Wat ik zeggen wou... ondhygiëniste start praktijk TEXELSE 7 COURANT Nieuwe burgemeester Wat ik zeggen wou. Wat ik zeggen wou... Wat ik zeggen wou... Plattelands- Fietspad Ruyslaan Klaas Bonne Dammen en schaken op eigen niveau vernieuwing Wat ik zeggen wou. Niet langer tolereren Kanoër verwondde alleen zichzelf Natuur en Mens: 'Huidig fietspad Ruyslaan houden' Slot zeilseizoen nales tennissers aadsvergadering Eva van Zoonen heeft succes bij NK atletiek es muziekkorpsen actief in Den Burg Trainingstijden atletiekvereniging ATB-training begint weer WK teleurstelling voor Van Lubek door scheur in wetsuit Voetbalspelletjes voor pupillen VRIJDAG 4 SEPTEMBER 1998 Bneven van lezers Builen verantwoordelijkheid van de redactie De Texelse Courant van 10 juli jongstleden schrijft dat burgemees ter Van Rappard (VVD) en de ge meenteraad een cursus volgden 'omgaan met elkaar' Hieruit blijkt al direct de wenselijkheid en het be lang van een burgemeester die bo ven de partijen staat. Het Genoot schap van Burgemeesters onderschrijft dit standpunt De kwali teit van het openbaar bestuur zou zo kunnen worden verbeterd. Tevens zijn er steeds meer stem men te horen om de burgemeester te kiezen en niet langer het aantal Tweede Kamerzetels als uitgangs punt te nemen. Uit een onderzoek bij lokale lijsten blijkt dat 44'/2 procent de voorkeur geeft aan een gekozen en dan partijloze burgemeester. D66 sluit zich als landelijke partij aan bij het streven van de lokale lijsten, an dere partijen volgen schoorvoetend. Een vertrouwenscommissie is mo menteel eigenlijk een overbodige, belemmerende, niets-zeggende luxe bij een burgemeesters benoeming. De commissie heeft al leen inspraak. Wat inspraak op Texel is? Dat weet wethouder Peter Bakker (Groen Links) bij uitstek te vertellen. De Commissaris van de Koningin (dr J. van Kemenade van de PvdA) selecteert op voorhand de kandida ten, Heeft hij mogelijk kritiek op het doen en laten van de commissie, dan gaat de CvdK niet echt boos zijns weegs Daarnaast heeft de vertrouwenscommissie ook nog ge heimhouding Kortom, de procedure is zonder betekenis.. In een circulaire aan de Commissa rissen van de Koningin van 1 januari 1992 is de volgende zinsnede opge nomen: 'Vanwege de onderver tegenwoordiging van vrouwen in het ambt van burgemeester... gaat bij gelijke geschiktheid de voorkeur naar een vrouw Op de Noordzee-eilanden zien wij de volgende verdeling van burge meesters Een PvdA-burgemeester. vier van de VVD, waaronder één vrouw Er zijn op de eilanden totaal 55 raadszetels te verdelen. Na maart 1998 was dit beeld als volgt: D66 1Groen links 3, CDA 7, VVD 8, PvdA 10 en de lokale lijsten 26. Mo menteel leveren de lokale lijsten al in ruim 164 van de 662 gemeenten de grootste fractie Nog steeds heeft Nederland geen enkele gekozen en partijloze burge meester De voortgezette en legen darische groei van de lokale lijsten resulteert nog steeds niet in de be noeming van een partijloze en dus onafhankelijke burgemeester De CvdK zou de verkiezingsuitslag en winst (300 raadsleden meer) recht doen door Texel een vrouwelijke, partijloze burgemeester toe te ken nen. Cursussen sociale vaardighe den hoeven dan sowieso met meer te worden gegeven aan de bestuur ders op het eiland En dat zou de be oogde kwaliteit van het openbaar bestuur van Texel te goede komen. Daarbij varen niet alleen de autocht onen wel. maar vooral ook de toeris ten. Jan Klugkist, Arnhem. Bnrvcn rm lezer» Bwleo vcruxivoardclifUieid %*e de roixcix Een bekende Texelaar is niet meer. Tot mijn grote schrik las ik dat Klaas bonne is gestorven. Van geboorte ben ik Texelse en hoewel ik al ruim vijftig jaar aan 'de overkant' woon, ben ik nog steeds geabonneerd op de Tesselaar. Als er een gedichtje van Klaas in de krant stond, was mijn dag goed' Hoewel ik hem persoonlijk nooit heb ontmoet, was ik een trouwe fan