)ud huisje ergert kopers villapark caroon i Jaarlijks voordeel van 3,8 ton wordt nog niet uitgegeven \l .TEXELSE^ couRANT Onrust op Schelpenoord at ik zeggen wou Schelpenoord Y^at ik zeggen wou... aterbeheer Buurman pesten PC-privé voor De Bolder \\/at ik zeggen wou... Jankend terug iHEyim HEB TOCH £Eti HOM? OCH IK H(?0 HÉT EYÊN RUSTIG VEH DGN.lKfcÊtt UÈT G.E-WÈHDI - §§i Ideetje...? Gemeente staat er florissant voor Gemeente stemde terecht toe in bouw restaurant Excursie vogeltrek Sporten voor gehandicapten Gemeente accoord met beeld Wolkers op waddendijk Lezing Wie kaatst... VRIJDAG 2 OKTOBER 1998 helpenoord': een gloednieuw gntiepark aan de Vuurtoren- De uiterste noordpunt van is normaliter een prima lo- eom te ontspannen, maar nu rst er onrust. Inzet is een oud je, dat tot het oorspronkelijke l behoorde. De eigenaars, te en Suzan Boon, maken er jens de kopers van de naast- gen villa's een rommeltje van. villabewoners schreven een aan de gemeente, die in de Isvergadering van september sprake kwam. Anderen namen vervolgens in deze krant op de familie Boon. De ingezon- slukken riepen nieuwe vra- op. Wat is er nu eigenlijk aan and? vorig jaar was 'Schelpenoord' parkje met acht verouderde es, die aan gasten werden ver- i Vroeger was het eigendom mevrouw A. Boon-Verberg, de van Herke. Na haar dood werd srrein onder haar kinderen ver- 1 Herke Boon trok samen met rouw in oma's huis, tevens de bedri|fswoning van het park|e 'Met tante Mien, die het huisjesterrein in handen kreeg, spraken we af dat wij de eerste optie hadden als zij Schelpenoord zou willen verkopen', vertelt Suzan Boon. De optie liep in 1992 af. Het terrein werd vervolgens verkocht aan Gerard Zoetelief. De Koger onder nemer ontwikkelde een plan om Schelpenoord grondig te modernise ren. De acht huisjes moesten plaats maken voor elf royale vakantie woningen. Bezwaar Herke en Suzan Boon zagen dit met lede ogen aan. Zij waren teleurge steld dat het park voor hun neus was weggekaapt en waren niet blij met de moderne nieuwbouw. 'Daarom hebben we tegen het bouwplan be zwaar gemaakt. Zoetelief is toen bij ons gekomen. Hij vreesde dat de bouw vertraging zou oplopen en bood ons daarom een van de oude huisjes aan. Dat konden we kopen, als we het bezwaar zouden laten va ren Dat voorstel hebben we toen aangenomen. Voor ƒ180 000,- (kos ten koper) hebben we het huisje ge kocht', aldus Suzan Boon. Desgevraagd geeft Gerard Zoetelief een andere uitleg. 'Zij wilden dat huisje al kopen. Voor de inhoud van hun bezwaar was ik niet bang.' Zoetelief zegt de frustratie van de fa milie Boon wel te begrijpen 'Voor hen is het nostalgie Ik bekijk het za kelijk die oude huisjes waren niet meer te verhuren Vergelijk het maar met Sluftervallei, daar zijn die leuke witte huisjes op de duinen ook alle maal vervangen. Schelpenoord is nu toch een schitterend mooi parkje ge worden.' Sloop Het echtpaar Boon was echter ook met blij met de wijze waarop het plan werd uitgevoerd. Volgens Suzan Boon werd bruusk begonnen met de sloop, terwijl zij het huisje nog had verhuurd. Afgelopen voorjaar zijn ze zelf in het huisje getrokken en ver huurden ze hun woonhuis aan gas ten, zodat die minder last van de bouw zouden hebben. Het huisje van Herke en Suzan Boon bevindt zich schuin achter hun woning. Het huisje is onttrokken aan het park en staat nu op hun erf. Dat is door mid del van een schutting gescheiden van Schelpenoord Schaftwagen De Vereniging van Eigenaren (WE) van het villapark is met blij met deze situatie. Zij vraagt zich af hoe het mogelijk is geweest dat Zoetelief iSS-t-t&j&wL- -m je van Herke en Suzan Boon. Op de achtergrond, achter de schutting, de nieuwe vakantiewoningen van Schelpenoord'. (Foto F runs Hopman) me willen wij reageren op de ligingen van de WE Schelpen- tn ons gezin. Het stukje in int van 11 september heeft ons beschadigd. Helaas heeft de bggever geen contact met ons dit en klakkeloos de mening te WE overgenomen. Wij zijn ilid van die club, maar