Brandweer geeft voorlichting over vuurwerk Laatste kans: gemeentelijke minimabijdrage I998 Sanering of verwijdering huisbrand-olietanks 'Offidë Ie berichten TEXELSE 22 COURANT Gasaansluitingen witte gebieden Gemeenteraad neemt maatregelen tegen millennium-probleem Informatierubriek van de I gemeente Texel Ci Openingstijden en L bereikbaarheid gemeentehuis Lotje voor een rotje I999 Afwijkende sluitingstijden Gemeentehuis en dienstregeling van vuilnisdienst rond de feestdagen Werkgroepen voor school en dorpshuis in De Cocksdorp gevormd Ruimtelijke Ordening Verleende kapvergunning Elke klacht is een gratis advies VRIJDAG 11 DECEMBER 1998 In 1992 is door het toenmalige gas bedrijf de toezegging gedaan dat alle woningen (ook in de buiten gebieden) op het aardgasnet wor den aangesloten. Nadat bleek dat hier in sommige situaties erg hoge kosten aan waren verbonden is door Energie Noord West besloten af te zien van een totale aansluiting. On der druk van diverse gemeenten, waaronder Texel, heeft ENW zich bereid getoond de eerdere toezeg gingen zo veel mogelijk na te komen. Thans zijn op Texel 174 percelen nog niet aangesloten. Momenteel wordt onderzocht op welke wijze deze zogenaamde witte gebieden alsnog kunnen worden aangesloten voor het einde van het jaar 2000. Het uitgangspunt van ENW op dit moment is dat in de bestaande witte gebfeden zal worden overgegaan tot aansluiting als minimaal 70% van de aanwezige woningen/huishoudens bereid is mee te doen met de aansluitregeling. Indien aansluiting niet mogelijk blijkt, dan zal een al ternatieve voorziening worden aan geboden. ENW heeft verklaard een uiterste inspanning te willen leveren om een volledige aansluiting moge lijk te maken. Informatie over gasaansluitingen is te verkrijgen bij Energie Noordwest. De bewoners van de witte gebieden worden te zijner tijd door ENW be naderd De gemeenteraad is begonnen met het in kaart brengen van de conse quenties van de millennium-proble matiek voor de gemeente Texel. In de zitting van 10 november is een budget van 25.000 vastgelegd voor een uitgebreide analyse van de ver schillende gemeentelijke diensten. In samenwerking met De Vries Ad vies zal de totale organisatie wor den doorgelicht met als doel rond de volgende jaarwisseling proble men te voorkomen De millennium-wisseling komt snel dichterbij. Over ruim een jaar is het al zo ver Het veelbesproken millen nium-probleem zal dan mogelijk tot grote problemen leiden binnen de gemeente Texel. In aanleg kan alles wat met computers te maken heeft op 1-1-2000 vastlopen, en dat is nogal wat Het is niet duidelijk of dit ook gebeurt of wat de gevolgen kunnen zijn, maar het belang van dit probleem is duidelijk Niets doen kan grote gevolgen hebben Voorbeelden van systemen die uit kunnen vallen zijn de administratie van de sociale dienst of de afdeling burgerzaken, het alarmsysteem van brandweer en politie en verkeerslichten of parkeer- meters. Zaken die absoluut onmis baar zijn. Het is dan ook zaak dit zo veel mo gelijk te voorkomen Daarom heeft de gemeente Texel besloten een extern adviseur opdracht te geven de gemeente klaar te maken voor het volgende millennium Na een grondige analyse zullen de te ne men maatregelen worden voorge steld. (advertentie) Eiland I berichten I I december 1998 PG Het gemeentehuis is geopend: 's morgen? van 8.30-12.30 uur. 's Middags is het gemeentehuis (behoudens afspraak) gesloten. Het gemeentehuis is 's middags gesloten omdat de mensen die In het gemeentehuis werkzaam zijn op deze manier de lopende zaken efficiënt en adequaat kunnen af handelen. Helaas gebeuren er jaarlijks ver schillende ongelukken door het on deskundige gebruik van vuurwerk. Om dergelijke ongevallen te vermin deren of zelfs te voorkomen gaat de Vrijwillige Brandweer voorlichting geven op de scholen. De doelgroep is groep 8 van alle basisscholen en de 1e klassen van de OSG. In overleg met de Stichting Consu ment en Veiligheid is een voorlich tingsprogramma "veilig omgaan met vuurwerk"opgesteld. Het doel van de voorlichting is om kinderen te "confronteren" met de levensgevaar lijk situaties die kunnen ontstaan als er wordt gestunt met vuurwerk of dat er gevaarlijk vuurwerk wordt ge