Sport 1 li TEXELSE f COURANT Iterker ZDH toch blij met remise Lijnbaltoernooi Oude trekkers Iop NK-ploegen Verlies Texel'94 tegen koploper G-team glijdt uit op Westfriese klei Grote nederlaag SVO tegen Petten lassale deelname in gymwedstrijden Wedstrijden van hippische clubs Ronald Zijm derde op NK-motocross Winst heren Mareis Mooiweervissers vangen weinig Eilandcompetitie volleybal Eindelijk wind bij surfwedstrijd Kampioenschap klaverjassen Rik van Hattem golfer van de maand Winterseizoen menvereniging Recordopbrengst voor gehandicapten Motocross lijkt op Tupperware party DINSDAG 13 OKTOBER 1998 iel een groot overwicht niet ilteerde in een overwinning, it ZDH zondag wel tevreden „et het gelijkspel (3-3) tegen Reden was dat de gelijk pas twee minuten voor tijd Qevolg was wel dat geen ver afstand werd genomen van de arste plaatsen op de ranglijst. Koornders startten uitstekend De ,erd vlot rondgetikt, waardoor de jn weinig hadden in te brengen, üielle openingstreffer van Jelte der Kooi - na mooi samenspel sn Bart Oosterhof en Pascal ens - was daarom niet meer dan logisch gevolg. minuten later was het echter al gelijk en vanaf dat moment ging mis. Persoonlijke duels gingen aren. passes kwamen niet meer en onzekerheid en irritatie slopen raam maar zeker in het spel van Een verkeerde combinatie in de an het veld, leidde tot een snelle der. waarna keeper Christiaan het nakijken had. 1-2. voor rust kwam de thuisploeg op e hoogte, wederom na samen- Ivan Oosterhof en Riemens. Een gen strafschop gebied staande fedtgervan DWB werd zo zenuw- igdoor het inkomen van Etienne Bennekom, dat hij de bal promt gen doel joeg. ust had ZDH het beste van het Het niveau was niet fantastisch, :de inzet was zo groot dat DWB Ons Genoegen speelden 300 «gen uit het basisonderwijs sdag en donderdag de jaar- liinbalwedstrijden. Het draaide geen spannend toernooi, waar- te Zwart-Wit Tubbies winnaar ten van de Jozefschool. Van de «dorpen, die samen met de pas- en Vrije School een com- iï uitvochten, wonnen De ders. De leerlingen van De Fon- tn de Thijsseschool komen in norjaar in actie. J>e ploegers hebben op het Ne- pds Kampioenschap voor oude jrs in Swifterband (Flevoland) gepresteerd Op de doorweekte (kleigrond, gehinderd door een 'graszaadstoppel, ploegde Jan est zich met 134 punten bij de gaanders naar een tweede is. Van de 18 deelnemers aan dit erdeel eindigde Maarten Koorn ipunten) als zesde en Kees Burg- (123) op de achtste plek Bij de i-en-weer gaande ploegen werd Bakker zevende van de 12 in ernstige problemen geraakte. En kele scherpe voorzetten gingen ech ter net voorlangs en kopballen van Jelte van der Kooi en Michel Gomez vlogen een metertje over de lal. Tien minuten voor tijd sloeg het nood lot toe. Linkshalf Etienne van Bennekom moest met een op het oog zware blessure het veld verlaten. Even was er verwarring in de gelede ren van ZDH, waarvan de directe te genstander van Van Bennekom pro fiteerde Hij kon alleen ten koste van een overtreding worden gestopt, vlak buiten het strafschopgebied. Uit de toegekende vrije trap belandde de bal op de paal, waarna één van de spit sen van DWB simpel kon intikken: 2- 3. De mouwen werden nog verder opgestroopt en met de moed der wanhoop zocht ZDH de aanval. De niet meer verwachte beloning viel toen Robert