Cuby nog altijd goed Elfde bluesfestival trekt volle zalen Lenie van 't Noordende toont klasse in 'Variaties Bier en blues smaken Agenda couRANT Dansdag ouderen massale show Lezing over vogels Mooie opkomst bloeddonoren Antje Boomstra deed cabaretier Finkers karikatuur cadeau Lezing reuma Oudeschilc en 14.37 uJ oktober nieuwe ma' DINSDAG 13 OKTOBER 1998 TT7YT7T QT7 O andere nummers gebaseerd op de blues, We teren met alleen op het oude succes. Op onze laatste CD staan alleen nieuwe nummers 'Veel blues en een beetje geluk. Ik denk dat ik daardoor al die tijd heb weten te overleven.' Harry 'Cuby' Muskee spoelt de woorden weg met een flinke teug bier. De vaderlandse blues legende. die in de zestiger jaren met Cuby and the Blizzards furore maakte, gaf onder dezelfde naam vrijdag in Question Plaza een daverend concert. Apptekockers Flophous Muskee zong zijn hit zoals hij het pakweg dedig jaar geleden deed. Keihard, ruig en tot groot genoegen van de velen die net als hem een dagje ouder waren geworden. Onder hen de nodige oude Sarasam-gangers. die genoten van een optreden van niveau Cuby (57) is het nog niet ver leerd. De blueslegende wist zich vrijdag in goed gezelschap van oude beken den John Lagrand, oprichter van het al even legendarische Livin' Blues, blies als vanouds op z'n mondharmonica Evenals de bassist van Cuby kende hij het podium van Sarasam op z'n duimpje. Op solo-gi taar zorgde Wild Romance-gitarist Erwin Java voor meesterstukjes. Ik heb het met deze jongens uitste kend naar m'n zin', knauwt Muskee in onvervalst Drents Vanaf de boot was het gezelschap ontspannen neergestreken aan een tafeltje in grand Café De Lindeboom, waar op dat moment de Cajun van Swamp door de tent galmde 'Ik ken die jon gens, ze komen uit Groningen en Assen. Op festivals als dit kom je el kaar toch vaak tegen. Hier is alles keurig voor elkaar. Goeie bands en een leuke sfeer De Drent praat graag over z'n hoog tijdagen. 'Sarasani was goed voor onze bekendheid. Héél Nederland kwam er Stunts ging de Drent met uit de weg. Er liep een bierleiding door de hele zaal van Sarasani heen. Die hebben wij een keer omgelegd, zodat alles bij ons terecht kwam We lustten er in die tijd wel pap van. Je schudde een keer met je hoofd en het was weer over. Maar zo wild gaat het nu met meer Anders dan bij alcohol, deed hij geen concessies aan de muziek. 'We spelen met alleen de zoge naamde 12-bars blues, maar ook Jan Rijkbroek vormde in De Zwaan een opvallende verschijning. 'Je moet met bands van naam wel eens een beetje geluk hebben, maar ik denk dat we nu toch een dijk van een festival hebben' Ewout Adriaans, mede-organisator van het bluesfestival, werd aangenaam ver rast toen hij zich vrijdag al vroeg in het café waagde 'Ik wist niet wat ik zag, zo druk als het toen al was.' Het was vrijdag vooral dringen voor Question Plaza, waar de kaartjes voor Cuby and the Blizzards al snel waren uitverkocht Veel Texelaars hadden zich ingedekt en tevoren een passepartout gekocht De te leurstelling van degenen die er naast grepen, baarde Adriaans aan vankelijk zorgen. 