Oudste lid speelt al 23 jaar mee I« M Muzikaal spektakel van Luchtmachtkapel Jubilerend Smash '68 kijkt terug Agenda TEXELSE2 COURANT- Programma eilandcompetitie Agrarische vrouwen maken uitstapje {f" Kei"kdiensten Activiteiten Calluna Collecte diabetes Discussieavond over vaccineren Indonesische kok in De Koksbuis Medische zorg Wintertrimloop Enorme opbrengst Dierenbescherming oud Papier Vergadering b en en dorpscommissii van Den Hoorn Unicef zoekt vrijwilligers Ongeïnspireerde Mareis winnen emoriam Bieuwkje Monen hield van 'Durp' VRIJDAG 30 OKTOBER 1998 De Oosterender volleybalvereniging Smash '68 viert zaterdag haar dertigjarig bestaan. Alle oud-leden hebben een uitnodi ging gehad om dit jubileum met de huidige spelers te vieren. 'Het is de bedoeling zaterdag af en toe een partijtje te volley ballen, maar het ophalen van herinneringen staat voorop', al dus voorzitster Fia Joustra. Smash '68 is ontstaan na de inge bruikneming van dorpshuis 'De Bij enkorf' Oosterend had dertig jaar geleden niet alleen behoefte aan een gemeenschappelijke ruimte, maar ook aan een gymzaal. Met de bouw van het dorpshuis werden beide voorzieningen gerealiseerd. Omdat de zaal 's avonds ongebruikt bleef, kwam de toenmalige dorps commissie op het idee om de Oosterenders warm te maken voor volleybal en basketbal 'Jan Drijver en Leen Boonman, die toen in de commissie zaten, wilden dat van de grond tillen en slaagden daar ook in. Dat wil zeggen, wat volleyballen be treft Ik geloof niet dat het met basketbal ooit iets is geworden,' ver telt de voorzitster. Periodekampioen In september 1968 werden, onder leiding van Theo van Asperen, de eerste trainingsavonden gehouden. Smash was een gemengde vereni ging. waar aanvankelijk meer heren dan dames op zaten. Er werd een bestuur opgericht, waarin onder meer P. Brouwer, P. Daalder en J. Krotje zitting hadden Het ging de vereniging een tijdlang voor de wind. In het seizoen '74-75 werd het herenteam periodekampioen Om dat Smash regelmatig hoge ogen gooide in de eilandcompetitie nam het bestuur in 1981 het besluit mee te gaan doen aan wedstrijden van de Nederlandse Volleybal Bond. Dat was even pen vreemde situatie, want pas op dat moment kwam uit dat Smash helemaal nooit officieel was opgericht. Dat moest toen na tuurlijk nog even snel voor elkaar worden gemaakt. Na 13 jaar is de vereniging dus eigenlijk pas echt in geschreven.' Trainer en coach Cynthia Winkel man heeft op het ogenblik 26 leden onder zich. waarvan de 50-|arige Miep Speets de oudste is. 'Miep speelt al 23 jaar lang in het dames team. We zijn overigens allemaal de 30 gepasseerd, hoor. We spelen al jaren met elkaar en hebben het erg naar ons zin. We zijn af en toe nog aardig fanatiek, maar de gezellig heid speelt een grote rol. We draaien lekker momenteel, dat geldt ook voor de andere teams. Twee jaar geleden zag het er minder roos kleurig uit. Het leek wel of de club verdoemd was. Heel wat volwasse nen wilden er opeens mee stoppen en de jeugd verdween naar de vaste wal We hielden maar een twaalftal mensen over. Het bestuur heeft toen opnieuw de schouders er onder ge zet en slaagde er in drie jongens en zes meiden aan te trekken. De jon gens zijn we inmiddels weer kwijt aan het voetbal, maar we hebben nu een meidenelftal van tien personen. Dat is ruim. En we hebben ook nog een recreatieteam dat in de eiland- competitie speelt Nee, het draait soepel de laatste tijd Geen heren In de