F amilieberichten Zandkuil omputers op tilt ia blikseminslag lat ik zeggen wou. Te vroeg Dijker en Moree herstellen zich van matige start Qeslaagd TEXELSE J COURANT' Wat ik zeggen wou Klaverjassen Electrokarts Voedselactiedagen 'Ezelvereniging meer dan alleen feestvereniging' Bowling Drie orkesten op Fanfare Festival Afkoopsom gemeente voor Jan Stolk Eilandcompetitie tennis Springfestijn gymjeugd College wijst wens GVT van de hand Hoornders mogen blis eerder opbouwen Familieberichten VERVOLG PAGINA 1 suggestie om het terrein te laten fazen door 'een kudde achtigen' die de begroeiing weg- in en de grond flink aanstampen. ?n het verwijderen van de •uslaag heeft Standaart beden- )en Hij denkt dat alleen deze tegel weinig zal helpen, in te- 'teel. De bodem wordt er los en an en met het weghalen van de worden ook de in de grond zit- 'fe eieren van de bijen en wespen '«jderd, wat zeker in eerste in- 'tie schade zal toebrengen aan meent hij. toop een bijdrage te hebben ge- !,d aan een milieuvriendelijk '«beheer, zonder dat een na- igebied door kranen wordt ver- tf, besluit Standaart zijn protest. Misverstand "«loloog (insectendeskundige) Brugge van het Zoölogisch Mu- 'i in Amsterdam vindt dat Piet Maart de plank mis slaat. 'Er is a een enkele soort graafbij die stelt op aangestampte kale De meeste van de tientallen 'den die in De Zandkuil voorko- stellen heel andere eisen hhvespen willen juist wat lossere en pluimvoetbijen graven al- vlakbij bepaalde soorten be tuig zoals polletjes buntgras zo- "i-n holen worden gesteund door de wortels van dit gras. Zo heeft elke soort zijn speciale levensvoorwaar den wat bodem, bodemhelling, voedselkeus en drachtplanten be treft. Begrazing door geiten zou een ramp zijn omdat dan de verschil lende drachtplanten zouden worden weggevreten en de bodem voor ver reweg de meeste bijen- en wespen soorten ongeschikt zou worden. Ik heb die zandkuil van Standaart wel eens gezien. Een prachtige plek maar totaal verkeerd beheerd als het gaat om het aanbieden van le vensvoorwaarden voor de diverse graafbijen en graafwespen. Als daar wat later zou worden gemaaid en er zou worden gezorgd voor zandige plekken en diverse drachtplanten, zou het al veel beter worden'. Brugge hoopt daarover van gedach ten te kunnen wisselen met Standaart en eventuele andere belangstellenden. Hij zou graag zien dat diverse soorten bijen en wespen die zich nu alleen in de zandkuil van Natuurmonumenten thuisvoelen, ook elders op Texel bestaans mogelijkheid vinden Waarbij hij on der meer denkt aan een natuur vriendelijker beheer van de wegber men. Op de informatieavond die Natuur monumenten donderdag 12 novem ber houdt in hotel De Lindeboom zal de entomoloog zijn opponent echter nog met ontmoeten. Standaart werkt namelijk op een productieplatform in de Noordzee en kan zich die avond niet vrij maken Hopman jr. wijst op de schroeiplek naast het Hordilood-pand. waar donderdag- rijde bliksem insloeg. computers. 'Vlakbij hoorde ik een flinke klap Omdat alle lichtjes van de telefoon knipperden, heb ik de pc's maar eens aangezet Een deel van het netwerk lag eruit', vertelt Adn Westerlaken van de VEM De schade bleek mee te vallen' er hoef den alleen onderdelen te worden vervangen Verderop in Den Burg, zoals aan de Waalderstraat, Bernhardlaan en Thijsselaan, werd eveneens hinder ondervonden. Bij assurantiekantoor Jos Kager raakte de fax buiten wer king en bij Cavo Latuco sloeg een computer in de schuur op tilt. 'We moesten met de hand bonnen schrij ven, net als vroeger', aldus Jan Keesom. In opdracht van energiebedrijf ENW hield Boersen Bliksembeveiliging uit Den Oever een inspectie op het ei land. Bij een groot aantal electriciteitskastjes moesten ze nieuwe aardingen aanbrengen. 