hebben «óór de bouw van het park voor wusle bungalow voor veel geld tht. De eigenaren hadden zich moeten informeren, voor ze de aan de gemeenteraad schre- 'ebben dit jaar onze schuur af gebroken. Een deel van de spullen en een paar kippen hebben we daarom zolang in een bouwkeet op geborgen. Ons erf is trouwens nog nooit zo netjes geweest. Wat geeft de buren trouwens het recht over onze schutting te gluren? Het is privê-terrein! Over overlast gesproken: daar heb ben wij ook last van gehad. Van ok tober '97 tot juni '98 moesten we de geluidhinder van de bouw verdra gen Nu hebben we in één keer 60 buren en tien honden erbij. Geblaf, kindergehuil, ballen die overvliegen, getimmer, straatje open, straatje dicht, en ga zo maar door. Om nog maar niet te spreken van de boom singel die op Goede Vrijdag is ge rooid en waarbij ons riool werd stuk getrokken. Onze bungalow was wegens de VERVOLG PAGINA 1 een stuwplank uitgetrokken, 'dat is echt een uitzondering, jedachten zijn er om hiermee «rijer te kunnen omgaan, zodat ferop situaties kan worden inge- =W. Een ingewikkelde materie »n eiland dat veel hoogtever- ten kent en dat circa 600 stuwen srgt. 'kjing van het winterpeil in de *i op het cultuurland, past de toer uitstekend, maar zijn buur- Risschien totaal met. Het is 'net welk gewas er op het land indien komt de bodem in het "Mr minder snel op tempera- wat juist een mindere groei In Eierland willen we vasthou- aan het zomer- en winterpeil', IDirk de Lugt. Riolering *scussie maakte wel duidelijk "9 veel onderzoek moet wor- Sedaan. Het aanbod van wet- Bakker om Texel als proef- to aan te wijzen werd met beide '°n aangepakt door dijkgraaf der Vlist. 'Dat spreken we dan 'e*el is zo'n bijzonder gebied, tot moet lukken om daarvoor toste peuteren.' Het onderzoek Texel wellicht een hoop geld sn besparen Texel staat voor festering van vele miljoenen sl buitengebied van riolering te ton. 'Als blijkt dat we de water wit extra kunnen stimuleren 'iel en waterplanten, hoeven "'el de verste boerderij in tod op het riool aan te sluiten.' Naar aanleiding van het negatieve artikel over de familie H. Boon in de Texelse Courant van vrijdag 11 sep tember door de WE "Schelpen oord" moet mij toch het een en ander van het hart. Deze mensen wonen daar al vanaf hun jeugd. Dat wil met zegen daar zij daar privileges hebben, hoewel zij er binnen de regelgeving soms een ei gen uitleg aan geven. De persoon in kwestie is een gewone hard wer kende Texelaar die vrijheid heeft ge kend in zijn vertrouwde omgeving, die zijn ideaal probeert waar te ma ken en naar mijn mening ook pro beert zijn buren te vriend te houden, ook al lijkt dit wel eens anders, van buitenaf gezien. Wat er is gezegd door de woord voerder van de WE (voorzitter Henk Hooyschuur) over deze familie lijkt mij kant noch wal te raken. Dat be paalde bewoners van Schelpenoord niet blij zijn met de oplossing voor zijn kippenhok (twee kippen in een gewezen schaftkeet) achter de erf- scheiding, kan ik me wel voorstellen Maar om er dan meteen de belache lijke conclusie aan te verbinden dat er misschien volgend jaar wel twee matrassen in zouden liggen is op zijn zachtst gezegd.. Nou ja, laat maar De buurman die daar last van heeft of niet blij van wordt, kan toch in goed onderling overleg tot een rede lijke oplossing komen. En dan de ar rogantie om te bepalen of iemand op de juiste manier leeft verbaast mij. Alsof je jouw levenstijl aan een an der mag opdringen. Dus Henk, je weet kennelijk niet hoe het hoort. Dit bouwoverlast lange tijd niet te verhu ren. Er werd afval verbrand met de wind in onze richting. De heer Zoete lief heeft in oktober '97 tegen de af spraken in de voorzieningen van onze bungalow afgesloten. Deze was verhuurd, schade 800,- Puin en aarde werden metershoog op ons erf gegooid Als er iemand eco nomische schade heeft geleden, zijn wij het dus wel' Ik geef de WE een goede raad: plant bomen en nog eens bomen Jullie zijn hier gasten en gedraag je