loop der tijd hebben de heren Smash verlaten. De afgelopen ze ven jaar spelen er alleen nog dames in de vereniging 'Hoe dat komt? Er zijn blijkbaar geen mannen in Oosterend die zin hebben om te vol leyballen. En als ze er al zijn, heb je natuurlijk ook Tevoko nog. Dat biedt misschien meer mogelijkheden Maar ik zou op dit moment geen Oosterender weten die daarbij zit Misschien dat onze eigen mannen, die vanaf de tribune ti|dens wedstrij den vaak het nodige commentaar hebben, zaterdagavond in actie ko men Wij willen het in een vriend schappelijk wedstrijdje eens opne men tegen onze vaste supporters. Als zij het nou ook willen, kan dat nog aardig worden De feestelijkheden starten om 13.00 uur in dorpshuis 'De Bijenkorf' Rond 19.00 uur staat er een koud buffet klaar. Margreet Berndsen. Dinsdag 3 november Veld A mannen. 18 30 OSG-CVI Super 19.15 Super-Teso CVI 20.00 Tatenhove 1-Kobeko Teso 20.45 Maarco-Sportshop Tex Autoc. 21 30 Cocky's kaps -Tex Autoc. DGM 22.15 Paal 28/De Krim-DGM Cocky Veld B gemengd/mannen: 18 30 EcoMare-Denneoord Euroase Alle agrarische vrouwen van Texel zijn dinsdag welkom om mee te doen aan een excursiedag. Deze begint om 9.45 uur in het restaurant van het vliegveld en brengt hen on der meer naar het Luchtvaart Mu seum en 'De Bewaarplaats', het be drijf van Erna Tromp. Tussendoor wordt samen gegeten. Wie mee wil op excursie, kan zich opgeven bij Janneke Vlaming (tel. 318 252) of Janine Witte (tel. 315 090). Deel name kost 30,-. Zondag 1 november HERVORMDE GEMEENTEN: Den Burg: 9 30 uur ds. J Vlasblom uitz. via Radio Texel De Waal: 10.00 uur ds E.J Vledder De Koog: dienst in De Waal Den Hoorn: dienst in De Waal Oosterend: 9 30 uur ds, J. ter Haar Oudeschild: 18.00 uur dankdienst, ds. E J Vledder De Cocksdorp: 11 00 uur oogst- dienst, ds. J. Vlasblom GEREFORMEERDE KERKEN: Den Burg: 10 00 uur ds H van den Bosch uit Kampen; 19 00 uur ds H. v.d Bosch, uitz via De Lichtboei Oosterend: dankdag voor gewas en arbeid, bediening van de Heilige Doop, 10.00 uur ds J. Vonk, m m.v de cantorij; 19 00 uur ds J Vonk GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Ooster end 10.00 en 16 00 uur dienst; do. 5 nov.: 15 15 en 1900 uur ds G.J. Baan, dankdag voor gewas en arbeid GEREFORMEERDE KERK (Vrijge maakt): in de Doopsgezinde kerk te Den Burg tot nader order geen dienst op Texel DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat Den Burg: 10.00 uur ds L van Wijk-Hoekstra, uitz. via De Lichtboei BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10 00 uur ds G. Sipkema ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: za. 19.30 uur The Gospeltram, themaviering, uitzending via De Lichtboei; zo. 10.45 uur heren koor, ma. 2 nov.: 19.30 uur dames koor; wo. voor aanvang viering 17 00 uur rozenkransgebed De Cocksdorp: vr 19 30 uur rozenkransgebed; Sint Jan: zo. 9.45 uur, woord communieviering JEHOVAH S GETUIGEN: Noordwester 3. Den Burg: Openbare lezing, 10.30 u Hoe neemt u beslis singen? Wachttorenstudie, 11.20 u Met 'vurige verwachting' blijven wach ten 19.15 LenR-Euroase EcoMare 20 00 Tatenhove 2-SI Beverdam LenR 20.45 De Zandbank-Fitt Tatenhove 2 21.30 Paal 9-Cavo Latuco Fitt Veld C dames. 