Feestelijk wielerweekend krijgt mooiste ontknoping exel'94 kansloos egen sterk SRC oetbalprogramma Nico Schot schiet SV De Koog naar tweede bekerronde Pool jr. en sr. winnen laatste wedstrijd CKZ Hoornders zorgen voor nieuw dak op kantine ZDH Mensen -5 T-shirts terug naar de drukker Gym voor senioren Schuld Texel'94 versneld afgelost Training Tevoko TEXELSE y couRANT oAACy%j- Natascha van der Vis heeft schik «94 heeft het niet kunnen 'den in de strijd om de krictsbeker. Een veel beter SRC Schagen wist het team van Éner Kees de Wit zondag op «voudige wijze van zich af te todden: 1-4. tiers kunnen het zo mooi zeggen: kil geen excuses aanvoeren, ar het elftal staat er nog niet taal.' Simon Brand was afwezig een schorsing, Martin Koorn Tpl met een blessure en ook de Meders Ralph en Erwin Koning Leendert Eelman konden niet Men opgesteld. Kortom, een te lijst. Maar diezelfde trainers Sen ook: 'Wie er niet is, die is er Hen dan zijn zij die er wel zijn de Sen.' l andere woorden, het sterkste tl dat Texel'94 op dit moment kan dellen stond zondag in het veld. ^beginfase werden de Texelaars "le mat gespeeld door een uiterst motiveerd SRC. De mannen uit togen waren feller, hun ^handeling was beter, ze toerden meer kansen en maakten nog eens doelpunten. Binnen i'1 kwartier stond Texel'94 met 0-2 'terdag 5 september «94 B1 -Oosterend B1 13.30 %B2-Texel'94B2 14.00 WCl-Texel'94C1 14.30 W94 C2-Wieringerw. C2 13.30 c 01 -Texel'94 D1 10.00 1CD4-Texel'94 D2 9 30 toluwen'30 A2-0'end A1 14 30 [toys C1-Oosterend C1 13.00 ®W C3-De Koog C1 12.00 tag 6 september rtC-Texel'94 14.00 M9vogels-ZHD 14.00 Ïfrvogels-Oosterend 14.00 s"'De Koog 14.00 «Hingo's 2-Texel'94 2 11.30 •W94 4-ZAP 5 14.00 te» A1 -Texel'94 A1 11.00 achter. Hierna kwam de thuisploeg beter in het spel en kort voor rust slaagde ze er door een doelpunt van Arnold Kaercher zelfs in de achterstand te verkleinen: 1-2. In de tweede helft was Texel'94 dicht bij de gelijkmaker, maar de inzet van Paul van Exel ging net voor de tweede paal langs. Vlak voor het eindsignaal moesten nog twee doelpunten worden geïncasseerd, zodat het verschil toch nog groot werd: 1-4. Zondag speelt Texel'94 alweer tegen SRC, maar dan voor de competitie. Te hopen valt dat de Schagenaren al bij voorbaat tevreden achterover leunen, want anders kon het wel eens opnieuw verkeerd aflopen. Nico Schot maakte zondag in Den Hoorn het verschil tussen SV De Koog en ZDH. In een gelijkopgaande wedstrijd scoorde de Koger aanvaller tweemaal binnen enkele minuten, waarmee de thuisploeg op slag de volgende ronde van de districtsbeker kon vergeten. Zelfs slaagde Schot erin zijn hattrick te voltooien, voor Kees van Heerwaarde voor ZDH de eer redde: 1-3. De wedstrijd tussen ZDH en De Koog was de laatste in een halve competitie, waaraan ook SV Oosterend meedeed. De Hoornders moesten winnen om zich te plaatsen voor de volgende ronde, aangezien De Koog een veel ruimere overwinning op SVO had geboekt (12-1) dan ZDH (1-0). Het beginsignaal liet twintig minuten op zich wachten. De scheidsrechter was niet komen opdagen en het duurde even voor overeenstemming was bereikt over een nieuwe leidsman. Uiteindelijk gingen de Hoornders schoorvoetend akkoord met de niet geheel onomstreden Aad Eelman. Hun vrees voor partijdigheid De catamaranzeilers van de Cocksdorper Kustzeilvereniging (CKZ) kwamen zondag laat op gang bij de laatste onderlinge wedstrijden van dit seizoen. Wedstrijdleiders Aldert Houwing en Klaas van der Duim moesten de eerste briefing door een gebrek aan een wind uitstellen tot even na elf uur. Tijdens de eerste en tweede manche, waarin het nog steeds nauwelijks waaide, hielden Dirk en Eddy Pool (met een Nacra Inter 20) de rest van het veld op afstand Dat was mede te danken aan hun