van hem en zal zijn gedichtjes node mis sen. Zou u, als eerbetoon aan hem, mijn rijmelarijtje willen plaatsen' D L. Huurman-van der Zee, Nijmegen Ode aan Klaas Bonne Ik las en dacht: Het is niet waar Nee, niet Klaas de rijmelaar! Jouw gedichten, zij schonken mij veel vreugd Ik dacht terug weer aan mijn jeugd Ik zag me weer op stelten lopen Met een cent in mijn zak Om drop te kopen Bij Arte Maas stond een lantaren voor de deur In het winkeltje die speciale geur De oude school met de martelkachel tegen de kou Meester Mak, waar ben je nou? Marretje Kuup die naar voren kwam sloffen Had ze wat je zocht, nou, dan was dat boffen Jan van der Wal die zijn weer- boompjes verkocht Buurman Kuup van wie ik paardrij den mocht Dirk Kuup die I februari het leven zou laten Zijn dapperheid, het mocht niet ba ten De soggies die we melk mochten geven Mijn God. wat was dat een prachtig leven Ik lag bij Omoe in de bedstee Hoorde het ruisen van de zee Dat alles toverde jij terug De tijd van toen. hij ging te vlug Jij met je scherpziend oog Je kritisch oor De misstanden, je had ze door Al zaagde je iets totaal aan moten Het werd met humor overgoten Nu ben je boven bij de Grote Baas Maar wij zullen je missen Klaas Douwine De echte dammers en schakers kij ken er al een tijdje naar uit, het einde van de zomerstop. Zij zweren bij lange winteravonden, waarop er alle tijd is om rustig na te denken welke strategie moet worden gevolgd of welke zet de beste is Huisschakers en -dammers hoeven zich echter niet te laten afschrikken door het fa natisme waarmee wordt gespeeld, iedereen kan op zijn eigen niveau een potje spelen of zich met ande ren aan de studie wagen. De schakers komen vanaf 8 septem ber iedere maandag om 20.00 uur bijeen in De Witte Burcht, Molen straat 19, Den Burg Inlichtingen bij Rinus Vittali, tel. 31 40 61 en Piet Bakelaar, tel. 31 38 43. In dorpshuis De Bijenkorf in Ooster end wordt vanaf dinsdag 19 30 uur wekelijks gedamd. Wie meer wil we ten over de sport of de club kan bel len met Jos de Wolf, tel. 32 22 46 of Pief Bakelaar, tel. 31 38 43 Een van de meest sympathieke be drijfjes op Texel is de zelfpluktuin van de familie Boersen aan de Mid- del-landseweg. Het is een typisch voorbeeld van plattelandsvernieuw ing. het is kleinschalig, het is sociaal, het is gezellig, het geeft kleur en fleur. Eerst was er alleen de tuin, daarna werd de schuur gebouwd en nu wil de familie graag bij het bedrijf wonen, net als iedere boer en tuin der. En nu komt de buurt overeind, want er mag geen huis worden ge bouwd, vinden ze Wezenlijke argu menten zijn er niet. Men heeft mets tegen de familie, men heeft niets te gen het bedrijf, maar een huis mag er met komen. De buren hebben echter één ding niet zo goed begre pen. De zelfpluktuin is het hele heb- ben-en-houden van de familie Boer sen. Kom je aan het bedrijf, dan kom je aan de mensen Je kunt niet vóór de familie zijn en tégen een bedrijfs woning. Zo werkt dat niet op het plat teland. En waar de familie Boersen met hun initiatief het platteland mede leefbaar houdt, bezorgen met agrarische buren hen een onleef bare situatie. Mijn advies aan de buren is zich eens nader te verdiepen in de ont wikkelingen die er gaande zijn op het platteland, dan kan men consta teren dat de familie Boersen mee voorop loopt in het verbreden van de agrarische bedrijfsvoering. Zo n plat telandsvernieuwing kan alleen als bewoners van het buitengebied er samen de schouders onder zetten Boeren doen dat al in de Natuur- vereniging, buren zouden het ook moeten kunnen. Dus mensen, geen hoger beroep, dat houdt het leefbaar op de buurt. Lia Duinker, Nieuweschild. Wat ik al de hele maand augustus vreesde, wordt door het bericht op de voorpagina van de krant van 28 au gustus bewaarheid. Wederom houdt de landmacht tot 15 april volgend jaar schietoefeningen op de Vliehors. Heel