Henk Grootjen neemt iet leven zoals 't komt 'Ongelijke behandeling landbouw en recreatie' TEXELSE^COURANT an- gespoeld DE BESTE WENSEN Provincie hoort bezwaren aan TEXELSECOURANT BEZORGERS Geen krant gekregen? Bel uw bezorger Duits echtpaar bedankt Texelse hulpverleners Landschapszorg vreest ook militair medegebruik bos Meer weten? VRIJDAG 18 DECEMBER 1998 >nk Grootjen (64) geboren in Wormerveer, bracht in 1953 Jens zijn diensttijd de vakantie op Texel door bij tante Leida 'De Smulpot'. Daar ontmoette hij Tinie Dekker met wie hij middels 43 jaar getrouwd is. Van een gewone arbeider- ugen werkte hij zich door een samenloop van omstandighe id op tot de grootste taxi-ondernemer van Texel. Zijn levens- sie: Je moet het leven nemen zoals 't komt. kom uit een gezin van zes kinde- i, allen jongens, waarvan ik de op n na oudste was. Wij waren armer in arm. Wij hadden wel familie van oeders kant op Texel wonen. Haar rfste broer (leg Voigt) had daar aannemersbedrijf en tante ida 'De Smulpot' in Den Burg. ar gingen wij wel eens een paar pen naar toe. In 1943 werd vader r/erk gesteld in Duitsland en werd voor mijn moeder echt heel eilijk om het hoofd boven water te uden Wij hadden helemaal niets ler en leden honger', de hongerwinter werkten Henk en oudere broer 'op' de gasfabriek Wormerveer. Daar dolven zij res- steenkool en antraciet uit de >nd op het terrein waar vroeger de sovens stonden. 'Wij waren er in heel slecht aan toe. Uiteindelijk am er hulp van Texel. Tante ida en ome Joop Huizinga zorg- n voor kisten met voedsel'. Al die en vernamen zij niets van hun va- en dachten dat hij dood was. Tot ver na de bevrijding, weer voor stond. Hij was met de ihtelingentrein uit Duitsland te- jgekomen. 'Wat er dan als 11- ja- jochie door je heen gaat. Inmaakpotten idanks de misère van de oorlog ik een schitterende jeugd, samhorigheid stond centraal. Wij dden werkelijk niets, we leefden in n klein huisje van vier bij zes me en sliepen met zijn allen in een en ruimte onder het dak waar net tr ledikanten pasten Vader en ieder aan de ene kant, de jongens n de andere kant. Tussen de kie- van het dak kon je de blote he- zien. Als als je uit je bed stapte, moest je oppassen voor de inmaak potten met wortels en uitjes die daar opgeslagen lagen' 'Na de oorlog ging mijn oudste broer studeren. Meer geld was er niet, dus ik moest gaan werken. In 1947 kon ik beginnen bij een grote drank handel. Daar werkte ik 58 uur in de week Ik ging lopend naar mijn werk toe. Dat was toen heel gewoon, je wist niet beter. Soms, als je geluk had, mocht je 's avonds de transportfiets mee, dan moest je nog wel even wat bestellingen rond bren gen Als je iets niet goed deed, kon je een ram voor je harses krijgen. Dat kreeg ik precies twee keer. Daarna nooit meer, je denkt toch niet dat ik me liet slaan Later werkte ik nog een paar jaar bij een transportonderneming maar kwam uiteindelijk terecht bij een spinnerij annex weverij. Daar leerde ik het vak spinner'. Huwelijksbootje De eerste keer dat Henk op Texel kwam, was in 1953. Hij zat in dienst maar bracht zijn vakantie door bij tante Leida van 'De Smulpot'. Daar ontmoette hij Tinie Dekker. Het stel stapte nog tijdens de diensttijd in het huwelijksbootje. 