18.30 de Waal-Gr Slock (d)Leydekkers 19.15 Leydekkers-Zeilmakerij Waayer 20.00 Smash'68-Waayer Jozefschool 20 45 Jozefschool-De Rival Smash'68 21 30 Wiersma-Videolux Top Tien 22 15 Top Tien-Keursl Dros Wiersma Wedstrijdleiding Dick, tel. 315 096 November is 'kinderweken-maand' bij zwemparadijs Calluna. Elke woensdagmiddag tussen 14.00 en 17.00 uur kunnen kinderen tot 14 jaar er terecht voor allerlei activiteiten. De eerste woensdag (4 november) is het thema 'Drijf je lijf'. Het bad ligt dan vol drijvende attributen. Een week later staat de middag in het teken van Sint Maarten en 18 november is de beurt aan 'Sport en spel' Op 25 november komt Sinterklaas op bezoek. De en tree bedraagt steeds ƒ5,- Collectanten van het Diabetes Fonds gaan komende week op pad. Door diabetes kunnen zenuw aandoeningen ontstaan, hart- en vaatziekten en oogkwalen. De op brengst is onder meer bestemd voor wetenschappelijk onderzoek. In de Vrije School begint donder dag om 20.15 uur een avond over kinderziekten en inenten. Mede werking wordt verleend door Mieke Plettenburg (arts van het consulta tiebureau), Martin Niemeijer (antroposofisch arts) en huisarts Robert van den Bent. Aanhangers van de antroposofische leer staan nogal gereserveerd tegen over inenten en verschillen daarin van mening met de meeste reguliere art sen. Niemeijer belicht de gevaren en nadelen van vaccinatie en betoogt dat ziekten niet alleen maar hinderlijk zijn maar ook een belangrijke rol spe len in de ontwikkeling van een kind. Met batikdoeken, wajangpoppen en passende muziek is De Koksbuis in Den Burg woensdag en donderdag in Indonesische sferen gehuld Het eten in het restaurant in Den Burg wordt bereid, geserveerd en becommentarieerd door Danny Wanei, die op Java werd geboren. Hij is de vader van Remco Wanei, de vaste kok van De Koksbuis. Om zo veel mogelijk mensen in staat te stel len op deze manier kennis te maken met de Indonesische cultuur, worden de kosten zo laag mogelijk gehouden. Een basis-rijsttafel kost 22,50 Re serveren is gewenst, tel 322 155. Za. 31 oktober/zo. 1 november Artsen: Uitsluitend voor spoedgevallen van zaterdag 08 00 tot maandag 08.00 ur Dokter K. Eissen/J. Hoekstra, Julianastraat 9, Den Burg, telefoon 31 20 39. Aanvragen visites svp vóór 10 30 uur Spreekuur op zaterdag en zondag van 11.30 tot 12 00 uur en van 16 00 tot 16.30 uur. zonder afspraak Tandartsen: Voor spoedeisende tand heelkundige hulp is er spreekuur zater dag en zondag om 18 00 uur precies in het tandheelkundig centrum, Witte Kruislaan 19, Den Burg Bij ongevallen of bloedingen is een tandarts bereikbaar via één van de volgende telefoonnum mers 31 30 86 (R. Heerenveen). 31 47 27 (P. Meuleman), 31 46 69 (CM van Karsen) of 31 22 70 (J G de Winter). Verloskundige praktijk: T M Niehoff, Oudeschild Daq en nacht bereikbaar via tel 31 30 90 of 06-51 40 48 72. GEZONDHEIDSZORG Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord- Holland. Voor alle hulp. zorg en informa tie op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde. Centraal Meldpunt 0223-65 02 22 - Afdeling huishoudelijke en verzor gende hulp. Jonkerstraat 6. Den Burg, tel. 31 41 52 Spreekuur elke werkdag van 9 00-10 00 uur. Afdeling jeugdgezondheidszorg: Schoonoordsingel 24, Den Burg, tel. 31 32 4.1 Spreekuur elke werkdag van 8.30-9.30 uur - Uitleenmagazijn/servicepunt Schoon oordsingel 24, Den Burg, tel. 31 32 41. Geopend elke werkdag tussen 13 00- 14.00 uur. - Diëtiste: voor afspraken elke werdag van 08 30-17.00 uur, tel. 0223-65 01 23. Kraamhulp: Voor directe kraamhulp op Texel en na poliklinische bevalling. Kraamcentrum Noordhollands Noorden Den Helder, tel. 0223-54 00 88 (24 uur bereikbaar). OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen 1-1-2 Of bel de regionale alarmcentrale Noordholland. 