ƒ8,50 DRUGS? JAARLIJKSE SNERTRIT ZEER I berichten AOV Eetcel 06-35 012 023 iir Hout- en Bouwcentrum Van derlfi ïjfeSüCGCÜ De Koog Kreileroord mi Ook aan de garantie herkent u de Erkende Schilder Sportshop Texel i£e ZèeM) Haven Restaurant Texel In ons visspecialiteiten- restaurant deze week Gegratineerde kabeljauwfilet met kaas, lenteui, pepers, tomaat met gemengde salade en gebakken aardappelen f32,50 p.p. AV A.B. club TEXEL Zaterdagavond 7 november a.s. wordt verreden de Inschrijving vanaf 19.30 uur op het Wezenland. Start 20.00 uur. V Gulik Onroerend Goed BV finse woningen/stacamvans/chalets i i Chalet de Bastogne de luxe Deze week in ons Eetcafé: 1/2 Kip TE KOOP in DEW BURG Warmoesstraat 56 GASOLIE PETROLEUM DIESELOLIE Van der Vis Forbo Projecttapijt MTC CStPQDtfDSll? uitgebreide COLLECTIE tijdschriften TEXELSE 20 COURANT MUZIEKLES THUIS VOOR ALLE LEEFTIJDEN Erkend wordt Herkend Vanaf nu het hele jaar ook op zondag geopend! Raam- en kozijn profielen Telefoon 312356 Alles op maat leverbaar ©IL0(gM!Mi(L autospuiterij betsema A.s zondag 14.00 uur 't GouWlSoltje LTÏvxf, .kïi:< IC Ruimtelijke Ordening Gemeentelijke minimabijdrage I998 jgpj Wet milieubeheer Spreekuur college Slibvangput en vetafscheider horecabedrijven Inleveren asbest VRIJDAG 6 NOVEMBER 1998 (gelegen bij de veerhaven) Jan en Jenny Stolk Reserveren Tel. 319310 Dagelijks geopend vanaf 11.00 uur {behalve op dinsdag). Klaar voor de start Aanmelden: 10 november 1998 18 30 uur in de OSG 'De Hogeberg Den Burg Aanvang: 17 november 1998 Locatie OSG 'De Hogeberg', Den Burg Inlichtingen: mr. FR.Visman,tel 31 56 70 Zie ook: TXT 442 van uw eigen zaak, n°g geen AOV? ✓TvIKO IMKO, grip op ondernemen t.b.v.: permanente bewoning, recreatie of kampeerdoeleinden. Op fundering, betonpoeren of stalen frame. Snelle levering en plaatsing. Vraag vrijblijvend brochure of informatie: tel/fax: 073-5325241 of mobiel 0655-993343 Telefoon 31 48 90 HUiSVKÏWGVOQR OUDER! N Deze twee onder één kap-woning is gelegen nabij het centrum op een rustige locatie, ca 100 m2 onder- en bijgelegen grond INDELING: beneden entree, woonkamer, keuken, slaapkamer badkamer, berging, kleine achtertuin boven slaapkamer, cv-ruimte De staat van onderhoud is goed De woning is in 1981 in gebruik genomen als bejaarden woning en is voorzien van een gasgestookte VR-ketel ('87). Het huis is op korte termijn beschikbaar Voor informatie en bezichtiging: Stichting Bejaardenzorg Texel Telefoon 312850 ('s morgens) Abbewaal 11791 WZ Den Burg De goedkoopste Tel. 312356 Ook div. tanken 5000 m van 78,50 nu 14,95 p. m2 Gratis stalen (14 kt.) Watermolen 24, Schagen, ■3 0224-213444 Koloniale meubelen tot 60% korting,o a. Theekastjes ƒ425,-. Inlichtingen en aanmelding Bert Kemper, tel fax 31 64 62 accordeon, handharmonica, mondharmonica, piano, keyboard, slagwerk, elektronisch orgel, algemene muzikale vorming en muziektheorie U herkent de Erkende Schilder aan het AF logo AF betekent voor u: Garantie. Vakdiploma. Technische inspectie. Gezonde bedrijfsvoering. Algemene Consumentenvoor- waarden overeengekomen met de Consumentenbond en 'vereniging eigen huis'. VERFSPECIALIST SCHILDERSBEDRIJF Iedere dag valt er iets te beleven in EcoMare! Daal CC^McWé? af naar de bodem van de zee eri maak kennis met haar bewoners. Aai een rog en zie de zeehonden boven én onder water. EcoMare, centrum voor wadden en Noordzee, Texel Ruyslaan 92, De Koog, Tel: 0222-317741 Iedere dag geopend van 9.00 tot 17.00 uur. BEL VOOR INFORMATIE EN ADVIES OOK VOOR GRATIS FOLDERS C«4é &«jt dorpsstraat 142 - de koog telefoon 317717 ELEKTROTECHNIEK EETHUIS Wedstrijdbal wordt beschikbaar gesteld door: Primera Mets De Texelse Vers bakkers Café - Bar Camping „Bregkoog" Baf^tro DE ZANDLOPE Badweg De Koog Verleende bouwvergunningen R. Kooiman voor hel veranderen v/e winkel woonhuis lot woonhuis a/d Schoonoordsingel 6 Ie Den Burg (verzonden 28 oktober 1998) F J Parlevliet voor t«et gedeelteli|k vernieuwen/vergroten v/e tuin huisje a/d Witteweg 4d te Den Hoorn (verzonden 28 oktober 