Jalvmg vanaf rechts een lange pass verstuurde en Jelte van der Kooi van dichtbij zijn tweede treffer scoorde: 3-3 Texel'94 heeft zondag een 3-0 ne derlaag geleden tegen koploper FC Uitgeest. De groen/zwarten hadden geen antwoord op het frisse en agressieve spel van de thuisploeg en namen in de slot fase teveel risico. Uitgeest is bezig aan een goed sei zoen De club voert zonder punten verlies de ranglijst aan en startte met een licht veldoverwicht. Twee cor ners in de 26ste minuut, genomen door John List, brachten de thuis ploeg in verlegenheid. Spits Erwin Koning kopte eenmaal nét over. Uit geest verraste met snel genomen vrije trappen en kreeg steeds meer greep op de wedstrijd, waarbij het gevaar vooral van rechts kwam. Kort voor rust belandde een voorzet bij de eerste paal en werd via de punt van een Uitgeester schoen verzil verd. Keeper Bart Heerschap was kansloos. In de tweede helft stond De glibberige klei in Bovenkarspel is het G-team slecht bekomen. De Texelse voetballers kwamen op het Westfriese gras niet goed in hun spel. In de eerste helft kwam het team als snel op achterstand. Nadat Ruud Heuving uit kansrijke positie naast had gevuurd, trapte Twan van Nuland na een kwartier wel raak KGB speelde echter doelgerichter. Met rust keken de Texelaars tegen een 6-1 achterstand aan In de tweede helft kopte Ruud Heuving een hoge bal van Paul Bakker over de keeper in het doel. Maar ook de tegenstander wist het net te vinden en tekende uiteindelijk 7-2 aan. De voetballers van Oosterend had den zondag in Petten weinig in te brengen tegen hun gastheren. De nederlaag (7-0) was echter geflat teerd. De wedstrijd begon te laat. Na een half uur te hebben gewacht op de scheidsrechter, wilden enkele spelers en het bestuur niet spelen. Na veel heen en weer praten, gingen ze over stag, op voorwaarde dat een lid van Petten zou fluiten Aangezien de Oosterenders liever voetbalden, dan onverrichter zake naar huis te moe ten terugkeren, werd op het voorstel ingegaan. SVO begon zonder Sil van Dijk en Alex Duinker, maar zag zich versterkt in de persoon van Klaas Maarten Raven Petten was sterker, maar het duurde tot halverwege de eerste helft voordat het eerste doelpunt viel Keeper Rob Zuidwijk kreeg een hard schot niet onder controle, zodat het voor de spits van Petten een kwestie van intikken was. Nog geen minuut later had Christiaan de Vries de gelijk maker op de schoen, maar zijn lob ging via de lat over. In de resterende tijd wist Petten dankzij misverstanden in de verdediging van SVO nog twee maal te scoren, zodat de ruststand 3- 0 was. Na een donderspeech van trainer Bep vonk, trok Oosterend in de openingsfase na rust volop ten aan val. Een doelpunt leek niet uit te kun nen blijven, maar zoals zo vaak viel dat aan de andere kant. De rechts buiten van Petten zette voor op zijn spits, maar de scheidsrechter (die dit linkerspits Erik Wuis z'n plek af aan Paul van Exel Die gaf meteen z'n visitiekaartje af met een knappe voorzet, waarvan overigens met werd geprofiteerd. Uitgeest ant woordde met een tegenoffensief, waarbij Maarten Koorn zijn ploeg be hoedde voor een achterstand. Texel'94 herstelde zich goed en ver overde steeds meer terrein. De gelijkmaker liet echter op zich wach ten Erwin Koning was in de 61ste minuut dichtbij, maar