F amilieberichten TEXELSE J COURANT Gasten houden voeten droog Postbezorging krant Drentse schapen Damesteam Klif zoekt versterking Zeilduo Pool wint opnieuw Fietser over de kop Gymclubs houden springspektakel Afspraak maken voor röntgenfoto Geen dorpswacht voor Den Burg? Zee te hoog voorTeso Jeugd vangt bot bij Ankerpark 50 JAAR 'Fexel aartjes DINSDAG 27 OKTOBER 1998 Heter Grootjen waadt met een gast op zijn rug door het water op de havenkade ober zei dal we onze auto op de moesten parkeren We dachten itetzo'n vaart niet zou lopen, maar aten nog maar een half uur aan lolde kade stond al blank.Trees jeMoleman uit Hengelo beleefde iagavond een gedenkwaardig mn restaurant 't Pakhuus op de teschilder haven Het water steeg t.20 meter boven NAP. waardoor 31 de andere gasten ingesloten Geen nood, want enkele sterke medewerkers met lieslaarzen en waadbroek namen de bezoekers op de rug en brachten hen veilig naar de dijk. Ook gasten van restaurant Havenzicht hielden op deze wi/ze de Onze 1600 postabonnees hebben de Texelse Courant met één a twee dagen vertraging ontvangen Oor zaak waren storingen bij het distri butiecentrum van de PTT in Amster dam. Naar wij hebben begrepen zullen de problemen spoedig tot het verleden behoren. (Foto Frans Hopman) voeten droog. Kottervissers die aan boord wilden gaan, kregen eveneens hulp. Zij werden met een tractor naar hun schip gebracht. B en w zullen Staatsbosbeheer vra gen om af te zien van het laten begrazen van Texelse natuurgebie den door Drentse schapen. Volgens de CDA-fractie staat dat als een vlag op een modderschuit De christen democraten zien liever dat SBB schapen van het Texelse ras inzet. Het college steunt deze gedachte De zaalvoetbaldames van Klif hebben hun draai bij de top vijf van de zogenaamde afdelings- eerste klasse aan de overkant ge vonden. Negen punten uit vijf wedstrijden is een resultaat dat er mag zijn. Speelden ze tot dusver tamelijk anoniem, woensdag avond zoeken ze de publiciteit. In sporthal Ons Genoegen nemen ze het om 19.30 uur op tegen het team van Alkmaarse Boys. Aan spanning ontbreekt het niet. Onder de twaalf opponenten zijn drie of vier nieuwe tegenstanders. De Klifdames bonden nieuwkomer Sesom Lute met een overwinning van 12-1 overtuigend aan de zege- Catamaranzeilers Dirk en Eddy Pool hebben het seizoen afgesloten met een nieuwe overwinning. Ditmaal zegevierden ze tijdens de wedstrij den om de Najaarsbokaal in Muiderzand, waarvan de laatste race wegens storm overigens werd afgeblazen. Omdat ze twee van de drie onderdelen hadden gewonnen, eindigden ze met hun Inter 20 in het algemeen klassement als eerste. De Najaarsbokaal is de negende over winning van vader en zoon Pool dit seizoen. Die reeks overtrof het duo alleen in 1990, toen ze dertien maal op de eerste plaats eindigden, onder andere tijdens de Ronde om Texel. kar Nieuweboer uit Wervershoof werd met 3-2 maar nipt verslagen. Tegen Plubos werd ook gewonnen, maar tegen oude bekenden als Uniekaas en Winkel dolf Klif het on derspit Al met al kan coach Dirk Eelman tevreden zijn op zijn dames, die in nieuwe tenues van MO Project spelen. In nood kan Eelman terug vallen op Klif-kanjers Dirk Maas en Arno van Heerwaarden. Spelers gebrek is een probleem dat zich bij de dames, die op een plaatsje bij de eerste drie mikken, steeds