Tuinders Hollewal nog in onzekerheid GW^alender 1999 Nieuwbouw Den Burg-west: met vakantieschema Abe Gerlsma winnaar indoor jeu de boules TEXELSE COURANT morgen af te halen bij: Voetbalprogramma Zaalvoetbal- programma Geen eigen ingang nieuw hondenveld Eenvoudige zege voor De Koog Vanaf Magere vangst sportvissers Kolk in bosjes bij voetbalveld Uitslagen voetbal Windhoos blaast dak NlOZ-gebouw Schade bij aanrijding mi Van alle kleine dingen kon hij genieten, vogels, dieren, vrienden. Opgewekt en dapper droeg hij zijn ziekte Bedroefd geven wij u kennis dat van ons is heengegaan mijn zoon, onze broer, zwager en oom Willem Marius Joseph van der Schoot Pim 17 maart 1931 6 december 1998 Overveen J, A. van der Schoot-Mulder Heemstede: J. B. van der Schoot Haarlem: P M. Schlatmann-van der Schoot R. B. A. M. Schlatmann en kinderen Correspondentie-adres mevr P. M. Schlatmann-van der Schoot, Van Riebeecklaan 19, 2024 AE Haarlem. Pim is overgebracht naar verzorgingshuis St. Jan, Beatrixlaan 45 te Den Burg, alwaar gelegenheid tot condoleren is op woensdag 9 december van 19.00 - 19.30 uur. De crematieplechtigheid zal plaatsvinden donderdag 10 december om 14.00 uur te Driehuis-Westerveld. Na de plechtigheid is er gelegenheid tot condoleren. Zacht en kalm is van ons heengegaan, mijn lieve zorgzame man, onze vader, schoonvader en opa Leendert Laan 19 maart 1920 4 december 1998 G. Laan-de Waard Cobie Hengsdijk-Laan Koos Hengsdijk Harald en Boukje Linda Auke Laan Martha Laan-Zandbergen Wilma Leon Herman Meijert Laan Annemarie Laan-Ek Margret en John Emilyn en Karei Cees-Jan Bart Martin Laan Carla van Wijngaarden Mieke Witte Ingrid en Sander Dennis De crematieplechtigheid vindt plaats woens dag 9 december om 11.00 uur in het cremato rium, Haringhuizerweg 3 te Schagen. Vertrek boot 10.05 uur Gelegenheid tot condoleren dinsdag 8 decem ber van 19.30 - 21.00 uur aan de Langeveld- straat 19 en na de plechtigheid in het cremato rium. Correspondentie-adres: Langeveldstraat 21 1795 AG De Cocksdorp. Liever geen bloemen DINSDAG 5 JANUARI 1999 Abe Gerlsma heeft het Texelse indoorkampioenschap jeu de boules op z'n naam geschreven. De wedstrijden werden afgelopen weekend voor de tweede maal ge houden in café W'tjewel. Het toernooi trok met 36 spelers een record aantal deelnemers. Het draaide uit op een spannende finale, die Gerlsma in z'n voordeel besliste. Tweede plaats was voor allround sportman Bas van Elk. Evelien Pijl man eindigde ais derde Het toernooi stond onder leiding van scheidsrech ter Jelle van der Wal voetballers te maken. Een ander knelpunt is de kantine, die grotendeels buiten het bouwblok komt te liggen. Omdat de afmeting 50 bij 20 meter wordt, verschilt de oppervlakte echter niet veel van de 45x25 meter uit het bestemmings plan. De kantine wordt zes meter hoog, een meter meer dan is toege staan B en w maken geen bezwaar. 'De lokatie ligt ver genoeg van het Hogeberg-gebied en wordt boven dien door beplanting afgeschermd', aldus het college B en w gaan voorts akkoord met de plaatsing van lichtmasten rond het nieuwe trainingsveld Het college is al bij voorbaat bereid 'enige overschrijding' van de maximum hoogte van 14 meter toe te staan. De ballenvangers tussen trainings velden en wielerbaan mogen ten hoogste zes meter zijn. dak. Die zat verankerd met beton en ligt nu op de grond.Verschillende zware voorwerpen kwamen vele tien tallen meters verder terecht Omdat niemand er iets van heeft ge zien is met duidelijk wanneer de schade is opgetreden. Die had vol gens Alkema groter uit kunnen vallen als de windhoos een iets meer zuide lijke baan had gevolgd. Afgezien van enige lekkage, is er aan het interieur