schoot rake lings voorlangs. Invaller Barry de Vries zorgde voor extra stootkracht, maar met voor doelpunten. Het sco ren ging de Texelaars opnieuw moeilijk af. De combinaties liepen niet lekker en er werd veel balverlies geleden Een peer van Simon Brand, suisde net naast. Texel'94 werd gedwongen meer risico te ne men, waardoor Uitgeest de ruimte kreeg Vanuit buitenspelpositie scoorde de ploeg 2-0, in blessuretijd gevolgd door een derde treffer. dikke tweehonderd kinderen ben afgelopen week verwoed jd geleverd in de onderlinge Istrijden van Gymnastiek Vere ng Texel. Om iedereen de ge- inheid te geven zijn of haar iningen te doen, stonden tus- maandag en zaterdag iedere wedstrijden op het pro- mma. de allerkleinsten was er een n les, waarbij de ouders de vor- ngen van hun kroost konden be kt. Voor kinderen vanaf zes jaar en wedstrijden georganiseerd, «de mannelijke leden betekende een oefening op de lange mat, dele trampoline, ringen en op de brug. De meiden zagen de ringen vervangen door de balk Er waren prijzen voor de beste drie in iedere leeftijdscategorie. De nummers één en twee mochten zaterdag opnieuw hun beste beentje voorzetten in de strijd om de Heerschapsbeker. Deze werd uitein delijk veroverd door Cathelijne Engel vaart. Zij mag zich nu een jaar lang clubkampioen noemen. Zij werd op de voet gevolgd door Sjoerd Ruarus en Kevin Keesom. De aanmoedigingsprijs voor het beste jonge talent ging dit jaar naar de 6- jarige Marlon Marei. De selectie streed haar eigen strijd, de jongens op maandag, de meiden op zaterdag. Doordat voor de jongens zes en voor de meiden vier toestellen op het programma stonden, moest het gemiddelde cijfer uitwijzen wie clubkampioen werd. Edwin vanuit de middencirkel bekeek) meende dat de bal over de achterlijn was geweest en floot, ledereen was in afwachting van een doelschop, behalve de spits van Petten, die de bal na een solo langs keeper Zuidwijk schoot. Velen rekenden er op dat de voetballer van Petten zijn theaters tukje met een gele kaart moest beko pen, maar de scheidsrechter had zich kennelijk bedacht en rekende het doelpunt goed Met deze opsteker op zak, wist Pet ten nog drie keer te scoren en moet SVO zondag tegen Kwiek op betere tijden hopen In manege Akenburg werd zaterdag de tweede onderlinge wedstrijd van het jaar gehouden. Deelname stond open voor de leden van de Wadden- ruiters en de Kleppertjes Er werd dressuur gereden, gesprongen en een spel/wegparcours verreden. In tegenstelling tot de vorige keer werd in de binnenbak van de manege ge reden Dina Schahidi en haar pony Mira werden clubkampioen en mochten de felbegeerde bokaal mee naar huis nemen Zij behaalden een score van 492 punten uit twee wedstrijden Roos Jongeneel en Snowy sprokkel den 480 punten bij elkaar, goed voor een tweede plaats. Bij de paarden was de hoogste eer voor Eva van der Linde en haar dier J.J v/d L. Hun score bedroeg 486 punten Cathelijne Engelvaart met de Heerschaps beker, die zij zojuist heeft ontvangen uit handen van een kleindochter van Bertus Heerschap. De winnares wordt op het po dium geflankeerd door Sjoerd Ruarus (2) en Kevin Keesom (3). IFotos March Hot/non) Zwaneveld turnde een uitstekende wedstrijd en moest toen dus een halve week afwachten of één van de meiden hem zou weten te achterha len. Dat lukte niet. Nienke Daalder kwam dicht in de buurt, maar strandde op de tweede plaats. Haar broer Pieter Daalder kwalificeerde zich als derde fage Marlon Marei wordt door duizendpootGerrit Verhoeven gefeliciteerd met zijn bezing tot talent van 1998. Winnaars Jongens 6 jaar Marlon Marei 34 20 punten, 7 jaar Ricardo de Wit 31 95 8/9 jaar Willem Jaap Koomen 36 35.9/10 jaar Steflan Vlaming 35 65. 