'Eigenlijk is dat de reden geweest dat ik op Texel ben gebleven. In de Zaanstreek kon je in die jaren nauwelijks een huis krijgen. Wij konden voorlopig inwonen bij de ouders van Tinie op Oudeschild. Na mijn diensttijd zou ik werk zoeken op Texel. Dat lukte heel snel. Vrijdags kwam ik uit dienst en op maandag had ik al werk bij het steenkolen- en materialenbedrijf van Jacob Rab in Oudeschild. Ik had een praatje met hem gemaakt. Toen ik wegging en al in de deuropening stond, riep hij me Cjrocn 'IwarUjixeh in het harL, eter van Heerwaarden .M.F. v. Heerwaarden enk van Heerwaarden imoneToorenburg aymond Molanus i Jaspers ans van Es ilmar Hof !efan Huisman aula Prins evrouw Barhorst atricia v.d. Slikke tv. W. van Benthum Leijen arjan Krotje ob Kooiman largriet Boerhorst mmy Boerhorst or Hin Broekman L. de Ridder-Robijn ichiel Gerritsen M. Boon-Dijker irk Leegwater w. S. Koopman-Grit irk-Jurjen Buijsman nd; emon Koster cardo de Graaf a Buijsman arold Jonk aaike Goënga toias van der Zee van Leersum ara Hooyschuur Route Den Burg A. Den Burg A1. Den Burg B. Den Burg C. Den Burg D. Den Burg E. Den Burg F. De Zes, Bg Houtstr, Houtwg Witte Kruisln., Kogerwg./Kogerstr. 1-57/2-74 Jan Reystr. De Mars (oudste deel), Spinbaan, Hoefslag,Noordvlak, Strandkaap De Mars v.a. Buytengors, Sluyscoog, Verlaet, Korfbaeck, Duykerdam, Middelton Oudeschild, Schilderweg 249-296 Den Hoorn De Koog, Bosrandweg t/m 227 en Pontweg 234 en 236 De Cocksdorp Oosterend De Waal Westerw., Driehuizen, Akenbuurt, J. Ayeweg, Hemmerkooi Keesomlaan vanaf 45, Pontweg 72 - 95, Leemkuil, Zuid-Haffel, Waterw Zuid-Eierland en Nieuwlanderweg Midden-Eierland, Hoofdw., Slufterw Oorspr.wStengw., Limietw. Eierland, Postw 132 - 213, Oorsprongw., Hollandsew. Vuurtorenweg/Krimweg Het Noorden Oosterenderweg, Ongeren, Meijertebos, (Waalen)burgerdijk, Oost Spangerw., Marsw., Kadijksw Hallerweg, Veenselangweg, Oostkaap, Zevenhuizen Hogeberg, Reijer Keijserstr., Hallerweg 51/55, Schilderw. 160-222, Wezenland, Zuidhaffel 49 't Horntje, Pontweg 1-68. Rozendijk, Smitsweg Gasthuisstraat vanaf 82.., Gerritslanderdijkje, Grensweg, Pontweg 98-110 Califormëweg, Pijpersdijk, Pontweg 123- 224, Ruigendijk, Mienterglop vanaf 41, Bosrandw. v.a. 516 Kogerweg De Kaai, Genteweg 1-6 even Hoornderw., Hemmerw., Emmaln. 33, De Grie Slufterweg/Zanddijk 31 25 73 31 55 79 31 20 38 31 53 26 31 53 33 31 28 10 31 40 30 31 51 76 31 44 78 31 04 43 31 27 63 31 94 68 31 79 36 31 63 44 31 89 30 31 39 56 31 49 70 31 49 70 31 79 08 31 63 62 31 60 26 31 63 24 31 83 07 31 84 03 32 29 76 terug Grootjen nog één ding, hard rijden heb ik een hekel aan, maar als je heel hard wilt werken, kun je je gang gaan." En zo geschiedde Henk kon aan de slag en raakte snel ingeburgerd. Melkwagen 'Een half jaar heb ik bij Jacob Rab gewerkt. Op een gegeven moment hoorde ik dat Jan Vlas, de melkrij der, ermee ging stoppen. Ik kon één van zijn melkroutes overnemen en zodoende voor mijzelf beginnen. Het enige probleem was dat ik nog niet over een melkwagen beschikte. Samen met Jaap Keijzer, De Lord, die als bedrijfsleider bij garage Dros werkte, gingen wij naar de overkant. Heel Noord Holland zijn we afgeweest