif 12 in Den Hoorn treedt Het Groot Niet Te Vermijden Dans En Show orkest op met het nieuwe pro gramma 'Stairway to the Stars' Aanvang 21.00 uur. De voorstel ling is inmiddels uitverkocht. Hondenclub Texel houdt van 19.00 tot 20.30 uur een informa tie- en inschrijfavond, met uitleg over de cursussen die worden ge geven. Locatie is het club gebouwtje aan de Haffelderweg (tegenover Texel'94) in Den Burg. Donderdag 3 september: Om 14.00 uur gaat bij De Schuil hut achter de NH-kerk van De Koog een historische route van Bij voldoende animo worden met in gang van oktober in de Witte Burcht weer rookvrije bridgemiddagen ge houden. Spelers die toch even willen roken kunnen in de hal van het ge bouw aan de Molenstraat een siga retje opsteken. Gegadigden kunnen zich in de loop van september aan melden bij Jan Bakker, Beatrixlaan 99, tel. 301 453 (bij geen gehoor 313 503). De kaartmiddagen (vrije bridge drives) beginnen altijd om 13 30 uur. Vakantiegangers zijn van harte wel kom. Deelname kost drie gulden per persoon. licht- en knalshow van een half uur luid applaus voor over Was de be langstelling in de cafés vrijdagavond nog niet overweldigend, de publici teit lokte zaterdagmiddag wèl velen naar de Dorpsstraat Jaap Dros en z'n mannen speelden hun deuntjes akoestisch in de serre van Le Berry, terwijl verderop de strakke skamuziek van de jonge Texelse band De Titbits liefhebbers trok. An dere middagattracties waren een steltloper, een jonglerende clown en de Texelse percussiegroep Dat de enorme paraplu's die de organisatie midden in de straat had geplaatst met overbodig waren, bleek rond een uur of vier, toen de eerste drup pels begonnen te vallen. De regen zorgde er 's avonds voor dat de betalende bezoekers zich hoofdzakelijk in en rond de cafe's ophielden. In de dertien zaken waar live werd gespeeld, was er soms geen doorkomen aan, terwijl er op straat weinig te beleven viel. Politie 'Slecht weer is de beste politie- De Texelse formatie De Titbits vermaakt het publiek in de Dorpsstraat. Het college van b en w is van plan een financiële bijdrage van bijna vier duizend gulden te verlenen voor het maken en plaatsen van een Wandelaars mogen zich met ingang van vandaag weer buiten de paden van De Muy en De Bollekamer begeven om bramen te plukken. In andere gebieden van Staatsbos beheer is dit niet toegestaan, aangezien de vruchten daar zijn bestemd voor de trekvogels, die energie moeten opdoen voor hun tocht naar het zuiden. Vooral merels, koperwieken en kramsvogels voeden zich graag met bramen Kleinere, vogels doen zich liever tegoed aan vlierbessen Zondag 6 september wordt in The White Eagle aan het Schilderend een kennismakingsmiddag T'ai Chi gegeven De langzame bewegingen van deze uit China afkomstige bewegingsleer worden gebruikt om de concentratie te verhogen, waar door ziektes zouden kunnen worden voorkomen. De bewegingen bevor deren de bloedsomloop en verho gen het zelfvertrouwen De middag wordt verzorgd door Frans Kas uit Amsterdam en duurt van 14.00 tot 16.00 uur. informatiepaneel op de uitkijkpost nabij de Horsmeertjes. Via het paneel wordt uitleg verschaft over de natuur lijke omgeving en over de dwerg sterns die er voorkomen De uitvoe ring is in handen van de Stichting Natuurexcursies Texel B en w motiveren hun besluit met de stelling dat het bord de 'natuur beleving' verbetert en bijdraagt tot bewustwording van de natuur en daarmee tot het maatschappelijk draagvlak voor natuurbehoud. Zij wil len het geld beschikbaar stellen uit het fonds 'toeristische investeringen'. Het voorstel moet nog worden goed gekeurd door de raad. Dinsdag 8 september begint in Oosterend een nieuw seizoen jazz- dans Onder leiding van Klarina Combé wordt op twee avonden in de week les gegeven in het zaaltje van De Akker. Dinsdagavond van 18.45 tot 19.45 uur zijn de kinderen aan de beurt, van 19 45 tot 20.45 de vol wassenen. Van 21.00 tot 22.00 wordt 'bewegen op muziek' gegeven voor oudere deelnemers. De tieners verhuizen van de dinsdag- naar de donderdagavond, van 19.00 tot 20.00 uur. In Den Hoorn start dinsdag 8 sep tember een cursus Callanetics. De oefeningen op de maat van de mu ziek bestaan uit tien lessen, die steeds beginnen met een warming up voor de spieren, ledereen kan meedoen aan de lessen, die de le nig- en fitheid bevorderen. De les sen worden gegeven door Manda Bergsma (tel. 31 97 08). Ze is fysiotherapeute en geeft al jaren les in callanetics en jazzballet. Claudia Reij gaat met ingang van het nieuwe schooljaar als zangdocente bij de Muziek en Dans school aan de slag. De geboren en getogen Texelse heeft haar sporen op muzikaal gebied ruimschoots verdiend. Ze trad op in Texelse bands en deed podiumervaring op in Klif 12 en in de Engelenbak in Am sterdam. Op het Hilversums conser vatorium kreeg ze les van Lydia van Dam, Ge Titulaer en andere. Met componist Jean Kooien maakt ze fu rore met haar theaterband Villa Zee zicht. die onder andere optrad op het Broadwayfestival in Den Hoorn. Ze traden onder ander op bij het lande lijk 'Concours de la Chanson' in de Kleine Komedie in Amsterdam In juni van dit jaar studeerde Claudia af als docerend musicus in de rich ting lichte muziek. Naast de in Hilversum verplichte jazzmuziek verdiepte ze zich in stijlen als blues, pop, musical en cabaret. Ook Braziliaanse en Franse muziek za ten in haar pakket. Aan de muziek school volgt ze Ans Visser op, de klassieke lerares uit Den Helder van wie ze zelf nog les heeft gehad. Claudia's lessen omvatten stern- vorming en zangtechniek, maar door haar brede kennis biedt ze haar leer lingen een breed pakket les- mogelijkheden. 