'Als we maar met ten onder gaan aan onze eigen po pulariteit 'Toen bleek dat het publiek zich ook uitstekend vermaakte in de talloze andere gelegenheden waar live blues werd gespeeld, verdween die angst al snel naar de achter grond. Het bluesfestival lijkt zich in de elf jaar steeds sterker als een publiekstrekker té manifesteren Opvallende verschijning waren The Stacy Cats, wiens snelle rockabilly en energieke optreden voor groot vermaak zorgde Verzorgden ze vrij dag nog het voorprogramma van Cuby, zaterdag waren ze in de tussenzaal de hoofdact, waarbij het contact met het publiek niet werd geschuwd Niets ging te ver. Thijs Gorter begaf zich met de contrabas in z'n nek tussen de dansers, ging liggen en liet zanger/gitarist Renzo Sanders als een acrobaat op hem dansen. Feest was het ook in de an dere zalen en tijdens het afsluitende concert van Smokey Wilson. Dinsdag 13 oktober: Om 20 00 uur houdt de afdeling stambomen van de Historische Vereniging een bijeenkomst in het Historisch Centrum op de Groeneplaats. De gemeenteraad vergadert vanaf 19.30 uur in het raadhuis. Agendapunten zijn o.a, het Cen trum voor Werk en Inkomen, jon geren ontmoetingsplaats Ooster end en straatnaamgevingen Om 20 00 uur komt de afdeling Texel van de Vrouwenbond FNV bijeen in De Buureton voor een le zing met als onderwerp 'Apo theek'. Woensdag 14 oktober: Van 8.00 tot 10.00 uur wordt bij De Cocksdorp een wadexcursie gehouden Deelname kost 7,50; inlichtingen en aanmelding bij Ecomare, telefoon 317741 Om 13 30 uur start bij de NH-kerk in Oosterend een rondleiding door het dorp Deelname ƒ15,-; opgave en inlichtingen bij 't Lant van Texsel, Waalderstraat 23, tel 322031. Om 20.00 uur begint de SBB-ex- cursie 'Nachtwandeling in het duinpark'. Inlichtingen en aan melding via EcoMare, tel 317 741. In de omgeving van De Cocksdorp wordt van 11.00 tot 13.00 uur een 'waddennatuur wandeling' gemaakt, onder lei ding van een gids van de Waddenvereniging Opgave en informatie bij de Waddenwinkel. Wilhelminalaan, Den Burg. Cinema Texel vertoont om 14.00 uur De Kleine Zeemeermin en om 20 30 uur Godzilla. Donderdag 15 oktober: Van 9 00 tot 11 00 uur wordt bij De Cocksdorp een wadexcursie gehouden. Deelname kost 7,50; inlichtingen en aanmelding bij Ecomare, telefoon 317741. Om 11.00 uur begint de SBB-ex- cursie 'Door het zout van de zee' over het kustgebied en de planten die daar groeien. Deelname 7,50: aanmelding en inlichtingen bij EcoMare, tel. 317741 Van 17.00 tot 20.00 uur houden de dokters Eissen en Hoekstra open huis in hun nieuwe praktijk aan de Molenstraat. Om 13.30 uur begint op de Vis markt een rondleiding door Den Burg. Deelname 20,-, opgave en inlichtingen bij 't Lant van Texsel, Waalderstraat 23, tel 322031 Natuurgeneeskundige, iriscopist en klassiek homeopaat J. van der Kruijff houdt in de voormalige LTS om 20.00 uur een lezing voor de reumapatiëntenvereniging In Cinema Texel draait om 18.30 en 21.30 uur Godzilla In 't Skiltje houdt Gymnastiek vereniging Oudeschild vanaf 20 30 uur de jaarvergadering De Amerikaans-Australische theatergroep 'Walking the Dog' treedt op in zaal 'Artaban' van het Maartenhuis in De Koog, aan vang 20 00 uur Entree 7,50. Vrijdag 16 oktober: Voor bezoekers van het Luchtvaartmuseum start om 14.00 uur een gratis rondleiding, waarin het verhaal over de op stand van de Georgiërs centraal staat. Vogelkenner Lieuwe Dijksen ver zorgt in d'Ouwe Ulo voor leden van de vogelwerkgroep, het IVN en andere belangstellenden een lezing over zijn verblijf in Ethio pië. Aanvang 19 30 uur, de toe gang is gratis. Om 20.00 uur start in De Hof in De Koog het Open Texels Bridgekampioenschap. In Cinema Texel draait om 18.30 en 21.30 uur