De makelaars bieden aan: Officiële I berichten Staawe Gujetn 06-35 012 023 Eelman Van Heerwaarden MUZIEK THUIS Uw ATAG SelectDealer heeft iets nieuws onder de zon ATAG VOOR ALLE LEEFTIJDEN 11 1-1-2 DAAR RED JE LEVENS MEE ATAG ZONNEBOILER-SYSTEMEN ATAG Vrijstaande recreatievilla Vrijstaande tweede woning (Kikkertstraat 84 in De Cocksdorp) met aanbouw en 598 m2 onder- en bijgelegen eigen grond. SSSMgEE TEXELSE coURANT Stukkie voor de krant? Ruimtelijk ordening Afscheid burgemeester Van Rappard Collecte Huisvuilroutes Tegemoetkoming reiskosten g3 Toelage 1998/1999 Verkeersbesluiten VRIJDAG 4 SEPTEMBER 1998 Met ATAG ZonneBoilerSystemen haalt u een economische, energievriendelijke en comfortabele warmwatervoorziening in huis. De combinatie van de beproefde Luigjes ZonneBoilers met de door de consumentenbond als beste geteste Blauwe Engel II cv-toestellen. garandeert een perfect resultaat. De kracht van de zon, probleemloos omgezet in wooncomfort. Uw ATAG SelectDealer geeft 11 graag meer informatie over dit zonnige nieuws! S Y S T E E LUIGJES) Meer weten? Bel de ATAG Verwarming Consumentenlijn 0800 - 1670 Uw ATAG SelectDealers: Abbekerk. Koos Verbart Installatietechniek V.O.F., 0229-582347. Blokker HUBRAS, 0229-232728 Breezand: Fa Olof Schuur, 0223-521222, Den Hoorn-Texel. De Wit Inst. Techn. bv. 0222-319357, Enkhuizen. Inst. Bedr. Nic Poen, 0228-312852, Grootebroek. WEBA Verwarming B V, 0228-511282, Hippolytushoef Inst Bedr S. Smit. 0227-591316 Obdam ROBO Inst. Techn 0226-452744, Schagen Inst. Buro Bromlewe, 0224-297038. Spanbroek: Fa. N Rijkhoff. 0226-351426, Spierdijk: Techn. Inst Buro Van Kampen. 0229-561668, St Maartensvlotbrug Peter de Graaf. 0224-561216. Wervershoof Ruiter De Lange. 0228-581122 9 bei VOOR INFORMATIE EN ADVIES JJ OOK VOOR GRATIS FOLDERS (Grensweg 472 nabij Den Burg) met eigen parkeerplaats en circa 533 nr onder- en bijgelegen eigen grond in bun galowpark De Witteberg. Indeling: entree in hal, toilet met fonteintje, was/droogcombinatie, woonkamer met open keuken (met inbouwapparatuur waaronder vaatwasser en magnetron), toegang tot zonnig gelegen terras, slaapkamer, badkamer met ligbad, douche en wastafel. Op de verdieping zijn een overloop, een slaapkamer met veel bergruimte en een badkamer met douche. De villa heeft een aardgasgestookte CV- installatie. Oplevering inclusief luxe inven taris, onder de lusten en lasten van de lopende verhuur. De over de koopsom ver schuldigde btw is onder bépaalde voor waarden terug te vorderen. Vraagprijs: 350.000 kosten koper excl. btw 157 092 k k. ex btwindicatieve factor I euro 2,228) Indeling: ruime hal/entree met trapopgang, woonkamer met open haard, open keuken en toegang tot terras. Bijkeuken met douche, toilet en achteruitgang. Op de verdieping zijn een overloop, een toilet en vier slaapkamers waarvan een met toegang tot dakterras. Diepe zonnig gelegen tuin met houten schuurtje en veel privacy. De woning is gebouwd en in gebruik als tweede woning. Voorzien van een aardgas gestookte CV-installatie. Oplevering (inclusief inventaris) onder de lusten en lasten van de lopende verhuur. Gevraagd voor verkoop Veel mensen die up zoek zijn rutar een koopwo ning moeten wij teleurstellen omdat er op dit moment weinig aanbod is. Overweegt u UW huis te verkopen' Misschien heeft de koper zich al hij ons gemeld! Maak even een afspraak, voor een vrijblijvend gesprek of een wuarde-indicatie van ww huis TEXELSE "^COURANT Als de redactie op nleuwsjacht is, kan het voorkomen dat u in de Warmoesstraat voor een dchte deur komt te staan. Naast de deur hangt een kastje met pen en papier. Schrijf uw naam en telefoonnummer op, gooi het briefje in de bus en wij nemen snel contact op. Telefonisch zijn we wel 24 uur per dag bereik baar. Vhmadct^k 1791 CD Den Burg telefoon (0222) 31 35 55 Telefoon in het weekend: (0653) 16 71 56 fax 31 39 46 INVM E-mail: maktexel@tref.nl ^MAATINDf^ Inlichtingen en aanmelding: Bert Kemper, tel./fax 31 64 62 akkordeon, handharmonika, mondharmonika, piano, keyboard, slagwerk, electronisch orgel, algemene muzikale vorming en muziektheorie Verleende bouwvergunning N H de Graaf voor hef vergroten v.e woning a/d Schoorwal 1 te Den Burg (verzonden 