Vakbladen lovend over droomkeuken De Ouwe Sund in de dorpen kalender 1999 'Bedrijfsleven laten bijdragen in promotie' (ill met vakantieschema f Texels ontwerp schot in roos Stichting Ronde om Texel: Cadeau-artikelen Unicef in bieb {kerkdiensten li II oud Papier Texel Toerist ververst 'tips' TEXELSE COURANT Training Mareis Werkgroep maakt plan dorpshuis Klaverjasdrive Mensen Tuincentrum in teken van kerst •f Medische zorg Tielemans krijgt schadevergoedind- maart Af te halen bij; Uitgevenj/Drukkenj Langeveld de Rooy b.v. Spinbaanó LenR Kantoorvakhandel Parkstraat 10 Redactie Texelse Courant Warmoesstraat 45 VRIJDAG 11 DECEMBER 1998 Toen Marjet van der Vis uit Den Burg eerder dit jaar werd ge vraagd haar ideale keuken samen te stellen, had ze niet kunnen ver moeden dat haar ontwerp promi nente aandacht zou krijgen in di verse vakbladen. De fabrikant was zó onder indruk, dat Marjets modelkeuken nu prijkt op de om slag van een wereldwijd ver spreide folder. De Texelse onderneemster werd door de importeur van het Duitse merk Star Beka gevraagd om haar 'droomkeuken' te bedenken Deze zou ti|dens een grote beurs in Duits land, de Haus Messe. worden ge showd, samen met nog drie andere Nederlandse creaties. Van der Vis nam de handschoen op. 'Eigenlijk had ik er geen tijd voor, maar ik vond het wel een uitdaging. Toen ben ik er flink voor gaan zitten en heb me ver diept In de combinatiemogelijk-he- den Want als je zoiets doet, moet je het wel goed doen.' Alleen de kleuren en de vloer oppervlakte waren bekend, voor de rest kreeg ze vrije hand. 'Ik had het Onder het motto 'Liever Texel in het zeil dan Coca Cola' doen de Stichting Ronde om Texel en de VVV een poging het bedrijfsleven op het eiland te laten meebetalen In de openbare bibliotheek in Den Burg staat de hele maand een stand van Unicef, het bekende fonds van de Verenigde Naties dat opkomt voor de rechten van kinderen. Vrij willigers verkopen er van alles: met name wenskaarten, maar ook (cadeau)artikelen als agenda's, puz zels, kalenders en T-shirts Zondag 13 december HERVORMDE GEMEENTEN: Den Burg: 9.30 uur ds J ter Haar, Heilig Avondmaal De Waal: 10.00 uur, ds J R A. Vlasblom, Heilig Avondmaal De Koog: dienst in De Waal Den Hoorn: dienst in De Waal Oosterend: 9 30 uur. ds E.J Vledder Oudeschild: 11 00 uur dhr M D Kui per De Cocksdorp: 11.00 uur ds E J. Vledder, m m v de cantonj van Oosterend GEREFORMEERDE KERKEN: Den Burg: 10.00 uur ds. H.D van Zessen uit Sneek, viering Heilig Avondmaal; 19 00 uur ds HD. van Zessen, voortzetting H A. Oosterend: 10 00 en 19 00 uur ds. J Vonk GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Ooster end: 10.00 en 16 00 uur dienst GEREFORMEERDE KERK (Vrijge maakt): in de Doopsgezinde kerk te Den Burg: tot nader order geen dienst op Texel DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg 10.00 uur ds. L. van Wijk-Hoekstra, uitz. via De Lichtboei en Radio Texel BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10 00 uur br E van Dijk uit Velserbroek, avond dienst vervalt ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: za 19.00 uur dameskoor, uitzending via De Lichtboei; zo 10 45 uur herenkoor De Cocksdorp: vr 19.30 uur rozenkransgebed; Sint Jan: zo. 9 45 uur, woord communieviering JEHOVAH S GETUIGEN: Noordwester 3 Den Burg Openbare lezing, 10.30 u. Weerstand bieden aan de geest van de wereld; Wachttorenstudie, 11 20 u Zal uw werk tegen het vuur bestand zijn? Eind maart volgend jaar ver schijnt de editie 1999 van Texel Toerist, al sinds meer dan 30 jaar het magazine voor gasten van Texel.