van het gebouw geen schade aange richt. Van lekkage van formaline is geen sprake. (Foto Gerard Timmerman) Bij een aanrijding op het Landsdiep raakte deze personenwagen zwaar beschadigd. (Foto Gerard Timmerman) Uitgeverij/Drukkerij Langeveld de Rooy b.v. Spinbaan 6 LenR Kcmtoorvakhandel Parkstraat 10 Redactie Texelse Couiant Warmoesstraat 45 Ie gemeente heeft nog geen vervangende grond voor een ental tuinders aan de Hollewal in Den Burg. Hun tuintjes loeten volgend jaar wijken voor het nieuwe uitvaart- edrijf van Liesbeth Roeper en de reclamestudio van haar chtgenoot Daan Koopman. Volgens wethouder Schilling ordt gewerkt aan een oplossing, maar die zal niet vóór de aadsvergadering van vanavond bekend zijn. 5 raad neemt vanavond een voor- ■reidingsbesluit over het bouwplan in Roeper en Koopman. Het echt- >ar had er bij de gemeente al oegtijdig op aangedrongen om de inen die aan de Hollewal een tuin- huren andere grond aan te bie- m. Sindsdien heeft de gemeente >1 overleg gevoerd met het bestuur in Tuindersvereniging Den Burg, aar rolde er nog geen goede op- ssing uit. Tot verdriet van zowel de inders als Roeper en Koopman, rallen graag willen weten waar ze in toe zijn. Huiswerk m Kager, voorzitter van de indersvereniging, betreurt de trage mg van zaken 'Afgelopen voorjaar ons beloofd dat eerst de verplaat- ig van de tuinen zou worden gere ild en dat daarna pas het bouw- sterdag 12 december fS B1 - Texel'94 B1 14.30 ÜH/SVC B1 - GeelZwart B2 13 30 ixel'94 B2 - Helder B2 13.30 ixel'94 C1 - Uitgeest C1 13.30 udesluis C1 - Texel'94 C2 11.00 IC C2 - Oosterend C1 14 30 ixel'94 D1 - HCSC D1 10.30 GW D3 -Texel'94 D2 9.30 RC D5 - Texel'94 D3 11.30 ixelse competitie Koog D1 - vrij ixel F2 - Texel F4 10 00 /CF1-Texel F3 10.00 i Koog F1 - ZDH F1 10.00 10 F1 - Texel F1 ixel E3 - Texel E2 11 00 ixel E5 - SVC E1 11.00 10 E1 - Texel E1 s Koog E1 - Texel E4 11.00 e Koog D1 - SVO D1 12.00 iVCSVO D1 - ZDH D1 12.00 l-leams 0SV 1 - Texel'94 1 13.00 ondag 13 december osterend 1 - Watervogels 1 14.00 DH - Sint George 14.00 te elftallen van Texel'94 op zondag i december zijn vrij. plan aan de orde zou komen. Maar het is nu december, de gemeente raad moet erover beslissen en we ten wij nog steeds niets.' Wethouder Daan Schilling (ruimte, wonen en economie) erkent dat de gemeente 'haar huiswerk nog niet af heeft'. 'We proberen een goede op lossing te zoeken, maar dat is nog met gelukt', aldus Schilling. 'We zijn met een andere lokatie bezig en pro beren er in goed overleg met de tuin ders uit te komen. We dragen ze een warm hart toe, de volkstuintjes voor zien in een grote maatschappelijke behoefte. Bunder De wethouder wijst op de 1-jarige contracten met de tuinders, die dus weten dat het gebruik van de grond tijdelijk is en ze bij uitbreiding van het dorp moeten verkassen. Ook Kager bevestigt dat de tuinders niet zullen tegenstribbelen, indien ze maar weer een goed stukje grond terug krijgen. Volgens hem heeft de ge- Woensdag Texel'94 7-Texel'94 10 18.45 Z.D.H. 2- Rab 3 19.35 Donderdag Zaaldienst J'elleboog Klif 3-Oosterend 2 18.30 De Krim 3 - Texel'94 5 19.20 Texel'94 8- J'elleboog 4 20.15 Mantje 3 - Texel'94 6 21.05 Z.D.H. 1 - Nioz 1 22 00 Vrijdag Zaaldienst Texel'94 De Krim C1 - Oosterend C1 16.45 Texel'94 C1-De Koog C1 17.30 Klif 1-Rab 3 18.15 Jelleboog 1 - Klif 2 19.05 De Koog 1 - Mantje 1 20.00 Casino 1 - De Krim 1 20 50 Oosterend 1 - Rab 2 21.45 Jelleboog 2 - Texel'94 1 22.35 Maandag De Krim D1 - Oosterend D1 17.15 Oosterend E1 - De Koog E1 18.00 (Advertentie) meente 'wel een bunder grond' bij De Mars aangeboden. De gebrui kers van het Hollewal-terrein wonen echter vrijwel allemaal aan de west kant van