BROEKENPARADE .TEXELSE J couRANT F amilieberichten ststrook Texel 0 jaar geleden gers boos op heidsrechter verliespartij V Fexe^aai*tjes RUIT - PANTALONS WASBARE JERSEY COREL BI-STRETCH DENIM STRETCH TERLENKA NU VOLOP KEUS BIJ: odes DINSDAG 29 SEPTEMBER 1998 „Ie kaarten die zo n an- i4 eeuw geleden van de m kuststrook van Texel gemaakt, zijn toegevoegd collectie van EcoMare. Het ,aardevolle aanwinst want ,lom handgetekende kaar den buitengewone nauw- isid en tal van interessante de kaarten is gemaakt op 1;2500. de andere 1 5000. «noemde geeft de hele west- er, van de duinen en polders ren van Den Hoorn tot aan de jit van het eiland met de net baken dat later door de ai werd vervangen De an- 3)1 met verder dan de Ruigen- se kaart bestaat uit losse die voor het verkrijgen van pleet beeld aan elkaar moe pen gelegd. De totale lengte vim vijf meter. iten zijn alkomstig van de Studiedienst Hoorn van Rijkswater staat. Toen deze dienst werd opge heven kwamen ze via een kennis in handen van Mart Zijm van de Dienstkring Texel van Rijkswater staat, die ze nu aan EcoMare heeft overgedragen. Aanleiding om dat te doen was de expositie die onlangs in EcoMare werd ingericht ter gelegen heid van 200 |aar Rijkswaterstaat. Een van de geexposeerde artikelen was een schitterende oude kaart van de oostkust van Texel met Oudeschild Die trok zoveel aan dacht, dat duidelijk was dat iets der gelijks van een groter deel van Texel ook de moeite waard zou zijn Woensdagavond namen diverse belangstellenden kennis van de kaarten, die uitgestald waren in veldwerkcentrum De Slinger bij EcoMare. Onder hen Willem Kikkert uit Den Hoorn die zijn reeds grote kennis van de oude topografie van het duin- en poldergebied bij zijn woonplaats direct kon uitbreiden Tuintjes De kaart bestaat uit een met zwarte inkOretekencHtasisqedeelt^aarog reikt hoger dan zijn tegenstander. (Foto Frans Hopman) ije bal. Koog-speler Martijn de Vey gen aangenomen voor De Koog bleef de schade hierdoor beperkt tot het verlies van drie punten thuiswedstrijd tegen els hoopte De Koog een hter te treffen die van n wist. Volgens zijn zeg- er een rapporteur langs s moest hij strak fluiten, el en rood is rood" ver- de man vooraf. Koog Nico Schot kwam daar in helft achter, toen hij na Ie kaarten het veld moest De tien Kogers legden het ns af tegen de technisch tegenstander: 2-4. De elde zich ongelijk behan- r de arbiter en haalde na boos verhaal. plas die daar nu weer wordt gegra ven. Ook achter het huidige hotel Tatenhove bevindt zich een water plas. Zo zijn er tal van details te ont dekken, wat vooral interessant is voor mensen die de huidige situatie kennen en dus kunnen vergelijken Voorlopig wordt de kaartencollectie in het archief van EcoMare opgesla gen Om schade te voorkomen, zul len er kopieën van worden gemaakt, die incidenteel of permanent kunnen worden tentoongesteld, mogelijk bij de eerstvolgende 'open dag' van EcoMare Mensen van Staatsbosbeheer, EcoMare en andere belangstellenden raakten woensdag avond niet uitgepraat over wat ze allemaal ontdekten op de oude kaarten van de weste lijke strook domeingronden van Texel. (Folo Harry da Graal) Een groot deel van de duinen be staat daardoor uit een wirwar van tuinwallen, waarvan een klein aantal nu nog in het duin en het later daarop geplante bos is te herken nen Ook gebouwen, wegen, paden, waterlopen en plassen van ander halve eeuw geleden zijn op de kaar ten terug te vinden. Alle landerijen zijn met kadasternummers gemerkt. Bij de huidige Pelikaanweg staan drie