n natuurbeleving ligt evensgeluk besloten' m w caraoon kaarten Mantje opende de ogen van velen LOKET 9 Sport TEXELSE^" couRANT Windmolens Collectanten "oor diabetes Subsidie voor aankoop van Texelse kunst Nieuw seizoen voor Leerhuis Geslaagd WELNEE MBN.;IK HEB EEN Nieuwe UITDRGlNG GEVONDEN fWRWTRLG UfcT HfcE Zit WORDT IK DE EERSTE WINDMOLENRRR Veel koren op de molens Dammers zorgen voor verrassing Eilandcompetitie volleybal Surfrace live op Radio Texel Tenniscompetitie Eerste plaatsen voor zwemjeugd Smash '68 viert 30-jarig bestaan Kampioenen CKZ Rangers Opgave cursussen Seizoensopening voor Tevoko VRIJDAG 25 SEPTEMBER 1998 len Mantje, die dinsdagavond op 78-jarige leeftijd in het ■eghuis Texel overleed, gaat de geschiedenis in als de e een duidelijk stempel drukte op het natuurbehoud op Als chef van het district Texel van Staatsbosbeheer lij zich al sinds de zestiger jaren bezig met wat nu „rbouw' wordt genoemd, gericht op het herstel van varia- Hora en fauna. was de eerste die zich uit- ,-oor de aanwijzing van Texel ;«naal Landschap, was actief Sen bij de stichting van het sreservaat Zeeburg, het hapsreservaat De Hogeberg l zeehondenreservaat bij het tlse Gat. Velen namen dat dank af, mede door de vol- Mantje ongelukkige wijze j 'Den Haag' het publiek over iiiderwerpen informeerde. Rijkdom werd dominant en zelfs auto- evonden, een verlengstuk van mlse ambtenaren die hun 5 op Texel wilden botvieren van boeren en andere on sets, i betreurde dat zeer, vooral deze houding door de lokale Iwerd overgenomen. Hij had uk een verklaring voor: zars beseffen met hoe rijk ze mde schoonheid van hun ei- uzelf heb dat ook pas ten volie ai nadat ik jarenlang op het and had gewoond en gewerkt' lafscheid als districtshoofd in zei hi) echter dat nuchterheid «li|kheid uiteindelijk toch wel loverwinnen. Dat waren pro- iè woorden, zoals blijkt uit de telingen van de laatste jaren Boerenzoon jin dit verband is dat Maarten een 'echte' Texelaar was, een boerenzoon, geboren ael' in Dijkmanshuizen op 1920. Hij zou aanvankelijk uw ingaan Na drie jaar hij naar de landbouw- m Schagen Omdat zijn iroer was voorbestemd om il over te nemen, waren er istreft voor hem geen mo tten ('of het zou samen goed idzijn geworden') waardoor hij bosbouw koos. Hij ging bij ibosbeheer Texel aan de slag toenmalige chef A. Epe. ael werkte hij in andere delen 'el land, onder andere Wie- i en Noord-Brabant. Hij kin de praktijk maar dat was Deze vorm van natuurbouw houdt in dat niet langer wordt bemest en dat gemaaid hooi wordt afgevoerd. De grond verarmt en biedt daardoor mogelijkheden voor terugkeer van orchideeèn en andere planten. Het landelijke beleid van Staatsbos beheer op dat punt liep parallel met met genoeg om carrière te maken. Mantje volgde daarom een 2-jarige cursus bij de Heidemij, haalde als nog zijn ULO-B diploma en verwierf na een 4-jarige studie het rentmeestersdiploma, waardoor hij kon functioneren als bos bouwkundig hoofdambtenaar. Tien jaar werkte Mantje in de juist droog gevallen Noordoostpolder aan de beplanting van erven en bermen. Terug Zijn langgekoesterde wens om naar Texel te kunnen terugkeren ging in 1953 in vervulling. De toenmalige Texelse SBB-chef J. Schol ging met pensioen en Mantje volgde hem op Steeds meer kon hij zijn liefde voor de natuur botvieren, want bij SBB werd' het accent verlegd van bos bouw naar natuurbeheer Maar ook de eigenlijke bosbouw richtte zich meer op het creéren van bos met meer variatie en daardoor grotere betekenis als natuurgebied. Veel saai naaldhout maakte plaats voor loofbomen. Ook werd begonnen met het 'verschralen' van duinweiden, onder andere in De Nederlanden. de ambities van Mantje. 