spinnaker. In de derde manche trok de wind iets aan en konden de boten zonder spinnaker beter partij geven. Met name Willem Houwmg/Corry Kuip (met een Prmdle 18-2) en Martin en Jolanda Maat (Prindle 19) hielden het verschil klein Toch werd ook deze strijd, na berekening van de handicaps, gewonnen door vader en zoon Pool Wie de felbegeerde clubbokaal dit jaar mee naar huis mag nemen, wordt bekend gemaakt tijdens de najaarsvergadering op 18 september. werd niet bewaarheid, want de penningmeester van De Koog floot onopvallend en dus goed In de eerste helft was van enig krachtsverschil geen sprake. Misschien combineerde ZDH iets vaardiger en was De Koog wat gevaarlijker in de counter. De grootste kans was voor de thuisploeg, maar Jelte van der Kooi faalde in de afwerking. De tweede helft gaf een kwartier lang hetzelfde beeld te zien. Toen brak echter de glorietijd aan van Nico Schot, die de ZDH-defensie tweemaal op slinkse wijze te snel af was. De wedstrijd was daarmee in feite beslist, want het ontbrak de Hoornders aan kracht om zich terug te vechten. De Koog kreeg zelfs verscheidene mogelijkheden om de score verder op te voeren, maar nonchalance stond een veel grotere zege in de weg. De kantine van ZDH kan er weer voor jaren tegen. Een groot aantal vrijwilligers stak vrijdag, zaterdag en een deel van de zondag de nodige uurtjes in het slopen van het oude dak en het aanbrengen van een nieuw. Dankzij hun inspanningen hoefden geen professionele bouw vakkers te worden ingezet, een be sparing van veie duizenden guldens voor de Hoornder sportvereniging. Sommigen van deze mensen heb ben eigenlijk helemaal met zo'n bin ding met het voetballen Toch zei- den ze spontaan „ja" toen ik ze vroeg te helpen Daar krijg ik echt een kick van', juichte voorzitter Jaap Lap. Desondanks kost de renovatie naar schatting ruim dertigduizend gulden. Dankzij spaarzaamheid in de afgelo pen jaren kan het grootste deel van dit bedrag worden betaald uit de kas van de club Lap; Die is dan wel he lemaal leeg. Binnenkort zullen we daarom een actie op touw zetten, met de bedoeling weer wal centen binnen te krijgen. Maar voorlopig ben ik hier al hartstikke blij mee. Aan het Innovem opleidings- en examencentrum van de automobiel- branche is Robert H. Grisnigt, werk zaam bij garage Grisnigt (Volvo en Peugot-dealer). geslaagd voor eer ste autotechnicus en APK-keur- meester. Hardcoregroep Deluge krijgt klach ten over de T-shirts die de groep heeft verkocht bij de presentatie van de CD. Bij een aantal shirts laten de opdrukken los, wat een haveloos ge zicht is. Drukker Printex betreurt dat: er is bij het drukprocédé iets misge gaan. Er zal voor herstel of vervan ging worden gezorgd. Gedupeerden kunnen tot 1 oktober hun shirt inle veren bij Jothan Purmer, Oester straat 25 in Oosterend. Ook voor de senioren die meedoen aan de gymnastieklessen van de Stichting Welzijn Ouderen Texel (SWOT) zit de vakantie er weer op. Morgen (woensdag) wordt gestart met de lessen in De Hof in De Koog (van 13.30 tot 14.15 uur) en t Skiltje in Oudeschild (14.45-15.30 uur). In Den Burg wordt donderdag tussen 14 30 en 15 15 uur de eerste les gegeven en wel in De Ferrever. In Den Hoorn beginnen de gymnasten twee weken later: dinsdag 15 september, tussen 14.00 en 14.45 uur. Locatie hier is dorpshuis De Waldhoorn. In alle dorpen zijn nieuwelingen welkom, mits ze 55 jaar of ouder zijn. De kosten bedragen ƒ8,50 per maand Wie meer informatie wenst over gymnastiek of over andere activiteiten van de SWOT (stijldansen, volksdansen, country- en western- dansen, koersbal en zwemmen) kan terecht op het kantoor van de stichting: Molenstraat 2, Den Burg, tel. 31 26 96. De gemeente gaat akkoord met het verzoek van VV Texel'94 om nog openstaande leningen