0224- 21 88 88 Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg Het bureau is dagelijks open van 9.00 tot 17 00 uur. Telefoon tijdens kantoor uren 32 21 88, buiten kantooruren 072- 51 22 222 Bi| spoedeisende gevallen- 1-1-2 Gevonden munitie: Bel de politie tel 32 21 88. Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11, Den Burg Alleen in spoedgevallen, tel. 31 25 27 4 Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kantooruren 31 94 13 (De Nieuwe Skuul) 4 Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: tel. 31 62 70. 4 Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer. 0224- 27 30 27 Kunstgebitreparatie: Tandprothetische praktijk Van Kralingen (samenwerkend met het tandheelkundig centrum, voor zieken fonds- en particulier-verzekerden), tel 31 20 69 Tandtechmek R. Van Oosten (particu liere praktijk), tel. 31 06 05. 4 Apotheek: Weverstraat 95. Den Burg; tel 31 21 12. Maandag t/m vrijdag 8 00- 18 30 uur; zaterdag 10.00-13 00 uur en 15 00-17.00 uur, zondag 11.00-12 00 uur en 16 00-17.00 uur Buiten die tijden alleen voor spoedeisende gevallen. Van den Bent schetst de geschiede nis van kinderziekten en vaccineren, hij geeft uitleg over de bescherming die vaccinaties bieden en zet uiteen wat de Texelse huisartsen van deze kwestie denken. Na de pauze kan ook publiek vragen stellen en deelnemen aan de discus sie. De entree bedraagt ƒ7,50 en komt ten goede aan de organise rende Initiatiefgroep Antroposofisch Medisch Spreekuur Bij de bioskiosk in De Dennen klinkt zondagmorgen het start schot voor de eerste trimloop voor het winterseizoen. Het par cours is vlak, de inschrijving start om 10.30 uur. De jeugd tot en met 12 jaar start om 11 00 uur voor een afstand van 1,3 km. De ouderen vertrekken om 11.15 uur. Tot en met 16 jaar loop 3,1 km, senioren kunnen kiezen uit 3.1, 6,2 en 9.3 km De inschrijving start om 10.30 uur en kost voor jeugdleden van AV Texel ƒ1,- per keer (ƒ5,- voor abonnement) Niet- leden betalen ƒ1,50 (ƒ7,50 voor ze ven keer). Senioren (leden) betalen ƒ2.- (abonnement ƒ10,-) en niet-le- den 3.- (abonnement ƒ15,-) De Dierenbescherming kent een flinke aanhang op Texel. Dat mag worden geconcludeerd uit het bedrag van ƒ4850,20 dat collectanten tussen 4 en 11 oktober huis-aan-huis ophaal den en dat hoger lag dan vorig jaar Een uiterst welkom extraatje was de ƒ2072,20 die leerlingen van de Lubertischool bij elkaar liepen in een sponsorloop. Ze overhandigden hun gift woensdag aan een hevig verraste Riet Veenendaal, contactpersoon van de Dierenbescherming op het eiland Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg Men wordt verzocht dit vóór 10 00 uur aan de straat te zetten, in 'niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Morgen wordt opge haald in de volgende straten 7. Gasthuis straat (vanaf Beatrixlaan richting cen trum), Weststraat, Hollewal, Lijnbaan, Pater Witteplein, Gravenstraat, War moesstraat en Molenstraat. In De Waal wordt zaterdag oud papier op gehaald Leerlingen, ouders en leerkrach ten van de Redmer IJskaschool komen tus sen 9 30 en '10 30 uur langs de huizen Oud papier kan ook worden ingeleverd bij de schapenboet in De Mars, naast het gebouw van Kotex Zaterdag wordt ook in De Koog oud papier opgehaald. Met wordt verzocht het vóór 10.00 uur gebundeld aan de straat te zet ten, of eventueel zelf naar