'We hoeven er maar 65 bromde een medewerker onweer van donderdagavond ;ft bij diverse bedrijven in Den rg schade veroorzaakt. Groot slachtoffer was Hordifood op hoek Maricoweg-Spinbaan. De isem sloeg vlak naast het ge- m in, waardoor het computer- lolefoonsysteem geheel 'plat' sm te liggen. perig stond Frans Hopman jr. van Eiifood vrijdagochtend in de zaak. maliter plaatsen horecabedrijven achts via antwoordapparaat en bestellingen, die de groothandel Kjrgens vroeg verwerkt. Door het alien van de telefoonlijn zag tman zich gedwongen een htje door te werken om alle jjschappen persoonlijk aan te sen PTT Telecom zorgde dat het ïmer van de zaak naar Hopmans biele telefoon werd door- chakeld 'Ach, die slaap haal ik daag wel weer in', reageerde de fcrnemer gelaten Uiteindelijk sster drie computers worden rangen en kon de rest worden ipareerd, wat dankzij Peter van Struis van LenR dezelfde dag lukte andere bedrijven in de omge- i zoals Govers, Van der Vis, IGT VEM, hadden last Inductie ve zorgde voor problemen met ings las ik in De Telegraaf een cht over een vrouw uit Utrecht, id Peskens, die actie voerde te- de vroege verkoop van Sinter- is-adikelen. Ze vond het bespot- dat pepernoten en coladeletters al drie maanden rSdecember in de winkels liggen, tie weken kreeg ze bijna 1600 [ties. lik erger me eraan en ben denk pTexel lang niet de enige. Dus lijkt zo'n actie als die van Ingrid tkens hier ook op z'n plaats. Wei- sar komt Sint op verzoek van krs een weekje later aan in Oude- ifd, maar dat is niet voldoende ag ook geen Sinterklaas-spullen r7 november in de winkel, kerst paus niet vóór 1 december en s-producten pas drie weken tevo- Dan houden we het leuk en is Iedereen de chocoladeletters etc. ng zat voor het eigenlijke feest int. In de vierde ronde van de klaver- jascompetitie behaalden Arend Dijker en Piet Moree de hoogste score. Het werd tijd, constateerden ze zelf, na een niet al te sterke start van het seizoen. Zij haalden 7628 punten en stijgen naar een ze vende plaats in het algemeen klassement. Er werd in deze ronde flink gescoord Het gemiddelde was met 6336 pun ten zeer hoog. Opvallend was, dat het koppel met de minste punten toch nog 5491 punten bij elkaar sprok kelde. Er werden 68 marsen ge speeld. De tweede plaats was voor het sterk draaiende duo Fenny en Rob Cas- pers. Zij wisten 7433 punten bij elkaar te kaarten en stijgen naar een tweede plaats in het algemeen klassement. Muriëlle van Daalen (25) heeft aan de Universiteit van Amsterdam de ti tel doctorandus in de communicatie wetenschappen behaald. Zij stu deerde af op het onderwerp 'Succesvoorwaarden voor de implementatie van Internet'. Elly Huisman, Pater Witteplein 18, Den Burg. DINSDAG 3 NOVEMBER 1998 Untvrti \*n k-zcrs llu.lrn n-rant w.-ordrlijiliri'J \an tk rrdj< nr leder Jaar wordt het Texels kampioen schap klaverjassen gehouden De organisatie daarvan is in handen van Den Burg. Alleen is het jammer dat leden van klaverjasclub 'De Door mars' er nooit aan mee kunnen doen De wedstrijden voor dit kampioen schap worden immers op de vrijdag avond gehouden En dat is de com petitie-avond van de kaarters in Oudeschild. Als vissersdorp blijft er geen andere avond over, wil je iedereen een kans geven mee te doen aan de competi tie. Al gedurende drie jaar proberen wij de organiserende vereniging te bewegen om voor de vijf speel avonden steeds een andere avond in de week te nemen, opdat wij ook kun nen deelnemen. Op de vergaderin gen van de Sportraad vind ik altijd een gewillig oor, maar er is nog niets uitgekomen. Dat steekt toch wel een beetje. Het is vanzelfsprekend dat ieder vrij is te organiseren wat men wil. Maar geef dan iedereen een gelijke kans om mee te doen. Niemand wil en kan vijf clubavonden missen, toch? Ondanks dit wens ik alle deelnemers veel plezier toe en aan de wedstrijd leiding zou ik willen zeggen Noem het zoals jullie willen, maar geen Texels kampioenschap. Door één Zodra de elektrische karts weer zijn gerepareerd, gaat de overdekte kartingbaan in de Stappelandhal weer open. Wanneer dat zal