plus rente (in totaal ƒ224.605,64) direct af te lossen. De vereniging wil de schuld terugbetalen met geld (ƒ1,1 miljoen) dat de gemeente eerder dit jaar beschikbaar stelde voor de verhuizing van het complex naar de overkant van de Haffelderweg. Versneld aflossen is in dergelijke ge vallen meestal wel mogelijk. Volgens de investermgskredietregeling gelden geen boete-bedingen. De vraag was hier echter of de aflossing betaald zou mogen worden met geld dat feitelijk voor heel andere doelen (verhuizing) beschikbaar is gesteld. Het college besloot er geen probleem van te maken, echter met als voor waarde dat Texel'94 wel gewoon de verhuizing moet zien te realiseren. Lukt dat met met het resterende be drag, dan zal de vereniging een nieuwe lening moeten afsluiten In het trainingsschema voor de volleyballers van Tevoko is een wijziging opgetreden. Trainster Connie Joling wil donderdag om 19.45 uur beginnen met de training voor alle recreanten. In overleg met de groep bepaalt zij dan de indeling van beginners en gevorderden. opnamen maakte en de beelden a.s. zondag uitzendt Dwarrelwind Niet alleen echte tijdrijders in snelle pakken, maar ook Texelaars op gewone sportfietsen streden zaterdag mee. Zelfs strandjutter Cor Ellen bevond zich op het parcours, maar dat was buiten mededinging. 'Ik kan niet harder, want ik heb niet zo'n stuur', wees hij een passerende renner op diens professionele materiaal. Van de 110 starters reed maar liefst de helft een thuiswedstrijd. Zij moesten afrekenen met een dwarrelwind, die uit allerlei richtingen leek té komen Het waaide echter aanzienlijk minder krachtig dan in de afgelopen jaren. Dat uitte zich in snelle tijden Het klassement werd lange tijd aangevoerd door Roel de Bakker (Westland) in 55.13. Deze tijd sneuvelde pas in de slotfase. De Friese veteraan Carl Draayer (44) kwam slechts één seconde tekort, maar zijn zes jaar jongere broer Wieger Draayer zette 54 58 op de klokken De winnaar van '97, Nico van Schaik uit Oostzaan, die als laatste van start was gegaan, was echter wederom de sterkste. Hij raasde in 54.13 (gem 44,27 km/u) over de finish. Beste Texelaar was Jan Zijm. Voor het eerst in zijn sportcarriere reed hij deze tijdrit De Oosterendse nam de vergissing luchtig op. 'Morgen heb ik weer een kans', sprak ze. Van der Vis eindigde op slechts acht seconden achter winnares Laura Hak uit Alkmaar Op haar beurt was ze echter blij dat ze nummer drie. de sterke Saskia van der Maat uit Petten, veertien seconden achter zich had gehouden Bruine benen Inderdaad was Van der Vis zondag in de positie om haar zilver te vergulden Tot aan het eind streed ze mee in de kopgroep op het lastige Hogeberg-parcours. In de sprint bergop was de kampioene van 1994, Monique van Stralen uit Hippolytushoef, ruim de snelste. De Texelse kanshebster greep wel het brons. De andere Texelse deelneemster, Kim Kooger, had al vroeg in de wedstrijd moeten lossen. Zij bleef echter tot het eind solo haar rondjes draaien. De zondag was begonnen met de wedstrijden voor heren 50+ en 60+ Burgemeester Van Rappard schoot de routiniers met hun indrukwekkend bruine en gestaalde wielerbenen op yveg. Onder hen de Texelse globetrotter Dik Haker, die op 63- jarige leeftijd zijn allereerste wielerkoers reed. Bij de eerste doorkomst voerde hij de groep nog trots aan, handjes bovenop het stuur. Daarna ging het hoge tempo hem in de benen zitten. Op karakter reed hij de wedstrijd wel uit 'Weer een ervaring rijker', hijgde hij na de finish. Rintje Ritsma De eerste wedstrijden trokken weinig toeschouwers, maar gaandeweg de dag werd het drukker. Tegen het einde van elke race stroomden supporters. Texelse liefhebbers en andere belangstellenden richting eindstreep om maar mets van de ontknoping te hoeven missen Alleen bij de 60-plussers kwam de winnaar alleen aan. In de overige gevallen was sprake van een spannende sprint. Na de bronzen rush van Natascha van der Vis was het de beurt aan Ricardo de Graaf. In een bloedstollende sprint won hij met een half wiel voorsprong. Na afloop dankte hij zijn ploeggenoten van Fiets Sportief. 