vaker voordoet Lucia Gijsberts en Irene Penha hebben wegens blessures moeten afhaken Nieuwe leden, die woensdag een kijkje kunnen nemen, zijn daarom welkom. Een 31-jarige Amsterdammer hield aan zijn bezoek aan Texel een dikke lip en een beschadigde tand over. Tijdens een fietsritje zaterdag middag kneep hij op de kruising Rozendijk/Pontweg zijn voorrem wat bruusk in, waardoor hij over de kop sloeg. Hij moest zich onder behan deling van een tandarts laten stellen. De gymverenigingen van de buiten dorpen houden zaterdag vanaf 13.30 uur in sporthal Ons Genoegen het Super Spring Spektakel. Leden van alle gymverenigingen maken deze middag sprongen over uiteen lopende toestellen. Tussentijds kan de jeugd kijken naar demonstraties. Als extra attractie is er een survivalbaan. Het festijn duurt tot 19.00 uur. Met ingang van deze week is het niet meer mogelijk om zonder afspraak langs te gaan in het Gemini Zieken huis voor een röntgenfoto. Patiènten moeten, naast de gebruikelijke ver wijzing van de huisarts, voortaan al tijd een afspraak maken met de af deling radiologie. Het ziekenhuis verwacht hierdoor de wachttijden te rug te dringen. Bovendien kan meer Als het aan b en w ligt, wordt in de wintermaanden in Den Burg geen dorpswacht ingezet om op uitgaans avonden een extra oogje in het zeil te houden. Volgens het college is er vanuit de Burger horeca geen steun voor dit voorstel gekomen. 'De situa tie is wezenlijk anders dan in het sei zoen in De Koog en niet zodanig dat naast politietoezicht ook toezicht door de dorpswacht nodig is. Nadat wij deze signalen hadden ontvan gen. hebben wij verder geen inspan ningen gedaan', schrijven b en w. Of het aantal dorpswachten in De Koog wordt uitgebreid, is nog de vraag. Om een groter gebied te bestrijken dan alleen de Dorpsstraat en directe omgeving, is uitbreiding met twee personen gewenst. Gemeente en ondernemers moeten echter bereid zijn de extra kosten 30.000.- ex BTW) op te hoesten. tijd worden besteed aan de patiënt, omdat die tijd wordt ingepland. Voor afspraken kan men gewoon even bellen; het nummer is (0223) 611 308 Reizigers die zondagavond met de laatste boot mee wilden, moesten een poosje geduld hebben. Het wa ter stond vier centimeter te hoog om brug en veerboot veilig op elkaar te laten aansluiten. Toen het water vol doende was gezakt vertrok de boot alsnog rond 22.35 uur vanaf Texel en een half uurtje later uit Den Hel der. Vertraging wegens te hoge wa terstand deed zich het laatst zo'n twee jaar geleden voor. Zes sportvissers behaalden tijdens de vijftiende wedstrijd voor het kam pioenschap bij het Ankerpark in Oudeschild redelijke vangsten Al leen de jeugd haalde mets boven water. Poul Verhagen werd met 113 cm (vijf vissen) eerste. Kees Kalis met 54 cm tweede (2) en Oor Huis man met 45 cm derde De Volgende wedstrijd is op zaterdag op Wie- ringen Opgave voor de Snert- wedstrijd kan tot en met woensdag bij Nico Tessel, tel. 314 565. Op zon dag 8 november om 8.30 uur wordt gevist bij de asfaltmolen. ill ji nu is het stil en leeg Bieuwkje echtgenote van Gerard Monen overleden likkinga; ■7-1928 De Cocksdorp: 24-10-1998 Gerard Monen Guus Buijs Femy Buijs-Beuze Gina Buijs Michel Wijnobel Adréas Monen Rma Monen-Wallet en kleinkinderen Iel, 24 oktober 1998 lertstraat 10, 95 AD De Cocksdorp. leuwkje