voor een tweedehands auto. Eindelijk vonden wij een auto die geschikt was voor het vervoer van melkbussen Wij bellen naar de Rabobank op Texel Ze wisten al van mijn plannen, maar het was nog niet voor de Raad van Bestuur ge weest. Officieel moest men daar nog over vergaderen De bank kon dus nog geen toestemming verlenen Daar stonden we dan. De auto handelaar wilde daar met op wach ten. Het was nu beslissen. ,,Ach", zei Jaap, ,,ik koop hem wel voor je want je bent mij goed genoeg". En schoot ter plekke het geld voor. Ik had mijn wagen en startte als parti culiere melkrijder.' Ingesneeuwd 'Achttien jaar lang. zeven dagen in de week. reed ik in de zomer twee keer en in de winter één keer per dag langs de boeren om de melk bussen te laden. De fijnste tijd van mijn leven Met name de contacten met de boeren. Ooit zat ik nog eens in een strenge winter vast met de melkwagen bij de „Boterbloem" de woning van Jan Zoetelief aan de Pontweg. Ik was gestopt om de bus sen op te laden, maar het sneeuwde zo hard dat ik niet meer voor- of ach teruit kon. Twee dagen zat ik daar vast en raakte volledig inge sneeuwd In die tijd werden de we gen niet zo snel begaanbaar ge maakt als nu.' 'Overdag werkte ik voor voor Frans Zegel bij de houthandel. Daar spij kerde ik elke dag een paar uur bollenkisten Daarnaast beheerde ik ook nog de visafslag voor de schelp vishandel. Zat ik in de kokkels. Als er 's nachts een schip binnenkwam, kregen we een seintje en stonden wij met man en macht te lossen. Die kokkels moesten dezelfde dag nog a Henk Grootjen zat jarenlang achter het stuur maar geniet nu (soms) van een goed boek. gezouten en gezuurd weg. We heb ben wel eens 1000 blikken kokkels weggewerkt. Ik werkte 20 uur per dag, maar heb dit nooit erg gevon den Uiteindelijk aten we er goed brood van. Vanaf 1967 tot 1974 werkte ik overdag in loondienst bij Keyser Co als voerrijder op de voerfabriek' Taxi-oorlogen 'Min of meer door een samenloop van omstandigheden nam ik in 1974 het taxibedrijf van Nan Roeper over. Ze zijn niet op het eiland geboren en getogen, maar wonen hier al zó lang dat ze niet meer van een echte Texelaar zijn te onderscheiden Waar komen ze vandaan en wat bracht hen er toe zich blijvend op ons eiland te vestigen' In de rubriek Aangespoeld deze week: Henk Grootjen. Het melk- en voerrijden raakten wat af. De boeren gingen over op koel tanks en de buikwagen kwam in op komst Daarnaast werd het zware werk mij ook wat te veel Henk zag zijn kans schoon en kocht het bedrijf, inclusief de vier oude Chevrolets. Korte tijd na de over name zegde hij zijn werk bij Keyser Co op en stortte zich fulltime op het taxibedrijf In het begin liep het voor geen meter. De ritten beston den voornamelijk uit rouw- en bouw diensten. 