ook zo. Wij hopen van harte dat jullie ons met rust laten en wensen jullie veel wijsheid toe S. Boon-Griener, De Cocksdorp. Naschrift: Onze verslaggever heeft naar aanleiding van de brief die in de raadsvergadering aan de orde werd gesteld wel degelijk contact gezocht met de familie Boon Dat is destijds echter niet gelukt. Voor het overige verwijzen we naar het artikel over 'Schelpenoord' elders in deze krant. (Red alles onder het mom van 'te ver wachten economische schade'. Het is gewoon, via de krant, ordinair buurmannetje pesten. Overigens wiens 'economische schade'? Deze mets zeggende kreet doet het altijd wel goed binnen een bepaalde gemeenschap. Daarom college van Texel, laat met altijd het economische belang prevaleren, want de schade moet nog bewezen worden WE, u wist toch waar Schelpenoord was, hoe de situatie er voor stond en wie er woonde. Maar ja, als de plan nen tussentijds veranderen waar u waarschijnlijk niet op tijd van op de hoogte bent gebracht, kan daar de koper van dat huisje toch niet de dupe van worden. Het oude 'houten' huisje is trouwens een oud uit ste nen opgebouwd bungalowtje -en met het enige afwijkende pand- dat aan het nieuwbouwplan Schelpen oord is onttrokken Mijns inziens heeft het niets te maken met de WE-statuten en -reglementen en dus ook mets met Schelpenoord en dus is het privé Hoezo representatie van het park, die schutting als erfafscheiding zou genoeg zijn, zoals gesteld/geëist in het koopcontract Had die boom singel laten staan, of zet m terug. Het lijkt mij erop neer te komen dat de nieuwe bewoners van Schelpen oord de autochtone bewoners gaan vertellen hoe ze moeten wonen, le ven en werken. Of vergis ik me en is het iets anders, want zè'n rommel is één van de huisjes heeft verkocht en buiten het plan heeft gelaten Liefst zouden zien de eigenaren dat het huisje alsnog wordt opgeknapt en bij het park wordt getrokken. Gezamen lijk kunnen ze dan voor professio nele verhuur zorgen. De eigenaren vinden het hoekje, waarop ze zicht hebben vanaf hun balkons, een aan fluiting. Ook ergeren ze zich aan de 'rommel' op het erf en het gedrag van de bewoners. Suzan Boon vindt dat het met de rommel wel meevalt Wel hebben zij en haar man om zich tegen inkijk te beschermen en uit irritatie een oude schaftwagen tegen de schutting ge plaatst 'De buurman heeft er toch ook zomaar een tuinhuisje neerge zet?', verdedigt ze zich. Dat de keet tevens als kippenhok dient, is weer een doorn in het oog van de nieuwe buren. Excentriek? Zoetelief is het niet eens met de brief van de WE. 'Ik stoor me er niet aan. Met die Bonen is niks mis. Zij zijn de jus op ons eiland Volgens Zoetelief betreft het een eenmansactie: slechts eén koper zou bezwaar heb ben, waarna voorzitter Henk Hooyschuur namens de WE de brief naar de gemeenteraad heeft gestuurd Hooyschuur ontkent dit: 'Het is een bestuurszaak. Zoetelief is er alleen niet blij mee. Andere kopers vroegen zich af hoe het mogelijk was dat er een huisje uit het plan is gehaald en waarom er zo'n rotzooi wordt ge maakt. Dat heeft niets met excen triek zijn te maken. Herke's broer Maarten is dat wél, met zijn juttersverzameling, maar dit niet. We hebben geprobeerd erover te pra ten, maar dat hielp niet. Ook de ge meente deed er mets aan. Vandaar dat we nu een brief aan de raad en het college hebben gestuurd.' De WE heeft nog geen antwoord op de brief gekregen Net als het ambtelijk personeel van de gemeente zullen ook ambtenaren van De Bolder onder zekere voor waarden kunnen meedoen aan een pc-privé project. De Bolder betaalt als renteloze lening de aanschaf van de computer tot maximaal f4.000,- De werknemer krijgt een korting van 20% op de aanschafprijs tot een maximum van f500.