Godzilla In kantine De Spil houdt ZDH de jaarlijkse ledenvergadering, aan vang 20.30 uur. Zaterdag 17 oktober: Aan de Witteweg bij Den Hoorn wordt van 9.00 tot 14 00 uur de laatste rommeltjesmarkt gehou den. Spullen halve prijs. Om 9.30 uur start in EcoMare een inspraakochtend over de her inrichting van de Ploegelanden. Na een inleiding volgt een bezoek aan het gebied. Feesten De akoestische set die stond ge pland, heeft hij laten vervallen 'We doen iets pittigers. Je kan hier toch niets uitleggen aan de mensen, want ze zijn hier om te feesten.' En om te praten, zo bleek ook tijdens het optreden, waarbij het publiek het toch daverende volume bijkans wist te overstemmen. De populariteit van Cuby heeft er in dertig jaar met on der geleden. Rond elf uur was er vrij dag al geen kaartje meer te begaan en konden echte liefhebbers alleen nog op slinkse wijze naar binnen glippen. Degenen die hier niet in slaagden, krijgen wellicht in de toekomst een kans. Want wat Muskee betreft is het met zijn laatste bezoek geweest 'Ik heb een zwak voor Texel Ik hou van dit eiland, heb er leuke dingen beleefd en ken hier heel wat men sen. Bijvoorbeeld Gelein en die jon gen van hier tegenover (Frans Pieterse, red.) En het is hier mooi De Slufter, bijvoorbeeld. Daar moe ten ze met hun handen van afblijven. Net als de Drenten Drents, moeten de Texelaars gewoon Tessels blij ven. En goed voor hun eiland zor gen.' ook met de hulp van zo'n veertig Texelse vrijwilligers, die de medewer kers van het Centraal Laboratorium van de Bloedtransfusiedienst (CLB) uit Amsterdam assistentie verleen den De 'doorstroming' verliep erg goed. De donoren kwamen behoor lijk gespreid binnen en konden daar door vlot worden geholpen De volgende bloedafname is vrijdag 23 april volgend jaar De laatkomers kunnen er dan van verzekerd zijn dat de deur ook werkelijk om 19.30 uur dicht gaat Nu meldden enkele men sen zich toch nog later, waardoor de medewerkers van het CLB - die veel tijd kwijt zijn met het inpakken van de apparatuur - zich nog behoorlijk moesten haasten om de laatste boot te kunnen halen. 300 dansers uit Noordholland komen woensdag 4 november naar de Dans dag voor Ouderen, die in de sporthal in Den Burg wordt gehouden. De deelnemers zijn vijftig-plus en weke lijks ergens in de provincie actief aan het volksdansen, country-line of gezelschapsdansen. Er staan diverse demonstraties op het programma Texel is vertegenwoordigd met veer tig dansers, die onder leiding van Baukje Drijver elke week in De Buure ton dansen. De overkanters arriveren om 10.15 uur in Ons Genoegen. De zaal is vrij doordat OSG De Hogeberg er die dag geen gebruik van zal ma ken. Vogelkenner Lieuwe Dijksen verzorgt vrijdag in d'Ouwe Ulo vanaf 19.30 uur een lezing over zijn langdurig verblijf in Ethiopië. Hij licht zijn verslag toe aan de hand van zelfgemaakte dia's. De bijeenkomst is bedoeld voor leden van de vogelwerkgroep en het IVN. De toegang is gratis. Helena M. van t Noordende (46) volgde avondopleidingen aan de Rietveldacademie en de Rijksacademie in Amsterdam en ee" opleiding aan de Amsterdamse Hogeschool voor de Kunsten. Ze is eerste graads bevoegd docente tekenen en kunstgeschled Ze exposeerde onder andere in Den Burg en Stompetoren, De Vest en het Stedelijk Museum in Alkmaar, Art Gallery in Hoorn Posthuys in De Koog, Triade en Kunstliga in Den Helder en nam deel aan een reizende