'Het is hier ongedwongen, de mu ziek is goed en we zijn lekker ano niem.' Aldus zette een groep da mes uit IJmuiden die zaterdag hun vrijgezellenavond in De Koog vierde de bloemetjes flink buiten. Er werden héél wat van dat soort avondjes gevierd op het Texel Sea Street Festival, dat zater dag ondanks de regen flinke be langstelling trok. Mede door de nattigheid bleef het op straat rus tig. Vooral de organiserende stichting Horeca Belangen De Koog had met spanning uitgezien naar het week end De combinatie van vuurwerk, staatacts, live muziek en gezellig heid had als doel een breed publiek te trekken, zonder de orde te versto ren. Al met al hadden de onderne mers er circa 100 000,- in geïnves teerd. Bijdragen waren afkomstig van bedrijven, die in ruil gratis naar binnen mochten Om het resultaat in ogenschouw te nemen kwam burge meester Van Rappard, in gezel schap van zijn vrouw, zaterdag per- Deze zangeres kreeg in café De Kuip de voetjes van de vloer. soonlijk poolshoogte nemen. Hij zag dat de festivalgangers zich zater dagavond massaal hadden terugge trokken in de dertien cafés waarin muziek werd gespeeld. Applaus Het vuurwerk trok vrijdagavond, toen het wèl droog was, veel kijkers. Ze hadden er na afloop van de een start. Deelname is gratis, meri zonder auto kunnen doorga met anderen meerijden In theater-restaurant Klif jj Den Hoorn treedt Het Groot» Te Vermijden Dans En Sh orkest op met het nieuwe i gramma „Stairway to the Sla Aanvang 21 00 uur. Ook 4 voorstelling is uitverkocht. In Cinema Texel draait om 19 uur Lethal Weapon 4 en om 2| uur The X-files. Vrijdag 4 september: In Cinema Texel draait om 19 uur Lethal Weapon 4 en om 21 30 uur The X-files. De veerdienst vaart vrijdag en terdag van 9.35 uur vanaf Ti tot 16.05 uur van Den Hei halfuurdiensten. Zondag vaan boot van 16.35 uur van Texel 20.05 uur van Den Helder ie half uur. De afvaarten voor vaarlijke stoffen zijn vrijdag 10.05 uur van Den Helder em 13.35 uur van Texel. De v wachte wachttijd iss vrgdag Texel tussen 9.00 en 14 001 een uur. In Den Helder tuss 13.00 en 16.00 uur een half uu Hoogwater te Oudeschil Di. 1 2.30 en 15.1 Wo. 2 4.10 en 17.101 Do. 3 6.05 en 18.27: Vr. 4 7.14 en 19.35: Za. 5 8.26 en 20.56: Zo. 6 9.15 en 21.56: Ma. 7 10.10 en 22 35 u Di. 8 10.45 en 23.41: Aan het strand is het ongeveereenoi eerder hoogwater De zon komtSsj; tember op om 07.01 uur en gaatonjj om 20.08 uur. 6 september vollemw 8 september springtij. Volgens de bekende tv-sene i er meer tussen hemel enaarrk The X-files: op tv razend popi lair, wellicht nu ook in de tw scoop. Het moet voor eentv-ri gisseur erg interessant zip o eens alles uit de kast te moge halen voor een twee uur d rende film. Maar ook voor d echte X-filees moet het bijzoi der attractief zijn de be»ot derde helden eens bezig te zn in een avontuur dat twee keen lang mag duren, minder hijger een verhaal vertelt en waaivo kosten noch moeite zijn g spaard. In de film is sprake van eenh ten-planetaire vorm van leve die 15.000 jaar lang in de gnu van Texas heeft zitten wacht om zich als virale zwarte dn onder de huid van aardse sli velingen te vestigen. Na dew eiste incubatietijd barsten de chamen open en zouch monsters tevoorschijn moet springen om zich meester maken van onze aardbol.. Lethal Weapoi De tweede Lethal Weapon vw aangekondigd als 'nóg meers tie, nóg meer sensatie, ui meer spanning en nóg meerc nische humor'. Inmiddels is de 4 er en de spreuk gaat schil baar nog steeds op Volger weekblad HP/De Tijd kunnen» hier nu 'nóg gewelddadiger' u toevoegen. De delen 1, 2 en waren al behoorlijk bloeddorst veel geweld, zij het altijd ond het verzuchten van wel heelt nische opmerkingen. Die al* seling van geweldsexplosies! wisecracks is kenmerkend w de hele Lethal Weapon-ree1 Geweld krijgt daardoor hel k rakter van tekenfilmgeweld. Lilian Koorn start binnenkort mei basiscursus leerbewerkmg. Op programma staan het maken een sleutelhanger en een bnle De cursus omvat vijf lessen v twee uur. De kosten zijn me» materiaal ƒ80,-. Een vervolg®" waarbij een tasje, portemonnee bijvoorbeeld een boekomslag den gemaakt, staat ook op bet p gramma. Een tent op camping De Krirn zondag tussen 10.00 en 17w bezocht door inbrekers. To#1 eigenaar terugkeerde, bleek portemonnee gestolen, waann? en diverse pasjes zaten.

Texelsche Courant | 1998 | | pagina 2