1998) J Geus voor het vergroten v/e woonhuis a/d Emmalaan 1 te Den Burg (verzonden 2 november 1998). J F Halsema voor het plaat sen van twee zomerhuizen a/d Bosrandweg 512-514 te De Koog (verzonden 2 november 1998), Boha Noord b v voor hel vernieu wen v/e luifel a/d Nikadel 75 te De Koog (verzonden 2 november 1998), familie M M Bakker voor het veranderen/vergroten v/e calé- restaurant a/d Haven 6 te Oudeschild (verzonden 4 november 1998); familie Terpstra voor het vergroten/veranderen v/e woning a/d Hoofdweg 94 te De Cocksdorp (verzonden 4 november 1998) Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden binnen 6 weken na de dag waarop deze besluiten zijn verzonden of uitgereikt een be zwaarschrift bij burgemeester en wethouders indie nen. Het bezwaarschrift dient ten minste te bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagteke ning, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt, de gronden van het bezwaar en zo mogelijk een afschrift van het bestreden be sluit waartegen het is gericht. Wij wijzen u erop dat u de president van de Arrondissementsrechtbank te Alkmaar, Sector Bestuursrecht, Postbus 252, 1800 AG Alkmaar, kunt verzoeken een voorlopige voorzie ning te treffen Bovengenoemde vergunningen kunt u inzien bij de afdeling bouwzaken, kamer 2.12 van het gemeentehuis. Aangevraagde bouwvergunningen Mantje Holding b v voor het veranderen v/e wmkel/woning/maga- zijn a/d Weverslraat 1 te Den Burg (ontvangen 28 oktober 1998) M Ponlier voor het gedeeltelijk vergroten v/e vakantiewoning a/d Califormëweg 53 te De Koog (ontvangen 28 oktober 1998), Van Reenen voor het plaatsen v/e garage/schuur a/d Postweg 159 te De Cocksdorp (ontvangen 28 oktober 1998) M Staal voor het vergroten v/e woonhuis a/d Schilderweg 216 te Oudeschild (ont vangen 28 oktober 1998): familie Bakker voor het vergroten v/e woonhuis a/d Plevierstraat 13 te De Koog (ontvangen 28 oktober 1998). familie Snoey-Kievit voor het vergroten v/e woonhuis a/d Boodtlaan 34 te De Koog (ontvangen 29 oktober 1998). H Eelman voor het plaatsen v/e dakopbouv; garage a/d Kogerstraat 61a te Den Burg (ontvangen 29 oktober 1998) familie C Boks voor het plaatsen v/e woonhuis a/d Zeekraal 13 te De Koog (ontvangen 2 november 1998) Aangevraagde melding bouwvoornemen J Vlaming voor hel plaatsen v/o tuinhuisje a/d Schoudieck 44 te Den Burg (ontvangen 30 oktober 1998) Tegen deze kennisgeving kunt u geen bezwaren maken. Bezwaren kunt u pas indienen als de bouw vergunning is verleend. Verleende bouwvergunnin gen worden gepubliceerd. Voornemen verlenen vrijstelling Burgemeester en wethouders zijn voornemens om op grond van art. 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestem mingsplan „Oudeschild bedrijventerrein" en bestem mingsplan „Buitengebied Texel" voor: de aanleg van een fietspad van Oudeschild naar Eierland via De Waal. De aanleg van het pad is in strijd met de twee genoemde bestemmingsplannen. Ter plaatse is een voorbereidingsbesluit van kracht Het plan is overeen komstig het in voorbereiding zijnde bestemmings plan. De tekening ligt vanaf 6 november 1998 gedu rende twee weken voor eenieder ter inzage op kamer 0.12, van de sector ruimte en wonen, van het ge meentehuis Eventuele bedenkingen tegen boven bedoeld plan kunnen gedurende de termijn van ter- mzagelegging schriftelijk aan het college van burge meester en wethouders kenbaar worden gemaakt. ken. Desgevraagd kunnen de ter inzage gelegde stukken ook buiten de gebruikelijke openingstijden worden ingezien en toegelicht Uitsluitend: - wie tijdig bedenkingen hebben ingebracht tegen het aan de vergunning voorafgegane ontwerp-besluit, - wie bedenkingen hebben tegen eventuele afwijkin gen van de milieuvergunning ten opzichte van het ontwerp-besluit; - belanghebbenden aan wie redelijkerwijs met kan worden verweten geen bedenkingen tegen het ont werp-besluit te hebben ingebracht, kunnen tegen de verleende milieuvergunning beroep instellen. Met ingang van de dag na de datum van de terinzage- legging, is binnen zes weken