'De jongens reden de laatste ronde voor mij Bij de laatste bocht was een valpartij. Mijn geluk, want toen kwam ik in een gunstige positie. Robert Jan Appel heeft daarna perfect de sprint voor me aangetrokken', vertelde de dolgelukkige kampioen na afloop voor de microfoon van Radio Texel. De junior, die pas anderhalf jaar aan wielrennen doet, had vooraf geen rekening gehouden met goud. 'Als ik denk dat ik een kans maak, gaat het altijd fout Dat heb ik nu dus maar niet gedaan.' Omdat hij niet volledig in zijn kansen geloofde, reed hij een dag eerder de tijdrit. 'De masseur van Rintje Ritsma stond bij ons op de camping Die heeft me gisteravond nog even onder handen genomen. Vandaag voelde ik me weer fit.' Zo kreeg hij met alleen de rood-wit- DINSDAG 1 SEPTEMBER 1998 Corrie de Jager neemt het keerpunt nabij paal 33 en gaat op weg naar een snelle tijd. (Foto Gerand Timmerman 'een machtige eindsprint grijpt Ricardo de Graaf (links) de titel in Preien-categorie. (Foto Frans Hopman Foto Gorard Timmorman) Samen 125 jaar oud en nog altijd zeer gedreven: Dik Haker (links) en Jan Roelof Kruithof. (Foto Frans Hopman) binnen het uur ('Royaal', aldus Zijm over zijn tijd van 59.57) Officieus- Het scheelde maar een haartje of Natascha van der Vis uit Oosterend was Nederlands kampioene op dit onderdeel geworden. Speaker Albert Hoven had haar zege zelfs al omgeroepen. 'Officieus', zei hij er haastig bij. Even later moest hij zijn woorden weer inslikken. Gelukkig voor Hoven kon hij zich verschuilen achter de wedstrijdleiding met Natascha's schoonvader Dirk Vinke in een centrale rol... applaus kreeg Harry Kingma, die al vroeg op achterstand kwam en rondenlang solo bleef rijden. Ook de talrijke Grootscholten-fans, die mede door het vele bier flink op temperatuur waren gekomen, moedigden hem luidkeels aan Toen hun eigen favoriet vervolgens in de eindsprint drie medevluchters klopte en opnieuw kampioen werd. gingen ze helemaal uit hun dak Een feestelijk wielerweekend kreeg zo de mooist denkbare apotheose. Uitslagen: Zaterdag. NK tijdrijden 40 km: heren 1 Nico van Schaik 54.13; 2.Wieger Draayer 54.58; 3.Roel de Bakker 55.13; 34 Willem van Tatenhove 1.02.23; 38.Ricardo de Graaf 1 03.12; 43.Hans van Osch 1.03.46; 49.Rien Brouwer 1.04 18; 52.Frans Hopman 1.05.35; 53.Harry Kingma 1 05.50.54 Menno Goënga 1.05.53; 55 Gauke van Lingen 1.05.57,58 Maarten Dijker 1.06.34; 59.Pieter Aris van der Vis 1.06.39; 60.Robert Bakker 1.06.59. Heren-veteranen: l.Cart Draayer 55.14; 2.Bert Bakker 56 13; 3Jos van Dorp 56.52; Jan Zi|m 59.57; Hans van der Sloot 1.01.19; Loek van Vliet 1.01.38; Henk Stevens 1 03.56; Willem Kuiper 1.04.59; Rob Teisman 1.05.57. Dames: 1 Laura Hak 1.07.28; 2.Natascha v d.Vis 1 07 36; 3.Saskia van der Maat 1.07.50; Corrie de Jager 1.10 44; Colinda Brouwer 1.11.23; Bettma Löscher 1.12.41; Kim Kooger 1.12.54; Ingrid Uitgeest 1.13.46; Marijke Stark 1 14.06 Bedrijvenbokaal: 1 Vinke Schoonmaak bedrijf; 2.PTT Post; 3.Bouwbedrijf Visser; 4.TX 37; 5-Hotel Molenbos; 6.Hotel 't Jachthuis. 7 Langeveld de Rooy; 8.Rab Betoncentrale BV. 9 Fietsende Vissers TX 1; 10.'t Pruttelhuus. Zondag, NK wegwedstrijden, heren 23 V m 39 jaar: 1 John Grootscholten (Kwints- heul), 2 Pascal Vergeer (Warmond), 3.Carlo van den Berg (Monster). Texelaars Otto Goënga. Willem van Tatenhove Dames: 1 Monique van Stralen (Hippolytushoef); 2.Erika Bonder (Ubbena); 3.Natascha van der Vis, 8 Kim Kooger Heren 16 t/m 22 jaar: 1 Ricardo de Graaf; 2 Fred Koenen (Den Helder); 3.Royce Kortekaas (Lissebroek); 4.Robert Jan Appel; 15.Jan Dankers, 18 Roel Bakker. Heren 40 t/m 49 jaar 1 Pim Keetman (Winkel); 2.John Deutekom (1 Zand). 