'Ik heb het helemaal op moeten werken tot wat het nu is. Taxirijden is een bezigheid die met altijd makkelijk is. Je hebt met colle ga's te maken die niet allemaal de zelfde ideeën hebben Ook wij had den min of meer onze taxi-oorlogen. Er zijn er altijd te veel en iedereen vecht voor zijn eigen bedrijf. Ik maakte veel mee op de taxi. Zo had ik 's nachts een keer een rit. Achterin zat een man. Op een gegeven mo ment vroeg deze of ik even wilde stoppen, hij moest nodig plassen Geen probleem, ik stopte en wachtte tot hij weer terug komt Toen dat wel erg lang duurde, ging ik maar eens op onderzoek uit want het was nogal donker. Ik vond hem uiteindelijk, maar moest hem wel uit de sloot vis sen!' In de sloot 'In de zomermaanden werkten wij met extra mankracht, voornamelijk met wat oudere mannen die bereid waren om in het seizoen of met trou werijen in te springen zoals Jan Koorn en Jan Klippel Jan Koorn kwam trouwens ook een keer in de sloot terecht.' Echtgenote Tinie: 'Ik kreeg via de centrale een melding binnen van Jan. die helemaal in paniek was. Hij riep: „Tinie, Tinie, wat moet ik nu, ik zit in de sloot!" Wat bleek. Jan reed op de Postweg en raakte van de weg, pardoes met auto en al in de sloot. Het eerste wat ik vroeg was, mankeer je iets' Niets' Blijf dan maar lekker zitten waar je zit, Henk haalt je wel op. En zo bleef Jan met auto en al in de sloot zitten tot er hulp op kwam dagen.' Deurwaarder Henk vervolgt. Twaalf jaar geleden ben ik gestopt met 's nachts rijden. Maar helemaal stilzitten kan ik niet. IFoto Gerard Timmerman De agressie is de laatste jaren be hoorlijk toegenomen. Vroeger ging het er allemaal veel vriendelijker aan toe. Als het tegenwoordig met snel genoeg gaat, word je overal voor uit gemaakt. Vooral als er drank in het spel is. Maar die trend zie je overal. En dat is heel jammer.' 'Vorig jaar vond ik het wel genoeg en ben ik helemaal gestopt. Een van mijn jongens zet het bedrijf nu voort en regelt alle zaken. Af en toe spring ik nog wel eens in. Alleen de deur waarder uit Den Helder rijd ik nog rond. Ik ken namelijk iedereen en weet altijd precies waar hij moet zijn Maar helemaal stilzitten kan ik ook niet dus elke dag doe ik ook nog een krantenroute Texelgevoel 'Heimwee naar Wormerveer heb ik beslist met en zeker niet naar de geur van de linoleum-, cacao- en meelfabrieken. Het is heel plezierig om op Texel te wonen. De gemoe delijkheid en openheid van de men sen spreekt mij erg aan. Natuurlijk is het wel eens lekker om een dagje weg te gaan, maar het is heerlijk om terug te komen Mijn favoriete plek op Texel ligt bij De Cocksdorp. Van de zeewering tot aan de vuurtoren. Een schitterende plek om uit te kij ken over de zee, je gedachten te la ten gaan.. Ja, ik voel mij een echte Texelaar 'Als ik het opnieuw zou moeten doen' Zelfde wijze Je moet het le ven nemen zoals het komt en met te ver vooruit kijken. Niemand is per fect, ik zeker niet. ledereen maakt fouten in zijn leven Maar soms, soms hou ik érg van mijn fouten. Ingrid de Raad 31 43 75 31 95 82 31 42 16 31 44 26 31 71 34 31 53 65 31 89 15 31 96 53 31 16 53 ■n Burg A: Gollards/Samen Eén, Beatrixlaan 1-39 oneven/2-58 even, Binnenburg, Burg- IP v Cuyckstraat, Elemerl, Gasthuisstraat 1-38, Gravenstraat, Groeneplaats, Hogerstraat, 'i van Hollandstraat, Hollewal, Kantoorstraat, Keesomlaan 9-39; Molenstraat. Molen- arsstraat. Parkstraat, Schilderend 6 en 10, Stenenplaats. Vismarkt, Vogelenzang, Warmoes- Jat, Weststraat, Weverstraat, Pater Witteplein, Zwaanstraat in Burg A1; „St Jan", Beatrixlaan 41 t/m 143 oneven. Noordwester, Schoorwal, Vaargeul, Afslag, Vloedlijn, Zeebries. Duinreep