zijn, kan eigenaar Johan Meeldijk nog niet zeggen, maar in ieder geval eerder dan op 1 april, zoals aanvankelijk gemeld De derde plaats was voor het wat wisselvallig spelende koppel Johan Vinke/Jelle Wiersma. Het is voor deze routiniers dit jaar met recht 'goede tij den, slechte tijden'. Zij herstelden zich uitstekend van de dip van vorige week en scoorden nu 7237 punten, goed voor zeven plaatsen winst in het klassement. Janny Wonder en Truus Witte scoor den 7143 punten en stijgen zelfs acht plaatsen in het klassement. Gerda en Freek Veeger zijn terug van vakantie en dat hebben hun tegen standers van deze week geweten. Zij behaalden 7129 punten en stomen acht plaatsen op in het algemeen klassement. De gebroeders Witte hebben na deze ronde de leiding in het algemeen klassement weer in handen, met een kleine voorsprong op Fenny en Rob Caspers en Chris Schraag/Willem Koomen. Het marsenklassement wordt met dertien stuks aangevoerd door Nel Koomen en Janny van Heer waarden. Ook op Texel wordt 13 en 14 novem ber meegedaan aan de landelijke voedselactiedagen ten bate van Oost-Europa van Dorkas Deze wor- clen op het eiland gecoördineerd door Jan en Paula Brouwer. In su permarkten worden klanten vraagd één of meer artikelen te ko pen van boodschappenlijstjes die worden uitgedeeld, om die bij de uit gang als bijdrage in een doos te stoppen. Ook staat er een collecte bus. De opbrengst daaruit is be stemd ter bestrijding van de vervoerskosten. Voedsel kan even eens worden afgegeven bij Het Olijfblad', Weverstraat 60 Het echt paar Brouwer is nog op zoek naar mensen die willen meehelpen, bij voorbeeld door een uur in een su permarkt te staan Opgave via tel. 312 836. bgg. 313 770 Het blijft overigens mogeli|k kleding, linnengoed, dekens, vodden, schoe nen en klein huishoudelijk spul in te leveren. De hulpgoederen worden minstens één keer in de twee weken bij hen opgehaald. vereniging buitenspel te zetten, dekt dit de lading niet Simon Dros, voorzitter 'De Doormars', Oudeschild. (In het verleden waren de leden van onze club heel vaak succesvol op zulke kampioenschappen In ons ar chief bevinden zich de uitslagenlijsten van tal van jaren uit het verleden. Eerste plaatsen waren geen bijzon derheid. Eén jaar eindigden zeven koppels bij de eerste tien, plaats een tot en met vier werden ingenomen door Oudeschilders De Burger klaverjassers zijn toch niet bang voor ons?) De Ezelvereniging is en blijft een gezelschap dat zich op een breed sociaal-cultureel terrein manifes teert, van tijd tot tijd bijdraagt aan goede doelen en eenmaal per jaar een groot feest geeft voor alle le den. Suggesties dat er méér moet worden georganiseerd, worden niet overgenomen. Dat verklaarde het bestuur van de Multifunctionele Ezelvereniging Texel i a vrijdag tijdens de jaarver gadering in de kantine van Texel'94. Over de kritiek dat er te weinig wordt gefeest werd weliswaar enige tijd gesproken, vervelende consequen ties voor de bewindslieden had die met, want geen enkele criticaster had de moeite genomen de verga dering te bezoeken. De achttien le den die er wél waren, steunden het beleid. De vergadering was levendig, maar ingrijpende besluiten werden niet genomen. Wel werd bepaald dat de vereniging zich voorlopig niet meer als politieke partij zal profileren. De ontwikkelingen in de gemeenteraad sinds de laatste verkiezingen wor den goedkeurend gadegeslagen. 'Voor ons is er weinig reden meer om als waakhond op te treden', al dus penningmeester Jaap de Wijk. Overigens bestond tevredenheid over het ledental, dat constant rond de achthonderd ligt. 'De vrees dat er na het eerste jaar een hoop zouden afvallen is met terecht gebleken', constateert De Wijk. 