2-9-'98) Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen 6 weken na de dag waarop dit besluit is verzonden of uitgereikt een bezwaar schrift bij burgemeester en wethouders indienen. Het bezwaarschrift dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit waar tegen het is gericht. Wij wijzen u erop dat u de presi dent van de Arrondissementsrechtbank te Alkmaar, Sector Bestuursrecht, Postbus 252, 1800 AG Alkmaar, kunt verzoeken een voorlopige voorziening te treffen. Bovengenoemde vergunning kunt u inzien bij de afdeling Bouwzaken, kamer 2.12 van het ge meentehuis. Aangevraagde bouwvergunningen Vereniging voor PC onderwijs voor het vergroten v.e school a/d Burdetstraat 8 te Den Burg (ontvangen 26-8-"98), Staatsbosbeheer district Texel voor de bouw v.e opzichtersverbh|f a/d Mokweg te Den Hoorn (ontvangen 27-8-'98); Hoogheemraadschap Uit- waterende Sluizen voor het plaatsen v e kunstwerk a/d Rede te Den Hoorn (ontvangen 26-8-'98) familie Den Boer-Boon voor het plaatsen v e zomerwoning a/d Rozendi|k te Den Burg (ontvangen 28-8-'98). MCM Braspenning voor het plaatsen van vijf hotel suites a/h Hogereind 39 te De Waal (ontvangen 31 -8-'98), Euroase Texel voor het veranderen v.e woning in kantoor a/d Schumakers- weg 1 te De Koog (ontvangen 3l-8-'98) J F Halsema voor hel plaatsen van twee zomerhuizen a/d Bosrandweg 512 en 514 te De Koog (ontvangen 1-9-"98) fa F Duinker voor het plaatsen ve machineberging a/d Lancasterdijk 3 te Oosterend (ontvangen 1- 9-'98) Aangevraagde melding bouwvoornemen PN Witte voor het plaatsen ve serre a/d Duykerdam 3 te Den Burg (ontvangen 27-8-'98) Tegen deze kennisgevingen kunt u geen bezwaren maken Bezwaren kunt u pas indienen als de bouw vergunning is verleend. Verleende bouwvergunnin gen worden gepubliceerd. Vrijstelling Burgemeester en wethouders van Texel zijn voorne mens met toepassing van artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening juncto artikel 10, lid 1, sub d van het bestemmingsplan "De Cocksdorp. 1e wij ziging" vrijstelling te verlenen voor het overschrijden van de van de weg afgekeerde bebouwingsgrens t.b.v een bouwplan van R Boon voor het vergroten van een woonhuis aan de Kikkertstraat 40 te De Cocksdorp. De bouw- en situatietekening ligt vanaf 7 september 1998 gedurende twee weken voor de omwonenden ter inzage op het gemeentehuis, sector Ruimte en Wonen, kamer 0.12 Eventuele be zwaren tegen het bovenbedoelde voornemen kun nen gedurende de termijn van terinzagelegging schriftelijk aan het college van burgemeester en wethouders kenbaar worden gemaakt. Voornemen tot medewerking Burgemeester en wethouders van Texel zijn voorne mens om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 5 van de Woningwet medewerking te verlenen aan het bouwplan van de heer M M. Bakker voor het veran deren/vergroten v.e. café/restaurant a/d Haven 6 te Oudeschild. Het bouwplan is in strijd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Ter plaatse is een voorbereidingsbesluit van kracht. De bouw tekening ligt vanaf 7 september 1998 gedurende twee weken voor eenieder ter inzage op kamer 0 12, van de sector Ruimte en Wonen, van het gemeentehuis Eventuele bedenkingen tegen het bovenbedoelde plan kunnen gedurende de termijn van terinzage legging schriftelijk aan het college van burgemees ter en wethouders kenbaar worden gemaakt. Gedogen stacaravan Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij hebben besloten het geplaatst houden van een sta caravan, op het perceel Schorrenweg 60, kadastraal bekend gemeente Texel, sectie L, nummer 32, ten name van de heer D.J. Boon tot 1 januari 2000 te zullen gedogen. Ingevolge de Algemene wet be stuursrecht kunnen belanghebbenden binnen 6 we ken na de dag waarop dit besluit is bekendgemaakt een bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. Het bezwaarschrift dient ten minste te be vatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waar tegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het bestre den besluit. Het bezwaarschrift schorst met de wer king van het besluit waartegen het is gericht. Wij wij zen u erop dat u de president van de Arrondisse mentsrechtbank te Alkmaar, sector Bestuursrecht, Postbus 252,1800 AG Alkmaar, kunt verzoeken een voorlopige voorziening te treffen. De hierop betrek king hebbende stukken kunt u inzien bij de sector Ruimte en Wonen, kamer 0.12. Vergunning plaatsen kampeermiddelen Burgemeester en wethouders van Texel maken be kend dat zij op grond van artikel 8 van de Wet op de Openlucht Recreatie vergunning hebben verleend aan Euroase bungalowpark en camping "De Turkse Tent" B V ten behoeve van het exploiteren van een kampeerplaats gelegen aan de Bosrandweg 395 te De Koog. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen 6 weken na de dag waarop dit besluit is bekendgemaakt een bezwaar schrift bij burgemeester en wethouders indienen. Het bezwaarschrift dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit. Het bezwaarschrift schorst niet de werking van het be sluit waartegen het is gericht. Het bovenstaande besluit ligt ter inzage bij de sector Ruimte en Wo nen, kamer 0.12 van het gemeentehuis. Voornemens tot vrijstelling Burgemeester en wethouders van Texel zijn voorne mens vrijstelling te verlenen voor de aanleg van een waterloop op het perceel achter Hoofdweg 132 te De Cocksdorp, met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Dit voornemen heeft betrekking op het perceel, zoals aangegeven op de bij dit voornemen behorende tekening. Het voorne men is in strijd met het ter plaatse geldende bestem mingsplan Ter plaatse is een voorbereidingsbesluit van kracht Het plan is overeenkomstig het in voorbe reiding zijnde bestemmingsplan. Tevens zijn wij voornemens medewerking te verle nen aan een vrijstelling, met gebruikmaking van ar tikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, voor gebruik als woonbestemming van een gedeelte van het perceel Hoofdweg 130 te De Cocksdorp. Hier mee wordt vooruitgelopen op de binnenplanse wijzigingsmogelijkheid, voor uitbreiding van de woon bestemming, in het herziene bestemmingsplan Buitengebied, dat op 14 juli 1998 door de raad is vastgesteld. De situatietekeningen liggen vanaf 7 september 1998 gedurende twee weken voor eenieder ter inzage op de sector Ruimte en Wonen, kamer 0.12, van het gemeentehuis te Den Burg. Eventuele bedenkingen tegen bovenbedoelde voornemens kunnen gedu rende de termijn van terinzagelegging schriftelijk aan het college van burgemeester en wethouders ken baar worden gemaakt. van de Wet milieubeheer te verlenen aan: a. de heer J. Duinker voor een showroom winkel en werkplaj gevestigd aan de Heemskerckstraat 12 en 17 te Oudeschiy b Nashcon BV voor een sportcentrum en kartingbaan. geve» Stappeland 2 te De Koog In het belang van de bescherming van het milie worden voorschriften aan de te verlenen vergunrun verbonden.Tijdens de inzagetermijn van 15 septer ber tot 14 oktober 1998 liggen gedurende de werk» ren in het gemeentehuis op de afdeling Miheubeh* ter inzage: de aanvraag om vergunning, het ontwerj besluit en alle verder op de zaak betrekking hel bende openbare stukken Desgevraagd kunnend stukken ook buiten de gebruikelijke werkuren mi den ingezien en toegelicht Gedurende de inzage termijn bestaat desgevraagd voor eenieder gelegei heid tot een gedachtewisseling over het ontwerp va het besluit en tot het mondeling inbrengen vantx denkingen daartegen De aanvrager wordt dan ui genodigd om bij die gedachtewisseling aanwezigt zijn Tegen dat ontwerp-besluit kan eenieder bmne de inzagetermijn bij burgemeester en wethoud» schriftelijk bedenkingen inbrengen. De schriftelijk bedenkingen dienen geadresseerd te worden aai Het college van burgemeester en wethouders va Texel, Postbus 200,1790 AE Den Burg De persoon lijke gegevens van degene die schriftelijk bedenkt' gen heeft ingebracht, worden, indien hij daarom va zoekt, met bekendgemaakt. Op grond van artikel 20.6 van de Wet milieubehes kunnen alleen wie tijdig bedenkingen hebben inge bracht en belanghebbenden aan wie redelijker^ niet kan worden verweten geen bedenkingen teg* het ontwerp-besluit te hebben ingebracht, tegenhe definitieve besluit in beroep gaan. Nadere informal kunt u verkrijgen bij de afdeling Milieubeheer, telefoonnummer 36 21 88. In verband met zijn benoeming tot burgemeesters de gemeente Noordoostpolder neemt burgerr® ter Van Rappard op 15 september afscheid vans gemeente Texel. Hiertoe wordt 's middags