is thuis ielegenheid tot condoleren aan huis op dinsdag 7 oktober van 15.00 - 21.00 uur en na de ematieplechtigheid in het crematorium. e crematieplechtigheid zal worden gehouden woensdag 28 oktober om 12.00 uur in het lematorium te Schagen, Hannghuizerweg 3. nu weet ik waarom ik huil... pg lieve Oma Durp Esther, Eva-Lotta en Eelco Buijs De Koog !5 Oma Durp Maartje 9g lieve Oma 'ezullen je missen. Neeltje en Imme Bieuwkje els Arie Neeltje Imme plotseling en te vroeg moesten we afscheid enen van m'n oudste dochter, onze zuster, Toonzuster en tante Bieuwkje Waldus echtgenote van Gerard Monen te Makkinqa 17.-28 overl. te Texel 24-10-'98 vsGod een deur sluit, opent Hij een venster. „Gollards": K. Waldus Heiloo: Annie en Kees De Cocksdorp: Thea en Meyert Den Helder: Bob en Rie en tantezeggers „ineens is ze er met meer" Onze „Moeder Overste", onze oudste zuster Bieuwkje Waldus In onze familie zal nooit meer iets hetzelfde zijn. Annie, Thea en Bob Texel zal nooit meer hetzelfde zijn zonder Oma „Durp" Gerard, familie en naasten, sterkte gewenst. Bert, Carin en Tina Keizer Bloemendaal Ons bereikte het droeve bericht dat Bieuwk Monen-Waldus zaterdag is overleden Wij verliezen in haar een warme persoonlijkheid, die zich inzette voor het algemeen belang van ons kerkgebouw. Wij wensen Gerard, kinderen en familie Gods kracht toe in deze moeilijke tijd Vrijwilligers „Open kerk" De Cocksdorp - Eierland Wijkraad De Cocksdorp - Eierland Bedroefd staan we stil. Mevrouw Bieuwkje Monen Jarenlang was ze ons wijkhoofd voor De Cocksdorp en heeft ze ons een warm hart toegedragen. Wij wensen de familie veel sterkte. Kon. Wilhelminafonds afdeling Texel 24-10-'98 Met verslagenheid namen wij kennis van het overlijden van Bieuwk Monen "De Krim" was vanaf het begin een beet|e van Bieuwk, het waren haar gasten. Haar familie wensen wij veel sterkte Raad van Commissarissen, directie en medewerkers N V Exploitatiemaatschappij De Krim te Texel. Ons bereikte het bericht dat is overleden Bieuwkje Haar humor en inzet blijven ons bij. Wij wensen Gerard en zijn familie veel sterkte bij dit verlies. Zeilers van de Cocksdorper Kustzeilvereniging Liefde Eigen Onvoorstelbaar /T Mijn lief Onze geliefde vader en grootvader Leo Barnard is overleden 09-06-1926 1 24-10-1998 Anna Hans en Willeke Pip en Klarina Marrigje en Ruud Sander, Mascha, llja, Joshua Nisheetha en Hetty Joppe, Berend Rachel Bart en Nynke Johan Kotterstraat 24 1794 BE Oosterend. Wij houden een gedenkdienst op woensdag 28 oktober om 14.00 uur in de Nederlands Hervormde kerk te Oosterend, waarna de begra fenis plaatsvindt op de Algemene begraafplaats aan de Achtertune. Gelegenheid tot condoleren is er op dinsdag 27 oktober van 17 30 tot 19.00 uur in de Doops gezinde kerk te Oosterend. Wij zijn geschokt door het plotseling overlijden van Leo Barnard Met hem is een markant Texels huisarts heen gegaan. Onze gedachten gaan speciaal uit naar An en de kinderen De Texelse huisartsen Leo Ondanks je woorden: „Ik doe maar waf" blijft je invloed en betrokkenheid voelbaar. De Nieuwe Skuul Ad, Jan, Jenneke, Johan, Tineke en Wim „Mijn mooiste foto zit nog in de camera". Leo Barnard Met deze woorden zal je altijd in onze herinne ring blijven. Fotokring Texel Met verslagenheid hebben we kennisgenomen van het plotseling overlijden