'Voor dat beleid mocht ik zelf de bouwstenen aandragen, zodat veel van mijn ideeën konden worden verwezen lijkt'. Maarten Mantje had het kantoor van Staatsbosbeheer aan huis, aan de Dorpsstraat in De Koog Zijn vrouw Joke speelde een prominente rol bij de opvang van de bezoekers. In 26 jaar schonk zij 40.000 kopjes koffie en 26000 kopjes thee. Natte duinen Bij zijn afscheid in 1984 merkte Mantje nog op dat de duinen wat be treft natuur een stuk in kwaliteit zou den vooruit gaan als daar de winning van drinkwater zou worden gestopt. 'Waarom zou het drinkwater met via een leiding vanaf het vasteland kun nen worden aangevoerd? Met aard gas kan dat toch ook?' Hij heeft dus ook die wens in vervulling zien gaan. Wat hem minder aanstond waren de bezuinigingen die begin jaren tachtig bij Staatsbosbeheer werden doorge voerd. Het oorspronkelijke aantal van 23 medewerkers werd terugge draaid waardoor met name excur sies en andere voorlichtings activiteiten in het gedrang kwamen De SBB-chef leidde zelf veel excur sies en had er veel voldoening van dat hij de mensen daarbij de ogen opende voor de vanzelfsprekende schoonheid om hen heen. Onwetend Meer dan eens beklaagde hij er zich over dat veel Texelaars bitter weinig afweten van de natuur en op dat punt dus ook weinig kunnen over dragen aan de gasten. 'Wat weet de gemiddelde huisjesverhuurder, ho telier of campingbaas over de natuur te vertellen? Haast niets', verzuchtte hij eens Mantje vond natuureducatie vooral voor de jeugd belangrijk. 'Als dat goed wordt aangepakt is toekom stige natuurbescherming min of meer verzekerd' Mantje signaleerde overigens met voldoening een sterk verbeterde mentaliteit bij het pu bliek. De mensen gedragen zich in de natuur heel wat meer verant woord dan vroeger In de recreatie op Texel zag hij dan ook geen ern stig gevaar 'Mits men daarmee niet te ver gaat' zei hij in 1984 'Zorg dat Texel Texel blijft, een land waarin het goed is om te leven' Rotganzen Het 'Mantje-plan' om de overlast van rotganzen te beperken door deze dieren naar de speciale rotganzen- boerderij Zeeburg te lokken werd door veel kritiek getroffen, vooral toen bleek dat het in de praktijk moeizamer verliep dan was gedacht en er inderdaad fouten waren ge maakt. Nog sterker was de tegen stand die werd opgeroepen door het Nationaal Landschap (toen nog landschaps park genoemd). Dit ver zet heeft zelfs jarenlang de Texelse politiek beheerst- Maarten Mantje was Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Dat had hij mede te danken aan de activitei ten die hij buiten zijn werk ont plooide. Hij was maatschappelijk ac tief, onder andere in de Oranjevereniging van De Koog. Ook was hij lange tijd lid van de plaatse lijke reddingscommissie, de laatste periode als voorzitter. Rotary Hij verdiende ook zijn sporen in Rotary International, als lid en voor zitter van de plaatselijke club en een jaar lang als gouverneur van district 158, waar onder andere Noord holland onder valt. Voor zijn inspan ningen als zodanig ontving hij de Paul Harris-medaille. Hij was lei dinggevend betrokken bij de actie 'Polio de wereld uit', gericht op het inzamelen van gelden om door vac cinatie polio uit te roeien. De Neder landse clubs hadden moesten zor gen voor vaccin en andere middelen voor de immunisatie van heel Indo nesië. Mantje was voorzitter van het comité dat dit project in samenwer king met de Wereld Gezondheid Or ganisatie tot een succes maakte. VERVOLG PAGINA 1 envereniging zou natuurlijk Jen dat de kokkelvissers de iidl omgedraaid. We worden in Mdenzee al jaren gedwars- f De laatste jaren zijn onze in- Sn flink gekelderd. Is het dan zo we met elektriciteit iets