kleine mientboerderijen, waar van er nu nog eén over is. Het Alloo is aangegeven als een meer met een lengte van maar liefst een halve kilometer, wat veel groter is dan de later in rood allerlei gegevens zijn aangebracht. Opvallend zijn de tien tallen 'hokken' in de duinstrook Dat waren volkstuinen die van de staat werden gehuurd De huurders teel den hier allerlei levensmiddelen. Om de konijnen weg te houden maakten ze rond elk hok een tuinwal, bezet met duindoorns. In elk hok staat de naam van de huurder aangegeven. Bij Den Hoorn zijn dat vooral voor malige loodsen (met namen als Troost, De Jager, Lap, Kok en Abbenes) die na het verdwijnen van hun bedrijfstak noodgedwongen op andere wijze het hoofd boven water moesten houden. lopeningsfase waarin De Koog ird verrast door een vroege Ier, drong Nico Schot door ilijke linies. Na het passeren laatste verdediger werd hij lUden. waardoor hem een «tocht werd belet. Tot verba nde Kogers werd de overtre- slgeen enkele kaart bestratt, Koog restte slechts een vrije sizo'n 25 meter. Enkele minu- srwerd het commentaar van op de leiding wél bestraft met te kaart plus een vrije trap op irvan het eigen doel. aide de eerste helft boden de toegen een aardige wedstrijd publiek Er werd redelijk goed sbald en ook de duels werden sctiuwd. De betere kansen in 45 minuten waren voor de ais, maar zij verzuimden en- r/ale mogelijkheden te benut- Ibk voor de pauze nam de been beslissing die van grote Iwas op het resterende deel «edstrijd Een inworp voor De «erd richting cornervlag ge- Schot wilde richting de bal lo- 'aarwerd geblokkeerd door zijn tegenstander. De scheids- drok geel. maar tot ieders ver bleek deze kaart voor Schot bedoeld, dus hij mocht ver onder de douche. Puze bleek De Koog, met een toder, niet meer opgewassen IVherevogels. De bezoekers Wen over een goede ploeg, die 'averkregen vrije ruimte prima 'ebenutten om de snelle spits Sen. Mede door een paar mis- Lojivan keeper Bas van Elk wist spits via een onvervalste Me score naar 0-3 op te voe- Koog leek via een fraaie 'an Vincent Kaspers nog even -komen in de wedstrijd, maar tobtsverschil was te groot Na ^vrachten 1 -4 zorgde Martijn nog voor 2-4, waardoor de 3e els aangenamer oogde skutase reikte de scheidsrech- ijjSeen gele kaart uit aan de spits ''arevogels. Velen, behalve de Jbet zwart, meenden dat dit zijn kprentwas Hij mocht de wed- tachter gewoon uitspelen Na van de wedstrijd kwam de biechter met het vreemde ïif - om op het wedstrijdformulier kis te melden over uitgereikte 81 Dit werd, hoewel met de fvaagtekens, door beide ploe- Roosje in de knop Roos in de bloei Roosje uitgebloeid Mijn lieve vrouw, onze moeder, geweldige oma en overgrootmoeder Beppie van Hintum-Smit is onverwachts met meer in ons midden. Frans Harm en Gré Karin en Freek Jeremy en Ramon Monique Wendy Will en Dirck Martine en Dave Thea Jeff 27 september 1998 Correspondentie-adres F.G.van Hintum, Brink 7, 1794 AH De Koog. De condoleance wordt gehouden op woensdag 30 september van 19 30 - 20.30 uur in „Verpleeg huis Texel", Hollewal 2, Den Burg. We nemen afscheid van haar donderdag 1 okto ber om 15 00 uur in verzorgingshuis Sint Jan, Beatrixlaan 45. Den Burg, waarna de begrafenis plaatsvindt op de Algemene Begraafplaats te Den Burg. Na afloop kunt u de familie ontmoeten in hotel De Lindeboom Texel, Groeneplaats 14, Den Burg Mam Altijd bezig Altijd vlijtig Altijd aanwezig Altijd voor anderen Altijd lief voor iedereen Voor altijd in ons hart Will en Dirck 'n Oma om naar 't strand te gaan 'n