tentoonstelling van de Nederlandse Kui stichting. Ze heeft momenteel een halve baan aan de Lubertischool in De Koog als conciërge en als docente die drie keer per* lessen kunst' geeft aan de kinderen. <Fct: w In De Hof in De Koog wordt o 13.30 uur het Open Te»; Bridgekampioenschap herv Vanavond om 20.00 uur start' laatste ronde. Het Zeemanskerkje in Oud schild is van 11.30 tol 17.00 l voor bezichtiging geopend Erj allerlei handwerken en er is kolt Voor ƒ1,- kan de toren word beklommen. Landschapsarchitect Dirk mons opent om 16.00 uurdeè ste tentoonstelling van het kuni enaarscollectief Wantij, dat b staat uit onder andere o Texelaars Lokatie is 'Tussen i banke', de gemeentelijke expo tieruimte aan de Groeneplaats. Cinema Texel vertoont om 14.1 uur De Kleine Zeemeermin, 0 16 00 Mafia en om 18.30 eno 21 30 Godzilla. Hoogwater te Aan het strand is het ongeveer eerder hoogwater. De zon komt tober op om 08.08 uur en gaat om 18.38 uur. 20 13 oktober doodtij. een lieflijk tafereel van lammeren in de weide. De keerzijde vertoont mensen en is een blijk van veelzijdigheid wat betreft techniek en materiaalgebruik. De rood- geblokte kleding van een 'dame' vormt een humoristisch contrast met de rondborstigheid van diezelfde dame. Haast tastbaar zijn ook de menselijke vormen die in pastel, houtskool en een mengsel van deze technieken zijn neergezet in drie werken met de titel 'Model' Vooral de lijven van badgasten die op de rug worden gezien, zijn wat dat be treft een uitschieter: konten om in te knijpen, weergegeven met de rou tine die ook voor de rest van de ex positie kenmerkend is. Interessant zijn ook enkele collages, afbeeldin gen die uit papiersnippers zijn opge bouwd en vervolgens met verf be werkt. Een pasteltekening van een liggende vrouw valt op door rake houding en vormen met consequent weggelaten details. Wie mocht den- Noordende geen gezichten ent den kan tekenen, vergist zich ze in staat is een gedetailleerd ook nog gelijkend portret te meJ blijkt bijvoorbeeld uit de serie 101 rigen die hangt in de recreatie van verzorgingshuis Sint Jan zijn overigens aquarellen. Vanü van 't Noordende zijn zoveelai rellen in omloop dat velen des dat ze geen andere techmekenl teert. De expositie in Catharinahoeve leert dus and Bezoekers zijn daar welkom 9.30 tot 17.30 uur, wat ook g voor passanten die in horecabedrijf niets consume Wie persé 's avonds wil kijken» even de sleutel vragen. Bijna schilderijen zijn te koop. De prj variëren van f175,- tot 1250,- Geen gordel. Vier automobile die geen gordel droegen zijn bij controle woensdag op de Ponk bekeurd. In totaal controleerde politie veertig bestuurders. Bassit Thijs Gorter bespeelt zijn instrument vanuit de nek. In ontmoetingscentrum Burgwal 37 is deze maand keramiek te zien van Antje Boomstra uit Den Burg. Haar misschien wel opmerkelijkste werk, een karikatuur van het hoofd van cabaretier Herman Finkers, staat er echter niet. 