extra's verdienen? De molen levert Iroom voor 250 tot 300 huizen, men heel Oudeschild voor- Horizonvervuiling talie in de nabijheid van de enzee en natuurgebied De w, de voorziene vogelsterfte 'zonvervuiling werden als voor- Se bezwaren aangevoerd door leniging tegen windturbines, deze molen is de weg vrij voor deren waarvoor vergunning aangevraagd', doelde me- Stiehl op het plan van Dick Volgens wethouder Peter Bak- feangst onterecht, omdat voor tervan dezelfde vrijstelling van sing is Gezien de afwezigheid fschikte bekabeling in dit deel ^bedrijventerrein, was het voor floeper (PvdA) maar de vraag ■'wee er ooit komen. Kraaien i'erre de molen vogelsterfte zou naken, bleef onbeantwoord. '■9 en raadslid Arthur Ooster- ISroenLinks) kwam op zes per Daarvan ben ik niet onder de Roeper: 'Zolang de molen taait, weet je niet hoeveel dode 'ebetes Fonds zoekt vrijwilligers de week van 1 tot 7 november iel met een collectebus rond 9aan Onder het bekende Geef 's voor diabetes' zal een f m de bestrijding van diabe- "kerziekte) worden gevraagd, hengst is bestemd voor weten- Wijk onderzoek. Wie één of Honden in de collecteweek een ,5er zijn/haar rekening wil ne- f te contact opnemen met mevr 'dan, tel. 31 41 12. kraaien eronder komen te liggen. Als blijkt dat het er teveel zijn, kun je de molen in een halve dag afbreken Volgens het rapport 'Vogelhinder door windmolens', van het ministerie van LNV valt de vogelsterfte wel mee. 'Maar onderzoeken hierover spreken elkaar tegen', vond Koolhof, die het opnam voor Schagen Mochten de nabijgelegen natuurge bieden schade ondervinden, moet er elders natuur worden bijgemaakt, stelde Oosterbaan. Bakker, die de vakantievierende wethouder Schilling verving, deed hierover geen toezeg gingen. Plicht Dick Drijver (Texels Belang) wees op de plicht die Texel heeft om zich in te spannen voor de opwekking van schone energie. 'Je kunt met vóór windmolens zijn, zolang ze niet op Texel staan Binnen zijn fractie is al leen Gerard Weijers tegenstander. Wie een werkstuk koopt bij de jaar lijkse groepstentoonstelling van professionele Texelse kunste naars, krijgt van de gemeente 10% korting. Met deze subsidieregeling willen b en w de 'Texelse kunst' stimuleren. Het gaat om een proef van een jaar. Het voorstel moet nog worden besproken door de gemeenteraad. B en w hebben het voorstel overge nomen op advies van de commissie Kunst-en Cultuurbeleid Deze meent dat 'de regeling een belangrijke bij drage kan betekenen voor het ver sterken van de economische positie van de Texelse kunstenaars' Tege lijk krijgen particulieren een duwtje in de rug om 'kunst van eigen bodem' aan te schaffen. Ook kan de regeling een stimulans vormen om de exposi tie te bezoeken. Bedoeling is de subsidie uit te keren vanaf een aankoopprijs van 250,-. De gemeentelijke bijdrage mag maxi maal ƒ400,- zijn. Het totale budget voor één jaar is 5.000,-. Voorgesteld wordt dit bedrag te halen uit het ge meentelijk fonds 'kunsfaankopen en aankopen t.b.v. musea'. Maria van der Spek (VVD) verzette zich als lid van de Vereniging tegen windturbines destijds hardnekkig te gen molens in poider Het Noorden. 'Ik zei toen. als ze er moeten komen, dan op het bedrijventerrein Ze wilde eerste overleg met haar fractie, alvo rens zich uit te spreken. Pieter de Groot (D66) is ronduit tegen plaatsing. 