11/12 jaar Kevin Keesom 35 40 Meisjes 6/7 |aar Lisa Winter 36 80 7/8 jaar: Jeneesiya Ponniah 36 45; 9 jaar Marianne Schoo 33 85. 10 jaar Viane Bremer 36 15, 11 jaar Mira de Steur 33.85; 12 jaar Eva de Graaf 35.05, 13/14 jaar Cathelijne Engelvaarl 36.20 Heerschapsbeker: 1 Cathelijne Engelvaart 36 50: 2 Sjoerd Ruarus 36.05; 3 Kevin Keesom 35 95 Jong talent: Marlon Marei Selectie Jongens B 1 Malik Kariebo 53 08: 2 Alwin Bakker 47 13; 3 Gian Battista Marei 46 70, Jongens A: 1 Edwin Zwaneveld 49.50; 2 Pieter Daalder 48.20; 3 Jeflerson van Karsen 45 75; Meisjes C: 1 Laura Albers 30 45, 2 Cintha Si|tsma 30.10 Meisjes B: 1 Nienke Daalder 32 15. 2 Marijke Blok 29 70; 3.Rosa Albers 28 90, Meisjes A: 1 Monique de Jong 31 45, 2 Karin Zwaneveld 31.40, 3 Esperanza Smidt 30 25 Totaalselectie: 1 Edwin Zwaneveld gemiddeld 8 2500; 2.Nienke Daalder 8 0375 3 Pieter Daalder 8 0333 Spektacularie actie van motocrosser Ronald Zljm op weg naar de derde plaats op het NK voor jeugdrijders. (Foto Conrry van Beo*) Motorcoureur Ronald Zijm heeft tijdens de afsluiting van het NK voor junioren op het circuit van Schaik in Brabant zijn derde plaats veilig gesteld. Op een door weekte baan won Zijm de eerste manche en hij kwam in de tweede manche als derde over de streep. Het was een druk weekend voor Zijm. Zaterdag trad de Texelaar aan voor de vijfde Internationale Strand- race Flevoland, een groots spekta kel met meer dan 400 deelnemers Op het drie kilometer lange strand- parcours werden topsnelheden be reikt. In de 250 cc-klasse nam Zijm het op tegen 113 renners, in de eer ste manche werd hij vijfde. Hij had dit resultaat in de tweede heat kun nen evenaren als hij niet lek had ge reden. Zijm eindigde in het alge meen klassement als negende. Andere Texelaars die meereden wa ren Otto Goënga. Egbert van der Werf, Sijbrand Lups en Bonne Klein Woolthuis. Ze reden allen in de 125 cc-klasse Door een organisatiefout bleef onduidelijk op welke plaats ze waren geëindigd. Op het zware par cours kwam Van der Werf zonder benzine te staan, omdat zijn ma chine veel méér gebruikte dan voor zien. In de volgende rit hield hij wél de aansluiting. Klein Woolthuis kampte in de tweede manche met een defecte bougie. Dina Schahidi werd clubkampioen van De Kleppert/es. De bijbehorende prijs kreeg ze uit handen van clubvoorzitter Gerard Roe per. Een dag later werd de eerste indoorwedstrijd gehouden Extra uit daging hier is dat er punten kunnen worden verdiend Wie er voldoende behaalt, promoveert uiteindelijk naar een hogere klasse. In de B-, L- en M- klasse wordt bij 156 punten (en meer) een winstpunt gegeven, in de Z-dres- suur ligt die grens bij 180 punten De wedstrijd duurde erg lang. Er werd om 9.15 uur gestart in de M2-dres- suur, de B-paarden moesten tot 19.00 uur wachten voor zij aan de beurt waren. Er werd goed gereden, bijna alle eerste en tweede plaatsen waren goed voor een