laconiek wordt dit aangekondigd, maar weet ieder een wel wat dit inhoudt en wat hier in de noordkop gaande is' Hier wordt geschoten met 18 centi meter granaten door Leopard-tanks. Granaten die groter zijn dan die welke destijds door de kruisers De Ruyter en De Zeven Provinciën werden af gevuurd1 Men raast hier met straaljagers over het wad, die bij wind uit het noord segment zoveel geluidsoverlast ver oorzaken dat horen en zien je ver gaat Elke lust om in de tuin te gaan zitten of te werken wordt je ontnomen. Er wordt hier geschoten (soms wordt 118 Db gemeten1), gevlogen, gebom bardeerd op vergunningen uit eind jaren vijftig en begin jaren zestig Toen was het wapentuig wèl van een ander kaliber. Hoe valt dit alles te rijmen? Men schiet hier van de Vliehors op afgeschreven tanks' olie, diesel etc lopen zo weg in het zand Elk bedrijf, iedere burger dient zich strikt te hou den aan allerlei milieu-, geluids- en andere voorschriften. Waarom dan met Defensie? Naar mijn bescheiden mening kan dit niet langer worden getolereerd, ge lijke monniken, gelijke kappen! Ik ben benieuwd wat de nieuwe burgemees ter en zijn gemeenteraad hieraan denken te veranderen. Wat dat er iets veranderd dient te worden staat voor mij als een paal boven water R. ten Brug-Marinus (sinds twee jaar in De Cocksdorp neergestreken). Een hot item in deze rubriek, leder een schrijft erover. In de TC van dinsdag 1 september ook het Maartenhuis Als dorp De Koog zijn wij blij met deze belangstelling, maar toch wil ik reageren op het ingezon den stuk van het Maartenhuis. Aangezien ik zelf aanwezig was bij het gesprek met de wethouder in juni. bestrijd ik dat toen met over het tracée van het nieuwe fietspad is ge sproken Er waren verschillende al ternatieven: 1 fietspad op Ruyslaan met eenrichtingsverkeer: 2.fietspad voor een groot deel over het 'werk- pad' door het bos: 3.fietspad langs de Ruyslaan (volgens bestaand plan). Het Maartenhuis was voor plan 1, met daaraan gekoppeld een onthef fing om tegen de rijrichting in naar De Koog te mogen rijden. De dorps commissie was bij nader inzien met blij met dit voorstel. Later is in samenwerking met SBB de derde optie toch aangepakt. Deze ligt nu op tafel. Bij de hoorzitting in het dorpshuis was het Maartenhuis aanwezig en heeft geen enkele negatieve klank laten horen. Dat was dus ook posi tief. En dan schrijven ze nu 'we we ten nergens van'. Daar begrijp ik dan mets van. Dat er verkeersremmers moeten komen, weet een ieder. Ik neem aan dat ook onze wethouder daar welwillend tegenover zal staan. Als dorpscommissie hebben we daar alle vertrouwen in Wij zijn blij met dit tracée en nemen aan dat een voetganger of rolstoelgebruiker feitelijk veiliger loopt op een toeristisch fietspad dan op de rand van een drukbereden autoroute naar ons dorp of EcoMare. Dorpscommissie De Koog, Frits Agter (voorzitter). De surfer die zaterdag bij paal 28 in botsing kwam met een kano bestaat niet. Anders dan het persbericht van de politie vermeldde, was sprake van een man in een kano die door eigen onhandigheid gewond raakte Toen hij zijn vaartuig wilde terugduwen naar de kant, tilde een golf het ding tegen zijn knie. Daardoor verschoof de knieschijf van de man Hij werd voor behandeling naar een huisarts gebracht. Deze constateerde dat er mets kapot was, maar achtte het aan brengen van gips toch wenselijk. Ook de stichting Natuur en Mens Texel vindt dat het bestaande fietspad door het bos langs de Ruyslaan niet mag verdwijnen. Via een brief dringt de stichting er bij Staatsbosbeheer op aan het huidige, over duinen voerende tracée te behouden. 