in Burg B: Achterom, Bernhardlaan 50-. even en 63-121 oneven, Binsbergenstraat, iHJwerstraat. Drijverstraat, Marelstraat, Starkenburgh, Thijsselaan, Waalderstraat 45-86, ihelmmalaan 37-. oneven 50-120 even, Wilsterstraat. in Burg C: Beatrixlaan 145- oneven en 60- even; W. van Beierenstraat. Boogerd, Jan *szoord, Gasthuisstraat 33-43 oneven en 48-76 alles, 48-76 Jonkerstraat, Kogerstraat 59- oneven en 76-. even, Lijnbaan "t Burg D: Wilhelminalaan 1-35 oneven 2-48 even, Julianastraat, Burdetstraat, Mr Kraaistr., 'nhardlaan 1-61 oneven en 2-48 even, TjakkerstrLieuwstr.. Hof van Geus !n Burg E: Bernhardlaan 123-oneven, Maricoweg, Schoonoordsingel, Waalderstraat 2- even en 1-43 oneven, Wagenmakerstraat in Burg F: Emmalaan 1-44, Haffelderweg, Keesomlaan 1-7. Schilderend 1-143 oneven 20-146 even, Slingerweg 21-27 Waarom mag bij een 'karakteris tieke' recreatieboerderij niets worden ge- en verbouwd, terwijl dat bij agrarisch gebruik wél is toegestaan? Logiesverstrekker S. Lups uit Waalenburg vindt dat een vorm van rechtsongelijkheid, die uit het bestemmingsplan buiten gebied moet worden gehaald. 'Qua bebouwing is er geen ver schil. Maar agrariërs mogen wel uitbreiden en wij niet. Het gaat toch in beide gevallen om onder nemers?' Lups zei dat tijdens een hoorzitting van de provincie, woensdag in het raadhuis in Den Burg Hij kreeg bij val van de voorzitter van de Texelse Vereniging van Logiesverstrekkers (TVL), Harry Wuis. 'Is een gebouw van 36 bij 36 meter naast een schapenboet wél karakteristiek?', sneerde Wuis richting gemeente, doelend op de grote schuur die mo menteel aan de Laagwaalderweg in aanbouw is Wuis stelde dat in het bestemmingsplan vaak sprake is van 'een discutabele afweging' Wethouder Daan Schilling ant woordde dat er wel degelijk verschil bestaat tussen agrarisch en recrea tief gebruik van boerderijen die als 'karakteristiek' zijn aangemerkt. 'Op een A-blok (agrarisch bedrijf, red.) wordt in de boerderij gewoond en zal het uiterlijk worden bewaard. Bij een recreatieve bestemming wordt er vaak geknutseld om meer slaap plaatsen te creëren.' Lups gaf aan dat het gaat om in to taal vijftien karakteristieke recreatie boerderijen (bijv. met appartemen ten daarin). 'Deze mogen in de toekomst niets meer. Maar op A- blokken zijn er óók bepaalde ontwik kelingen. Er zijn al kampeerboeren die hotelkamers willen maken.' Breemhoeve Van de veertien bezwaarmakers die het niet eens zijn met het 'gerepa reerde' ontwerp-bestemmingsplan, deden er woensdag zeven hun zegje. Gerard Bakker van kampeer boerderij Jonkersbergen bleek zijn aanvankelijke bezwaar tegen de re creatieve bestemming van 'Breemhoeve' te hebben ingetrok ken, nu sprake is van bedrijfsopvol ging binnen de familie. Breemhoeve waarom de gemeente vasthoudt aan de status A-blok van het naast gelegen woonhuis met schuur van de familie Boerhorst. Het bedrijf is volgens De Wilde niet agrarisch in gebruik. 