beroep mogelijk bij de Raad van State, afdeling bestuursrechtspraak, Post bus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Wie in beroep is gegaan kan binnen de beroepstermijn de voorzit ter van de afdeling bestuursrechtspraak verzoeken een voorlopige voorziening te treffen, indien onver wijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist. Nadere informatie: afdeling milieubeheer, telefoon (doorkies)nummer 36 21 88. Verleende vergunningen de heer J. Dumker voor een showroom, winkel en werkplaats gevestigd aan de Heemskerckstraat 12 en 17 te Oudeschild, Nashcon BV voor een sport centrum en kartingbaan, gevestigd aan Stappeland 2 te De Koog, de heer M.J Diks voor een conserven- fabriek, gevestigd op Schilderweg 214 te Oudeschild. In het belang van de bescherming van het milieu zijn voorschriften aan de vergunning verbonden. Vanaf 16 november aanstaande liggen tot het einde van de beroepstermijn dagelijks van 8 30 tot 12.30 uur, ter inzage op de afdeling milieubeheer in het gemeen tehuis (bovenste verdieping, kamer 2.05): de vergun ning en alle daaraan voorafgegane openbare stuk- Besloten is om ook dit jaar een bijdrage uit het minimafonds te verstrekken aan personen/gezinnen die moeten rondkomen van een laag inkomen. De bijdrage is maximaal 300,-- per gezinslid. Als ge zinslid tellen kinderen tot 18 jaar mee. In tegenstel ling tot vorig jaar hoeft de aanvrager nu geen gege vens van alle vaste lasten en uitgaven te overleggen. Om voor een bijdrage in aanmerking te komen moet worden voldaan aan de volgende eisen - de aanvrager moet zelfstandig wonen; - het inkomen per maand mag met hoger zijn dan: voor een alleenstaande 1 580,74 voor een alleenstaande. ouder dan 65 jaar: 1 660,50 voor een één-ouder gezin: 2.032,38 voor gehuwden/samenwonenden, beiden jonger dan 65 jaar 2 258,20 voor gehuwden/samenwonenden, één van beiden 65+ 2.290,57 voor gehuwden/samenwonenden, beiden 65+: 2.349,05 - het vermogen (spaargeld en dergelijke) mag met meer bedragen dan voor een alleenstaande: 9 700,-- voor een echtpaar/alleenstaande ouder 19.400,- Bij de beoordeling van het inkomen wordt uitgegaan van het inkomen over de maanden augustus en sep tember. De bijdrage is bedoeld voor deelname aan activiteiten op het gebied van sport, cultuur en cecrea- tie. Het aanvragen van de bijdrage kan door een spe ciaal aanvraagformulier in te vullen en in te leveren bij de gemeente De aanvraagformulier zijn verkrijg baar bij de receptie op het gemeentehuis. Het formu lier kan op verzoek ook worden toegestuurd. De aanvragen kunnen worden ingediend tot uiterlijk 15 december van dit jaar Personen die momenteel een uitkering ontvangen op grond van de Algemene Bijstandswet hoeven geen aanvraag in te dienen. De gegevens van deze per sonen zijn bekend bij de afdeling sociale zaken, zo- dat zij de bijdrage, indien zij daarvoor in aanmerking komen, automatisch uitbetaald krijgen. Meer informatie kan worden verstrekt door de afde ling sociale zaken via telefoonnummer 362100. In verband met de raadsvergadering over de begro ting 1999 vervallen de spreekuren van burgemees ter en wethouders op dinsdag 10 november aan staande. Van elk horecabedrijf dat de warme maaltijden voor zijn gasten zelf bereid moet de bedrijfs- afvalwaterafvoer zijn voorzien van een slibvang- put/vetafscheider ter voorkoming van verstopping en schade aan de riolering en overbelasting van de rioolwaterzuiveringsinstallatie Bij controles door de afdéling milieubeheer van de dienst Gemeentewerken, is gebleken dat het on derhoud van sommige slibvangputten/vetaf- scheiders te wensen over laat Afgezien van de vereiste bedrijfshygiëne is een dergelijke vervuilde voorziening in een horeca bedrijf meestal niet reukloos. De stank binnen en buiten wordt dan gemakshalve „aan het straat- riool" geweten. Op grond van de milieuwetgeving geldt voor ie dere horeca-ondernemer de verplichting om de slibvangput/vetafscheider in een goede staat van onderhoud te houden. Een contract met de Gemeente Texel voor het on