'Er moet eerste een totaal plan voor windenergie op Texel wor den gemaakt.' Bovendien voldoet de lokatie niet aan de normen van de Planologische kernbeslissing Wad denzee, waarin staat dat molens niet binnen een kilometer van het wad mogen staan. Een interpretatie die overigens niet door alle politici werd gedeeld. Met een avond waarop mw. drs. Hadassa Hirschfeld spreekt over Israël, begint het 'Leerhuis' het nieuwe seizoen. Ook ditmaal staat weer een serie lezingen op het pro gramma die betrekking hebben op de Joodse traditie en het heden daagse Jodendom. Het Leerhuis stelt zich ten doel meer te weten te komen over met name de Joodse uitleg van de Tenach, zoals die in de Joodse traditie is vastgelegd en tot op de huidige dag wordt ontwik keld Dit gebeurt op oecumenische basis, met respect voor andere geloofsbelevingen. In eerste instan tie worden Joodse leraren aange zocht, terwijl aanvulling door Christe nen niet uit de weg wordt gegaan Daarbij mag noch bij de deelnemers, noch bij de inleiders sprake zijn van enig 'missionair' werk. De bijeenkomsten vinden plaats in het zaaltje bij de Doopsgezinde kerk in de Kogerstraat en beginnen steeds om 20.00 uur. ledereen is welkom, de toegang bedraagt 7,50. Programma: 28 september: mw. drs. Hadassa Hirschfeld over 'Israël'. Hirschfeld is adjunct-directeur van het Centrum voor Informatie en Documentatie over Israël (CIDI) in De Haag en heeft on der andere de processen tegen ex treem rechtse groeperingen in gang gezet. 9 november: dr. Geert Cohen Stuart, onderwerp wordt nog vastge steld. 23 november: dr. Paul Gabriner Marco Tuntelder slaagde onlangs voor het diploma Moderne Bedrijfs administratie bij de LOL Ook hij is werkzaam bij NBC Eelman en Part ners, in de functie van assistent-ac countant. Natalie Bakker (23) uit Den Hoorn is aan de Vrije Universiteit te Amster dam afgestudeerd aan de faculteit Rechten, in de richting Nederlands privaatrecht Haar afstudeerscriptie ging over 'de rechtsbescherming te gen de toezichthoudende bevoegd heden van de Verzekeringskamer' Aansluitend op haar studie treedt ze bij Derks, Star Busman, Hanatiau te Amsterdam in dienst als advocaat stagiaire. IK DENK DRT IK MfiRR EEN HEEL1 RRRK RRNVRRRG,GEZIEN DE ~TP| ODTIPRSSINGEN DIÉ JR-UR zvcMf.. ^rlOET OPEN f iMznktH HOLE NS GOH DONGEN 00 OOK!.". flRNVRBRG PLRRT6ING EEN SLECHT SEIZOEN HE1. SUBSIDIE OOK EEN HOLEN OR DUISTHET V0NWEGE DE TERUG LOPENDE INKOMSTEN IN DE VISSER'A etwpog QÊ-WO Frans Bos en Wim Timmer boekten onverwachte resultaten in de Texelse damcompetitie. Bos had te maken met Cees Vinke. die doorgaans de partij naar zich toe weet te trekken. Vinke meende een slagzet te kunnen uitvoeren, maar kwam bedrogen uit: Frans Bos streek dankbaar de volle winst op. Wim Timmer bracht vorige week Jos de Wolf aan de rand van de nederlaag, maar moest door een ver gissing alsnog het onderspit delven. Tegen Piet Bakelaar ging dat beter. Dankzij een verrassende manoeuvre wist Timmer kansen te scheppen, die echter goed werden gepareerd Toen Bakelaar meende winst te hebben uitgedacht, kwam hij op het moment suprème bedrogen uit Timmer had vanaf dat moment het beste van het spel en behaalde moeiteloos een verdiende puntendeling. Bert Duin had met fraai spel schijf winst afgedwongen Frans Kuiper liet het er echter met bij zitten en kwam sterk terug. Remise werd beider deel Gerrit Blom boekte zijn tweede achtereenvolgende zege. Eerst tuinde Frans Bos in een knappe lok- zet en dolf het onderspit Tegen Wim Vlaming had Gerrit Blom duidelijk moeite Hij kon in een ingewikkelde over 'De Vreemdeling'. 7 december: dhr. Lou Evers over 'Job'. 18 januari, mw. dr. B Evers-Emda over 'Eva of zondeval door seksisme?' 15 fe bruari: mw. Chawa Rodrigues Pereira, onderwerp wordt nog vastge steld. 1 maart: mw Chawa Rodrigues Pereira, onderwerp wordt nog vastge steld. 15 maart: dhr Lou Evers over 'Job'. 29 maart: rabbijn dr. Y Asckenasy over 'De kracht van het verhaal'. 25 april: rabbijn dr. Tvi Marx over 'Euthanasie en zelfdoding van uit de Joodse traditie'. 