de container aan de Nikadel te brengen. De papiercontainer van gymvereniging Oosterend staat zaterdag de hele dag (van 8 00 tot 18 00 uur) op de hoek Slotskolk/ Kotterstraat. Oud papier en karton moeten gebundeld worden aangeleverd. Voor een uitgebreide agenda pagina 'Uit Actief'. De Luchtmachtkapel brengt veelal eigentijdse muziek. Van licht klassiek tot pop en jazz. Dat is het brede genre waaruit de Luchtmachtkapel donderdag 12 november kan putten tijdens een optreden in de Burg. de Koninghal. Het is een zogenoemd relatie concert - nog gearrangeerd door burgemeester Van Rappard -, waarvoor het symbolische toegangsbedrag van 2,50 wordt gevraagd. Bezoekers krijgen daar in de pauze ook nog een kopje kof fie voor. De in 1951 opgerichte Kapel van de Koninklijke Luchtmacht is een gere nommeerd gezelschap van louter professionele muzikanten, dat be staat uit een orkest en een drum fanfare. Primaire taak is de muzikale omlijsting van ceremoniële evene menten als Prinsjesdag, staats bezoeken en herdenkingsplechtig heden. Het orkest geeft daarnaast ook bij andere gelegenheden veelvul dig concerten. De artistieke leiding is in handen van chef-dirigent majoor Jos Pommer, een leerling van wijlen Rogier van Otterloo. Anders dan misschien wordt ver wacht van een militair orkest, speelt de Luchtmachtkapel eigentijdse mu ziek (van onder meer Queen, Elton John en Alan Parsons), vaak in zelf geschreven, swingende arrangemen ten en ondersteund door een specta culaire lichtshow. Het concert in de Burgemeester de Koninghal begint om 20.00 uur. Kaar ten zijn verkrijgbaar bij Nauta Boek en het kantoor van de Welzijnsstichting (in d'Ouwe Ulo). Belangstellenden kunnen daar ook terecht voor meer informatie, tel. 315 582. In dorpshuis De Waldhoorn hebt de dorpscommissie van Den Ho en het college maandag hunjaaii overleg. Op de agenda staan or< meer een rapportage over de ont« 5S t kelingen rond het fietspad langs Westerweg, de woningbouw in; dorp en het onderhoud van de ke toren. Ook aan de orde komt de sluiting van het Lage Achterom, da het verleden voor nogal wat sti ïve zorgde. De bijeenkomst is openba nol aanvang 19.30 uur. Wie dat wilt 6p, vanaf 19.00 uur waarnemend bun meester J Gutker de hand schudd jwi Unicef, het kinderfonds van de Vei mgde Naties, zoekt vrijwilligers zijn nodig om in november en cember één of twee keer per yn stands te bemannen voor de y koop van wenskaarten, agenda kalenders en andere artikelen. I depot van Unicef is verhuisd re Plevierstraat 16 in De Koog. H 'fi kunnen jaarrond spullen worden! steld. Aanmeldingen en inlichting bij Marga Bakker, tel 314 591 Antoinette Habraken, tel. 317 Foto van het kampioensteam van Smash '68 uit 1975. De mannen van het eerste uur. Vlnr: Beint Koopstra, Charles van Velthuijsen, Wim van Diesen, Theo van Asperen, Wim Mets en Jan Krotje. (FotoArchici To*eis*> courant) De basketballers van De Mareis hebben tegen hekkensluiter Enkhuizen een gemakkelijke overwinning behaald. De partij blonk niet uit door hoog niveau. De Mareis verkeerden in ongekende luxe door met negen spelers in de zaal te verschijnen. De overdaad kwam de motivatie niet ten goede Het spel was mat en onscherp. In het begin van de tweede helft leef den de Texelaars op. Dit resulteerde in diverse steals (onderschepte bal len), met evenzoveel scores. Na een ruststand van 13-29 won De Mareis uiteindelijk met 33-56. Zaterdag spelen ontmoet De Mareis Zeemacht 1 om 