van onze saxofonist Leo Barnard Onze vereniging verliest in hem een trouw en gewaardeerd lid. Wij wensen An, kinderen en verdere familie veel sterkte Dirigent, bestuur en leden van de Chr muziekvereniging „Excelsior" Oosterend Leo n goeie reis Je saxofoonmaatjes Tot onze diepe droefheid hebben wij kennis genomen van het overlijden van Leo Barnard Als een van onze oprichters, ex-voorzitter en erelid blijft Leo in onze gedachten. Bestuur en leden zweefvliegclub Texel 25-10-1997 25-10-1998 WILLEM Nog elke dag in onze gedachten. Gusta. Niels, Jeroen Paul van Bockom Maas en Inge Hautekiet hebben een dochter Fien Geboren op 19 oktober 1998 te Mortsel (Belgié) Ons kleine meisje Veerte Marianne 24 oktober 1998 Lieven Mariken en Lard Piasmans Vloedlijn 32 1791 HJ Den Burg ■3 0222 - 322 595 Deze Engel wordt woensdag Hartelijk dank voor de bloemen, vele kaarten van buren, vrienden, kennissen tijdens mijn verblijf in het ziekenhuis. Nettij en Aad Jongejan Schilpbanck 29 Voor bezoek even bellen, 313691 Heerlijk weer thuis! Lieve mensen, bedankt voor alle kaar ten, bloemen e.d. die ik de afgelopen periode, thuis en in het zieken huis, heb ontvangen. Carin Spilker-Schermer INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur cn woens dag vóór 17.00 uur. KOSTEN: ƒ8,25 tot en met 3 regels. Per regel meer: ƒ2,75 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto ƒ15,- excl. tekst, alleen voor particu lieren die iets te koop aan bieden. Voor bedrijven: IM-TEXEL AARTJE op aanvraag. You say yes, I say no: Engelse conversatie op havo-niveau. In d'Ouwe Ulo Cursus start 3 nov. (bij void, deeln., dinsdag avond). Info en aan melding: Tel. 310233 of C Ampt 314259 Aangeboden diverse oude computers onder delen. Tel. 314117. Te koop Audi 80, wit, bj. '89, kantelschuifdak, I met velgen. Cor Barends, tel. 315 201 't Horntje, aangeboden, app. voor perm, bewo ning. Inl. 0222-319722. Zo nu en dan heeft Hans van der Klift weer iets van Blok van der Velden in zijn collectie. Aangeb kamer met douche, 500,- incl p mnd Reacties br o nr. 1762 aan bur. Tex. Crt Spmbaan 6. Gezellig met z'n allen naar de kreadoe op di 3 nov. a s Inl. opg De Witte Engel, tel. 310387 Pedicure- en schoonheids salon Martine is ook 's avonds geopend. 322667 Extra training voor uw per soneel, met een cursus van TCA werkt u beter Bel TCA-Oosterend, 318489. Sportshop Texel in De Koog ruimt op 25 - 50% korting. T/m zaterdag verbou wingsuitverkoop 50% korting Bloemisterij Bert van der Wal. You say yes, I say no Engelse conversatie op havo-niveau. In d'Ouwe Ulo. Cursus start 3 nov. (bij void deeln dinsdag avond). Info en aan melding: Tel 310233 of C. Ampt 314259. Wilt u naar de kreadoe? Dinsdag 3 nov. a.s. gaat er een bus vanaf Den Helder Kosten 32,50 incl. en tree. Inl. opgave De Witte Engel, tel. 310387 Café Chantant. Iedere vrijdagavond lekker zin gen en luisteren in De Karseboom v.a. 21.00 uur. Tot ziens! Frans en Lies. De hoofdmoot voor de mooi gedekte tafel vindt u bij Hans van der Klift. Het mooiste servies- en glas werk voor de laagste prijs. T/m zaterdag verbou wingsuitverkoop 50% korting. Bloemisterij Bert van der Wal. „Inipi" organiseert za. 31 okt. a.s. op verzoek Mannenzweethut. Opg/ info J W Timmerman. 