bruikt. Door middel van de voorlich ting wordt bewerkstelligd dat leer lingen zich bewust worden en blij ven van de risico's die zij lopen en zich derhalve met laten verleiden tot onverantwoord gedrag. Tevens worden de kinderen gesti muleerd mee te werken aan de ac tie "een lotje voor een rotje" van de Besloten is om ook dit jaar een bijdrage uit het minimafonds te verstrekken aan personen/gezinnen die moeten rondkomen van een laag inkomen. De bijdrage is maximaal 300,-- per gezinslid. Als gezinslid tellen kinderen tot 18 jaar mee. In tegenstelling tot vorig jaar hoeft de aanvrager nu geen gege vens van alle vaste lasten en uitgaven te overleggen. Om voor een bijdrage in aanmerking te komen moet worden voldaan aan de volgende eisen. - de aanvrager moet zelfstandig wonen; - het inkomen per maand mag met hoger zijn dan voor een alleenstaande: 1 580,74 voor een alleenstaande, ouder dan 65 jaar: 1 660,50 voor een één-ouder gezin 2.032,38 voor gehuwden/samenwonenden, jonger dan 65jaar 2.258,20 voor gehuwden/samenwonenden, éen van beiden 65+ 2.290,57 voor gehuwden/samenwonenden, beiden 65+: 2 349,05 - het vermogen (spaargeld en dergelijke) mag niet meer bedragen dan: voor een alleenstaande. 9.700,-- voor een echtpaar/alleenstaande ouder: 19.400,-- gemeente Texel. De voorlichting neemt 1 lesuur per klas in beslag. De voorlichting wordt verzorgd door de heer H. Veldhuizen, lid van de vrijwillige brandweer Vanaf 8 de cember wordt er met het voorlich ten op de scholen begonnen De gemeente Texel organiseert in 1999 opnieuw de actie "een lotje voor een rotje". Het doel van deze actie is het stimuleren van de Texelse jeugd om niet afgeschoten vuurwerk en de zogenaamde blindgangers in te leveren op het po litiebureau Dit om gevaarlijke situa ties zo veel mogelijk te voorkomen. Op nieuwjaarsdag zijn elk jaar nog her en der stukken vuurwerk te vin den die met op het juiste tijdstip zijn afgegaan. Met name de jongste jeugd vindt het interessant dit vuur werk te verzamelen. Het gevaar dat hierin schuilt is bekend; het afste ken van gevonden vuurwerk levert jaarlijks weer slachtoffers op. Om dit op Texel te voorkomen orga niseert de Gemeente Texel in sa menwerking met de Politie de actie "een lotje voor een rotje". De jeugd krijgt voor elk ingeleverd stuk vuur werk een lot waarmee ze kans ma ken op een aantal mooie prijzen. Het vuurwerk dient ingeleverd te worden op het politiebureau te Den Burg. Daar zal het worden opgeslagen, waarna het door gemeentewerken deskundig zal worden verwerkt. Op 4 januari 1999 zal de Burgemees ter op het gemeentehuis een aantal winnende loten trekken en de prij zen uitreiken aan de winnaars. Met deze actie en de voorlichting campagne over vuurwerk van d vrijwillige brandweer sluit de gj meente Texel aan bij de landelijk campagne om zo veel mogel: vuurwerkslachtoffers op Texel jxi voorkomen. Sluitingstijden Gemeentehuis Rond de feestdagen kent het gemeentehuis afwijkende sluitingstijden Op donderdag 24 en donderdag 31 december sluit het gemeentehuis om 12 30 uur haar deuren. Houdt u hier rekening mee indien u op deze dagen van de diensten van het gemeentehuis gebruik wilt maken. Bij de beoordeling van het inkomen wordt uitgegaan van het inkomen over de maanden augustus en sep tember De bijdrage is bedoeld voor deelname aan activiteiten op het gebied van sport, cultuur en recrea tie. Het aanvragen van de bijdrage kan door een speciaal aanvraag formulier in te vullen en in te leve ren bij de gemeente. De aanvraag formulier zijn verkrijgbaar bij de re ceptie in het gemeentehuis. Het for mulier kan op verzoek ook worden toegestuurd De aanvragen kunnen worden inge diend tot uiterlijk 15 december van dit jaar. Personen die momenteel een uitke ring ontvangen op grond van de Al gemene Bijstandswet hoeven geen aanvraag in te dienen. De gegevens van deze personen zijn bekend bij Wijziging huisvuil/bedrijfsvuilroutes De routes van vrijdag 25 december (1e Kerstdag) zullen op woensdag 23 december worden gereden De routes van vrijdag 1 januari (Nieuwjaarsdag) zullen op woensdag 30 december worden gereden. De rest van de routes in week 52 en week 53 blijven gelijk. U wordt vriendelijk doch dringend verzocht de