- Inmiddels zijn wij be gonnen met de voorbereiding voor dit nieuwe nummer. Het is natuurlijk van belang dat de ge boden informatie correct en ac tueel is. We zijn daarom bezig om de rubriek 'Tips' op juistheid te controleren. Bedrijven, orga nisaties en andere aanbieders van toenstische activiteiten kun nen wijzigingen en eventuele nieuwe plannen doorgeven aan de redactie van de Texelse Cou rant, tel. 36 26 20 (of 31 54 72). aan de promotie van het eiland. Ondernemers kunnen voor 1200,- 'Supporter' worden van het Rondje en daarmee financieel bijdragen aan een speciale Texelsticker voor in de zeilen van de deelnemende boten. Het verschijnsel 'zeilsticker' bestaat al. Het zijn echter alleen de grote sponsors die dermate veel van de kosten van de Ronde betalen, dat ze een sticker krijgen Door individuele bedrijven te vragen samen mee te betalen aan een sticker met de naam 'Texel', willen de stichting en de VVV het eiland promoten. De bedrijven dragen daarmee en passant bij aan een eigen tv-productie Daarnaast mogen de 'Supporters' deelnemen aan een speciaal pro gramma tijdens het volgende Rondje, dat op 5 juni 1999 wordt gehouden. Ze worden als VIP ontvangen, krijgen parkeerkaarten, een speciale sponsortrui, entreekaarten voor het feestprogramma in de tent, een videoband met naamsvermelding in de aftiteling en korting op een adver tentie in een brochure die wordt op genomen in het blad 'Texelgevoel'. Volgens de Stichting en de VVV is een aantal ondernemers eerst mon deling gepolst over het plan en werd dit positief ontvangen. Een deel van het bedrijfsleven is aangeschreven. Een aantal toezeggingen is in inmid dels binnen Bedrijven (en particulie ren) die nog niet zijn benaderd, wor den uitgenodigd zichzelf aan te melden. De trainingstijden van basketbal training van De Mareis zijn gewij zigd. De jeugd oefent dinsdag van 18.30 tot 20 00 en de dames en he ren van 20.00 tot 22.00 uur. Het Is de laatste training van dit jaar. geluk dat ik de grootste kooi kreeg van de geselecteerde Nederlandse zaken: een ruimte van 4 bij 5 meter. En dat voor een merk dat we niet eens in onze eigen showroom had den staan.' Centraal staat de mahoniehouten betimmering, volgens Van der Vis dé trend voor '99. Zij koos er een dieprood natuurstenen blad bij en af werking met Sahara-geel. 'Dat heb ik maar omgedoopt in Texelstrand- geel. De combinatie met speelse niveau verschillen en een gezellig kook- eiland leidde op de beurs tot enthou siaste reacties. 'Zelf vind ik dat een droomkeuken meteen een wauw- gevoel moet geven als je 'm voor het eerst ziet. De beurs is bedoeld voor speciaalzaken. Het gaf wel een kick dat collega-ondernemers zo positief reageerden.' Ook de journalisten die de beurs be zochten, bleken gecharmeerd. Eén van Duitslands voornaamste woon- magazines, Móbelmarkt. besteedde er zelfs een paginagrote reportage aan en noemde het ontwerp ein Messehighlight. Collega's van Marjet van der Vis konden hun ogen nauwelijks geloven: 'Een pagina in Móbelmarkt, dat gebeurt je maar eens in je levenl' 'De trein is