winstpunt. De hoogste scores werden behaald door Cornen Kooy met Kironne van de Waddenruiters en Wendy Lam pers met Kyle van de Vuurtoren- ruiters Zij behaalden beiden 165 punten in hun eerste proef in respec tievelijk de B- en L-dressuur. Dankzij een goede tweede helft hebben de basketballende heren van De Mareis zondag met 41-22 gewonnen van Break Out 2 uit Hippolytushoef. De Texelaars kenden deze ploeg van enkele toernooien in het verleden en verwachtten op grond daarvan weinig problemen. Toch bleek het in de eerste helft moei lijk om afstand te nemen. Verdedi gend stak het wel aardig in elkaar, maar aanvallend werd te gehaast gespeeld. Omdat de meest-productieve speler van De Mareis, Albert ten Wolde, ook zijn dag niet had, werd in de pauze afgesproken om meer druk uit te oe fenen om de tegenstander fouten te ontlokken. Deze taktiek lukte en toen ook van afstand steeds beter werd geschoten, groeide de voorsprong van De Mareis naar grote hoogte Met fwee overwinningen uit drie wedstrij den draaien ze nu mee aan de kop van de ranglijst. Scores: Albert ten Wolde 21 punten; Eric Venneker 8. Vincent Blom 7; Jaap de Wijk 4: Jos Witte 1 Programma: JBC/N - De Mareis (d), aanvang 14.30 uur (in 't Trefpunt in Julianadorp). Mooi weer is geen garantie voor goede vangsten. Dat ondervonden de sportvissers in de veertiende wedstrijd voor het club kampioenschap bij de asfaltmolen Acht senioren en twee jeugdigen wierpen een lijntje uit. Toy Imhoff haalde 30 cm vis op de wal en Den nis Witte moest het met 18 cm doen. Nico Tessel ving drie vissen, goed voor 77 cm en een eerste plaats. Cor Huisman sloeg er ook drie aan de haak. met een gezamenlijke lengte van 64 cm. Derde werd Ton Dorst met 48 cm vis Programma dinsdag 13 oktober: Veld A, mannen: 18.30 Jozefschool-Dros OSG 19.15 OSG-CavoLatuco CVI 20 00 Super-CVI CavoLatuco 20 45 Slock (H)-Paal 9 Super 21.30 Kobeko-Paal28/Krim Tatenh. 1 22.15 12 Balcken-Tatenh. 1 Kobeko Veld B, mannen en gemengd: 18.30 Tatenh. 2-Euroase Dennenoord 19.15 Fitt-Dennenoord Tatenh 2 20 00 EcoMare-Zandbank Fitt 20 45 Rabo-LenR Sportshop 21.30 Sportshop-Autocentr DGM 22 15 Cocky's-DGM Autocentr Veld C, dames: 18.30 Ouestion-Nokanto NIOZ 19 15 Durper Drup-NIOZ Nokanto 20 00 Eierl Huis-Cinema Westerl 20.45 Westerlaken-Gimsel Klif 12 21.30 Haarstudio-Klif 12 Gimsel 22.15 De Boer-Timmers Haarstudio Nadat er driemaal een club wedstrijd was afgeblazen, we gens te weinig of helemaal geen wind, konden de surfers zondag eindelijk van start gaan. Bij een stevige zuidwestenwind werden vier manches gevaren. Klaas Jan van der Vlis wist door drie van de vier manches te winnen deze wedstrijd op zijn naam te zetten. De windrichting was voor een slaomwedstri|d bij Dijksmanshuizen prima Er konden hierdoor twee boeien recht voor het strandje wor den gelegd. De start en finish waren op het strandje, waardoor de surfers bij de lage temperatuur niet in het water hoefden te wachten op de vol gende start. Na het eerste startsein bleek al snel dat Klaas Jan van der Vis voor de eerste plaats ging. Hij won de eerste en tweede manch voor André van den Berg en Joost Albers Na de pauze werden twee lange manches om de bestaande boeien van de betonning gevaren De eerste won André, gevolgd door Joost en Adriaan van Rijsselberghe. De laatste manch was