'Bovendien zitten in de di recte omgeving tenminste drie agra rische bedrijven in de gevarenzone omdat opvolging ontbreekt', be toogde De Wilde Hij vreest voor on- Gerard Zoetelief hoopt dat de provincie alsnog toestemming geett voor een serre bij De Buteriggel ligt tegenover Jonkersbergen aan de Hemmerweg en biedt eveneens ge legenheid tot groepskamperen. Bakker maakte nog wel bezwaar te gen de uitbreidingsmogelijkheden bij zijn overburen. Hij vindt dat aan de weg geen sportterrein mag komen, zodat het uitzicht vrij blijft en beide bedrijven duidelijk van elkaar ge scheiden zijn. Daarnaast bevreemdt het hem dat Breemhoeve nog met 20 slaapplaatsen mag uitbreiden, hoewel er via constaterend bestem men nu 32 bedden zijn gelegali seerd. In algemene zin vroeg Bakker om te bekijken of de lijst van recreatiebedrijven die niet meer mo gen uitbreiden compleet is. Peter de Wilde van 'De Oude Kamp' aan de Hoornderweg vroeg zich af (Foto arctuot Tetalso Courant) gewenste ontwikkelingen, zoals een kampeerboerderij, als het A-blok wordt gehandhaafd. 'Ik ben vóór een agrarisch buitengebied. Maar als er zoveel bedrijven verdwijnen, zie ik het nut van een nieuw A-blok niet in.' De provincie vindt dat ook en gaat niet met de aanwijzing akkoord Wethouder Schilling verdedigde het gemeentebeleid: 'Het is onze be doeling zo weinig mogelijk bebou wing in het buitengebied te creëren Maar af en toe zijn er toch starters. Daarom moet je het A-blok met te snel uit het bestemmingsplan schrappen.' Serre Tot de bezwaarmakers behoorde ook Gerard Zoetelief. De Koger on dernemer pleitte nogmaals voor een serre bij restaurant De Buteriggel. Hij vroeg gelijke behandeling met paviljoen Noordzee aan de overkant van de Badweg, waar wél een over dekt terras is gerealiseerd. De ge meente vindt echter dat het bouw blok van 'De Buteriggel' al helemaal is benut. 'Een serre erbij geeft geen land schappelijke schade Voor de eco nomische haalbaarheid van het be drijf is een serre van groot belang', stelde Zoetelief. Hij nodigde de pro vincie-ambtenaren uit om zelf een kijkje te nemen. 'U mag bij mij lun chen'. 'Wij zijn niet omkoopbaar', reageerde de voorzitter van de hoor zitting W. Ardewijn. Kogerstrand Namens het bestuur van de Recrea tie Stichting Texel (RST) verzocht Koos Bremer om een groter aantal slaapplaatsen voor de campings Kogerstrand en Loodsmansduin. Het gaat ons er met om de terreinen te vergroten of vol te proppen met tenten en caravans', aldus Bremer 'Wel moet het aantal in overeen stemming zijn met de kwaliteits verbetering die wordt bereikt door het vervangen van toiletgebouwen De RST heeft miljoenen guldens geïnvesteerd in nieuwe riolering. De milieudruk op de duinen is hiermee aanzienlijk verlaagd. De investerin gen moeten echter ook worden terugverdiend.' Bedrijfswoning Tot slot brak wethouder Schilling een lans voor de familie A Boog aard uit Zevenhuizen. Volgens hem duidt de provincie het woonhuis van de familie ten onrechte aan als 'bedrijfswoning'. Schilling vindt dat Boogaard daarom nog een extra wo ning bij het agrarisch bedrijf mag bouwen Over de bezwaren van varkens houder Marcel Wijtten (verplaatsing bedrijf) en de Werkgroep Land- schapszorg (militair gebruik De Hors) zijn in deze krant afzonderlijke artikelen te lezen Gedeputeerde Staten moeten vóór 23 februari 1999 een standpunt innemen. 