gestart.' Met deze woor den gaf Sikke ten Brug, voorzitter van de dorpscommissie Eierland, aan dat er wordt gewerkt aan een toekomstplan voor het dorpshuis in De Cocksdorp. Ten Brug ver telde woensdag tijdens het bezoek van het college dat de werkgroep, waarvan hij zelf voorzitter is, afge lopen maandag de eerste vergade ring had. De werkgroep bekijkt op welke onder delen het Eierlandsche Huis moet worden aangepast na de los koppeling van basisschool Durperhonk. Ook wordt een tijd schema gemaakt 'Alleen is de begin datum nog met bekend. Met sommige zaken kunnen we waarschijnlijk snel beginnen, met andere dingen pas als de school uit het gebouw is.' Wethouder Nel Eelman erkende dat de voorbereidingen traag zijn verlo pen en dat de communicatie tussen gemeente en dorp beter had gekund Nu de bouwcommissie voor de school is geïnstalleerd, wordt er 'op twee sporen gewerkt'. De wethouder wees erop dat de gemeente de finan ciering ook rond heeft. Op de begro ting voor volgend jaar is 2,5 miljoen gulden beschikbaar. Naar verwach ting kan het nieuwe schoolgebouw in het jaar 2000 na de zomervakantie in gebruik worden genomen. Klaverjasclub De Wielewaal houdt woensdag een open drive in het Waalder dorpshuis. Aanvang 20.00 uur, deelname kost ƒ7,- per persoon. Er is een verloting met fraaie prijzen Heel Texel viert Ouwe Sunder- klaas, maar overal doen ze het net even 'aars'. Terwijl in Den Burg wordt gespeuld op straat, voeren de speulers in De Cocksdorp hun stukkies op bij hun dorpsgenoten thuis en doen ze dat in Den Hoorn op vier jury-adressen. Hier volgt per dorp een overzicht van wat speulers en toeschouwers moe ten weten. Jeugdige speulers in Den Burg kun nen zich vanaf 17 00 uur in hotel De Lindeboom laten inschrijven. Er zijn ook dit jaar prijzen in drie catego rieën enkelingen, paren en groe pen De jurering vindt plaats tussen 17 00 en 18.00 uur op de bekende lokaties. bij het Open Boek, Bentex en Nauta Boek. Deelnemers die het koud hebben, kunnen in de Hema Koffieshop terecht voor (gratis) warme chocolademelk. Van 18.00 uur tot aan de prijsuitreiking wordt in Question Plaza het feestelijke 'Mini Ouwe Sunderklaas' gevierd. De me dailles zijn dit jaar beschikbaar ge steld door Kees Jaap van der Kooi Hij reikt ze rond 19.00 uur uit. Volwassenen kunnen vanaf 20 15 uur op het terras van De Lindeboom terecht om zich te laten inschrijven, waarna het speulen kan beginnen. De deelnemende wagens zijn - vol gens traditie - vanaf 21.00 uur wel kom. Wegens de feestverlichting die in het centrum hangt, kunnen de wa gens niet hoger zijn dan 3.80 meter Ook gevaartes die langer zijn dan 10 meter lopen onherroepelijk vast. De uitslag wordt rond 23 30 uur bekend gemaakt in De Lindeboom. In De Cocksdorp speelt Ouwe Sunderklaas zich af in de huiskamers die langs de route liggen. De kinde^ ren spelen tussen 17.30 en 18.30 uur aan beide zijden van de Kikkertstraat tussen De Nieuwe Aanleg en La Morena. Aansluitend is er disco in Het Als eerste op Texel (en één van de weinigen in Nederland) is Ab de Wijn van Assurantiekantoor De Wijn er kend door de Stichting Erkennings regeling Hypotheekadviseurs Hij is hiermee gerechtigd tot het voeren van de titel 'Erkend Hypotheek adviseur'. Gezien de privatisering van vele regelingen en het wijzigen van onder meer het systeem