Klaas Jan de snelste, nu gevolgd door Joost, Adriaan en André. De andere surfers konden dit viertal niet bijhou den maar voeren in de achterhoede hun eigen race. Na de wedstrijd mocht Klaas Jan van der Vis met 2 1 punten de eerste prijs in ontvangst nemen. De volgende pri|zen waren voor André van den Berg (4.7), Joost Alberts (7) en Adriaan van Rijsselberghe (11). Klaverjasclub Den Burg houdt de eerste avond voor het kampioen schap op vrijdag 30 oktober in d'Ouwe Ulo Er wordt verder ge speeld op 27 november, 18 decem ber, 29 januari en 26 februari De kosten zijn 40.- per koppel Naast de eeuwige roem zijn er fraaie prij zen te winnen en is er een verloting Opgave bij Theo Witte, tel. 31 37 04. Wedstrijdleiding: let en Willem, tel. 319436, 315194. Uitslagen: LenR-Fitt 0-3; Beverdam-Dennenoord 3-0; Rabo-De Zandbank 3-0, EcoMare-Euroase 3- 0; Cooky's Kapsalon-Tatenhove 1 3-0, 12 Balcken-Paal 28/De Knm 2-1 Kees de Waal- Jozefschool 0-3; Zeilmakerij-Videolux 3-0, De Rival-Keurslagen) Dros 3-0, Wiersma Meube- len-Waayer 0-3; Top Tten-Leydekkers 0-3, Grote Slock-Smash '68 3-0, Westerlaken-Klif 12 0-3, Durper Drup-Gimsel 3-0; Nokanto- Timmers Bakkenj 3-0, Eierlandsche Huis- NIOZ 1-2, Slagenj lepe de Boer-Cinema Texel 2-1, Haarstudio-Question 2-1 Op golfbaan De Texelse speelden dertig deelnemers de maandwedstrijd. Het was een Strokeplay-wedstrijd, dus ieder moest zijn slagen tellen met handicapverrekening. Rik van Hattem was de beste speler met een netto score van 58 (slagen min handicap). De groep die meedoet aan de kennismakingscursus van tien les sen had de eerste wedstrijd op de par-3 baan Onder leiding van de golfleraar was het een drukte van belang. Alle cursisten waren na af loop enthousiast over het resultaat en stonden verbaasd over wat ze in Menvereniging Tussen Wad en Duin houdt dit winterseizoen men- lessen, zowel voor beginners als voor gevorderden. Net als voor gaande jaren geeft Piet Beers de lessen. Naast het leren mennen komen ook correct in- en uit spannen aan bod. De menlessen worden in kleine groepen op donderdagavond in de binnen- manege gegeven. De menvereniging hoopt op vol doende deelname aan de Jaap de Graaf-bokaal Deze mencompetitie wordt op zes zondagen in de winter verreden. Elke wedstrijd bestaat uit een dressuurproef en een vaardigheidsproef (kegeltjesproef). Het is met perse nodig zelf over een paard te beschikken. In overleg is het meestal wel mogelijk een aan spanning van een andere deelnemer te gebruiken. Informatie bij Rita Hin- Bakker (tel. 315 350) of Piet Beers (tel.314 563) De nationale collecte voor verstande lijk gehandicapten heeft op Texel het recordbedrag van ƒ9.802.35 opge bracht. Tien procent van de op brengst blijft op het eiland en gaat naar het project Begeleid Wonen enkele weken hadden geleerd. Bob Hoogenraad won de eerste prijs, hij had slechts 38 slagen nodig voor negen holes. Hij werd gevolgd door Shirley Medema, die goed scoorde met 41 slagen Uitslagen maandwedstrijd Handicap 0-36 1 Rik van Hattem (58); 2 Els Postma (65); 3 Jan Winnubst (68). 4 Pieter de Boer (69). 