- en lost de le ning af in 36 maanden door inhou dingen op het loon. Verwacht wordt dan ongeveer tier) mensen van De Bolder van de regeling gebruik zul len maken waardoor er f10 000,- mee is gemoeid, verdeeld over drie jaar. Al jaren komen wij op Texel, eerst met z'n tweeën, toen met z'n drieén en dit jaar met z'n vijven. U begrijpt het al: uw eiland heeft een speciaal plekje in ons hart. Ook dit jaar had den we er ons enorm op verheugd, vrij gevraagd voor de kinderen, weer een heerlijk weekje vakantie. Het pakte helaas anders uit. We kwa men terecht in een oude, vieze en stinkende situatie. Ik zal u details over ongedierte, vastgekoekt douchegordijn, riolen, wormen die in de wc zwommen etc. besparen Maar één ding wil ik wel even kwijt: onze kinderen van 5, 4 en 1 jaar moesten in een aparte 'schuur' sla pen. leder kan nagaan dat je dan als ouders niet veel nachtrust meer hebt. Na vijf dagen besloten we dan ook dat het welletjes was en dat we maar weer naar huis moesten gaan. We hebben dit netjes geméld uiteinde lijk wilden we wel graag de borg en de teveel betaalde toeristen belasting en huur terughebben U begrijpt het al, dit gebeurde niet daar de verhuurster alleen op geld uit is. Het is uitgelopen op een ordinaire rel, waarbij ik volle vuilniszakken door de caravan heb gegooid Een drama, drie huilende kinderen in de auto en wij zelf ook met meer vrolijk. Die verhuurster heeft het voor elkaar gekregen om ons na al die fijne jaren Texel een wrange nasmaak te be zorgen. Hulde voor de Texelse politiemensen die begripvol waren en ons een hart onder de riem sta ken' vooral terugkomen. Dat zullen we zeker doen, want nergens is het zo prettig vertoeven dan op Texel. Els Themmen Laag Soeren NASCHRIFT. De kwestie is inmiddels in onder zoek bij de VVV - red. het er niet Kom WE haal die doorn uit uw oog en probeer door communicatie tot een wederzijds acceptabele oplos sing te komen. Misschien worden jullie dan toch nog goede buren Een Texelaar die uit die omgeving komt en zijn Texelgevoel' kwijt moest: J.J. Leijen, Den Hoorn De financiële positie van de ge meente is prima. Dat s niet alleen te danken aan een strakke begrotingsdiscipline van ge meenteraad en ambtelijk appa raat, maar ook aan enkele meeval lers die het gevolg zijn van regeringsbesluiten. In de vorige krant stond dat de gemeente nog niet wilde meedelen om welke be dragen het gaat, maar nu is be kend gemaakt dat het gaat om een éénmalig voordeel van f575.000,- en een structureel, dus jaarlijks terugkerend voordeel van f383.000,-. Het college stelt voor het eerstge noemde bedrag te besteden aan de aanleg van een voetgangers pad naast de Schumakersweg (f210.000,-), restauratie kerktorens (f100.000), vervanging commumca- tie-apparatuur voor de brandweer (f100 000,-) elektriciteitsvoorzien ing op de markt (f45.000,-) en ver vanging van afgekeurde speel toestellen op diverse speelplaatsen (f120.000,-) Ondernemer Gerard Zoetelief mag aan de Dorpsstraat in De Koog een nieuw restaurant neer zetten. De Alkmaarse rechtbank stelde omwonende Peter Veld man, die bezwaar maakte tegen de afmetingen van het pand, dins dag in het ongelijk. De gemeente keurde het bouwplan dus terecht goed. Woensdag ging de bouw al van start. Aan de achterzijde van het restau rant wordt de rooilijn met twee meter overschreden. De gemeente ver leende Zoetelief hiervoor vrijstelling. Het balkon van Veldmans naast gelegen appartement raakt zo ech ter ingesloten Ook zou de serre vóór het restaurant te diep zijn: zes in plaats van vier meter. Reden om de rechter te vragen de bouw stil te leggen. Daags na de uitspraak legt Veldman zich neer bij de afwijzing van zijn verzoek. 'De rechter heeft gelijk. Ik heb het bestemmingsplan verkeerd geïnterpreteerd', aldus Veldman, doelend op de serre. Een overdekt terras mag maximaal vier meter bui ten het bouwblok liggen Onderne mers zijn echter vrij om de gevel een paar meter terug te zetten, zodat een grotere serre kan worden aan gebouwd. Dat is hier het geval Een woordvoerder van de gemeente wijst erop dat de belemmering van het balkon eigenlijk nog meevalt. 