'Wij vragen ons af welke natuurwinst er is te behalen Dit plan zou zich zelfs tegen u kunnen keren, omdat het draagvlak ontbreekt. Daarmee zou u het paard achter de wagen spannen', schrijft voorzitter ir. C. Klaassen uit De Cocksdorp De stichting stelt ondermeer dat men sen zoveel mogelijk kennis moeten kunnen nemen van natuur en land schap 'Een toeristisch fietspad door een bosgebied biedt bij uitstek mo gelijkheden daartoe.' Overigens vindt de stichting wel dat er langs de Ruyslaan een fietspad moet komen. Dit met het oog op de veiligheid van fietsers en mensen die lichamelijk niet in staat zijn van het huidige fietspad gebruik te ma ken. js woensdag is Anita Faeseler aan het werk als mond- 'lêniste. Ze heeft haar praktijk jstlgd in het gebouw van de jartsen aan de Wittekruislaan in Burg, waar ze woensdags, jerdags en vrijdags patiënten ijngt. Maandags en dinsdags [Werkzaam bij de schooltand- lorging- Faeseler is opgeleid aan de «chool Holland te Amsterdam eerder was een mondhygiëniste jexel actief Er is echter geen (l aan dat er voldoende werk haar is. De tandartsen hebben een wachtlijst aangelegd van sen die voor het krijgen van for- e of behandeling in aanmerking en h Den Helder geboren en geto- Faeseler geeft vooral voorlich- waaronder poetsinstructie, sen die wat willen doen tegen skmgen of andere problemen in fondholte krijgen advies. Ont- ,ngen van het tandvlees komen veel voor, vaak zonder dat de jkkenen dat weten. Bloedend vlees betekent bijna altijd dat er ps is. Ook de strijd tegen tand- hoort tot de taken van de dhygiéniste. Het verwijderen ,an is een van haar specialitei- maar ook hier is de voorlichting jil op het voorkomen van dit dnjnsel Het is niet de bedoeling patiënten op eigen initiatief de mondhygiëniste stappen, ze Sn verwezen door hun tandarts. laatste maal dit seizoen catamaranzeilende leden van jCocksdorper Kustzeilveremging igde strijd met elkaar aan. De ige verschillen zijn klein en ire teams maken nog kans op diibkampioenschap. De eerste igis om 10.00 uur in het club- ®-r« bij paal 33. Seist 98 leden van tenms- iguig Deuce doen dit jaar mee ii eigen clubkampioenschap- h de afgelopen twee weken lot nu toe in vijf categorieèn er 260 wedstrijden gespeeld, ig staan vanaf 17.45 uur de ales op het programma, za- olgen vanaf 10.00 uur de fi- De laatste finale, de heren il, staat voor 16.00 uur ge- Om 17.30 uur vindt de prijs- iing plaats, gevolgd door een rond voor leden en hun part- Ook leden die niet meespelen, an harte welkom. Anita Faeseler in haar praktijkruimte, een deel van de vroegere kantine. (Foto Harry de Graat jemeenteraad vergadert dins- iseptember om 20.00 uur in het eentehuis jjsnda is als volgt: Opening Vaststelling volgorde stemming Vaststelling besluitenlijst raads- •ergadering de dato 11 augus- Ls 1998 ïeuwe Nationale Hypotheek Garantie faciliteit Algemene onkostenvergoeding "Êltiouders Gemeentelijke rekenkamer- tommissie Voorbereidingsbesluiten "ensen dorpscommissies Financiering aanleg fietspad Ruyslaan Atlete Eva van Zoonen (14) is doorgedrongen tot de nationale top bij de 600 meter voor meisjes van 14 en 15 jaar (junioren C). Bij de Nederlandse kampioenschap pen in Amsterdam sleepte ze zon dag een fraaie elfde plaats in de wacht op dit middenafstand- nummer. De titelstrijd werd ge houden op de banen van AAC. Als opwarmer had Van Zoonen zich ingeschreven voor de 80 meter, die zaterdag werd afgewerkt. Op dit sprintonderdeel bleef zij met een tijd van 11.73 seconden steken in de series. Op haar favoriete onderdeel, de 600 meter, kwam zij in de tweede van vier series aan de start. Na een snelle opening - de eerste 200 me ter werden afgelegd in 31 seconden - kon zij van een tweede positie op rukken naar de kop van het wedstrijdveld Deze positie stond de Texelse met meer af. Ze liet een win nende tijd van 1 42 68 noteren, een verbetering van haar persoonlijke record van maar liefst vier secon den. Daarna begon het gespannen wach ten op de resultaten van de vol gende series In de laatste startte de latere kampioene, die met een tijd van 1.37.9 eerder dit jaar de