3 Wim Hoondert (Hemkenszand); 19.Theo Boom Heren 50 t/m 59 jaar: I.Theo van Mook (Made). Heren 60 jaar en ouder: 1 Hub Konings (Asten); 17.Dirk Haker blauwe kampioenstrui om de schouders, maar ook de kussen van rondemiss Christina da Silva. De Braziliaanse Texelse kweet zich de hele dag met verve van haar taak. Alleen de huldiging van de dames werd verricht door een kissmister. Sebastiaan Ran, die op verzoek van de winnaressen uit het publiek werd geplukt. Hoewel de namen van de TexeJse wielrenners op het wegdek waren gekalkt, kwamen ze er na de stunt van Ricardo de Graaf niet meer aan te pas. Theo Boom draaide mee in het peloton bij de heren 40+, maar had geen krachten over voor een ontsnapping Onder het oog van sponsor Jan Jacob Rab, in het gezelschap van Bauknecht-directeur Rein Minor, kon kopman Jordy Vinke het bij de heren 23-39 met waarmaken. Vinke fietste lange tijd voorin mee. maar moest passen toen de beslissende slag viel. Even later was de pijp leeg en stapte hij af. Voor Vinke was het één van de laatste wedstrijden als recreant. Volgend seizoen wil hij bij de KNWU- amateurs gaan rijden. Van de Texelaars haalden alleen Otto Goënga en Willem van Tatenhove de finish. Voor alle thuisrijders bestond echter veel respect, gezien het hoge tempo en het zware parcours. Het meeste motie voor de wielersport én tl Deelnemers en publiek jetden afgelopen weekend veel ,ler aan de Nederlandse pioenschappen voor vrije „ers. Weliswaar bleef op 'het ®J waar het altijd waait' de d grotendeels achterwege, de (strijden waren zwaar en van d niveau. Zaterdag wist een otaantal rijders de 40 km lange id binnen het uur af te raffelen. zondag sloopte het ecidenteerde, bochtige Hoge- gparcours de krachten van de iieurs. Het konings-nummer, tOO km lange koers voor heren 59 jaar, ontaardde in een ware ageslag. mg van het slagveld was John otscholten uit Kwintsheul, die jagmiddag voor de derde isreenvolgende maal de titel ip zijn omvangrijke supporters- are had dat vrijdag al voorspeld, otscholten en zijn gevolg waren z'n veertigen neergestreken in oerg Panorama voor een lang Weekend De Westlanders on nadrukkelijk aanwezig en =kten er een gezellige boel van. Klachten dat wielrenners serieuze iters zijn, daarom hadden we ten vol spa rood en appelsap in igehaald Maar ik moet nu gauw ipaar extra fusten bier bestellen', ddebarkeeper George verbaasd. tijdens het weekend maakten as kennis met het Juttertje en jat lieten zij zich goed smaken, slscholten nipte intussen van colaatje, maar ging wel met zijn sn mee naar het festival in De Jong ten andere hoek van de ergzaal zaten de ouwe bokken de 50- en 60-plussers die per de duizenden kilometers op de afleggen Onder hen Jan Roelof of. de inmiddels 62-jarige architect uit Havelte, die meermalen de Alternatieve Elfstedentocht op zijn naam schreef. Kruithof werd vorig jaar in Nijeveen kampioen in de klasse 60+. 'Met 2,5 minuut voorsprong. Maar toen was ik nog jong...' De sport bracht hem van Oostenrijk tot Lapland, maar op Texel was Kruithof met eerder geweest. Volgens zijn vrouw doet hij het nu wat rustiger aan en had hij haar beloofd een dagje met de auto over het eiland te toeren. Zaterdag kón hij de verleiding echter niet weerstaan om een kijkje te nemen op de Oudeschilder jachthaven bij het NK tijdrijden. Het duurde met lang of de praatgrage Drent was gestrikt voor de camera van TV Texel, die het hele weekend kissmister Sebastiaan Ran. Zondagmiddag: een langgerekt peloton beklimt de Hogeberg.

Texelsche Courant | 1998 | | pagina 7