Oma die mee gaat paardrijden Niemand had zo'n Oma zoals wij. Onze onvergetelijke Oma Bep van Hintum is overleden. Karin Monique Wendy Wie leerde mij voetballen? Mijn Oma Koog. Dag Oma Jeremy Lieve Ma Heel veel dank voor de jaren van Liefde, Begrip en Vriendschap. Thea Het einde van de reis door dit leven. Een leven zo doelloos, verwarrend en leeg Zwevend tussen verleden, heden en de toekomst. Bep van Hintum-Smit Onze oprechte deelneming gaat uit naar de nabestaanden. Ap, Gré, Martine, Erwin en Mare Lieve Dank je wel dat je altijd zo lief voor me bent geweest. Ik had me geen betere Oma kunnen wensen. Dikke zoen. Ik hou van je. Martine Met droefheid vernamen wij het bericht van het overlijden van onze buurvrouw Bep van Hintum Wij wensen Frans en de familie veel sterkte toe. Harry. Alie en Robert Jacobus en Monique van Splunter Heden bereikte ons het droevige bericht van het overlijden van Maarten Mantje Jarenlang was hij voorzitter van de plaatselijke commissie van de Koninklijke Nederlandse Red ding Maatschappij. Directie pi. commissie en bemanning K.N.R.M. Mama's liet. papa's trots, voor Hessel een kameraadje. Een zoon en broer, 't Is een plaatje Geboren: Pieter 24 september 1998 3450 gram Rob, Saskia en Hessel Arensman Peperstraat 17 1794 AH Oosterend S 318811 Geboren op 24 september 1998 Arlet Janneke Zusje van Raldi Onze papa en mama zijn Anne Margreet van Putten Bart van Riessen Kolpingstraat 39 6532 WJ Nijmegen Dankbaar en blij zijn wij met de geboorte van onze zoon en lieve broertje Eduard Theodorus Leendert Texel, 27 september 1998 Arco en Eveline Garritsen-van Arnhem Axel Hoofdweg 67 1795 JB De Cocksdorp Telefoon 311775 INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur cn woens dag vóór 17.00 uur. KOSTEN: ƒ8,25 tot en met 3 regels. Per regel meer: ƒ2,75 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto ƒ15,- excl. tekst, alleen voor particu lieren die iets te koop aan bieden. Voor bedrijven: 1M-TEXELAARTJE op aanvraag. Verkoop 2e hands winter- kleding in „Witte Burcht" zat. 3 okt. van 9-16 uur. Inbreng 2 okt. van 18-21 uur. Geprijsd inleveren; prijsjes goed vastzetten. Kosten 0,50 per kleding stuk bij verkoop ƒ0,50 idem Afrekenen 3 okt van 17.30-18 uur. Inl.: tel. 319315/314762. Vanavond begint de basis cursus zonnekindpoppen maken (3x) bij De Witte Engel. Tel. 310387. Hotel Koogerend zoekt nog enkele medewerkers. Vaste aanstelling moge lijk. Ben jij geïnteresseerd om de handen uit de mou wen te steken, neem dan contact op met het hotel, tel. 0222-313301 Opl. tot voetreflex- therapeute) 8 weekenden op Texel. Inl Manda Bergsma, 319708 Italiaans voor beginners, 17 lessen voor 200,- Start half okt. Opgave/inlTine v Heerwaarden, tel. 313945. A.B Service Uitzendbu reau zoekt voor de lelie- oogst en verwerking nog enkele medewerkers. Inl. bij Fokkejan de Visser via tel.nr. 319621 Oud is in Veel van de voorwerpen die Hans van der Klift verkoopt behoren tot de laatste trends op interieurgebied. Gevraagd bezorger met auto voor middag/avond, 1 uur p/d. Verg. 275,- p/w. Inl; 310026 Inipi - zweethutritueel. Al gehoord van de ervarin gen? Pak jouw kans zon dag 4 oktober Opgave: 0516-512795 Bingo: zat. 3 okt., aan vang 19.30 uur. „Eier- landsche Huis", Klimpstr. 33, De Cocksdorp T.k.: Opel Kadett Fun 14i, bj. '91, bordeauxrood, 5- drs., nw brede banden, schuifdak, radio/cass., garage wagen, apk tot 10- '99. Tel 311232. Caravanstalling aange boden. Tel 314970 Sieme Wuis brengt de aardappels bij u thuis. Bel 318885 Bezorgd na 18 00 uur (ma.