Den Burg en willen daarom vervangende grond in dezelfde om geving. Kager vindt dat de kwestie te lang sleept. Hoewel de contracten pas in maart aflopen, moeten de tuinders nu al voorbereidingen treffen voor het volgende seizoen 'We moeten nu tuinzaad en pootaardappelen be stellen. Als je daarmee tot half ja nuari wacht, ben je te laat. Ook komt er méér bij kijken dan alleen een grasland omploegen. Je moet de grond bemesten, liefst in het najaar zodat de grond klaar is voordat de vorst er in komt Bovendien moeten degenen die weggaan hun tuin huisje afbreken en weer opbouwen.' Vakantie De gemeente zou over het bouw plan ook contact opnemen met de bewoners van de Hollewal, maar dat is evenmin gebeurd. Wethouder Schilling excuseert zich door te wij zen op personele problemen. 'Op de afdeling waren medewerkers ziek en op vakantie. En zelf had ik het ook Als de hondenclub verhuist naar het terrein van zwembad Molenkoog, komt er geen aparte ingang aan de Haffelderweg. De Texelse Sportraad heeft dit geadviseerd, maar b en w gaan er niet mee akkoord. Het col lege vindt dat de club gewoon via de poort van het zwembad aan de Slingerweg naar binnen kan gaan. Ook mag de club alleen gebruik ma ken van de zwembadkiosk en is een eigen onderkomen niet toegestaan. De ingebruikname als hondenterrein past overigens niet in de huidige be stemming 'zwembad', zodat een ar tikel 19 procedure nodig is. De ge meenteraad neemt hierover vanavond een besluit. De Koog kreeg zondag het laag geplaatste Twisk op bezoek. De Texelaars speelden naar behoren en hadden geen enkele moeite met deze tegenstander. Zowel de eer ste als de tweede helft scoorde de thuisploeg tweemaal. De wedstrijd eindigde in een mooie 4-0 overwin ning. Scheidsrechter Henk de Ruyter verving de afwezige, door de KNVB aangewezen, scheids rechter en floot een prima wed strijd. Doordat laatste man Henk Knol we gens vakantie afwezig was, haalde coach Gerrie Plaatsman topscorer Nico Schot naar achteren om die po sitie in te nemen. De Koog nam van af het eerste fluitsignaal het initiatief, waardoor de strijd gedurende de hele wedstrijd op de speelhelft van de be zoekers werd gestreden. Twisk hier ook zelf debet aan. In plaats van de lange bal naar voren, wat je eigenlijk van een laag geplaatste ploeg zou verwachten, verkozen zij via combi naties uit te verdedigen. Ze wisten de spitsen echter moeilijk te bereiken. Door een fout in de Twisker verdedi ging kreeg De Koog het eerste doel punt cadeau Rob van der Stap kreeg de bal van een verdediger in de voe ten geschoven en had vrije doorgang naar het vijandelijke doel. De overige drie doelpunten kwamen allen uit dode spelmomenten. De 2-0 ontstond uit een vrije trap op de 16-meter lijn. De keeper stelde de muur wel goed op voor de korte hoek, maar positioneerde zichzelf in het midden van de goal. Nico Schot stond achter de bal en plaatste deze keurig in de vrije, verste hoek. Daan Koopman (links) en Jan Kager bekijken bij de volkstuintjes aan de Hollewal de plattegrond van het gebied. Beide heren willen graag weten waar ze aan toe zijn. Kagers koffertje rust zolang even op de tulnwal. (Foto Frans Hopman) druk. Maar de opdracht is wel gege ven.' De omwonenden vrezen voor verkeersoverlast. Daan Koopman wijst er op dat er elf parkeerplaatsen worden aangelegd. Verder wordt het bedrijventerremtje te zijner tijd mo gelijk ontsloten via de Keesomlaan (tegenover het parkeerterrein naast Kaczor) De raad zal hierover nog moeten besluiten. Ook is sprake van een uitrit via de Gasthuisstraat. Dat betreft echter de toekomstige woon wijk. Bedrijven en woningen zullen door een tien meter brede boom singel van elkaar worden geschei den. Ondanks dat met potentiële bezwaarmakers (tuinders en buurt) nog geen akkoord is bereikt, ver wacht Schilling dat alles op z'n poot jes terecht komt. 