10 mei prof dr Klaas A.D. Smelik over 'Zelfdoding en euthanasie in de bijbel' Programma dinsdag 29 september: Veld A, mannen: 19 15 Super-Paal 9 TESO 20.00 TESO-CVI Slock (H) 20.45 Slock (H)-OSG Autocentr. 21.30 Kobeko-Autocentr. Maarco 22.15 Maarcobouw-DGM Kobeko Veld B, dames: 18 30 Rival-Kees de Waal Slock (D) 19 15 Slock (D)-Zeilmakerij De Waal 20.00 Top Tien-Smash'68 Zeiim. 20.45 Wiersma-Leydekkers Waayer 21.30 Jozefschool-Waayer Videolux 22.15 Videolux-K si. Dros Jozefschool Veld C, dames: 18.30 Timmer bak -Cinema Eierl Huis 19.15 Eierl. Huis-Gimsel Timmer 20 00 Haarstudio-Nokanto Gimsel 20.45 Westerl.-Question Haarstudio 21.30 Durper Drup-Klif 12 Westerl. 22.15 lepe de Boer-NIOZ Klif 12 Uitslagen: Rabo-Fitt 2-1; Ecomare-LenR 2-1; Tatenhove 2-De Zandbank 3-0; MaarcoBouw-Tatenhove 12-1; Sla gerij Beverdam-Euroase 3-0: Cooky's Kapsalon-Paal 28/De Knm 1-2; Kees de Waal-Videolux 2-1; Zeilmakerij- Keurslagerij Dros 3-0; De Rival- Waayer 0-3; Jozefschool-Leydekkers 0-3; Top Tien-Grote Slock (D) 0-3; Wiersma Meubelen-Smash '68 3-0, Timmers Bakkerij-NIOZ 1-2, Slagerij lepe de Boer-Gimsel 2-1Eierlandse Huis-Klif 12 0-3; Durper Drup- Question 2-1; Westerlaken-Haar- studio 1 -2; Nokanto-Cinema Texel 2- 1. Radio Texel besteedt morgen ruime aandacht aan de Texel Race Om 9.00 uur wordt bekend gemaakt of de surfronde wel of niet doorgaat. Na het startschot om 10.30 uur doen radio reporters rechtstreeks verslag van het wedstrijdverloop. De aandacht gaat in elk geval uit naar de vijf Texelse deelnemers André van den Berg (zeilnummer 61), Gert Jan de Wit (982), Ron Broersma (986), Joost Albers (987) en Klaas Jan van der Vis (4204). stand echter eenvoudig profiteren van een onachtzaam moment van zijn tegenstander Hans Galjaard gaf zijn opponent goed partij, maar komt nog wat tekort om een rol van bete kenis te kunnen spelen Uitslagen: Frans Kuiper-Cees Vinke 2-0; Wim Vlaming- Hans Galjaard 2-0; Wim Timmer-Jos de Wolf 0-2. Frans Bos-Gerrit Blom 0-2; Cees Vmke- Frans Bos 0-2 Wim Vlammg-Gernt Blom 0-2, Frans Kuiper-Berl Duin 1-1. Wim Timmer-Piet Bakelaar 1-1. Hans Galjaard-Piet Bakelaar 0- 2. De najaarseditie van de eiland competitie tennis is begonnen. Wie nog geen wedstrijdprogramma heeft ontvangen, moet zich melden bij de wedstrijdleiding. Thuis spelende ploe gen dragen de verantwoordelijkheid voor de ontsluiting van de banen Uit slagen en uitvallende wedstrijden doorgeven aan de wedstrijdleiding (tel. 316301, fax 316333) Deuce: 9.00 Saal/Land-duPorto/Hoogendijk (d) 9.00 H Witte/L.Witte-Pennings/ Werkman (e) 10.00 Mulder/vBenthum-vdBurgh/ Terenstra (d) Herl Hodie: 9 00 Schraag-Erwich 10.00 Tromp/vdVeen-Zoetelief/ Koopman (d) 10 00 Rutten/Gerritsen-Witte/Witte (d) Koogerslag: 19.00 Kamstra/Keyser-Dankers/ Mulder (e) 19.00 Noorlander/Saal/vKoppen/ vdWetering (d) Uitslagen: vd Bent-Westerlaken 2-0; Bakker-v Benthum 2-0; Malschaert-Mulder 1-1 Terenstra-Witte 2-0; vd Burgh-Witte 1-1 Vier Texelse jeugdzwemmers heb ben bij wedstrijden in Beverwijk evenzovele eerste plaatsen veroverd. Mark Roeper en Wouter Dogger de den dat ieder in hun eigen leeftijds categorie op de 50 meter vrije slag. Dominique en Martijn Kooiman op de 50 m schoolslag Mark Roeper be haalde ook nog zilver op de 50 m rug slag. terwijl Dominique Kooiman brons won op de 50 m vlinder en 50 m rugslag. De Kring Noordholland vierde met de wedstrijden het 25-ja- rig bestaan. Naast het bad genoten de deelnemers van hapjes, drankjes, ijsjes en demonstraties schoon- springen en synchroonzwemmen Volleybalvereniging Smash '68 uit Oosterend bestaat dertig jaar en viert daarom feest. Op 31 oktober worden een reünie en een volleybalinstuif