van de so ciale zekerheid wordt deze titel alleen afgegeven aan personen die aan toonbaar vakkennis op gebied van hypotheken, pensioenen en verzeke ringen bezitten. Eierlandsche Huis, waar ook de prij zen worden uitgereikt. Alle deelne- mertjes krijgen een glas drinken, een ijsje en snoep aangeboden Deel name is gratis voor de |onkies, ze moeten vooraf wel even een nummer halen in Het Eierlandsche Huis De volwassenen spelen van 19 30 tot 23.00 uur in de Kikkertstraat, Ploosterstraat en Joan Hudson- straat. Deelname kost ƒ3,- per per soon en is voor donateurs gratis. De nummers zijn voorat af te halen in Het Eierlandsche Huis. Er wordt ook hier gespeeld in drie groepen: enke lingen, paren en groepen Net als in voorgaande jaren, kunnen de toe schouwers in de huiskamers zelf be palen wat zij de beste voorstelling vinden Over de manier van stem men zijn zij inmiddels via een huis- aan-huis-bericht nader geïnfor meerd. Bewoners die hun huis openstellen voor speulers en nog plaats hebben voor enkele kijkers, kunnen zich aanmelden bij Bart Boon, tel. 316 471Wie, andersom, nog een gezel lig gastadres zoekt, kan eveneens naar dit nummer bellen. Deelnemers die nog iemand zoeken om samen te speulen, kunnen zich tenslotte ook met de speulersbank van Boon in verbinding stellen In De Waal speulen volwassenen en kinderen door elkaar De groten wordt met klem gevraagd ervoor te zorgen dat de kleintjes niet onder sneeuwen tijdens het spel. Aan deelnemers die gebruik maken van lawaai of licht bovendien het vrien delijke verzoek dit uit te schakelen op momenten dat ze niet speulen. Vanaf 19.30 uur kunnen de num mers worden afgehaald bij de kerk. Hier staat ook het eerste jurylid. Tot 20.30 uur kan worden gespeuld (voor de andere twee juryleden en het publiek) op het Hogereind en het Vermaningspad. Om ongeveer 21.00 uur maakt de jury de uitslag bekend in de grote zaal van dorps huis De Wielewaal. Daarna staat mets meer in de weg om een onge twijfeld uitbundig feest te vieren, met medewerking van de eigen Waal- derband. De kinderen in Oudeschild kunnen de bekende kaartjes tussen 16.00 en 16 30 uur ophalen in dorpshuis 't Skiltje. De jury staat tussen 16.00 en 17.00 uur voor hen klaar bij W. Schouten en Fiets Sportlef, voor de panden De Ruyterstraat 35 en 63 Na afloop kan worden gedanst in 't Skiltje. Om ongeveer 18.00 uur wor den de prijswinnaars bekend ge maakt. Volwassenen kunnen tussen 20.30 en 21 15 uur in 't Skiltje terecht om hun kaartjes af te halen. De jury be oordeelt hen daarna tot 22.15 uur bij W Schouten en J. de Lugt (De Ruyterstraat 35 en 84) Rond 23 00 uur worden de prijzen uitgereikt in het dorpshuis, waarna tot in de kleine uurtjes kan worden gedanst. Tuincentrum Eureka staat ko mend weekend in het teken van de kerst. Medewerkers van de kwekerij hebben deze week met man en macht gewerkt aan de kerstshow die in verband met Ouwe Sunderklaas vanmiddag al van start is gegaan. Zondag wordt de sfeervolle markt opgeluisterd door de Grand Abroad Jazzband. Na twee succesvolle edities volgt als vanzelfsprekend een derde jaar gang. Om zo origineel mogelijk uit de bus te komen, wordt er bij de fa milie De Ridder al vanaf september over nagedacht. Temidden van de Iedere zaterdag haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg Men wordt verzocht