'Er gaat wel eens iemand weg, maar er komen ook nog steeds nieuwe mensen bij.' Dat leden weigeren hun contributie te betalen en bij gevolg worden uit gesloten. komt volgens hem weinig voor. - Drie Texelse fanfareorkesten geven zaterdag vanaf 20.00 uur in de burg. De Koninghal een gezamenlijk concert. Deelnemers aan het Fanfare Festival zijn DEK, Excelsior en KTF. Het Hoornder fanfare staat onder leiding van Tammo Lenting, bij Excelsior dirigeert Betty Bakker en bij KTF hanteert Frank Meyer het stokje. Het belooft een gevarieerde Voor het opzeggen van de pacht overeenkomst die de gemeente met Jan Stolk heeft voor de raadskelder, krijgt Stolk een afkoopsom van 50 000,- De gemeente wil weer zelf over de kelder kunnen beschik ken om deze bij het gemeentehuis te betrekken. Er bestaan plannen om afzonderlijke spreekruimten te ma ken om de privacy van de burgers te vergroten Het vertrek wordt moge lijk ook gebruikt wanneer in de toe komst één centraal loket wordt ge realiseerd voor de verschillende gemeentelijke afdelingen. Daar naast speelt bij het besluit een rol dat het steeds moeilijker wordt alle ambtenaren te 'huisvesten'. Voor lief wordt genomen dat het beëindigen van de pacht met Stolk een jaarlijkse inkomstenderving van 45 000,- voor de gemeente betekent. Het college en Stolk hebben inmid dels overeenstemming bereikt over de hoogte van de afkoopsom. De gemeenteraad buigt zich in haar ver gadering van woensdag 11 novem ber over het akkoord. In de donderdagavond bowlingleague was het team Bad- weg Sportief in vorm. Vooral Marcel Bakker zette een mooie score neer. Tegenstander The Boss was kans loos en kon geen enkel punt pakken Het drietal van De Strandplevier stond 'top' te gooien, wat een 5-0 winst op Speelkwartier opleverde De dames van De Sommeltjes wis ten maar éen punt te pakken tegen de heren van W'tjewel, die met z'n tweeen sterk voor de dag kwamen. Uitslagen: W'tiewel-Sommeltjes 4-1. Drogis terij Mels-Pet's Place 1 5-3,5, The 8oss-Bad- vveg Sportief 0-5, All Stars-Jacobus 1-4: Metro-Hordifood 1 -4, Speelkwartier- Strandplevier 0-5 Voor 8 november wordt een aanvul lend programma voor uitgevallen wedstrijden gepubliceerd, let op de krant van komende vrijdag Gelieve uitslagen en uitvallende wedstrijden door te geven aan de wedstrijdleiding, tel. 316301 of fax 316333. Uitslagen: dePorto/Hoogendi|k-Pennings/Werkman 2-0, Erwich /Westerlaken-Trom/v.d Veen 0-2, v d Bent-Koopman 2-0 (regl), Schraag-Zoetelief 1 - 1, dePorto-Pennings 2-0; Hoogendijk-Werk- man 2-0; Dankers/Mulders-Noorlander-Saal 0- 2; Witte/Witte-Mulder/van Belhum 1-1; Rutten/ Gerritsen-Malschaert/Bakker 0-2 Mulder- Rutten 2-0 van Benthum-Gerritsen 2-0; Rutten- Bakker 0-2; Gerristen-Malschaert 0-2, v.d Bent/Schraag-Erwich/Westerlaken 2-0; v d Bent-v d Veen 2-0. en aantrekkelijke avond te worden, omdat de drie korpsen ieder een keuze uit hun eigen repertoire vertolken. Het concert wordt besloten door een gezamenlijk optreden van de drie orkesten, aangevoerd door Betty Bakker. Ze spelen een spetterende uitvoering van 'Rock around the Clock' en de concertmars 'Sint Triphon'. De avond staat onder auspiciën van het Contactorgaan voor Zang en Muziek. Na afloop is er bij de uitgang een collecte. De wens van GVT om de berging in de nieuwe aanbouw van Ons Ge noegen te vergroten en te laten aansluiten op de bestaande berging van de sporthal is finan cieel niet haalbaar. Dat stelt het college in de beantwoording van de vragen uit de algemene be schouwingen. Het voorstel van D66 om (maximaal) ƒ60.000,- uit te trekken en de aanpassingen als nog te realiseren, wordt wat het college betreft dan ook niet over genomen. Door het aanbrengen van specifieke technische voorzieningen als grond- potten en kettinghaken wordt al tege moet gekomen aan de wensen van GVT, stellen b en w Bovendien wordt een extra deur in de sporthal aange bracht om gymnastiektoestellen te kunnen overbrengen van de sporthal naar de aanbouw, zodat deze zaal eventueel ook voor wedstrijden ge schikt is. 