16.30 uur in De Koninghal Scores Alben ten Wolde (26). Erik Venneker (7), Erik Heiienk (4 en 9 assists). Vincent Blom (8). Paul Inpiin (2). Jos Witte (2). Rob Doelen (2) en Christian Schlepers (5). Thuis in haar geliefde De Cocksdorp overleed zaterdag Bieuwkje Monen- Waldus. Ze was al enige jaren ziek, maar bleef tot het eind heel actief. Haar interesse in het dorp en de be woners uitte zich ondermeer in inter views en verhalen in het dorpsblad 'Achter de Rugediek'. Door haar op rechte belangstelling wist ze menig anekdote boven water te halen en te bewaren voor het nageslacht. De herinneringen van dorpsgenoot Kees Zuidema bundelde ze op lezenswaar dige wijze in 'Met Kees de buurt op'. Bieuwk|e Monen groeide op in een Fries gezin, dat in 1938 naar Texel verhuisde. Omdat haar moeder vaak ziek was, nam zij als oudste de zorg van de andere kinderen op zich Van vervolgonderwijs kwam hierdoor wei nig terecht. Later compenseerde dat gemis door zich op vele from voor de gemeenschap in te zetten, genoot van de bekendheid die haar gafmaar deed er ook veel m Bij schoolfeesten en verenigin avonden was ze vaak een stuwei kracht, o.a bij de Overkoepeling1 Texelse Vrouwenorganisaties. C anderen deze betrokkenheid wist te waarderen, bleek uit de enon belangstelling voor haar cremat Bieuwkje Monen werd 70 jaar Opgeweld en zorgzaam, nooit vragend, Nimmer klagend, altijd stil dragend Moedig ging ye door, steeds weer. Tot op hel laatste moment, hel wilde niet meer Vervuld van fijne herinneringen, maar bedroefd om haar heengaan, geven wij kennis dat, na een leven vol liefde en hartelijkheid, toch nog onver wacht van ons is heengegaan onze lieve moe der en oma Elisabeth Plaatsman weduwe van Jan Kaczor 2-1-1929 128-10-1998 Kinderen en kleinkinderen Texel, 28 oktober 1998 Kogerstraat 122, Den Burg. Moeder is overgebracht naar uitvaartcentrum Texel, Bernhardlaan 147 te Den Burg De begrafenis zal plaatsvinden op maandag 2 november om 14 00 uur op de Algemene begraafplaats te Den Burg, vanuit het uitvaart centrum Gelegenheid tot condoleren is er na de begra fenis in het uitvaartcentrum. Correspondentie-adres: K v.d. Wal-Kaczor, Kogerstraat 120, 1791 EV Den Burg. Dag lieve Oma Nancy Mandy Carlo Rick Sabine Wij wisten dat het onvermijdelijke zou komen, maar we wisten niet dat het zo moeilijk zou zijn Hand aan hand zijn wij gegaan lol aan de drempel. Moegestreden, maar omringd door onze liefde ben ye vredig van ons heengegaan. Met verdriet om zijn heengaan, maar dankbaar voor zijn liefde en goede zorg, geven wij U ken nis van het overlijden van mijn lieve man, onze vader en opa Aris Troost in de leeftijd van 72 jaar. T Troost-Koopman Janie en Marius Mark Silvia Joke en Arie Jeannot Leon Joyce Wesley De Cocksdorp. 28 oktober 1998 Buysstraat 18, 1795 AP. Een korte overdenking wordt gehouden op maandag 2 november om 14.00 uur in de Nederlands Hervormde kerk te De Cocksdorp, waarna de begrafenis plaatsvindt op de Algemene begraafplaats aldaar. Gelegenheid tot condoleren is er na de begrafe nis in het „Eierlandsche Huis". Tot ons grote verdriet is van ons heengegaan onze zwager en oom Aris Troost A. Roeper-Koopman C. Roeper t A Zandee-Koopman C Zandee J. Koopman J. Koopman-Godek M. v.d. Star-Koopman J v.d. Star N. v. Heerwaarden-Koopman A. v. Heerwaarden A. Koopman N. Koopman-Pool D. Uitgeest-Koopman K Uitgeest neven en nichten Texel, 28 oktober 1998

Texelsche Courant | 1998 | | pagina 2