5 Jan Mevius (70); 6 Fleur van Duyl (72) Han dicap 37-45 1 Jaap Duin, Handicap 45-54 1 Kees Duin. Longest dnve heren: Jan Winnubst; dames: Fleur van Duyl Neary he ren Willem Speelman. Tijdens de laatste motocross om het kampioenschap afgelopen zondag steeg de rivaliteit bij de junioren van de 125cc's tot onge kende hoogte. Er waren maar liefst drie rijders die nog aanspraak op de titel maakten. Normaliter is motocross een individuele sport, maar in deze finale tekenden zich teams af om elkaar de loef af te steken. Renners legden elkaar het vuur zodanig aan de schenen dat het door rondvliegend materiaal leek dat niet de plastic Tupperware-bakjes, maar het plas tic van de motoren in de uitverkoop was. Joost van Heerwaarden werd het eerste slachtoffer Hij ging de strijd aan met de overige renners èn zijn zenuwen en moest dit bekopen met een stuurfout. Hij viel en moest met een laag puntenaantal genoegen nemen Hij had in de vorige races echter al een behoorlijke buffer voor opgebouwd. In de eerste manche reed Michel Jongedijk naar de eerste plaats. Dit kunstje werd hem in de tweede manche niet nog eens ge gund Hier reed John Boeijen naar het maximale, terwijl zijn rivalen ge noegen moesten nemen met een lage klassering. Wat dit betekend voor de titel is nog onduidelijk. Dit zal tijdens de prijsuitreiking op de feest avond op 31 oktober bekend worden. Ook bij de liefhebbers lag het kam pioenschap, dat werd gesponsord door garage Westend. nog open. Van Maldegem had twee manche-over winningen nodig voor het kampioen schap Zijn rivaal Ben Bakker gunde hem geen millimeter ruimte. Dit ont aardde in een gevecht om de eerste manche, die pas onder de geblokte vlag door Van Maldegem met een wiellengte voorsprong werd beslist. De tweede manche werd een totale uitputtingsslag voor dit duo Ze had den meer dan de hele baanbreedte nodig en kozen vaak hun route door de rozebottelstruiken. Uiteindelijk wist Bakker Van Maldegem kort voor het einde te passeren en schreef hij met een minimale voorsprong de tweede manche op zijn naam Wederom werd er bij de jeugd op de 80cc kleine wielen uitstekend gereden. In de eerst manche streden Pascal Veenstra en Rick Dijker om de eerste plaats, wat in het voordeel van Veenstra uitpakte Ook in de tweede manche leek dit duo de eerste twee prijzen op te eisen Bij een val van beide kemphanen moesten ze toekij ken hoe Lotte Bakker hun passeerde Otto Goénga reed zich bij de 125cc- senioren eindelijk weer eens in de prijzen. Hoewel hij kampte met een lichte beenblessure, stapte hij toch op de motor om op een derde plaats te eindigen Komend seizoen zal de 250cc-klasse er een aantal tegen standers van formaat bij krijgen. Agan Schouten maakte zondag als eerste van de 125cc-ers de overstap naar de tweeëneenhalf en ging voorin het rennersveld de strijd aan met Rob Peetoom en Nico Bakker. Nu de competitie IS afgelopen kun nen de rijders zich helemaal richten op de 4-uurs cross die op 1 novem ber wordt verreden en zeker ook dit jaar weer een slijtageslag zal worden voor de renners. Uitslagen: 60cc 1 Maxime Bakker 2. Charlie van Beur den 80cc lage wielen 1 Pascal Veenstra. 2 Rick Dijker; 3 Lotte Bakker 80cc hoge wielen 1 Arjan van Maldegem, 2 Jan v/d Vis 125cc-junioren 1 Björn Bakker 2. John Boei jen; 3 Joost de Winter l25cc-senioren 1 Eric Pater; 2 Wouter Bak ker: 3 Otto GoÜnga 250cc 1Rob Peetoom, 2. Arjan Schouten; 3. Nico Bakker Liefhebbers. 1 Ben Bakker; 2 Henn van Maldegem 3 Jeroen v/d Sar

Texelsche Courant | 1998 | | pagina 7