'Uitgangspunt is dat de takken van sport die nu in De Ferrever plaatsvin den onderdak te bieden in de aan bouw. De Ferrever is geen specifieke gymnastiekaccommodatie, zodat de vervangende aanbouw ook met aan deze eisen behoeft te voldoen', mo tiveren b en w. Als GVT dat wil, zou ze extra uren kunnen huren in de sporthal zelf Door het indienen van het bezwaar schrift door GVT, is de start van de werkzaamheden enigszins vertraagd. Inmiddels is echter de eerste schop in de grond gezet. Volgens bestek moet de aanbouw binnen tachtig werkdagen worden opgeleverd Dit zou betekenen dat de gebruikers er eind maart van het volgend jaar te recht kunnen. Snoeihout mag bij wijze van proef volgend jaar twee weken eerder op de melerblis van Den Hoorn worden gedeponeerd. Tot dusver moest tot 15 april worden gewacht eer met de opbouw van de brandstapel kon wor den begonnen. 'Maar veel mensen beginnen al eerder met het snoeien van bomen in hun tuin. Die moeten hun takken nu naar De Hamster bren gen. Het zou de nodige kosten be sparen wanneer ze dat hout op de melerblis kwijt kunnen', werd gisteren door de dorpscommissie van Den Hoorn betoogd tijdens het jaarlijks overleg met b en w. Het gemeentebestuur toonde zich genegen om bij wijze van proef mee te werken. 'Maar het mag echt alléén om snoeihout gaan. Mensen moeten niet toch hun keukendeur op de meierblis gooien waarschuwde wet houder Peter Bakker Het tonlopen was een van de vele spring- of bewegingsactiviteiten die zaterdag door alle gymleden van heel Texel konden worden gedaan(Foto Match Hoqnen) Inmiddels is met de aanbouw bij sporthal Ons Genoegen een begin gemaakt. Door de hevige regenval was het terrein zó drassig, dat de vrachtv/agens en kraan er maar moeilijk bij konden. (F"° f,ans Hopman} Plotseling is van ons heengegaan mijn lieve vrouw, onze moeder en oma Johanna Bakker-van der Hoeven 29-4-1932 t 1-11-1998 C J.M Bakker Gert Janny en Kees Pim Kelly Kees en Thera Brian Jeffrey Texel, 1 november 1998 Gerritslanderdijkje 60, 1791 ND Den Burg Ze is overgebracht naar het uitvaartcentrum, Bernhardlaan 147 te Den Burg. Gelegenheid tot condoleren is er op woensdag 4 november van 19.00 - 20 00 uur in het uitvaart centrum. De crematieplechtigheid zal plaatsvinden op donderdag 5 november om 12.00 uur in het crematorium te Schagen, Haringhuizerweg 3 Dag lieve Oma Pint en Kelly Brian en Jeffrey Met verslagenheid namen wij kennis van het overlijden van mevrouw J. Bakker-van der Hoeven Haar inbreng in onze vereniging zullen wij niet vergeten. Haar man en kinderen wensen wij veel sterkte bij dit verlies. Namens Kleine Logiesverstrekkers Vereniging, F.H. Agter Met ontsteltenis hebben wij kennisgenomen van het plotseling overlijden van mevrouw J. Bakker-van der Hoeven Met gevoelens van grote waardering zien wij te rug op de nauwgezette wijze waarop zij haar taak als voorzitter van onze vereniging heeft ver vuld. Namens de Vereniging van eigenaren van het appartementencomplex ,,'t Kerckeland", C. Kloosterman-Lokhorst, secretaris J Vossensteyn, penningmeester Ik ben weer thuis uit het ziekenhuis en wil iedereen bedanken voor de vele kaarten en bloemen die ik heb ontvangen. Herman Ploeger Zo n 460 leden van alle Texelse gymnastiekverenigingen zorgden zaterdag in Ons Genoegen voor een groot springfestijn. Tijdens een geza menlijke presentatie, georganiseerd door de clubs van de buitendorpen, vertoonden ze hun springkunsten Onder belangstelling van ouders en opa's en oma's veerden ze op en neer op trampolines, dubbele en en kelvoudige mmitramps en een tumblmgbaan, een langgerekt lucht kussen. Bijzonder was de survivalbaan. een opblaasbare baan met verschillende hindemissen. Deel nemers varieerden in leeftijd van 4 tot een jaar of 18 Tussendoor stonden demonstraties op het programma. Ouders waren van de partij om de jeugd bij hun sprongen op te vangen De verschillende verenigingen gaven een demonstratie. Dit is de extra trainingsgroep van GVT. (Foto March Heijnen)

Texelsche Courant | 1998 | | pagina 3