voor leden en oud leden gehouden. De instuif begint om 13.00 uur in de sportzaal van De Bijenkorf. Daar naast is de feestzaal beschikbaar vooreen reünie, waar oude volleybal vrienden elkaar kunnen ontmoeten om bij te praten en herinneringen op te halen, 's Avonds om 19.00 uur start een koud buffet voor alle leden en oud-leden en hun partners De feestcommisie is druk bezig alle oud-leden uit te nodigen Dit valt ech ter met mee omdat pas vanaf 1981 gegevens aanwezig zijn. Pas in dat jaar is de vereniging officieel opge richt Daarom wil de feestcommissie langs deze weg oud-leden die geen uitnodiging hebben ontvangen, toch in de gelegenheid stellen om te ko men. Hiertoe kan contact worden opgenomen met Ineke Witte, tel. 318870. Op de ledenvergadering van de Cocksdorper Kustzeilveremging (CKZ) werden na een succesvol zeil- seizoen de clubkampioenen bekend gemaakt. Willem Houwing en Corry Kuip eindigden met 19.75 punten op de eerste plaats. Martin en Jolanda Maat werden tweede (27.00 p), vóór de kersverse Europees kampioenen Jan en Karelien Schouwstra (32.50) Dirk en Eddy Pool legden beslag op de vierde plaats (35.25). De jeugd ('Rangers') van het Wereld Natuurfonds maakt morgen (zater dag) een tochtje met de TX 10 op het wad Per abuis was eerder vorige week zaterdag als datum genoemd. Gegadigden moeten zich tevoren melden via tel. 314 034 of 312 944. Verzamelen op de haven om 13.30 uur Ook ouders mogen meevaren. In de Najaarsspecial die op 9 oktober bij de Texelse Courant verschijnt, is nog enige ruimte vrij voor aankondi gingen van herfst- en winter- cursussen. Opgave, onder vermel ding van najaarsbijlage, is nog mogeli|k tot en met dinsdag De aan kondigingen kunnen worden ingele verd bij het redactiekantoor van de Texelse Courant aan de Warmoes straat. Voor de volleyballers van Tevoko zit de zomervakantie er weer op. Morgenkomen de diverse teams weer in het veld voor de eerste competitiewedstrijd. Zowel het eer ste dames- als herenteam komen uit in de dit jaar nieuw gevormde regioklasse, die in de plaats is ge komen van de vroegere promotie klasse. De dames zijn vorig seizoen gepro moveerd uit de eerste klasse, de he ren hebben zich op basis van hun klassering afgelopen seizoen ge plaatst voor de regiocompetitie. Bei de teams hebben zich handhaving als doel gesteld. De dames zijn vergeleken met het vorig verblijf in de promotieklasse duidelijk sterker geworden, met name door het spelverdelend werk van Connie Joling. Waf wel zorgenbaart is de magere bezetting Tevoko gaat met zeven basisspeelsters, waarvan een nel herstellend van een bevalling, het seizoen in Bovendien is het ni veau van de nieuwe klasse door de herindeling door de Nevobo waar schijnlijk is hoger dan van de voorma lige promotieklasse. De heren kennen soortgelijke proble men Hoewel de mannenselectie op papier groter is, zullen ook zij de competitie gehavend beginnen. Marco Tundelder is net geopereerd aan zijn enkel, en de nieuwe aanwinst Tim Wismeijer kan door werkzaam heden de maand oktober nog niet spelen. De heren beginnen zaterdag met een thuiswedstrijd tegen Madjoe 2 uit Enkhuizen, aanvang 15 00 uur in Ons Genoegen De dames hebben nog een weekje rust. Tevoko brengt dit seizoen drie jeugdteams op de been Twee zijn ingechreven in de juniorenklasse (A en B), één in de mini-competitie Programma Zaterdag 26 september, Ons Genoe gen, Zaaldienst Heren 2. 13.30 Tevoko 1 - Madjoe (D) vervalt 15.00 Tevoko 1 - Madjoe 2 (H) 16.30 Tevoko 3 - HCSC 2 (H) 13 30 Tevoko 2 - The Serve 2 (H) 15.00 Tevoko 2 - Dinto 3 (D) 16 30 Tevoko 3 - Noordkop 1 (D) 15.00 Tevoko B - WSOV 6 (J) 16.00 Tevoko A - VCJ '94 4 (J)

Texelsche Courant | 1998 | | pagina 5