dit vóór 10 00 uur aan de straat te zetten, in met te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak) Morgen wordt opge haald in de volgende straten: 5. Kogerstraat, Boogerd, Willem van Beierenstraat, Jan Dirkszoord, Jonker straat en De Zes. De papiercontainer van gymvereniging Oosterend staat zaterdag de hele dag (van 8 00 tot 18.00 uur) op de hoek Slotskolk/ Kotterstraat Oud papier en karton moeten gebundeld worden aangeleverd Za. 12 en zo. 13 december Artsen: Uitsluitend voor spoedgevallen van zaterdag 08.00 tot maandag 08 00 uur Dokter H. van Dijk en N. de Grave, Robbepad 2, Oosterend, telefoon 31 82 34 Consult uitsluitend na telefonische af spraak. Tandartsen: Voor spoedeisende tand heelkundige hulp is er spreekuur zaterdag en zondag om 18.00 uur precies in het tandheelkundig centrum, Witte Kruislaan 19, Den Burg Bij ongevallen of bloedin gen is een tandarts bereikbaar via één van de volgende telefoonnummers 31 30 86 (R. Heerenveen); 31 47 27 (P Meuleman); 31 46 69 (C M. van Karsen) of 31 22 70 (J.G.de Winter). Verloskundige praktijk: T M Niehoff en N Lammers, De Ruyterstraat 87, Oude schild Dag en nacht bereikbaar via tel. 31 30 90 Of 06-51 40 48 72. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord- Holland. Voor alle hulp, zorg en informatie op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-65 02 22 - Afdeling huishoudelijke en verzorgende hulp Jonkerstraat 6. Den Burg, tel, 31 41 52. Spreekuur elke werkdag van 9.00- 10.00 uur. Afdeling jeugdgezondheidszorg Schoonoordsingel 24. Den Burg. tel. 31 32 41Spreekuur elke werkdag van 8 30- 9.30 uur. - Uitleenmagazijn/servicepunt Schoon oordsingel 24. Den Burg, tel 31 32 41 Geopend elke werkdag tussen 13 00- 14 00 uur - Diëtiste voor afspraken elke werdag van 08 30-17.00 uur, tel 0223-65 01 23. Kraamhulp. Voor directe kraamhulp op Texel en na poliklinische bevalling Kraamcentrum Noordhollands Noorden Den Helder, tel 0223-54 00 88 (24 uur bereikbaar). OVERIGE HULPVERLENING: Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 1-1-2 Of bel de regionale alarmcentrale Noordholland 0224- 21 88 88 Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg Het bureau is dagelijks open van 9 00 tol 17.00 uur Telefoon tijdens kantooruren 32 21 88. buiten kantooruren 072-51 22 222. Bij spoedeisende gevallen: 1-1-2. Gevonden munitie: Bel de politie, tel 32 21 88. Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11, Den Burg Alleen in spoedgevallen, tel 31 25 27 Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen, bel tijdens kantooruren 31 94 13 (De Nieuwe Skuul) Kustwacht: Voor meldingen van sche pen en zwemmers in nood: tel. 31 62 70 Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, 0224- 27 30 27. Kunstgebitreparatie: Tandprothetische praktijk Van Kralingen (samenwerkend met het tandheelkundig centrum; voor ziekenfonds- en particulier verzekerden). tel 31 20 69 Tandtechniek R. Van Oosten (particuliere praktijk), tel. 31 06 05 Apotheek: Weverstraat 95. Den Burg; tel. 31 21 12. Maandag t/m "vrijdag 8.00- 18 30 uur; zaterdag 10 00-13 00 uur en 15.00-17.00 uur, zondag 11.00-12.00 uur en 16 00-17.00 uur. Buiten die tijden al leen voor spoedeisende gevallen. Elke speuler, jong of oud, krijgt een herinneringsvaantje uitgereikt. In Den Hoorn wordt door de jeugd gespeuld tussen 