'Eigenlijk verdient iedereen die ons heeft geholpen onze persoonlijke dank. Maar we hebben geen namen opgeschreven. Daarvoor ging het te snel en bovendien waren we ook erg geschrokken Zou u onze dank wil len overbrengen?' Dat vragen Christel en Helmut Büchsenschütz uit het Duitse Wuppertal in een brief die deze week bij de Texelse VVV werd be zorgd Het echtpaar schrijft daarin dat mevrouw Büchsenschütz op woensdag 16 september op de Polderweg in De Waal al fietsend in botsing kwam met een tractor Ze brak daarbij niets, maar liep wel tal van kneuzingen op. Speciaal willen ze het ambulance personeel bedanken, dat hen eerst naar een arts in Den Burg bracht en vervolgens naar hun vakantiepark. De mensen van de ziekenwagen de den hun werk uitstekend en stelden het slachtoffer en haar man voortdu rend op hun gemak, zo blijkt uit de brief 'Alles war für uns, trotz des Schrecks und der Schmerzen, eine liebevolle Art. Hun dank gaat ook uit naar de be stuurder van een passerende auto die de politie waarschuwde en naar de vrouw bij wie ze hun fietsen zo lang konden stallen. Het echtpaar eindigt de brief met de vaststelling dat ze graag zullen terugkomen op Texel, waar ze in de jaren zestig al vijf maal eerder hun vakantie vier den. De Werkgroep Landschapszorg Texel (WLT) blijft zich fel verzet ten tegen het militair mede gebruik van De Hors. 'De redena tie dat dit moet worden vastgelegd omdat op De Hors al oefeningen worden gehouden, schept een precedent. Ook an dere natuurgebieden worden als oefenterrein gebruikt. Eventueel gebruik door militairen van het bos zal in de toekomst moeilijk zijn tegen te houden.' Woordvoerder Adriaan Dijksen zei dat tijdens een hoorzitting over het bestemmingsplan buitengebied, woensdag in het raadhuis. Ambte naren van de provincie hoorden daar de standpunten van bezwaar makers en gemeente aan. Dijksen noemde het 'lachwekkend dat in het kader van de Natuurbeschermings wet een 20-tal belanghebbenden op Texel overleg moet plegen over een zorgvuldig beheer van De Hors. ter wijl Defensie zomaar het grootste deel van de zandplaat mag leeg- jagen' De provincie heeft het bezwaar van Landschapszorg ongegrond ver klaard. Samen met de Milieu federatie Noordholland, de Stichting Duinbehoud en de Wadden vereniging is de WLT in beroep ge gaan bij de Raad van State. Dijksen: 'Wij vinden het teleurstellend en ook beschamend dat particuliere organi saties op deze wijze de overheid op haar eigen vastgesteld beleid inzake het Waddengebied moeten wijzen De milieuorganisaties stellen dat be scherming van de natuurwaarden op De Hors via een convenant niet werkt, omdat evengoed regelmatig verstoringen plaatsvinden. Wethou der Schilling was het hiermee on eens. Hij wees op het compromis dat is gesloten inzake de kolonie dwerg- sterns op De Hors. Defensie zal het gebied waar dwergsterns nestelen vermijden 'Dat is geen loze kreet formuleer met ons voor 3 miljoen mensen Het Nationaal Fonds Geestelijke Volksgezondheid (NFGV) zoekt mensen met een concrete wens voor iemand in psychische nood. 100 Wensen worden gebruikt voor een nationale Beste Wensen-actie einde 1999. Bel: 0900 - 9577 (45 ct p/m) Schrijf naar; NFGV, postbus 5103, 3502 JC Utrecht E-mail: nfgv®knoware.nl Wensen-box: www.nfgv.nl

Texelsche Courant | 1998 | | pagina 9