beste seizoenprestatie had gelopen Na- 10 Jaarverslag/jaarrekening 1997 De Bolder 11 Jaarverslag 1997 O.S.G. de Hogeberg 12. Jaarverslag 1997 Algemene dienst 13. Post onvoorziene uitgaven 14. Voorgenomen wijzigingen verordening voorzieningen huisvesting Texel 15. Vertrouwenscommissie 16 a. Ingekomen stukken b. Mededelingen 17. Rondvraag 18. Sluiting NB om circa 19 00 uur vangt de zo genaamde profielschetsvergadering aan in aanwezigheid van de Com missaris der Koningin in de provincie Noord-Holland, de heer dr. J.A. van Kemenade en diens kabinetschef, de heer mr. D. Bijl i'dag treden vanaf 10.45 uur inerkantse muziekkorpsen - Sint Pancras, Zaandam en ierveer - op in de straten van Burg. Na rondgangen door centrum van het dorp geven j'ie korpsen een gezamenlijk uden op de Groeneplaats, i,Jan ook de Texelse vereni- js|t DEK, Excelsior en KTF kernen. Dit concert begint om uur. ^kverenging Irene uit Sint _,as (onder de rook van aar) speelt in de ere-afdeling Jfonkelijk werd het korps (in 'i opgericht als fanfare, maar fs teruglopende belangstelling is in 1981 besloten het korps om te vormen tot harmonie. Czaar Peter uit Zaandam bestaat sinds 1950. Via drumband en trompetterkorps werd het een showband; tegenwoordig staat Czaar Peter als drumfanfare te boek. De Harmonie uit Slikkerveer is een enthousiaste vereniging die al sinds 1892 bestaat. Behalve het ma ken van muziek, houdt met name de jeugdvereniging zich met diverse ac tiviteiten bezig om de onderlinge band te versterken. De deelnemende Texelse korpsen behoeven geen nadere introductie. Regelmatig laten zij van zich horen bij goed-bezochte uitvoeringen op festiviteiten. Zaterdagmiddag spelen alle zes korpsen individueel werk, maar ook worden gezamenlijk enkele muziek stukken ten gehore gebracht. Voor de korpsen staan de Texelse majorettes opgesteld dat alle series waren gelopen, bleek dat Eva op de elfde plek was beland, een buitengewoon goede prestatie voor iemand die voor het eerste jaar in de categorie junioren C uitkomt. Tijdens het regiokampioenschap aanstaande zaterdag in Alkmaar zal zij weer uitkomen op de 600 meter. Dat Atletiek Vereniging Texel (AVT) een aantal zeer talentvolle jeugd leden heeft, werd al eerder aange toond door Gijs Waverijn. Hij nam in juni in Vught deel aan het Neder lands kampioenschap voor junioren B, nadat hij zich daarvoor op basis van zijn tijd op de 100 meter sprint had gekwalificeerd Clinic Een grote delegatie van AV Texel nam zaterdag deel aan een door de Helderse AV Noordkop georgani seerde trainmgsclinic. Deze werd gegeven door de oud-olympische zevenkampsters Tineke Hidding. In de ochtend werd voornamelijk ge traind op sprinttechniek en loop scholing. Tijdens het middag programma stonden hordentraining en verspringen centraal. Daarnaast werd door Sven Ootjes, topatleet op het onderdeel hoogspringen, een specifieke hoogspringrainmg bege leid Al met al een leuke en leerzame dag, concludeerden de Texelse jeugdatleten en hun trainers. Op zaterdag 26 september zal AV Texel de eigen open clubwedstrijd organiseren. Voor verenigingsleden en belangstellenden is er dan de ge legenheid een aantal atletiek- onderdelen te doen. De looptrainingen van Atletiek vereniging Texel. die komende week weer beginnen, zijn vastgesteld op de gebruikelijke tijden. Dat betekent dat de vrouwengroep van Coby Bakelaar (tel. 31 38 43) zich iedere dinsdag (vanaf 8 september dus) om 13.45 uur verzamelt nabij het Turf- veld in De Dennen. Een dag later verzorgt Cees Timmer (tel. 318 512) op de baan aan de Haffelderweg een training voor de anderen. Deze is ook bedoeld voor triatleten De training van vrijdag, die eveneens op de baan wordt gehouden, begint om 19.00 uur. Nieuwelingen zijn van harte welkom; het is mogelijk vrijblijvend een paar keer mee te trainen. Voor meer in lichtingen kan men contact opne men met