15.30 en 16 30 uur in dorpshuis De Waldhoorn, De Ver maning, en café Het Wapen van Texel, waarna de kleine voetjes een uurtje van de vloer kunnen onder lei ding van dorpsentertainer Kees Klaassen. Om 17.30 uur wordt de uitslag bekend gemaakt in het dorpshuis. De volwassenen mogen van 20.00 tot 22 00 uur hun beste beentje voorzetten. De juryleden zitten op dezelfde lokaties als hun collega's voor de jeugd; het vierde adres is als vanouds Ons Huis. De uitslag wordt rond 23.30 uur verwacht in De Waldhoorn. Het 'bal na' wordt ook hier verzorgd door Kees Klaassen. Speulers kunnen vanaf 15.00 uur tot circa 18.00 uur een deelnemers kaartje ophalen en daarna weer vanaf 19.00 uur. In Oosterend hoeven deelnemers zich volgens traditie niet van te voren aan te melden. Het is gewoon zaak dat de jury hen goed in het vizier krijgt. De kinderen speulen tussen 17.00 en 18.00 uur, de volwassenen tussen 20 00 en 21 30 uur. De jury zit voor het eerst op twee vaste plekken; voor het huis van de familie Duinker in de Peperstraat en voor slijterij De Jong in de Kerkstraat. Bedoeling is op die manier te stimu leren dat de speulers ook echt een rondje maken en dat de stoet nu eens eens met voor de supermarkt va Koot vast loopt. In dorpshuis De enkorf musiceert vanaf 20.00 uurd band Good Luck. Ook in De Koog hoeven geen kaar jes te worden afgehaald. De juryzejo^ telt voor restaurant Capri in Dorpsstraat, waar kinderen zich tus sen 17.00 en 18 00 uur kunnen pr senteren en volwassenen tusse 20.00 en 21.00 uur. In beide gev< len is aansluitend de prijsuitreikirx In Capri wordt 's avonds live-muzie ten gehore gebracht. De familie Tielemans krijgt van gemeente 7.500,- schadevergoe ding, omdat er achter hun woning aa de Ruigendijk mag worden gebouw Tot voorkort was het terrein nog stemd voor agrarische of spor doeleinden, maar nu bestaat demi gelijkheid om er een dienstwora neer te zetten. Het bezit van de fair lie Tielemans Is hierdoor gedaall waarde, taxeerde bureau Soaz. Omdat de kosten die de gemeeit lrf voor dit advies moet betalen in in ƒ13.239,72 veel hoger zijn dan h ilt schadebedrag zelf, vroeg raadsü Maria van der Spek zich dinsdag: of de gemeente dit zelf niet goedk; per kan berekenen. Wethoudi Schilling kon haar geruststellen. H ns hebben inmiddels een ander adv» bureau gevonden.' ra thi li r 9 1 k hte I i in ici ni (id yt Je (Advertentie) kerststukjes, naaldbomen en stalle tjes presenteren tientallen instellin gen, verenigingen en hobbyisten zich, variërend van vogelvereniging 'Op Eigen Wieken' tot sieraden- dozen van Ina Kramer en kerst- en wenskaarten van Monica Maas. De show biedt mensen die het aanbren gen van kerstversiering tot na Ouwe Sunderklaas hebben uitgesteld vol doende ideeën. Drie kerstballen op een trosje aan een dennetak is vol gens de ontwerpster dit jaar dé trend Voor de liefhebbers liggen er ook andere decoraties klaar en zijn er kerststukjes te over Vanavond is de show tot 21 00 uur geopend, morgen van 14 00 tot 17.00 uur en zondag van 10.00 tot 17.00 uur. Tuincentrum Eureka staat komend weekend in het teken van de kerst. (Foto arctnol Toxelso Courant) LM ai ijjjktkVlu u i J HiSBl'MW \V!Ul i» 11 AUGUSTUS *t' u 1 tt tau k ii it t» 10 1» 17 M NOVFMBTR svivwmrfR Marjet van der Vis: ...wauw-gevoel.

Texelsche Courant | 1998 | | pagina 2