derhoud (o.a. legen en reinigen) van de slibvang- put/vetafscheider is een goede oplossing om stank- en rioleringsproblemen te voorkomen. In juni jl zijn overigens de bij de gemeente bekende daarvoor in aanmerking komende horecaonder nemers aangeschreven om aan de voor de slib- vangput/vetafscheider geldende wettelijke milieu voorschriften te voldoen Constatering van overtredingen kan leiden tot hoge kosten voor het bedrijf (bestuursdwang en/ of dwangsom) en zelfs tot het treffen van strafrech- telijke maatregelen. Het sluiten van een onderhoudscontract bij de gemeentelijke reinigingsdienst (of een ander deskundig afval verwerkingsbedrijf) vormt daartegen een prima bescherming. Nadere informatie over zo'n nuttig onderhouds contract wordt u gaarne verstrekt door de Buiten dienst van de dienst Gemeentewerken, tel 31 2510. NOVEMBER-ACTIE ASBEST INLEVEREN door particulieren Zoals bekend kunnen asbestvezels bij inademing schadelijk voor de gezondheid zijn Productie en hergebruik van asbest is daarom te genwoordig in Nederland verboden. Van 2 tot en met 27 november a.s. is er gelegen heid voor uitsluitend particulieren om een beperkte hoeveelheid restanten asbest gratis in te leveren op „De Hamster" te Oudeschild Voor alle duidelijkheid schroefvaste asbest dak platen leveren, mits nog in goede staat, op de oor spronkelijke plaats geen direct gevaar op Verder is voor het slopen van asbesthoudende ma terialen altijd een sloopvergunning vereist en het verwijderen van asbest van enige omvang mag al leen door erkende, gecertificeerde asbestverwij- deringsbedrijven uitgevoerd worden Bij het gratis inleveren moeten de volgende ge dragsregels strikt in acht worden genomen: - Inlevering kan uitsluitend bij „De Hamster" aan de Laagwaalderweg te Oudeschild plaatsvinden op werkdagen van 2 tot en met 27 november 1998 van 08.00 -12.00 uur en van 13.30 -16.00 uur - Een particulier mag gratis maximaal 250 kg voch tig en zorgvuldig verpakt asbest inleveren. Het meerdere tegen betaling. Asbest moet tevoren worden besproeid om verspreiding van schade lijke asbestvezels tegen te gaan. - Het asbest moet worden verpakt in speciale asbestzakken Deze (verplichte) asbestzakken zijn tegen kostprijs (enkele guldens) verkrijgbaar bij Gemeentewerken aan de Reijer Keijserstraat te Den Burg. - Omvangrijk materiaal, zoals asbesthoudende golfplaten, dienen in pakketten van maximaal 2 stuks te worden verpakt in folie van minimaal 0,1 mm dikte en moeten vervolgens worden voorzien van officiële asbest-stickers, aan beide kanten minimaal één. Voorts moeten de pakketten lucht dicht worden afgetaped - De asbest-stickers zijn uitsluitend bij Gemeente werken aan de Reijer Keijserstraat verkrijgbaar tegen kostprijs. (Landbouw-)folie van minimaal 0,1 mm dikte en tape is normaal in de handel te koop. - Asbest mag alleen in vochtige toestand m de voorgeschreven verpakking, luchtdicht afgetaped en voorzien van de officiële asbest-stickers, wor den aangeboden bij „De Hamster" aan de Laag waalderweg te Oudeschild. - Denk aan uw persoonlijke veiligheid. Persoonlijke beschermingsmiddelen voor particulieren (mond kapjes, wegwerp-overalls en handschoenen) zijn eveneens bij Gemeentewerken aan de Reijer Keijserstraat tegen kostprijs verkrijgbaar. - Op „De Hamster" te Oudeschild moet het asbest uiterst zorgvuldig door uzelf worden gedeponeerd en wel zodanig dat de verpakking intact blijft Het pakket moet dus handzaam zijn en u moet het zelf kunnen dragen. Het gewicht mag in ieder geval de 50 kg niet overschrijden. - Het is in sommige gevallen mogelijk dat tegen be taling de gemeente zorgdraagt voor het ophalen van zorgvuldig verpakt vochtig asbest. Afspraken daarover dienen vroegtijdig via telefoon nr 31 25 10 te worden gemaakt. In geen geval mag het ver pakte asbest op een voor kinderen bereikbare plaats worden klaargelegd. Meer weten? Folders liggen voor u klaar bij Ge meentewerken of bij de Receptie en de afdeling milieubeheer in het gemeentehuis.

Texelsche Courant | 1998 | | pagina 10