317739. Groepsverg. D66 verzet naar do. 29-10 om 20,00 u. Café De Karseboom: wij verzorgen uw feestjes voor ieder budget en v a 30 pers is de levende muziek ons cadeautje. Inl Lies, tel. 315557. Gevonden: jonge lapjes poes in De Koog. Dieren- pension Slufterweg, tel 311477 Kom voor het beste fruit naar Kees Keyser, Fruit- bedrijf Molenbuurt, De Waal. Verkoop van 13.30 - 18 00 uur. Dinsdag geslo ten. Verhuisd: fam. A. Schoo, Thijsselaan 138 naar C. Bregmanstr. 55. 1741 BK Schagen. tel 0224- 219842 1,2,3-regeling. 1 Frans op accordeon bij bijv. uw dinertje. 2. Frans en Lies op uw feestje tot 35 pers. 3. Humpie Dumpie met Lies voor alle feesten en partijen. Inl.. Lies, tel. 315557. Aangeboden t.e.a.b.: le ren bankstel 3-zits/2-zits. lichtgrijs, salontafel (apart model); Lundia boeken kast, kleur wit. Tel. 315637. T/m zaterdag verbou wingsuitverkoop 50% korting Bloemisterij Bert van der Wal. Oktobermaand aktie- maand. Profiteer nu van onze aanbiedingen! Keukencentrum Texel, Maricoweg 6, Den Burg Sportshop Texel in De Koog ruimt op 25 - 50% korting. Tekstverwerken doe je in Word 97, de cursus bij TCA Bel TCA-Oosterend. 318489. Restaurant Nikos de Griek blijft gewoon open voor lekker eten en gezel ligheid! Groetjes, Nikos. T/m zaterdag verbou wingsuitverkoop 50% korting. Bloemisterij Bert van der Wal. T/m zaterdag verbou wingsuitverkoop 50% korting. Bloemisterij Bert van der Wal. La Crevette Catering, uw partyverzorger, 314155. Bamboe -keukens, -kas ten en -tafels. Ambachte lijk timmerman Piet Laan. tel. 322100. Surfen voor beginners, een internet-introductie-avond bij TCA Bel TCA-Ooster end. 318489. Restaurant Nikos de Griek blijft gewoon open voor lekker eten en gezel ligheid'' Groetjes. Nikos. Oktobermaand aktie- maand. Profiteer nu van onze aanbiedingen! Keukencentrum Texel, Maricoweg 6, Den Burg. 4 kilo Cox of Elstar hand appels voor ƒ6.- L. Huis man, fruitkwekenj De Veen. tel. 312203. Zaterdag en zondag even bij de vuurtoren kijken en dan kip met frites eten voor ƒ9,50 p p Zoveel als je lust. In het Torenrestaurant. Weekend aanbieding. Honda motor-maaiers al vanaf ƒ645 - Duinker Motorservice. Oudeschild. La Crevette Catering, uw partyverzorger, 314155 Zonnebril op sterkte: verte of lees 4C-2 98,-; Bifocaal ƒ199,-; Varilux 299 - Bakker Optiek, J A Winnubst, tel. 310676. 25% - 50% korting op ballen, schoenen, jacks, shirts, enz Sportshop Texel De Koog Opknappen, verbouwen: klussenbednjf "Altijd Han dig". Voor elke klus laag tarief. Tel. 322002 Volg deze winter een cur sus Windows 95/98. start 26 oktober. Bel TCA- Oosterend, 318489. Bovag rijschool De Noordkop. Autorijles ƒ51 ,- p.u. info. Tel 0223-617751. Kijk ook op onze site www.multi web nl/~noord- kop T/m zaterdag verbou- wingsuitverkoop 50% korting. Bloemisterij Bert van der Wal. Voor de leukste funver- jaardag ga je naar „De Mient0 Funfarm. Entrée Funfarm, ponynjden, ver sierde tafel, verrassings zakje, drinken, patat, pof fertjes of pannenkoek voor slechts 11,- pp. Tel 319296. 25% - 50% korting op ballen, schoenen, jacks, shirts, enz. Sportshop Texel. De Koog. Gevraagd huishoudelijke hulp wegens invaliditeit. Tel. 316536. Wie kiest er tegenwoordig niet voor rotan? Kom eens langs en bekijk vrijblijvend onze uitgebreide collectie rotan meubelen. Schil dersbedrijf en interieur winkel Graaf, Postweg 215 De Cocksdorp. Tel 316243

Texelsche Courant | 1998 | | pagina 3