de trainers. Nu het Nederlands kampioenschap achter de rug is, richt de wielervereniging zich weer op het winterseizoen. Morgen beginnen de ATB-trainingen in het bos weer. Lief hebbers (ook niet-leden) kunnen verzamelen bij het begin van het mountainbikepad in De Dennen aan de weg naar het Westerslag (ca. 100 meter voor het Turfveld). Voor de wedstrijdfietsers staat zondag de eerste Rabo Top 5 wedstrijd op het programma. Deze wordt verreden op Quelderduin in Den Helder, aan vang 11.00 uur junioren en dames, 12.00 uur heren. Texel is op zondag 20 september aan de beurt. De wereldkampioenschappen triat lon (Olympic distance), zondag in het Zwitserse Lausanne, zijn op een deceptie uitgelopen voor Ingrid van Lubek. Het zwemmen gingen slechter dan ooit, een ge volg van een scheurtje in haar wetsuit, dat daardoor langzaam vol water liep. Dankzij een redelijk fiets- en een goed looponderdeel wist ze de schade nog enigszins te beperken, maar meer dan een 32ste plaats (in een veld van ze ventig deelnemers) zat er niet in. De Texelse had zich veel van de WK voorgesteld. Begin augustus schreef ze in Roermond de open Neder landse kampioenschappen op haar naam en de conditie was de afgelo pen weken alleen maar beter gewor den. Een plaats bij de beste twintig leek dan ook zeker mogelijk Het zou echter heel anders lopen, want al tij dens het eerste onderdeel belandde ze direct in de achterhoede. Ze vreesde dat ze de rits van haar wets uit met goed had dichtgetrokken, maar gelegenheid om dat te contro leren had ze met. Een scheurtje in het pak bleek na afloop de boosdoener. Mogelijk dat ze ook bij de Neder landse kampioenschappen al heeft gekampt met hetzelfde euvel, reali seerde Van Lubek zich later. Ook toen verliep het zwemmen, tegen de verwachtingen in, niet naar wens. In de tussentijd had ze het pak met ge dragen In wedstrijden geldt die ver plichting wanneer de temperatuur van het water lager ligt dan 20 graden Celcius. Het kwik stopte zondag bij 19,8 graden. Van Lubek kwam als 58ste deelne mer uit het water. Daarna begon een moeilijk fietsonderdeel. Terwijl de koplopers in een groepje eendrach tig samenwerkten, bleek het 'ieder voor zich' in de achterhoede Ook het parcours maakte het er niet gemak kelijker op. Maar liefst viermaal moest een helling met een stijging van ze ventien procent worden genomen, een klus waarvoor zelfs de beste klimmers in de Tour de France terug deinzen. Het slotstuk, tien kilometer lopen, verliep uitstekend. Op dat onderdeel kwalificeerde Van Lubek zich als ze ventiende, waardoor haar eindtijd 2.07 uur werd, zo'n vier minuten lang zamer dan de winnaar. Het gaf haar toch nog voldoende vertrouwen voor de volgende (trainings)wedstrijd. die zaterdag in het Duitse Witten worden gehouden. Het seizoen wordt eind september en begin oktober afgeslo ten in Zuid-Amerika, met wedstrijden om de wereldbeker in Mexico en Bra zilië Op de velden van VV Texel'94 is zondag de voetbaltruuk van de KNVB op bezoek, een touringcar en een grote aanhanger vol voetbal spelletjes. De E- en D-pupillen van alle Texelse verenigingen zijn tus sen 12 00 en 17.30 uur welkom om mee te doen aan vijftien activiteiten, zoals 4-tegen-4, zuiver schieten, tsjoekbal, passen, ingooien en hard schieten. Ook mogen de jongens en meisjes met hun hoofd op een le vensgrote foto van het Nederlands Elftal, zodat het net is of ze interna tional zijn. De teams uit het 4-tegen- 4-spel met de hoogste score mogen meedoen in de voetbalquiz, waarin prijzen zijn te winnen die door de KNVB beschikbaar zijn gesteld. De komst van deze truuk is een ini tiatief van de gezamenlijke jeugd- besturen van de Texelse verenigin gen. Deelname kost ƒ5,- per persoon. Wie vragen heeft kan con tact opnemen met de jeugdleiders van de eigen vereniging of met Piet Bolier, tel. 316 598

Texelsche Courant | 1998 | | pagina 7