containers in deze 2 weken vroeg (vóór 7.00 uur) aan de weg te zetten. Het grofvuil wordt niet in week 53 maar in week 2 van het nieuwe jaar weer gratis, mits minder dan 1 m3, bij u opgehaald Ook dit jaar geldtj weer, grofvuil op dinsdag in de groene week en vóór dinsdag aanmel den bij gemeentewerken, telefoon 312510 ize lijl ar rz< !fl (na en: Ier ig ?rc n nv Heeft u nog een ondergrondse olie tank? Als deze buiten gebruik is dan heeft u nog tot 1 januari 1999 de keus tussen: - het ter plaatse onklaar laten ma ken (saneren) of - het laten verwijderen van de tank. Al in eerdere publicaties over het Besluit opslaan in ondergrondse pdf tanks 1998 (BOOT) is aangegeve dat saneren en verwijderen uitsli tend door een erkend sanering! bedrijf mag worden uitgevoerd. D l,e sanering blijkt vervolgens uit ee door dat bedrijf af te geven KIW» JJ saneringscertifaat. de afdeling sociale zaken, zodat zij de bijdrage, indien zij daarvoor in aanmerking komen, automatisch uitbetaald krijgen. Meer informatie kan worden ver strekt door de afdeling sociale za ken via telefoonnummer 362100. Na 1 januari 1999 mag een buite gebruik gestelde olietank niet met d ter plaatse gesaneerd worden, mai moet de tank doorgaans voor eer en voor altijd worden verwijderd Aangevraagde bouwvergunningen KPN Telecom voor hel plaatsen v/e hekwerk om apparatuurkasten a/dTempelierweg te Den Burg (ontvangen 2 december 1998); C. Barends voor het plaatsen v/e erker a/d De Wittstraat 14 te Oudeschtld (ontvangen 2 december 1998). Texel Verhuur en Loonwerk voor het plaatsen v/e bedrijlsschuur a/d Laagwaalderweg te De Waal (ontvangen 4 december 1998), D J Pannekoek voor het veranderen v/e bar brasserie a/d Dorps straat 110 te De Koog (ontvangen 7 december 1998); C. Kuip voor het veranderen/vergroten v/e woonhuis a/d Boodtlaan 68 te De Koog (ontvangen 8 december 1998); J Stark voor het plaatsen v/e garage a/d Cor Bremerstraat 25 te Oosterend (ontvangen 8 december 1998) Tegen deze kennisgeving kunt u geen bezwaren maken. Bezwaren kunt u pas indienen als de bouwvergunning is verleend. Verleende bouwvergunnin gen worden gepubliceerd. Ontwerp-bestemmingsplan Met ingang van 14 december 1998 liggen gedurende vier weken de volgende ontwerp-bestemmmgsplannen voor een ieder ter inzage: Ontwerp bestemmingsplan Oosterend Het ontwerp-bestemmingsplan betreft een nieuw uitleggebied voor vijftien woningen aan de Cor Bremerstraat. ontwerp-bestemmingsplan Calluna Het ontwerp-bestemmingsplan betreft het complex Calluna waar het over dekte zwembad gelegen is, het bosgebied dat daarbij gelegen is en de locatie Koogerhoop, namelijk de gronden op de hoek Epelaan-Kamerstraat Gedurende de genoemde termijn van vier weken kan een ieder schriftelijk bij de gemeenteraad van Texel zijn zienswijze omtrent het ontwerp-bestemmings plan kenbaar maken. Degenen die tijdig hun zienswijze kenbaar hebben ge maakt, worden in de gelegenheid gesteld tot het geven van een nadere mon delinge toelichting. Voorbereidingsbesluiten De raad van de gemeente Texel heeft bij besluit van 8 december 1998 wijzi gingen van bestemmingsplannen in voorbereiding verklaard voor de op de bij dit besluit behorende kaarten aangegeven gebieden betreffende: percelen a/d Haffelderweg en Slingerweg te Den Burg, De Ruyterstraat 84 te Oudeschild; Ruigendijk te De Koog; Klimpstraat te De Cocksdorp. Het besluit ligt met bijbehorende kaarten voor een ieder ter inzage op het gemeentehuis bij de sector ruimte en wonen, kamer 0.12. C L. Huijsman, Duinroosstraat 26 te De Koog ten behoeve van het inrichten van een moestuin achter haar woning. Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kan tegen dit besluit bij ons een bezwaarschrift worden ingediend binnen 6 weken na de dag waarop dit be sluit is verzonden. Het bezwaarschrift dient tenminste te bevatten: - naam en adres van de indiener; - dagtekening; - een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt; - gronden van het bezwaar; - zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit. Het bezwaarschrift dient geadresseerd te worden aan. het college van burgemeester en wethouders van Texel, Postbus 200, 1790 AE DEN BURG. Indien een bezwaarschrift is ingediend, is het in spoedeisende gevallen mo gelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorzie ning in te dienen bij de president van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 252, 1800 AG Alkmaar De indiener is verplicht een bedrag griffierechten te beta len De kapvergunning en het daarbijbehorend dossier liggen gedurende de openingstijden van het gemeentehuis voor belanghebbenden ter inzage op de afdeling Milieubeheer van het gemeentehuis. DeTexelse gemeenteraad heeft een volgende stap gezet in de richting van renovatie van dorpshuis het Eierlandsche Huis in de Cocksdorp. In samenwerking met de Eierlandse gemeenschap is een werkgroep geformeerd die de renovatie gaat voorbereiden. De werkgroep bestaat uit twee le den van de Vereniging Gemeen schap Eierland, mevrouw K. van Beek en de heer H. Gieze en twee vertegenwoordigers van de ge meente Texel, de heren M. Smit en G. Praamstra De voorzitter van de werkgroep is de heer S. Ten Brug namens de dorpscommissie de Cocksdorp. Daarnaast is er een bouwcommissie benoemd die de bouw van de open bare basisschool Durperhonk in de Cocksdorp moet gaan voorbereiden. Deze commissie bestaat uit leden van de schoolleiding en de directie en uit vertegenwoordigers van de ouders Tevens is er een vertegen woordiger van de gemeente aange wezen De volgende personen hebben zit ting in de bouwcommissie Namens B&W: de heer F. Lugtmeijer Namens schoolbestuur: de heer L. de Boer Namens Schoolteam: mevrouw O. Wouters en mevrouw T. Visser Namens medenz. raad: de heer J. Beintema Namens ouderraad- mevrouw m. Meijer Verwijderen is meestal de besl oplossing. Maar wilt u, om wat voc reden dan ook, de tank liever late liggen, laat deze dan saneren voo e dat de vorst invalt en zeker voor januari 1999! or Op Texel is al een erkend sanering; bedrijf werkzaam. Hoe meer meldingen er bij dat bedrijf binneri^ komen, hoe efficiënter er gewed ;(5) kan worden, wat natuurlijk de koi Yc ten zal drukken. Laat dus uw buite ;a gebruik gestelde olietank nog dez e winter saneren of verwijderen Het kan voorkomen dat u niet hele maal tevreden bent met de wijze waarop u door medewerkers van de gemeente bent behandelt en daar over een klacht indient. Bij de ge meente wil men nu nog serieuzer met deze ingediende klachten om gaan. In principe moet van iedere gegronde klacht geleerd worden ter voorkoming van klachten over het zelfde onderwerp in de toekomst. Als zodanig wordt een klacht be schouwd als een gratis advies. Be doeld worden klachten die niet voor komen uit een besluit van het col lege. Klachten daarover moeten worden behandelt in de gebruike- De keuze van een erkend san! rings- en verwijderingsbedrijf is ovi rigens volstrekt vrij. Een lijst metal!) erkende bedrijven in Nederland I' bij de afdeling Milieubeheer vcxj een ieder ter inzage. Wilt u meer weten of heeft u vrage over een olietank die juist nog gebruik is? De folder "Wat te doe met ondergrondse opslagtanks"" voor u klaar bij de receptie en d afdeling Milieubeheer van het 9< meentehuis. lijke bezwaar- en beroepschrift procedure. Vanaf 1 januari 1999 is er voor het behandelen klachten een nieuwe wettelijke regeling van kracht. Door deze nieuwe regelgeving ontstaat voor de gemeente de wettelijke plicht een klacht van een burger te behandelen. Hoe wordt uw klacht nu vanaf 1 ja nuari door de gemeente behandeld? Na ontvangst van de klacht krijgt de afzender een bevestiging van ont vangst. Tevens wordt de klacht voor gelegd aan de verantwoordelijke af deling. Na overleg tussen de klager en de betrokken gemeentelijke afde ling beslist de klager of de klacht naar tevredenheid is afgehandeld. Indien dit niet het geval mocht zij dan wordt de klacht voorgelegd aa de bezwaar-, en beroepschriften commissie, aangevuld met de g* meentesecretaris. Zij behandelend klacht en adviseren Burgemeeste en Wethouders over een uiteinde lijk besluit. Indien u dus een klacht heeft ove het werk van de gemeente Texel haar ambtenaren bent u verzeker van een serieuze behandeling. V» hopen dat het met nodig is, maar staan klaar voor uw klachten. Mr informatie is verkrijgbaar bij het sta bureau bestuursondersteuning(te| 362150). 3r v

Texelsche Courant | 1998 | | pagina 12