'Er wordt wel vaker iets vertraagd. Maar daarmee is dit plan nog niet van tafel. We blijven streven naar overeenstemming. Het is beter om het vooraf met elkaar eens te zijn, dan achteraf bezwaren aan je broek te hebben.' In de bosjes bij het hondenterrein aan de Haffelderweg in Den Burg mag waarschijnlijk een kolk wor den gegraven om de waterhuis houding van het toekomstige Zondag Oosterend 1 - Apollo 68 2-4 KSV - ZDH 2-2 Zaterdag Texel'94 B1 - Victoria O. B1 afgelast Oosterend B1 - JVC B2 5-4 Schagen B2 - ZDH/SVC B2 afgelast DTS B2 - Texel'94 B2 4-17 Helder C1 - Texel'94 C1 afgelast Texel'94 C2 - WGW C4 afgelast SRC D1 - Texel'94 D1 afgelast Texelse pupillencompetitie De Koog F1 - Texel F1 2-3 G-teams Texel'94 G1 - KGB G1 afgelast Sportpark Zuid te verbeteren. B en w hebben met dit onderdeel van de verhuisplannen van VV Texel '94 ingestemd. De verhui zing komt vanavond aan de orde in de raadsvergadering. Voor enkele onderdelen van het nieuwe sportterrein is een bestemmingswijziging (artikel 19 procedure) nodig. De kolk geeft geen problemen, maar wel het feit dat een deel van de boompjes moet worden opgeofferd om van het honderweldNserMrainingsvek^oc^ Vermoedelijk een windhoos heeft er voor gezorgd dat een deel van het dak van een gebouw van het NIOZ op de grond ernaast is terecht gekomen. Het betreft het formalinelaboratonum, waar veldmonsters worden uitge zocht en biologisch materiaal met de conserverende stof wordt behandeld. Volgens hoofd Dienst Gebouwen en Installaties Peter Roy Alkema zijn er grote krachten in het spel geweest. 'Kijk maar naar deze ventilator op het De zevende wedstrijd in de winter- serie bracht weinig vis op de meet lat. Acht hengelaars vingen teza men slechts 43 centimeter. Poul Verhagen sloeg een exemplaar van 22 centimeter aan de haak en werd daarmee winnaar. De resterende 21 centimeter was voor Ton Dors. De jeugdafdeling had geen enkele keer beet Ook bij de derde goal was er een hoofdrol voor Nico Schot weggelegd. Binnen het strafschopgebied werd hij door een tegenstander neergelegd, waardoor Martijn de Vey het vanaf elf meter mocht afmaken De vierde goal was een kopie van de tweede. Weer liet de keeper een hoek vrij bij een vrije trap voor De Koog en wederom strafte Nico Schot dit af door de bal loepzuiver in de hoek te knallen. Opvallend in deze wedstrijd was dat De Koog geen enkele keer wist te scoren uit een zelf opgebouwde aan val. Drie goals vielen uit een dood spelmoment en de vierde ontstond uit een blunder in de verdediging van Twisk. Eenmaal wist De Koog wel uit een 'normale' aanval te scoren, maar werd door de scheids teruggefloten wegens een twijfelachtige buitenspel situatie. Het grootste pluspunt in deze wedstrijd was dat de Koger verdedi ging onder leiding van een goed spe lende Schot geen enkele kans heeft weggegeven Twisk kwam daardoor niet verder dan het nemen van één enkele hoekschop. Een automobiliste uit De Koog ver speelde maandag rond het middag uur bij het verlaten van het parkeer terrein bij de veerboot haar auto. Ze verleende op weg naar de stoplich ten geen voorrang aan een vracht wagen die haar van links over het Landsdiep naderde. Afgezien van een zere knie en wat hoofdpijn kwam de vrouw met de schrik vrij. Gezien de forse schade aan de voorzijde van haar auto, is het voer tuig vermoedelijk total loss Ook de vrachtwagen bleef niet schadevrij. \v\m MiUUT It 1« t 10 n I 3 V» i» O ïi i» j« 11 II 11 IS I» 10 4t 4« 41 - J5 J» 1'

Texelsche Courant | 1998 | | pagina 3