-vr.). Je kunt niet alles bewaren. Zet uw afgedankte kleren en schoenen dinsdag 6 oktober, uiterlijk 14.00 uur aan de straat. In aparte, goed dichtgebonden zak ken. Wij doen de rest Voor de reisverzekering van de ANWB moet u bij ons zijn. En ANWB-leden krijgen 10% korting op de premie Klaar terwijl u wacht Reisburo Texel Holland International, 25 Jaar Beter In Service Te koop Renault R19, 3- deurs, bouwjaar 1990, 87000 km, ƒ7950,-. 318000. Jeans van 26 tot 40 inch breed, van 30 tot 38 inch lang, o.a Levi's, G-Star Edwin bij Boetiek 22. T.C.A. Oosterend. Geen klus is ons te groot! 318489. Septemberaanbieding. Rowenta snoerloze water koker van 95,- nu 79,95. Rentenaar, O'end. 318000. Voor de leukste funver- jaardag ga je naar „De Mient" Funfarm Entrée Funfarm, ponyrijden, ver sierde tafel, verrassings zakje, drinken, patat, pof fertjes of pannenkoek voor slechts 11,- p.p. Tel 319296 Woningruil Zoetermeer - Den Burg. Aang. 4-kmr. eengezinsw hr 890,- p mnd Mooie patiotuin, parketvl. Gevr. 4-kmr. wo ning m. tuin. hr. tot 1000 tussen jan.-mrt. '99. Tel. 079-3413600. Instellen op Kabel - Ser vice Center Texel, 311 777. T k gevr. in De Koog ruimte voor potten bakkerij. Evt. stukje bouw grond. Jaap Jager. tel. 317835 Tevens aanhan ger t.k gevr. Do midd. 1 okt. wens kaarten borduren bij De Witte Engel. „DeTegelboet": open di. t/ m vr. 16 00 -19 00 uur, za. 09.30 -12.30 uur Vliegwiel 4 Oudeschild, tel. 310455. TAG-Computers. Nieuwe of gebruikte Computers. TAG-Computers: 310757. Het Texelse telefoonnum mer van de Agrarische Bedrijfsverzorging is 319621. Hotel Koogerend zoekt nog enkele medewerkers. Vaste aanstelling moge lijk Ben jij geïnteresseerd om de handen uit de mou wen te steken, neem dan contact op met het hotel, tel. 0222-313301. T.k.gevr regio-honing van Texelse kwaliteit, div soorten in bulk. Tel. 319426, vr. n. Irisabella Bakker. LMV Landelijke Makelaars Vereniging (in onroerende zaken) BEDRIJFSWONING IN DEN BURG Reijer Keijserstraat 6 Royaal vrijstaand en karakteristiek woonhuis met diverse houten opstallen, onder- en bij gelegen grond; totaal 828 m2. De woning heeft een royale hal/entree met toilet, trapopgang en toegang tot kelder, een lichte woonkamer met parketvloer, een slaapkamer met deur naar achtertuin, een aparte keuken en een inpandige berging met douche. Boven een royale overloop, 5 slaapkamers, een badkamer met toilet, wastafel en ligbad en een vlizotrap naar de grote zolder. De woning is voorzien van een HR-c.v. ketel Het geheel biedt vele mogelijkheden en is gelegen in een gebied met als bestemming „bedrijven" WONING IN OUDESCHILD Loodssingel 21 Aardig, in de havenplaats Oudeschild gele gen vrijstaande tweede woning met garage en royale tuin. totaal 562 m2 eigen grond. De woning heeft een hal/entree met toilet en trapopgang, een woonkamer annex slaapkamer beneden, een aparte keuken met douche en bijkeuken/berging Boven een overloop en 2 royale slaapka mers. Deze eenvoudige doch aantrekkelijke wo ning is voorzien van aardagas c v. en stoffe ring Voor vrijblijvende informatie of bezichtiging Keesomlaan 51, Postbus 163, 1790 AD Den Burg, Texel. Tel. 0222 - 313888 Diverse kleuren Maten: 40 t/m 50 Prijs: v.a. ƒ98,00 Marine - zwart - lever - groen - antraciet Maten: 38 t/m 50 Prijs: ƒ98,00 Ook in extra lang Maten: S t/m XXL Prijs: vanaf ƒ129,00 Van Setter Lady Maten: 40 t/m 50 Prijs: 98,00 Rondom elastieken band Camel - bruin - marine - zwart Maten: 40 t/m 52 Prijs: 79,00 ZEGEL Weverstraat 55, 312692

Texelsche Courant | 1998 | | pagina 3