eeitf zondere raadsvergadering gehouden met azdu- tend de afscheidsreceptie ledereen wordt ufep<o digd om afscheid te nemen van burgemeesters Rappard tijdens de openbare afscheidsreceptie^ sen 17.00 en 18.30 uur in het gemeentehuis. In de periode van 6 tot en met 12 september zal er een collecte worden gehouden door de Nederlandse Organisatie voor de Kankerbestrijding. Toelage uitwonende studerenden Gemeente te Texel schooljaar 1998/1999 Op grond van de "Verordening toelage uitwonende studerenden gemeente Texel 1997" komen studeren den of de ouders/verzorgers die een tegemoetko ming in de studiekosten ontvangen in aanmerking voor een toelage voor de kosten van het wonen aan de overkant. Deze regeling houdt het volgende in: voor uitwonende studerenden die geen basisbeurs en geen OV jaarkaart hebben in het schooljaar 1998/ 1999 of een deel hiervan, maar waarvan de ouders of zijzelf wel een Tegemoetkoming Studiekosten ont vangen kunnen voor de kosten van het aan de over kant wonen een bijdrage vragen bij de gemeente Texel De bijdrage bedraagt maximaal 3.000,-. Er zijn twee aanvraagformulieren: één voor leerlin gen onder de 18 jaar en eén voor leerlingen boven de 18 jaar. Indien een leerling tijdens het schooljaar 18 jaar is geworden en dan geen Basisbeurs ontvangt moeten beide formulieren worden ingevuld. Aan vraagformulieren zijn te verkrijgen bij de balie in het gemeentehuis. Voor verdere informatie kunt u con tact opnemen met afdeling Educatie, telefoon 362154 of 362155 Aanvragen voor het schooljaar 1998/1999 kunnen tot 1 oktober 1998 worden ingediend. Tegemoetkoming reiskosten van en naarWadde eilanden voor studerenden. Voor deze vergoeding komen diegenen in aanme king die: - recht hebben op studiefinanciering uit hoofde va Hoofdstuk II Wet Studiefinanciering. - geen onderwijs volgen op één van de Waddei eilanden, en - van wie de ouder(s)/verzorger(s) bij éen vand Waddengemeenten als woonachtig staat m geschreven. Aanvraagformulieren voor deze tegemoetkom^ kunnen vanaf maandag 31 augustus aanstaande' het gemeentehuis, bij de receptie, worden afgehaak De volledig ingevulde formulieren kunnen tot uite lijk 9 oktober 1998 opgestuurd worden naar de atö ling Burgerzaken of afgegeven worden aan de fi ceptie van het gemeentehuis. Een kopie van deOV jaarkaart, geldig van 1 november 1997 tot en it 31 oktober 1998, dient bijgevoegd te worden Is de O.V.-jaarkaart reeds ingeleverd dan dient uee kopie van het bewijs dat het Postkantoor afgeeftb te voegen. Heeft u in deze periode verschillende 0.1 jaarkaarten gehad, zorg dan dat u van reeds ingeie verde O V -kaarten een inleverbewijsje kunt overig gen. Formulieren die 03 9 oktober 1998 ingeleve zijn worden met meer in behandeling genomen. Vcs vragen kunt u terecht bij de afdeling Burgerzaken De huisvuilroutes van vrijdag 11 september aan staande zullen worden gereden op woensdag 9 sep tember 1998. In verband met het rijden van de inhaal- routes op deze datum wordt u verzocht het huisvuil tijdig aan de weg te plaatsen. Wet milieubeheer kennisgeving ontwerp-besluit Burgemeester en wethouders van Texel maken be kend dat zij voornemens zijn vergunning op grond Burgemeester en wethouders maken bekend dat*' hebben besloten tot het nemen van de volgend verkeersbesluiten: het afsluiten van de Willem van Beierenstraat, var< 7 september tot 10 oktober 1998, voor alle verken- wegens de werkzaamheden aan de weg. Het betre de Willem van Beierenstraat voor de huizen meto nummers 34 tot 56 en 1 tot 13; het afsluiten van de Molenstraat, vanaf 21 septet ber tot 28 november 1998, voor alle verkeer, wegej de werkzaamheden aan de weg. Het betreft c Molenstraat tussen Keesomlaan en Weststraat Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunne belanghebbenden tegen deze besluiten bij burgs meester en wethouders een bezwaarschrift indien» binnen zes weken na de dag waarop dit besluit gepubliceerd. Het bezwaarschrift dient tenminste' bevatten: de naam en het adres van de indiener, dagtekening, een omschrijving van het besluit wa tegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden vanjjj bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het bes,f? den besluit.

Texelsche Courant | 1998 | | pagina 8