'Het restaurant krijgt een schuin dak. hoewel de regels een hogere goot- hoogte toestaan Veldman had dus ook tegen een rechte muur kunnen aankijken De gemeente verwacht overigens niet dat nu veel meer on dernemers om een diepere serre zullen vragen. Dan zouden zij name lijk de voorgevel van bestaande ge bouwen naar achteren moeten plaatsen, wat een (te) kostbare zaak is. De rechter wees met alleen het ver zoek om stilleggen van de bouw af, maar ook het hoofdberoep dat was ingesteld. Veldman gaat niet in ho ger beroep B en w doen nog geen voorstellen over de besteding van het structu rele overschot van f383.000.-. Ze willen dat daarover niet eerder dan in de raadsvergadering van februari volgend jaar besluiten worden geno men Daarbij denken ze aan verkeersveiligheid, duurzaam toe risme, een projectleider voor kwaliteitszorg vastgoed, verhoging van het investeringsniveau, het De Vogelwerkgroep verzorgt zater dag een excursie rond de Mokbaai, waarbij de deelnemers onder leiding van ervaren waarnemers de jaar lijkse vogeltrek onder de loep ne men. Er wordt verzameld op de par keerplaats bij de Mokbaai De groep vertrekt om 9.00 uur Voor het vijfde jaar beginnen don derdag 8 oktober in sporthal Ons Genoegen sportieve bijeenkomsten voor moeilijk lerenden en mensen met een lichte (verstandelijke) han dicap. De lessen duren van 16.30 tot 17.30 uur en worden verzorgd door Conny JolingZij wordt bijgestaan door een vaste groep vrijwilligers Net als in voorgaande jaren wordt gesport in twee groepen, zodat ie dereen op zijn eigen niveau kan be wegen. In de eerste groep wordt gymles gegeven, waarbij vooral aandacht wordt besteed aan het ver beteren van de algehele motoriek (o a. evenwicht en oog/hand- coördinatie) In de tweede groep wordt door middel van verschillende spelvormen (voetbal, volleybal bad minton, slagbal, etc.) gewerkt aan het verbeteren van vaardigheden en conditie Ook het leren samenwer ken speelt hierbij een belangrijke rol Tijdens de eerste bijeenkomst wordt met de deelnemers van beide groe pen besproken wat zij verwachten van dit sportuurtje. Nieuwe deelne mers zijn welkom. Eventueel kunnen zij vooraf contact opnemen met Conny Joling, tel 313 862 sportcomplex Den Burg-zuid en het opvangen van de mogelijke gevol gen van de tweede ronde van de hertaxtaties van onroerende zaken Het college is kennelijk bang dat de gemeenteraad met dat onverwachte geld al in de komende begrotings vergadering aan het potverteren slaat en laat daarom een waarschu wend geluid horen. 'Door de finan ciële situatie bestaat de kans dat wij met meer alert blijven op allerlei ont wikkelingen. waardoor wij in een la ter stadium de rekening gepresen teerd kunnen krijgen'. B en w maken een vergelijking met de sport: 'De top bereiken is inspannend maar aan de top blijven nog inspannen der'. Hoewel het formeel niet kan om dat het strijdig is met het bestem mingsplan, gaan b en w accoord met een kunstwerk op de dijk van de Prins Hendrikpolder, vlakbij het poldertje Ceres. De door Jan Wolkers ontworpen glazen sculp tuur van twee meter op een gra nieten voet van één meter, zou er niet mogen staan omdat het geen waterkerende of recreatieve func tie heeft en omdat het te groot is. Het college wil echter niet moeilijk doen. temeer omdat het gegroeide praktijk is dat dergelijke kunstwer ken zonder vergunning worden ge plaatst. De gemeente zelf heeft er zich ook menigmaal aan 'schuldig' gemaakt. Het Wolkersbeeld wordt 16 oktober onthuld In het gebouw van de White Eagle (Schilderend 19. Den Burg) geeft meester Morya vrijdag 9 oktober een lezing over Swami Premananda. een spirituele persoonlijkheid die leeft in het zuiden van India. De bij eenkomst begint om 20.00 uur, de entree bedraagt ƒ10.-. Arno Gieles uit Den Burg geniet de reputatie niet terug te dein- sen voor een stuntje. Vrienden en kennissen die hun vijftigste verjaardag vierden, weten daar van mee te praten Genoeg re den om het huis van de Abra ham woensdag op zijn vijftigste verjaardag flink in de steigers te zetten. (Foto Gerard Timmerman)

Texelsche Courant | 1998 | | pagina 5