'Tijdens een fietstocht over het eiland zag ik hem zitten op een terras. Ik heb hem aangesproken en het cadeau gedaan. Maar een echte voorkeur heb ik nog niet. Ik ben nog een beetje zoekende Hel moeilijkst vindt ze glazuren 'Je kunt natuurlijk wel kant-en-klare gla zuur kopen, maar leuker is het om zelf de kleuren de maken. Daarin ben ik nog een beginneling. Het is voor de derde keer dat Booms tra met haar werk in hel openbaar treedt. Tweemaal eerder deed ze mee aan een gemeentelijke thema tentoonstelling, maar mei eerder ex poseerde ze met zoveel werk. In het ontmoetingscentrum aan de Burgwal is levens (mooi) keramiek Ie zien van Nelie Smit van de Leemkuil. Ondanks het slechte weer hebben 331 donoren vrijdag bloed gege ven in OSG de Hogeberg. Een aan zienlijk aantal, temeer daar twintig anderen werden bedankt voor hun aanbod. Wegens een te laag ge halte aan rode bloedlichaampjes, een griepje of andere redenen kon hun bloed niet worden gebruikt. Zeer in haar sas was de organisatie Natuurgeneeskundige, iriskopist en klassiek homeopaat J. van der Kruijf houdt donderdag om 20.00 uur voor de leden van de reumapatiènten- vereniging een lezing over zijn werk wijze. De avond in de voormalige LTS aan de Emmalaan begint om 20.00 uur. Er is koffie en thee en be zoekers mogen vragen stellen Boomstra vertelt het een beetje be- schroomd Ze maakte het werkje eens als opdracht tijdens een cursus. Maar trots is ze wel: 'Ik las laatst in De Volkskrant een interview met Fin- kers Er stond een grote foto bij van hem in zijn woonkamer Daarop zag J ik die kop ook. Dat is toch hartstikke leuk.' j Ze begon zo'n zeven jaar geleden keramiek te maken, na een cursus bij Nesrin During. Sindsdien is het een hobby die ze regelmatig beoefent. 'Dal gebeurt in periodes. Soms doe ik er veel aan, soms minder. Hel is nogal bewerkelijk, vooral omdat ik alles mei de hand doe en geen draai schijf gebruik Ondanks haar bescheidenheid oogt Boomstra's werk zeer professioneel. Gevarieerd is het ook: van waterdrup pels lot schalen en van een tas en een kussen tot stook potten voorin de tuin. 'Ronde vormen liggen me wel. Halfuursdienst. Extra afvaart op vrijdag 16 oktober van 9.35) en met 20.05 uur en op zatent 17 oktober van 9 35 tot en m 16 05 uur. Gevaarlijke stoffen. Op vrijs 16 oktober zijn de afvaarten» 10.05 uur van Den Helder en 13.35 uur van Texel uitsluit» bestemd voor het ven/oer van g vaarlijke stoffen Wachttijden. Op vrijdag 16 okt ber wordt in Den Helder i wachttijd van een half uur n wacht tussen 13.00 en 16.00 Op Texel moet die dag op half tot één uur wachten wordi gerekend tussen 9.00 en 15.1 uur. DL 13 Wo. 14 Do. 15 Vr. 16 Za. 17 Zo. 18 Ma. 19 Di. 20 In 'Catharinahoeve' aan de Rozendijk is onder de noemer 'Va riaties' een serie van 17 schilde rijen te zien van Lenie van 't Noordende uit Den Burg. Die han gen niet in het restaurant zelf maar op de sfeervolle zolder waar ze uitstekend tot hun recht ko men. Het is de moeite waard de trap op te gaan want de werkstuk ken getuigen van vakmanschap, artisticiteit en een rake penseel voering die op grote ervaring wijst. Het is deels recent werk dat niet eerder werd geëxposeerd. Aan één kant van de centraal opge stelde tentoonstellingspanelen is het een beestenboel: olieverf en acrylschilderijen alsmede houtskool tekeningen van dieren, waaronder speelgoedberen. Er is een uit drie fasen bestaande studie bij van poe zen maar ook een tweeluik dat de ti tel 'Oorlog en vrede' draagt. De oor log wordt verbeeld door vechtende Twee legendarische tijdgenoten in actie. John Lagrand (links), vroeger van Livin' Blues, en rechts blueszanger Harry Muskee. (Foto Gerard Timmerman) Herman Finkers met de door Antje Boomstra gemaakte karikatuur van zijn hoofd. 1.45 en 3.06 en 4.10 en 5.35 en 7.00 en 8.06 en 8.45 en 9.14 en 15.35 21

Texelsche Courant | 1998 | | pagina 2